Tomoko Higashikata

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search
  • TomokoAv.png
  • Część 8Tomoko Higashikata Av.png

Mam nadzieję, że Josuke się zachowuje. Właśnie dostał się do liceum. Naprawdę czasami nie rozumiem tego bachora. Ale w głębi duszy jest naprawdę delikatny, więc myślę, że nie powinienem się tak bardzo martwić.

Tomoko Higashikata (東方 朋子, Higashikata Tomoko) jest drugoplanową postacią występującą w czwartej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Diamond is Unbreakable.

Jest samotną matką Josuke Higashikata i córką Ryohei Higashikata.

Wygląd

HigashikataTomoko Render.png
Tomoko 2nd Appearance.png

Tomoko jest kobietą pozornie średniego wzrostu i szczupłej lub średniej budowy, opisywaną przez wielu męskich bohaterów jako zbyt atrakcyjna. Ma różnorodne stroje w całej części z pewnymi konsystencjami, zwykle ma proste ciemne włosy sięgające podbródka, nosi opaskę do włosów i kolczyki.

  • Pierwszy strój: W swoim pierwszym występie zakłada płaszcz na krótką sukienkę i legginsy. Manga i anime przedstawiają sukienkę inaczej.
  • Drugi strój: Ciemna, casualowa koszula z podwiniętymi rękawami i jasnymi spodniami.
  • Trzeci strój: Jasna koszula bez rękawów z falbanką we wzory w kropki i jasne spodnie z symbolem pokoju na tylnej kieszeni.
  • Czwarty strój: W swoim ostatnim występie zakłada zapinany na guziki garnitur z długim rękawem i ołówkową spódnicę. W pobliżu kołnierza garnituru znajduje się broszka w kwiaty.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne z fioletowymi pasemkami)
Oczy(Ciemnoszare)
Pierwszy ubiór
(Brązowa kurtka, fioletowa koszula, biała sukienka i niebieska opaska na głowę)
Drugi ubiór(Niebieska koszula i beżowe spodnie)
Trzeci ubiór
(Żółta koszula w czarne kropki i niebieskie spodnie)
Czwarty ubiór
(Zielona koszula w czarne paski i żółto-czerwona broszka)
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne z fioletowymi pasemkami)
Oczy(Brązowe)
Pierwszy ubiór
(Jasno-granatowa koszula, czerwona kurtka, czarny pas, jasnoszare pończochy i biała opaska na głowę)
Drugi ubiór
(Pomarańczowa koszula, jasnoszare spodnie, jasnozielone kapcie i żółta opaska na głowę)
Trzeci ubiór
(Szaro-jasnoszara koszula w białe kropki, jasnożółta opaska na głowę i zielony pasek)
Czwarty ubiór
(Zielona koszula z ciemnozielonymi guzikami i szarą, zieloną, jasnoniebieską i jasnożółtą broszką)

Osobowość

Samotna matka i nauczycielka, Tomoko jest znana z silnego temperamentu, nie lubi, gdy faceci próbują ją podrywać (ponieważ nadal kocha Josepha) i łatwo się denerwuje. Wydaje się być również lekko spostrzegawcza, zauważając, że pieczęć na jej mleku, którą dał jej Angelo, została zniszczona. Pomimo swojego ostrego temperamentu, jest przede wszystkim miłą osobą, szczególnie dla rodziny i przyjaciół.

Kiedy Jotaro odwiedza ją w poszukiwaniu Josuke, wybucha płaczem i przytula go, ponieważ myślała, że to Joseph, w którym pozostaje zakochana. Nie wiadomo, czy wiedziała, że był żonaty podczas ich romansu. Bardzo kocha swoją rodzinę, o czym świadczy bliski związek, jaki ma z synem i ze zmarłym ojcem. Może być również surowa wobec Josuke, ponieważ zamroziła jego konto, gdy dowiedziała się, że zarobił 1,33 miliona z 5 milionów z Okuyasu i Shigechim. Zrozumiała, że Josuke wyda wszystko, jeśli tego nie zrobi, i zaczęła oszczędzać je na jego uniwersyteckie fundusze.[6]

Lubi szczególny biszkopt z Kamakury.[7]

Bojąc się, Tomoko ma tendencję do połykania własnej śliny.[7]

Historia

Tło

Jakiś czas przed wydarzeniami z Stardust Crusaders, Tomoko miała związek z Josephem Joestarem jeszcze na uniwersytecie. 62-letni mężczyzna był jednak wówczas żonaty z Suzi Q, więc Tomoko nie powiedziała mu, że jest w ciąży z jego nieślubnym dzieckiem, Josuke, o którym Joseph wiedział dopiero, gdy chłopiec miał 16 lat.[8]

Kiedy Josuke rozwijał swój Stand i zachorował (podobnie jak jego przyrodnia siostra, Holy Kujo), przejechała przez zamieć, aby zabrać go do szpitala, ale to spowodowało, że samochód utknął w śniegu. W końcu uratował ich nieznany licealista z pompadourem, który rzucił płaszcz pod samochód, pozwalając mu przeorać.

Diamond is Unbreakable

Tomoko przytula Jotaro Kujo, myląc go z Josephem Joestarem

Tomoko zostaje przedstawiona jako porywcza kobieta, atakująca mężczyznę, który zatrąbił, a następnie zaproponował jej podwiezienie. Unika jakichkolwiek konsekwencji, ponieważ policjant, który przechodzi obok, to jej ojciec Ryohei. Tymczasem Josuke rozwiązuje sytuację zakładników i staje się wrogiem Anjuro Katagiri, brutalnego mordercy, który niedawno zdobył wodny Stand Aqua Necklace. Następnego dnia Anjuro przebiera się za dostawcę mleka i próbuje dać butelkę z Aqua Necklace w środku. Jednak Tomoko zauważa, że jej butelka została otwarta i prosi o następną. Anjuro wysyła Aqua Necklace przez rury wodne, a Tomoko pije Stand niezauważenie. Josuke zauważa to i przebija ją Crazy Diamond. W ten sposób Josuke może zdobyć Stand bez ranienia matki. Później Aqua Necklace udaje się zabić Ryoheia. Cała rodzina opłakuje Ryoheia, a Tomoko jest przekonana do wyjścia z domu na kilka dni. Josuke i Jotaro są w stanie pokonać Anjuro na dobre.

Później Tomoko otrzymuje wizytę od Jotaro Kujo, którego myli z Josephem i przytula. Ze łzami w oczach wyznaje mu miłość, ale wycofuje się oszołomiona, gdy Jotaro zawodzi ją, że nie jest Josephem. Zajmuje jej dużo czasu, aby zmienić sypialnię Ryoheia Higashikata, przygnębiona jego śmiercią przez udar (co w rzeczywistości było spowodowane atakiem Aqua Necklace).

Pewnej nocy Tomoko dręczy Josuke, aby odrobił pracę domową. Wielokrotnie kopie Josuke, gdy gra w gry wideo, aby przegrał. Wychodzi tuż przed wejściem Red Hot Chili Pepper. Później Josuke wygrywa 1,33 miliona jenów z Okuyasu Nijimura i Shigekiyo Yangu. Tomoko zamraża konto bankowe Josuke, aby zaoszczędzić pieniądze na studia.

Później Tomoko zostaje zaatakowana przez Terunosuke Miyamoto, który napada na jej dom i zamienia ją w papier ze swoim Standem, Enigmą, po zobaczeniu jej oznaki strachu (połykanie śliny). Terunosuke następnie użył jej, aby zobaczyć znak strachu Josuke, ale został pokonany przez Josuke i Yuyę Fungami, a Tomoko została uratowana.

The Book: 4th Another Day


Poniższa informacja pochodzi z The Book jojo's bizarre adventure 4th another day, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Kiedy Takuma Hasumi chce zabić Josuke za pomocą swojego Standa, Tomoko przypadkowo zostaje złapana w ataku i zostaje ciężko ranna. W dalszej części noweli Rohan Kishibe musi usunąć pamięć o tym incydencie z jej umysłu.


Koniec sekcji niekanonicznej.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy na żywo
Odcinki w kolejności pojawiania się

Galeria

Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: