Donovan

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Planujesz walczyć ze mną, Donovanem, nazistowskim komandosem SS, gołymi rękami?! Jestem lekko obrażony, ale to nie o to chodzi! Zwróćmy to do młodzieńczej głupoty!
—Donovan, Chapter 55: The Pillar Man, Santana, Part 2

Donovan (ドノヴァン, Donovan) jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w drugiej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency.

Jako elitarny członek nazistów, Donovan otrzymuje rozkaz schwytania Josepha Joestara na meksykańskiej pustyni, aby odzyskać informacje o Straizo.

Wygląd

Donovan jest wysokim, atletycznym mężczyzną o muskularnej budowie. Ma krótkie, ciemne, zaczesane do tyłu włosy, szeroki nos i długi podbródek. Donovan ma ślady twarzy wokół oczu, sięgające kącików czoła. Wokół oczu jest też kilka zmarszczek. W anime ma rozszczep podbródka. Nosi mundur oficerski bez rękawów wraz z ocieplaczami na ręce i rękawiczkami.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona, czerwone oznaczenia twarzy.)
Włosy(Ciemnoszare)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Czerwonawo-różowy całun, zielony mundur wojskowy ze złotymi dodatkami, czarne ocieplacze na ramiona i buty, białe rękawiczki.)
Skóra
(Szaro-opalona, czerwonawo-różowe oznaczenia na twarzy.)
Włosy(Czerwono-fioletowe)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Opalony całun, ciemnoczerwono-fioletowy mundur z żółtą podszewką, brązowe rękawiczki.)

Osobowość

Donovan jest sadystycznym i zarozumiałym nazistowskim żołnierzem. Jest pewny swoich umiejętności i patrzy z góry na młodszych od siebie. Specjalizuje się w torturach, twierdząc, że spuści krew Josepha bez zabijania go. Po założeniu, że zwyciężył, Donovan szydzi z Josepha, żądając, aby ten powiedział, że Donovan miał rację co do ich luki w sile.

Chociaż jest dumny z tego, że jest elitarnym wojskowym, który nigdy nie mówiłby pod wpływem tortur, okazuje się, że jest to fasada, ponieważ Joseph szybko zmusza go do mówienia o nazistowskiej bazie zaledwie kilka minut po tym, jak Joseph wkłada mu kompas do oka.[1]

Umiejętności

Donovan jest elitarnym niemieckim komandosem SS, a zatem ma kilka talentów związanych z podążaniem za ludźmi.

Skradanie

Skradanie Donovana

Donovan ma niezwykłe umiejętności skradania się. Jest w stanie poruszać się wystarczająco lekko, aby uniknąć pozostawiania śladów stóp w piasku i twierdzi, że może podkradać się do dzikich nietoperzy. Jako elitarny żołnierz jest również zwinny i elastyczny. Potrafi balansować na szczycie kaktusa za pomocą płaskiej krawędzi noża i jest biegły w walce w powietrzu, mając tendencję do uderzania przeciwników z góry.[1]

Bicz-Nóż

Bicz-nóż Donovana

Donovan jest wyposażony w nóż, który wydaje się być owinięty w specjalną tkaninę, która może się rozwijać i być używana podobnie jak bicz. Owija go wokół szyi Josepha.

Chociaż używa noża w anime, nie rozpakowuje go, aby użyć bicza.

Historia

Battle Tendency

Donovan vs Joseph

Podczas gdy Joseph podróżuje przez pustynię w Meksyku w poszukiwaniu informacji o Speedwagonie, nagle zauważa dużą pelerynę płynącą w jego kierunku. Podejrzewając, że ma to związek z jego poczuciem bycia śledzonym i ujawnia mężczyznę z nożem, który natychmiast atakuje. Po krótkiej wymianie zdań mężczyzna ujawnia się jako nazistowski oficer SS wysłany w celu schwytania Josepha w celu zdobycia informacji na temat Straizo.

Donovan szarżuje w kierunku Josepha, który rzuca w niego peleryną, a następnie uderza ją. Jednak Donovan ujawnia, że Joseph uderzył kaktusa, podczas gdy Donovan balansował na nim za pomocą noża. Następnie Donovan odwija szmatkę na nożu i wyciąga ją w bicza. Zawiązuje bicza wokół szyi Josepha, aby podciągnąć się bliżej, zanim uklęknie Josephowi w twarz. Nadepnął na Josepha i szydził z niego, ale Joseph odwrócił sytuację, używając Fali na kaktusie, aby wystrzelić kolce w Donovana. Joseph żąda informacji, ale Donovan odmawia. Joseph wbija Donovanowi kompas magnetyczny w oko i szybko mówi mu, że Speedwagon żyje.

Donovan próbuje uciec, gdy Joseph szykuje się do wyjazdu na motocyklu. Jednak Joseph łatwo go łapie i przywiązuje do kaktusa z notatką "Hello Adolph!"

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Jesteś bardzo intuicyjny! Dobrze zrobiłeś, że zauważyłeś mnie, który może nawet podkraść się do dzikiego nietoperza, Joseph Joestar!
  —Donovan, Chapter 55: The Pillar Man, Santana, Part 2
 • Planujesz walczyć ze mną, Donovanem, nazistowskim komandosem SS, gołymi rękami?! Jestem lekko obrażony, ale to nie o to chodzi! Zwróćmy to do młodzieńczej głupoty!
  —Donovan, Chapter 55: The Pillar Man, Santana, Part 2
 • Nie mam zamiaru cię zabijać. Po prostu stój spokojnie i pozwól mi spuścić twoją krew... Ty amatorze!!
  —Donovan, Chapter 55: The Pillar Man, Santana, Part 2
 • Jesteś dziesięć lat za młody, żeby mnie złapać i gadać bzdury, ty chamsku!
  —Donovan, Chapter 55: The Pillar Man, Santana, Part 2
 • Powiedz "O tak, panie Donovan, ma pan rację!", albo wepchnę twoją twarz w kaktusa!
  —Donovan, Chapter 55: The Pillar Man, Santana, Part 2
 • Jestem Donovan, elitarny wojskowy! Jakbym kiedykolwiek mówił!
  —Donovan, Chapter 55: The Pillar Man, Santana, Part 2
 • M...Moje oko! Kompas... Nie mogę go wyjąć! Wyjmij to! Porozmawiam! Porozmawiam!
  —Donovan, Chapter 55: The Pillar Man, Santana, Part 2

Galeria

Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: