Chaka

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Ojciec zasługiwał na śmierć, podobnie jak ten drugi facet! A teraz myślę, że przetnę cię na pół.
—Chaka opętany przez Anubisa, Chapter 193: Anubis, Part 1

Chaka (チャカ Chaka) jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Jest egipskim rolnikiem, który znajduje Anubis, czującego Standa przywiązanego do miecza, który pracuje dla DIO. Po opętaniu przez miecz i tymczasowym staniu się jego użytkownikiem Stand, Chaka zostaje zmanipulowany, aby iść do walki z Jean Pierre Polnareff.

Wygląd

ChakaAppearance.png

Chaka jest Egipcjaninem średniego wzrostu i muskularnej budowy. Ma ciemne włosy, które są uformowane w kucyk. Chaka ma wydatne kości policzkowe i usta, a jego brwi zakrzywiają się w górę w kierunku zewnętrznych końców. Nosi tunikę, pelerynę, cienką szarfę w talii, opaski na nadgarstki i poszarpane spodnie, które są podarte nad goleniami.

Dodatkowo Chaka nie nosi butów i chodzi boso.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne z fioletowymi pasemkami.)
Oczy(Szary)
Ubiór
(Żółta tunika, niebieska szarfa, czarne opaski na rękę i spodnie z niebieskimi pasemkami.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Czarne)
Oczy(Czarne)
Ubiór(Biała tunika)
Skóra(Opalona, fioletowa szminka)
Włosy(Ciemnobrązowe)
Oczy(Ciemnoszare)
Ubiór
(Opalona tunika, ciemnobrązowe opaski na nadgarstki, szarfa i spodnie z bordowymi pasemkami.)
Skóra(Brązowa, fioletowa szminka)
Włosy(Ciemnobrązowe)
Oczy(Ciemnoszare)
Ubiór
(Brązowa tunika, brązowe opaski na nadgarstki, szarfa i spodnie.)

Osobowość

Chaka jest łagodnym rolnikiem, który pracuje ze swoim ojcem. Chociaż często obrażany i zabrania mu się robienia wiele, pozostaje lojalny i pełen szacunku. Jest raczej ciekawy i naciska na ojca, aby pozwolił mu zobaczyć Anubisa. Jest również nieco przestraszony, próbuje pozbyć się winy i stoi w szoku, gdy Anubis przebija klatkę piersiową ojca.[3]

Po uwolnieniu pochwy Anubisa i poddaniu się jego kontroli, staje się zimnokrwistym zabójcą. Jego szacunek dla ojca i ludzkiego życia znika, a on chętnie przyjmuje misję zabicia Grupy Joestar.[3] Polnareff opisuje go jako honorowego za bezpośrednie wyzywanie go do walki i szybkie przedstawienie się,[4] ale nie wiadomo, jak bardzo prawdziwe ja Chaki wpłynęło na tę decyzję.

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Anubis

Chaka tymczasowo dzierży Stand Anubis, gdy ten podnosi miecz. Jest to czujący Stand, który opętuje umysł Chaki i czyni go śmiertelnym wojownikiem pomimo braku doświadczenia. Polnareff zauważa, że jego postawa i chwyt są jak u amatora.[4]

Anubis (アヌビス神)Link to this section
AnubisMangaAv.png
Umiejętność
Kontrola umysłu, selektywna niematerialność, atak wykładniczy
PWR
B
SPD
B
RNG
E
STA
A
PRC
E
DEV
C

Podczas walki z Polnareffem woli chować się za filarami, aby wykonywać ataki podstępne, a miecz może stać się selektywnie nieuchwytny.

Historia

Stardust Crusaders (1989)

Hearing something from the sword

Chaka jest młodym rolnikiem podróżującym z ojcem i dwoma towarzyszami ojca w pobliżu Nilu. Jego ojciec krytykuje go za to, że został w tyle i szyderczo pyta, czy Chaka jest rzeczywiście jego synem. Tymczasem Chaka zauważa miecz na ziemi. Ojciec Chaki próbuje go wyjąć, ale miecz nie chce się ruszyć, nawet gdy mężczyzna i jego dwaj przyjaciele próbują wyciągnąć miecz razem. Chaka pyta dwa razy, czy on też może spróbować to zrobić. Ku zaskoczeniu wszystkich, Chaka z powodzeniem wyciąga miecz. Gdy zaczyna słyszeć coś z miecza, jego ojciec chwyta go od tyłu i żąda, aby Chaka dał mu miecz. Nagle Chaka dźga miecz w pierś ojca.

Gdy Chaka twierdzi, że był to wypadek, przyjaciel jego ojca próbuje wyciągnąć miecz, ale zamiast tego jego głowa zostaje rozcięta. Miecz zaczyna mówić do Chaki, ujawniając się jako Stand Anubis. Anubis przejmuje kontrolę nad Chaką, twierdząc, że czyni go mistrzem szermierki. Osobowość Chaki zmienia się natychmiast po opętaniu. Oświadcza, że jego ojciec i drugi facet zasłużyli na śmierć, a teraz przetnie również pozostałego. Gdy mężczyzna próbuje uciec, Chaka przecina krowę ojca, która przecina ciało mężczyzny na pół. Co ciekawe, krowa jest nieuszkodzona ze względu na zdolność Anubisa do selektywnej niematerialności. Anubis następnie wydaje Chace rozkaz zabicia Josepha Joestara, Jotaro Kujo i Jean Pierre Polnareffa.[3]

Konfrontacja z Polnareffem

Chaka konfrontuje się z Polnareffem w świątyni Kom Ombo, przedstawiając siebie i swojego Standa do walki jeden na jednego. Polnareff chwali go za to, że od razu przeszedł do rzeczy i obaj rozpoczynają pojedynek. Po tym, jak Chaka odsłania Anubisa, Polnareff jest zdezorientowany z powodu uścisku Chaki i postawy amatora. Jednak Chaka pędzi za filarem, a następnie przecina go, wykorzystując selektywną niematerialność Anubisa, aby przeciąć Polnareffa. Chaka nadal chowa się za różnymi filarami, śmiejąc się, podczas gdy Polnareff boi się, skąd może uderzyć. Nagle Chaka przecina filar za Polnareffem, ujawniając, że może zrobić coś więcej niż tylko przejść przez przedmioty.

Na szczycie filaru, który właśnie przeciął, Chaka próbuje zaatakować Polnareffa, przepuszczając fazę miecza przez filar, gdy spada. Jednak Polnareff strzela mieczem Silver Chariot w pobliski filar, odbijając go i przebijając szyję Chaki. Chaka leży na ziemi unieruchomiony po klęsce, choć Polnareff wspomina, że go nie zabił.[4]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Gry wideo

JoJo RPG (SFC)

W przeciwieństwie do mangi, gdzie Chaka walczy najpierw, a wkrótce potem Khan, w tej grze Chaka walczy po walce z Khanem. Tutaj Chaka jest sklepikarzem, który przypadkowo rysuje Anubisa i próbuje zabić gracza. Po pokonaniu go, opamiętał się i od tego momentu funkcjonuje jako zwykły sklepikarz.

Heritage for the Future (PS1/DC/Arcade)

Chaka pl.GIF

Chaka or Chaca in the English localization, appears in the Capcom game. He was part of the original roster in JoJo's Venture, and is a Weapon Stand user.

Movelist & Gameplay

Chaka's playstyle differs slightly from other characters in the game because his Stand functions as a weapon instead of a secondary fighter. He has a notable lack of projectile attacks but possesses very fast and deadly blade combos up close.

ChakVsA.png

ChakVsB.png
ChakVsC.png
ChakVsStand.png
ChakVsStart.png
Movelist
Unique Attack (特殊技)
Stand Appearance Attack
スタンド出現攻撃
(Qcf).png + S.png NORMAL
Special Move (必殺技)
Forget Me Not
憶えたぞ
(Qcb).png + A1.png STAND
Ogre Slash
鬼連斬
(Qcf).png + A1.png STAND (Press A1.png for consecutive attacks)
Swallow Counter
ツバメ返し
(Dp).png + A1.png STAND
Super Combo (スーパーコンボ)
Dimension Slash
()(げん)(ざん )
(Qcf).png + A2.png NORMAL
Bloody Slash
(けっ)()(ざん)
(Qcf).png + A2.png STAND
Super Learning
全部憶えたッ!
(Qcb).png + A2.png STAND (Level 2 Gauge)
(※ Only available in Heritage for the Future.)

Palettes

A B C Stand Start

Chaka.GIF Chaka color01.GIF Chaka color02.GIF Chaka color03.GIF Chaka color04.GIF

Story Mode

Construction.png

Chaka is possessed by Anubis and forced to destroy Jotaro Kujo and his companions. He appears as typical enemy in the Joestar Group's Story Modes.

In Super Story Mode on the PS1 version, Chaka is the 20th Stage and the battle mirrors the one in the manga.

Expand/Collapse All

1
Stage 1
(Polnareff Stage 1)
2
Stage 2
(Kakyoin Stage 2)
3
Stage 3
(Muhammad Avdol Stage 3)
4
Stage 4
(Joseph Joestar Stage 4)
5
Stage 5
(Iggy Stage 5)
6
Stage 6
(Jotaro Kujo Stage 6)
7
Stage 7
(Vanilla Ice Stage 7)
8
Stage 8
(DIO Stage 8)
9
Ending

Expand/Collapse All

20
The Sword of Anubis
(アヌビスの剣 Anubisu no Tsurugi)
PSXStage20.png

The Joestar group takes a boat to Kom Ombo, where Polnareff crosses paths with an enemy named Chaka, wielder of the sword Anubis. After the fight, Polnareff lets Chaka live, albeit out of commission, and decides to take his sheathed sword.
Secret Factor: This rapier is Chariot's secret. (この剣針はチャリオッツの奥の手だぜ)

End the fight with Polnareff's Last Shot super move.


Diamond Records (Android/iOS)

ChakaDR.png
DRSolitary.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName5.png
Chaka
Chaka appears in Diamond Records as a playable character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has one 'Solitary' type 5 star statue. Chaka's moveset in both game modes is comprised of various attacks inspired by the anime, using the sword of Anubis.

Moveset
DRAtk.png
Chaka's basic attack string is a combination of up to five various slashes with his sword. In Tactical Battle, this is cut down to only three hits.
DRSkill1.png
Chaka jumps at the opponent and slashes them with his sword.
DRSkill22.png
Chaka swiftly dashes past his opponents, slashing everyone in his path. In Tactical Battle, this damages all opponents present on the stage. (Unlockable)
DRSP6.png
Chaka unleashes an aggressive rush of slashes with his sword.
DRSP4.png
(Counter) Chaka pulls his sword slightly out of its sheath. If he is hit while this SP is active, he will counter the opponent's attack by unleashing a heavy slash against them. (Unlockable)
DRSP40.png
A pillar appears, which Chaka cuts in half. He then attacks opponents from on top of the pillar as it falls down. In Tactical Battle, this damages all opponents present on the stage.


JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Anubis
ChakaPPP.png
PurplePPP.png
ChakaStandPPP.png
PurplePPP.png
PPPVerBG.png
Controlling Young Chaka ver.
操られた青年チャカ ver.
ChakaPPPFull.png
Rarity: PPPBR.png
Max Power: 880 (Lvl 50) / 1960 (Lvl 80)
Release Date: October 10, 2018
Skill: Anubis
PPPSkill1.png
Erases Panels in a horizontal line
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 1
# of Erased Panels: 8
Cooldown: 60
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 2
# of Erased Panels: 10
Cooldown: 60
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 3
# of Erased Panels: 10
Cooldown: 55
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 4
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 55
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 5
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 50


Galeria

Ciekawostki

  • W zależności od tego, czy cenzura gry jest włączona, czy nie, kolor ostrza Chaki zmieni się w Heritage for the Future. Jeśli cenzura jest włączona, ostrze ma kolor brązowy. O dziwo, miecz Khana i Anubis Dual-Fielding Polnareffa pozostają niezmienione.

Przypisy

  1. N'Doul's Geb - Vol.6 "Shueisha Jump Remix Stardust Crusaders Edition" P132 The Secret of JOJO Characters
  2. Stardust Crusaders Model Sheet No.SC-MC000-00
  3. 3.0 3.1 3.2 Chapter 193: Anubis, Part 1
  4. 4.0 4.1 4.2 Chapter 194: Anubis, Part 2
  5. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104

Nawigacja w witrynie

Inne języki: