Kenny G.

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Wejdź nam w drogę, a cię zabijemy. Rozumiesz?
—Kenny G. do Nukesaku, Rozdział 247

Kenny G. (ケニーG, Kenī Jī) jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Służąc jako jeden z wielu sług DIO, Kenny G. chroni rezydencję, rzucając iluzję, która sprawia, że rezydencja wygląda jak labirynt w środku. Zostaje jednak szybko wysłany przez krzyżowców.

Wygląd

Kenny G. jest małym, krępym mężczyzną o spiczastych, wydatnych uszach, małym nosie i zamkniętych oczach. Nosi koszulę zapinaną na guziki z naramiennikami, ciemne spodnie, ciemne buty, rękawiczki, złoty metaliczny naszyjnik i stożkowy kapelusz.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona)
Oczy(Niebieskie)
Kapelusz(Biały i czarny)
Ubiór
(Brązowy szalik i kamizelka z kamiennoszarymi naramiennikami, złoty naszyjnik, rękawiczki khaki, czarne spodnie i buty)
Skóra(Opalona)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Biało-czarny kapelusz, biały szalik i kamizelka z czerwonymi naramiennikami, zielony naszyjnik z czerwonym urokiem)
Skóra(Jasna)
Ubiór
(Czarno-biała czapka, biały, szalik i rękawiczki, kamizelka lawendowa, czarne spodnie i buty)
Skóra(Ciemna)
Oczy(Czarne)
Kapelusz(Ciemnoniebieski i czarny)
Ubiór
(Niebieski szalik, biała kamizelka z brązowymi naramiennikami, szare rękawiczki, brązowe spodnie i buty.)
Naszyjnik(Matowy złoty z fioletowym klejnotem.)

Crazy Heartbreakers

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

W noweli Crazy Heartbreakers, Hol Horse mówi, że krążą plotki, że Kenny G. stracił tak dużo na wadze, że wygląda teraz jak pustelnik.[2]

Osobowość

W swoim krótkim czasie ekranowym Kenny G. pokazuje poczucie wyższości nad Nukesaku, grożąc, że zabije wampira, jeśli stanie na drodze innych.[3]

W spin-offie Crazy Diamond's Demonic Heartbreak, Kenny G. pozostaje tym samym nieuchwytnym człowiekiem, którym był podczas Stardust Crusaders, ale teraz ustatkował się z Mariah. Okazuje się, że nie lubi Hol Horse'a do tego stopnia, że mu nie ufa, pozwalając mu wejść do swojej kryjówki dopiero po tym, jak Hol Horse zgadza się nie przywoływać Emperora. Nawet wtedy Kenny G. nie raczy pojawić się przed Hol Horse.

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Tenore Sax

Stand Kenny'ego G. Tenore Sax jest zdolny do generowania dużych iluzji i halucynacji. Używa go, aby ukryć wygląd rezydencji DIO.

Tenore Sax (ティナー・サックス)Link do tej sekcji
TenoreSaxMangaAv.png
Umiejętność
Iluzje
MOC
E
PRD
E
ZAS
D
WYT
A
PRC
E
ROZ
E

Historia

Tło

Kenny G. po raz pierwszy przygotowuje się do walki z grupą Joestar z Vanilla Ice i Telence T. D'Arby. Kiedy Nukesaku sugeruje, że mógłby im pomóc, grupa grozi, że go zabije, jeśli będzie przeszkadzał w ich walce.[3]

Stardust Crusaders (1989)

Kenny G. używa swojego Standa, aby złapać Josepha Joestara i Jotaro Kujo z Telence, aby pomóc swojemu towarzyszowi. W ten sposób dzieli grupę Joestar na pół, przygotowując grunt pod późniejszy atak Vanilla Ice'a. Wyczarowuje iluzję, aby spowolnić postęp pozostałej połowy, sprawiając, że rezydencja DIO jest znacznie bardziej zagmatwana i rozległa niż w rzeczywistości. Zanim jednak napotkali iluzje Kenny'ego G., Muhammad Avdol z łatwością odkrył, gdzie się ukrywa, używając jednej ze zdolności Magician's Red. Iggy następnie użył The Fool i pozbył się go, zanim zdążył wyrządzić jakiekolwiek szkody.[5]

Spin-Off

Crazy Diamond's Demonic Heartbreak

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Okazuje się, że Kenny G. przeżył swoją gehennę i że Fundacja Speedwagona najwyraźniej go zostawiła. Dziesięć lat po wydarzeniach z Stardust Crusaders, Kenny G. ustatkował się z Mariah. Z nieznanych powodów para ma kryjówkę w opuszczonym barze zakamuflowanym jego Tenore Sax. Kenny G. pozwala Hol Horse'owi wejść do swojej kryjówki, aby porozmawiać z Mariah, ale dopiero po tym, jak Hol Horse zgadza się wezwać swojego Emperora. Nawet wtedy Kenny G. nie raczy się pokazać.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Gry wideo

Kenny G. attacked by the Crusaders

JoJo RPG (SFC)

Kenny G. appears as a minor boss when the player enters DIO's mansion. He has low health and flees in terror after the first turn. Eventually, the player can corner him and defeat him with few problems, dispelling the illusion he placed on the mansion.

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

Spritekenny.PNG

Kenny G. or Ken-E-Gee in the English localization, appears a Mini Game in Super Story Mode. The player must use Avdol's heat detectors to find him and send Iggy out to attack him. The player is given a view of Kenny's movement, but with the added difficulty of Tenore Sax's confusing layout. Kenny G.'s special battle can be unlocked in Book Mode.

Galeria

Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: