Forever

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Nie jesteś normalną małpą, prawda?
Jotaro Kujo do Forevera, Rozdział 131

Forever (フォーエバー, Fōebā) jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "Strength".

Jest złośliwym orangutanem w służbie DIO który konfrontuje się z grupą na Morzu Południowochińskim na pokładzie frachtowca. Tak się składa, że wspomniany statek jest opętany przez Stand Forevera: Strength.

Wygląd

Forever Appearance.png

Poza dwoma paskami lub bliznami po obu stronach głowy, niewiele można powiedzieć o wyglądzie Forever. Przypomina rozczochranego orangutana, choć po ujawnieniu jego Stand ubiera się w mundur kapitana. Podobnie jak u zwykłego orangutan, siła Forevera jest około pięć razy większa niż człowieka, co pozwala mu łatwo oderwać rękę. Jego wygład jest prawdopodobnie inspirowany super-inteligentnym, ale złośliwym orangutanem z filmu Link.[2]

Foreverowi zdarza się również palić zarówno papierosy, jak i fajkę.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasnobrązowa z brązowymi paskami)
Futro(Ciemnobrązowe)
Ubiór
(Biały garnitur z czarnymi wykończeniami i złotymi dodatkami)
Skóra(Ciemnoszara z czerwonymi paskami)
Futro(Brązowe i jasnobrązowe)
Ubiór
(Biały garnitur z jasnofioletowymi wykończeniami i złotymi dodatkami)
Futro(Ciemnobrązowe i białe)
Ubiór
(Biały garnitur z czarnymi wykończeniami i złotymi dodatkami)
Futro(Czerwone)
Skóra(Opalona)
Futro(Brązowe)

Osobowość

Prawdziwie inteligentna małpa, ale arogancka i zboczona

Forever początkowo wydaje się prostą, ale intuicyjną małpą. Posiada jednak sporą inteligencję. Na przykład był wystarczająco sprytny, aby zastawić zasadzkę na Grupę Joestar, udając przeciętną małpę, aby obniżyć ich czujność. Forever wydaje się być zauroczony ludzkimi kobietami, patrząc na magazyny pin-up i podglodając Anne, kiedy jest pod prysznicem.[3] Pali także papierosy i może kroić własne jabłka,[4] wykazując niezwykle wysoką inteligencję jak na orangutana. Ponadto potrafi czytać i szybko rozwiązywać gry logiczne, takie jak kostka Rubika.[5]

Te ludzkie zdolności współistnieją z jego brutalną zwierzęcą naturą: bawi się ze swoimi ofiarami, pewny swojej kontroli nad statkiem,[6] ale jeśli jego silne poczucie dumy zostanie zranione, traci spokój i szybko staje się agresywny.[7] Jednak kiedy Forever zostaje przyparty do muru, traci całą pewność siebie i błaga Jotaro o litość, pokazując swój brzuch jako znak porażki.[8]

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Strength

Stand Forevera to Strength, dzieląca swoją nazwę z kartą tarota. W swoim jedynym pokazie przekształca zrujnowany jacht w ogromny frachtowiec naftowy, który małpa może następnie kontrolować w wolnym czasie.

Strength (ストレングス(力))Link do tej sekcji
StrengthMangaAv.png
MOC
B
PRD
D
ZAS
D
WYT
A
PRC
E
ROZ
E

Inteligencja

Forever jest szczególnie inteligentnym orangutanem, który, choć nie mówi ludzkim językiem, potrafi czytać, układać kostkę Rubika i ogólnie mieć spójne myśli.

Historia

Stardust Crusaders (1988)

Udaje zwykłego orangutana.

Forever jest jednym z siedmiu użytkowników Stand wysłanych przez Enyę do zamordowania Grupy Joestar.

Forever konfrontuje Jotaro i spółkę na morzu między Chinami a Singapurem w drodze do Egiptu, tuż po konfrontacji z fałszywym kapitanem Tennille. Jotaro, jego towarzysze i marynarze kapitana Tennille'a zbliżają się do dużego tankowca i wchodzą na pokład, tylko po to, by dowiedzieć się, że nikogo nie ma na pokładzie ani w kabinach. Jedyną żywą istotą, którą spotykają, jest Forever, pozornie normalny orangutan, leżący w klatce. Po śmierci jednego z marynarzy, spowodowanej tajemniczą aktywacją mechanicznego haka, grupa JoJo zaczyna podejrzewać obecność użytkownika Standa.[10]

Zauroczony Anne, Forever opuszcza swoją klatkę, zabija wszystkich pozostałych marynarzy i zastawia zasadzkę na dziewczynę pod prysznicem. Zostaje powstrzymany przez Jotaro, tylko po to, by szybko odzyskać kontrolę nad sytuacją, wykorzystując fakt, że Jotaro i inni nie mogli sobie wyobrazić, że wrogi Stand będzie całym statkiem.[11] W tym samym czasie łapie całą Grupę Joestar, powoli miażdżąc ich w metalu statku. Unieruchomiony przez złego naczelnego, Jotaro udaje się sprowokować przeciwnika, uderzając go guzikiem z munduru, raniąc jego dumę i umieszczając go w zasięgu jego Star Fingera.

Forever pokonany.

Zaskoczony przez niezwiązanego już Jotaro, Forever błaga o litość. Jotaro odrzuca propozycję małpy, mówiąc, że Forever odrzucił zasady świata zwierząt, stając się tak samo skorumpowany jak człowiek, i brutalnie bije go gradem ciosów Star Platinum. Wraz z obezwładnieniem Forevera statek zapada się, powracając do pierwotnej rozbitej łodzi, pozostawiając bohaterom swobodę kontynuowania podróży.[12]

OVA


Poniższa informacja pochodzi z OVA części 3, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

W OVA Forever jest jednym z pięciu użytkowników Standów wysłanych przez Enyę do zabicia Grupy Joestar.

Po tym, jak samolot SPW Grupy Joestar rozbija się na Oceanie Spokojnym, w pobliżu Indii, grupa czeka na tratwie na kogoś, kto im pomoże. Napotykają Strength i wspinają się na pokład, grupa jest zdezorientowana, gdzie znajduje się załoga statku. Myśląc, że to normalna łódź, postanawiają się rozdzielić i zbadać statek w poszukiwaniu załogi.

Forever wzywa grupę, aby go uwolnili.

Znajdują Forever w klatce, a Joseph nazywa Forevera "Wielką Małpą", zanim Kakyoin poprawia go, mówiąc Josephowi, że Forever jest orangutanem. Forever wskazuje i stuka w zamek swojej klatki, próbując zmusić Grupę Joestar do zbliżenia się, nie odpowiadają. Forever, rozczarowany, wyciąga książkę. Jeden z pilotów Grupy Joestar zbliża się do Forever, komentuje go jako "inteligentną małpę". Kakyoin informuje pilota, że jeśli zbliży się zbyt blisko Forevera, Forever może oderwać mu rękę, strasząc pilota. Grupa opuszcza pokój, aby kontynuować poszukiwania.

Krótko po tym, jak Avdol pokonuje Polnareffa, dwaj piloci SPW wchodzą do pokoju. Grupa mówi im, że ich wróg został pokonany. Forever używa Siły, aby zabić pierwszego pilota, przebijając jego głowę hakiem. Drugi pilot zostaje postrzelony przez śruby używane jako pociski, Grupa Joestar nie jest ranna i udaje im się uniknąć ataków Forever. Jotaro łapie jedną ze śrub dzięki Star Platinum i upuszcza ją na podłogę. Śruba zaczyna wzdrygać się i trafia w dłoń Forevera, ujawniając się grupie jako użytkownik Standa. Przekształca śrubę w fajkę i zaczyna palić. Forever unieruchamia resztę załogi rurami. Jotaro próbuje trafić Forevera, ale jego cios zostaje zablokowany przez metalową ścianę.

Forever martwy.

Forever zamyka Jotaro w grubym metalowym grobowcu, Forever, próbując ośmieszyć przeciwnika, puka do grobowca, Jotaro odpowiada używając Star Finger, aby dźgnąć go w czoło. Rozwścieczony Forever zaciska grób, gdy Jotaro próbuje przebić się przez niego. Forever zaciska go tak mocno, że Jotaro wydaje się nie żyć, pogarda dla "zwycięstwa" zaczyna się uśmiechać. Krótko po tym, jak oddaje się swojemu "zwycięstwu", jego głowa zostaje przecięta na pół przez Silver Chariot Polnareffa. Strength zaczyna znikać, odsłaniając małą łódkę, do której była przywiązana. Grupa używa tej łodzi, aby dostać się do Indii. Kiedy Enya informuje DIO o zdradzie Polnareffa, nazywa Forever "bezużytecznym".

Spin-Offy

El Aleph

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

W noweli El Alephsugeruje się, że Forever obudził swój Stand od Fernando Alhorna. Alhorn strzela do orangutana, który jest transportowany do zoo podczas testowania Strzały.[13] Fundacja Speedwagona jest również świadoma istnienia Strength, ponieważ Lisa Lisa wspomina o przypadku, w którym ktoś sprawił, że statek towarowy widoczny dla zwykłych ludzi pojawił się, choć nie wie, do kogo należy.[14]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Tworzenie i rozwój

Imię Forevera w Heritage

Forever nie otrzymał właściwej nazwy aż do kilku lat po publikacji części 3, gdzie został ujawnione w porcie PlayStation Heritage for the Future i ostatecznie udokumentowane w JOJO A-GO!GO!. Nazwa pochodzi od gry słów, ponieważ japońska pisownia Orangutan (オランウータン, Oranūtan) obejmuje japońską pisownię Wu-Tang (ウータン, Ūtan).

Casting

W anime ma tego samego aktora głosowego co Shigekiyo Yangu, Kappei Yamaguchi. Później jego aktor głosowy użyczył głosu Yo-Yo Ma.

W niemieckim dubbingu ma tego samego aktora głosowego co Noriaki Kakyoin, Daniela Käsera.

Gry wideo

JoJo RPG (SFC)

The events from Strength occur in a different way. The Stand takes the form of a building instead of a boat, and the battle takes place in Japan instead of Singapore in comparison to the original story.

PSXStage6.png

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

Forever appears as a Mini Game in Super Story Mode. His fight consists of the player punching Forever with Star Platinum whenever he appears on the screen. Forever will eventually begin to retaliate by throwing pieces of the ship at the player, such as fans, pipes or rocks. The runaway girl will also appear randomly on the screen; if the player hits her by accident, the life bar will be decreased. Forever's special battle can be unlocked in Book Mode.

Stardust Shooters (Android/iOS)

Both Forever and Strength appear as two of the several characters who possess a Metal Striker in the game. Their FINISH MOVE makes the fan which was on the ship fly and cut the opponent.

Galeria

Ciekawostki

 • Pożądliwe spojrzenie Forevera na kąpiącą się Anne może być również przypomnieniem podobnej sceny z horroru Link z 1986 roku, w którym inteligentny szympans (grany przez orangutana) śledzi bohaterkę, gdy ta rozbiera się do kąpieli.

Przypisy

 1. Justice - Vol.3 "Shueisha Jump Remix Stardust Crusaders Edition" P70-71 The Secret of JOJO Characters
 2. JOJOVELLER: Araki's Stand Commentaries - Strength
 3. Chapter 130: Strength, Part 1 str.7.
 4. Chapter 130: Strength, Part 1 str.5-6.
 5. Chapter 131: Strength, Part 2 str.13.
 6. Chapter 131: Strength, Part 2 str.11.
 7. Chapter 131: Strength, Part 2 str.15.
 8. Chapter 131: Strength, Part 2 str.18.
 9. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104
 10. Chapter 130: Strength, Part 1
 11. Chapter 131: Strength, Part 2
 12. Chapter 132: Strength, Part 3
 13. El Aleph Chapter 14: XIV - Final Arc
 14. El Aleph Chapter 19: XIX - Final Arc

Nawigacja w witrynie

Inne języki: