Chnum

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Mój Stand Chnum to transformujący Stand! Mogę zmienić swój wzrost, wagę i zapach!

Chnum (クヌム神, Kunumu-shin, dosł. "Bóg Chnum") to Stand Oingo występujący w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders. Jest także członkiem 9 Egipskich Bogów Chwały, grupy Standów reprezentujących starożytnych egipskich bogów.

Chnum jest zdolnością pozwalącą Oingo kształtować swoją twarz, aby przebrać się za każdego.

Wygląd

Chnum to Stand, który daje możliwość zmiany kształtu swojemu użytkownikowi, Oingo. W związku z tym nie ma wyglądu ani osobowości.

Stand reprezentuje egipskiego boga, Chnuma, boga odrodzenia i stworzenia, nawiązując do zdolności Oingo do przekształcania swojego ciała w dowolny sposób, jaki uzna za stosowny.

Umiejętności

Chnum jest Standem bez zdolności bojowych, ale jest przydatny do wielokrotnego zbliżania się do ludzi bez ich podejrzeń. W ten sposób Oingo prawie zabija Grupę Joestar[2] i został udaremniony tylko przez pecha.

Transfiguracja

Oingo może zmienić wygląd

Chnum umożliwia Oingo dowolną zmianę wyglądu,[3] wzrostu, wagi, zapachu i prawdopodobnie głosu.[4]

Aby to zrobić, Oingo może uformować swoją twarz tak, jakby była gliną, aby ją zmodyfikować.[3] Nie może zmienić ubrania, ale może zmienić własne włosy, robiąc to, aby dopasować kapelusz Jotaro w pewnym momencie.[4] Oingo twierdzi, że może swobodnie cofać swoje zmiany, chociaż nigdy nie widziano, aby to robił.[5]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Tworzenie i rozwój

Tarot Khnum - Oingo shirt.png

Przed jego powstaniem Araki twierdzi, że myślał tylko o różnych sposobach ataku, takich jak ogień lub woda. W przypadku Chnuma właśnie w tym momencie chciał wprowadzić umiejętność, która mogłaby dodać trochę napięcia do historii.[6]

W anime, karta Chnuma jest pokazana tak, jak jest zwykle przedstawiana, ale jej nowy wygląd można zobaczyć jako wzór na koszulce Oingo. To sprawia, że Chnum jest jedynym Standem 9 Egipskich Bogów Chwały, który otrzymał oryginalny wygląd swojej karty z anime.

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: