Joseph Joestar

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search
 • JosephAv.png
 • Druga ciągłośćFumiAv.png
 • JORGE JOESTARJorgeJoseph2Av.png
 • Kliknij tutaj, aby zobaczyć artykuły o podobnych nazwach.

Przeciwnicy zawsze nabierają pewności siebie, gdy czują, że wygrywają, podczas gdy w rzeczywistości już przegrali. To jest sposób Josepha Joestara. Być może będę się rozwijał w latach, ale wciąż to mam! (「相手が勝ち誇ったとき、そいつはすでに敗北している」。 これがジョセフ・ジョースターのやり方。老いてますます健在というところかな。'Aite ga kachi wa kotta toki soitsu wa sudeni haiboku shite iru' kore ga Josefu Jōsutā no yarikata. Oite masumasu kenzai to iu tokoro ka na.)

Joseph Joestar (ジョセフ・ジョースター Josefu Jōsutā) jest głównym bohaterem drugiej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency i drugim JoJo w serii. Pojawia się także jako główny sojusznik w Stardust Crusaders i drugorzędny sojusznik w Diamond is Unbreakable.

Jako wnuk Jonathana Joestara, Joseph jest urodzonym użytkownikiem Fali i ewentualnym użytkownikiem Standa, dzierżącym psychiczny fotograficzny Stand, Hermit Purple. Żywiołowy wichrzyciel z wyjątkowym talentem do podstępu, Joseph stawia czoła fantastycznym zagrożeniom zbliżającym się do niego przez całe życie z inicjatywą i imponującą pomysłowością, walcząc z wampirami, Ludżmi z Filaru i złowrogimi użytkownikami Standów.

Joseph jest drugim najczęściej powtarzającym się JoJo w serii po swoim wnuku Jotaro Kujo. Jest także ojcem Josuke Higashikata, głównego bohatera Diamond is Unbreakable.

Wygląd

Battle Tendency

Joseph Joestar Anime Profile.png

Joseph ma 18 lat, jest wysoki (195 cm/6'5"), potężnie zbudowany, ma jasne oczy. Ma krótkie, ciemne i zaniedbane włosy, części jego grzywki strzelają na zewnątrz kolcami, poza tym bardzo przypomina swojego dziadka Jonathana Joestara. Suzi Q uważa, że jego usta wyglądają dziwnie, a opętana przez Esidisi Suzi Q dziwnie nazywa go przystojnym.[9]

Podstawowy strój Josepha jest stosunkowo minimalny i pragmatyczny. Nosi podkoszulek wycięty powyżej pępka, rękawiczki wysadzane na kostkach, dopasowane spodnie ze skórzanym paskiem i skórzane buty do kolan. W Szwajcarii nosi długi, szeroki, pasiasty szalik; a później, jako pośmiertny prezent od Caesara, długa, cienka opaska na głowę wzorzysta z rzędem mozaikowanych trójkątów.

Początkowo nosi białą koszulę z kołnierzykiem z krawatem i szelkami oraz płaszcz w szachownicę na ramionach. Podczas walki ze Straizo Joseph używa pistoletu maszynowego M1928 Thompson z 50-nabojowym magazynkiem bębnowym. Inne dodatki obejmują czapkę lotnika (jako sprzęt motocyklowy), czapkę z dzianiny i maskę oddechową przeznaczoną do treningu Fali. Po tym, jak Kars odcina lewą rękę, Joseph zastępuje ją mechaniczną protezą, dzięki uprzejmości Stroheima, która może już przekonująco naśladować ludzkie ruchy.

Podobieństwo Josepha do Jonathana wynikało z czasów, ponieważ śmierć głównego bohatera była bezprecedensowa w historii Weekly Shonen Jump, więc Araki pomyślał, że byłoby stosowne, aby następny bohater przypominał ostatniego, aby ułatwić czytelnikom zapoznanie się z historią.[10] Późniejsze przedstawienia Josepha obejmują kapelusz lotnika i gogle, z których oba zostały na stałe dodane, aby odróżnić go od Jonathana i uzupełnić ogólne "mechaniczne odczucie" spowodowane przez różne samoloty i motocykle obecne w części 2.[11]

Stroje

Stroje z Battle Tendency
Rozdziały: BT 1 & 3
Odcinki: 10 - 11
BT 45 joseph body.png
EP10-4.png

Zapinana na guziki koszula z podwiniętymi rękawami, krawat, kombinezon, kurtka z klamrami wokół kołnierza, buty i workowate spodnie z paskiem. Chociaż nie ma na zdjęciu, strój zawiera również płaską czapkę. Joseph nosi to na początku części 2 podczas pobytu w Nowym Jorku.

Rozdziały: BT 2 (Retrospekcja)
Odcinki: 10 (Retrospekcja)
Young joseph blood on shirt.png
EP10-5.png

Koszula z falbankami wokół pękniętego kołnierzyka i muszki. Joseph nosi go w wieku 13 lat w retrospekcji Speedwagona. Koszula była prezentem od Eriny, a Joseph wybucha wściekłością po tym, jak porywacze dostają na nią krwi.

Rozdziały: BT 3 - 4
Odcinki: 10
Josef angry.png
EP10-9.png

Jest to to samo, co jego początkowy strój, ale bez kurtki i kapelusza. Rękawy na koszuli są również rozwinięte, a z boku ramion znajduje się klamra. Nosi ją w restauracji, do której chodzi z Eriną i Smokeyem.

Rozdziały: BT 4 - 7
Josef war.png

Koszulka, marynarka zapinana na guziki z kołnierzykiem, rękawiczki bez palców i dżinsy z zamkami błyskawicznymi po bokach. Joseph nosi to podczas walki ze Straizo. Jest to strój ekskluzywny dla mangi; w anime Joseph nosi swój początkowy strój.

Rozdziały: BT 7 - 8
Odcinki: 11
Joseph outfit 5 manga.png
Joseph outfit 5 anime.png

Podczas walki ze Straizo, Joseph zdziera kurtkę z wściekłości, więc jest to zasadniczo ten sam strój co poprzedni. W tym stroju pokazana jest koszulka bez rękawów Josepha. Ponieważ poprzedni jest strojem tylko mangi, wersja anime jest taka sama jak początkowy strój, ale bez kurtki.

Rozdziały: BT 9 - 13
Odcinki: 11 - 12
Joseph outfit 6 manga.png
JosephJoestar123.png

Koszulka wsunięta w spodnie, koszulka z kołnierzykiem z krótkim rękawem, rękawiczki bez palców, które sięgają przedramienia, czapka lotnika i gogle. Joseph nosi go podczas poszukiwań Speedwagona w Meksyku.

Rozdziały: BT 12
Odcinki: 12
Joseph outfit 7 manga.png
JosephTequila.png

Wzorzysta sukienka zapinana na guziki z przodu, metaliczny naszyjnik, zwisające kolczyki, dwie sąsiednie spinki do włosów, ciężki makijaż i napierśniki. Joseph nosi ją w Meksyku przez jedną scenę, gdy próbuje przeniknąć do okupowanej przez Niemców hacjendy.

Rozdziały: BT 12 - 14
Odcinki: 12 - 13
Joseph outfit 8 manga.png
Joseph outfit 8 anime.png

Niemiecki strój wojskowy z koszulką, płaszczem, wojskowymi butami i hełmem wojskowym. Joseph nosi go po splądrowaniu niemieckich strażników i używa go, aby zakraść się do bazy wojskowej Stroheima w Meksyku.

Rozdziały: BT 14 - 18
Odcinki: 13
Joseph outfit 9 manga.png
BTep13-5.png

Jest to ten sam strój, co poprzedni skradziony strój wojskowy, ale Joseph nosi rękawiczki i zdejmuje płaszcz. Joseph nosi go podczas walki z Santaną.

Rozdziały: BT 18
Joseph outfit 10 manga.png

Koszula z kołnierzykiem z krawatem, sweter w kratę, spodnie i szelki. Joseph nosi go, gdy po raz pierwszy spotyka Caesara we włoskiej restauracji. Jest to strój ekskluzywny dla mangi; w anime Joseph nosi sweter, który miał na sobie podczas pierwszego spotkania z Ludźmi z Filaru.

Rozdziały: BT 19
Joseph outfit 11 manga.png

Kurtka z krótkim rękawem w paski po lewej stronie i ramionach, rękawiczki bez palców, które sięgają przedramienia i workowate spodnie z paskiem, które wsuwają się w sznurowane buty. Joseph nosi to w kłótni z Caesarem w pobliżu fontanny we Włoszech. Jest to strój ekskluzywny dla mangi; w anime Joseph nosi sweter, który miał na sobie podczas pierwszego spotkania z Ludźmi z Filaru.

Rozdziały: BT 21 - 26
Odcinki: 14 - 15
Josef clacker.png
BTep14-2.png

Wizytowa koszula z podwiniętymi rękawami pod kamizelką, szelki, gorset, pasek, rękawiczki bez palców z mankietami i spodnie wsuwane w buty. Joseph nosi go podczas swojego pierwszego spotkania z Ludźmi z Filaru.

Rozdziały: BT 27 - 29
Odcinki: 16
Joseph outfit 13 manga.png
Joseph outfit 13 anime.png

Obcisła koszula z wysokim kołnierzem pod kamizelką zakrywającą ramiona, spodnie cargo z paskiem, buty i rękawiczki bez palców z paskami wokół nadgarstka. W niektórych panelach kamizelka jest zastępowana okrągłym plecakiem. Ostatecznie Lisa Lisa również zakłada aparat oddechowy na Josepha. Nosi ten strój podczas pierwszego spotkania z Lisą Lisą i na początku treningu na Hell Climb Pillar.

Rozdziały: BT 29 - 38
Odcinki: 16 - 18
Joseph outfit 14 manga.png
BTep17-3.png

Podczas pobytu Josepha na Hell Climb Pillar, próbuje wspiąć się na filar z kamizelką, którą uformował w linie w swoim ostatnim stroju. Zasadniczo jest to ten sam strój, który Joseph nosi, gdy po raz pierwszy przybywa na wyspę Air Supplena, ale bez kamizelki. Joseph nosi go podczas całego okresu szkolenia na wyspie. Później, podczas walki z Esidisi, Joseph również nosi czapkę z tym strojem.

Rozdziały: BT 39 - 43
Chapter 83.jpg

W drodze do Szwajcarii Joseph do swojego poprzedniego stroju dodaje fedorę z szerokim rondem i otwartą kurtkę. Jest to strój ekskluzywny dla mangi; w anime Joseph nosi strój, który nosi podczas pobytu w Szwajcarii.

Rozdziały: BT 44 - 53
Odcinki: 18 - 21
Joseph outfit 16 manga.png
Joseph outfit 16 anime.png

Obcisła koszula pod ciężką kurtką, dżinsy z paskiem, buty, ocieplacze na nogi, rękawiczki bez palców z paskami wokół nadgarstka, czapka traperska i szalik w paski. Joseph nosi to podczas pobytu w Szwajcarii.

Rozdziały: BT 53 - 68
Odcinki: 21 - 26
Josef salute.png
Joseph Joestar Anime Profile.png

Jest to taki sam strój jak poprzedni strój ze Szwajcarii, ale bez czapki i kurtki. Joseph nosi to od walki w Koloseum z Wamuu aż do ostatecznej walki z Karsem. To jest strój, który Joseph nosi najczęściej w Battle Tendency.

Rozdziały: BT 69
Odcinki: 26
RIPJoJo.png
Joseph outfit 18 anime.png

Obcisła koszula z guzikami z przodu, kurtka, spodnie z paskiem i rękawiczki. Joseph nosi to na swój własny pogrzeb pod koniec części 2.

Rozdziały: BT 69
Odcinki: 26
Joseph kicks Japanese man.jpg
Joseph outfit 19 anime.png

Kamizelka-sweter, płaszcz, sztruksowe spodnie z paskiem, mokasyny i krawat bolo. Joseph nosi to w ostatniej scenie części 2 po przybyciu na lotnisko w Japonii.

Stardust Crusaders

Old Joseph Anime Profile.png

W wieku 68 lat Joseph zachowuje większość swojego zdrowia i muskulatury, chociaż jego twarz pokazuje jego wiek. Jego włosy są krótkie i siwe, a on ma gęstą, dobrze przystrzyżoną brodę.

Podczas podróży grupy do Egiptu nosi strój podobny do tego, który nosił Indiana Jones: fedora; lekka koszula bez guzików z krótkim rękawem; spodnie khaki; buty; oraz białe rękawiczki z ciemnymi opaskami zasłaniającymi jego protezę lewej ręki (wynik walki z Karsem).[12]

Na jego wstępie jest widziany w trenczu i swetrze z golfem z czerwonym klejnotem na szyi. Podczas historii Dark Blue Moon nosi pasiastą koszulę marynarską podwiniętą przy rękawach. Podczas historii 'Bastet' Mariah pokazano, że pod jego spodniami znajduje się para bokserek w kropki.

Stroje

Stroje z Stardust Crusaders
Rozdziały: SC 2 - 4, 11 - 14
Odcinki: SC 1, 3 - 5
Joseph sdc outfit 1.png
Joseph sdc outfit 1 anime.png
Joseph sdc outfit 1 ova.png

Golf, trencz, dżinsy, krawat bolo, fedora z szerokim rondem, buty do sukienki i rękawiczki zakrywające protezę ręki. Joseph nosi to z przerwami od pierwszego pojawienia się w części 3, aż do opuszczenia Hongkongu i rekrutacji Polnareffa przez crusaderów. Pozornie ten strój ma przypominać to, co nosi pod koniec części 2, ponieważ ma być odbierany bezpośrednio po niej, ale wprowadzono kilka zmian w wyglądzie; w szczególności zmiana koszuli i spodni oraz dodanie kapelusza.

Rozdziały: SC 7
Odcinki: SC 2 - 3
Joseph sdc outfit 2.png
Joseph sdc outfit 2 anime.png

Koszula z kołnierzykiem pod swetrem z dekoltem, khaki, rękawiczki i skarpetki. Joseph nosi ją podczas pobytu w domu Kujo w Japonii.

Rozdziały: SC 8
Odcinki: SC 3
Joseph sdc outfit 3.png
Joseph sdc outfit 3 anime.png

Pasujący komplet piżamy z wybuchowym wzorem i rękawiczki. Joseph nosi go do łóżka podczas pobytu w domu Kujo w Japonii.

Rozdziały: SC 9
Odcinki: SC 3
Joseph sdc outfit 4.png
Joseph sdc outfit 4 anime.png

Koszula z kołnierzykiem, krawat, szelki, spodnie, rękawiczki i pasek. Joseph nosi ją podczas pobytu w domu Kujo w Japonii.

Rozdziały: SC 9 - 10
Joseph sdc outfit 5.png

Koszula z kołnierzykiem z nieregularnym wzorem w romb, krawat, rękawiczki i khaki. Joseph nosi go w samolocie, gdy crusaderzy zostają zaatakowani przez Gray Fly.

Rozdziały: SC 14 - 21
Odcinki: SC 6 - 8
Joseph sdc outfit 6.png
Joseph sdc outfit 6 anime.png

Rękaw w paski w stylu marynarskim, spodnie cargo, rękawiczki i mankiety na ramiona. Joseph nosi go, gdy crusaderzy są na morzu od opuszczenia Hongkongu do dotarcia do Singapuru.

Rozdziały: SC 21 - 28
Odcinki: SC 8 - 10
Joseph sdc outfit 7.png
Joseph sdc outfit 7 anime.png

Koszula w paski, koszulka z kołnierzykiem, spodnie cargo, rękawiczki i mankiety na ramiona. Joseph nosi go w hotelu w Singapurze, dopóki crusaderzy nie dotrą do Kalkuty w Indiach. W kolorowej mandze jest to ten sam strój, co jego strój morski, ale w anime kolory pasków jego koszuli zmieniają się z czerwonego na niebieski.

Rozdziały: SC 33 - 152
Odcinki: SC 10 - 48
Joseph SC Infobox Manga.png
Old Joseph Anime Profile.png
Joseph outfit ova.png

Fedora, koszula bez guzików z krótkim rękawem, spodnie khaki, buty i rękawiczki z opaskami. Józef nosi to od spotkania crusaderów z Hol Horse'em i J. Geilem w Kalkucie w Indiach do końca części 3. Kapelusz nie zawsze jest noszony, ponieważ niektóre występy go zawierają, podczas gdy inne nie.

Diamond is Unbreakable

Joseph Joestar Part 4 Anime Transparent.png

W wieku 78 lat Joseph jest teraz raczej wątłym starcem, który zniechęcił się do długowieczności przez Falę z powodu braku motywacji.[13] Podczas gdy jego duża postura jest nadal widoczna, jest zgarbiony i używa laski.[14] Jego zapadnięta twarz pokryta jest zmarszczkami i odpowiednio utrzymaną brodą.

Joseph nosi maleńką parę binokli i wełniany kapelusz z cętkowanym rondem z nausznikami przypominającymi uszankę. Jego główny strój składa się z grubego trencza, koszuli z kołnierzykiem i krawata, rękawiczek i workowatych spodni.

Zazwyczaj nosi Shizukę Joestar po mieście po fabule We Picked Up Something Crazy!.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Fioletowe)
Oczy(Fioletowe)
Główny ubiór
(Fioletowy bezrękawnik z brązowymi spodniami, zielony szalik w żółte paski i brązowe buty)
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne)
Oczy(Fioletowe)
Główny ubiór
(Jasnofioletowy strój bojowy z ciemnoszarymi butami)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Zielone)
Główny ubiór
(Ciemnozielony bezrękawnik z niebieskimi spodniami, zielonym szalikiem w żółte paski i czarnymi butami)
Skóra(Jasna)
Włosy(Ciemnozielone)
Oczy(Limonkowe)
Główny ubiór
(Turkusowy strój bojowy z limonkowym szalikiem w czerwone paski i brązowymi butami)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Turkusowe)
Główny ubiór
(Oliwkowozielony bezrękawnik z niebieskimi spodniami, jasnozielonym szalikiem w żółte paski i czarnymi butami)

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Fioletowe)
Główny ubiór
(Generalnie żółta koszula i fedora z brązowymi spodniami i rękawiczkami z fioletowymi ocieplaczami na ramiona)
Skóra(Jasna)
Włosy(Jasnoszare)
Oczy(Jasnobrązowe)
Główny ubiór(Jasnobrązowa koszula z brązową fedorą)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Niebieskie)
Główny ubiór
(Jasnofioletowa koszula z brązową fedorą i spodniami, fioletowe rękawiczki i czarne ocieplacze na ramiona)
Skóra(Jasna)
Włosy(Białe)
Oczy(Niebieskie)
Główny ubiór
(Koszula khaki z brązową fedorą i spodniami, białe rękawiczki i ciemnoszare ocieplacze na ramiona)
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Niebiesko-szare)
Główny ubiór
(Jaskrawożółta koszula z brązową fedorą i spodniami, białe rękawiczki, czarne ocieplacze na ramiona i niebieskie buty)
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Zielone)
Główny ubiór
(Koszula khaki z brązową fedorą i spodniami, białe rękawiczki i czarne ocieplacze na ramiona)
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Jasnoniebieskie)
Główny ubiór
(Koszula khaki z brązową fedorą i brązowymi spodniami, białe rękawiczki i szare ocieplacze na ramiona)
Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Białe)
Oczy(Fioletowe)
Ubiór
(Brązowy trencz i koszula, jasnobrązowy kapelusz z czarnymi plamami, żółte okulary i rękawiczki khaki)
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Zielone)
Ubiór
(Bordowy trencz, jasnoróżowa koszula, jasnobrązowe spodnie i okulary, żółty kapelusz z brązowymi plamami i białe rękawiczki.)

Osobowość

Wi-tam? Czy mógłbyś to powtórzyć? Wolniej? W języku, który rozumiem? W zależności od tego, co powiedziałeś, mogę skopać ci tyłek!
—Joseph Joestar, Chapter 47: Joseph Joestar of New York, Part 3

Battle Tendency

Joseph walczy z taksówkarzem

In Battle Tendency Joseph jest młodym, porywczym i konfrontacyjnym człowiekiem. Szybko reagując gwałtownie na najmniejszą prowokację, Joseph często wdawał się w burdy, dorastając; przed wydarzeniami z tej historii był więziony siedem razy i raz wydalony ze szkoły za walkę.[1] Nie mając szacunku dla autorytetu poza władzą swojej babci, a później Lisy Lisy, Joseph antagonizował zarówno policjantów,[15] jak i mafiosów.[16] Co więcej, Joseph jest wulgarnym człowiekiem i regularnie drwi ze swoich wrogów, ciesząc się z ich drażnienia. W szczególności drwił z Karsa, gdy wystrzelił go w kosmos, twierdząc, że ponownie zaplanował wszystko od początku, aby zantagonizować go po raz ostatni.[17]

Joseph jest zabawną osobą i woli się wygłupiać niż ponosić jakąkolwiek odpowiedzialność. Jak sam przyznaje, jego najbardziej znienawidzone zdanie to "ciężka praca",[18] a mimo to musiał zostać zmuszony do trenowania talentu Fali, pomimo pewnej śmierci, jeśli nie spotka się i nie będzie walczył z Wamuu ponownie. Joseph ma dość głupkowatą stronę i spędza połowę swoich walk, ciesząc się, że przechytrzył swojego obecnego wroga za pomocą niewiarygodnie szalonych planów, które zaskakują jego przeciwników tym, jak głupie są te plany na pierwszy rzut oka. Na pokaz, Joseph uwielbia być w centrum uwagi i nie mógł znieść, że jego rywal Caesar miał specjalną technikę.[19] Z jego talentem prestidigitacji, chełpliwa natura Josepha w połączeniu z jego zamiłowaniem do żartów czyni go nieprzewidywalną siłą w walce.

Joseph salutuje Wamuu po jego śmierci

Na początku jego przygody jedyną odkupieńczą cechą Josepha jest jego oddanie rodzinie i przyjaciołom. Joseph bardzo troszczy się o swoją babcię Erinę Joestar i jest głęboko rozgniewany, gdy gangster ma czelność wspomnieć o śmierci Speedwagona przed nią, co ją zdenerwowało.[20] Joseph troszczy się również o swojego "wujka Speedwagona", którego uważa za ojca, a zniknięcie Speedwagona zmusiło Josepha do szukania go w Meksyku. Joseph ma również talent do zaprzyjaźniania się z ludźmi. Pomimo kradzieży portfela, Joseph szybko zaprzyjaźnił się z Smokey Brownem i nie mógł tolerować dyskryminacji.[15] W ten sam sposób Joseph zaprzyjaźnił się z Caesarem Zeppeli i Lisą Lisą, mimo że mieli trudne początki. Joseph zaczął nawet szanować Człowieka z Filaru Wamuu i zasalutował mu po raz ostatni, gdy umierał.[21]

Przez cały czas trwania Battle Tendency, chociaż nigdy tak naprawdę nie stracił ogólnego nastawienia, rozwinął się w silnego, skoncentrowanego bohatera. Zgodnie z odrzuceniem przez niego jakiejkolwiek dyscypliny, Joseph wierzy, że podstęp i oszustwo są uczciwą grą w walce, o ile nie są niepotrzebnie okrutne. Powoduje to, że jest łamiącym zasady i raz zarobił na niego besztanie, gdy próbował wspiąć się na Hell Climb Pillar za pomocą liny zamiast Fali, jak zamierzał.[22] Joseph posiada szczególne poczucie honoru, uznając podstępne posunięcia Esidisiego za nieco szlachetne, ponieważ robił je dla swoich towarzyszy Ludzi z Filaru.[23] Jednak kiedy Kars dźgnął Lisę Lisę ostrzem w plecy, Joseph był wściekły, ponieważ zbrukał pamięć swojego towarzysza Wamuu.[24] Można więc powiedzieć, że Joseph bardzo ceni pokrewieństwo.

Joseph podgląda Lisę Lisę pod prysznicem, nieświadomy, że jest jego matką

Joseph, będąc szczerą osobą, którą jest, ma zalotną stronę. Regularnie komentuje zmysłowość kobiet i był mniej niż subtelny w swoich postępach na temat swojej przyszłej żony Suzi Q. Antagonistyczne zachowanie Josepha wobec Caesara, kiedy spotkali się po raz pierwszy, mogło wynikać z zazdrości, że mógł tak łatwo uwodzić dziewczęta. Jego perwersyjna natura zostaje ostatecznie ujawniona, gdy Joseph postanawia zakraść się do kąpiącej się Lisy Lisy, zupełnie nieświadomie, że są spokrewnieni i była jego matką.[25] Jednak kiedy Lisa Lisa praktycznie ujawniła się jako jego matka, Joseph był bardziej zaniepokojony jej rzeczywistym wiekiem.[26] Mówi się, że Joseph jest wybredny w wyborze dziewczyny, chociaż jej spryt nie ma znaczenia, dopóki jest urocza.[27]

W retrospekcjach okazuje się, że Joseph kolekcjonuje komiksy i był fanem Supermana, gdy był młody.[28] Staje się fanem twórczości Rohana Kishibe, gdy jest znacznie starszy.

Stardust Crusaders

"O! MÓJ! BOŻE!"

W Stardust Crusaders Joseph znacznie złagodniał, tracąc wiele ze swojej agresji i lenistwa. Wciąż irytujący w stosunku do Japończyków w ogóle, z powodu Japończyka poślubiającego jego ukochaną córkę Holy,[8] oseph jest poza tym miły dla swojego wnuka i Noriaki Kakyoina. Jego pewność siebie i skłonność do zaprzyjaźniania się z ludźmi są nadal obecne, zwłaszcza wraz z pojawieniem się jego nowego przyjaciela Muhammada Avdola, i jego tendencją do pierwszego podejścia do mieszkańców i komunikowania się z nimi, ogólnie rzecz biorąc, będąc tym, który zajmuje się interesami z nimi. Na przykład bierze na siebie zamawianie jedzenia w Hongkongu,[29] chętnie podchodzi do indyjskiego barmana, aby spróbować soku z trzciny cukrowej[30] próbuje pozdrowić właściciela hotelu w Pakistanie,[31] a także zamówić szaszłyk w Karaczi.[32]

Joseph mówi Kakyoinowi i Polnareffowi, żeby przestali się wygłupiać

Joseph jest o wiele bardziej odpowiedzialny niż w Battle Tendency, będąc bardziej proaktywnym w swojej misji do Egiptu, a także czasami przypominając swoim młodszym towarzyszom o ich celach, gdy są rozproszeni. Lata spokoju i pojawienie się znacznie dziwniejszych Standów oznacza, że Joseph stracił część swoich talentów do przechytrzania wrogów i często jest ofiarą napotkanych Standów. Jednak Joseph wciąż ma kilka sztuczek w rękawie i jest w stanie przechytrzyć wrogów, z powodzeniem oszukiwał przeciwko Telence D'Arby[33] i ustalał granice przystanku na świecie.[34]

Głupkowata strona Josepha jest również nadal obecna, a jego dość częste niepowodzenia w mieszaniu się z lokalną kulturą i jego walka z Standami są stałym źródłem humoru. Co więcej, jego chełpliwa natura prowadzi go do okazjonalnych wygłupów, takich jak błędne czytanie chińskiego tak bardzo, że zamawia dania zupełnie inne niż to, co wymyślił,[29] lub udawanie, że wie, jak jeździć na wielbłądach tylko po to, by się ośmieszyć.[35] Pod koniec sagi ponownie demonstruje swoją miłość do psikusów, na krótko sprawiając, że Jotaro uwierzył, że jest wskrzeszonym DIO.[36]

Diamond is Unbreakable

Joseph tnie się, aby Josuke Higashikata mógł znaleźć Shizukę

W Diamond is Unbreakable zaawansowany wiek Josepha osłabił jego umysł i wydaje się, że stał się nieco zniedołężniały. Joseph jest teraz człowiekiem o spokojnej, a nawet słabej woli, nawet ze smutkiem akceptując żądanie Josuke, aby nie kontaktował się z matką Josuke.[37] Mimo to Joseph jest nadal starcem o dobrych intencjach, który jest gotów zaryzykować swoje życie dla innych[38] i jest na tyle miły, aby zaoferować Yukako radę na temat jej sympatii.[39] Wydaje się, że życie w Morioh dobrze mu zrobiło, a pod koniec części Joseph jest bardziej żywy i szczęśliwszy, wyrażając zaufanie do młodzieży Morioh w ochronie małego miasteczka.[40]

Umiejętności

Fala

Main article: Fala

Joseph odziedziczył Falę i jego możliwości po swoim dziadku, Jonathanie Joestar, a także po matce, Lisie Lisie. Ponadto używa technik powszechnie obecnych w magii scenicznej, aby zmylić swoich wrogów. Po treningu Fali Joseph często łączy swoją Falę z innymi obiektami, aby wykonywać złożone i kreatywne ataki. Później w Stardust Crusaders, pokazuje, że jest w stanie używać Falę w połączeniu ze swoim Standem, Hermit Purple. Jednak wraz z wiekiem, z powodu zaniedbania treningu Fali, stał się niezdolny do robienia tych samych rzeczy, do których był zdolny, gdy był młodszy i starzał się w stosunkowo normalnym tempie.

Ataki

Podczas walki z Ludźmi z Filaru Joseph zademonstrował kilka technik podobnych do technik swojego dziadka.

Overdrive / Ripple Overdrive (波紋疾走(オーバードライブ) Ōbādoraibu, lit. Ripple Dash/Sprint)Łącze do tej sekcjiŁącze do tej sekcji

Debiut: Chapter 45: Joseph Joestar of New York, Part 1 / Episode 10: JoJo of New York
Overdrive.gif
Najbardziej podstawowa aplikacja Fali, w której użytkownik atakuje kończynami lub obiektem nasyconym Falą. Joseph najpierw używa go na butelce coli, powodując, że czapka odlatuje i łamie kość palca policjanta. Używa go głównie ładując rękę Falą i uderzając ciosem. Joseph używa go przeciwko Karsowi w pojedynku i rozbija Lekkie Ostrze Karsa, które do tego momentu mogło przeciąć wszystko.[41]

Ripple Hypnosis Łącze do tej sekcji

Debiut: Chapter 46: Joseph Joestar of New York, Part 2 / Episode 10: JoJo of New York
Kiedy jest młody, Joseph używa Fali na głowie pilota, podczas gdy samolot Speedwagona jest porywany, co nokautuje pilota. Później używa tej techniki na gołębiu, kontrolując go, aby wejść do ust kobiety, którą Caesar zahipnotyzował. W swojej ostatniej walce z Wamuu kontroluje wampirze konie, używając Fali na wodzach.

Ripple Hair Attack (波紋ヘア・アタック Hamon Hea Atakku)Łącze do tej sekcji

Debiut: Chapter 57: The Pillar Man, Santana, Part 4 / Episode 12: The Pillar Man
RippleHairAttack.gif
Joseph łączy swoją Falę z pasmem włosów, aby uczynić je wystarczająco twardymi, aby utworzyć barierę, która blokuje nadchodzące pociski. Joseph używa go do blokowania kul wystrzelonych przez Santanę po rozdarciu garści włosów Stroheima.

Ripple Beat (波紋のビート Hamon no Bīto)Łącze do tej sekcji

RippleBeat.gif
Zaawansowana technika klejenia, Joseph nasyca zarówno pięści, jak i stopy Falą. Aby zapobiec upadkowi z filaru pokrytego olejem, odwraca się w górę i używa rąk, aby przykleić się do podmuchu oleju. Następnie ślizga się w poprzek i pcha się w górę, uzyskując większy dystans niż mógłby od normalnej wspinaczki lub skoku.

Ripple Beat Overdrive (波紋疾走(はもんオーバードライブ)のビート Hamon Ōbādoraibu no Bīto, lit. Ripple Dash Beat)Łącze do tej sekcji

Debiut: Chapter 80: Flame Mode Esidisi, Part 3 / Episode 17: Laying a Deeper Trap!
RippleBeatOverdrive.gif
Joseph łapie przeciwnika w pułapkę sznurkami wykonanymi w 100% z wełny, a następnie nasyca sznurki Falą. Joseph łapie przeciwnika w pułapkę sznurkami, a następnie nasyca sznurki Falą. Ma wystarczającą siłę, by przeciąć twarz Esidisi.

Rebuff Overdrive (波紋肘支疾走(リーバッフオーバードライブ) Rībaffu Ōbādoraibu, lit. Ripple Elbow Branch Dash)Łącze do tej sekcji

Debiut: Chapter 103: The Wind, the Chariot, and Wamuu, Part 9 / Episode 22: A True Warrior
RebuffOverdrive.gif
Joseph szarżuje Falę w łokcie i zadaje potężny cios. Zostało to użyte podczas walki Josepha z Wamuu, jako odwet za jego spadający atak.

Zoom Punch (ズームパンチ Zūmu Panchi)Łącze do tej sekcji

Podobnie jak w przypadku dziadka, Joseph używa Fali do zwichnięcia ramienia, aby uderzyć przeciwników z większego dystansu.


Amerykańskie klik-klaki

Po tym, jak naciskał na siebie, aby wymyślić swój własny atak specjalny, Joseph wynalazł styl walki, który polegał na złączeniu Fali do pary normalnych Amerykańskich klik-klaków. Po złączeniu klik-klaki stają się śmiercionośną bronią, ponieważ użytkownik jest w stanie przebić skórę przeciwnika za ich pomocą, a stamtąd Fala może dostać się do ciała, zadając w ten sposób ogromne obrażenia. Ze względu na ich kształt i aerodynamiczną konstrukcję, ktoś, kto jest przeszkolony w używaniu klik-klaków, jest w stanie łatwo manewrować nimi wokół ciała, nawet mając możliwość sprawienia, że pozornie znikną, ukrywając je za plecami.[42] Klik-klaki stały się bezużyteczne po tym, jak Wired Beck przeciął sznurki, które były połączone z obydwoma kulkami.[43]

Clacker Volley (クラッカーヴォレイ Kurakkā Vorei)Łącze do tej sekcji

ClackerVolley.gif
Joseph rzuca Amerykańskie klik-klaki nasycone z Falą w kierunku przeciwnika. Można to zrobić na wiele sposobów, ale aby uzyskać najlepszy i najbardziej zaskakujący efekt, może ukryć je za plecami. Stamtąd Joseph może strzelać z procy zza pleców do wroga we wszystkich kierunkach.

Clacker Boomerang (クラッカーブーメラン Kurakkā Būmeran)Łącze do tej sekcji

ClackerBoomerang.gif
Joseph rzuca obie pary klik-klaków nasyconych Falą do belki lub filaru za przeciwnikiem, oszukując wroga, aby założył, że chybił. Jeden przykleja się do tego, na co został rzucony i zaczyna się obracać, zatrzaskując się na drugiej parze klik-klaków. Druga para następnie rzuca się z powrotem w kierunku przeciwnika od tyłu, podobnie jak bumerang.


Inne wyposażenie

Joseph używa pistoletu Tommy w walce ze Straizo

Poza swoich klik-klaków, Joseph używał wielu innych broni i narzędzi w połączeniu z Falą i jego strategicznym podstępem.

 • Użył Fali, aby zdjąć zakrętkę butelki coli na skorumpowanego policjanta i dwa korki z butelek tequili przeciwko parze nazistowskich żołnierzy, w postaci pocisków o dużej prędkości.
 • Użył pistoletu Tommy, aby zastrzelić Straizo, a następnie uderzyć go kolbą naładowaną Falą. Następnie potajemnie przymocowano granat do szalika Straizo, którego szpilka była przymocowana sznurkami do szpilek kilku innych granatów, które Joseph zdołał podłożyć na plecach Straizo.
 • Użył przędzy wełnianego kapelusza (który jest wysoce przewodzący dla Fali), aby utworzyć sieć pod areną wypełnioną kolcami, aby użyć jej przeciwko Esidisi.
 • Dzierżył duży młot wojenny w wyścigu rydwanów przeciwko Esidisi, który posmarował olejem, aby poprawić jego prowadzenie Fali. Joseph użył również ciężkiej kuszy, aby wystrzelić żelazną kulę naładowaną Falą w ścianę areny, gdzie objechała całą ścianę, zanim wystrzeliła i trafiła Wamuu od tyłu.

Stand

Główny artykuł: Hermit Purple

Stand Josepha, Hermit Purple, przejawia się jako plątanina ciernistych winorośli, które Joseph może dzierżyć zarówno jako broń, jak i niebezpieczną obronę. Co więcej, wykazano, że przewodzi Falę, co czyni Hermit Purple jednym z bardziej skutecznych Standów przeciwko słabym dla niego, takim jak wampiry. Joseph rozwija Stand po tym, jak DIO przebija ciało Jonathana strzałą, na co odpowiedział DIO i Enya budząc The World.

Jedną z jego specjalnych zdolności jest używanie aparatów fotograficznych, telewizorów i innych rzeczy do wykonywania formy wróżenia zwanej duchową fotografią. Po wprowadzeniu wykazano, że musiał rozbić drogi aparat Polaroid, aby to zrobić, a aparat wydawał zdjęcia DIO. Później widziano, jak używa telewizorów do tej zdolności bez konieczności ich uszkadzania.

Hermit Purple (ハーミットパープル(隠者の紫))Link to this section
HermitPurpleMangaAv.png
PWR
D
SPD
C
RNG
D
STA
A
PRC
D
DEV
E

Hermit Purple jest również pokazany jako zdolny do łączenia się z elektroniką. Joseph może następnie sprawdzić elektronikę pod kątem manipulacji, a nawet kontrolować ją (na przykład używa Hermit Purple na telewizorze i może jej używać do zmiany kanałów).

Karta Pustelnika Tarota przede wszystkim podaje znaczenie samotności, introspekcji lub badania duszy, które może symbolizować podróż życia Josepha. Niesie to również bardziej bezpośrednie znaczenie nauczania lub doradzania, co jest główną rolą Josepha w części 3 na temat Standów.

Opanowanie

Stand Josepha

Joseph jest całkiem biegły w używaniu swojego Standa, chociaż robi to niedoskonale. Joseph w szczególności rozumie, jak wszechstronna jest zdolność Hermit Purple i że można go używać w kamerach, telewizorach, a nawet w kurzu do boskich informacji. Jednak podczas Stardust Crusaders Joseph brutalnie łamie aparaty, aby uzyskać zdjęcia duchów, podczas gdy wykazano, że proste dotknięcie zapewni takie same rezultaty.

Josephowi udaje się również w pełni wykorzystać podobną do winorośli naturę swojego Standa, używając go jako kontrolowanej liny do huśtania się z miejsca na miejsce lub wiązania wrogów. Łącząc go z Falą, Joseph uczynił również Hermit Purple skuteczną, ale ograniczoną obroną przed DIO.

Więź rodzinna Łącze do tej sekcji

BirthmarkThumb.png
Jako część rodziny Joestar, Joseph nosi znamię gwiazdy i związek z nadprzyrodzonością. Według Avdola, więź dzielona między DIO i rodziną Joestar obudziła ich duchową moc. W przypadku Josepha rozwinął Hermit Purple i jest w stanie wyczuć obecność DIO.[45]


Akrobatyka

Joseph jest wyjątkowo zwinnym wojownikiem, regularnie wykonującym akrobacje.

Będąc dość wysportowanym, Joseph wyróżnia się wyczynami zwinności, w przeciwieństwie do swojego dziadka Jonathana Joestara, który wykonywał wyczyny siły. Potrafi na przykład wykonać fikołek w powietrzu, gdy Esidisi chwyta pięść, aby uciec (cały czas ustawiając sznurek, aby przeciąć ramię),[46] wykonał imponujące skoki, na przykład skok o tyczce do rydwanu Wamuu, aby uniknąć zmiażdżenia[47] lub salto podczas ślizgania się pod warstwą oleju,[48] i udało mu się wykonać sztuczki corde lisse przeciwko Karsowi.[49]

Wraz z wiekiem umiejętności Josepha w tym zakresie stawały się coraz mniej istotne, chociaż nadal był w formie i nadal mógł huśtać się po dachach z Hermit Purple.

Dowcip i Podstęp

Umysł Josepha Joestara jest jego najgroźniejszym i najcenniejszym zasobem.

Ulubioną strategią Josepha jest pozbywanie się przeciwników. Aby to zrobić, w szczególności przewiduje, co jego wrogowie powiedzą dalej lub częściej prowokuje ich do wytrącenia ich z równowagi i uczynienia ich przewidywalnymi w ich ruchu. Joseph jest niezwykle biegły w analizowaniu osobowości tych, z którymi się spotyka i odgadywaniu informacji o nich, obserwując drobne szczegóły na ich temat, a następnie bezwstydnie wykorzystuje każdą wadę charakteru, aby odwdzięczyć się temu, co zrobią przeciwko nim, najczęściej ich nadmiernej pewności siebie. Na uwagę zasługują szczególne dziwactwa, takie jak duma Wamuu jako wojownika lub obsesja Karsa na punkcie Czerwonego Kamienia z Aja. Jednak Joseph jest nieświadomie tak samo podatny na te taktyki, jak jego przeciwnicy, co prowadzi do tego, że sam jest psychicznie wyrzucany przez Esidisi.

Joseph jest mistrzem podstępu i oszustwa

Mając wielkie umiejętności prestidigitacji, jego głupkowatą postawę służącą jako największe rozproszenie uwagi i fasadę, na której może polegać, Joseph jest w stanie atakować pod nieoczekiwanymi kątami lub wykonywać krytyczne ruchy pod pozorem zwykłej głupoty lub ignorancji; Joseph często używa jednej oczywistej strategii, ukrywając inną, bardziej zaawansowaną, aby oszukać i złapać w pułapkę swoich przeciwników.

Joseph jest prawdopodobnie najbardziej biegłym człowiekiem w serii, wykorzystując swoje otoczenie na swoją korzyść, Falą zwiększa niebezpieczeństwo i zdolność bojową każdego przedmiotu, który dostanie w swoje ręce. Między innymi Józef używał luster, szklanych ujęć, włosów, studni, makaronu, gołębi, wełnianych kapeluszy, sopli lodu, kamyków i całego samolotu jako narzędzi i broni, aby uchwycić przewagę, a każde użycie miało zastosowanie do skuteczności i wyobraźni. Joseph trzyma również pod ręką szereg narzędzi na wszelki wypadek, chowając broń przy sobie, gdy spodziewa się niebezpieczeństwa.

Kiedy Joseph jest przyparty do muru, nadal może polegać na swoim szczególnie szybkim sprycie, aby znaleźć realne rozwiązanie w mgnieniu oka. Najbardziej udanym przykładem jest Joseph używający Czerwonego Kamienia Aja do wzmocnienia Ataku Fali Ostatecznego Karsa, aby spowodować erupcję wulkanu i wysłać go w kosmos.

Skłonność Josepha do stosowania tak wielu sztuczek wynika z jego szczególnego sposobu myślenia. Uważa, że w walce każdy ruch jest fair-play, z wyjątkiem angażowania cywilów i niepotrzebnego okrucieństwa. Tak więc nie jest związany żadnym kodeksem i nie waha się uciekać ani oszukiwać, jeśli cel uświęca środki, jak widać w przypadku braci D'Arby.

 • Near-Death Survival Technique: Po tym, jak podpalił swój szalik, Joseph powiedział Karsowi, że naraża swoje życie na niebezpieczeństwo, aby został popchnięty poza własne granice, aby znaleźć nową technikę, zanim płomień dosięgnie go. W rzeczywistości była to część planu oszukania Karsa, który byłby zbyt rozkojarzony, aby zauważyć plan Josepha, aby uratować Lisę Lisę.

Sekretna Technika

Joseph wykonujący swoją sekretną technikę

"Sekretna technika" rodziny Joestar. Zwykle używany w ostateczności, Joseph wymyślił ten ruch, aby użyć go, gdy walka z wrogiem wydawała się beznadziejna. Był również używany przez jego wnuka Jotaro później w serii podczas jego walki z Rubber Soul.[50]

Sekretna technika polega na ostrożnym i szybkim wycofaniu się od przeciwnika, przy jednoczesnym bacznym obserwowaniu otoczenia w poszukiwaniu rzeczy do pokonania lub pomocy w jego pokonaniu. Dla niewprawnego oka wygląda na to, że Joseph po prostu ucieka jak, wzmocniony przez jego paniczne krzyki, ale w rzeczywistości zostało to wykorzystane do opóźnienia czasu, aby Joseph mógł sformułować plan. Użyje również tej techniki, aby spróbować odciągnąć wroga od innych.

Latanie

Joseph jest sprawnym pilotem, mimo że rozbił się cztery razy w życiu. Jest w stanie latać szeroką gamą samolotów, od małej Cessny do Junkra, a raz uratował życie swoim towarzyszom i cywilom, kontrolując katastrofę samolotu pasażerskiego, którym się znajdowali. Nie wiadomo, kiedy i gdzie Joseph nauczył się pilotować, choć możliwe jest, że odkrył to w przypadkach, gdy był zmuszony kontrolować samolot.

Relacje

Rodzina

 • Jonathan Joestar: Joseph nie miał prawdziwej wiedzy o swoim dziadku przed walką ze Straizo, ponieważ Speedwagon utrzymywał wydarzenia z przeszłości w tajemnicy. Jednak Joseph ma wielki szacunek dla Jonathana ze względu na jego związek z Eriną i przyjaźń ze Speedwagonem. Kiedy Caesar obraża Jonatana, rozwściecza Josepha, że przywołał przeszłość. Szacunek Josepha dla dziadka jest jeszcze bardziej widoczny w późniejszych latach, gdy okazuje się, że jest zły, że DIO używa teraz ciała Jonathana jako własnego.
 • Erina Joestar: Joseph i Erina są bardzo blisko, ponieważ Erina wychowywała Josepha przez całą młodość pod nieobecność rodziców. Erina bardzo kocha Josepha, ale jest dla niego dość surowa z powodu jego braku dyscypliny. Przed spotkaniem z Lisą Lisą, Joseph szanuje tylko jej autorytet i jest do niej bardzo przywiązany, jest zły i staje się agresywny fizycznie, że ktoś może zniszczyć płaszcz, który mu dała lub że ktoś nawet ją zrozpaczy.
Joseph desperacko trzyma się liny trzymającej Lisę Lisę
 • Lisa Lisa: Joseph nigdy nie znał swojej matki i myślał, że zginęła w wypadku. Spotyka Lisę Lisę, myśląc, że jest niespokrewnionym użytkownikiem Fali, a jej surowość i waleczność Falą szybko zamknęły arogancję i wojowniczość Josepha. Joseph szanuje autorytet Lisy Lisy i staje się blisko niej, złoszcząc się, gdy Kars upokarza Lisę Lisę, aby go dopaść. Joseph również uważa Lisę Lisę za atrakcyjną i oportunistycznie podgląda ją (nieświadomy ich relacji); jest szczególnie przerażony, gdy dowiaduje się, że ma 50 lat i wyśmiewa się z niej za to.
 • Suzi Q: Joseph wyraża pewien pociąg do Suzi Q po spotkaniu z nią na początku Battle Tendency, choć wykazuje pewien stopień irytacji z powodu jej zawrotów głowy, zwłaszcza gdy zdaje sobie sprawę, że nie wysłała telegramu z wiadomością, że żyje do swojej rodziny i przyjaciół. Oboje w końcu biorą ślub i prawdopodobnie wiodą szczęśliwe życie. Pokazano, że lubią się droczyć. Pięćdziesiąt lat później Suzi Q okazuje się całkowicie ufać swojemu mężowi i wierzy, że nigdy jej nie zawiódł. Jednak w części 4 mówi się, że była wściekła, gdy Joseph miał romans z Tomoko Higashikata. Jej gniew pojawia się ponownie, gdy Joseph przynosi do domu adoptowaną Shizukę, którą Suzi Q początkowo uważała za kolejne nieślubne dziecko.
 • Holy Kujo: Joseph jest niesamowicie przywiązany do swojej córki i okazuje się, że jest z nią bardzo blisko. Oboje czują się na tyle komfortowo, że mogą się publicznie łaskotać, a Joseph rozwinął nienawiść do Japończyków w ogóle, ponieważ Sadao Kujo zabrał Holy do Japonii, gdzie nie mógł często spotykać się z nią lub swoim wnukiem Jotaro. Będąc jej ojcem, naturalnie troszczy się o nią, złoszcząc się na Jotaro za brak szacunku (pomimo dobrych intencji tego ostatniego) i natychmiast martwiąc się o zdrowie swojej córki po tym, jak zobaczył, że jest raniona przez jej własny Stand.
 • Sadao Kujo: Chociaż nie ma między nimi interakcji na ekranie, ponieważ jest człowiekiem, który sprawił, że jego córka przeprowadziła się do Japonii, Joseph prawdopodobnie bardzo nie lubił swojego zięcia. Na dowód tego Joseph zasadniczo stwierdził, że Sadao był odpowiedzialny za swoją nienawiść do Japończyków (z kilkoma wyjątkami).
Jotaro i Joseph przechytrzają D'Arby'ego w grach wideo
 • Jotaro Kujo: Joseph jest blisko swojego wnuka. Chociaż powściągliwość Jotaro utrudnia ich związek, przyjazna natura Josepha sprawia, że ostatecznie doceniają się nawzajem jako członkowie rodziny, a Joseph ufa umiejętnościom Jotaro. W trakcie serii on i Jotaro są w stanie łatwiej się dogadywać i ostatecznie współpracować, aby pokonać Telence T. D'Arby w rezydencji DIO, nawet bez potrzeby słów, aby zrozumieć ten sam plan działania. Widoczna śmierć i profanacja Josepha przez DIO szczególnie rozwścieczyła Jotaro. W części 4 Jotaro nie jest tak zimny w stosunku do Josepha, a Joseph zwierza się Jotaro, dzieląc się z nim swoimi obserwacjami ducha i woli mieszkańców Morioh.
 • Josuke Higashikata: Podczas gdy jego związek z nieślubnym synem rozpoczął się trudno, Joseph rozumie obawy syna i podąża za nimi. Powstrzymuje się od widzenia Tomoko i rozumie frustrację syna, który nie pozwala mu zgubić się w mieście. Joseph zdobywa jednak szacunek Josuke po ryzykowaniu życia, aby uratować Shizukę, a obaj są regularnie widziani razem przez resztę części 4. Joseph szanuje poczucie sprawiedliwości swojego syna i ufa, że Josuke ochroni Morioh. To nie powstrzymuje Josuke przed kradzieżą portfela Josepha.
 • Shizuka Joestar: Joseph początkowo znalazł Shizukę jako dziecko porzucone przez rodziców i postanowił ją adoptować. Kiedy problemy z Shizuką zaczęły się ujawniać i kiedy Shizuka odkryła, że jej własne życie jest zagrożone przez jej moce, Joseph podjął sposoby uspokojenia tych problemów makijażem i podciął nadgarstek, aby użyć krwi, aby ją znaleźć. Później nosi ją jako własne dziecko, a pod koniec części 4 zabiera ją z powrotem do Ameryki, aby wychować ją jako własne dziecko.

Przyjaciele

 • Robert E. O. Speedwagon: Pomimo swojej bezczelnej postawy, Joseph troszczył się o Speedwagona i uważał go za wujka. Kiedy Joseph otrzymuje wiadomość o rzekomej śmierci Speedwagona, wpada we wściekłość i bez namysłu atakuje Straizo. Podobnie, gdy otrzymuje wiadomość, że Speedwagon wciąż żyje, widziany jest radośnie płaczący, zanim popędzi do nazistowskiej bazy, aby go wyrwać.
 • Smokey Brown: Pomimo kradzieży portfela przez Smokeya, Joseph nie ma do niego złej woli i faktycznie pomaga mu uwolnić go od dyskryminujących działań policjantów, którzy go zaczepiają, w taki sam sposób, jak jego pradziadek George Joestar zrobił z Dario Brando. W czasach, gdy Afroamerykanie borykali się z uprzedzeniami rasowymi, Joseph popiera prawo Smokeya do siedzenia w restauracji i bije człowieka, który go obraził. Smokey staje się wdzięczny Josephowi za uratowanie go i towarzyszy mu w całym Nowym Jorku, a później ze Speedwagonem podczas starcia Josepha z Karsem.
Wołanie imienia Caesara w agonii
 • Caesar Anthonio Zeppeli: Ze względu na ich sprzeczne osobowości, obaj w ogóle nie dogadywali się podczas pierwszego spotkania. Dopiero po wspinaczce na szczyt filaru Joseph zaczął szanować umiejętności Caesara i stopniowo postrzegał go jako dość sprawnego partnera podczas 26-dniowej sesji treningowej. Ich zaufanie do siebie wzrosło do tego stopnia, że Joseph oczekiwał, że Caesara dokończy brakujące ogniwo łańcucha sopli lodu po tym, jak spadł z klifu podczas pierwszego spotkania z Karsem. Po śmierci Caesara z rąk Wamuu, Joseph otwarcie krzyczał z żalu i obiecał go pomścić. Po ogłoszeniu wyścigu rydwanów, Joseph założył opaskę Caesara i podczas ostatecznego starcia użył jej, aby pokonać Wamuu, twierdząc, że powodem zwycięstwa było to, że Caesar był z nim przez cały czas.
 • Rudol von Stroheim: Osobowość Josepha sprawia, że osądza on innych ludzi na podstawie ich indywidualnych działań i "duszy". Z tego powodu nigdy nie był uprzedzony do okupacji Rudola jako nazisty, chociaż zastanawiał się, czy powinien być szczęśliwy, czy nie z powodu jego powrotu ze śmierci z powodu bycia nazistą i jego arogancji.[51] Podczas bitwy z Santaną, Joseph jest zszokowany bezinteresownym aktem autodestrukcji Stroheima i krótko opłakuje jego rzekomą śmierć. Łączy siły ze Stroheimem podczas ostatecznej bitwy z Karsem, kiedy Joseph leci samolotem w aktywny wulkan. Po wcześniejszym wyskoczeniu z samolotu, Stroheim chwyta Josepha i poświęca własne cybernetyczne nogi, aby zamortyzować upadek, ratując w ten sposób życie obojgu. Jako ostatni dar dla Josepha, zastępuje on swoją odciętą lewą rękę mechaniczną.
 • Loggins: Podczas gdy obaj mieli ograniczone interakcje na ekranie, Loggins osobiście szkolił Josepha z Falą. Chociaż Joseph przyznał, że nienawidził Logginsa za poddanie go piekielnemu treningowi, Joseph był przede wszystkim zmotywowany do zabicia Esidisi, aby pomścić Logginsa. Po bitwie Joseph dziękuje Logginsowi za "torturowanie" go.
Stardust Crusaderzy
 • Muhammad Avdol: Z grupy Joseph prawdopodobnie znał Avdola najdłużej, ponieważ spotkał go w Egipcie przed wydarzeniami z części 3. Od tego czasu Józef nawiązał dobrą przyjaźń z Egipcjaninem, a nawet zaufał mu, że pomoże Jotaro uwolnić pełny potencjał jego Standa poprzez siłę. Podczas późniejszej podróży do Egiptu obaj kilkakrotnie walczyli obok siebie, jednym z bardziej pamiętnych przykładów była ich walka z Mariah. Pod koniec serii, wraz z Polnareffem i Jotaro, opłakuje śmierć swojego towarzysza.
 • Noriaki Kakyoin: Dołączywszy do nich w podróży do Egiptu, Kakyoin dobrze dogadywał się z resztą grupy. Podczas gdy jego interakcje z Josephem były niewielkie, Joseph zwykle chodził do niego, aby żartować i wyrażać swoją komediową naturę (ze względu na to, że Kakyoin był w stanie to najbardziej tolerować). Pod koniec serii, ostatnim aktem Kakyoina przed śmiercią było ostrzelanie wieży zegarowej swoim Emerald Splash, aby pomóc Josephowi odkryć tajemnicę stojącą za zdolnością The World do zatrzymywania czasu. Joseph, ukrywając swój smutek, odpowiada traktując wiadomość z najwyższą wagą i przysięgając, że śmierć Kakyoina nie pójdzie na marne.
 • Jean Pierre Polnareff: Spotykając się jako wrogowie, Polnareff dołącza do grupy podczas podróży do Egiptu i stopniowo staje się dobrym przyjacielem wszystkich. Pod koniec części 3 Joseph i Polnareff wraz z Jotaro opłakują stratę swoich przyjaciół. Joseph wiedział, że Polnareff nie ma nikogo we Francji, więc zaproponował, że pojedzie z nim do Ameryki. Polnareff odrzucił ofertę, stwierdzając, że pomimo samotności, Francja jest jego ojczyzną. Joseph wspomina również, że byłoby samotnie, gdyby Polnareff nie poszedł z nim. Przed wyjazdem grupa obejmuje się po raz ostatni, rzucając przyjazne obelgi i obiecując, że spotkają się ponownie kiedyś w przyszłości.
 • Iggy: Kiedy po raz pierwszy został przedstawiony, Iggy zachowywał się jak zbłąkany i początkowo nienawidził wszystkich w grupie. Po walce z N'Doulem chętnie się z nimi łączył, ale podczas walk zwykle znikał. Dopiero w walce z Pet Shopem jego wewnętrzne myśli wyszły na jaw; w tym momencie wydawało się, że rozumie, że Joseph jest przywódcą grupy. Podczas gdy interakcja między nimi była dość niewielka, po poświęceniu się dla Polnareffa, aby pokonać Vanilla Ice, Joseph i grupa uznali jego bohaterstwo i opłakiwali jego śmierć wraz z innymi.
 • Tomoko Higashikata: Pomimo niechęci Josepha do Japończyków pod koniec lat 60., ponieważ jego córka wyszła za mąż za jednego, Joseph miał romans z Tomoko w 1983 roku, kiedy miał 62 lata i miał z nią nieślubnego syna, chociaż nie był świadomy swojego syna aż do kilku lat później. Później Joseph szanuje życzenie Josuke, aby nie rozmawiać z Tomoko i widzi ją tylko z daleka.

Wrogowie

 • Straizo: Ze względu na to, że twierdził, że zabił Speedwagona, a także próbował zabić go i jego babcię, Joseph żywił wielką nienawiść do Straizo. Straizo nie docenił Josepha jako wojownika, ale na koniec uszanował go na tyle, by ostrzec go przed nadchodzącym niebezpieczeństwem ze strony Ludzi z Filaru i ujawnić, że Speedwagon żyje.
 • Santana: Pierwszy z Ludzi z Filaru, których spotkał Joseph. To on pozwolił Josephowi przygotować się na porażkę pozostałej trójki. Santana niewiele myślał o Josephie, ale był zaintrygowany jego zdolnością Fali i zirytowany jego ogólną postawą. Ze swojej strony Joseph chciał zostawić Santanę w spokoju, jednocześnie drażniąc go, a nawet rozważając ideę, że byłby neutralny, gdyby nie działania nazistów przeciwko niemu. Jednak obojętność Josepha przekształciła się w wojowniczość, gdy Santana zaatakował Speedwagona, używając wszystkiego, co w tym czasie było w jego mocy, aby pokonać Człowieka z Filaru.
 • Donovan: Chociaż interakcja między nimi jest niewielka, fakt, że Donovan zaatakował Josepha, uczynił ich wrogami. Podczas ich walki Joseph napełnił Donovana kaktusowymi kolcami i przywiązał go do kaktusa, ale dopiero po przesłuchaniu go i potwierdzeniu statusu Speedwagona.
 • Wamuu: Jak na ironię, jedną z najbliższych i najbardziej znaczących relacji Josepha była relacja z Wamuu, którego poprzysiągł zabić, aby pomścić śmierć Caesara. Chociaż już podziwia umiejętności i przebiegłość Człowieka z Filaru jako wojownika, naprawdę zaczyna szanować swoją szlachetność po znalezieniu krwawej bańki Caesara antidotum pozostawionej nietkniętej przez Wamuu, aby uhonorować odwagę przeciwnika; i łaskawie odwzajemnił szacunek, jakim starożytny wojownik obdarzył Caesara, łagodząc ból jego śmierci własną krwią. Dwaj mężczyźni rozstali się w ciepłym wzajemnym szacunku, a Joseph szczególnie uważa Wamuu za przyjaciela na tyle, by rozwścieczyć się zasadzką Karsa na Lisę Lisę, której czyste pluło w twarz wszystkiemu, co dumny i honorowy wojownik reprezentował w życiu.
 • Esidisi: Początkowo Joseph postrzegał go jako wroga za wszczepienie mu na szyję obrączkę. Po zabiciu jednego z mistrzów Josepha, Esidisi został zaangażowany w pojedynek z Josephem i walczył z nim. Esidisi niewiele o nim myślał i bardziej niż ktokolwiek inny udowodnił, że pasuje do jego sprytu. W końcu Joseph skutecznie przechytrzył Esidisi i zniszczył jego ciało. Joseph wpadł we wściekłość, gdy opętał Suzi Q i z pomocą Caesara zniszczył go. W końcu zaczął szanować Człowieka z Filaru za skrajności, do których się, aby zapewnić sukces swoim towarzyszom.
Kars vs Joseph
 • Kars: Kars był początkowo tylko jednym z Ludzi z Filaru do pokonania w oczach Josepha. Podobnie, Joseph był jedynie użytkownikiem Fali, aby zabić Karsa. Ten pierwszy był zirytowany tendencją drugiego do stosowania nieprzewidywalnych taktyk, dopóki ten pierwszy nie zdradził w pojedynku z Lisą Lisą, hańbiąc dumę swoich towarzyszy w tym procesie. Następnie Joseph zaczął go nienawidzić za jego podstępne metody, a kiedy stał się Istotą Ostateczną, Joseph podjął wielkie wysiłki, aby go pokonać, w tym próbując wysłać go do wulkanu kosztem własnego życia. Kars odpowiedział odcinając lewą rękę Josepha, a ich walka zakończyła się nieumyślnym wysłaniem Karsa w kosmos, ale nie przed wyśmianiem go po raz ostatni.
 • Nena: Nena jest jednym z wielu Użytkowników Stand wysłanych przez DIO, aby go zabić, Nena ciągle wyśmiewała Josepha za jego wiek i była zszokowana, gdy ją przechytrzył, pozwalając mu po raz kolejny użyć swojej sztuczki przewidywania następnej linii przeciwnika.
 • Steely Dan: Dan i Joseph po raz pierwszy spotkali się w konkursie targowania się (który Dan wygrał), ale po ujawnieniu tożsamości Dana, zainfekował Josepha swoim Standem i użył go jako zakładnika, aby inni go nie zaatakowali. Poprzez swojego Standa, Dan nieświadomie, choć nie nieumyślnie, zawstydza Josepha publicznie, zmuszając go do przyciągnięcia tłumu. Po tym, jak Kakyoin i Polnareff uwalniają Josepha spod jego kontroli, Jotaro mści się za niego.
 • Mariah: Mariah jest jednym z wielu Użytkowników Stand wysłanych przez DIO, aby go zabić, podczas ich konfrontacji, Mariah namagnesowała Josepha i Avdola używając swojej zdolności Standa, a następnie próbowała ich zabić za pomocą powstałego utrudnienia. Pomimo ich antagonizmu i dużej różnicy wieku, Mariah uważa starszego Josepha za atrakcyjnego i stwierdza, że mogłaby zostać jego kochanką, gdyby nie uznała DIO za bardziej atrakcyjnego.
 • DIO: Początkowo Joseph nie był świadomy jego istnienia, ponieważ Speedwagon upewnił się, że zachował tajemnicę istnienia wampira przed walką ze Straizo. W końcu poznał całą prawdę i zaczął gardzić złoczyńcą za wykorzystanie ciała swojego dziadka, Jonathana, a także spowodowanie, że jego córka Holy stała się śmiertelnie chora z powodu jego obecności. Wyruszył na misję wraz ze swoim wnukiem, Jotaro, aby znaleźć DIO i zabić go, aby uratować Holy'ego.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

 • JORGE JOESTAR Chapter 10: H.G. Wells (37. wszechświat) (Tylko wymieniony/a)
 • JORGE JOESTAR Chapter 13: Enemy
 • JORGE JOESTAR Chapter 16: Beyond II
TV Icon.png Występy na żywo
Odcinki w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Joestar. Joseph Joestar. Możesz nazywać mnie JoJo.
  —Joseph Joestar, Chapter 45: Joseph Joestar of New York, Part 1
 • Chłopaki! Leciie samolotem, więc jesteście przygotowani na możliwość katastrofy, prawda?!
  —Joseph Joestar, Chapter 46: Joseph Joestar of New York, Part 2
 • Wi-tam? Czy mógłbyś to powtórzyć? Wolniej? W języku, który rozumiem? W zależności od tego, co powiedziałeś, mogę skopać ci tyłek!
  —Joseph Joestar, Chapter 47: Joseph Joestar of New York, Part 3
 • Twoje następne zdanie to... (次におまえは...Tsugi ni omae wa...)
  —Joseph Joestar, Chapter 47: Joseph Joestar of New York, Part 3
 • Straizo! Czekałem na Ciebie! Nie żebym oczekiwał, że umrzesz z tego powodu, ale... Pomszczę wujka Speedwagona!!!
  —Joseph Joestar, Chapter 48: Straizo vs. Joseph, Part 1
 • Uciekaj, Smokey! (逃げるんだよォ!スモーキーーーーッ!!どけーッ ヤジ馬ともーッ!!Nigerundayo! Sumōkī!! Doke! Yaji uma tomo!!)
  —Joseph Joestar, Chapter 50: Straizo vs. Joseph, Part 3
 • Nazywam się JoJo, pochodzę z Nowego Jorku. To może być niegrzeczne, ponieważ właśnie się spotkaliśmy, ale przynieś mi jedzenie i benzynę w ciągu najbliższych 3 minut, rozumiesz?!
  —Joseph Joestar, Chapter 53: The Pillar Man
 • Boże, myślę, że dostałem trochę ubytków od tego całego słodkiego gadania!
  —Joseph o kobiecości Caesara Zeppeli, Chapter 62: The Pillar Man, Santana, Part 9
 • Draniu, zadzierasz ze mną?! Lubię żartować z ludzi, ale nienawidzę być wyśmiewany!!!
  —Joseph Joestar, Chapter 63: Joseph Joestar of Rome
 • Spaghetti nero wygląda źle, ale smakuje świetnie. Dlaczego nie doświadczysz prawdziwej mocy tego ataku, zanim się pochwalisz!
  —Joseph Joestar, Chapter 68: Ultimate Warriors from Ancient Times, Part 4
 • Cóż, właśnie myślałem o tym, jak będziesz musiał żyć swoim długim życiem, zawsze myśląc o tym, jak zostałeś zraniony przez człowieka... Jedyny sposób, aby się z tym pogodzić... Byłoby wygrać walkę z właściwym mną, tak myślałem. Jeśli zrobię poważny trening Fali, będę miał talent, aby prześcignąć cię w ciągu miesiąca. Ponieważ jedynym, który włożył ci 5 cm w głowę, był kawałek śmiecia taki jak ja! Chociaż, wiesz... prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli mnie zabijesz, zanim stanę się silniejszy!
  —Joseph manipuluje Wamuu, Chapter 70: An Engagement with Death: The Wedding Ring
 • Fraza, której nienawidzę najbardziej, to "ciężka praca"!
  —Joseph Joestar, Chapter 71: Ripple Teacher Lisa Lisa, Part 1
 • Dominujący Loggins... to były 3 tygodnie piekła słuchając twoich krzyków, naprawdę cię nienawidziłem, byłeś taki okropny... i zamierzałem cię za to wszystko odzyskać!... Cóż, instruktorze... oglądaj stamtąd. Możesz zobaczyć rezultaty wszystkiego, przez co mnie przeszedłeś!
  —Joseph Joestar, Chapter 77: Go! Ripple Master
 • Być może żyłeś długo, ale nie jesteś tak mądry jak ja, jeśli chodzi o wymyślanie planów!
  —Joseph do Esidisi, Chapter 78: Flame Mode Esidisi, Part 1
 • Widzisz, ludzie rozwijali się krok po kroku, krok po kroku przez te tysiąc lat... To nic wielkiego, ale w 18 i 19 wieku magia i inne iluzje stały się popularną rozrywką... i naprawdę kocham dobrą iluzję!
  —Joseph Joestar, Chapter 78: Flame Mode Esidisi, Part 1
 • Hmph! Moje usta mogą być dziwne... ale jeśli ty i ja zakochamy się w sobie... lepiej byłoby cię pocałować!
  —Joseph do Suzi Q, Chapter 81: The Remains Lurk, Part 1
 • Mam czekać 30 minut i to właśnie zamierzam zrobić! I najlepsze miejsce do czekania... jest tuż przed drzwiami Lisy Lisy! A kiedy czekam... Czy byłoby tak straszne z mojej strony, gdybym miał oko na tę dziurkę od klucza?! Łoooaaahhh! NIEŹLE!
  —Joseph Joestar podgląda własną matkę, Chapter 81: The Remains Lurk, Part 1
 • Jeśli życie jednej dziewczyny... musi zostać odebrane, aby uratować cały świat... Wtedy jest to poświęcenie, które trzeba złożyć. Tak się czuję.
  —Joseph blefuje do Esidisi, Chapter 82: The Remains Lurk, Part 2
 • Caesar... masz to na odwrót. Wiem, bo walczyłem z nim w walce... żył dla swoich towarzyszy i aby zdobyć Czerwony Kamień, bez względu na wszystko - nawet odrzucając własną dumę podczas tego procesu. Nie wiem, ile tysięcy lat przeżył, ale ciężko walczył o przetrwanie na swój sposób... odkładając dobro lub zło na bok... szanuję go za to!
  —Joseph o Esidisi, Chapter 82: The Remains Lurk, Part 2
 • Żegnaj na razie, Suzi Q! Ale na pewno wrócę do Wenecji! [...] Więc w międzyczasie na pewno uleczysz to swoje pobite ciało, prawda? [...] Do tego czasu możesz być starą wiedźmą! Może będziesz w gorszej formie niż teraz! GWAHAHA!!
  —Joseph do Suzi Q, Chapter 83: Stroheim's Unit Strikes Back, Part 1
 • Cz-czy powinienem się cieszyć? Jest nazistą i dumnym małym draniem...ale tak naprawdę nie nienawidzę go jako osoby. Przypuszczam, że jestem trochę szczęśliwy, wiedząc, że wszystko z nim w porządku.
  —Joseph o Stroheimie, Chapter 85: Stroheim's Unit Strikes Back, Part 3
 • Nieźle! Dobra robota, Caesar
  —Caesar-ino!, Joseph Joestar
 • Nie dbam o rzeczy, które "odziedziczyłem" po przodku, którego nigdy nie spotkałem, ty głupku! Jesteś głupcem, jeśli umrzesz za coś takiego!
  —Joseph do Caesara, Chapter 88: Caesar: A Lonely Youth, Part 1
 • Jeśli zmierzasz tam, wiedząc, że muszą być pułapki, to na pewno masz plan na wyeliminowanie Karsa}! Zmieniłem zdanie! Jeśli chcesz, aby bitwa odbyła się dziś po południu, to ja również pójdę z tobą—Caesar Zeppeli!
  —Joseph Joestar, Chapter 89: Caesar: A Lonely Youth, Part 2
 • Lisa Lisa jest nauczycielką... Przypuszczam, że stara się utrzymać mnie w skupieniu na zadaniu. Celowo zachowuje się chłodno. Musi chcieć płakać i krzyczeć jeszcze bardziej niż ja. Caesar bardzo się o nią troszczył, a ona znała go znacznie dłużej niż ja... Chce, żebym trzymał to razem... A to jest terytorium wroga... więc zrobię to! Caesar-- zawsze nazywałeś mnie samolubnym i obojętnym na uczucia innych ludzi, ale spójrz teraz na mnie. Może trochę dorosłem...? Ale nie okażę im litości! Mam to twoje serce tutaj ze mną!
  —Joseph Joestar, Chapter 92: Caesar: A Lonely Youth, Part 5
 • CAESAAAAAR! (シィィザーーーァァァShiiizaaaaaa)
 • Zagrałem brudną sztuczkę na tobieeeee!!
  —Joseph Joestar, Chapter 98: The Wind, the Chariot, and Wamuu, Part 4
 • Wamuu... jako wojownik byłeś niesamowity... ale faktem jest, że do końca miałem jednego potężnego sojusznika w Caesarze.
  —Joseph Joestar, Chapter 103: The Wind, the Chariot, and Wamuu, Part 9
 • Litość? Powiedziałeś litość? W takim razie, dlaczego zostawiłeś tę bańkę mydlaną zawierającą opaskę Caesara i jego ostatni dar, pierścień antidotum, w spokoju? Czy to była litość?
  —Joseph do Wamuu, Chapter 104: The Warrior Returns to the Wind
 • Dokładnie! Wamuu! Walka to jedno, mój żal po śmierci Caesara to drugie... Czułem też tę dziwną potrzebę okazania ci mojego szacunku... Ta moja krew jest moim hołdem dla wojownika, którym jesteś!
  —Joseph oddaje szacunek Wamuu, Chapter 104: The Warrior Returns to the Wind
 • Możesz mieć 10 000 lat, ale jeśli chodzi o "sztukę oszustwa", potrzebujesz trochę więcej czasu, Kars!
  —Joseph Joestar, Chapter 107: JoJo: The Final Ripple, Part 1

Quote.png Quotes
 • Rzeczywiście, Jotaro, to, co nazwałeś "złym duchem", jest tylko potężną wizją stworzoną przez twoją własną energię życiową! A ponieważ stoi obok ciebie, nazywa się Stand!
  —Joseph Joestar wprowadza Standy, Chapter 116: Jotaro Kujo, Part 3
 • Widzieliście to? Ciernie z mojej ręki? To jest mój Stand! Może ujawnić odległe wizje i umieścić je na filmie. Oczywiście, muszę zniszczyć aparat 3,000 jenów za każdym razem, gdy go używam...
  —Joseph Joestar, Chapter 117: The Man with the Star Birthmark
 • Jotaro... to już trzeci raz, kiedy jestem w katastrofie lotniczej! Czy jestem przeklęty?
  —Joseph Joestar, Chapter 124: Silver Chariot, Part 1
 • Powiem ci. Ja, Joseph Joestar, mam znacznie większe doświadczenie w walce niż ty. (Mogę mówić o dobrej grze, ale czy mogę ją poprzeć? Cholera!)
  —Joseph Joestar do Empress, Chapter 148: Empress, Part 3
 • Przeciwnicy zawsze nabierają pewności siebie, gdy czują, że wygrywają, podczas gdy w rzeczywistości już przegrali. To jest sposób Josepha Joestara. Być może będę się rozwijał w latach, ale wciąż to mam! (「相手が勝ち誇ったとき、そいつはすでに敗北している」。 これがジョセフ・ジョースターのやり方。老いてますます健在というところかな。'Aite ga kachi wa kotta toki soitsu wa sudeni haiboku shite iru' kore ga Josefu Jōsutā no yarikata. Oite masumasu kenzai to iu tokoro ka na.)
 • Sam tego nie lubię... ale dzieci nie zawsze mogą polegać na swoich rodzicach. Teraz, gdy wszyscy są dorośli... musisz dbać o siebie!
  —Joseph Joestar, Chapter 149: Empress, Part 4
 • Wcześniej uciekałem w środku walki, ale to wszystko było częścią mojej strategii! Joseph Joestar nigdy nie przyznaje się do porażki.
  —Joseph Joestar, Chapter 203: "Bastet" Mariah, Part 5
 • Tak! Tak! Tak! O mój Boże!
 • Spotkaliśmy się już z The World, ale nie mamy pojęcia, co robi. Jeśli wspinasz się na górę bez miejsca, w którym znajduje się szczyt, wpadniesz w kłopoty! Oczywiście, że tak! Podobnie jak bekanie, gdy pijesz colę, jest to nieuniknione.
  —Joseph Joestar, Chapter 250: DIO's World, Part 4
 • Jotaro... ta podróż była świetną zabawą, prawda? Przeżyliśmy razem niezłą przygodę... prawda, Jotaro? Ostatnie 50 dni... było świetną zabawą...
  —Joseph Joestar, Chapter 262: DIO's World, Part 16
 • HmhmhmhmhahahaHAHAHA! Jesteś głupcem Jotaro! Dzięki tobie znów żyję!
  —Joseph Joestar udający DIO po swoim przebudzeniu, Chapter 265: The Faraway Journey, Farewell Friends
 • Wauuugh! Czekaj Jotaro! Po prostu żartowałem! Przepraszam!
  —Joseph Joestar po tym, jak Jotaro prawie go bije za udawanie DIO, Chapter 265: The Faraway Journey, Farewell Friends
 • DIO ukradł ludziom wiele rzeczy. Wszystko, co miał, zostało skradzione innym w ciągu ostatniego stulecia... Rzeczy, które straciliśmy, nie mogą być porównywane ze znaczeniem Ziemi. Ale dzięki nim wciąż żyjemy.
  —Joseph Joestar, Chapter 265: The Faraway Journey, Farewell Friends
Quote.png Quotes
 • Josuke...ja...mogę tu umrzeć. Więc jeśli to zrobię, proszę powiedz swojej matce, że się przywitałem.
  —Joseph Joestar, Chapter 317: We Picked Up Something Crazy!, Part 3
 • Chciałem po prostu wyglądać fajnie przed tobą.
  —Joseph Joestar, Chapter 317: We Picked Up Something Crazy!, Part 3
 • Po zobaczeniu Josuke i jego przyjaciół w tym incydencie w Morioh, mogę powiedzieć jedno... młodzież tego miasta... ma złotego ducha. Tak jak te, które widziałem, gdy jechaliśmy do Egiptu. Złoty duch, obdarzony blaskiem sprawiedliwości. Widziałem to w Josuke i jego przyjaciołach... dopóki tam jest, wszystko będzie dobrze. Ten duch, który ucieleśniają, w naturalny sposób przeniesie się na innych bez słowa, nawet tych, którzy nic nie wiedzą o tym, co stało się z Yoshikage Kirą, a także na następne pokolenie...
  —Joseph Joestar, Chapter 439: Goodbye, Morioh - The Golden Heart

Ciekawostki

 • Araki zaprojektował Josepha Joestara, mieszając spryt jego starszej postaci B.T. from Cool Shock B.T. i mięśnie Sylvestra Stallone'a. Mówi, że dodał także trochę radości, aby uczynić Josepha bardziej zabawnym w porównaniu do B.T.[52]
 • W pierwszej dziesiątce ulubionych postaci Arakiego w 2000 roku Joseph zajął szóste miejsce.[53]
 • We francuskim dubbingu anime, Tarkus i stary Joseph Joestar mają tego samego aktora głosowego, Frédérica Souterelle'a.

Przypisy

 1. 1.00 1.01 1.02 1.03 1.04 1.05 1.06 1.07 1.08 1.09 1.10 1.11 1.12 1.13 1.14 1.15 1.16 Chapter 73: Ripple Teacher Lisa Lisa, Part 3 str.1.
 2. Na podstawie roku urodzenia. Pierwotnie 67 według JoJo6251, kiedy akcja miała miejsce w latach 1987-1988.
 3. DU Episode 1: Jotaro Kujo! Meets Josuke Higashikata
  W mandze jest 79, chociaż daty się nie zgadzają (Chapter 267: Jotaro Kujo! Meets Josuke Higashikata, Part 2).
 4. 4.0 4.1 Weekly Shonen Brackets 100Q (April 2003)
 5. Chapter 265: The Faraway Journey, Farewell Friends str.10.
 6. JoJo 6251
 7. Chapter 115: Jotaro Kujo, Part 2
 8. 8.0 8.1 Chapter 113: The Man Who Crossed the Atlantic
 9. Chapter 81: The Remains Lurk, Part 1 str.9.
 10. JoJonium Volume 4 - Special Interview
 11. JoJonium Volume 4
 12. Chapter 115: Jotaro Kujo, Part 2 str.13. Jotaro kradnie palec Josepha
 13. ジョセフが老けこんだのは何故? → 荒木先生の回答「気の持ちよう」
 14. Chapter 314: Red Hot Chili Pepper, Part 8 str.2. Okuyasu wspomina o wielkości Josepha i użyciu laski
 15. 15.0 15.1 Chapter 45: Joseph Joestar of New York, Part 1
 16. Chapter 47: Joseph Joestar of New York, Part 3
 17. Chapter 112: The Man Who Became a God
 18. Chapter 71: Ripple Teacher Lisa Lisa, Part 1
 19. Chapter 65: Ultimate Warriors from Ancient Times, Part 1
 20. Chapter 48: Straizo vs. Joseph, Part 1
 21. Chapter 104: The Warrior Returns to the Wind
 22. Chapter 73: Ripple Teacher Lisa Lisa, Part 3
 23. Chapter 82: The Remains Lurk, Part 2
 24. Chapter 106: The Bond That Binds Lisa Lisa and JoJo, Part 2
 25. Chapter 81: The Remains Lurk, Part 1
 26. Chapter 97: The Wind, the Chariot, and Wamuu, Part 3
 27. Chapter 72: Ripple Teacher Lisa Lisa, Part 2 tailpiece
 28. Chapter 46: Joseph Joestar of New York, Part 2
 29. 29.0 29.1 Chapter 124: Silver Chariot, Part 1
 30. Chapter 151: Wheel of Fortune, Part 2
 31. Chapter 154: Justice, Part 1
 32. Chapter 160: Lovers, Part 1
 33. Chapter 237: D'Arby the Player, Part 11
 34. Chapter 255: DIO's World, Part 9
 35. Chapter 166: Sun, Part 1
 36. Chapter 265: The Faraway Journey, Farewell Friends
 37. Chapter 315: We Picked Up Something Crazy!, Part 1
 38. Chapter 317: We Picked Up Something Crazy!, Part 3
 39. Chapter 348: Yukako Yamagishi Dreams of Cinderella, Part 1
 40. Chapter 439: Goodbye, Morioh - The Golden Heart
 41. Chapter 107: JoJo: The Final Ripple, Part 1
 42. Chapter 67: Ultimate Warriors from Ancient Times, Part 3 and Chapter 68: Ultimate Warriors from Ancient Times, Part 4
 43. Chapter 94: Climb Out of the Fortified Hotel
 44. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104
 45. Chapter 251: DIO's World, Part 5 str.11.
 46. Chapter 77: Go! Ripple Master
 47. Chapter 99: The Wind, the Chariot, and Wamuu, Part 5
 48. Chapter 74: Ripple Teacher Lisa Lisa, Part 4
 49. Chapter 108: JoJo: The Final Ripple, Part 2
 50. Chapter 138: Yellow Temperance, Part 3
 51. Chapter 85
 52. JoJonium Volume 4 (Joseph Joestar) - Special Interview
 53. JOJO A-GO!GO!

Nawigacja w witrynie

Inne języki: