Poco

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Będę tym, który będzie chronił moją siostrę! Siostro! "Jutro" jest właśnie teraz! (ねーちゃんを守るのはこのおいらだ!ねーちゃん!あしたっていまさッ!, Ne-chan o mamoru no wa kono oirada! Ne-chan! Ashita tte ima-sa!)

Poco (ポコ, Poko) jest drugorzędnym sprzymierzeńcem występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Poco jest młodym chłopcem używanym jako przynęta przez Dio Brando, aby zwabić Jonathana Joestara i innych w pułapkę. Ostatecznie dołącza do nich w ich poszukiwaniach, aby uratować swoją siostrę i okazuje się przydatny podczas walki z Tarkusem.

Wygląd

Poco jest młodym brytyjskim chłopcem o zrozumiałym niskim wzroście. Ma krótkie falowane włosy i piegi. Jego strój składa się z lekkiej koszuli z kołnierzykiem z podwiniętymi rękawami i pary spodni podtrzymywanych przez szelki. Podczas wprowadzenia pokazano go w słomkowym kapeluszu i przez większość historii brakuje mu obuwia. Podczas wyjazdu Jonathana i Eriny do Ameryki zakłada marynarkę i muszkę.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Biała koszula zapinana na guziki, niebieskie spodnie z brązowymi szelkami.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Zielone)
Ubiór
(Biała koszula zapinana na guziki, jasnoniebieskie ogrodniczki.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Indygo)
Pierwszy ubiór
(Biała koszula zapinana na guziki, czarne spodnie z brązowymi szelkami.)
Drugi ubiór
(Ciemnobrązowy garnitur, biały podkoszulek i ciemnozielona muszka.)

Osobowość

Poco zostaje przedstawiony jako psotny i tchórzliwy chłopiec, który kradnie zapasy grupy. W trakcie podróży, gdy Jonathan przegrywa z Tarkusem, Poco okazuje się być gotów zaryzykować życie, aby pomóc grupie pomimo niezgody Speedwagona.

Martwi się również o swoją siostrę, gdy zostaje wzięta do niewoli przez Dio.

Historia

Tło

Spoliczkowany przez siostrę

Poco był tchórzliwym chłopcem, który był zastraszany przez inne dzieci, a jego siostra go chroniła. Kiedy skonfrontowano ją z tym, kiedy będzie walczył i nie będzie już od niej zależny, Poco odpowiedział, że zrobi to "jutro", co spowodowało, że go uderzyła.[1] Kiedy Dio schronił się w Windknight's Lot, wyprał mózg Poco, aby zwabić Jonathana w pułapkę.

Phantom Blood

W drodze do zamku Dio, grupa Jonathana spotyka Poco, który zostaje przedstawiony jako kieszonkowiec, który kradnie zapasy grupy. W rzeczywistości był pod kontrolą umysłu Dio, a Poco szybko znalazł się w niebezpieczeństwie ze strony zombie Dio.[2] Chociaż jest w stanie szybko uciec od grupy, ostatecznie zostaje zaciągnięty z powrotem na cmentarz przez dwóch łobuzów, którzy nie wierzą w jego historię. Na szczęście, chociaż jego prześladowcy zostają zabici, zostaje uratowany przed Tarkusem przez Jonathana.[3]

Podczas próby znalezienia schronienia dla Poco, Jonathan zostaje uwięziony w Komnacie Dwugłowego Smoka i zmuszony do walki w Deathmatchu Łańcuchowj Szyi przeciwko Tarkusowi. Speedwagon zauważa, że dziecko może zmieścić się przez okna w komorze, ale Zeppeli odwodzi go od proszenia dziecka o pomoc. Jednak Poco i tak wspina się do, wierząc, że jego miasto i wszyscy, których kocha, zostaną zabici, jeśli Jonathan zawiedzie. Poco cierpi z powodu kopnięcia od Tarkusa, ale udaje mu się otworzyć drzwi, pozwalając Zeppeliemu i Speedwagonowi przyjść z pomocą Jonathana.[1]

Ponowne połączenie z siostrą

Po klęsce Tarkusa i śmierci Zeppeliego, grupa dociera do samego miasta, gdzie Poco zostaje zaczepiony przez wściekłego pana Adamsa i ostrzeżony, że jego siostra ukarze go za spóźnienie. Jednak pan Adams okazuje się być Zombie, gdy tylko grupa odwraca się plecami, tylko po to, by szybko zostać pokonanym przez Jonathana.[4] Grupa dociera do domu Poco, gdzie jego ojciec informuje go, że jego siostra wyszła go szukać, powodując, że Poco obawia się o jej bezpieczeństwo. Towarzyszy grupie do zamku Dio, łącząc się ze swoją siostrą po klęsce Doobiego.[5] Chociaż Page, Jones, Plant i Bornnam otaczają ich dwójkę, są chronieni przez Straizo, który szybko niszczy cztery zombie.[6] Po zakończeniu bitwy pojawia się wraz z siostrą i innymi postaciami w porcie, aby życzyć Jonathanowi i Erinie dobrego miesiąca miodowego.[7]

Rozdziały / Odcinki

Cytaty

Quote.png Quotes
  • O-Oni zabiją każdego z nas! Muszę wrócić do domu, zamknąć się i schować... a-albo inaczej... zwerbują każdego z nas, dzieci i dorosłych w swoich szeregach!
    —Poco, Chapter 31: The Knights' Ruins
  • Czy... Czy jesteście ludźmi? Albo aniołami, którzy zstąpili z nieba?!
    —Poco do grupy Jonathana, Chapter 32: The Medieval Knights' Training Ground for Murder
  • O rany... moczę spodnie... j-ja nie mogę już tego robić... nie mogę tu być z tymi facetami! Ci faceci sprowadzili nieszczęście na nasze miasto...!
  • Będę tym, który będzie chronił moją siostrę! Siostro! "Jutro" jest właśnie teraz! (ねーちゃんを守るのはこのおいらだ!ねーちゃん!あしたっていまさッ!, Ne-chan o mamoru no wa kono oirada! Ne-chan! Ashita tte ima-sa!)
  • Dlaczego płacze? Pokonał złego faceta!

Gry wideo

Phantom Blood (gra PS2)

Poco is not a playable character, but he does appear in cutscenes reflecting the original story. After stealing from Jonathan and the others while hypnotized, he later becomes an ally. The game includes Poco's flashback to being bullied and arguing with his sister, as well as his discovery of his sister's disappearance and reunion with her. His final appearance, like in the original story, is at a dock with the rest of Jonathan's friends, seeing him off on his honeymoon voyage.

Stardust Shooters (Android/iOS)

Main article: Stardust Shooters ★ Poco
SS Poco Story1.png

Poco appears as a character in Stardust Shooters with one equippable SR unit. His unit cannot be set as a member of the team, but his ability can be used when equipped to another unit.

Poco
Unit Coin SR.png
Unit Poco.png
Unit Frame SR White.png
ポコ
Rarity:
SS Rarity SR.png
Class:
SS Class White.png
HP
10
ATK
10
Profile
A boy from Windknight's Lot. He is hypnotized by Dio Brando and attempted to escape with Jonathan's bag before being saved by his Ripple.
How to Obtain
  • Strategy! The Ripple Baron's Training Battle Event
Ability
Unit Ability White.png
Tomorrow is now!
When the unit equipped with this Ability appears on the field, there's a 30% chance for the enemies' weak point to face towards the allied unit they're closest to!
Cost: 1
Unit Icon SP.png


Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: