Robert E. O. Speedwagon

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Twoja twarz zdaje się pytać "Kto to jest?", więc pozwól mi się przedstawić! Jestem wścibskim Speedwagonem! (「誰だ?」って聞きたそうな表情してんで、自己紹介させてもらうがよ。おれあおせっかい焼きのスピードワゴン!'Dare da?' tte kikita-sōna hyōjō shitende, jiko shōkai sa sete morau. Ore a osekkai-yaki no Supīdowagon!)

Robert E. O. Speedwagon (ロバート・E・O・スピードワゴン, Robāto Ī Ō Supīdowagon) jest głównym sprzymierzeńcem występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood. Speedwagon, dawniej londyński bandyta mieszkający w Ogre Street, zaprzyjaźnia się z Jonathanem Joestarem i staje się lojalnym sojusznikiem jego sprawy.

W Battle Tendency Speedwagon powraca jako bogaty biznesmen i drugorzędny sojusznik wnuka Jonathana, Josepha Joestara. Jego organizacja, Fundacja Speedwagona, nadal wspiera rodzinę Joestar przez całą historię, szczególnie w Stardust Crusaders, Diamond is Unbreakable i Stone Ocean.

Wygląd

Phantom Blood

REO Speedwagon Appearance.png

Robert E. O. Speedwagon to mężczyzna średniego wzrostu i atletycznej budowy. W sile wieku jest przedstawiany z długimi jasnymi włosami na czeskiego piłkarza i dużą blizną na lewym policzku, prowadzącą od nosa do szczęki. Jego typowy strój składa się z trzyczęściowego ciemnego garnituru z krawatem i melonika (w którym ukryte są ostrza). Po śmierci Willa A. Zeppeli zastępuje swój nakrycie głowy kapeluszem w szachownicę zmarłego Zeppeliego.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Brązowe)
Melonik
(Śliwkowy ze złotymi i zielonymi dodatkami)
Ubiór
(Śliwkowy płaszcz i spodnie, pomarańczowa kamizelka na białej koszuli, zielony krawat, srebrne ochraniacze na ramiona)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Brązowe)
Melonik
(Fioletowy ze złotymi i limonkowymi akcesoriami)
Ubiór
(Fioletowy płaszcz i spodnie, jasnobrązowa kamizelka na białej koszuli w kolorze fioletowym, miętowy krawat, srebrne ochraniacze na ramiona)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Brązowe)
Melonik
(Czarny z indygo paskiem i różowymi akcesoriami)
Ubiór
(Czarny płaszcz i spodnie, kamizelka indygo na białej koszuli, różowy krawat)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Pomarańczowo-żółte)
Melonik(Granatowy z fioletowym pasem)
Ubiór
(Granatowy płaszcz i spodnie, fioletowa kamizelka na białej koszuli, różowy krawat)

Battle Tendency

50 lat później Speedwagon ma szary flattop i znacznie starszą cerę. Nosi stary trzyczęściowy garnitur z krawatem, a czasami fedorę ozdobioną piórkiem.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Śliwkowy kapelusz, garnitur i spodnie, brązowa koszula, zielony krawat)
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Czarna fedora z pomarańczowo-żółtą klamrą, czarny garnitur i spodnie, biała koszula, niebieski krawat)

Osobowość

Zawsze będę tam dla was. Jeśli mnie potrzebujesz, przyjdę bez względu na to, gdzie to jest! Chociaż mogę po prostu przeszkadzać ... (おれは いつまでも応援するし困ったときはいつでもどんな所でもかけつけるつもりだぜ!もっとも かえって足手まといかなOre wa itsu made mo ōen surushi komatta toki wa itsu demo don'na tokoro demo kaketsukeru tsumori daze! Mottomo, kaette ashidematoi ka na.)
—Speedwagon, Chapter 41: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 3

Robert E. O. Speedwagon jest gorącokrwistym, ale honorowym ulicznym bandytą, a później biznesmenem.

Pomimo swojej działalności jako chuligana, Speedwagon jest prawym człowiekiem. Ze względu na jego zdolność do "wyczuwania" osobowości ludzi, rozpoznał szlachetnego ducha Jonathana podczas wydarzeń w Ogre Street[5] i towarzyszył mu w dalszej podróży, aby pokonać Dio, którego fasada jako przykrywka dla jego naturalnie złego zachowania została łatwo zaprzeczona przez Speedwagona.[6] Speedwagon jest niesamowicie lojalny wobec swoich przyjaciół, zaprzyjaźnienie się z Jonathanem było częściowo spowodowane tym, że dżentelmen był miły dla swoich partnerów w zbrodni. Będzie próbował zrobić wszystko, aby im pomóc, a nawet po śmierci Jonathana Speedwagon pozostał przyjacielem Eriny z szacunku dla Jonathana.

Speedwagon płacze, gdy wierzy, że Jonathan nie żyje

Speedwagon opiekuje się Eriną i Josephem Joestarem podobnie jak ojciec lub bliski wujek. Wyposażony w uprzejmą naturę, jest zaznajomiony z dawaniem prywatności; jest to oczywiste, gdy próbując wejść do pokoju Jonathana, jest świadkiem, jak pielęgniarka, dawna miłość Jonathana, Erina, pielęgnuje go z powrotem do zdrowia i zostawia Jonathana pod opieką Eriny. Ta prawość będzie charakterystyczna dla niego przez całe życie, ponieważ starszy Speedwagon określa w swoim testamencie, że jego fundacja powinna być wykorzystywana do finansowania postępu medycznego i archeologicznego, a jego organizacja pomaga rodzinie Joestar raz po raz długo po jego śmierci.

Poza tym Speedwagon jest znany z tego, że jest niespokojny i porywczy. Jest bardzo ekstrawertyczny i głośno przekazuje swoje uczucia, od entuzjastycznego opisywania walki Jonathana, po rozpacz, widząc, jak Kars staje się Ostateczną Rzeczą. Przede wszystkim Speedwagon bardzo troszczy się o swoich przyjaciół i nieustannie stara się pomagać swoim towarzyszom na różne, mniej lub bardziej zawiłe sposoby. W szczególności włamuje się do szpitala, aby emocjonalnie wspierać Jonathana,[7] nęka Zeppeliego, aby nauczył go Fali, i myśli o użyciu ciepła swojego żołądka, aby odmrozić ramię Zeppeliego. Speedwagon często próbował stawić czoła zombie, z różnym powodzeniem.

Umiejętności

Zeppeli zakładał, że Speedwagon nie może opanować Fal, ponieważ nie był wystarczająco naciskany (w przeciwieństwie do Jonathana i Zeppeliego, którzy nieśli na swoich barkach misję powstrzymania Dio i Kamiennej Maski). Zeppeli ostatecznie próbował pomóc mu stworzyć Fale, stymulując mięśnie przepony, ale przypadkowo nie trafił we właściwy punkt i zdołał tylko zranić Speedwagona. Jednak ze względu na swoje życie na ulicy jest dość zaradny i opanował kilka przydatnych technik, w tym umiejętność określania czyjegoś moralnego wyrównania wyłącznie na podstawie ich zapachu. Speedwagon jest doświadczonym bandytą, dlatego zna podstawy walki, takie jak utrzymywanie dobrej straży.[5]

Piła-kapelusz Łącze do tej sekcji

Saw hat.gif
Speedwagon nosił melonik z ukrytą piłą wbudowaną, która była wystarczająco ostra, aby przeciąć kość. Speedwagon używał go jako złodziej, rzucając kapelusz w przeciwnika jako pocisk do śmiertelnego ataku. Był niezwykle biegły w tym, potrafił łatwo żonglować kapeluszem i rzucać nim ze śmiertelną precyzją.

Młot Łącze do tej sekcji

SpeedwagonHammer.png
Niemożność opanowania Fal nie powstrzymała Speedwagona przed pomocą w walce. Użył młota kowalskiego wystarczająco potężnego, aby zabić zombie jednym uderzeniem, rozbijając ich głowy. Ta scena została pominięta w anime, ale później nadal używa młota. W anime Speedwagon próbuje rozbić jedną z odciętych dłoni Dio.


Po wydarzeniach z części 1 Speedwagon udał się do Ameryki i wzbogacił się na przemyśle naftowym. Ze swojej fortuny stworzył Fundację Speedwagona, organizację zajmującą się badaniami medycznymi, ochroną dzikich zwierząt i roślin, a potajemnie Zakład Badań Nadprzyrodzonych, którego jedynym celem jest pomoc rodzinie Joestar. Jako szef tej firmy, Speedwagon ma pełną władzę nad wszystkimi pracownikami, w tym kilkoma wiodącymi naukowcami i pracownikami. Speedwagon często wykorzystuje zasoby w organizacji, w tym transport helikopterami, łodziami podwodnymi, samochodami i samolotami, a także rozwój technologii broni.

Historia

Tło

Robert E. O. Speedwagon urodził się 16 października 1863 roku. Speedwagon spędził większość swojego życia w ciemności. Dorastał w Ogre Street i spędził dzieciństwo kradnąc i walcząc o przetrwanie. Doszło do tego, że był w stanie odróżnić dobrą osobę od złej osoby tylko po jej zapachu. W końcu został przywódcą złodziei na Ogre Street i zaprzyjaźnił się z Kempo Fighterem i Tattoo.

W młodości Speedwagon podróżował po świecie, eksperymentując z różnymi egzotycznymi zwierzętami w Afryce, dziwnymi azjatyckimi roślinami i karaibskimi tornadami.[8]

Phantom Blood (1888-1889)

Normalnie nie mogę znieść głupców, którzy zaczynają płakać, gdy tylko wpadną w kłopoty, ale... ci dwaj są inni! Nie żałują swoich czynów! To giganci wśród głupców! (ふつう おれは自分が困るとすぐ、泣きぬかす甘ちゃんはだいつきらいだがよォ!この親子はちがう 自分たちのしたことを後悔しない、最高の大甘ちゃんだぜ!Futsū, ore wa jibun ga komaruto sugu, naki nukasu ama-chan wa daitsu kirai daga yo! Kono oyako wa chigau. Jibun-tachi no shita koto o kōkaishinai, saikō no dai amachan daze!)
—Speedwagon, Odcinek 3
Speedwagon wydaje się pomagać Jonathanowi

Speedwagon po raz pierwszy pojawia się jako szef bandytów z Ogre Street, spodziewający się łatwych wyborów od Jonathana Joestara, kiedy wszedł na ulicę w poszukiwaniu antidotum na truciznę, którą Dio Brando dał swojemu ojcu, ale znalazł się w prześcignięciu, Speedwagon zdał sobie sprawę, że Jonathan oszczędził swoich ludzi i nakazał innym ustąpić, oferując swoje usługi w doprowadzeniu Jonathana do Wang Chana. Obawiając się o bezpieczeństwo Jonathana, Speedwagon towarzyszył mu do rezydencji Joestar, gdzie przejrzał próbę Dio, by uśpić gardę Jonathana udawanymi wyrzutami sumienia. Kiedy George zmarł, chroniąc swojego syna przed dźgnięciem nożem przez Dio, Speedwagon wyraził swój najwyższy szacunek rodzinie Joestar. Po walce Jonathana z nowo wampiryzowanym Dio, Speedwagon zabiera Jonathana do szpitala, gdzie młodzieńcem opiekowała się jego przyjaciółka z dzieciństwa Erina Pendleton.

Speedwagon towarzyszy Jonathanowi i mistrzowi Fal Willowi Anthonio Zeppeliemu w Windknight's Lot w ich misji wykończenia Dio, chociaż Zeppeli wspomina, że Speedwagon nigdy nie opanował sztuki Fali, co bardzo zaniepokoiło Speedwagon. Po przybyciu do miasteczka, Zeppeli próbował mimo wszystko przepchnąć punkt nacisku w środkowej części Speedwagona, aby dać mu możliwość wykorzystania "małych fal", ale przegapił właściwą lokalizację i zamiast tego zranił Speedwagona. Grupa spotyka Dio wkrótce potem i jest zmuszona do walki z armią zombie; Speedwagon pomaga, atakując kilku młotem. Kiedy ramię Zeppeliego zostaje zamrożone przez Dio, Speedwagon rozmraża je, umieszczając na własnym ciele. Po śmierci Zeppeliego z rąk Tarkusa, nosi kapelusz na pamiątkę poległego sojusznika.

Speedwagon niszczy Kamienną Maskę

W kulminacyjnej bitwie z Dio, Speedwagon pomaga grupie, odpierając zombie i próbując przeszkodzić Dio, niszcząc jego ramię. Po bitwie Speedwagon rozbija Kamienną Maskę swoim młotem. Nazajutrz po ślubie Jonathana i Eriny, Speedwagon czyta o ich historii w gazecie, tylko po to, by popędzić do doków po tym, jak zdał sobie sprawę, że ich rejs poślubny ma wypłynąć. Z powodzeniem ich odprowadza, choć nie wiedział o natychmiastowej tragedii, która miała ich spotkać, aż do później.

Po Phantom Blood

Zdjęcie noszone przez Lisę Lisę

W latach po śmierci Jonathana Joestara Speedwagon wyjechał do Ameryki, gdzie odkrył ropę naftową i założył potężną Fundację Speedwagona. Nadal będąc przyjacielem rodziny Joestar, zrobił sobie zdjęcie z Eriną, Straizo i Elizabeth jako dziecko.[9]

Wiele dekad po wydarzeniach z Phantom Blood w 1921 roku, Speedwagon wierzył, że on i Straizo wyeliminowali pozostałe zombie Dio. Bez wiedzy obu udało się ich uniknąć i przebrał się za majora RAF-u. Syn Jonathana, George Joestar II, dowiedział się o pochodzeniu swojej rodziny i podejrzewał majora. Zombie odkrył plan George'a i zamordował go. Śmierć George'a została przypisana wypadkowi podczas nocnego lotu.

Elizabeth trzyma młodego JoJo

Speedwagon wątpił w tę historię i przeprowadził dochodzenie ze Straizo w sprawie prawdy. Kiedy Elizabeth się o tym dowiedziała, rzuciła się w niemym gniewie, by pomścić jego śmierć. Została zauważona przez oficera, a rozpadające się zwłoki zombie zostały zrozumiane jako Elizabeth paląca jego ciało. Elizabeth została uznana za zdrajczynię swojego kraju i uciekła. Następnie Fundacja Speedwagona próbowała oczyścić jej imię w każdy możliwy sposób. Krótko po tym Speedwagon rozmawiał z Eriną prywatnie. Trzymając młodego JoJo, Erina cicho powiedziała Speedwagonowi, aby nigdy nie ujawniał prawdy o jego rodzicach.[10]

Kiedy JoJo był starszy, Speedwagon stał się dla niego postacią wujka, zauważając, że Joseph jest podobny Jonathana, pomimo ich przeciwstawnych osobowości. W pewnym momencie Speedwagon został porwany w porwanym samolocie i miał zostać sprzedany dla okupu, jeśli nie za wysiłki Josepha.

Tuż przed wydarzeniami z Battle Tendency, Speedwagon dowiaduje się o odkryciu Santany, ludzkiej postaci osadzonej w filarze z licznymi Kamiennymi Maskami.

Battle Tendency (1938-1939)

Speedwagon, teraz stary człowiek, i jego zespół spotykają się ze Straizo, aby pokazać mu nieaktywnego człowieka z filara, aby mógł użyć Fali do zniszczenia go. Niespodziewanie Straizo zdradza Speedwagona i śmiertelnie go rani, zabijając pozostałych, aby użyć ich krwi, aby stać się wampirem. Speedwagon zostaje następnie wrzucony do rzeki przez Straizo, aby uniemożliwić człowiekowi wchłonięcie krwi i ostatecznie zostaje "uratowany" przez Nazistowskiego majora Rudola von Stroheima, który zabrał człowieka z filaru do badań. Speedwagon wydaje się bezradny w obecności Stroheima, jednocześnie błagając go, by nie wskrzeszał istoty, którą nazista nazwał Santaną, ale kiedy Santana wyrywa się z jego przechowalni i zabija większość niemieckiej jednostki, Speedwagon został uratowany przez Josepha. Po pokonaniu Santany i powstrzymaniu, Speedwagon udaje się z Josephem do Włoch, aby spotkać się z Caesara Anthonio Zeppeli, gdzie z rozczarowaniem obserwuje, jak obaj kłócą się w jaskrawym kontraście do współpracy Jonathana i Willa.

Udaje się z nimi tam, gdzie znajdują się trzej pozostali Ludzie z Filaru i jest świadkiem przebudzenia Wamuu, Esidisi i Karsa, stając się biernym świadkiem w wynikłej walce. Następnie Speedwagon spędza większość historii towarzysząc Erinie i Smokeyowi, jednocześnie ukrywając informacje o Ludziach z Filaru i zagrażającym życiu położeniu Josepha przed Eriną na jego prośbę.

Speedwagon wraz z Smokeyem wydaje się pomagać Josephowi

Speedwagon i Smokey pojawiają się ponownie podczas bitwy Josepha z Karsem, po przybyciu z pomocą nazistów przeciwko armii wampirów. Po raz kolejny Speedwagon staje się widzem niefortunnych wydarzeń, wyjaśniając zaniepokojonemu Smokeyowi, że muszą uszanować życzenia Eriny i Lisy Lisy, aby nie ujawniać tożsamości tego ostatniego Josephowi. Kiedy Kars z powodzeniem zamienia się w Istotę Ostateczną i zaczyna polować na Josepha, Speedwagon desperacko błaga Josepha, aby się ukrył, zamiast próbować stawić czoła Człowiekowi z Filaru, ponieważ "nie chciał go stracić", ale zostaje zignorowany, gdy młody człowiek odchodzi sam.

Później Speedwagon jest jednym z grupy ludzi, którzy uczestniczą w pogrzebie Josepha, pocieszając Erinę, ponieważ jest jedyną żywą osobą, która zrozumiała zakres jej agonii i tragedii rodziny Joestar, jednak sam Joseph natychmiast pojawia się i ujawnia, że przeżył ostateczną konfrontację z Karsem, ku radości i uldze wszystkich.

OSTRZEŻENIE O SPOILERACH: Spoilery do części 3-6 mogą się pojawić.

Dziedzictwo

Speedwagon zmarł w 1952 roku na atak serca w wieku 89 lat. Jako kawaler przez całe życie nie pozostawił żadnej rodziny. Po jego śmierci Fundacja Speedwagona poświęciła się nauce i technologii biochemicznej i pomagała rodzinie Joestar w częściach 3-6. Jego ludzie stworzyli nową protezę ręki dla Josepha, pomogli Jotaro zniszczyć szczątki DIO, a także zbadali strzałę tworzącą Standy, przeanalizowali linię krwi Joestar Giorno Giovanny i utrzymywali zdrowie Jotaro po tym, jak jego dyski Standa i pamięci zostały skradzione przez Whitesnake'a.

Relacje

Przyjaciele

 • Jonathan Joestar: Najwierniejszy przyjaciel Jonathana. Początkowo wróg, później dołączył do Jonathana w jego misji po zobaczeniu poświęcenia i uprzejmości bohatera. W późniejszych latach założył Fundację Speedwagona, która stała się najbardziej użytecznym nabytkiem rodziny Joestar w walce z użytkownikami Standów i badaniach nadprzyrodzonych.
 • Will Zeppeli: Początkowo Zeppeli myślał, że Speedwagon ucieknie przy pierwszych oznakach niebezpieczeństwa, ponieważ nie mógł użyć Fal, ale ostatecznie szanuje swoją odwagę, gdy Speedwagon pozostaje pomimo swoich niedociągnięć. Po tym, jak Zeppeli został zabity, Speedwagon założył jego kapelusz z szacunku.
 • Tattoo i Kempo Fighter: Starzy znajomi Speedwagona z czasów jego pobytu w Ogre Street. Podczas gdy Speedwagon tymczasowo porzuca ich, aby pomóc Jonathanowi pokonać Dio, pozostają przyjaciółmi.
 • Joseph Joestar: Pomimo swojej bezczelnej postawy, Joseph troszczył się o Speedwagona i uważał go za wujka. Kiedy Joseph otrzymuje wiadomość o rzekomej śmierci Speedwagona, wpada we wściekłość i bez namysłu atakuje Straizo. Podobnie, gdy otrzymuje wiadomość, że Speedwagon wciąż żyje, widziany jest radośnie płaczący, zanim popędzi do nazistowskiej bazy, aby go wyrwać.
 • Caesar A. Zeppeli: Po rozpoczęciu szkolenia Fali, Caesar poświęcił swoje życie zemście na tych, którzy zabili jego ojca. Przyjaźniąc się z jego dziadkiem, Speedwagon poinformował Caesara o wydarzeniach, które doprowadziły do śmierci Willa Zeppeliego. Poza tym ich związek jest nieznany poza tym, że są znajomymi w walce z Ludźmi z Filaru, jednak możliwe jest, że kapelusz, który Caesar nosi podczas swojego pierwszego pojawienia się, był tym samym kapeluszem, który Speedwagon odziedziczył po Willu po jego śmierci.
 • Erina Pendleton: Chociaż Erina ostro odrzuciła prośby Speedwagona o pomoc w powrocie Jonathana do zdrowia w szpitalu, Speedwagon wkrótce zrozumiał, jak głęboko się kochają i entuzjastycznie wspierał ich małżeństwo, obiecując, że zawsze będzie przy parze, jeśli kiedykolwiek będą potrzebować pomocy. Utrzymywał bliską przyjaźń z Eriną aż do jej śmierci, do tego stopnia, że Joseph nawet żartobliwie zasugerował, że w ich związku był jakiś tajny element romantyczny.

Wrogowie

 • Dio Brando: Po usłyszeniu od Jonathana, co Dio robi George'owi Joestarowi I, Speedwagon postanowił pomóc w znalezieniu człowieka, który sprzedał Dio truciznę. Dio otwarcie deklaruje, że po zabiciu Jonathana, pozbyłby się również Speedwagona za udział w tym procederze. Po tym wszystkim, co wydarzyło się w rezydencji Joestar, Speedwagon poszedł wraz z Jonathanem i Zeppelim, aby pokonać Dio, wiedząc, że jest zbyt niebezpieczny jako wampir, aby go zostawić.
 • Straizo: Obaj mężczyźni byli dawniej sojusznikami. Obaj byli obecni podczas konfrontacji z Dio w jego zamku, zniszczenia Kamiennej Maski i zobaczenia nowożeńców Jonathana i Eriny Joestar, gdy wyruszyli do Ameryki. Wydawało się, że pozostali w dobrych stosunkach przez następne pięćdziesiąt lat, a Speedwagon zaufał Straizo na tyle, że poprosił go o pomoc w zbadaniu ruin w Meksyku. Niestety, Straizo ujawnił swoje prawdziwe intencje, gdy próbował zamordować Speedwagona, gotów poświęcić swojego starego przyjaciela w imię nieśmiertelności i mocy.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Przestańcie, wszyscy! Jeśli dotkniecie tego dżentelmena, ja, Speedwagon, wam nie wybaczę! (や…やめろみんな!その紳士に手を出すことは…このスピードワゴンがゆるさねぇ!Ya... yamero minna! Sono shinshi ni te o dasu koto wa... kono Supīdowagon ga yurusane!)
  —Speedwagon o Jonathanie, Chapter 9: The Stone Mask, Part 2
 • Od urodzenia żyję w ciemności i spotykam wszelkiego rodzaju złoczyńców. Mogę więc odróżnić złego człowieka od dobrego człowieka po jego zapachu... A ten facet śmierdzi! Śmierdzi gorzej niż wymiociny! (おれお生まれてからずっと暗黒街で 生きいろんな悪党を見て来た だから 悪い人間といい人間の区別は「におい」で分かる!こいつはくせえッー!ゲロ以下のにおいがプンプンするぜッーッ!!Ore o umarete kara zutto ankokugai de iki iron'na akutō o mite kita, dakara warui ningen to ī ningen no kubetsu wa 'nioi' de wakaru! Koitsu wa kusē! Gero ika no nioi ga punpun suru ze!!)
  —Speedwagon o Dio, Chapter 11: The Stone Mask, Part 4
 • Duszę ojca odziedziczył jego syn, Jonathan Joestar! Stanie się to jego silną wolą, jego dumą, jego przyszłością! (息子のジョナサン・ジョースターが立派に受け継いでいる!それは彼の強い意志となり 誇りとなり 未来となるだろうぜッ!!Musuko no Jonasan Jōsutā ga rippa ni uketsuide iru! Sore wa kare no tsuyoi ishi to nari, hokori to nari, mirai to narudarou ze!!)
  —Speedwagon o Joestarach, Chapter 12: Youth with Dio, Part 1
 • Podróżowałem po świecie i widziałem wiele rzeczy! Egzotyczne afrykańskie zwierzęta, dziwne azjatyckie rośliny, karaibskie tornada, które mogą wyrwać duże drzewa! Ale nigdy nie widziałem takiego potwora! (今までの人生で世界各国を放浪しいろんな物を見て来たッ!アフリカの珍しい動物だのアジアの奇怪な植物だのカリブ海の大木まで吹つ飛はす竜巻だの!だが こんな化け物は見たこともねぇッ!!Ima made no jinsei de sekai kakukoku o hōrō shi iron'na mono o mite kita! Afurika no mezurashī dōbutsu dano, Ajia no kikaina shokubutsu dano, Karibu-kai no taiboku made futsu to wa su tatsumaki dano! Daga kon'na bakemono wa mita koto mo nē!!)
  —Speedwagon świadkiem wampiryzowanego Dio, Chapter 13: Youth with Dio, Part 2
 • Speedwagon wycofuje się chłodno. (スピードワゴンはクールに去るぜSupīdowagon wa kūru ni saru ze.)
 • TO SZALEŃSTWO! Odkąd Dio założył Kamienną Maskę, dzieją się tu różne nadprzyrodzone rzeczy! Na jakiś czas zawiesiłem się z niedowierzaniem, ale największą tajemnicą jesteś ty, staruszku Zeppeli!
  —Robert E. O. Speedwagon, Chapter 32: The Medieval Knights' Training Ground for Murder
 • T... Taka siła wypływa z jego wnętrza! To coś innego niż kiedykolwiek wcześniej! A jego ruchy są jeszcze szybsze! Fala życiowa Barona Zeppeli mieszka teraz w nim! To ich moce współpracują ze sobą!
  —Speedwagon o Jonathanie, Chapter 35: Pluck for Tomorrow and the Successor, Part 3
 • Odparował całą wilgoć ze swojego ciała, a następnie zabrał ciepło, zamrażając je natychmiast! Fala działa wykorzystując jego przepływ krwi, więc kiedy Dio zamraża swoje ciało, Fala staje się nieskuteczna! Zdolność Dio jest przerażająca! Pomyśleć, że mógłby zamrozić całe ciało Dire'a w jednej chwili!
  —Speedwagon o Dio, Chapter 38: The Three from a Faraway Land, Part 3
 • Oto ta jego okropna, mroczna osobowość – gorsza niż jakiekolwiek zło na tym świecie! Jego stylowa postawa tylko ukrywa jego prawdziwe ja! Taki jest naprawdę! Teraz jest w pełni sił po tym, jak został upokorzony przez swój pierwszy smak Fali!
  —Speedwagon o Dio, Chapter 39: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 1
 • W końcu nam się udało! Dio nie żyje! Możesz myśleć, że to przesada, ale świat został uratowany!
  —Robert E. O. Speedwagon, Chapter 41: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 3
 • Co za okazja! Życzę im obojgu wszystkiego najlepszego! Będę im kibicował jak zwykle, a jeśli kiedykolwiek będą potrzebować pomocy, będę tam podzielony szczęściem! Chociaż zamiast tego mogę stanąć na drodze - jak zwykle! (まったくめでたいぜ ふたりとも幸せになってくれよ!おれは いつまでも応援するし困ったときはいつでもどんな所でもかけつけるつもりだぜ!もっとも かえって足手まといかなMattaku medetai ze, futari tomo shiawase ni natte kure yo! Ore wa itsu made mo ōen surushi komatta toki wa itsu demo don'na tokoro demo kaketsukeru tsumori daze! Mottomo, kaette ashidematoi ka na.)
  —Speedwagon o nowym małżeństwie, Chapter 41: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 3

Quote.png Quotes
 • On... Stał się niezwyciężony! On nie ma już słabości! Nawet Fale już nie będą działać! Jest nieśmiertelny! Nie do zabicia! Nie do pokonania! To są narodziny Karsa, Ostatecznej Rzeczy! (や…やつは無敵になった!弱点はもうヤツにはない!おそらく波紋もヤツにはきかないッ!不老不死!不死身!誰も倒せない!『究極の生命体(アルティミット・シイング)カーズの誕生だッーっ』Ya… yatsu wa muteki ni natta! Jakuten wa mō yatsu ni wanai! Osoraku Hamon mo yatsu ni wa kikanai! Furōfushi! Fujimi! Dare mo taosenai! Arutimitto Shiingu Kāzu no tanjōda!)
  —Robert E. O. Speedwagon o Karsie, Chapter 109: Kars the Superbeing Is Born, Part 1

JORGE JOESTAR

Podekscytowany ciążą Lisy Lisy
Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Speedwagon ma niewielką rolę w noweli JORGE JOESTAR. Wspiera finansowo Erinę i George'a Joestara II. Gdy Erina staje się głównym udziałowcem Fundacji Speedwagona, rodzina Joestar jest zamożna.[11] Kiedy Erina i George decydują się na przeprowadzkę do Anglii, Speedwagon pomaga odbudować rezydencję Joestar wraz ze swoją firmą.[12] Speedwagon i Erina starają się uwolnić George'a z więzienia, ale początkowo im się to nie udaje, ponieważ Ben Motorize ma wielu przyjaciół w departamencie sprawiedliwości.[13]

Speedwagon jest zachwycony, gdy słyszy, że Lisa Lisa jest w ciąży. Zaczyna wysyłać prezenty George'owi i Lisie w zastraszającym tempie. Jego prezenty zawierają wszystko zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, zanim dowiadują się, że dziecko będzie chłopcem. George prosi go, by się uspokoił, ale Speedwagon zapewnia, że zrobi, co mu się podoba.[14]

Galeria

Ciekawostki

Mike Harper

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: