Cameo

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Proszę wybacz miiiii!
—Cameo, Chapter 178: Judgement, Part 5

Cameo (カメオ, Kameo) jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "Judgement".

Izoluje Polnareffa od Grupy Joestar na odosobnionej wyspie na Morzu Czerwonym, podczas gdy oni są tam, aby odzyskać Avdola. Cameo jest jednym z popleczników DIO i użytkownikiem Standa, który dzierży dżina Stand, Judgement.

Wygląd

Cameo sfc appearance.png

Cameo to dojrzały mężczyzna o atletycznej budowie. Jest łysiejący, ale ma długie włosy z tyłu. Jego strój składa się z usekh, opaski na guziki, spodnie i buty. Nosi również maskę do nurkowania z dodatkowym paskiem na czubku głowy pod ziemią, aby brud nie dostał się do oczu.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Rude)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Szara maska do nurkowania, zielony usekh i opaski na rękę, spodnie khaki z żółtą klamrą, brązowe buty.)
Skóra (Gra)(Opalona)
Skóra (Grafika)(Ciemna)
Włosy(Rude)
Ubiór
(Fioletowy usekh, złote opaski, cyjanowe spodnie, ciemnobrązowe buty.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Blond)
Ubiór
(Czarna maska do nurkowania, niebieski i żółty usekh.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Pomarańczowe)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Szara maska do nurkowania z żółtym nausznikiem, turkusowy usekh, ciemne turkusowe opaski na rękę i buty, spodnie khaki.)

Osobowość

Cameo to okrutny mężczyzna, który udaje dżina za pomocą swojego Standa, Judgment. Początkowo przybiera postać wdzięcznego dżina i jest pobłażliwy, pozwalając Polnareffowi potwierdzić, czy chce złożyć życzenie, które Cameo uważa za nudne, a nawet anulować życzenie po jego potwierdzeniu.[2]

Cameo ujawnia swoją prawdziwą naturę wkrótce po tym, jak Polnareff chce ożywić Sherry i Avdola. W rzeczywistości jest manipulacyjny i bezduszny, bawi się ludzkimi sercami, aby zabić ich własnymi najgłębszymi pragnieniami. Lubi patrzeć, jak jego ofiary cierpią z powodu własnych życzeń[3] i nadal drwi ze swoich wrogów, nawet gdy pojawia się nieoczekiwana niekorzyść.[4] Pokazuje także realistyczną perspektywę, wyśmiewając Polnareffa za wiarę w to, że ktoś może powrócić do życia.[5]

Chociaż arogancki, Cameo jest tchórzliwy. Ucieka, aby uniknąć jakiejkolwiek krzywdy, jeśli Judgement zostanie obezwładniony. Osobiście dokłada wszelkich starań, aby się ukryć, aby tylko jego Stand mógł wdać się w jakikolwiek konflikt. Jeśli jest zagrożony, woła o litość.[4]

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Judgement

Judgement to potężny humanoidalny Stand, który jest bardzo silny i odporny, ale także manipuluje gliną, aby tworzyć fałszywe przedmioty i ludzi. Udaje, że jest dżinem i przekręca życzenia swojej ofiary przeciwko nim.

Judgement (ジャッジメント(審判))Link do tej sekcji
JudgementMangaAv.png
MOC
B
PRD
B
ZAS
C
WYT
B
PRC
D
ROZ
D

Historia

Stardust Crusaders (1988)

Cameo po spaleniu przez Magician's Red

Cameo jest jednym z najemników wynajętych przez DIO do zabicia Jotaro i jego drużyny, czekających na wyspie, gdzie Joseph odwiedza ojca Avdola. Cameo całą walkę spędza pod ziemią, w wykopanej przez siebie, ubrany w okulary pływackie i słomkę do oddychania. Używa swojego Standa Judgement, aby Polnareff uwierzył, że to dżin i wyraził swoje trzy życzenia. Polnareff prosi go o ożywienie Sherry Polnareff i Muhammada Avdola, więc Cameo tworzy ich klony, które ostatecznie atakują Polnareffa.[5]

Pojawia się prawdziwy Avdol i ratuje Polnareffa przed klonami, niszcząc je i znajdując kryjówkę Cameo. O wiele bardziej wyluzowany niż przed jego "śmiercią", Avdol sugeruje Polnareffowi, że powinni go trochę torturować, blokując mu słomkę oddechową palcem na kilka sekund i śmiejąc się, podczas gdy Cameo cierpi na brak powietrza. Polnareff zaczyna od zrzucenia ziemi, pająka, mrówek i zapalonej zapałki na słomę, ale Cameo udaje się wytrwać. Avdol następnie wspomina, że "natura wzywa" i "użyj sprawdzonej techniki męskiego wiązania się razem". Para kończy oddając mocz do jego słomki oddechowej, co skłania przerażonego Cameo do ujawnienia się i błagania o przebaczenie. Avdol odmawia i używa Magician's Red, aby spalić go jako swoje czwarte i ostatnie życzenie.[4]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Trzy! Tylko trzy! Złóż życzenie! (3つ!3つだッ!願い事をいえ!, Mitsu! Mitsu da! Negaigoto o ie!)
  —Cameo, poprzez Judgement, Chapter 174: Judgement, Part 1
 • Hail 2 U! (HAIL(ヘイル) (トゥー) (ユー)(君に幸あれ)!, Heiru tū yūǃ)
  —Cameo, poprzez Judgement, Chapter 175: Judgement, Part 2
 • Nieeeeeeeee! (いやだよおォォォォ~~~んンンンンン, Iyada yooooo~nnnnnn)
  —Cameo, poprzez Judgement, Chapter 176: Judgement, Part 3
 • Ludzie mają wszystkie swoje największe słabości w szczerych życzeniach. (人間は心の底から願うことに最大の弱点全てがあられる, Ningen wa kokoro no soko kara negau koto ni saidai no jakuten subete ga ara reru)
  —Cameo, poprzez Judgement, Chapter 176: Judgement, Part 3
 • Proszę wybacz miiiii!
  —Cameo, Chapter 178: Judgement, Part 5

Gry wideo

JoJo's Bizarre Adventure (SFC)

The group encounters Cameo in a very different way portrayed in the manga. In Pakistan, the player finds him on the second floor of a Big Mansion where, after opening a treasure chest, Judgement will appear stating that it will grant the group three wishes. The first wish it grants is to level up the group, which requires fighting three clay dolls of Jotaro. The second wish allows the group to find Hol Horse, though this turns out to be a clay doll as well. The final wish pits Judgement itself against the group with the exchange of DIO's secret as the prize. Once Judgement is defeated, Cameo himself will appear and admit that he does not know anything about DIO, but urges the group to travel to Egypt to find a Stand user who is presumably not working for DIO.

PSXCameoDefeated.png

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

Cameo or Kameo in the English localization, appears as a battle in Super Story Mode. Polnareff has to primarily defeat his Stand, Judgement, who is accompanied by two stone-imitations of Avdol and Sherry. When Judgement is defeated, Cameo then surfaces from his hole to be burnt by the real Avdol.

The English version changes how Avdol and Polnareff play around with him after the fight. Instead of urinating into his breathing pipe, they drop pebbles into it, causing a similar but less-disturbing torture.

All-Star Battle R (Różne)

Unlock Condition: Win in the Jean Pierre Polnareff vs. Vanilla Ice ASB Mode Boss Battle
Cameo Infobox Manga.png

Stand: Judgment. One of DIO's hired killers. He uses puppets of Sherry and Avdol to attack Polnareff, but is defeated when the real Avdol shows up and they send him to hell.

第3部『スターダストクルセイダース』の登場人物。『ジャッジメント』のスタンド使い。DIOの部下で、シェリーとアヴドゥルの土人形を操り、ポルナレフを襲撃する。しかし戦線復帰したアヴドゥルに敵わず、敗北。その後ポルナレフとアヴドゥルにより地獄を見せられた。

Cameo is featured in All-Star Battle R with a list of Tag Lines (プレイヤーカード名言, Pureiyā Kādo Meigen), represented by his Stand, Judgement. They are unlocked by completing ASBR Secret Mission.png 160 Secret Missions in All-Star Battle Mode.

Quote.png Medal Speech.png Tag Lines
 • Hail 2 U! (Hail 2U(ヘイルトゥーユー)!(君に幸あれ!))
 • Three! Three, got it? I'll grant you any three wishes you want! (3つ! 3つだッ! 叶えてやろう! お前の望むものを3ついえ!)
 • No waaaaaaaaay! (いやだよおォォォォ~んンンンンン)
 • When a human wishes something from the bottom of his heart, it always reveals his greatest weakness! (人間は心の底から願うことに最大の弱点全てがあらわれる)


Galeria

Trivia

Niedokończony sprite Judgementa, JoJo's Venture
Makieta sprite'ów znalezionych w Heritage for the Future


Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: