J. Geil

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Ku ku ku ku ku.... Naprawdę zmarnowałeś swoją młodość, próbując mnie dopaść... ale wygląda na to, że ci się nie uda! Cóż za żałosne życie przeżyłeś!
—J. Geil do Polnareffa, Rozdział 145

J. Geil (J・ガイル, Jei Gairu) jest drugorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "Emperor and Hanged Man".

J. Geil jest zabójcą, synem doradczyni DIO, Enyi, wysłany wraz z Hol Horse'm, aby zabić Grupę Joestar. Jest także mordercą Sherry Polnareff i człowiekiem, od którego Jean Pierre Polnareff szuka zemsty. J. Geil jest użytkownikiem Standa i dzierży Hanged Mana.

Wygląd

J. Geil to muskularny mężczyzna, którego najbardziej rozpoznawalną cechą są dwie prawe ręce. Jest wyjątkowo ohydny, ma łysą głowę z nienormalnie wysokim czubkiem głowy i wychudłą twarz z pustymi, przymrużonymi oczami, małym nosem i prawie bezzębnymi ustami.

Pokazano go w zwykłej koszuli i spodniach wraz ze skórzaną kurtką i ocieplaczami na ramiona. Podczas jego wprowadzenia jest również widziany z czapką ukrywającą jego twarz, ale nigdy później nie jest pokazywany z nią.

Podczas retrospekcji okazuje się, że ma długie ciemnobrązowe włosy.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Ubiór
(Czarna kurtka i ocieplacze na ramiona, niebieska koszula, brązowe spodnie.)
Skóra(Szara)
Ubiór(Brązowa kurtka, szare spodnie.)
Skóra(Opalona)
Oczy(Niebieskie (chwilowo))
Ubiór
(Ciemnobrązowa kurtka z szarym wykończeniem, szara koszula, szare spodnie.)
Skóra(Opalona)
Ubiór
(Brązowa kurtka, fioletowa koszula, zielone spodnie.)
Skóra(Jasna)
Ubiór
(Brązowa kurtka, fioletowa koszula, zielone spodnie.)

Osobowość

Więc to jest prawdziwy... był zgniły do szpiku kości. (これが本当の「吊られた男(ハングドマン)」か…心底クズ野郎だったな., Kore ga hontō no Hangudo Man ka… shinsoko kuzu yarō datta na.)
Kakyoin komentuje ironiczną pozycję śmierci J. Geila, Rozdział 145

J. Geil jest pokręconym i okrutnym użytkownikiem Standa w służbie DIO.

Wiadomo, że J. Geil zgwałcił i zamordował kilka kobiet w swoim życiu, w tym Sherry Polnareff, siostrę Jean Pierre Polnareffa. Można wywnioskować, że jest również dość sadystyczny, ponieważ twierdzi, że płacz Sherry był muzyką dla jego uszu.[4]

J. Geil posiada pewien poziom pewności siebie i przebiegłości. Pewny niezwyciężoności Hanged Mana J. Geil nie zawahał się przeciwstawić Polnareffowi i Kakyoinowi, obu znakomitym użytkownikom Standów.[5] Wykazał się także pewną zdolnością do planowania swoich bitew. Na przykład J. Geil celowo pokazał Hanged Mana Polnareffowi, aby go sprowokować i zmusić do ścigania go samego, podczas gdy J. Geil współpracował z Hol Horsem, aby zagwarantować, że zabiją Francuza.[6] Z Hol Horsem, J. Geil ukrywał się w cieniu, podczas gdy Hol Horse rozbijał szkło potrzebne do pracy jego Standa. Opracowali również atak kombinowany, ponieważ kule Emperora skupiły uwagę i pozwoliły Hanged Manowi dźgnąć cel od tyłu, co następnie pozwoliło kuli Imperatora trafić ten sam cel w głowę.[7] Nawet po tym, jak bohaterowie odkryli naturę jego mocy i zranili go, J. Geil miał wystarczająco dużo sprytu, aby stworzyć wabik, tnąc niewinnego przechodnia w taki sam sposób, w jaki został ranny, aby zastawić zasadzkę na Polnareffa od tyłu.[8] Podczas bitwy J. Geil woli trzymać się z dala od bitwy i zdalnie pilotować swój Stand, wykorzystując jego zdolność lustra do atakowania pod nieoczekiwanymi kątami i zaskakiwania przeciwników. To powiedziawszy, J. Geil nieuchronnie będzie się cieszył, jeśli poczuje się zwycięzcą.

J. Geil podzielił się specjalnym linkiem ze swoją matką Enyą, która otrzymała te same obrażenia, które miał chwilę przed śmiercią.[9]

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Hanged Man

Hanged Man to Stand wykonany ze światła, który jest w stanie przemieszczać się z jednej powierzchni odbijającej światło na drugą i może atakować czyjeś odbicie, szkodząc również prawdziwej osobie.

Hanged Man (ハングドマン(吊られた男))Link do tej sekcji
HangedManMangaAv.png
Umiejętność
Manifestacja Światła
MOC
C
PRD
A
ZAS
A
WYT
B
PRC
D
ROZ
D

Historia

Tło

J. Geil we Francji

J. Geil jest człowiekiem odpowiedzialnym za gwałt i morderstwo Sherry Polnareff, dzięki czemu jej brat pragnie zemsty. Próbował także zabić przyjaciółkę Sherry, ale mu się to nie udało. Nikt poza Polnareffem nie uwierzył w zeznania dziewczyny, że J. Geil ma dwie prawe ręce.[11] Później sugeruje się, że zgwałcił wiele dziewcząt przed Sherry, ponieważ mówi, że miał wiele dziewczyn, które go "kochały i podziwiały", a Sherry była tylko jedną z nich.[12]

Wchodząc do służby DIO, podobnie jak jego matka Enya, jest jednym z siedmiu użytkowników Standów wysłanych do Azji, aby powstrzymać Joestarów. J. Geil jest po raz pierwszy wyraźnie wspomniany przez Rubber Soul, który ujawnia część jego umiejętności Jotaro Kujo.[13]

Stardust Crusaders (1988)

Hanged Man wysłany do drwiny z Polnareffa

W Kalkucie, J. Geil pojawia się przed Polnareffem i zmusza go do oddzielenia się od reszty grupy, co czyni go łatwym celem dla niego i jego partnera Hol Horse'a.[14] Później dołącza do Hol Horse, aby skonfrontować się z Polnareffem, wiedząc, że ich przynęta się udała.[15] Po krótkiej konfrontacji między Emperorem a Silver Chariotem, Muhammad Avdol dołącza do walki, ale szybko zostaje pokonany przez kombinację Standów antagonistów.[16]

Polnareff jest zaślepiony gniewem i prawie zostaje zabity w ten sam sposób, ale Noriaki Kakyoin udaje się go uratować na czas. Obaj uciekają jeepem,[17] ale Hanged Man podąża za nimi i niszczy pojazd. W tym momencie Polnareff dedukuje prawdziwą naturę Standa J. Geila: jest wykonany ze światła i może poruszać się między odbiciami z dużą prędkością i atakować stamtąd. Po odgadnięciu jego położenia i trajektorii, Silver Chariot udaje się go dźgnąć, ujawniając pozycję J. Geila.[18]

J. Geil pokonany przez Polnareffa

Kiedy Kakyoin i Polnareff w końcu konfrontują się z J. Geilem, Polnareff chełpi się, wyjaśniając zdolności Hanged Mana. Jednak Polnareff i Kakyoin po raz kolejny zostają oszukani: J. Geil pociął mężczyznę w klatkę piersiową jako wabik i zostawił go tam, aby umieścić duet w pułapce. Gromadzi tłum ludzi i sprawia, że jego Stand wchodzi im w oczy. Sztuczka zostaje udaremniona przez Kakyoina, który skupia uwagę ludzi na monecie, podczas gdy Polnareff następnie kopie brud w oczy wszystkich, a następnie tnie uciekającego Hanged Mana Silver Chariotem. Silver Chariot następnie wykańcza J. Geila z przytupem. Wyrzucony w powietrze od ostatecznego ciosu, J. Geil schodzi powieszony do góry nogami na bramie, stając się wizualną metaforą karty Tarota, którą reprezentował jego Stand.[19]

Spin-Offy

Crazy Diamond's Demonic Heartbreak / Crazy Heartbreakers

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

W Crazy Diamond's Demonic Heartbreak i Crazy Heartbreakers, J. Geil jest krótko wspomniany przez Devo the Cursed w retrospekcji, w której Devo kpi z Hol Horse'a za to, że zawsze trzyma się za kimś.[20][21]

El Aleph

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

W noweli El Aleph, J. Geil dołącza do kartelu Selva w pewnym momencie przed 1986 rokiem i pracuje dla Octavio Luna Kan. Pracuje jako ochroniarz, uniemożliwiając intruzom powstrzymanie działalności kartelu.[22]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Twoja siostra była absolutnym ulubieńcem, Polnareff... kiedy zobaczysz ją ponownie, koniecznie zapytaj, jak dokładnie ją zabiłem!
  —Hanged Man, Chapter 143: Emperor and Hanged Man, Part 4
 • Kukukukukuku... naprawdę zmarnowałeś swoją młodość, próbując mnie dopaść... ale wygląda na to, że ci się nie uda! Cóż za żałosne życie przeżyłeś! W międzyczasie ja J.Geil będę miał jeszcze więcej dziewczyn, które będą mnie kochać i czcić, tak jak twoja siostra! Nawiasem mówiąc, jej krzyki były jak muzyka dla moich uszu!
  —J.Geil, Chapter 145: Emperor and Hanged Man, Part 6

Gry wideo

JoJo RPG (SFC)

The events from "Emperor and the Hanged Man" take place in the game with no difference (being one of the few story arcs without drastic changes). J. Geil appears as the last enemy faced in this arc story.

HFTF J Geil.png

Bijatyki Capcom (PS1/DC/Arcade)

JoJo's Venture & Heritage for the Future

J. Geil appears as part of Hol Horse's moveset, and briefly within Hol Horse's Story Mode in a cut-scene to setup their partnership.

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

Spritegail.PNG

With the addition of Super Story Mode, J. Geil appears as a battle in the plot. The murderer of Polnareff's sister and Muhammad Avdol. By the end of the fight, J. Geil is killed and ironically 'hanged'.

JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
J. Geil
JGeilPPP.png
WhitePPP.png
JGeilStandPPP.png
WhitePPP.png
PPPVerBG.png
Assassin Reflected in the Mirror ver.
鏡に映る刺客 ver.
JGeilPPPFull.pngJGeilStandPPPFull.png
Rarity: PPPGR.png
Max Power: 1738 (Lvl 50) / 2998 (Lvl 80)
Release Date: March 30, 2020
Skill: Hanged Man
PPPSkill2.png
Replaces random panels with partner panels in an L shape. After that, and for a certain amount of panels, only partner panels will appear
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 1
# of Replaced Panels: 3
Cooldown: 85
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 2
# of Replaced Panels: 7
Cooldown: 85
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 3
# of Replaced Panels: 7
Cooldown: 80
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 4
# of Replaced Panels: 11
Cooldown: 80
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 5
# of Replaced Panels: 11
Cooldown: 75
Stickers
J. Geil
Type: EX
Availability: Awakening
Date: June 1, 2021 - September 2, 2021

Assassin Reflected in the Mirror ver.
PPPStickerJGeilEX.png
Cost: 0
After making a 5x5 or bigger, replaces all Stand Up panels with intensified panels (once per battle).


Galeria

Ciekawostki

"John" w tomie 17 (Tankobon)
 • W wydaniu tankobon tomu 17, "J" w jego imieniu ma furiganę wskazującą, że powinno być czytane jako "John" (ジョン, Jon), odnosząc się do imiennika postaci. Zostało to zmienione w tomie bunkoban na wymowę litery "J" (ジェイ, Jei) instead.
Mockup
 • W pierwszym wydaniu włoskiej wersji mangi J. Geil miał dwie lewe ręce. Stało się tak, ponieważ w latach 90. rozdziały mangi były drukowane w lustrzanym odbiciu we Włoszech, co było standardową procedurą mającą na celu odwołanie się do publiczności przyzwyczajonej do zachodnich komiksów. Od Vento Aureo zaprzestano drukowania lustrzanego, dlatego w nowej włoskiej wersji części 3 J. Geil ma dwie prawe ręce.
 • Chociaż pojawia się w wersji gry na PlayStation, istnieje portret porażki J. Geila w JoJo's Venture.[23]
  • Niewykorzystany tekst J. Geila można również znaleźć w Heritage for the Future.Co ciekawsze, istnieje niewykorzystana animacja karty tarota Hanged Mana.[24]
 • Aktor głosowy J. Geila w Eyes of Heaven i anime, Takuya Kirimoto, również podkładał głos Whitesnake'owi i C-MOON w All-Star Battle.

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: