Hierophant Green

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Tak, możesz doprowadzić mojego Hierophanta Green do szaleństwa... Szalony z radości, to znaczy. Bo widzisz, mój Stand nie kocha niczego więcej... niż rozrywać rzeczy na strzępy!

Hierophant Green (ハイエロファントグリーン(法皇の緑), Haierofanto Gurīn) to Stand Noriakiego Kakyoina występujący w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Pierwszy długodystansowy Stand ujawniony w serii, Hierophant Green walczy na odległość i jest w stanie rozwijać się w macki i uwolnić genialny podmuch szmaragdów znany jako Emerald Splash.

Wygląd

Hierophant Green Appearance.png

Hierophant Green jest humanoidalnym Standem średniej budowy, odzianym w kilka jasnych części zbroi na całym ciele, z dużą częścią ciała wciąż odsłoniętą. Jego zbroja zawiera maskę, którą można złamać, aby odsłonić usta.[2] Kilka stawów Hierophanta Green jest mechanicznych, podobnie jak jego oczy. Ciało jest zielone i pokryte wzorem przypominającym sieć, który Jotaro Kujo opisuje jako przypominający błyszczącego melona.[3]

Całe jego ciało jest w stanie rozwijać się w macki pokryte złożonymi wzorami. Macki mogą różnić się rozmiarem, a nawet być ze sobą połączone.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Ciało(Ciemnozielone)
Zbroja(Jasnomiętowa zieleń)
Oczy(Żółte)
Ciało(Sosnowa zieleń)
Zbroja(Szara)
Oczy(Żółte)
Ciało(Jasnozielone i czarne)
Zbroja(Łagodny żółć)
Oczy(Pomarańczowe)
(Kakyoin Normalnie)
Ciało(Sosnowa zieleń)
Zbroja(Kremowa)
Oczy(Jasnożółte)

(Nieustraszony Kakyoin)

Ciało(Zielone)
Zbroja(Biała)
Oczy(Czerwone)
Ciało(Turkusowe)
Zbroja(Szara)
Oczy(Żółte)
Ciało(Zielone)
Zbroja(Szara)
Oczy(Żółte)
Ciało(Zielone)
Zbroja(Srebrna)
Oczy(Żółte)

Osobowość

Papież

Chociaż Hierophant Green zazwyczaj nie pokazuje emocji i mówi tylko wtedy, gdy Kakyoin go używa, stwierdza, że nienawidzi otwartych przestrzeni[3] i uwielbia rozrywać rzeczy na strzępy.[2]

Reprezentuje kartę tarota Papież, która symbolizuje tradycję i konformizm.[4]

Umiejętności

Hierophant Green jest pierwszym długodystansowym Standem pokazanym w serii i ma wiele umiejętności, które pomagają mu w walce. Jednak Stand jest nadal stosunkowo słaby w bezpośredniej walce wręcz, jako kompromis dla jego wielkich umiejętności opartych na odległości. Duży zasięg Standa, w połączeniu ze złączonym zwrokiem Kakyoina,[5] pozwala mu na doskonałe zdolności zwiadowcze, szczególnie w porównaniu ze stosunkowo krótszymi zasięgami innych w Grupie Joestar.

Zwinięte ciało

Zwinięte ciało Hierophanta jest często niedoceniane

Ponieważ oryginalny wygląd Hierophanta Green nie jest humanoidalny, ale zamiast tego jest tylko grupą połączonych membran, jest w stanie rozplątać się na wiele długich sznurków do wielu celów, takich jak działanie jak liny,[5][6] unikanie obrażeń bez ranienia samego Kakyoina (jak pokazano w bitwie z Death Thirteen)[7] lub utkać sieć wrażliwych sznurków, które wykrywają ruchy wroga, jak podczas bitwy z DIO.[8]

W związku z tym Kakyoin może kontrolować, jak Hierophant Green się rozpada, tworząc mocne liny lub rozplątując je w niewidzialne sznurki. Pojedynczy sznurek ma zdolność wyczuwania, kiedy ktoś go dotyka i może atakować automatycznie lub na polecenie Kakyoina. Kiedy sznurek zostanie zerwany, Kakyoin nie doznaje obrażeń, ale zaatakowanie wystarczającej ich liczby lub głównego ciała Hierophanta Green wyrządzi mu krzywdę.

Kontrola anatomii

Hierophant Green wewnątrz Death Thirteen

Hierophant Green jest w stanie wsunąć swoje cewki w ciało osoby, pozwalając Kakyoinowi na pełną kontrolę nad tą osobą. Służy to ochronie Hierophanta Green i Kakyoina przed atakami, jeśli jego przeciwnikiem jest ktoś, kto nie chce skrzywdzić niewinnych. Dodatkowo może całkowicie zniszczyć kanał powietrzny kontrolowanej istoty, gdy się wynurza, a także narządy wewnętrzne gospodarza. Kiedy ta umiejętność jest używana po raz pierwszy, Kakyoin trzyma marionetkę za sznurki, ale prawdopodobnie jest to tylko dla dramatycznego efektu.[9]

Techniki

Emerald Splash (エメラルドスプラッシュ Emerarudo Supurasshu)Łącze do tej sekcji

Emerald splash.gif
Emerald Splash to najpotężniejsza umiejętność Hierophanta Green.[3] Gromadzi energię w swoim ciele, powodując, że świeci jasnozielono, zanim wystrzeli dużą ilość energii, która przybiera postać szmaragdów. Zanim wybuch zostanie wystrzelony, zielony materiał podobny do śluzu (podobny do wody w anime) jest wytwarzany przez ręce Hierophanta Green, produkt uboczny dużej ilości energii emitowanej przez atak. Zasięg wybuchu i rozrzut przypominający strzelbę, wraz z jego niesamowitą niszczycielską siłą i dużą prędkością, sprawiają, że Hierophant Green jest niezwykle zdolnym wojownikiem. Co ciekawe, chociaż ten wybuch jest dość potężny, nie wydaje się obciążający ani dla Kakyoina, ani dla Hierophanta Green. Jednak osoby takie jak Star Platinum, a nawet wampir mogą łatwo zablokować lub odwrócić atak.[5] 

20-sto metrowy Emerald Splash (半径20mエメラルドスプラッシュ Hankei Niju Mētoru Emerarudo Supurasshu)Łącze do tej sekcji

SC ep46 barrier.png
Najpierw Hierophant Green zamienia się w cienką sieć o promieniu 20 m (66 ft) wokół przeciwnika. Dotknięcie którejkolwiek ze strun spowoduje wystrzelenie w ich kierunku gradu Emerald Splash. Według Kakyoina, sieć może wyczuć każdy ruch przeciwnika, a nawet jego Standa. W końcu przeciwnik zostaje zestrzelony przez ogromną falę Emerald Splash.


Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Tworzenie i rozwój

"Hierophant Emerald"

Podczas serializacji Weekly Shonen Jump w fabule wprowadzającej Kakyoina, jego Stand został pierwotnie nazwany "Hierophant Emerald" (法皇の緑(ハイエロファントエメラルド), Haierofanto Emerarudo). Nazwa została zmieniona na Hierophant Green po tym, jak Kakyoin dołączył do Grupy Joestar. Pierwotna nazwa została zachowana w pierwszych wydaniach tomów i we francuskich tomach J'ai Lu. Zostało to później całkowicie poprawione w nowych wydaniach wspomnianej fabuły i francuskich tomów Tonkam. Wczesne wydania tankobon nadal używały nazwy "Hierophant Emerald" na stronach wprowadzających do postaci, nawet do ostatniego tomu.

Hierophant Green stał się zielony, ponieważ Araki chciał zachować równowagę kolorów między sojusznikami i wrogami. Zielony przypominał mu melony, a on wtedy naprawdę lubił zielony, ponieważ użył tego koloru na kilku ilustracjach.[10]

Gry wideo

Puzzle & Dragons (Android/iOS)

Hierophant Green was obtainable for a limited time as an assist in the mobile game Puzzle & Dragons.

PAD Hierophant Green Assist.png
Attacker
Hierophant Green
ハイエロファントグリーン
Attributes: WoodIcon2.png
Rarity: 6★ (Assist Evolution)
No. 9586
HP
3,012 (Lvl.99)
ATK
2,899 (Lvl.99)
RCV
72 (Lvl.99)
Active Skill: "Hierophant's Web"
Changes the 1st/3rd columns from the left to Wood, the 2nd to Heal; the 1st/3rd from the right to Heal, the 2nd to Wood
Leader Skill: "N/A"
N/A


Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: