Poco

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Będę tym, który będzie chronił moją siostrę! Siostro! "Jutro" jest właśnie teraz! (ねーちゃんを守るのはこのおいらだ!ねーちゃん!あしたっていまさッ!Ne-chan o mamoru no wa kono oirada! Ne-chan! Ashita tte ima-sa!)

Poco (ポコ, Poko) jest drugorzędnym sprzymierzeńcem występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Poco jest młodym chłopcem używanym jako przynęta przez Dio Brando, aby zwabić grupę Joestar w pułapkę. Ostatecznie dołącza do nich w ich poszukiwaniach, aby uratować swoją siostrę i okazuje się przydatny podczas walki z Tarkusem.

Wygląd

Poco jest młodym brytyjskim chłopcem o zrozumiałym niskim wzroście. Ma krótkie falowane włosy i piegi. Jego strój składa się z lekkiej koszuli z kołnierzykiem z podwiniętymi rękawami i pary spodni podtrzymywanych przez szelki. Podczas wprowadzenia pokazano go w słomkowym kapeluszu i przez większość historii brakuje mu obuwia. Podczas wyjazdu Jonathana i Eriny do Ameryki zakłada marynarkę i muszkę.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.

Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Biała koszula zapinana na guziki, niebieskie spodnie z brązowymi szelkami.)

Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Zielone)
Ubiór
(Biała koszula zapinana na guziki, jasnoniebieskie ogrodniczki.)

Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Indygo)
Pierwszy ubiór
(Biała koszula zapinana na guziki, czarne spodnie z brązowymi szelkami.)
Drugi ubiór
(Ciemnobrązowy garnitur, biały podkoszulek i ciemnozielona muszka.)

Osobowość

Poco zostaje przedstawiony jako psotny i tchórzliwy chłopiec, który kradnie zapasy grupy. W trakcie podróży, gdy Jonathan przegrywa z Tarkusem, Poco okazuje się być gotów zaryzykować życie, aby pomóc grupie pomimo niezgody Speedwagona.

Martwi się również o swoją siostrę, gdy zostaje wzięta do niewoli przez Dio.

Historia

Tło

Spoliczkowany przez siostrę

Poco był tchórzliwym chłopcem, który był zastraszany przez inne dzieci, a jego siostra go chroniła. Kiedy skonfrontowano ją z tym, kiedy będzie walczył i nie będzie już od niej zależny, Poco odpowiedział, że zrobi to "jutro", co spowodowało, że go uderzyła.[1] Kiedy Dio schronił się w Windknight's Lot, wyprał mózg Poco, aby zwabić Jonathana w pułapkę.

Phantom Blood

W drodze do zamku Dio, grupa Jonathana spotyka Poco, który zostaje przedstawiony jako kieszonkowiec, który kradnie zapasy grupy. W rzeczywistości był pod kontrolą umysłu Dio, a Poco szybko znalazł się w niebezpieczeństwie ze strony zombie Dio.[2] Chociaż jest w stanie szybko uciec od grupy, ostatecznie zostaje zaciągnięty z powrotem na cmentarz przez dwóch łobuzów, którzy nie wierzą w jego historię. Na szczęście, chociaż jego prześladowcy zostają zabici, zostaje uratowany przed Tarkusem przez Jonathana.[3]

Podczas próby znalezienia schronienia dla Poco, Jonathan zostaje uwięziony w Komnacie Dwugłowego Smoka i zmuszony do walki w Deathmatchu Łańcuchowj Szyi przeciwko Tarkusowi. Speedwagon zauważa, że dziecko może zmieścić się przez okna w komorze, ale Zeppeli odwodzi go od proszenia dziecka o pomoc. Jednak Poco i tak wspina się do, wierząc, że jego miasto i wszyscy, których kocha, zostaną zabici, jeśli Jonathan zawiedzie. Poco cierpi z powodu kopnięcia od Tarkusa, ale udaje mu się otworzyć drzwi, pozwalając Zeppeliemu i Speedwagonowi przyjść z pomocą Jonathana.[1]

Ponowne połączenie z siostrą

Po klęsce Tarkusa i śmierci Zeppeliego, grupa dociera do samego miasta, gdzie Poco zostaje zaczepiony przez wściekłego pana Adamsa i ostrzeżony, że jego siostra ukarze go za spóźnienie. Jednak pan Adams okazuje się być Zombie, gdy tylko grupa odwraca się plecami, tylko po to, by szybko zostać pokonanym przez Jonathana.[4] Grupa dociera do domu Poco, gdzie jego ojciec informuje go, że jego siostra wyszła go szukać, powodując, że Poco obawia się o jej bezpieczeństwo. Towarzyszy grupie do zamku Dio, łącząc się ze swoją siostrą po klęsce Doobiego.[5] Chociaż Page, Jones, Plant i Bornnam otaczają ich dwójkę, są chronieni przez Straizo, który szybko niszczy cztery zombie.[6] Po zakończeniu bitwy pojawia się wraz z siostrą i innymi postaciami w porcie, aby życzyć Jonathanowi i Erinie dobrego miesiąca miodowego.[7]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Manga Appearances
Chapters in order of appearance
TV Icon.png Anime Appearances
Episodes in order of appearance
Book Icon.png Novel Appearances
Chapters in order of appearance

  • JORGE JOESTAR Chapter 11: Gremlin (Tylko wymieniony/a)

Cytaty

Quote.png Quotes
  • O-Oni zabiją każdego z nas! Muszę wrócić do domu, zamknąć się i schować... a-albo inaczej... zwerbują każdego z nas, dzieci i dorosłych w swoich szeregach!
    —Poco, Chapter 31: The Knights' Ruins
  • Czy... Czy jesteście ludźmi? Albo aniołami, którzy zstąpili z nieba?!
  • O rany... moczę spodnie... j-ja nie mogę już tego robić... nie mogę tu być z tymi facetami! Ci faceci sprowadzili nieszczęście na nasze miasto...!
  • Będę tym, który będzie chronił moją siostrę! Siostro! "Jutro" jest właśnie teraz! (ねーちゃんを守るのはこのおいらだ!ねーちゃん!あしたっていまさッ!Ne-chan o mamoru no wa kono oirada! Ne-chan! Ashita tte ima-sa!)
  • Dlaczego płacze? Pokonał złego faceta!

Gry wideo

Phantom Blood (gra PS2)

Poco nie jest grywalną postacią, ale pojawia się w przerywnikach filmowych odzwierciedlających oryginalną historię. Po tym, jak okradł grupę Joestar podczas hipnotyzowania, później staje się sprzymierzeńcem. Gra zawiera retrospekcje Poco do bycia zastraszanym i kłótniami z siostrą, a także jego odkrycie zniknięcia siostry i ponownego spotkania z nią. Jego ostatni występ, podobnie jak w oryginalnej historii, jest na doku z resztą przyjaciół Jonathana, widząc go w podróży poślubnej.

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Other languages: