Caesar Anthonio Zeppeli

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

For a similarly named character, see Part 7 SpoilersGyro Zeppeli
Człowiek tak wspaniały i ulotny jak bąbelki, które wyczarował.
Wamuu o Caesarze Zeppelim, Chapter 92: Caesar: A Lonely Youth, Part 5

Caesar Anthonio Zeppeli (シーザー・アントニオ・ツェペリ, Shīzā Antonio Tseperi) jest głównym sprzymierzeńcem występującym w drugiej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency.

Caesar jest włoskim użytkownikiem Fali i uczniem mistrza Fali, Lisy Lisy. Jest wnukiem Willa Anthonio Zeppeli i walczy z Ludźmi z Filaru u boku Josepha Joestara i jego innych, aby uhonorować swoje dziedzictwo jako Zeppeli.

Wygląd

CaesarAppearance.png

Caesar A. Zeppeli jest młodym mężczyzną o muskularnej budowie, którego charakterystycznymi cechami są dwie kolorowe plamy na obu policzkach (które są jego znamionami) i blond zaniedbane włosy. Zauważono również, że ma jamę.[5]

Podstawowym strojem Caesara jest marynarka na koszuli wsuniętej w spodnie. Nosi długi szalik, pasek, rękawiczki obciążeniowe, nakolanniki i buty.

Znakiem rozpoznawczym Caesara jest jego długa cienka opaska na głowę z rzędem mozaikowanych trójkątów. Jest ozdobiony dwoma piórami po każdej stronie głowy.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna, łososiowe ślady policzkowe)
Włosy(Blond)
Oczy(Limonkowe)
Opaska(Czarna i bordowa)
Główny ubiór
(Bordowo-ciemnoturkusowa kurtka, limonkowy podkoszulek i szalik, błękitne spodnie i buty khaki.)
Skóra(Jasna, fioletowe ślady policzkowe)
Włosy(Blond)
Oczy(Zielone)
Opaska(Fioletowa i jasnopomarańczowa)
Główny ubiór
(Jasnoniebiesko-szara kurtka, biały podkoszulek i spodnie, różowy szalik i niebiesko-szare buty.)
Skóra(Jasna, turkusowe ślady policzkowe)
Włosy(Blond)
Oczy(Błękitne)
Headband(Różowa i żółta)
Główny ubiór
(Zielono-szara kurtka, zielonkawo-biały podkoszulek i spodnie, różowy szalik i ciemnozielone buty.)
Skóra(Jasna, fioletowe ślady policzkowe)
Włosy(Blond)
Oczy(Zielone)
Opaska
(Ciemnofioletowo-szara i bladopomarańczowa)
Główny ubiór
(Niebiesko-ciemnoszara kurtka, szary podkoszulek, białe spodnie, fioletowo-szary szalik i granatowe buty.)

Osobowość

My, włoskie rodziny, mamy silniejsze więzi niż ludzie. Ponieważ mamy tę dumę, możemy iść dalej!
—Caesar Zeppeli, Joseph Joestar of Rome

Caesar Zeppeli jest gorącokrwistym, ale skupionym człowiekiem, oddanym walce z Ludźmi z Filaru.

Kiedy był młody, Caesar i jego rodzeństwo zostali pozornie porzuceni przez ojca, co uczyniło go zgorzkniałym i niezwykle brutalnym przestępcą. Kiedy został uratowany przez ojca z pułapki Ludzi z Filaru za cenę życia, Caesar zmienia swoją nienawiść w wielką dumę ze swojego nazwiska.[6]

Cezar wspomina czyny rodziny Zeppeli

Caesar zostaje przedstawiony jako arogancki użytkownik Fali, który patrzy z góry na słabą zdolność Fali Josepha Joestara[7] i nie traci okazji, aby go wyśmiać i zantagonizować w ogóle. Jednak okazuje się być człowiekiem honoru, dumnym z rodzinnej tradycji walki ze złem, a także pragnącym pomścić śmierć swojego przyjaciela, Marka, z rąk Ludzi z Filaru.[8] Kiedy Joseph okazuje się być również osobą honorową, ich relacje znacznie się poprawiają. Ogólnie rzecz biorąc, Caesar szanuje swoich starszych i przełożonych, w szczególności swoją mistrzynię Lisę Lisę. Jeśli chodzi o jego rówieśników, podczas gdy utrzymuje w najlepszym razie płytkie relacje z otaczającymi go ludźmi, kiedy naprawdę troszczy się o kogoś, jest to prawdziwa miłość, najlepiej potwierdzona przez jego związek z Josephem (oraz wskazanie przez Messinę).

Uderzenie JoJo po tym, jak odrzucił dziedzictwo jego linii rodowej

Inną cechą definiującą Caesara jest jego porywcza osobowość. Szybko rzuca się do walki, mimo że wie, że jest to szkodliwe. Będąc dumnym ze swojego nazwiska, kiedy Joseph powiedział mu, że go to nie obchodzi, Caesar uderzył go bez zastanowienia.[9] Ta wada charakteru okazała się fatalna, gdy popełnił błąd, pędząc samotnie do legowiska Wamuu, a następnie próbując go wykończyć z bliska.[10] Mając wielką determinację, Caesar kontynuował walkę, mimo że został śmiertelnie ranny i wygłosił głośną pochwałę ludzkiego ducha tuż przed śmiercią.[11] Caesar jest jednak bardzo poważną osobą przez większość czasu, gorliwie walczącą z Ludźmi z Filaru i jest zirytowany wybrykami Josepha.

Caesar jest kobiecym mężczyzną i ma zwyczaj flirtowania z pięknymi kobietami, kiedy tylko może, przywołując głęboko romantyczne gesty. Dzięki swojemu urokowi i charyzmie, a także własnym słowom, jest w stanie ukraść pocałunki wielu kobiet, z niektórymi lub minimalnymi interakcjami. Ma wiele dziewczyn. Mówi się, że jeśli widzi samotną dziewczynę, myśli, że musi do niej podejść. Stwierdzono również, że okłamuje dziewczyny, które uwodzi, ale nie uważa tego za złe.[4] Jedynym wyjątkiem od tego zabiegu jest Lisa Lisa, pomimo jej godnej uwagi urody. Jest instruktorką Caesara, którą twierdzi, że szanuje tak samo jak własną matkę.

Według JoJo 6251, Caesar nie lubi niewyrafinowanych, nieodpowiedzialnych ludzi i robaków. Ma też "Mamma Mia!" jako powiedzenie.

Umiejętności

Zdolności fizyczne

Jako umiejętnie wyszkolona osoba, Caesar posiada bardzo wysokie zdolności fizyczne: wraz z ogromną siłą fizyczną i biegłością w walce wręcz, Caesar wykazał się niesamowitym zmysłem równowagi, będąc nawet w stanie wykonać "seated jump", który wcześniej wykonał jego dziadek.

Caesar szczyci się również wysokim poziomem wytrzymałości znacznie przewyższającym normalnych ludzi, będąc w stanie przetrwać kilka dni bez jedzenia i przyjmując duże ilości kar fizycznych, jednocześnie będąc w stanie wstać i kontynuować walkę. Jego wytrzymałość została najlepiej zademonstrowana, gdy nawet po otrzymaniu Boskiej Burzy Piaskowej Wamuu, nadal był w stanie wstać i kontynuować walkę przez krótki czas, nawet udało mu się wytworzyć Falę po utracie ogromnych ilości krwi.

Caesar ma również wysoką precyzję, udaje mu się złapać spaghetti ulepszone Falą rzucone przez Josepha za pomocą dziór w tortiglioni, które jadł.

Seated Jump Łącze do tej sekcji

The Zeppeli.gif
Ci, którzy trenowali w Sendō, zyskują silne nogi i kolana. Podobnie jak jego dziadek, Caesar jest w stanie skakać bardzo wysoko z pozycji siedzącej, a następnie lądować na nogach.

Fale

Będąc urodzonym użytkownikiem Fali poprzez linię krwi swojego dziadka, Caesar był w stanie projektować swoją moc od najmłodszych lat, choć tylko pod kierunkiem Lisy Lisy nauczył się, jak prawidłowo z niej korzystać. Caesar jest w stanie używać bardziej zaawansowanych technik, takich jak skupianie Fali w koniuszkach palców, i podobnie jak Joseph może kierować Falę przez przedmioty, takie jak broń, jedzenie, a nawet żywe istoty. W jednym szczególnym przypadku wprowadził młodą kobietę w hipnozę, ładując Falę przez nią poprzez pocałunek.

Podstawą większości jego ataków są rękawice, które są naładowane specjalną substancją podobną do mydła. Z tego powodu jest w stanie uwolnić bąbelki z rąk w dowolnym momencie i połączyć je z Falami, aby stworzyć śmiercionośne pociski.

Ataki

Ripple Hypnosis Łącze do tej sekcji

CaesarRippleHypnosis.gif
Caesar może hipnotyzować ludzi i zwierzęta, używając na nich Fale. Proces ten może obejmować pocałunek lub po prostu dotknięcie głowy rękami. Zahipnotyzowana osoba będzie działać zgodnie z jego żądaniami i będzie silniejsza niż zwykła istota, przesiąknięta Falami. Caesar używa to na kobiecie, aby mogła walczyć z Josephem.

Bubble Launcher (シャボンランチャー Shabon Ranchā)Łącze do tej sekcji

BubbleLauncher.gif
Caesar wystrzeliwuje grad bąbelków z rękawiczek, z których każda pokryta jest Falami. Zwiększa to gęstość pęcherzyków i pozwala im uderzać w obiekty z większym wpływem. Po uderzeniu przez zaporę dorosły mężczyzna byłby całkowicie zdmuchnięty.

Bubble Barrier (シャボンバリアー Shabon Bariā)Łącze do tej sekcji

BubbleBarrier.gif
Czasami używany w połączeniu z Bubble Launcher; Różnica polega na tym, że zamiast wielokrotnego użycia w zaporze, Caesar wyczarowuje pojedynczą gigantyczną bańkę zdolną do wchłonięcia i uwięzienia celu.

Sticking Ripple & Repelling Ripple (くっつく波紋とはじく波紋 Kuttsuku Hamon to Hajiku Hamon)Łącze do tej sekcji

CaesarStickingRipple.gif
Caesar jest w stanie używać Fali jako repelentu i przylegać do siebie lub przedmiotów do innych przedmiotów i płynów. Josephowi i Caesarowi udaje się wspiąć na filar pokryty olejem z przyczepnością, a Caesar używa go do odbicia strumienia ropy pod wysokim ciśnieniem. Później Caesar i Joseph zmuszają Esidisi do opuszczenia ciała Suzi Q. Joseph wysyła pozytywne Fale rozpraszające do różnych punktów ciała Suzi Q, podczas gdy Caesar skupia atraktujące negatywne Fale tylko na jej sercu, zmuszając Esidisiego do odejścia, gdy nie może już sobie z tym poradzić.

Bubble Cutter (シャボン・カッター Shabon Kattā)Łącze do tej sekcji

BubbleCutter.gif
Oparta na Ripple Cutter jego dziadka, technika ta jest bezpośrednim ulepszeniem Bubble Launcher i tworzy bąbelki z możliwością cięcia. W przeciwieństwie do oryginalnego ataku, bąbelki obracają się z dużą prędkością i wykorzystują siłę odśrodkową, ale są w stanie pozostać nienaruszone dzięki Fali. To powoduje, że tworzą kształty podobne do spodków z małym pierścieniem przypominającym ostrze otaczającym każdą bańkę. Bąbelki te poruszają się z większą prędkością i mają większą podatność, dzięki czemu użytkownik może z łatwością wystrzelić je w dowolnym kierunku.

Bubble Cutter Gliding (シャボンカッターグライディン(滑走) Shabon Kattā Guraidin)Łącze do tej sekcji

BubbleCutterGliding.gif
Bardziej wszechstronna wersja Bubble Cutter, Caesar poświęca ilość ataku i koncentruje się na skuteczności. Wystrzeliwując kilka bąbelków, jest w stanie wycelować je podobnie jak pociski samonaprowadzające. Są w stanie obejść obiekty i mają większą szansę na trafienie przeciwnika.

Bubble Lenses (シャボン・レンズ Shabon Renzu)Łącze do tej sekcji

BubbleLenses.gif
Caesar wytwarza bąbelki z Falami, które mają zdolność załamywania światła i skupiania ich w wiązkach, podobnie jak szkło powiększające. Po ich wystrzeleniu bąbelki stają się nieruchome, a każde przechodzące źródło światła spowoduje efekt domina, łącząc bąbelki ze sobą i ostatecznie strzelając wieloma wiązkami w cel.


Historia

Tło

Caesar jako chłopiec, z rodziną

Caesar Zeppeli urodził się 13 maja 1918 roku w Genui we Włoszech. Jako dziecko Caesar ubóstwiał swojego ojca, Mario Zeppeli. Kiedy miał 10 lat, jego ojciec zostawił go i jego rodzeństwo bez wyjaśnienia i ostrzeżenia. W rezultacie Caesar zaczął nienawidzić swojego ojca, myśląc, że żyje nowym i beztroskim życiem bez nich. Jego matka zmarła wiele lat wcześniej z nieznanych powodów, a krewni wkrótce ukradli wszystko, co pozostało z jego osieroconej rodziny. Chociaż sąsiedzi rodziny zaopiekowali się rodziną Caesara, sam Caesar stał się brutalnym młodzieńcem, który musiał zostać wysłany do sierocińca. Ze względu na zły stan sierocińców w latach 30-tych mówi się, że jego życie tam było gorsze niż więzienie, co tylko podkreślało jego przestępcze zachowania. W końcu uciekł i stał się bezdomnym włóczęgą śpiącym na ulicy. Cezar wyrobił sobie markę, popełniając każdą zbrodnię, jaką można sobie wyobrazić, z wyjątkiem morderstwa, i powszechnie się go obawiano. Używał klucza, aby rozpocząć wszystkie swoje walki i szybko je kończył. Wtedy Caesar nie był świadomy, że jego energie Fali w pełni się przebudziła i że używał jej w swoich bitwach.

Kiedy miał 16 lat, Caesar zauważył swojego ojca spacerującego po Rzymie; śledził go z zamiarem zabicia go, przechodząc przez tajne przejście pod Koloseum, które prowadzi do Ludzi z Filaru. Caesar zobaczył klejnot w ścianie, w której byli zamknięci. Nie wiedząc, że jest to część pułapki zastawionej przez Wamuu, przypadkowo ją aktywował, ale jego ojciec zepchnął go z drogi, zanim sam mógł zostać zabity. Poświęciwszy się, mimo że nie rozpoznał własnego syna, Caesar odzyskał szacunek wobec ojca i poprzysiągł zemstę na Ludziach z Filaru.

Jakiś czas po tym wydarzeniu Caesar znajduje Lisę Lisę w Wenecji na umierającą prośbę ojca. Trenuje z nią, aby korzystać ze sztuki Fali, ale najwyraźniej nauczył się niewiele więcej niż podstaw, ponieważ wciąż musi przejść przez ostatnią część treningu Fali, aby w pełni go opanować, wraz z Josephem. W pewnym momencie Caesar podróżuje do Niemiec i zaprzyjaźnia się z Markiem, niemieckim żołnierzem. Szczególnie pomaga mu w znalezieniu dziewczyny.

Battle Tendency

Caesar użuwa swojego Bubble Launcher

Caesar spotyka Josepha w Rzymie w restauracji. Podczas gdy próbuje zdobyć względy, Joseph jest zniesmaczony romantyczną postawą Caesara i postanawia zrobić dowcip, wzdrygając się spaghetti na Włocha. Jednak Cezar blokuje spaghetti trzema maccheroni przyklejonymi do widelca i wysyła je z powrotem do kieliszka Josepha. Przy fontannie Toritone Caesar spotyka się z Josephem i Speedwagonem i wyraża całą pogardę, jaką ma dla rodziny Joestar, co rozgniewa Josepha. Caesar mówi Josephowi, że nie mógł nawet pokonać przypadkowej kobiety, którą Caesar uwodzi i całuje. Kobieta nagle obezwładnia Josepha i wrzuca go do fontanny dzięki hipnozie Fal. Caesar pokazuje tam swoją specjalną technikę, Bubble Launcher. Wysyłając w Josepha lawinę bąbelków z Falami, Caesar więzi swojego wroga w bańce. Jednak kiedy Caesar uwalnia kobietę, całując ją ponownie, gołąb nagle wychodzi z jej ust do jego, powalając go również do fontanny. Walka kończy się remisem, ale obaj nienawidzą się bardziej.

Caesar przeciwko Wamuu

Czekając, aż naziści przyprowadzą ich do Ludzi z Filaru, Caesar i Joseph postanawiają zagrać w pokera. Jednak obaj oszukują i wybucha kolejna walka. Na szczęście zostaje przerwana, gdy przybywa żołnierz Mark, jeden z przyjaciół Caesara. Następnie Mark odwozi całą trójkę do Koloseum. Kiedy przybywają, są przerażeni, gdy odkrywają, że wszyscy żołnierze, którzy tam byli, zostali zabici. Jeden z Ludzi z Filaru, Wamuu przechodzi przez Marka i pochłania połowę jego ciała, a Caesar musi go zabić Falami jako litość. Rozwścieczony śmiercią przyjaciela, Caesar atakuje Ludzi z Filaru, ale nakrycie głowy Wamuu sprawia, że jego "Bubble Launcher" jest bezużyteczny i zostaje ranny w twarz. Caesar atakuje ponownie, przysięgając pomścić przyjaciela, ale Ludzie z Filaru szydzą z jego bezsensownej determinacji, a Wamuu uderza go palcami w gardło, blokując mu oddech i wyciągając go. Następnie wkracza Joseph i podczas gdy udaje mu się zranić Wamuu, Człowiek z Filaru używa swojej Boskiej Burzy Piaskowej, aby ciężko zranić Josepha. Aby ochronić Caesara i Speedwagona przed Wamuu, Joseph udaje tchórzostwo, aby go wyprowadzić. Caesar w końcu odnajduje Josepha i jest świadkiem, jak blefuje Wamuu i Esidisi, aby odeszli i wszczepili mu obrączki. Odnajdując nowo odkryty szacunek dla Josepha, Caesar postanawia pomóc mu stać się silniejszym, aby pokonać Ludzi z Filaru. Następnie Caesar mówi Josephowi, aby trzymał szklankę wody do góry nogami z Falami, demonstrując swój brak treningu.

Ostatni wysiłek Caesara

Caesar zabiera go więc do Wenecji, aby spotkał się ze swoim mistrzem. Lisa Lisa pojawia się przed nimi w kanałach Wenecji i testuje Josepha, zanim założy na niego maskę do oddychania Fali. Lisa Lisa następnie zabiera ich na wyspę Air Supplena i natychmiast zmusza ich do zajęcia się "Hell Climb Pillar", filarem pokrytym olejem, który wymaga specjalistycznej kontroli Fali, aby się wspiąć. Caesar jest w stanie wspiąć się na wieżę, koncentrując Fale na koniuszkach palców, ale wyraża troskę o Josephie, który jest mniej doświadczony od niego. U góry Joseph przypadkowo aktywuje potężny strumień oleju, który jest tak silny, że może przeciąć długopis. Caesar jednak przechodzi przez to, koncentrując swoją Falę w częściach ciała, których dotknie strumień, aby się chronić. Kiedy Joseph prawie osiąga szczyt, ale się ślizga, Caesar chwyta go za ramię, ratując go.

Po tygodniach treningów obaj dotarli do ostatniej fazy, w której Caesar musiał pokonać Messinę. Udaje mu się wygrać po tym, jak Messina przyznaje się do porażki, mówiąc, że kontynuowanie walki spowoduje, że jeden z nich lub obaj zginą i przyznają, jak daleko Caesar rozwinął swoje umiejętności. Caesar sprawdza Josepha, aby zobaczyć jego postępy, ale jest przerażony, gdy widzi go walczącego z Esidisi. Pomimo chęci pomocy przyjacielowi, Messina radzi, aby wrócili, aby chronić Lisę Lisę i Czerwony Kamień Aja, ponieważ byli zbyt daleko, aby dotrzeć do Josepha na czas. Kiedy wraca, dowiaduje się, że szczątki Esidisiego opętały Suzi Q. Co gorsza, Esidisi odesłał Super Aję w paczce. Caesarowi i Josephowi udaje się uratować Suzi Q, używając połączonej Fali, aby zneutralizować obrażenia jej ciała, jednocześnie zmuszając Esidisi do odejścia. Joseph i Caesar udają się do biura listonosza i robią scenę, ponieważ chcą paczki, którą Esidisi odesłał. Jednak Lisa Lisa wciąż odkrywa, że paczka zmierza do Szwajcarii, a zatem czterej pozostali użytkownicy Fali jeżdżą tam razem. Paczka zostaje jednak przechwycona przez nazistów, którzy zapraszają grupę do swojej chaty. Kars infiltruje chatę i prawie kradnie Super Aja, ale Josephowi udaje się ją odzyskać. Caesar pomaga Josephowi wydostać się z klifu, używając stalaktytów jako prowizorycznej liny dla swojego partnera.

Ostatnie Fale

Grupa następnie wyróżnia opuszczony hotel, który musi być legowiskiem Karsa. Podczas pościgu za Karsem, Caesar wyprzedza resztę grupy po kłótni z Josephem o czekanie na atak. Gdy zbliża się do hotelu, Caesar widzi prawie niewidocznego mężczyznę wychodzącego z budynku. Kiedy pojawia się Messina, niewidzialny mężczyzna okazuje się być Wamuu, przecina rękę Messiny i wciąga go do hotelu. Wamuu pojawia się ponownie, spodziewając się dobrej walki, ale Caesar przekracza jego oczekiwania, ujawniając technikę: Bubble Cutter. Zainspirowany techniką Wine Cutter Willa Anthonio Zeppeli, Caesar sprawia, że jego bąbelki obracają się, aby zamienić je w pływającą piłę brzęczącą, a wiatr generowany przez Wamuu automatycznie przyciąga je do niego. Raniąc Wamuu, Caesar wykorzystuje przewagę. Wamuu próbuje wbiec do środka, ale Caesar przecina mu nogę i łamie równowagę ślizgającymi się bąbelkami. Korzystając z okazji, Caesar skacze, aby dokonać zamachu stanu, ale Wamuu pozwala sobie na upadek do tyłu, aby wykonać przewrót i kopie Caesara, aby wrócić do hotelu. Caesar wchodzi do głównej sali hotelu, gdzie Wamuu konfrontuje się z nim. Jednak Caesar ujawnia, że jego bąbelki działają teraz jak soczewki załamujące światło słoneczne wewnątrz sali. Wamuu jest wystawiony na działanie promieni słonecznych i oparzenia, ale kiedy Caesar zbliża się do swojego ostatecznego ataku, jego cień zostaje wykorzystany przez Wamuu, aby ukryć się przed światłem słonecznym, więc zostaje zadany śmiertelnym ciosem przez Boską Burzę Piaskową. Pomimo utraty większości krwi i nie może już generować Fal do ataków, zrywa Wamuu obrączkę z warg, które zawiera antidotum na pozostałą obrączkę Josepha. Spadając ze schodów w kałużę własnej krwi, zamyka ją - wraz z opaską na głowie - w bańce Fali wykonanej z jego krwi i ostatnich rezerw energii Fali, którą Joseph może wziąć, zanim jego ciało zostanie zmiażdżone przez skałę w kształcie krzyża.

Dziedzictwo

Po bitwie Wamuu przyznaje, że Caesar był najpotężniejszym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek miał do czynienia. Jego śmierć była w stanie sprawić, że stoicka Lisa Lisa zalała się łzami.

Przed bitwą rydwanów Josepha z Wamuu, prosi Caesara, aby dał mu siłę, gdy zakłada opaskę. Podczas kulminacji bitwy Joseph podpala opaskę, krzycząc o pomoc Caesara, używając jej w połączeniu z własną butelką oleju, aby pokonać Finałowy Tryb Wamuu: Atmospheric Rift i wygrać.

Relacje

Rodzina

 • Will Anthonio Zeppeli: Caesar uważa, że więzi między włoską rodziną, taką jak Zeppeli, są silniejsze niż większość ludzi. Według niego, ze względu na swoją dumę, Zeppeli mogą samodzielnie radzić sobie ze swoimi problemami i mają wolę, aby sobie z nimi poradzić. Kiedy po raz pierwszy spotyka Josepha, mówi, że to dlatego, że Jonathan potrzebował tak wiele pomocy, aby stoczyć własną bitwę, Will umarł z tego powodu.
 • Mario Zeppeli: Caesar początkowo uważał swojego ojca za największego stolarza w Neapolu i uważał go za wcielenie idealnego człowieka. Po tym, jak Mario nagle opuścił go i jego rodzeństwo, gdy byli dziećmi, Caesar nienawidził swojego ojca. Gdy dorósł, był zdeterminowany, aby zabić swojego ojca i ostatecznie znalazł Mario w Rzymie. Jednak Caesar aktywuje pułapkę Wamuu, dotykając klejnotu na ścianie. Mario ratuje życie Caesara kosztem własnego, spychając Caesara z drogi. Od tego czasu nienawiść Caesara do ojca zniknęła, a zamiast tego została zastąpiona pragnieniem zemsty na Ludziach z Filaru.
 • Bracia: Chociaż niewiele o nich wiadomo, możemy wywnioskować, że 3 było młodszych od niego i podziwiało Caesara po sierocińcu.

Przyjaciele

Rywalizacja Josepha i Caesara
 • Joseph Joestar: Ze względu na trudną historię śmierci Willa Anthonio Zeppeli i brak umiejętności Josepha - wraz z jego ogólną osobowością - obaj początkowo w ogóle się nie dogadywali. Caesar uznał Josepha za przestępcę, który zwykle wygłupiał się w niewłaściwych momentach. Jednak po tym, jak Joseph otrzymał obrączki od Ludzi z Filaru po uratowaniu Speedwagona i Caesara, jego szacunek dla Josepha wzrósł. Po wspólnym ukończeniu treningu Fali Caesar odkrył, że Joseph jest zarówno niezawodnym sojusznikiem, jak i dobrym przyjacielem. Kiedy walczył z Wamuu, mimo że umierał od uderzenia przez atak Boskiej Burzy Piaskowej, nadal używał resztki swojej siły i Fali, aby rozerwać pierścionek z wargi zawierający antidotum na pozostałą obrączkę Josepha i umieścił go w bańce Fali wykonanej z jego własnej krwi, aby mu ją dać. Kiedy Joseph zdał sobie sprawę, że Caesar umarł, natychmiast załamał się, płacząc imię przyjaciela w agonii. Natychmiast szukał zemsty na Ludziach z Filaru za swoją porażkę.
 • Lisa Lisa: Przypuszczalnie spotkawszy się po śmierci Mario Zeppeli, zostaje przedstawiona jako mentorka Fali Caesara. W związku z tym Caesar szanuje ją, prosząc ją o pomoc w szkoleniu Josepha w prawidłowym używaniu Fali. Stwierdził, że patrzy na nią jak na własną matkę i jest być może jedną z niewielu pięknych kobiet, z którymi nigdy nie flirtował, okazując jej wielki szacunek jako osobie. Joseph twierdzi nawet, że Caesar czcił ją jako boginię. Kiedy zmarł, Lisa Lisa próbowała zachować spokój i udawała, że jest obojętna, ale później załamała się, pokazując, jak bardzo troszczyła się o niego jako studenta i przyjaciela. Pomimo ich bliskości, prawdopodobnie nigdy nie powiedziała Caesarowi, że jest matką Josepha.
 • Robert E. O. Speedwagon: Po rozpoczęciu szkolenia Fali, Caesar poświęcił swoje życie zemście na tych, którzy zabili jego ojca. Przyjaźniąc się z jego dziadkiem, Speedwagon poinformował Caesara o wydarzeniach, które doprowadziły do śmierci Willa Zeppeli. Poza tym ich związek jest nieznany poza tym, że są znajomymi w walce z Ludźmi z Filaru. Możliwe jest jednak, że kapelusz, który Caesar nosi podczas swojego pierwszego pojawienia się, był tym samym kapeluszem, który Speedwagon odziedziczył po Willu po jego śmierci.
 • Messina: Chociaż nie pokazano szczególnie bliskości, Caesar okazał Messinie pewien poziom szacunku jako wojownik Fali i nauczyciel pod Lisą Lisą. Po porażce podczas ostatniej próby Caesara, Messina przyznał, że go prześcignął.
Caesar zdenerwowany śmiercią Marka
 • Mark: Mark był nazistowskim przyjacielem Caesara podczas wojny, prowadząc Caesara do rzymskiego Koloseum na miejsce wykopalisk w lokalizacji Ludzi z Filaru. Podczas tej przejażdżki Caesar ujawnia, że był skrzydłowym Marka, gdy Mark po raz pierwszy poprosił swojego przyszłego narzeczonego, pokazując, jak lojalny jest wobec swojego przyjaciela. Kiedy połowa Marka zostaje natychmiast zjedzona przez Ludzi z Filaru, Caesar używa Fali na jego sercu, aby złagodzić jego ból i ostatnie chwile. Caesar jest również bardzo rozwścieczony, gdy widzi, że Mark chciał wrócić do domu, aby zobaczyć swoją narzeczoną, ale został okradziony z tej szansy wraz z jego śmiercią.

Wrogowie

 • Wamuu: Jako jeden z Ludzi z Filaru, którzy zabili jego ojca oraz Człowiek z Filaru, który zabił jego przyjaciela Marka, Caesar bardzo nienawidził Wamuu. W końcu Wamuu zabił Caesara, ale stwierdził, że Caesar zasłużył na jego szacunek i że poradziłby sobie lepiej przeciwko Karsowi.
 • Kars: Jako człowiek, który stworzył Kamienne Maski, Kars jest zasadniczo odpowiedzialny za śmierć ojca, dziadka i pradziadka Caesara. Caesar gardził nim nawet bardziej niż innych Ludzi z Filaru.
 • Esidisi: Podczas gdy Caesar nie był tak entuzjastycznie nastawiony do zabicia Esidisiego jak Kars czy Wamuu, Caesar gardził nim mimo wszystko. Caesar później zniszczył go z pomocą Josepha i okazał obrzydzenie do Esidisi, który przejął ciało Suzi Q.

Inni

 • Jonathan Joestar: Caesar żywił wielką urazę do Jonathana i obwinia go za śmierć dziadka. Jednak nadal okazywał mu szacunek w niektórych sprawach.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Umieszczę amulet na naszyjniku, abyś wpadła w magiczne zaklęcie naszyjnika miłosnych pocałunków. A teraz, aby rzucić tę magię na usta.
  —Caesar Zeppeli, Chapter 62: The Pillar Man, Santana, Part 9
 • My, włoskie rodziny, mamy silniejsze więzi niż ludzie. Ponieważ mamy tę dumę, możemy iść dalej!
  —Caesar Zeppeli, Chapter 63: Joseph Joestar of Rome
 • Specjalny atak Fali: Bubble Launcher! Weź to i wróć na wieś, Joestar.
  —Caesar Zeppeli, Chapter 63: Joseph Joestar of Rome
 • Mój przyjaciel zginął! Nie zamierzam stracić jednego oka!
  —Caesar Zeppeli, Chapter 67: Ultimate Warriors from Ancient Times, Part 3
 • Szanuję mistrza tak samo jak własną matkę! Nie szanuj jej, a każę ci zapłacić!
  —Caesar Zeppeli o Lisie Lisie, Chapter 72: Ripple Teacher Lisa Lisa, Part 2
 • Jak wiesz, ten biznes ma związek z moim pochodzeniem! Biznes zajmujący się rodziną Zeppeli! Jestem zmuszony iść i pomścić moją rodzinę, gdy wiem, gdzie ukrywa się Kars! Nie mogę tu zostać i cierpliwie czekać, aż uderzy!
  —Caesar Zeppeli, Chapter 88: Caesar: A Lonely Youth, Part 1
 • To okrutny i dziki Caesar, który cię pokona!
  —Caesar Zeppeli, Chapter 90: Caesar: A Lonely Youth, Part 3
 • Nie możesz się już ruszać! Jesteś filmem! Jesteś filmem fotograficznym! Niech światło cię odsłoni i poparzy, Wamuu!
  —Caesar Zeppeli, Chapter 91: Caesar: A Lonely Youth, Part 4
 • Będę oddychał ostatnim, gloryfikując umysł skupiony na przyszłości, którą odziedziczyłem po moich przodkach, umyśle Zeppeli! Ludzki umysł!
  —Caesar Zeppeli, Chapter 92: Caesar: A Lonely Youth, Part 5
 • JoJo! To są moje ostateczne Fale! Odbierz to! (JOJO(ジョジョ)ーーーーー おれの最後の波紋だぜーーーー うけとってくれーーーッ, JoJo! Ore no saigo no Hamon daze! Uke totte kure)
  —Ostatnie słowa Caesara Zeppeli, Chapter 92: Caesar: A Lonely Youth, Part 5

Tworzenie i rozwój

Hirohiko Araki uważa, że istnieją nieskończone możliwości, które mogą mieć kulisty kształt jak bańka, biorąc pod uwagę bardzo ważny aspekt JoJo i kontrast z "bronią nie do pokonania" powszechną w innych shonen. Wyposażył Caesara Zeppeliego w bańki, ponieważ są to bronie z wadami, i fajnie było pisać, że muszą je przykrywać poprzez strategię, radząc sobie z różnymi zaletami i wadami, które każdy z nich ma. W sensie narracyjnym Araki wybrał bąbelki, ponieważ są "ulotne", doskonale reprezentują jego przeznaczenie. Gyro Zeppeli i Josuke odziedziczyli te sfery, a jego stanowisko w tej sprawie nie zmieniło się od czasu, gdy pierwotnie narysował Caesara.[12]

Rozbieżność

Lewo: Jump '87, No. 37
Prawo: Tom 4

Podczas oryginalnej publikacji Battle Tendency w Weekly Shonen Jump, fani skarżyli się na istnienie Caesara, ponieważ jego dziadek, Will Anthonio Zeppeli, stwierdził, że nie ożenił się ani nie ma rodziny. Zdanie Willa Zeppeliego zostało poprawione w wersji Tankoban, z wcześniejszymi wydaniami zawierającymi przeprosiny od samego Arakiego.[13]

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: