Kars

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Postać przedstawiona w tym artykule jest czasami nazywana jako "Cars".
Głupcy! Czy nie chcecie podbić słońca?! Czy nie chcecie rządzić wszystkimi? Czy nie chcecie się niczego nie bać?!
—Kard, Chapter 112: The Man Who Became a God

Kars (カーズ, Kāzu) jest głównym antagonistą drugiej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency i drugim głównym antagonistą serii.

Kars jest przywódcą Ludzi z Filaru i twórcą Kamiennej Maski. Jego celem jest dalsza ewolucja, aby stać się odpornym na promienie słoneczne, a zatem szuka Czerwonego Kamienia Aja aby wzmocnić swoje maski, walcząc z użytkownikami Fali o jego posiadanie.

Jako twórca Kamiennych Masek i wampirów, Kars jest jedną z bardziej wpływowych postaci w serii, a jego wynalazek ma daleko idące reperkusje dla wielu głównych postaci, takich jak Dio Brando, rodzinę Joestar i rodzinę Zeppeli.

Wygląd

Kars Appearance.png

Kars jest wysokim, bardzo dobrze zbudowanym mężczyzną z długimi, ciemnymi, falującymi włosami, które trzyma pod ciemnym, ciasnym nakryciem głowy (zdejmując je na znak honoru lub agresji). Trzy małe spiczaste rogi wyrastają z jego głowy i nosi mały diadem z jednym klejnotem osadzonym w nim. Projektując Karsa i jego towarzyszy, Araki czerpał inspiracje z rzymskich posągów, egipskich sfinksów i japońskich posągów Nio, aby podkreślić ich piękno jako boskich postaci.[4]

Poza tym jest minimalnie ubrany, nosi wysokie buty, ochraniacze na przedramiona, stringi i powłóczystą przepaskę na biodrach. Podczas ataku wytwarza długie, połyskujące ostrza z przedramion i nóg.

Kars jest jedynym, który nosi turban, aby pokazać swoją najwyższą moc i inteligencję jako król grupy Ludzi z Filaru. Jednak Araki uczynił go nagim od pasa w górę, aby kontrastować z jego inteligencją.[4]

W Szwajcarii Kars zakłada fedorę i długi płaszcz, aby wyglądać mniej wyraźnie publicznie.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Fioletowe i różowe)
Oczy(Fioletowe)
Pierwszy ubiór
(Fioletowe chusty, jasnofioletowe ocieplacze na ramiona i nogi oraz buty, złote akcesoria z niebieskozielonymi i purpurowymi klejnotami)
Drugi ubiór
(Ciemnoniebieska fedora i długi płaszcz, fioletowa koszula i szalik, ciemnofioletowe spodnie, purpurowe szpilki i nakolanniki, złote pasy)
Skóra(Jasna)
Włosy(Fioletowe)
Oczy(Czerwone, niebieski eyeliner)
Pierwszy ubiór
(Fioletowe chusty, szare rękawice, nakolanniki i botki, niebieska przepaska biodrowa, złote akcesoria)
Drugi ubiór
(Czarna fedora, długi płaszcz z jasnoszarym wykończeniem i spodnie, ciemnoszary nakrycie głowy)
Skóra(Jasna)
Włosy(Jasnofioletowe)
Oczy(Zielone)
Ubiór
(Ciemnoniebieskie i fioletowe chusty, ocieplacze na ramiona i nogi oraz buty, złote akcesoria z czerwonymi i zielonymi klejnotami)
Skóra(Jasna)
Włosy(Ciemnofioletowe)
Oczy(Karmazynowy)
Ubiór
(Ciemnofioletowo-szare chusty, szare rękawice, czarne nakolanniki, fioletowe buty i złote akcesoria)

Osobowość

Nie mam żadnego romantycznego ducha, ani nie chcę zostać wojownikiem jak Wamuu... ponieważ metoda nie jest ważna. Liczy się tylko to... jest zdobycie ostatecznego zwycięstwa!
—Kars

Kars jest inteligentny, bezwzględny i zdeterminowany w swoim poświęceniu, aby zdobyć Czerwony Kamień Aja. Mówiono, że był geniuszem wśród Ludzi z Filaru, będąc oryginalnym twórcą Kamiennej Maski.

Początkowo wydaje się być najbardziej powściągliwym i rzeczowym Człowiekiem z Filaru, rzadko się uśmiecha i często przypomina Wamuu i Esidisi o ich celu.[5] Kars jest całkowicie oddany zdobyciu Czerwonego Kamienia Aja i depcze każdego, kto stanie mu na drodze, bez względu na metodę. Chociaż bawi się początkowym wyzwaniem Josepha, a później Lisy Lisy. W umyśle Karsa liczy się tylko ostateczne zwycięstwo. Nadal ma pewien poziom szacunku dla odwagi, ale ostatecznie jego filozofią jest nigdy nie pozostawiać niczego przypadkowi.[6] Łamie słowo o walce o Kamień fair and square, oszukuje, aby pokonać Lisę Lisę i okazuje się, że zabija dzieci, przewidując ich zemstę.[7] Chociaż poprzysięga pomścić swoich towarzyszy, odkrył, że duch wojownika Wamuu jest słabością. Kars będzie walczył o pamięć swojego towarzysza, ale jego priorytetem zawsze będzie zdobycie absolutnej władzy za wszelką cenę.[6]

Kars uznaje tymczasowe zwycięstwo JoJo i odchodzi

Kars jest spostrzegawczy, metodyczny i szczyci się niesamowitą inteligencją przyzwyczajoną do podstępów. Jego pierwsza bitwa z Josephem pokazuje wielką nieustępliwość w próbach zdobycia Kamienia, gdy Człowiek z Filaru spokojnie odpowiada na każdą sztuczkę Josepha własnymi ruchami.[8] Niewzruszony niepowodzeniami, takimi jak ta, gdy spokojnie zaakceptował, że Joseph ukradł mu sprzed nosa Kamień,[9] będzie nieustępliwie walczył o zwycięstwo w najgorszej sytuacji. Dopiero gdy znajdzie się w kosmosie, niezdolny do poruszania się pomimo wielokrotnych prób i oddalający się od Ziemi, traci opanowanie i nadzieję.[10] Niemniej jednak jego obsesja na punkcie Kamienia Aja jest słabością łatwą do wykorzystania, ponieważ Kars woli nie ryzykować jego utraty. W ten sposób został użyty jako tarcza i dźwignia przez jego wrogów z łatwością.[9][11]

Kiedy jego żądza krwi wybucha, Kars często oblizuje swoje ostrze lub usta

Pomimo swojej surowej, bezsensownej powierzchowności, Kars ma morderczą i sadystyczną naturę. Stwierdził, że życie bez wroga jest nudne[5] i pokazał, że od czasu do czasu lubi walki. Jednak tak naprawdę czerpie przyjemność tylko z wyrządzania krzywdy i słuchania krzyków swoich ofiar.[12] Kars cieszy się z desperacji i często oblizuje usta w oczekiwaniu na ich śmierć. Kars również wydaje się szyderczo uprzejmy, ponieważ zaoferował Lisie Lisie truciznę, aby umrzeć na własnych warunkach, zamiast walczyć z nim.[13] Tendencje te stają się bardziej wyraźne, gdy osiąga swoją ostateczną formę i jest postrzegany jako całkowicie cieszący się swoim statusem najpotężniejszej formy życia na Ziemi.[14]

Rozgniewany, że jego ludzie nie podzielają jego ambicji

Kars ujawnia się jako żądny władzy Człowiekiem z Filaru, zafiksowany na kontrolowaniu pełnego potencjału swojego ciała i idei odpoczynku "na szczycie".[7] Kiedy odkrył, że mózgi Ludzi z Filaru mają niewykorzystany potencjał, podobnie jak ludzie, Kars chciał go kontrolować. Ta obsesja sprawiła, że zbudował Kamienne Maski, aby odblokować swoje ukryte umiejętności; kiedy to nie spełniło jego oczekiwań, odszukał Czerwony Kamień Aja, aby dokończyć swoją transformację w Istotę Ostateczną. Był wściekły, gdy reszta jego plemienia odmówiła "podbicia słońca", jak chciał, wierząc, że powinni w pełni wykorzystać swoją wrodzoną moc i rządzić wszelkim życiem; jednak albo zignorował, albo nie wziął pod uwagę faktu, że zwiększony głód spowodowany mocą Kamiennej Maski spowoduje, że jego rasa wytępi całe życie na Ziemi.[15] Kiedy Kars przekształca się w Istotę Ostateczną, jest zakochany w słońcu, bezczelnie stojąc w jego świetle i dumny z podboju swojego jedynego naturalnego wroga.[16]

Kars przeprasza Wamuu za nadepnięcie na jego cień

Kars utrzymuje dwuznaczny stosunek do otaczających go ludzi. Z jednej strony uważał Santanę za zwykłego psa stróżującego[17] i zabił resztę swojej rasy (w tym rodziców) bez wahania i wyrzutów sumienia.[15] Z drugiej strony wyraża głęboką troskę o Esidisi i Wamuu,[18] wielokrotnie przysięgając osiągnąć swoje cele i zabić Josepha Joestara, aby uhonorować i pomścić ich poświęcenie w zapewnieniu mu sukcesu.[14][17] Kars wydaje się również mieć pewien szacunek dla natury i zwierząt; Spowodował, że pijany kierowca, który prawie potrącił szczeniaka, uległ wypadkowi i zginął,[19] a on celowo skomplikował proste lądowanie, aby uniknąć upadku na kwiat.[9] Jednak później atakuje wiewiórkę podczas testowania zdolności swojej Ostatecznej Formy[14] i mówi się, że zagroził całemu ekosystemowi zasilającemu jego Kamienne Maski. Ostatecznie Kars jest zdolny do uczucia i tworzenia więzi z innymi, ale te uczucia zawsze są na drugim miejscu w stosunku do jego celów.

Kars patrzy z góry na maszyny, szydząc z technologii cyborgów, którą demonstruje Rudol von Stroheim i uważa ją za gorszą.[17] Co więcej, uważa swoje wampirze pomruki za bezwartościowe pionki, niewzruszone, jeśli są ofiarami lub zabite, i gotowe do ich egzekucji, jeśli okażą się dla niego irytujące.[7]

Umiejętności

Główny artykuł: Ludzie z Filaru

Tryb Światła (光の流法(モード) Hikari no Mōdo)Łącze do tej sekcji

Kars blade.gif
Moc Karsa jest mocą światła; Jest w stanie wytworzyć ostrza z rąk i nóg i użyć ich do odbijania oślepiającego światła w kierunku swoich wrogów. Światło pochodzi z maleńkich, przypominających zęby rekina pazurów biegnących wzdłuż krawędzi ostrza, podobnie jak piła łańcuchowa. To właśnie z odbić tych pazurów nadaje Jasnym Ostrzą (輝彩滑刀, Kisai Kattō, dosł. "Gleam Coloring Slide Blades") Karsa ich lśniącą intensywność. W tym trybie ostrza Karsa są wystarczająco ostre, aby przeciąć większość obiektów, w tym samochód i kilka pocisków z oszałamiającą prędkością.

Manipulacja Ciałem Łącze do tej sekcji

Podobnie jak w przypadku innych Ludzie z Filaru, Kars ma te same możliwości manipulacji ciałem, które dzielą jego towarzysze.


Jako Istota Ostateczna

Istota Ostateczna, dosł. "Ostateczna Forma Życia" (究極生命体(アルティメット・シイング) Arutimetto Shingu)Łącze do tej sekcji

Kars Ultimate Form.jpg
Jako Istota Ostateczna, Kars nabywa wiele umiejętności i umiejętności:
 • Nadludzka Inteligencja: Kars jest niezwykle inteligentnym i przebiegłym osobnikiem, nawet według wysokich standardów swojego gatunku. To on stworzył Kamienną Maskę, badając mózgi Ludzi z Filaru, aby odblokować niewykorzystaną moc. W walce Kars jest metodyczny i spostrzegawczy, potrafi analizować plan wroga i odpowiednio planować z przebiegłością i bezwzględnością. Kars również szybko opanował swoje boskie moce, wykorzystując moc ziemskiej fauny, a nawet jej najbardziej niejasne właściwości na swoją korzyść. W każdym niepowodzeniu Karsowi udaje się szybko znaleźć kontrę lub sposób na jej wykorzystanie i odwrócenie sytuacji.
 • Nadludzkie Zmysły: Kars może wyczuć ciepło i ciśnienie powietrza wokół siebie, tworząc anteny. Jego wizja jest podobna do teleskopu astronomicznego i jest w stanie usłyszeć wszystko, od nawoływań wielorybów po krzyki nietoperzy.
 • Nadludzka Siła: Siła Karsa wynosi 900 kg/cm2.
 • Regeneracja: Kars może wyleczyć każdą ranę w krótkim czasie.
 • Nieśmiertelność: Kars jest niezwyciężony, nieśmiertelny i prawie niezniszczalny. Nie starzeje się, jest samowystarczalny i opisywany jest jako piękniejszy niż grecka rzeźba.
 • Manipulacja Ciałem: Jako Istota Ostateczna, ciało Karsa zawiera DNA każdego organizmu, który kiedykolwiek żył na Ziemi. Może manipulować całym swoim ciałem na poziomie komórkowym, aby uzyskać cechy dowolnej formy życia, takie jak ptasie skrzydła, które umożliwiają mu latanie. Może nawet oderwać części siebie i przekształcić je w oddzielne organizmy, które działają niezależnie od niego, takie jak zamiana jego ręki w mięsożerną wiewiórkę lub zamienianie piór w pociski w skali pancernika, które przekształcają się w piranie i macki ośmiornicy, aby zniszczyć samolot Josepha.
  • Ewolucja Reaktywna: Kars może również zmienić swoje ciało, aby wytrzymać ekstremalne warunki, jak widać, gdy wyewoluował ciągłą warstwę nieorganicznego porowatego materiału, aby przetrwać zanurzenie w magmie.

Fale (波紋 Hamon)Łącze do tej sekcji

Kars ripple.gif
W swojej Ostatecznej Formie Kars jest w stanie używać Fale, ale na poziomie, który jest setki razy silniejszy niż Josepha. Według Stroheima, Fale Karsa są porównywalne z intensywnością samego Słońca[15] i może dosłownie stopić i odparować ludzkie ciało w kontakcie.


JORGE JOESTAR


Poniższa informacja pochodzi z JORGE JOESTAR, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Manipulacja Biologią Łącze do tej sekcji

Debiut: JORGE JOESTAR Chapter 8: Nero Nero Island
Jorge 12-01.jpg
W noweli JORGE JOESTAR Kars wyraża wyższą umiejętność manipulacji biologiczną nie tylko sobą, ale także innymi istotami:
 • Kars i jego inne wersje mają pełną kontrolę nad formą swoich ciał. Jego 36 alternatywnych wersji uniwersum tworzy The Eyed Balloon.[20]
  • Kars wykorzystuje również tę umiejętność, aby przekształcić 36 innych wersji siebie w paliwo dla statku kosmicznego Giotto, którego Kars używa, aby powrócić na Ziemię.[20]
 • Kars jest w stanie uczynić swoją biologię kompatybilną z urządzeniami elektronicznymi, ponieważ po zaobserwowaniu niektórych danych wizualnych jest w stanie podłączyć się do urządzenia i wyświetlać informacje. Robi to, wytwarzając światło z ust i błonę podobną do celofanu między górną i dolną szczęką, zamieniając usta w działający projektor.[21]
 • Może manipulować ciałami ludzi, modyfikując ich mózgi, podobnie jak funkcje Kamiennej Maski. Wkładając palec do mózgu osoby, może zmienić sygnały elektryczne ciała, przepływ krwi, kości, narządy, skórę itp. Kars używa tej zdolności, aby złamać kończyny Jorge'a Joestara przed ich zreformowaniem, aby był wyższy o 20 cm, a wszystko to przy minimalnym bólu. Kars sugeruje również, że może sprawić, że skrzydła wyrosną z pleców Jorge'a za pomocą tej samej techniki.[21]
Lista Standów Karsa
U-Boat Ultimate (Uボート・アルティメット)Link do tej sekcji
JorgeUBoatUltimateAv.jpg
Umiejętność
Nurkowanie w Ciała, Narzędzia Łodzi Podwodnej, Wzmocniony Sonar
Whitesnake Ultimate (ホワイトスネイク・アルティメット)Link do tej sekcji
JorgeWhitesnakeUltimateAv.jpg
Umiejętność
Tworzenie i Dublikacja Dysków
Dune Ultimate (デューン・アルティメット)Link do tej sekcji
JorgeDuneUltimateAv.jpg
Debiut
Umiejętność
Naśladowanie i Manipulacja Piasku
The World Ultimate (ザ・ワールド・アルティメット)Link do tej sekcji
JorgeTheWorldUltimateAv.jpg
Debiut
Umiejętność
Zatrzymywanie Czasu
C-MOON Ultimate Requiem (Cムーン・アルティメット・レクイエム)Link do tej sekcji
JorgeCMoonUltimateRequiemAv.jpg
Debiut
Umiejętność
Przesunięcie Grawitacyjne
Ultimate D4C (アルティメット・D4C)Link do tej sekcji
JorgeUltimateD4CAv.png
Debiut
Umiejętność
Podróż Wymiarowa
Made in Heaven Ultimate Requiem (メイド・イン・ヘブン・アルティメット・レクイエム)Link do tej sekcji
JorgeMiHUltimateRequiemAv.jpg
Debiut
Umiejętność
Przyspieszenie Czasu

Koniec sekcji niekanonicznej.

Relacje

Sojusznicy

 • Esidisi: Kars wydawał się troszczyć o swojego towarzysza, będąc jedynym Człowiekiem z Filaru swojego pokolenia, który zgadzał się z jego ideałami. Zaufał mu, że sam zbada trop na Czerwonym Kamieniu Aja i natychmiast sam udał się do Szwajcarii, gdy zdał sobie sprawę, że coś musiało się stać z Esidisi. Dowiedziawszy się, że Joseph zabił Esidisiego, aby trzymać go z dala od kamienia, Kars przysiągł zabić go po osiągnięciu swojego głównego celu - i miał to na myśli, ponieważ pierwszą rzeczą, którą zrobił po przetestowaniu swoich ostatecznych zdolności, było zaatakowanie Josepha.
 • Wamuu: Wraz z Santaną, Kars wychowywał go wraz z Esidisi. Podczas gdy Kars szanował zdolności Wamuu jako geniusza walki, nie okazywał szacunku dla jego honoru i uważał, że jest zbyt czysty, aby być wojownikiem. Niemniej jednak wydawał się do pewnego stopnia dbać o Wamuu, ponieważ natychmiast ściął grupę swoich sługusów za szydzenie z Wamuu po jego śmierci i poprzysiągł pomścić jego śmierć wraz z Esidisi, zabijając Josepha.
 • Santana: Wraz z Wamuu, Kars wychowywał go wraz z Esidisi. Jednak w porównaniu z Wamuu, Kars widział Santanę jako psa stróżującego i zostawił go, gdy nie mógł za nimi nadążyć.

Wrogowie

 • Joseph Joestar: Jako człowiek, który stworzył Kamienne Maski, Kars jest zasadniczo odpowiedzialny za transformację Dio Brando i śmierć Jonathana Joestara. Początkowo Kars był tylko jednym z Ludzi z Filaru do pokonania w oczach Josepha, ale po tym, jak Joseph zabił Esidisi, Kars wyraził głęboko zakorzenioną nienawiść do człowieka ponad wszystkich użytkowników Fali. Kars wygrałby również gniew Josepha, ujawniając, jak niehonorowy jest w porównaniu z innymi. Dopiero gdy Kars stał się Istotą Ostateczną, pozwolił sobie na atakowanie Josepha, który dołożył wszelkich starań, aby go pokonać. Kars odpowiedział odcięciem ręki Josepha i skończyło się na tym, że Joseph nieumyślnie wysłał Karsa w kosmos, ale nie przed szydzeniem z niego po raz ostatni.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Jezu.. czy ludzie przekształcili się od przeszłości?
  —Kars o Josephie, Chapter 68: Ultimate Warriors from Ancient Times, Part 4
 • Głucze... jesteśmy nieśmiertelni, samotni bez wroga. Życie jest warte zachodu tylko z przeciwnikiem. Rozumiem twoje uczucia, ale naszym pierwszym celem jest zdobycie mocy Czerwonego Kamienia Aja. Nie zapominaj, że Ty też!
  —Kars krytykuje Wamuu i Esidisi za oszczędzenie Josepha, Chapter 70: An Engagement with Death: The Wedding Ring
 • Czerwony Kamień Aja! Czekałem na to cztery, nie, pięć tysiącleci, a teraz jest przede mną!
  —Kars, Chapter 86: Light Mode Kars, Part 1
 • HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!
  —Kars śmieje się maniakalnie, Chapter 87: Light Mode Kars, Part 2
 • Wygląda na to, że tylko ja, Kars, zostałem... ale tylko jeden może stanąć na szczycie!
  —Kars, Chapter 104: The Warrior Returns to the Wind
 • Heh! Walka jeden na jednego... absurd! Moim jedynym celem jest Czerwony Kamień! Aby stać się "Istotą Ostateczną"! Nie mam żadnego romantycznego ducha, ani nie chcę zostać wojownikiem jak Wamuu, ponieważ metoda nie jest ważna, liczy się tylko ostateczne zwycięstwo!
 • Liczy się tylko to, że złapię Czerwony Kamień. Przesuwaj swoje pionki pojedynczo na planszy, dzięki czemu bez wysiłku zmniejszają ryzyko do minimum! Przypadek nie ma z tym nic wspólnego! To jest "prawdziwa walka"!!
 • Hehehehe HAHAHAHAHA! 'Istota Ostateczna'! To gromadzi całą moc... ze świata żywych, ze wszystkich żyć... I to piękno! Jakie to wspaniałe! Nigdy nie widziałem czegoś tak wspaniałego jak to! W końcu!! Słońce... Nareszcie oswoiłem słońce!!
 • Wy głupcy! Nie chcecie oswoić słońca?! Czy nie chcecie zdominować stworzenia!? Czy nie chcecie się niczego nie bać!?
  —Kars do swojego dawnego plemienia, Chapter 112: The Man Who Became a God

Quote.png Quotes
 • Ludzie są formą życia z możliwościami. Możesz zrobić prawie wszystko, jeśli po prostu trochę podrasujesz ich mózgi.
  —Kars, JORGE JOESTAR Chapter 12: Rhinoceros Beetle
 • Heh heh heh. Ludzie są fascynującym gatunkiem. Wydaje się, że nieustannie starają się stać kimś innym, ale opierają się rzeczywistym zmianom. Najprawdopodobniej po prostu lubią wyobrażać sobie rzeczy. To jest to, co najbardziej lubię w rasie ludzkiej. Są jedynymi, którzy wyobrażają sobie, którzy tworzą. Którzy tworzą historie. Kiedy mieszkałem pod ziemią, zbierałem historie napisane przez ludzi i czytałem je. Ludzie są jedynym gatunkiem, który cieszy się rzeczami, które przytrafiają się innym tego rodzaju. Na początku nie miałem pojęcia, jak im się to podoba. Nasze mózgi nie miały pojęcia o emocjonalnym inwestowaniu, o stawianiu się na miejscu innych. Nie było to łatwe. Moja rasa była kompletnie zadowolona z tego. W rezultacie brakowało im ambicji, nie robili żadnych postępów i żyli w stagnacji. Istnieje jednak różnica między byciem rzeczywiście wystarczającym a po prostu niewiedzą, że coś jest niewystarczające. Zrozumiałem, że nie jesteśmy idealni. Po prostu nie zauważyliśmy, że nie jesteśmy. Brakowało nam nawet możliwości uświadomienia sobie tego faktu, ponieważ nigdy nie porównywaliśmy się z nikim innym. Ponieważ niczego nie oczekiwaliśmy od nikogo innego i całkowicie zadowoliliśmy się tym, co już mieliśmy. Ale zauważyłem. Czytanie ludzkich pism i uczenie się czerpania z nich radości wysyłało nowe impulsy elektryczne przez mój umysł. Wiedziałem wtedy, że nigdy nie przestaliśmy myśleć o własnym potencjale. Byliśmy pewni, że nasz gatunek jest szczytem wszystkich rzeczy i dlatego przestaliśmy się rozwijać. To był pierwszy raz, kiedy poczułem się niezadowolony. Pierwszy raz zadałem sobie pytanie. To szybko doprowadziło do frustracji, do gniewu. I ta frustracja i złość mnie ucieszyły. To było coś, co nazwalibyście momentem eureka. Byłem na siebie wściekły i to był powód do świętowania. To był dowód na to, że ja też mam potencjał.
  —Kars, JORGE JOESTAR Chapter 12: Rhinoceros Beetle
 • Jesteśmy Istotami Ostatecznymi i nie ma między nami niezgody.
  —Kars, JORGE JOESTAR Chapter 12: Rhinoceros Beetle
 • Zaledwie przed chwilą zamierzałem skorzystać z jedynej szansy, jaką miałem, by się zabić! Ale zrozumiałem! Dlaczego tak długo biegałem po tylnej stronie Marsa! I dlaczego, pomimo duszących uczuć wrzących w środku, jestem równie przepełniony radością! Moje ciało może nie być w stanie umrzeć, ale moje życie jest tak kruche jak przedtem i może być tak łatwo zgaszone! Wy, którzy jesteście innym "ja"! Nie jesteś wyjątkowy! Dzielisz ten sam smutek, który ja czuję! Ale to jest skarb! Raduj się, "Kars"! Ty też możesz cierpieć!
  —Kars, JORGE JOESTAR Chapter 16: Beyond II
 • Nie mam w zwyczaju nazywać jedzenia.
  —Kars, JORGE JOESTAR Chapter 16: Beyond II

Tworzenie i rozwój

Araki porównuje role Ludzi z Filaru do japońskiego dramatu historycznego Mito Komon. Kars jest podobny do głównego bohatera Mito Komon, wybitnego daimyo we wczesnym okresie Edo. Esidisi i Wamuu są podobni do jego sług, odpowiednio Suke-san i Kaku-san. Araki inspirował się ich hierarchią podczas rysowania póz.[4]

Ostrza Karsa są oparte na fenomenie szabli Reskiniharden Ikuro Hashizawy w Baoh the Visitor, innej mandze autorstwa Hirohiko Araki. Dążenie Karsa do stania się uosobieniem ewolucji biologicznej jest również podobne do celu Organizacji Dress w Baoh.[4]

Araki narysował ostatnią scenę Karsa z zamiarem, aby nigdy nie wrócił, stwierdzając, że jeśli Kars nie rozwinie zdolności kompasu lub nie rozbije się na innej cywilizacji, pozostanie w kosmosie na zawsze.[4]

Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: