Magician's Red

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Każdy Stand, w który Avdol uderza głową... rozpływa się w krzyżowym ogniu!

Magician's Red (マジシャンズレッド(魔術師の赤), Majishanzu Reddo) to Stand Muhammada Avdola, występujący w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Magician's Red jest humanoidalnym Standem, który wygląda jak hybryda ptaka i człowieka, z umiejętnością wytwarzania i manipulowania ogniem na różne sposoby.

Wygląd

Magician's Red Appearance.png

Magician's Red pojawia się jako humanoidalna postać z ptasią głową wzorowaną na feniksie. Ma mocno muskularną górną część ciała, a jego pierzaste nogi są czasami pokryte płonącymi płomieniami. Jego ramiona mają pazury zamiast paznokci i nosi ciemne bransoletki na obu nadgarstkach. Stand był pierwotnie boso, ale po powrocie Avdola nosi arabskie buty.

W OVA, Magician's Red ma grube plamy piór wokół nadgarstków zamiast bransoletek. Pióra na głowie również wyrastają dalej w dół szyi i ma krótszy dziób.

Jego projekt został zainspirowany bogiem renegatem Horusem z Trylogii Nikopolu Enki Bilala. Magician's Red otrzymał głowę podobną do ptaka, aby sylwetki bohaterów nie wyglądały zbyt podobnie do siebie, gdy są obok siebie.[1]

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Ciało
(Pomarańczowe, ciemnoczerwone pióra, żółty dziób)
Oczy(Jasnożółty)
Ciało
(Ciemnopomarańczowe, karmazynowe pióra, jasnopomarańczowy dziób)
Oczy(Krwistoczerwone)
Ciało
(Łososiowe ciało, karmazynowe pióra, żółto-pomarańczowy dziób, jasnobrązowe stopy)
Oczy(Niebieskie)
Ciało(Łososiowe, brązowe pióra, opalony dziób)
Oczy(Niebieskie)
Akcesoria(Złote bransoletki)
Ciało
(Pomarańczowe, niebieskie pióra, żółty dziób)
Oczy(Niebieskie)
Akcesoria(Czerwone i złote buty)
Ciało
(Jasnopomarańczowe, czerwone pióra, żółty dziób)
Oczy(Jasnożółta twardówka i zielona tęczówka)
Akcesoria(Bordowe buty)
Ciało
(Łososiowe, czerwone/żółte pióra, żółty dziób)
Oczy(Zielone)
Akcesoria(Ciemnoczerwone i złote buty)

Osobowość

Mag

Nie wykazuje żadnej osobowości, mając stałą agresywną postawę podczas słuchania bez przerwy dla użytkownika. Jednak Avdol twierdzi, że jego Stand nie wybacza nikomu, nawet wrogim użytkownikom Standów.

Magician's Red opiera się na pierwszej karcie w talii tarota Wielkich Arkanów, Magu, która reprezentuje nowe początki i zjednoczenie świata fizycznego i duchowego.

Umiejętności

Zimny wiatr sprawił, że podróżnik naciągnął płaszcz mocniej, ale upał zmusił go do przyznania się do porażki.

Magician's Red to bliskodystansowy Stand[2] z możliwością swobodnego manipulowania ogniem. Jest również potężny fizycznie,[2] ponieważ jedno kopnięcie z niego było w stanie rozbić zbroję Judgement, podczas gdy Silver Chariot nie mógł.[3] Avdol prefers open spaces in order to bring out the true power of Magician's Red.

Charakterystyczną umiejętnością Magician's Red's jest swobodne generowanie i kontrolowanie ognia. Avdol wykorzystuje kilka technik ze swoimi umiejętnościami.

Pirokineza

Magician's Red tworzy ogień

Charakterystyczną umiejętnością Magician's Red jest swobodne generowanie i kontrolowanie ognia. Powstałe płomienie są wystarczająco intensywne, aby odparować metalowe pociski w powietrzu i przeciąć tory kolejowe. Co więcej, płomienie Magician's Red nie są zwykłymi płomieniami, ale płomieniami, którymi Avdol może swobodnie manipulować. Za pomocą myśli wróżbita może przekierować swoje płomienie w powietrze, nadać im dowolny kształt, kontrolować, jak intensywna jest ich niszczycielska moc, a nawet zdalnie zdetonować swoje płomienie, natychmiast spalając wszelkie płonące cele.

Ponieważ płomienie są produktem Standa, są niewidoczne dla osób niebędących użytkownikami, mimo że nadal mają takie same właściwości jak zwykły ogień; zwykli ludzie bez Standów po prostu czują ciepło i widzą generowane fale upałów.[4] Dodatkowo, ogień Magician's Red's nie wydaje się wytwarzać dymu, o ile płomienie nie wylądowały na celu i nie podpaliły samego celu.

Pomimo ich nadprzyrodzonych właściwości, wykazano również, że płomienie Magician's Red są wrażliwe na wodę i mogą zostać zgaszone po oblaniu nią.[4]

Techniki

Cross Fire Hurricane (クロスファイヤーハリケーン Kurosu Faiyā Harikēn)Łącze do tej sekcji

Debiut: Chapter 125: Silver Chariot, Part 2 / Stardust Crusaders Episode 5: Silver Chariot
CrossfireHurricane.gif
Magician's Red wystrzelić kilka salw Crossfire Hurricane, spektakularnego ataku, który wysyła grad płonących ankhów z jego ust w wielkiej burzy.[5] W bijatykach Capcom istnieje odmiana zwana po prostu "Crossfire", w której pojedynczy płomień jest wystrzeliwany jako pocisk. W All-Star Battle, atak Avdola nosi nazwę Cross Fire Hurricane Variation ((クロス)(ファイヤー)(ハリケーン)・バリエーション, Kurosu Faiyā Harikēn Bariēshon)" ponieważ manipuluje trajektorią swoich płomiennych ankhów.

Cross Fire Hurricane Special (CクロスFファイヤーHハリケーンSスペシャル Kurosu Faiyā Harikēn Supesharu)Łącze do tej sekcji

Debiut: Chapter 126: Silver Chariot, Part 3 / Stardust Crusaders Episode 5: Silver Chariot
Crossfire special.gif
Jedna odmiana Crossfire Hurricane, która dzieli ankhów, aby pokryć większy obszar.[6] W połączeniu z Cross Fire Hurricane Variation, Avdol jest w stanie wykonywać bardziej złożone manewry i ataki podstępne, manipulując poszczególnymi ankhami.


Red Bind (赤い荒縄レッドバインド Reddo Baindo, lit. "Red Rough Rope")Łącze do tej sekcji

MagicianR POWA.gif
Magician's Red może użyć płomienia, aby związać przeciwnika, jak linę. Dzięki temu Avdol jest nawet w stanie uwięzić ręce i nogi wroga do ściany, a także jego szyję. Umieszczając płomień zbyt blisko twarzy przeciwnika, ostatecznie spala tlen wokół niego do tego stopnia, że go dusi.[4]

Life Detector (生物探知機 Seibutsu Tanchi-ki)Łącze do tej sekcji

Magician red detector.gif
Magician's Red może wytworzyć "radar ciepła", krzyżową masę psychicznego płomienia skierowaną w sześciu kierunkach: w górę i w dół, w lewo i w prawo, do przodu i do tyłu. Płomienie są gromadzone na końcach radarów i wykrywają ruchy, oddech i energię Standów w promieniu 15 metrów. Jeśli radar wykryje kogoś, płomienie w odpowiednim kierunku wzrosną, wskazując lokalizację jego źródła ciepła na podstawie róży kompasu. Jednak Cream może pozostać ukryty przed radarem, ponieważ zasadniczo znajduje się w innym wymiarze.[7]


Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Tworzenie i rozwój

Magician's Red był trudnym Standem dla Arakiego przedstawienia ze względu na ciągłą manipulację ogniem. Zauważa, że chociaż ogień jest powszechną mocą w innych mangach i filmach, jest zdolny do zniszczenia i może "złamać równowagę", gdy jest używany zbyt luźno. W rezultacie ogień i trucizna to dwie umiejętności, których chciałby uniknąć ponownie.[8]

Galeria

Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: