Esidisi

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Postać przedstawiona w tym artykule jest czasami nazywana jako "ACDC".
Hmm... to twoje spojrzenie stało się przeszywające! Ale mężczyźni z takim spojrzeniem w oczach umierają szybko, gdy na mnie wpadają.
—Esidisi do Josepha Joestara, Chapter 77: Go! Ripple Master

Esidisi (エシディシ, Eshidishi) jest podstawowym antagonistą występującym w drugiej części JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency. Jest drugim najwyżej notowanym Człowiekiem z Filaru po Karsie i walczy z użytkownikami Fali o posiadanie Czerwonego Kamienia Aja.

Wygląd

Esidisi Appearance.png

Esidisi wygląda jak wysoki i bardzo dobrze zbudowany mężczyzna. Ma jasne włosy, wystające w bufiastą kępkę spod wysokiego nakrycia głowy. Ciemno pomalowany lub wytatuowany znak X obejmuje jego twarz, złączony na grzbiecie nosa, dotykając środka czoła i szczęki. Zwykle nosi kolczyk w nosie w prawym nozdrzu i wielkie, grube kolczyki w obręczy. Jego czoło spoczywa w złowrogim grymasie.

Podczas walki z Josephem, jego top jest goły, z wyjątkiem skóropodobnych plam przyszytych do skóry na ramionach i klatce piersiowej.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona, niebieski tatuaż na twarzy)
Włosy(Jasnoniebieskie)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Indygo i limonkowe nakrycie głowy, błękitna odzież z zielonymi i złotymi dodatkami)
Skóra(Opalona, pomarańczowy tatuaż na twarzy)
Włosy(Białe)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Pomarańczowo-fioletowe nakrycie głowy, pomarańczowe, granatowe i czarne ubranie ze złotymi dodatkami)
Skóra
(Opalona, granatowy tatuaż na twarzy i szminka)
Włosy(Białe)
Oczy(Ciemnoniebieskawo-szary)
Ubiór
(Czerwone nakrycie głowy, pomarańczowe, ceglaste i brązowe ubranie ze złotymi dodatkami)
Skóra(Opalona, pomarańczowy tatuaż na twarzy)
Włosy(Białe)
Oczy(Niebiesko-szare)
Ubiór
(Pomarańczowe i lawendowe nakrycie głowy, pomarańczowa, fioletowa i ciemnoszara odzież ze złotymi akcesoriami)

Osobowość

Jeszcze trochę za wcześnie, abyś miał prawo ze mną walczyć! 2000 lat temu pożarłem tak wielu użytkowników Fali takich jak ty, że miałem tego dość!
—Esidisi do Josepha, Chapter 77: Go! Ripple Master
Esidisi płacze

Podobnie jak Wamuu i Kars, Esidisi jest pewnym siebie i brutalnym Człowiekiem z Filaru.

Jako Człowiek z Filaru, Esidisi jest bardzo pewny swoich mocy i umiejętności i postrzega ludzi jako gorszy gatunek. Jest szczególnie zadowolony z Josepha i lubił go przechytrzyć. Chociaż jest bardzo inteligentny, Esidisi ma skłonność do nadmiernej pewności siebie i został oszukany przez dwuwarstwową pułapkę zastawioną przez Josepha. Esidisi ma również tendencję do chełpienia się i wyjaśnia swoje ruchy wrogowi, jeśli myśli, że wygrał. Jedyny raz, kiedy pozwolił, by jego gniew wziął nad nim górę, był również wtedy, gdy Joseph zdecydowanie go przechytrzył i był wściekły, że człowiek ośmielił się z nim wygrać. W przeciwnym razie Esidisi jest bardzo uprzejmy i zachowuje się spokojnie przez większość czasu, spokojnie oceniając sytuację przed podjęciem działań. Z nieznanych powodów spokojnie połknął zapalony kij dynamitu, pozwalając mu eksplodować w żołądku.

Podobnie jak jego współbracia, Esidisi nie ma problemu z mordowaniem ludzi, jeśli odpowiada to jego celom, i niewiele myślał o śmierci Logginsa. Stworzył także atak polegający na wstrzyknięciu swojej parzącej krwi swoim ofiarom, aby zagotować je od środka i pokazał, że nie może się doczekać krzyków rozpaczy Josepha, wskazując na pewną dozę sadyzmu. Esidisi twierdzi, że ma bardziej gwałtowny temperament niż jego towarzysze i opracował osobliwy mechanizm uspokajający: zamiast się złościć, Esidisi wyładowuje swoją frustrację, wpadając w furię i szlochając w dramatyczny sposób. Służy to również jako niepokojąca taktyka destabilizacji.

Esidisi jest najstarszym towarzyszem Karsa i wierzył w dążenie Karsa do oswojenia słońca do tego stopnia, że uczestniczył w ludobójstwie własnego plemienia i przez tysiąclecia towarzyszył Karsowi. Esidisi nigdy nie traci z oczu swojego celu i zawsze będzie działać, aby zdobyć Czerwony Kamień Aja. Oddanie Esidisi celom Karsa jest tak nieugięte, że chętnie zniżyłby się, aby je zrealizować, jak zauważył Joseph, co było motywacją Człowieka z Filaru do posiadania bezbronnej Suzi Q.

Umiejętności

Główny artykuł: Ludzie z Filaru

Manipulacja ciałem Łącze do tej sekcji

Podobnie jak inni Ludzie z Filaru, Esidisi może swobodnie manipulować strukturą swojego ciała. Kiedy jego ciało zostało zniszczone, był w stanie zmienić swój mózg i układ nerwowy, aby nadal rozwijać się jako pasożytniczy organizm, który może posiadać ludzkie ciało.

Absorpcja Łącze do tej sekcji

Pillar men absorption 03.gif
Komórki tworzące ciało Esidisi uwalniają silny kwas trawienny, który topi wszystko, co organiczne w kontakcie fizycznym, sprawiając, że wydaje się, że Esidisi wchłania swoją ofiarę do swojego ciała. Esidisi pokazał tę zdolność poprzez przeszczepienie ręki Logginsa jako zamiennika jego odciętej kończyny.


Tryb Płomienia

Tryb Płomienia (炎の流法(モード) Honō no Mōdo)Łącze do tej sekcji

FlameModeReveal.png
Korzystając z "Trybu Płomienia", Esidisi jest w stanie podnieść temperaturę swojego ciała, aby podgrzać krew do 500 stopni Celsjusza, a następnie wyrzucić ją, topiąc wszystko, czego dotknie krew. W anime nazywa się to "Tryb Ogrzewania" (熱の流法(モード), Netsu no Mōdo).

Erratic Blaze King Mode (怪焔王の流法(モード) Kaien'nō no Mōdo)Łącze do tej sekcji

BTep17-8.png
Po wejściu w swój "Tryb Płomienia", Esidisi wyciąga swoje naczynia krwionośne z ciała i zamienia je w długie, chwytne igły, którymi wstrzykuje wrzącą krew wrogom.

Erratic Blaze King's Giant Cartwheel Prison (怪焔王大車獄 Kaiennō Daishagoku)Łącze do tej sekcji

Erratic blake king giant cartwheel.png
Po utworzeniu kilku dziur w plecach, Esidisi wykonuje ogromny skok wirujący, jednocześnie rozszerzając naczynia krwionośne z nowo utworzonych dziur, podobnych do kolców jeża. Następnie atakuje za pomocą naczyń krwionośnych, aby otoczyć swoich wrogów, dając im niewiele miejsca na ucieczkę.


Osobiste

Mistzowski Strateg: Pomimo swojego gwałtownego temperamentu, Esidisi jest genialnym taktykiem, który jest w stanie przejrzeć oszustwo Josepha, a nawet udaremnić jego podstępne plany za pomocą własnego, czego nie wykazał żaden inny złoczyńca w serii. Esidisi podróżował również do Chin i ma wiedzę na temat Sztuki Wojennej Sun Zi, w tym jego teorii "każda wojna opiera się na oszustwie".

Historia

Tło

Esidisi jest członkiem rasy znanej jako Ludzie z Filaru. Jako jeden z niewielu, którzy nie sprzeciwiali się ideałom Karsa, został oszczędzony przed ludobójstwem ich klanu i stał się prawą ręką Karsa. Esidisi towarzyszył Karsowi w podróży do starego świata, aby znaleźć nieskazitelny Czerwony Kamień Aja, na krótko kończąc w Chinach, gdzie dowiedział się o Sun Zi, zanim poszukiwania jego grupy doprowadziły ich do Rzymu. Tam Ludzie z Filaru walczyli z użytkownikami Fali, zanim weszli w stan hibernacji pod rzymskim Koloseum. Ściana, w której Esidisi i inni się osadzili, była pułapką, aby przebić potencjalną zdobycz pożywienia, jak widać w przypadku Mario Zeppeli. W pewnym momencie naziści dowiedzieli się o Ludziach z Filaru i podjęli próby ich zbadania, zanim uznali ich za zagrożenie dla powstającej Trzeciej Rzeszy.

Battle Tendency

Przebudzenie

Esidisi nietknięty od połknięcia laski dynamitu

Esidisi zostaje zbesztany przez Karsa po tym, jak Wamuu pozbył się niemieckich żołnierzy. Przygotowują się do odejścia, ale kiedy Kars wkracza w cień Wamuu, młodszy Człowiek z Filaru atakuje odruchowo, a Esisidi beszta go za jego bezczelność. Jednak Kars przeprasza. Kiedy człowiek Caesar Anthonio Zeppeli atakuje, Ludzie z Filaru zdają sobie sprawę, że Klan Fali powrócił, aby im przeszkodzić. Caesar zostaje łatwo pokonany, a Esidisi drwi z jego bezsensownej determinacji wraz z innymi Ludźmi z Filaru. Joseph Joestar wkracza, ale robi z siebie spektakl ze swoimi nowymi klik-klakami Fali. Rozbawieni Esidisi i Kars opuszczają Wamuu, aby pozbyć się tego zabawnego człowieka.

Esidisi krzyżuje ścieżki z Josephem i Wamuu, gdy opuszczają Koloseum w wózku kopalnianym. W desperacji Joseph blefuje Wamuu, dając mu miesiąc na trening do wartościowej bitwy. Zaintrygowany tym, że Wamuu umieszcza obrączkę w sercu człowieka, Esidisi podnosi stawkę, umieszczając swój własny pierścień na gardle Josepha, wspominając, że antidotum na truciznę znajduje się w jego kolczyku w nosie. Ludzie z Filaru wyruszyli na poszukiwanie Czerwonego Kamienia Aja.

Esidisi vs Joseph

Loggins zostaje zabity przez Esidisiego

Prawie miesiąc później Esidisi odkrywa lokalizację Czerwonego Kamienia Aja i udaje się na wyspę Air Supplena w Wenecji. Tam Esidisi zabija Logginsa, gdy ten przygotowywał się do ostatecznej próby Josepha.

Kiedy Joseph przybywa, rzuca wyzwanie Esidisi i obaj stają naprzeciw siebie na arenie pokrytej ostrymi kolcami. Wyczuwając wzrost Josepha, ale pewny siebie, Esidisi atakuje, ale Joseph zatrzymuje go palcem i przebija jego dłoń Falami. Pod wrażeniem Esidisi wciąż może złapać pięść Josepha i próbuje wykręcić mu rękę. Joseph przeskakuje nad Esidisi, aby się uwolnić i wiąże sznurek wokół ramienia Esidisi. Joseph szarpie za sznurek, przecinając ramię Esidisiego i niszcząc je kopniakiem Fal. Co zaskakujące, Człowiek z Filaru chwilowo wybucha płaczem i szlochem, aby utrzymać swoją morderczą wściekłość pod kontrolą. Po ponownym opanowaniu Esidisi ujawnia dogłębną wiedzę na temat Sztuki Wojny Sun Zi, przystępując do wzięcia ręki Logginsa jako własnej, jednocześnie poddając zwłoki jego wrzącej krwi, aby psychicznie zaszokować Josepha. Wstrząśnięty Joseph pośpiesznie atakuje, narażając się na działanie jego Erratic Blaze King Mode. Wydobywając własne żyły z palców, Esidisi rozpryskuje wrzącą krwią na twarz Josepha, zmuszając go do zdjęcia maski. Joseph krzyczy w gniewie, ale Esidisi znowu widzi, że to tylko odwrócenie uwagi. Człowiek z Filaru chętnie wbija swoje ciało w kolce, aby stworzyć jak najwięcej dziur i wypuszcza wiele żył ze swojego ciała. Joseph unika żył, ale Esidisi widzi struny, które Joseph ułożył przed nim w czasie, i przecina je żyłami palców u stóp. Esidisi otacza Josepha swoimi żyłami, ale Joseph ujawnia, że użył Wytnij i przywróć sztuczkę z liny, aby ukryć drugą sznur za Esidisim. Esidisi jest związany, a Joseph pali go Falą. Wściekły Esidisi odsłania swój róg i atakuje, ale Joseph go łamie. Ciało Esidisiego uwalnia dużo energii, która oświetla arenę, zanim jego ciało się rozpadnie.

Upadek Esidisiego

Suzi Q opętana przez Esidisiego

Pomimo pozornej śmierci, Esidisi zostaje zredukowany do bezcielesnego układu nerwowego, który przyczepia się do niczego nie podejrzewającego Josepha. W ten sposób jest w stanie zakraść się do kwatery Lisy Lisy. Przejmuje ciało Suzi Q, używając jej do wysłania Super Aji do Szwajcarii, zanim ujawni się na balkonie Lisy Lisy.

Kiedy przybywa Caesar, Esidisi jest w stanie wyrzucić nieświadomego użytkownika Fali z drogi i zablokować drzwi ciałem Suzi Q. Człowiek z Filaru próbuje powstrzymać użytkowników Fali, używając Suzi jako dosłownej ludzkiej tarczy, zanim zdecyduje się zamienić ją w "wrzącą bombę krwi", aby zabić wszystkich. Jednak Joseph i Caesar łączą siły, aby wysłać atak Fal z dwóch kończyn ciała Suzi Q i jej pleców, ich Fale anulują się nawzajem, aby bezpiecznie usunąć Esidisi bez żadnej szkody dla dziewczyny. Esidisi próbuje przylgnąć do Josepha, ale wkrótce zostaje wykończona przez światło słoneczne. Pomimo tego, że jest wrogiem, Joseph okazuje szacunek Człowiekowi z Filaru.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Hmm... to twoje spojrzenie stało się przeszywające! Ale mężczyźni z takim spojrzeniem w oczach umierają szybko, gdy na mnie wpadają.
  —Esidisi, Chapter 77: Go! Ripple Master
 • Jeszcze trochę za wcześnie, abyś miał prawo ze mną walczyć! 2000 lat temu pożarłem tak wielu użytkowników Fali takich jak ty, że miałem tego dość!
  —Esidisi, Chapter 77: Go! Ripple Master
 • "Wszystkie działania wojenne opierają się na oszustwie!" Walczyć to oszukiwać! Jeśli rozgniewasz wroga i dostaniesz się do jego głowy, możesz stworzyć otwarcie i zaatakować! To właśnie próbujesz zrobić, prawda? Nie dam się na to nabrać...
  —Esidisi do Josepha, Chapter 78: Flame Mode Esidisi, Part 1
 • Zwierzęta! Kiedy zużywają energię do ćwiczeń lub do walki z chorobą, ich temperatura ciała wzrasta do pewnego stopnia... Mogę podnieść temperaturę krwi do 600°C i uwolnić ją! To temperatura, w której pali się drewno i papier! Trybem Wamuu jest Boska Burza Piaskowa... Jego tryb może kontrolować wiatr. Jestem "Esidisi płomienia"! Moim trybem kontroluję ciepło!
  —Esidisi, Chapter 78: Flame Mode Esidisi, Part 1
 • Wbiję ci te żyły w twarz i wyślę moją wrzącą krew do twojego ciała, zamieniając twoją twarz w gotujący się gulasz! Zjedz to! Erratic Blazing King Mode!
  —Esidisi, Chapter 78: Flame Mode Esidisi, Part 1
 • Twoje następne zdanie brzmi: "Zetrę ten uśmiech z twojej twarzy!"...
  —Esidisi przewiduje Josepha, Chapter 79: Flame Mode Esidisi, Part 2
 • Rozpalę cię jak świeczki na torcie urodzinowym!
  —Esidisi, Chapter 80: Flame Mode Esidisi, Part 3
 • Pozwól mi usłyszeć, jak krzyczysz! Pozwól mi usłyszeć to suche, gardłowe wycie rozpaczy, JoJooo!!!
  —Esidisi, Chapter 80: Flame Mode Esidisi, Part 3
 • Ta kobieta, którą opętałem, jest jeszcze na wpół żywa! Aby zabić mnie na dobre, musisz zabić ją też!! Czy masz to w sobie? Masz odwagę?! GŁAHAHAHA!
  —Esidisi do Josepha i Lisy Lisy, Chapter 81: The Remains Lurk, Part 1
 • Ci dwaj są takimi łobuzami... Nie znęcałbyś się nade mną, prawda, Caesarze?
  —Esidisi opętujący Suzi Q, Chapter 82: The Remains Lurk, Part 2
 • Zabij mnie tą Falą! W moim obecnym stanie byłoby tak łatwo zabić mnie twoją Falą! ALE! Wiesz, że serce tej dziewczyny nie byłoby w stanie znieść szoku Fali! Czy będziesz w stanie zabrać jej życieeeee?! Jeśli możesz, teraz jest czas, aby to zrobić! Pospieszcie się i zabijcie mnie, głupki!!
  —Esidisi, Chapter 82: The Remains Lurk, Part 2
 • A teraz... z całą siłą, jaka mi pozostała, pokażę wam moją ostateczną zdolność! Wysadzę jej ciało w powietrze i wyślę moją krew lecącą na ciebie jak kule magmy!
  —Ostatnie słowa Esidisiego, Chapter 82: The Remains Lurk, Part 2

Galeria

Ciekawostki

Prypisy

 1. Starszy niż Wamuu - JoJo 6251, str.148
 2. Chapter 101: The Wind, the Chariot, and Wamuu, Part 7

Nawigacja w witrynie

Inne języki: