Holy Kujo

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Postać przedstawiona w tym artykule jest powszechnie określana jako "Holly Kujo".
For a similarly named character, see Part 8 SpoilersHoly Joestar-Kira
Kiedyś był takim dobrym chłopcem... a teraz nie wiem, co się z nim stało!
—Holy Kujo, Chapter 114: Jotaro Kujo, Part 1

Holy Kujo (空条 ホリィ, Kūjō Horyi), née Joestar (ジョースター, Jōsutā), jest drugorzędną sprzymierzeńczynią występującą w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders. Jest córką Josepha Joestara i Suzi Q, żoną Sadao Kujo i matką Jotaro Kujo.

Ze względu na związek między ciałem Jonathana Joestara a jego potomkami, Holy zyskuje Stand, gdy DIO zyskuje swój. Jednak zachorowała z powodu mocy własnego Standa, co zmusza Jotaro i Josepha na podróż do Egiptu, aby zabić DIO.

Wygląd

Holy Kujo to czterdziestopięcioletnia kobieta pochodzenia brytyjskiego i włoskiego z jasnymi włosami sięgającymi ramion. Podobnie jak w przypadku każdego innego Joestara, posiada znamię w kształcie gwiazdy po lewej stronie karku.

Holy nosi wiele strojów w Stardust Crusaders. W swoim pierwszym pojawieniu się nosi długą sukienkę, naszyjnik z pereł i kolczyki. Kiedy spotyka się z Josephem, nosi płaszcz na koszulę z kołnierzykiem i spódnicę, a także naszyjnik i kolczyki. W domu nosi koszulę z długim rękawem, długą spódnicę, fartuch, kapcie i okrągłe kolczyki. Kiedy mdleje następnego ranka, nosi kardigan, koszulę, długą spódnicę i okrągłe kolczyki. Podczas opieki Fundacji Speedwagona nosi koszulę nocną, będąc przykutą do łóżka. Te stroje różnią się w mandze, anime, i OVA.

W pierwszym odcinku anime Stardust Crusaders , jej okrągłe kolczyki zostały zaprojektowane tak, aby odziedziczyć po Lisie Lisie.[6] Jej poprzedni strój w tym samym odcinku również zawiera naszyjnik z koralików, podobny do tego, który Suzi Q nosi w anime, gdy jest starsza.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna, purpurowa szminka.)
Włosy(Brudny blond)
Oczy(Błękitne)
Pierwszy ubiór
(Brązowy płaszcz i spodnie, różowa koszula, turkusowe kolczyki.)
Drugi ubiór
(Różowa koszula, biały fartuch, błękitne kolczyki.)
Skóra(Trochę opalona)
Włosy(Jasnobrązowe)
Oczy(Czarne)
Ubiór(Sweter w fioletowe paski.)
Skóra(Blada)
Włosy(Jasnobrązowe)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Jasny pomarańczowy płaszcz, złote i czerwone kolczyki, czerwony naszyjnik.)
Skóra(Jasna, czerwona szminka.)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Niebieskie)
Pierwszy ubiór
(Fioletowy płaszcz z białymi guzikami, ciemne rajstopy, białe szpilki, zielone kolczyki.)
Drugi ubiór
(Niebieski fartuch na jasnożółtej koszuli, purpurowa spódnica, fioletowe kapcie, zielone kolczyki.)
Skóra(Jasna, różowa szminka.)
Włosy(Brudny Blond)
Oczy(Turkusowe)
Drugi ubiór
(Biały fartuch z pomarańczowym wykończeniem na biało-różowej koszuli w paski, brązowa spódnica, limonkowe kolczyki.)

Osobowość

Matka Jotaro... Holy może sprawić, że ludzie poczują się swobodnie, czujesz, że wszystko jest w porządku, gdy jesteś w jej pobliżu.
Noriaki Kakyoin o Holy Kujo, Chapter 122: Head to Egypt
Kochający związek Holy z synem

Holy jest wesołą, kochającą matką swojego syna Jotaro Kujo, prawie nigdy nie widywaną bez uśmiechu. Pomimo powszechnych obelg syna i ogólnej irytacji na nią, jest w stanie przejrzeć go i dostrzec w nim prawdziwą dobroć, z której jest głęboko dumna.[7] Kocha swoją rodzinę z całego serca, a nawet kłamie na temat własnego dobrego samopoczucia, aby nie martwić się o nią.[8] Ogólnie rzecz biorąc, jest troskliwą osobą, okazującą troskę o rannego Kakyoina, poświęcającą czas na opiekę nad jego ranami.[9] Kakyoin czuje się nią zainspirowany, opisując ją jako "kogoś, kto po prostu uspokaja cię, będąc blisko niej".[8]

Pomimo swojego wieku czasami jest dziecinna, łaskocze ojca publicznie[3] i żartobliwie żąda, aby nazywał ją jej pseudonimem.[2]

Mieszkając w Japonii od dwudziestu lat, przystosowała się do życia tam, bardzo dobrze mówiąc po japońsku, jak zauważył japoński policjant.[10]

Umiejętności

Stand

Main article: Stand Holy

Kiedy DIO żył, opracowała Stand, ale nie była w stanie go używać, zarówno ze względu na jej łagodną naturę, jak i brak potrzeby walki. Jej Stand dawał jej wysokie, podobne do gorączki objawy, jednocześnie pogarszając jej zdrowie, aż umiera w ciągu około 50 dni. Jej "umiejętność" była powodem, dla którego jej ojciec, Joseph i jej syn, Jotaro, poszli zabić DIO i spowodowali rozwój wydarzeń z Stardust Crusaders.


Więź rodzinna Łącze do tej sekcji

BirthmarkThumb.png
Jako część rodziny Joestar, Holy nosi znamię gwiazdy i połączenie z nadprzyrodzonością. Według Avdola, więź dzielona między DIO i rodziną Joestar obudziła ich duchową moc. W przypadku Holy rozwinęła śmiertelny Stand i jest w stanie wyczuć obecność swojej rodziny.[11][12]


Historia

Tło

Holy jako dziecko

Holy jest córką Josepha Joestara i Suzi Q, urodzoną w 1942 roku.[4]

W anime jest krótko pokazana w 1950 roku jako ośmioletnia dziewczynka wraz z rodzicami, gdy patrzą na Erinę na łożu śmierci.[13]

Battle Tendency

Po raz pierwszy wspomniano o niej, gdy Japończyk wpada na Josepha z walizką, gdy Joseph jest na lotnisku. Zauważa, że mężczyzna jest Japończykiem i uderza go kolanem w brzuch. Następnie twierdzi, że nienawidzi Japończyków, ponieważ jego ukochana córka zakochała się w Japończyku i opuściła dom na drugim końcu świata, rzadko wracając do domu w odwiedziny przez następne dwadzieścia lat.[14]

Stardust Crusaders (1988-1989)

Holy zostaje przedstawiona jako kochająca matka Jotaro Kujo. Kiedy zamyka się w więzieniu, twierdząc, że jest opętany przez złego ducha, Holy wzywa swojego ojca, Josepha Joestara, aby go zobaczyć.[10] Joseph mówi Jotaro i Holy, że DIO zdobył ciało Jonathana Joestara i w jakiś sposób rozwinął zdolność Stand, ale mimo to nie udaje mu się przekonać go nawet dowodami. Jednak Holy nie przejmuje się tym zbytnio i nadal żyje tak, jakby wszystko było normalne.[15]

Holy jest uleczona po śmierci DIO

Z tego powodu wszyscy potomkowie Jonathana również rozwinęli Stand, "złego ducha", o którym wspomniał Jotaro. Holy w końcu również go rozwija, ale nie ma siły, aby ją utrzymać i zachoruje po ukrywaniu swojego stanu przez jakiś czas, aby nie martwić się rodziną. Niedomagający stan Holy staje się katalizatorem wyprawy Jotaro i spółki do Egiptu, ponieważ klęska DIO powstrzymałaby Stand Holy przed pokazaniem się.[16] Gdy Grupa Joestar podróżuje z Tokio do Kairu, choroba Holy pogarsza się. W pewnym momencie odwiedza ją matka, Suzi Q.[17]

Pod koniec przygody znów staje na nogi i znów jest kochającą osobą, którą była.[18]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Gry wideo

JoJo RPG (SFC)

Holy appears as a character the player can talk with during the first scenario, at Jotaro's house. Besides that, she appears only in cutscenes.

Bijatyki Capcom (PS1/DC/Arcade)

Spriteholy.PNG

JoJo's Venture & Heritage for the Future

Holy Kujo appears as part of the Joestar Group's individual Story Mode campaigns, in cut-scenes adapting the plot of Stardust Crusaders as she falls ill.

There is a mistranslated line in Jotaro's Story Mode where she refers to Joseph as Jotaro's uncle, when in fact Joseph is Jotaro's grandfather. This was corrected in the HD version as "I'd better tell his grandfather about this."

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

PSXHolyRecovered.png

With the addition of Super Story Mode, Holy is part of the plot, as the motivation for the Joestar Group to track down and destroy DIO when she falls ill. She is saved by the end and celebrates her family's return.

Galeria

Ciekawostki

  • Na początku rozdziału 120 Holy śpiewa do siebie: "Come on, baby, do the locomotion", prawdopodobnie z piosenki Gerry'ego Goffina i Carole King "The Loco-Motion", rozsławionej w 1980 roku, kiedy została nagrana przez Kylie Minogue.
    • Podobnie, w adaptacji anime z 2014 roku, nuci popową piosenkę Seiko Matsuda z 1980 roku "Aoi Sangoshou" ("Błękitna Rafa Koralowa" po polsku), dobrze pasując do osi czasu, ponieważ japońska piosenka popularna w czasie, gdy rozgrywa się akcja Stardust Crusaders, a także nawiązuje do japońskiego imienia Holy to Seiko.

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: