Mario Zeppeli

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Młodzian... Mam przysługę, o którą mogę poprosić. Zgłoś moją śmierć kobiecie o imieniu Lisa Lisa w Wenecji... Tylko ona może rywalizować z tymi stworzeniami w obecnym stanie rzeczy...

Mario Zeppeli (マリオ ・ ツェペリ, Mario Tseperi) jest pośmiertnym trzeciorzędnym sojusznikiem występującym w drugiej części JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency.

Jest synem Willa Anthonio Zeppeli i ojcem Caesara Anthonio Zeppeli, który współpracuje z Lisą Lisą w walce z Ludźmi z Filaru.

Wygląd

Mario Zeppeli jest Włochem w średnim wieku, który ma regularną fryzurę i wąsy. Podczas swojego pierwszego krótkiego pojawienia się na drzewie genealogicznym Zeppeli w rozdziale 63, został przedstawiony bez wąsów.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Brązowe)
Ubiór (Młody)
(Żółta koszula, niebieski kombinezon ze złoto-żółtymi guzikami.)
Ubiór (W średnim wieku)
(Zielona czapka, niebieski płaszcz na żółtym podkoszulku, spodnie khaki, brązowe buty.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Brązowe)
Ubiór (W średnim wieku)
(Czerwona czapka, szary płaszcz na matowym niebieskim podkoszulku, ciemnoszare spodnie, czarne buty.)

Osobowość

Mario Zeppeli charakteryzuje się pracowitym, godnym zaufania i zdrowym człowiekiem rodzinnym. Chociaż kochał swoją rodzinę, Mario musiał ją porzucić, aby zbadać Ludzi z Filaru.

Mario był bezinteresowną osobą, poświęcając się, aby uratować młodego człowieka z pułapki Ludzi z Filaru, nie wiedząc, że to jego własny syn.

Umiejętności

Fale

W przeciwieństwie do Caesara, Mario od najmłodszych lat wiedział o losie swojego ojca, Willa Anthonio Zeppeli. Z tego powodu zbadał Kamienne Maski i był w stanie znaleźć Ludzi z Filaru na długo przed odkryciem przez Niemcami. Od tego czasu podróżował po świecie, aby odkryć sposób na zniszczenie stworzeń, które znajdowały się w ścianie. Chociaż nie pokazano, że ją używa, Mario spędził życie trenując swoje Fale, podążając śladami swojego ojca.[2]

Historia

Mario z rodziną

Mario Zeppeli, syn Willa Anthonio Zeppeli, mieszkał w Neapolu i pracował jako stolarz. Uważany za najlepszego stolarza w mieście, Mario miał szczęśliwe życie, mając pracę, którą kochał i dużą rodzinę. W pewnym momencie zmarła żona Mario.

Gdzieś w młodości Caesara, Mario nagle opuścił pięcioro swoich dzieci, nie mówiąc im o swoim śledztwie w sprawie Ludzi z Filaru. Chociaż zostawił im swoje pieniądze, pieniądze zostały wychudzone przez krewnych, a dzieci skończyły bez grosza. Caesar poczuł się zdradzony i zaczął nienawidzić swojego ojca.

Wiele lat później Mario udał się do miejsca, w którym odkryto Ludzi z Filaru, nieświadomie śledzony przez jego krwiożerczego syna. Kiedy Caesar zatrzymuje się, aby wybrać klejnot ze ściany, Mario ratuje go, spychając go z drogi pułapki Karsa i zostaje wchłonięty przez ścianę. Zanim zostanie całkowicie pochłonięty, mówi swojemu synowi, aby zgłosił swoją śmierć swojej koleżance, Lisie Lisie, ponieważ była jedyną osobą zdolną do rywalizacji ze stworzeniami. Ten bezinteresowny czyn przyniósł mu pośmiertny podziw Caesara i sprawił, że zaczął szukać zemsty na Ludzi z Filaru.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: