Wilson Phillips

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

OSTRZEŻENIE O SPOILERACH: Spoilery do części 3 mogą się pojawić.
Mam willę na tysiącu akrów na Hawajach! Wyszłem za mąż z piękną modelką, która jest 25 lat młodsza ode mnie! Płacę 50 razy więcej podatków niż zwykli ludzie! Pokonałem każdego wroga, z którym się zmierzyłem. W końcu zostanę prezydentem. Jestem senator Philips!
—Monolog Wilsona Philipsa podczas spotkania z DIO, Chapter 251: DIO's World, Part 5

Wilson Phillips (ウィルソン・フィリップス, Wiruson Firippusu) jest trzeciorzędną postacią występującą w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Pomimo tego, że jest wpływowym amerykańskim senatorem, DIO porywa jego samochód i zmusza Wilsona Phillipsa do zostania jego szoferem, aby ścigać grupę Joestar na ulicach Kairu.

Wygląd

Senator Appearance.png

Wilson Phillips jest niskim, zgniłym mężczyzną w średnim wieku, z wąsami składającymi się z dwóch małych wąsów z każdej strony. Phillips nosi dwuczęściowy ciemny garnitur z jasną muszką w kropki i trilby, który ukrywa krótkie, ciemne włosy.[4]

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Blada)
Włosy(Czarne)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Dwuczęściowy ciemny garnitur z jasnoróżową i czarną muszką w kropki i ciemnym kapeluszem trilby.)
Skóra(Blada)
Włosy(Czarne)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Dwuczęściowy ciemny garnitur z jasnoróżową i czarną muszką w kropki, ciemnym kapeluszem trilby i brązowym paskiem.)
Skóra(Blada)
Włosy(Czarne)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Dwuczęściowy ciemny garnitur z czerwoną muszką, czerwoną kamizelką, ciemnym kapeluszem trilby i czarnym pasem.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Dwuczęściowy ciemny garnitur z jasnoróżową i czarną muszką w kropki, ciemnym kapeluszem trilby i czarnym paskiem.)

Osobowość

Phillips jest doprowadzony do szaleństwa ze strachu przed DIO

Na zewnątrz Wilson Phillips wciela się w postać skromnego, uprzejmego senatora. Pozostaje spokojny i serdeczny nawet po tym, jak DIO łamie rękę kierowcy, przekazując ją chichotem.[4] To przebranie zostaje szybko rozbite, gdy DIO wyrywa mu dwa zęby. Ujawnia swoją prawdziwą zarozumiałą naturę, uspokajając się, wymieniając swoje główne osiągnięcia i wierząc, że nikt nie może stanąć mu na drodze jako senatorowi Stanów Zjednoczonych. Jest niezwykle pewny swojego statusu, grożąc egzekucją DIO i twierdząc, że będzie prezydentem i może zmiażdżyć każdego, kto stanie mu na drodze pomimo pokazu siły DIO.[5] Chociaż jest arogancki, nie chce zabijać niewinnych ludzi, dopóki nie zrobi tego ze strachu.[5]

Po tym, jak DIO więzi Phillipsa we własnym samochodzie z The World, traci zdrowie psychiczne i twierdzi, że jest w środku tylko dlatego, że senator może zrobić wszystko. Kiedy jest złamany strachem i powiedziany przez DIO, że nadal umrze niezależnie od swojego posłuszeństwa, zagłębia się w szaleństwo, śmiejąc się i mówiąc sobie, że musi śnić.[5]

Historia

Tło

Zgodnie z jego wewnętrznym monologiem, ukończył szkołę średnią i college na szczycie swojej klasy (i jako kapitan swojej drużyny zapaśniczej w college'u), a następnie stał się szanowanym i szanowanym politykiem. Następnie ożenił się z modelką o 25 lat młodszą od niego i miał tysiąc akrów willi na Hawajach. Twierdzi również, że płaci 50 razy więcej podatków niż przeciętna osoba.

Stardust Crusaders (1989)

Wilson Phillips jest senatorem ze Stanów Zjednoczonych, który po raz pierwszy pojawił się w samochodzie, który został zmuszony do zatrzymania się przez DIO, który chciał ścigać Josepha Joestara. DIO zapytał kierowcę Wilsona, czy samochód nadal działa, ale zamiast odpowiedzi, kierowca próbował go zastraszyć, wkrótce potem łamiąc mu rękę. DIO następnie wszedł do samochodu, gdzie został powitany przez przyjaznego Wilsona, który powiedział, że kierowca nie będzie w stanie zabrać ich tam, gdzie chciał, ze złamaną ręką. DIO nakazał Wilsonowi ścigać Josepha, bijąc go nawet po tym, jak senator próbował użyć swoich wpływów, aby przestraszyć DIO.

Nie mogąc opuścić samochodu ze względu na zdolności The World, Wilson nie ma innego wyboru, jak tylko być posłusznym. Kiedy wjeżdżają na drogę pełną samochodów, DIO zmusza Wilsona do przejechania przez tłum. Senator powoli traci zdrowie psychiczne z powodu działań DIO, staje się szalony i chętny do ścigania Josepha z wolnej woli. Samochód rozbija się, a Wilson umiera, a jego ciało zostaje rzucone przez DIO w kierunku samochodu Josepha, aby go powstrzymać.

OVA

W JoJo's Bizarre Adventure OVA, DIO zamiast tego pozwala samochodowi Wilsona Phillipa prawie na niego wjechać, ponieważ DIO zatrzymuje czas tuż przed uderzeniem (prawdopodobnie niszcząc pojazd, uszkadzając go przez The World w czasie zatrzymania). Po tym, jak DIO wsiada do samochodu senatora, Wilson Phillips wydaje się być znacznie bardziej autentyczny niż w oryginalnym materiale źródłowym (nigdy nie monologuje o swojej wyższej mocy), nawet przeprasza DIO za niegrzeczne zachowanie swojego kierowcy i wyraża pozdrowienia dla DIO, mówiąc, że ma nadzieję, że nie został ranny w kolizji. Po tym, jak DIO mówi Wilsonowi Phillipsowi, aby uruchomił samochód, mówi, że nie może, ponieważ DIO znokautował jego kierowcę, a następnie oferuje DIO trochę pieniędzy za przywołanie taksówki.

DIO nigdy nie wyrywa zębów Phillipowi, zamiast tego rzuca go na przód samochodu. Phillips mówi DIO, że nie może oczekiwać, że jego działania ujdą mu na sucho i próbuje wczołgać się na tył samochodu, tylko po to, by zostać kopniętym z powrotem do przodu. Potem mówi, że DIO zostanie stracony za to, co zrobił, a następnie wybiega z samochodu, tylko po to, by znaleźć się z powrotem w nim. Po drugiej próbie dzieje się to samo i jest zmuszony wykonać rozkazy DIO.

Śmierć Wilsona Phillipsa zostaje zmieniona, zamiast zostać wyrzuconym z samochodu przez DIO, zamiast tego uderza w jadący pociąg, powodując eksplozję. Po wspomnianej eksplozji DIO odciąga zwłoki Phillipsa od gruzów i rzuca zwłoki w kierunku samochodu Josepha, aby go zatrzymać.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Tworzenie i rozwój

Wersja tankobon (lewo) i magazyn (prawo)

Podczas serializacji części 3 w Weekly Shonen Jump, Wilson Phillips zachowuje się zaskoczony i utytułowany, gdy tylko DIO wchodzi do jego samochodu. Jednak w wydaniu tankobon ta scena została mocno zmieniona, aby początkowo wydawał się bardziej skromny i beztroski wobec DIO.[6]

Casting

Angielski aktor głosowy Wilsona Phillipsa w Stardust Crusaders OVA, Charles Martinet, jest dobrze znany z tego, że jest głosem Mario, Luigiego, Wario i Waluigiego oraz różnych innych postaci w serii Super Mario.

Gry wideo

All-Star Battle (PS3)

Wilson Phillips appears as part of the stage hazard in the Cairo Streets stage. After one of the combatants gets thrown in the hazard indication area, Wilson appears and slowly walks away, and later he appears insanely driving the car, hitting anyone near its trajectory, following DIO's orders (much like he did on the story events). This occurs in its entirety even if DIO is one of the combatants.

All-Star Battle R (Różne)

Galeria

Przypisy

  1. The Miasma of the Void, Vanilla Ice - Vol.9 "Shueisha Jump Remix Stardust Crusaders Edition" P170 The Secret of JOJO Characters
  2. JJBA Artbook: JoJo 6251, str.151
  3. Stone Ocean Chapter 152: Made in Heaven, Part 4 (Uwaga: Oryginalnie 1988; zmieniono w późniejszych rozdziałach)
  4. 4.0 4.1 4.2 Chapter 250: DIO's World, Part 4
  5. 5.0 5.1 5.2 Chapter 251: DIO's World, Part 5
  6. 上院議員の改竄された過去

Nawigacja w witrynie

Inne języki: