Tonpetty

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Postać w tym artykule jest często nazywana jako "Tompeti", "Tonpeti", lub "Tompetty".
Planujesz tu trenować? Jeśli to zrobisz, twoje przeznaczenie zmieni się znacznie w zależności od tego, czego się tutaj nauczysz... a później spotkasz złego wroga i poniesiesz los śmierci! (そなたここで修行するつもりか?すればここで体得したことのために運命が大きく変わり…そして凶悪な敵に出会い『死』への宿命を背負うことになるぞ!!, Sonata koko de shugyō suru tsumori ka? Sureba koko de taitoku shita koto no tame ni unmei ga ōkiku kawari... soshite kyōakuna teki ni deai 'shi' e no shukumei o seou koto ni naru zo!!)
—Tonpetty do Zeppeliego, Chapter 32: The Medieval Knights' Training Ground for Murder

Tonpetty (トンペティ, Tonpeti) jest drugorzędnym sprzymierzeńcem występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood. Jest mistrzem Fali, który trenował Willa Anthonio Zeppeli, później łącząc siły z Jonathanem bezpośrednio wraz ze swoimi uczniami Straizo i Dire.

Wygląd

TonpettyAppearance.png
TonpettyAppearanceAnime.png

Tonpetty jest starcem średniego wzrostu i budowy. Ma ciemną skórę, wydatne prążki brwi bez brwi, wyraźne zmarszczki i worki pod oczami. Jego głowa jest łysa i ma lekką brodę z paskiem podbródkowym. Jego typowy sposób ubierania się obejmuje jasne szaty mnicha z ciemniejszą zbroją naramienną, anime przeprojektowuje ten wygląd z mangi. Podczas pierwszego spotkania z Zeppelim nosił wiele workowatych szat z futrem zakrywającym ramiona.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona)
Włosy (Broda)(Biała)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Brązowe szlafroki, brązowe naramienniki, srebrne dodatki.)
Skóra(Brązowa)
Włosy (Broda)(Srebrna)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Żółte szaty, brązowy szalik, szarfa i spodnie, srebrne naramienniki, czarne ochraniacze na ramiona, zielony naszyjnik.)
Skóra(Opalona)
Oczy(Ciemnobrązowe)
Ubiór
(Bordowe szaty na czerwonym ubraniu, brązowe buty.)
Skóra(Szara)
Włosy (Broda)(Srebrna)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Żółte szaty z musztardowo-żółtym wykończeniem, brązowe naramienniki, bordowe i niebieskie dodatki.)

Osobowość

Tonpetty jest mądrym, zmęczonym światem człowiekiem, który wykazuje wielką troskę o innych; podczas treningu Zeppeliego, Tonpetty ostrzegł go przed jego losem, ale nie próbował go od tego odwieść na siłę.

Jako mistrz Fali wykazuje duże zrozumienie techniki i podziw dla wyjątkowych praktyków. Nauczał wielu uczniów i towarzyszy Jonathanowi Joestarowi w jego dążeniu do pokonania zła Dio Brando.

Umiejętności

Jako mistrz Fali, Tonpetty wyszkolił wiele osób w sztuce Fali. Jest jedyną postacią, która jest w stanie przewidzieć przyszłość kogoś, po prostu dotykając jego ręki, wykazując wysoki poziom umiejętności. Jego uczniowie demonstrują wiele technik w wyniku treningu z Tonpetty, w tym zdolność do leczenia innych. Tonpetty demonstruje pewien poziom umiejętności walki wręcz, gdy jednym uderzeniem skręca szyję zombie.[1]

Przewidywanie Przyszłości Łącze do tej sekcji

TonpettyPrecognition.gif
Użytkownik może przewidzieć przyszłość każdej osoby. Jego regularne stosowanie pozwala zobaczyć kilka sekund w przyszłość. Niezwykle wykwalifikowani użytkownicy, tacy jak Tonpetty, mogą bardzo daleko spojrzeć w przyszłość jednostki, dotykając jej rąk, w tym jej przeznaczenia i tego, jak umiera.


Historia

Tło

Tonpetty i Zeppeli

Tonpetty jest tybetańskim mistrzem Fali, który trenował Dire i 25-letniego Zeppeli w sposobach Fal. W końcu wyjawił Zeppeliemu, że czeka go makabryczna śmierć, jeśli jego trening będzie kontynuowany. Niemniej jednak Zeppeli postanowił kontynuować trening i pościg za Kamienną Maską. Po odkryciu jego lokalizacji, Zeppeli napisał list do Tonpetty'ego, prosząc o pomoc w jego zniszczeniu.

Phantom Blood

Tonpetty vs zombie Dio

Tonpetty, w towarzystwie Dire i innego ucznia o imieniu Straizo, udaje się do Windknight's Lot, aby pomóc w walce z Dio Brando. Jednak nie spotykają się z Jonathanem Joestarem i Robertem E. O. Speedwagonem aż do śmierci Zeppeliego.[2] Chociaż Dire zostaje zabity, próbując walczyć bezpośrednio z Dio, Tonpetty i Straizo pomagają zabić pozostałe zombie Dio. Po bitwie grupa pali ubrania Dio, aby wymazać jego istnienie. Tonpetty jest ostatnio widziany w dokach z resztą przyjaciół Jonathana, aby zobaczyć go i Erinę na miesiąc miodowy. Miejsce pobytu Tonpetty'ego po tym wydarzeniu jest nieznane, ale Straizo, jego następca,[3] zakłada, że zmarł w ciągu 50 lat między porażką Dio a spotkaniem Straizo ze Speedwagonem.[4]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
  • Planujesz tu trenować? Jeśli to zrobisz, twoje przeznaczenie zmieni się znacznie w zależności od tego, czego się tutaj nauczysz... a później spotkasz złego wroga i poniesiesz los śmierci! (そなたここで修行するつもりか?すればここで体得したことのために運命が大きく変わり…そして凶悪な敵に出会い『死』への宿命を背負うことになるぞ!!, Sonata koko de shugyō suru tsumori ka? Sureba koko de taitoku shita koto no tame ni unmei ga ōkiku kawari... soshite kyōakuna teki ni deai 'shi' e no shukumei o seou koto ni naru zo!!)
  • W sekretnym pokoju wypełnionym zapachem śmierci... kiedy małe dziecko otwiera bramę! Aby uwolnić młodego lwa w łańcuchach w przyszłość, podpalisz swoje rany i umrzesz okrutną śmiercią! (古からの死臭ただよう密室で…幼な子が門をひらく時!鎖でつながれた若き獅子を未来へとき放つため!おのが自身はその傷を燃やし!しかるのちに残酷な死を迎えるであろう, Inishie kara no shishū tadayō misshitsu de... yōna ko ga mon o hiraku toki! Kusari de tsunaga reta wakakishishi o mirai e toki hanatsu tame! Ono ga jishin wa sono kizu o moyashi! Shikaru nochi ni zankokuna shi o mukaerudearou.)
    —Przepowiednia Tonpetty'ego dla Zeppeliego, Chapter 34: Pluck for Tomorrow and the Successor, Part 2

Quote.png Quotes
  • Odwaga nie jest rzeczą, która pojawia się w twojej wyobraźni. To coś, co wyciskasz z siebie, gdy stajesz twarzą w twarz z prawdziwym strachem, przerażeniem, które sprawia, że każda część ciebie trzęsie się jak liść.
    —Tonpetty, JORGE JOESTAR Chapter 11: Gremlin

Gry wideo

Phantom Blood (gra PS2)

Tonpetty appears as a playable character during 77 Rings Knights Mode and some battles in Extra Battle Mode, as well as during some battles in Story Mode after the mode is beaten once. As his appearance in Phantom Blood was minimal, his moveset and fighting stance were created from the ground up for the game. His moveset includes punches, kicks, headbutts, and even inflating his own hand to strike the opponent. His special move is a barrage of karate chops.

PS2 Tonpetty Render.png
Tonpetty
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Ground Ripple
地面を伝わる波紋
PS Square.pngPS Triangle.png
Floating Rock Palm
浮岩掌
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Rotating Leg
回転脚
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Heavenly Hermit Leg
仙空脚
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Sendo Ripple Headbutt
仙道波紋頭突き
Running PS Square.png
Drifting Cloud Palm
浮岳掌
Running PS Triangle.png
Ripple Slap
波紋瓶太
PS Circle.png
Back Step
バックステップ
PS Circle.png during damage
Ripple Counter
波紋カウンター
PS R1.png (LV0-3)
Enlarged Palm Crush
拡大粉砕掌
PS R2.png
Sunlight Yellow Overdrive
山吹き色の波紋瓶太
PS Square.pngPS Cross.png
Recovery Power-Up
回復力アップ
PS Square.pngPS Square.pngPS Cross.png
Defense Power-Up
防御力アップ
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Cross.png
Attack Power-Up
攻撃力アップ
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Cross.png
Speed Power-Up
スピードアップ

Available Stages:
  • Story Mode Replay: Chapters 19, 20, 21, 22
  • Extra Battles 24, 27, 31, 32
  • 77 Rings Knights Mode: Ripple Warriors


JORGE JOESTAR

Ngapoi Ngawang Tonpetty
Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Tonpetty gra drugoplanową rolę w powieści JORGE JOESTAR, a jego pełne imię i nazwisko brzmi Ngapoi Ngawang Tonpetty (ンガプー・ンガワン・トンペティ, Ngapū Ngawan Tonpeti). Jego imię pochodzi od tybetańskiego wysokiego rangą urzędnika o imieniu Ngapoi Ngawang Jigme.

Pewnego ranka ma prognozę, że George Joestar II będzie miał katastrofę lotniczą i mówi Lisie Lisie, gdzie George skończy na Morzu Północnym.[5] Lisa Lisa zabiera George'a do tajnej podziemnej kryjówki wojowników Fali we Francji. Tonpetty ujawnia, że George kilkakrotnie wchodził w swoje sny i że to zaszczyt spotkać syna Jonathana Joestara osobiście. Twierdzi, że George odziedziczył odwagę Jonathana, chociaż George temu zaprzecza.

Tonpetty potajemnie wyjawia Lisie Lisie, że przewidział, iż George umrze w czasie jego małżeństwa z nią. To powoduje, że Lisa Lisa dystansuje się od George'a ze strachu i oboje nie spotykają się przez trzy lata. Kiedy George dowiaduje się o tym, natychmiast się złości, że Tonpetty sprawił, że Lisa Lisa się bała. Jednak gniew George'a rozprasza się, gdy konfrontuje się z Tonpettym i czuje zastraszającą aurę mężczyzny. Po tym, jak George kwestionuje przepowiednię Tonpetty'ego, Tonpetty nagle wygląda na zdziwionego i czuje, że istnieje szansa, że George może jednak nie umrzeć. Informuje George'a, że bóg czuwa nad nim i jeśli George uwierzy w tę moc, przeżyje los brutalnego zamordowania przez coś przerażającego.[6]

Jorge Joestar z 37. wszechświata dowiaduje się później o Tonpettym i postanawia zadzwonić do niego za pomocą żwirowego telefonu stworzonego przez Vinegar Doppio (Wszechświat 37), który może komunikować się między wszechświatami. Chociaż Jorge czuje się jak idiota, pytając człowieka z kraju, który nie używa kanji, o to, jaka powinna być pisownia jego imienia, Tonpetty daje mu pisownię 城字ジョースター (Jōji Jōsutā). Na początku Jorge myśli, że jest to bardzo dziwne z japońskiej perspektywy, ponieważ kanji, które Tonpetty wybrał do pisowni "Joji", oznacza "zamek" i "postać", ale potem Jorge zdaje sobie sprawę, że to naprawdę pasuje do niego.[7]

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: