Iggy

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Chyba nie mam serca porzucać dzieciaka, który lubi psy!

Iggy (イギー, Igī) jest głównym sprzymierzeńcem występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders. Jest także głównym antagonistą opowiadania Iggy the Stray Dog.

Nowojorski król bezpańskich psów, Iggy, zostaje przywieziony do Grupy Joestar po przybyciu do Egiptu i niechętnie dołącza do nich w ich ostatniej wędrówce do Kairu, aby pokonać DIO. Iggy jest użytkownikiem Standa, który dzierży zmiennokształtny Stand z piasku, The Fool.

Wygląd

Iggy- The last Crusaders.png

Iggy to bostoński terier z czarno-białym futrem. Jego czoło, pysk, spód i łapy są białe

Wygląd i rysy twarzy Iggy'ego stopniowo zmieniają się wraz z rozwojem historii; jego głowa staje się okrągła, uszy stają się większe, jego oczy są umieszczone bliżej siebie mniejszymi tęczówkami, a nos jest mniejszy. Traci lewą przednią łapę podczas walki z Pet Shopem.[6]

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Ciało(Czarno-białe ciało, żółte wnętrze uszu.)
Oczy(Niebieskie)
Ciało
(Czarno-beżowe ciało, beżowe wnętrze uszu.)
Oczy(Brązowe)
Ciało
(Ciemnoszaro-białe ciało, żółte wnętrze uszu.)
Oczy(Ciemnoszare)
Ciało
(Czarno-białe ciało, brązowe wnętrze uszu.)
Oczy(Bladobrązowe)
Ciało
(Navy & white body, brown inside of ears.)
Oczy(Niebieskie)
Ciało(Czarno-białe ciało, żółte wnętrze uszu.)
Oczy(Niebieskie)
Ciało(Czarno-białe ciało, żółte wnętrze uszu.)
Oczy(Błękitne)

Osobowość

Myślałem, że jesteś bólem w dupie, ale podobało mi się, że nigdy nie przyjmowałeś rozkazów od ludzi... Teraz to rozumiem! Powód, dla którego nigdy nie byłeś dla nas miły... była twoja duma!
Ulubiona metoda Iggy'ego atakowania ludzi

Iggy jest bardzo inteligentnym, ale niesfornym, dumnym, pobłażliwym psem opisanym jako mający "okropną" osobowość.[4] Interesuje go przede wszystkim spokojne, beztroskie życie, zwłaszcza z dziewczyną.[7]

Chociaż Fundacja Speedwagona zaprasza go do walki u boku Grupy Joestar, jest apatyczny dla ich sprawy. Iggy woli być niezależny, często odchodząc z grupy, aby robić, na co ma ochotę i powodując chaos w tym procesie.[8][9] Polnareff stwierdza, że Iggy jest tak niepokorny, ponieważ jest zbyt dumny, aby słuchać kogokolwiek, cechę, którą podtrzymuje aż do śmierci.[10] Iggy bardzo ceni swoją niezależność i odstraszy każdego, kto jej zagraża, niezależnie od tego, czy jest człowiekiem, czy zwierzęciem.[11] Szczególnie lubi wyrywać ludziom włosy i pierdzić im w twarz wśród innych żartów. Dodatkowo jest w stanie przyjąć zastraszające spojrzenie, aby odstraszyć obcych.[7] Ze względu na swoją inteligencję jest również w stanie rozpoznać i zrozumieć Standy innych, więc nawet użyje The Foola, aby trzymać ludzi z dala od niego.[12] Jeśli zda sobie sprawę, że jest w niebezpieczeństwie, może udawać, że zachowuje się jak głupi pies, aby wyglądać niewinnie.[7] Nie ma szacunku dla innych, nawet naraża Grupę Joestar na śmierć, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.[13][14] Kieruje się filozofią przetrwania najsilniejszych i patrzy z góry na ludzi, których postrzega jako głupich, którzy, jak mówi, powodują własną śmierć.[7] Iggy jest również nieco żarłoczny i często kradnie jedzenie, nawet żując całe pudełka gumy.[8][9][12][15][16]

Duma Iggy'ego rozciąga się również na wiarę we własne umiejętności. Wierzy, że jego Stand jest równy Star Platinum Jotaro.[4]

Jego niesforność i duma nadają się do smaku zemsty. Oprócz odpierania tych, których uważa za irytujących, Iggy będzie miał żal do każdego, kto szczególnie mu przeszkadza. Chociaż początkowo chce trzymać się z dala od kłopotów, które mogłyby pojawić się po stronie Grupy Joestar, staje się zmotywowany do powstrzymania DIO wyłącznie z zemsty, jak zauważył Kakyoin.[17]

Iggy ma słabość do miłośników psów

Jednak pomimo ogólnego lekceważenia ludzkiego życia i dobrego samopoczucia, Iggy nie jest całkowicie pozbawiony moralności. Ma sentyment do dzieci, które lubią psy, posuwając się nawet do zaangażowania Pet Shop, aby uratować przypadkowego egipskiego chłopca, który martwił się o swoje dwa psy.[7] Dodatkowo, choć pozornie aspołeczny, jest rzeczywiście zdolny do tworzenia więzi z ludźmi. Polnareff i Iggy często antagonizują się nawzajem, ale Iggy w końcu troszczy się o Polnareffa na tyle, by poświęcić własne życie, wykorzystując resztki swojej mocy, aby uratować Polnareffa z The Fool.[10]

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: The Fool

The Fool to bardzo wszechstronny Stand złożony z piasku, którego masę Iggy może rzucać z wielką siłą lub używać do konstruowania skomplikowanych i zmiennych kształtów.

The FoolJPN=ザ・フール(愚者) Link do tej sekcji
TheFoolMangaAv.png
MOC
B
PRD
C
ZAS
D
WYT
C
PRC
D
ROZ
C

Zmysł węchu

Jako pies, Iggy ma lepszy węch. Jest to wyraźnie widoczne w starciu z N'Doulem.[12] Dotyczy to również Standów, ponieważ jest w stanie wykryć Geba na podstawie samego zapachu.[19]

Historia

Tło

Iggy, król bezpańskich psów Nowego Jorku

Czysta rasa z certyfikatem, Iggy został pierwotnie kupiony przez bogatego człowieka, gdy był szczeniakiem. Gdy dorastał, zaczął wierzyć, że ludzie są głupi i postanowił opuścić dom. W końcu został znaleziony przez Muhammada Avdola w ulicznych slumsach Nowego Jorku, działając jako król bezpańskich psów.[4] Tylko Avdol był w stanie się do niego zbliżyć, ponieważ zwykli łapacze psów zostali zaatakowani przez jego Stand.


Poniższa informacja pochodzi z Iggy the Stray Dog, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

W noweli Iggy the Stray Dog, historia Iggy'ego jest wyjaśniona bardziej szczegółowo. Iggy był boston terrierem wyhodowanym i początkowo wychowanym przez hodowcę. Śledczy z Fundacji Speedwagona ustalili, że rodzice lub rodzeństwo Iggy nie mieli żadnych specjalnych zdolności. Zamożny mężczyzna o imieniu "Pan Electra" lub "Pan E" z Brooklynu adoptował Iggy'ego, aby pochwalić się swoją fortuną i przyprowadził psa do swojego domu, aby zamieszkał z pięcioma innymi psami. Jednak mężczyzna nie był czułym właścicielem i chciał tylko Iggy'ego dla dekoracji.

Pewnego dnia, gdy Iggy był młody i przechadzał się po dużym ogrodzie Pana E, zauważył piaskownicę i oddał do niej mocz, po czym instynktownie kopnął w nią piasek. Część piasku spada na stopy Pana E. Bardzo urażony Pan E chwyta garść piasku i rzuca nim w Iggy'ego. Po tym Iggy przestaje dogadywać się z Panem E, a Pan E również traktuje go inaczej niż inne psy. Kiedy podawał innym psom posiłek, talerz Iggy'ego był zamiast tego pełen piasku. Iggy celowo unikał Pana E, a także stał się uparty i bezczelny, odmawiając posłuszeństwa rozkazom Pana E i szydząc, podczas gdy inne psy pokazywały brzuchy.

Pewnego ranka Pan E budzi się i odkrywa, że jego poduszka i prześcieradło są pokryte cienką warstwą piasku. Później próbuje napić się herbaty, ale czajniczek jest również pełen piasku. Iggy nauczył się manipulować piaskiem i powodował incydenty w całej posiadłości. Znajdował sposoby, aby ukradkiem wejść do spiżarni i potajemnie jeść, uciec, gdy był zamknięty w pokoju, i zawsze udawało mu się uciec, gdy był ścigany po domu.

Iggy zaczął patrzeć z góry na wszystkich w domu, a także nie dogadywał się z innymi psami. Jedna ze służących Pana E, młoda Azjatka, zostaje przydzielona do wyprowadzania Iggy'ego i zauważa zainteresowanie Iggy'ego gumą do żucia o smaku kawy. Kupuje trochę dla psa, który tak bardzo uwielbia je gryźć, że nawet za pierwszym razem trzyma przy sobie opakowanie. W końcu Iggy znika z rezydencji Pana E i okrada sklep, aby ukraść gumę do żucia. Iggy nie wraca do rezydencji i ląduje na Manhattanie, podczas gdy Pan E nie przejmuje się tym i kupuje zastępczego psa.[20]


Koniec sekcji niekanonicznej.

Stardust Crusaders

Nil, Egipt

Iggy przybył na scenę na sponsorowanego helikoptera Fundacji Speedwagona na środku egipskiej pustyni, przywiezionego, aby pomóc w walce z DIO. Polnareff, zarozumiały i zaintrygowany nowym partnerem, staje się celem okrucieństwa, z którego Iggy jest niesławny, po zakłóceniu jego snu. Piloci i Avdol byli w stanie kontrolować go tylko z powodu jednej zaskakującej uczty: gumy do żucia o smaku kawy.

Z powodu tego, jak zaatakował Polnareffa, wszyscy, a zwłaszcza Jotaro, mieli wątpliwości co do przydatności towarzystwa Iggy'ego. Iggy również nie chciał brać udziału w bitwie, która nie miała z nim nic wspólnego. Ich pytania pogłębiły się, gdy zostali zaatakowani przez N'Doula na środku pustyni. Iggy uciekł z bitwy, pokazując swoje tchórzostwo i brak zamiaru pomocy. Błędnie zinterpretowali pogoń Iggy'ego za tropem N'Doula jako tchórza.

Jotaro chwyta Iggy'ego w dłoń, zmuszając Iggy'ego do współpracy, zanim Geb N'Doula zaatakuje ich obu. Nie mając wyboru, Iggy zabrał Jotaro do wroga, ale w trakcie pościgu Iggy postanowił zostawić Jotaro i zabić go samego. Jotaro następnie rzucił Iggy'ego na N'Doula, rozpraszając wroga i prowadząc go do ostatecznej klęski. Jotaro w końcu wybacza Iggy'emu, mówiąc, że on również nie chciałby być wciągnięty w wojnę, z którą nie miał nic wspólnego. Iggy postanowił towarzyszyć grupie i zdobyć ich zaufanie, mimo że Polnareff wciąż wierzył, że w końcu ucieknie.

Idąc w górę Nilu

Iggy nie robi zbyt wiele podczas podróży, ale nieumyślnie pomaga grupie kilka razy. W Asuanie uratował ich przed piciem zatrutej herbaty Oingo i realizuje swój plan wysadzenia Jotaro bombą ukrytą w pomarańczowej skórce, gdy podnosi bombę i przynosi ją Oingo (przebrany za Jotaro). Kiedy Oingo próbuje opuścić scenę, Polnareff rzucił za nim bombę, ponieważ Iggy położył na niej usta.

W Edfu, Iggy przypadkowo ratuje Jotaro przed ostatnią próbą zabójstwa Anubisa. Kiedy Anubis posiada młodego chłopca, Iggy sprawia, że chłopiec upada, chwytając cukierki chłopca, sprawiając, że Anubis wpada do Nilu.

W Kairze również pokonuje Boingo, nawet nie wiedząc, że jest wrogim użytkownikiem Standa. Po tym, jak Hol Horse został hospitalizowany przez kolejny nieudany plan, Boingo kopie skrzynię i przypadkowo uderza Iggy'ego, co sprawia, że pies jest na tyle wściekły, że atakuje Boingo.

Kair, Egipt

Iggy zostaje skonfrontowany z Pet Shopem

Podczas gdy Grupa Joestar szuka rezydencji DIO, Iggy wędruje ulicami Kairu i przypadkowo natrafia na sam budynek. Kiedy dwa psy warczą, Iggy zastrasza je, a psy decydują się na słabszą zdobycz. Dostrzegając cień ptaka spod drzwi, psy wpełzają do środka, tylko po to, by Iggy zobaczył ich głowy lecące, nabite na kolec lodowy, podczas gdy ich ciała są siłą wciągane do środka. Wtedy pojawia się sokół, który podejrzliwie obserwuje Iggy'ego. Jednak sokół zauważa żebraka i tworzy sopel lodu wystarczająco duży, aby zmiażdżyć żebraka. Gdy sokół leci dookoła, Iggy zdaje sobie sprawę, że jest to użytkownik Standa chroniący rezydencję i że może przyjść po niego. Rzeczywiście, sokół Pet Shop jest posiadaczem Standa Horus.

Pet Shop ponownie zwraca uwagę na Iggy'ego, który próbuje udawać głupiego, ponieważ nie chce angażować się w spory ludzi, na których mu nie zależy. Jednak młody chłopak przychodzi szukać swoich psów. Widząc obroże swoich psów, chłopiec próbuje wczołgać się pod bramę rezydencji i zostaje zaatakowany przez Pet Shop. Jednak Iggy przychodzi na ratunek, nie mając serca, aby pozwolić zabić kochające psy dziecko. Po ucieczce dzieciaka, Iggy konfrontuje się z Pet Shopem, ale jest zaskoczony, gdy Pet Shop zamraża ziemię i strzela do niego soplami. Iggy jest zmuszony do ucieczki, ale sokół o orlich oczach łatwo go zauważa i ściga do kanału. Jednak kiedy Pet Shop strzela do Iggy'ego, okazuje się, że Iggy był klonem z piasku. Iggy wychodzi z cienia i ma pazur The Foola na ptaku. Zadowolony Iggy nazywa to remisem, ale ranny Pet Shop postanawia wykorzystać całą siłę swojego Horusa, zamieniając cały kanał w lodowaty świat. W wilgotnym środowisku Iggy znajduje się w bardzo niekorzystnej sytuacji. Kiedy łapa Iggy'ego jest zamrożona w miejscu, pies musi odgryźć łapę, aby uciec do Nile.

Iggy pokonuje Pet Shopa

Na dnie Nilu Iggy schronił się pod ochronną kopułą z piasku. Jednak Pet Shop może pływać. Znajduje kopułę i grozi, że zastrzeli psa soplami. The Fool udaje się odchylić sopel lodu w kierunku Pet Shopu, ale ptak próbuje zmiażdżyć kopułę pod masą lodu. Pies kopie w celu ucieczki, ale potem potyka się o kolejny tunel, w którym czeka Pet Shop, ładując sopel lodu, aby zabić go z bliskiej odległości. W desperackim akcie Iggy pozwala kopule za nim zawalić się i sprawia, że przypływ ciśnienia popycha go do przodu. W ten sposób zaciska dziób Pet Shopa, a sopel sprawia, że ptak eksploduje. Wyczerpany brakiem krwi i bliski utonięcia, Iggy wspomina swoje życie jako król bezpańskich psów w Nowym Jorku. Na szczęście ostatecznie ratuje go chłopiec, którego wcześniej chronił.

Iggy zostaje następnie znaleziony przez w pełni wyleczonego Kakyoina, który ponownie łączy się z grupą po tym, jak lekarz Fundacji Speedwagona leczy obrażenia Iggy'ego. Po krótkim, ale radosnym spotkaniu, Iggy postanawia zaprowadzić ich do rezydencji DIO, gdzie wita ich Telence T. D'Arby i porywa Jotaro, Josepha i Kakyoina.

Bitwa w rezydencji DIO

Iggy uderzony przez Vanilla Ice

Po dziesięciu minutach oczekiwania Avdol, Polnareff i Iggy postanawiają wejść do rezydencji. Iggy i Avdol łączą siły w iluzorycznym labiryncie stworzonym przez Tenore Sax, aby wyśledzić i szybko pokonać Kenny'ego G. Jednak grupa wpada w zasadzkę Vanilla Ice, jednego z ostatnich sług DIO. Avdol odpycha swoich towarzyszy na bok, ale zostaje zabity.

Śmierć Iggy'ego

Vanilla Ice rozpadł Avdola zmuszając go do wejścia do ust Cream, a teraz celuje w Polnareffa i Iggy'ego. Cream staje się niezwyciężoną i niewidzialną kulą zniszczenia, która leci za nimi i muszą uciekać. Iggy i Polnareff przybywają do galerii sztuki, ale widzą ziejącą dziurę na podłodze, co oznacza, że jest tam Vanilla Ice. Chociaż zakrywają sobie nawzajem plecy, Polnareff wpada w zasadzkę od dołu, a Vanilla Ice bierze jego lewą stopę. Iggy i Polnareff opracowują plan oszukania Vanilla Ice. Iggy i Polnareff chowają się pod schodami, a Iggy tworzy "DIO" z piasku, aby oszukać Vanilla Ice. Niestety, Vanilla Ice widzi sztuczkę, ponieważ prawdziwy DIO nie dotarłby do miejsca, w którym promienie słoneczne są nadal widoczne. Vanilla Ice wyróżnia Iggy'ego i brutalnie go bije za to, że uderzył w wizerunek DIO. Polnareff kontynuuje walkę i udaje mu się zadać śmiertelną ranę, ale wydaje się, że Vanilla Ice odmawia śmierci.

Polnareff zbliża Iggy'ego. Cream zaczyna krążyć wokół Polnareffa, dążąc do jego dotarcia i dezintegracji. Polnareff umieszcza Iggy'ego w bezpiecznym miejscu, ale nie udaje mu się uciec. Umierający Iggy wzywa The Foola, aby pomógł Polnareffowi, ale Francuz mówi mu, aby zamiast tego zachował bezpieczeństwo. Polnareff pozdrawia psa, gdy zbliża się Cream, ale Iggy wykorzystuje resztki swoich sił, aby podnieść Polnareffa z The Foolem, pozwalając Polnareffowi zastawić zasadzkę na Vanilla Ice. Iggy umiera, ale Polnareff jest w stanie wystawić Vanilla Ice'a na światło słoneczne i zabić go, ponieważ stał się wampirem. Po klęsce Ice'a, dusze Iggy'ego i Avdola unoszą się na złotym niebie. Dzieląc ostatnie spojrzenie na Polnareffa, dwaj polegli crusaderzy wznoszą się w zaświaty.

The Genesis of Universe

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Pociąg z pustyni do piekielnego miasta

Iggy odgrywa ważną rolę w walce z Absalomem i Michal, oszukując obu swoim Standem. Tymczasowo oślepia wrogów, zasłaniając szybę w oknie Satanic Couplera piaskiem The Foola. Później oszukuje Absaloma piaskowym klonem Jotaro, pozwalając prawdziwemu Jotaro uratować resztę grupy.

Relacje

Sojusznicy

 • Jotaro Kujo: Jotaro widzi wartość w Iggy'm podczas walki z N'Doulem dzięki jego wyostrzonym zmysłom i potężnemu Standowi. Iggy oddaje zgubiony kapelusz Jotaro, wkrótce zdobywając jego zaufanie, dopóki Jotaro nie zdał sobie sprawy, że Iggy włożył do niego gumę do kawy. Iggy, choć nie mówi o tym głośno, jest bardzo dumnym użytkownikiem Standa, nawet wierząc, że The Fool jest silniejszy niż Star Platinum. Po bitwie z DIO, Jotaro i Joseph uznają jego śmierć, wraz z innymi poległymi crusaderami.
 • Joseph Joestar: Kiedy po raz pierwszy został przedstawiony, Iggy zachowywał się jak zbłąkany i początkowo nienawidził wszystkich w grupie. Po walce z N'Doulem chętnie się z nimi łączył, ale podczas walk zwykle znikał. Dopiero w walce z Pet Shopem jego wewnętrzne myśli wyszły na jaw; w tym momencie wydawało się, że rozumie, że Joseph jest przywódcą grupy. Podczas gdy interakcja między nimi była dość niewielka, po poświęceniu się dla Polnareffa, aby pokonać Vanilla Ice, Joseph i grupa uznali jego bohaterstwo i opłakiwali jego śmierć wraz z innymi.
 • Jean Pierre Polnareff: Obaj początkowo nie dogadywali się, ponieważ Polnareff obudził go po wyboistym locie. Polnareff nie lubił zarozumiałej i poniżającej postawy Iggy'ego i często go antagonizował, powodując, że Polnareff był najczęstszym celem Iggy'ego, jeśli chodzi o ugryzienie i pierdzenie. Mimo to, podczas walki z Cream, Iggy poświęcił się, aby uratować Polnareffa. Polnareff głęboko opłakiwał jego poświęcenie, przyznając, że początkowo myślał, że Iggy jest upartym kundlem, ale pokochał to, jak uparty był i jak nie zbliżał się do ludzi, ponieważ pokazało, jak bardzo był dumny, i to właśnie ta determinacja pozwoliła mu pokonać Cream.
 • Muhammad Avdol: Avdol po raz pierwszy spotkał Iggy'ego, gdy ten sprawiał kłopoty w Nowym Jorku i schwytał go. Avdol później zwerbował Iggy'ego do Grupy Joestar i użył gumy do kawy, aby go uspokoić. Po tym, jak Avdol poświęcił się w walce z Vanilla Ice, Iggy postanowił go pomścić. Ostatecznie Iggy nie pomścił Avdola, ale zainspirował Polnareffa, aby to zrobił.

Wrogowie

 • Pet Shop: Po napotkaniu Pet Shopa, Iggy zobaczył, jak pożera 2 psy i próbował uniknąć walki z nim, ale po tym, jak Pet Shop zaatakował kochającego psy chłopca, Iggy poszedł go bronić. Podczas ich walki, Iggy stracił lewą łapę, a Iggy zemścił się, zmuszając dziób Pet Shopa do zamknięcia podczas ataku i wysadził go w powietrze. To działania Pet Shopu sprawiły, że Iggy chciał zabić DIO.
 • Vanilla Ice: Początkowo Iggy widział Ice'a jako przeszkodę w zemście na DIO, po tym, jak Ice zabił Avdola, Iggy postanowił go zabić. W końcu Iggy nie zdołał go zabić, ale zainspirował Polnareffa, aby to zrobił.
 • DIO: Iggy został wciągnięty wbrew swojej woli do dołączenia do Grupy Joestar w Egipcie i jako taki miał w nosie DIO oraz to, co się dzieje, bardziej martwiąc się o siebie. Po walce z Pet Shopem postanowił pomóc grupie pokonać DIO, ponieważ to dzięki niemu Iggy został sprowadzony do Egiptu i przeszedł. W końcu DIO i Iggy nigdy nie spotykają się osobiście, ponieważ Iggy umiera chroniąc Polnareffa podczas jego walki z Vanilla Ice.

Relacje w Eyes of Heaven


Poniższa informacja pochodzi z Eyes of Heaven, który nie został napisany przez Arakiego, chociaż historia była przez niego nadzorowana. Jako taki może nie być uważany za kanon.

 • Joseph Joestar: Podczas gdy ich związek jest zasadniczo taki sam jak w mandze, młody Joseph narzeka na konieczność współpracy z Iggy'm i stwierdza, że ma złe oczy, ale później stwierdza, że nie jest zły jak na kundla. Iggy będzie również narzekał na współpracę z młodym Josephem i zauważa, że jego zapach jest podobny do Josepha, którego zna i zastanawia się, dlaczego.
 • Jotaro Kujo: Kiedy spotyka Jotaro z Diamond is Unbreakable, Iggy początkowo go nie rozpoznaje i jest zaskoczony, że on zna jego ulubioną przekąskę. Kiedy rozpoznaje Jotaro, Iggy próbuje włożyć kolejny kawałek gumy do żucia do kapelusza i zastanawia się, dlaczego się zestarzał.
 • Noriaki Kakyoin: Iggy jest bardzo nieposłuszny Kakyoinowi i chce włożyć gumę do żucia we włosy.
 • DIO: Po spotkaniu z DIO, Iggy natychmiast go nienawidzi. Po pokonaniu go ogłosi, że jest prawdziwym cesarzem.

Koniec sekcji niekanonicznej.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • C-chyba żartujesz! Nie obchodzi mnie DIO... Zostałem sprowadzony do Egiptu wbrew mojej woli i zmuszony do współpracy z tymi facetami! Nie ma mowy, żebym z nim walczył!!
  —Iggy o Pet Shopie, Chapter 223: The Gatekeeper of Hell, Pet Shop, Part 2
 • Chcę po prostu żyć dobrym życiem i zakochać się w dobrej dziewczynie! Chcę wieść bezproblemowe, spokojne życie!
 • Zamknij się! Nie pytaj mnie! Jestem psem! Nie mogę mówić! Kim jesteś, idioto?
  —Iggy do chłopca, Chapter 223: The Gatekeeper of Hell, Pet Shop, Part 2
 • Nie obchodziło mnie, czy umrze ludzkie dziecko. Prawem natury jest przetrwanie najsilniejszych! Głupi ludzie umierają... oraz ludzie, którzy nie myślą, zanim zaczną działać....
 • Daj mi spokój... Chyba nie mam serca porzucać dzieciaka, który lubi psy!
  —Iggy ratujący chłopca, Chapter 223: The Gatekeeper of Hell, Pet Shop, Part 2
 • O tak!!! Man cię! Naprawdę jesteś ptasim móżczkiem! Heh heh heh heh!
  —Iggy do Pet Shopa, Chapter 225: The Gatekeeper of Hell, Pet Shop, Part 4
 • C-co robi ten dziwak? Czy myśli, że jest Bruce'em Lee czy kimś takim?
  —Iggy o Pet Shopie, Chapter 225: The Gatekeeper of Hell, Pet Shop, Part 4
 • Teraz jestem wkurzony! Ten cholerny ptak! Zapłacisz za to! Cholera!
  —Iggy o Pet Shopie, Chapter 225: The Gatekeeper of Hell, Pet Shop, Part 4
 • Miałem wieść bezproblemowe życie... Cholera... Naprawdę namieszałem...

Tworzenie i rozwój

Hirohiko Araki komentuje, jak chciał, aby pies dołączył do grupy Joestar, gdy pisał część 3, ponieważ dla niego psy reprezentują lojalność i przyjaźń. Wybrał psa, który miał iść z grupą, a nie kota, ponieważ czuł, że kot zdradziłby swoich sojuszników gdzieś po drodze; w rzeczywistości Araki skończyłby umieszczając koty po stronie wroga.[21] Wybrał rasę Iggy'ego, ponieważ czarno-biały pies byłby łatwy do przedstawienia w mandze.[22]

Początkowo Araki nie planował pozwolić Iggy'emu dołączyć do grupy Joestar ani mieć Standa i karty Tarota. Chociaż uważał, że The Fool idealnie pasuje do Iggy'ego, była to również ostatnia karta, którą mógł przypisać poza The World. Zamiast tego planował przypisać The Fool do wrogiego użytkownika Standa, ale wspomina, że uwielbiał wygląd Standa i że to "trochę szalone, że skończyło się na tym, że był ostatnim, który pozostał [mu] do przydzielenia".[21]

Iggy był pierwszym zwierzęciem, które Araki umieścił w głównej roli w mandze. Był to również jego pierwszy raz, kiedy wystawił go do walki, więc użył Ginga: Nagareboshi Gin Yoshihiro Takahashiego jako odniesienia. Im bardziej rysował Iggy'ego, tym bardziej kochał psy, do tego stopnia, że sam myślał o zdobyciu Boston terriera (jednak zrezygnował z tego, ponieważ uważał, że trudno będzie opiekować się psem jako artysta mangi).[21]

Galeria

Ciekawostki

 • W grze Heritage for the Future kiedy Alessi używa Seta na Iggy'm, powraca do swojego początkowego wyglądu.
  • Drugi atak specjalny Iggy'ego wydaje się być nawiązaniem do słynnego Shun Goku Satsu (znany także jako Raging Demon) Akumy/Goukiego z serii Street Fighter również opracowanej przez Capcom. Oprócz podobnej animacji, dane gry zawierają nieużyty sprite kanji dla psa (犬, "inu"), parodiujący kanji dla nieba (天, "ten"), który pojawia się podczas Shun Goku Satsu Akumy/Goukiego.[23]

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: