Rudol von Stroheim

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

For a similarly named character, see Part 7 SpoilersFritz von Stroheim
Ty głupcze! Nazistowska nauka jest największa na świecie!
—Stroheim o swoim ciele cyborga, Rozdział 85

Rudol von Stroheim (ルドル・フォン・シュトロハイム, Rudoru fon Shutorohaimu) jest głównym sprzymierzeńcem występującym w drugiej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency.

Stroheim zostaje przedstawiony jako nazistowski major badający i eksperymentujący na Człowieku z Filaru, Santanie. Po bliskim kontakcie ze śmiercią, w końcu zostaje przerobiony na cyborga i awansuje na pułkownika. Jego jednostka współpracuje z Fundacją Speedwagona i użytkownikami Fali, aby powstrzymać zagrożenie ze strony Ludzi z Filaru.

Wygląd

StroheimAppearance.png

Stroheim jest wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną o męskich rysach twarzy. Ma płaską fryzurę, która wydaje się szczególnie szeroka.

Jako część niemieckiej armii nosi mundur wojskowy, składający się z tuniki Model 1936 i czapki z daszkiem znanej jako Schirmmütze. Jego czapka ma stylizowany emblemat orła (Parteiadler) pośrodku.

Później nabywa złożone metaliczne cybernetyczne implanty protetyczne, takie jak część twarzy otaczająca prawe oko, która jest dodatkowo pokryta rodzajem monoklu. Jego ramiona i cały brzuch są wymienione, a jego tułów mieści potężny karabin maszynowy.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Błękitne)
Główny ubiór
(Ciemnozielony mundur z czarno-brązowymi dodatkami.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brudny blond)
Oczy(Zielono-szare)
Główny ubiór
(Żółty obszyty, mundur wojskowy z czarno-srebrnymi dodatkami.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Błękitne)
Główny ubiór
(Zielony mundur z ciemnoszarymi i złotymi dodatkami.)

Osobowość

Może mi się to nie wydaje, ale jestem dumnym niemieckim żołnierzem. Byłem już na to przygotowany, kiedy przyjąłem tę misję! Różnię się od was, wy tchórzliwe brytyjskie słabeusze. Z łatwością zrezygnowałbym z 2 lub 3 kończyn dla mojego kraju!
—Rudol von Stroheim, Chapter 60: The Pillar Man, Santana, Part 7

Kiedy Stroheim zostaje przedstawiony po raz pierwszy, jest bezdusznym i okrutnym nazistowskim majorem, który ma głupi pomysł eksperymentowania z Kamienną Maską w celu zwiększenia potęgi Waffen-SS. Podczas swojej misji w Meksyku Stroheim popełnia kilka ohydnych wykroczeń, takich jak chwytanie miejscowych i przymusowe zamienianie ich w króliki doświadczalne do swoich eksperymentów z wampirami (w tym kobiety i dzieci)[5] lub grożenie odcięciem języka pokojówce za lekkie skaleczenie go podczas golenia.[6]

Stroheim gotowy wysadzić się w powietrze dla Niemiec

Jednak po groźbie szaleństwa Santany, demonstruje również odwagę i nie waha się, gdy zostaje uwięziony, prosząc Josepha o odcięcie nogi; lub wysadzić się granatem, aby zabić najeźdźcę Santanę.[7] Widać to po raz kolejny, gdy Stroheim podaje mu pomocną dłoń w pokonaniu Karsa i pomaga Josephowi wjechać samolotem do wulkanu. Stroheim zachował odwagę aż do bitwy o Stalingrad w 1943 roku, gdzie podobno walczył dzielnie i zginął.[8]

Chwalenie nazistowskiej nauki

Podobnie Stroheim szanuje odwagę innych, bez względu na to, do jakiej grupy etnicznej należy dana osoba. Jego uznanie dla męstwa jest widoczne, gdy oszczędza jednego meksykańskiego chłopca za to, że jest gotów poświęcić się dla swoich kolegów z celi; Z drugiej strony zabił resztę więźniów za to, że nie mieli tego samego ducha, co sprawiło, że ofiara chłopca stała się dyskusyjna.[9]

Stroheim jest entuzjastycznym nacjonalistą. Jest szczególnie dumny ze swojego ciała cyborga; chwaląc "nazistowską naukę" i ogólnie głośno chwali się o Nazistach przy tej okazji.[10] Jego duma od czasu do czasu przeradza się w nadmierną pewność siebie i arogancję. Z tego powodu Stroheim ma tendencję zarówno do przeceniania siebie lub swojej technologii, jak i niedoceniania tego, jak groźni są Ludzie z Filaru. Tak więc, trzy razy w trakcie historii, Ludzie z Filaru wygrywają z nim; najpierw Santana łatwo ucieka z celi i atakuje go,[11] potem jego ciało cyborga zostaje również pokonane przez Karsa,[12] a na koniec Stroheim spieszący się, aby wykończyć Karsa w bitwie o ruiny Piz Bernina, pozwala Człowiekowi z Filaru zwrócić światło UV przeciwko ludziom i zamienić się w Istotę Ostateczną.[13] Stroheim regularnie śmieje się również głośno ze swoich wrogów i wskazuje na nich palcem, gdy znajdują się w pozycji słabości.

Umiejętności

Bronie

Ciało cyborga Łącze do tej sekcji

Stroheim defense.gif
Dzięki swoim mechanicznym kończynom Stroheim posiada nadludzką wytrzymałość. Ponieważ jego ciało jest w większości wykonane z metalu, Stroheim posiada podstawową odporność na ataki. Na przykład ręka Stroheima mogła oprzeć się jednemu z ostrzy Karsa. Nawet jeśli jego kończyny zostaną zniszczone, a brzuch przecięty, Stroheim może łatwo przetrwać te rany i wystarczy kilka dni naprawy, aby odzyskać pełną siłę. Co więcej, mechaniczna natura kończyn pozwala Stroheimowi poruszać kończynami z zaskakującą swobodą, będąc w stanie skręcać je pod ekstremalnymi kątami.

Super siła Łącze do tej sekcji

Stroheim strengrh.gif
Dzięki swoim mechanicznym częściom Stroheim jest obdarzony nadludzką siłą. Może zmiażdżyć przedmiot ręką przy nacisku 1,950 kg (4,300 lb) na centymetr kwadratowy, co jest mniej więcej dwukrotnie większą siłą niż siła Santany. Na przykład może łatwo rozerwać część ręki Karsa i zmiażdżyć piłkę golfową z zaskakującą łatwością.

Brzuszny karabin maszynowy Łącze do tej sekcji

Stroheim cannon.gif
Karabin maszynowy w okolicy żołądka Stroheima, zdolny do wystrzelenia 600 pocisków pancernych na minutę i zdolny do przebicia stalowej płyty 30 mm (1.2 in). Stroheim po raz pierwszy wprowadza tę broń przeciwko Karsowi.

Wiązka promieniowania ultrafioletowego (紫外線照射装置 Shigaisen Shōsha Sōchi)Łącze do tej sekcji

Stroheim eye laser.gif
Wiązka promieniowania ultrafioletowego jest jedną z ukrytych broni Stroheima. Wewnątrz zmechanizowanego oka Stroheima znajduje się małe działo laserowe zdolne do wystrzelenia skoncentrowanej wiązki światła ultrafioletowego. Sama wiązka jest pięć razy bardziej intensywna niż zestaw typowych świateł ultrafioletowych i była w stanie przebić rękę Karsa.

Ultrafioletowe armatki naramienne Łącze do tej sekcji

Stroheim uv.gif
Zbudowany przez dział techniczny Fundacji Speedwagona specjalnie jako urządzenie antywampiryczne, Stroheim jest w stanie wystrzelić potężne podmuchy światła ultrafioletowego z dwóch reflektorów umieszczonych po obu stronach ramion. Jako zminiaturyzowane reflektory mają taką samą moc jak oryginał, ale są wystarczająco lekkie, aby je łatwo przenosić. Stroheim użył tych armat podczas ostatecznej bitwy z Karsem, gdzie wraz ze swoją drużyną walczył z armią wampirów.

Pociskowa ręka Łącze do tej sekcji

Stroheim rocket punch.gif
Stroheim jest w stanie wystrzelić swoją mechaniczną rękę z wystarczającą siłą, aby przebić i głęboko zranić wroga. Choć ujawniono to dopiero pod koniec fabuły, Stroheim użył jej, aby zapobiec ucieczce Karsa i przypiął go do samolotu, który rozbił się o aktywny wulkan.

Oczy cyborga Łącze do tej sekcji

Stroheim eyes.gif
Prawe oko Stroheima zawierało kilka soczewek, które pozwalały mu przybliżać obiekt i drobne szczegóły na jego temat. Ta zdolność pojawia się tylko w anime.


Profil

Jako major SS Stroheim jest w stanie dowodzić własnym batalionem, a także wszystkimi członkami partii niższej rangi. W tym celu Stroheim egzekwuje swoją rangę z silnym poczuciem dumy i przez większość czasu jego słowo jest prawem. Jako zdolny przywódca, Stroheim często inicjuje ataki na dowództwo, chociaż logika stojąca za nimi zwykle różni się w zależności od poziomu nienormalności wroga. Kiedy Stroheim zostanie przyparty do muru, wybitna duma ze swojego kraju sprawi, że bez wątpienia poświęci się, aby pokonać swój cel. Jeśli chodzi o wiedzę bojową, zakłada się, że jest w stanie z łatwością wykonywać najbardziej podstawowe umiejętności wojskowe, w tym składać i demontować broń wojskową oraz skutecznie wykorzystywać tę broń. Stroheim obnosi się również z bardzo sprawną sylwetką i wykazał się bardzo wysoką zdolnością skokową.

Jako cyborg, Stroheim może zmiażdżyć piłkę golfową

Po wskrzeszeniu jako cyborg, zdolności fizyczne Stroheima wzrosły, a wraz z nim jego ranga do statusu pułkownika. Jako cyborg, jego siła znacznie wzrasta, ponieważ został zaprojektowany z możliwością zmiażdżenia przedmiotu ręką przy nacisku 1,950 kg/cm2 (mniej więcej dwa razy więcej niż Santana). W tej formie Stroheim zyskał również częściową nieśmiertelność, będąc w stanie przetrwać większość ataków, ponieważ uszkodzenie jego mechanicznych kończyn zmniejsza wpływ na jego siłę życiową. Dzięki tym kończynom jest w stanie nienaturalnie zginać swoje ciało i odpierać ataki wroga z powodu metalu. Po jednej stronie twarzy Stroheima znajduje się urządzenie powiększające, które pozwala Stroheimowi przybliżać obiekty do punktu, w którym może badać ich wewnętrzną strukturę.

Historia

Battle Tendency

Stroheim jest nazistowskim oficerem SS, który przyjmuje misję wyjazdu do Meksyku i studiowania jednego z Ludzi z Filaru, myśląc, że to szybki sposób na awans. Przejmując luksusową hacjendę na pustyni, Stroheim czyni z niej swoją osobistą fortecę i laboratorium, gdzie może swobodnie dręczyć służących. Stroheim zabiera kontuzjowanego Roberta E. O. Speedwagona do swojej bazy. Aby szybko zdobyć potrzebne informacje na temat Ludzi Filaru i własnego życia Speedwagona, używa serum prawdy.

Stroheim przeprowadza eksperymenty na wampirach i Santanie

Stroheim nakazuje rozpoczęcie przygotowań do eksperymentu. Rozkazuje zagłodzonemu i zamkniętemu wampirowi przetestować Człowieka z Filaru i odwiedza celę więźniów, gdzie miejscowi są później wykorzystywani jako pożywienie. Jeden z więźniów próbuje go zaatakować, ale Stroheim wkłada mu do ust złamany ołówek i tnie go. Będąc pod wrażeniem, gdy młody chłopiec chce się poświęcić, Stroheim gratuluje mu i oszczędza; zamiast tego rozkazuje swoim strażnikom rozstrzelać wszystkich innych. Popisując się celą, która jest specjalnie zaprojektowana do przechowywania Człowieka z Filaru, Stroheim rozpoczyna wstrzykiwanie krwi w filar, budząc mężczyznę. Nazywając osobnika "Santaną" po ciepłych wiatrach Meksyku, Stroheim jest początkowo rozbawiony, widząc go popijającego mokrą ziemię i uważa go za prymitywną istotę. Zabija zagłodzonego wampira na Santanę, ale ze strachem obserwuje, jak Santana bez wysiłku wchłania wampira. Wciąż pewny siebie w celi, Stroheim jest jednak zszokowany, gdy słyszy, że Santana mówi współczesnym językiem. Nagle Santana znika. Pokazano, że Człowiek z Filaru mógł skręcić swoje ciało, aby zmieścić się w małym otworze prowadzącym do kanału powietrznego.

Santana pojawia się ponownie w pokoju kontrolnym i opętuje niemieckiego żołnierza. Widząc, że eksperyment wymknął mu się spod kontroli, Stroheim rozkazuje swoim ludziom strzelać, ale opętany żołnierz strzela do nich palcami. Na szczęście Joseph Joestar ujawnia się i chroni zarówno Stroheima, jak i Speedwagona. Stroheim jest świadkiem, jak Joseph walczy z Santaną, ale ostatecznie Joseph jest zbyt zmęczony, aby wyciągnąć Człowieka z Filaru na powierzchnię. Stroheim wchodzi i skacze, aby otworzyć drzwi, ale przeszkadzają mu kawałki Santany. Stroheim mówi Josephowi, aby odciął mu nogę siekierą zawieszoną na pobliskiej ścianie, aby go uwolnić i pozwolić mu otworzyć drzwi na powierzchnię i słońce. Joseph niechętnie to robi, pozwalając Stroheimowi wystawić Santanę na słońce. Jednak Santana wchodzi do jego ciała przez kikut nogi. Przyparty do muru Stroheim w końcu poświęca się, odpalając przeciwko niemu granat. Wcześniej Stroheim postanawia ostrzec Josepha przed trzema innymi Ludźmi z Filaru ukrytymi w Rzymie i o kontakcie, który zna Speedwagon.

Stroheim jako cyborg

Dzięki nazistowskiej nauce pułkownik Stroheim zostaje ożywiony cybernetycznymi częściami, które mają ciężką broń i siłę zaprojektowaną do walki z kimś takim jak Santana. Zostaje wysłany do Szwajcarii z inną jednostką żołnierzy i przechwytuje Czerwony Kamień Aja podczas dostawy pociągu; zadowolony, wkłada kamień do kieszeni. Zauważa również bohaterów i zaprasza ich do swojej chaty, na razie utrzymując swoją tożsamość w tajemnicy. Tej nocy Kars wchodzi do chaty. Stroheim konfrontuje się z nim w salonie, gdy Joseph wchodzi do środka. Popisując się swoją siłą, Stroheim pewnie przyjmuje Człowieka Filaru i używa karabinu maszynowego z brzucha. Jednak Kars postanawia walczyć poważnie i łatwo przecina cyborga na pół. Kars zabiera Czerwony Kamień Aja, ale Stroheim ujawnia laser oka, którym strzela do Karsa, zmuszając go do upuszczenia kamienia. Na szczęście Josephowi i użytkownikowi Fali udaje się go zatrzymać. Stroheim zostaje wysłany na naprawę.

Stroheim ratuje Joseph

Stroheim pojawia się ponownie po tym, jak został zrekonstruowany z pomocą działu naukowego Fundacji Speedwagona i ratuje Josepha przed zbliżającą się armią wampirów Karsa w samą porę. Wkrótce potem Kars zostaje pokonany przez Josepha i zostaje wysłany na kolce poniżej, gdzie Stroheim i jego dywizja uderzają w niego światłem ultrafioletowym. Nie zdają sobie jednak sprawy, że Kars założył Kamienną Maskę z Ają i są oniemiali, gdy osiąga swoją ostateczną formę i zaczyna zabijać ich wiewiórką uformowaną z jego prawej ręki.

Po tym, jak Joseph porywa nazistowski samolot, aby zwabić Karsa, Stroheim ujawnia się w bocznym skrzydle samolotu tuż przed tym, jak spada do aktywnego wulkanu. Po przypięciu Karsa do przodu samolotu, strzelając w niego pięścią rakietową, wyciąga Josepha z samolotu i amortyzuje ich upadek, poświęcając swoje cybernetyczne nogi. Stroheim pozostaje bezradny, ponieważ Kars przeżywa katastrofę w lawie, ale na szczęście Joseph sprawia, że wulkan wybucha, gdy Fale Karsa zderzają się z Czerwonym Kamieniem Aja, wystrzeliwując zarówno Josepha, jak i jego w powietrze. Stroheim w końcu wraca do reszty grupy i informuje o rzekomej śmierci Josepha.

Stroheim w Stalingradzie

Po bitwie z Karsem, Stroheim kazał zastąpić odciętą lewą rękę Josepha Joestara mechaniczną w prezencie, ale nigdy więcej nie spotkał Josepha. Zginął w bitwie pod Stalingradem w 1943 roku.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Chłopcze! Nasze rasy mogą być różne, ale szanuję takich jak ty, którzy mają odwagę! Tylko wielcy powinni żyć!... Zabijcie wszystkich oprócz niego.
  —Rudol von Stroheim, Chapter 53: The Pillar Man
 • Może mi się to nie wydaje, ale jestem dumnym niemieckim żołnierzem. Byłem już na to przygotowany, kiedy przyjąłem tę misję! Różnię się od was, wy tchórzliwe brytyjskie słabeusze. Z łatwością zrezygnowałbym z 2 lub 3 kończyn dla mojego kraju!
  —Rudol von Stroheim, Chapter 60: The Pillar Man, Santana, Part 7
 • Wielkość ludzi jest wtedy, gdy z dumą stawiają czoła strachowi.
  —Rudol von Stroheim quoting Plutarque, Chapter 61: The Pillar Man, Santana, Part 8
 • Ty głupcze! Nazistowska nauka jest największa na świecie! (ブァカ者がァアアアアナチスの科学は世界一チィィィィ!!Baka mono ga! Nachisu no kagaku wa sekai ichiǃ)
  —Rudol von Stroheim, Chapter 85: Stroheim's Unit Strikes Back, Part 3
 • Moje ciało jest wynikiem najbardziej zaawansowanej technologii narodu niemieckiego i jestem dumny z tegooo!! Innymi słowy, jestem ponad każdym innym człowiekiem!!
  —Rudol von Stroheim, Chapter 85: Stroheim's Unit Strikes Back, Part 3
 • Nazistowska technologia jest światowej klasy!!!
  —Rudol von Stroheim, Chapter 86: Light Mode Kars, Part 1

Galeria

Ciekawostki

 • Włosy Stroheima i ewentualne monokl wydają się być oparte na ilustracji Antonio Lopeza.[14]

Przypisy

 1. [citation needed]
 2. 2.0 2.1 Chapter 113: The Man Who Crossed the Atlantic
 3. Chapter 52: Straizo vs. Joseph, Part 5
 4. Chapter 84: Stroheim's Unit Strikes Back, Part 2
 5. Chapter 53: The Pillar Man str.7.
 6. Chapter 52: Straizo vs. Joseph, Part 5 str.14.
 7. Chapter 60: The Pillar Man, Santana, Part 7
 8. Chapter 113: The Man Who Crossed the Atlantic str.16.
 9. Chapter 53: The Pillar Man str.10.
 10. Chapter 85: Stroheim's Unit Strikes Back, Part 3 str.8.
 11. Chapter 56: The Pillar Man, Santana, Part 3 str.18.
 12. Chapter 85: Stroheim's Unit Strikes Back, Part 3 str.19.
 13. Chapter 108: JoJo: The Final Ripple, Part 2 str.15.
 14. ジョジョのパクリ糾弾スレテンプレその1 - アントニオロペス(スペインのファッションイラストレーター)

Nawigacja w witrynie

Inne języki: