Robert E. O. Speedwagon

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Twoja twarz zdaje się pytać "Kto to jest?", więc pozwól mi się przedstawić! Jestem wścibskim Speedwagonem! (「誰だ?」って聞きたそうな表情してんで、自己紹介させてもらうがよ。おれあおせっかい焼きのスピードワゴン!'Dare da?' tte kikita-sōna hyōjō shitende, jiko shōkai sa sete morau. Ore a osekkai-yaki no Supīdowagon!)

Robert E. O. Speedwagon (ロバート・E・O・スピードワゴン Robāto Ī Ō Supīdowagon) jest głównym sprzymierzeńcem występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood. Speedwagon, dawniej londyński bandyta mieszkający w Ogre Street, zaprzyjaźnia się z Jonathanem Joestarem i staje się lojalnym sojusznikiem jego sprawy.

W Battle Tendency Speedwagon powraca jako bogaty biznesmen i drugorzędny sojusznik wnuka Jonathana, Josepha Joestara. Jego organizacja, Fundacja Speedwagona, nadal wspiera rodzinę Joestar przez całą historię, szczególnie w Stardust Crusaders, Diamond is Unbreakable i Stone Ocean.

Wygląd

Phantom Blood

REO Speedwagon Appearance.png

Robert E. O. Speedwagon to mężczyzna średniego wzrostu i atletycznej budowy. W sile wieku jest przedstawiany z długimi jasnymi włosami na czeskiego piłkarza i dużą blizną na lewym policzku, prowadzącą od nosa do szczęki. Jego typowy strój składa się z trzyczęściowego ciemnego garnituru z krawatem i melonika (w którym ukryte są ostrza). Po śmierci Willa A. Zeppeli zastępuje swój nakrycie głowy kapeluszem w szachownicę zmarłego Zeppeliego.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Brązowe)
Melonik
(Śliwkowy ze złotymi i zielonymi dodatkami)
Ubiór
(Śliwkowy płaszcz i spodnie, pomarańczowa kamizelka na białej koszuli, zielony krawat, srebrne ochraniacze na ramiona)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Brązowe)
Melonik
(Fioletowy ze złotymi i limonkowymi akcesoriami)
Ubiór
(Fioletowy płaszcz i spodnie, jasnobrązowa kamizelka na białej koszuli w kolorze fioletowym, miętowy krawat, srebrne ochraniacze na ramiona)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Brązowe)
Melonik
(Czarny z indygo paskiem i różowymi akcesoriami)
Ubiór
(Czarny płaszcz i spodnie, kamizelka indygo na białej koszuli, różowy krawat)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Pomarańczowo-żółte)
Melonik(Granatowy z fioletowym pasem)
Ubiór
(Granatowy płaszcz i spodnie, fioletowa kamizelka na białej koszuli, różowy krawat)

Battle Tendency

50 lat później Speedwagon ma szary flattop i znacznie starszą cerę. Nosi stary trzyczęściowy garnitur z krawatem, a czasami fedorę ozdobioną piórkiem.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Śliwkowy kapelusz, garnitur i spodnie, brązowa koszula, zielony krawat)
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Czarna fedora z pomarańczowo-żółtą klamrą, czarny garnitur i spodnie, biała koszula, niebieski krawat)

Osobowość

Zawsze będę tam dla was. Jeśli mnie potrzebujesz, przyjdę bez względu na to, gdzie to jest! Chociaż mogę po prostu przeszkadzać ... (おれは いつまでも応援するし困ったときはいつでもどんな所でもかけつけるつもりだぜ!もっとも かえって足手まといかなOre wa itsu made mo ōen surushi komatta toki wa itsu demo don'na tokoro demo kaketsukeru tsumori daze! Mottomo, kaette ashidematoi ka na.)
—Speedwagon, Chapter 41: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 3

Robert E. O. Speedwagon jest gorącokrwistym, ale honorowym ulicznym bandytą, a później biznesmenem.

Pomimo swojej działalności jako chuligana, Speedwagon jest prawym człowiekiem. Ze względu na jego zdolność do "wyczuwania" osobowości ludzi, rozpoznał szlachetnego ducha Jonathana podczas wydarzeń w Ogre Street[5] i towarzyszył mu w dalszej podróży, aby pokonać Dio, którego fasada jako przykrywka dla jego naturalnie złego zachowania została łatwo zaprzeczona przez Speedwagona.[6] Speedwagon jest niesamowicie lojalny wobec swoich przyjaciół, zaprzyjaźnienie się z Jonathanem było częściowo spowodowane tym, że dżentelmen był miły dla swoich partnerów w zbrodni. Będzie próbował zrobić wszystko, aby im pomóc, a nawet po śmierci Jonathana Speedwagon pozostał przyjacielem Eriny z szacunku dla Jonathana.

Speedwagon płacze, gdy wierzy, że Jonathan nie żyje

Speedwagon opiekuje się Eriną i Josephem Joestarem podobnie jak ojciec lub bliski wujek. Wyposażony w uprzejmą naturę, jest zaznajomiony z dawaniem prywatności; jest to oczywiste, gdy próbując wejść do pokoju Jonathana, jest świadkiem, jak pielęgniarka, dawna miłość Jonathana, Erina, pielęgnuje go z powrotem do zdrowia i zostawia Jonathana pod opieką Eriny. Ta prawość będzie charakterystyczna dla niego przez całe życie, ponieważ starszy Speedwagon określa w swoim testamencie, że jego fundacja powinna być wykorzystywana do finansowania postępu medycznego i archeologicznego, a jego organizacja pomaga rodzinie Joestar raz po raz długo po jego śmierci.

Poza tym Speedwagon jest znany z tego, że jest niespokojny i porywczy. Jest bardzo ekstrawertyczny i głośno przekazuje swoje uczucia, od entuzjastycznego opisywania walki Jonathana, po rozpacz, widząc, jak Kars staje się Ostateczną Rzeczą. Przede wszystkim Speedwagon bardzo troszczy się o swoich przyjaciół i nieustannie stara się pomagać swoim towarzyszom na różne, mniej lub bardziej zawiłe sposoby. W szczególności włamuje się do szpitala, aby emocjonalnie wspierać Jonathana,[7] nęka Zeppeliego, aby nauczył go Fali, i myśli o użyciu ciepła swojego żołądka, aby odmrozić ramię Zeppeliego. Speedwagon często próbował stawić czoła zombie, z różnym powodzeniem.

Umiejętności

Zeppeli zakładał, że Speedwagon nie może opanować Fali, ponieważ nie był wystarczająco naciskany (w przeciwieństwie do Jonathana i Zeppeliego, którzy nieśli na swoich barkach misję powstrzymania Dio i Kamiennej Maski). Zeppeli ostatecznie próbował pomóc mu stworzyć Falę, stymulując mięśnie przepony, ale przypadkowo nie trafił we właściwy punkt i zdołał tylko zranić Speedwagona. Jednak ze względu na swoje życie na ulicy jest dość zaradny i opanował kilka przydatnych technik, w tym umiejętność określania czyjegoś moralnego wyrównania wyłącznie na podstawie ich zapachu. Speedwagon jest doświadczonym bandytą, dlatego zna podstawy walki, takie jak utrzymywanie dobrej straży.[5]

Piła-kapeluszLink to this section
Debiut: Chapter 9: The Stone Mask, Part 2 / Episode 2: A Letter from the Past
Saw hat.gif
Speedwagon nosił melonik z ukrytą piłą wbudowaną, która była wystarczająco ostra, aby przeciąć kość. Speedwagon używał go jako złodziej, rzucając kapelusz w przeciwnika jako pocisk do śmiertelnego ataku. Był niezwykle biegły w tym, potrafił łatwo żonglować kapeluszem i rzucać nim ze śmiertelną precyzją.
MłotLink to this section
Debiut: Chapter 25: Ripple Overdrive, Part 3 / Episode 8: Bloody Battle! JoJo & Dio
SpeedwagonHammer.png
Niemożność opanowania Fali nie powstrzymała Speedwagona przed pomocą w walce. Użył młota kowalskiego wystarczająco potężnego, aby zabić zombie jednym uderzeniem, rozbijając ich głowy. Ta scena została pominięta w anime, ale później nadal używa młota. W anime Speedwagon próbuje rozbić jedną z odciętych dłoni Dio.


Po wydarzeniach z Części 1 Speedwagon udał się do Ameryki i wzbogacił się na przemyśle naftowym. Ze swojej fortuny stworzył Fundację Speedwagona, organizację zajmującą się badaniami medycznymi, ochroną dzikich zwierząt i roślin, a potajemnie Zakład Badań Nadprzyrodzonych, którego jedynym celem jest pomoc rodzinie Joestar. As head of this company, Speedwagon has full power over all employees, including several leading scientists and workers. Speedwagon often employs resources in the organization, including transportation by helicopters, submarines, cars, and planes, as well as development in weapons technology.

Historia

Tło

Robert E. O. Speedwagon urodził się 16 października 1863 roku. Speedwagon spędził większość swojego życia w ciemności. Dorastał w Ogre Street i spędził dzieciństwo kradnąc i walcząc o przetrwanie. Doszło do tego, że był w stanie odróżnić dobrą osobę od złej osoby tylko po jej zapachu. W końcu został przywódcą złodziei na Ogre Street i zaprzyjaźnił się z Kempo Fighterem i Tattoo.

W młodości Speedwagon podróżował po świecie, eksperymentując z różnymi egzotycznymi zwierzętami w Afryce, dziwnymi azjatyckimi roślinami i karaibskimi tornadami.[8]

Phantom Blood (1888-1889)

Normally, I can't stand fools who start crying as soon as they get into trouble, but... these two are different! They don't have any regrets about their actions! They're giants among fools! (ふつう おれは自分が困るとすぐ、泣きぬかす甘ちゃんはだいつきらいだがよォ!この親子はちがう 自分たちのしたことを後悔しない、最高の大甘ちゃんだぜ!Futsū, ore wa jibun ga komaruto sugu, naki nukasu ama-chan wa daitsu kirai daga yo! Kono oyako wa chigau. Jibun-tachi no shita koto o kōkaishinai, saikō no dai amachan daze!)
—Speedwagon, Odcinek 3
Speedwagon wydaje się pomagać Jonathanowi

Speedwagon po raz pierwszy pojawia się jako szef bandytów z Ogre Street, spodziewający się łatwych wyborów od Jonathana Joestara, kiedy wszedł na ulicę w poszukiwaniu antidotum na truciznę, którą Dio Brando dał swojemu ojcu, ale znalazł się w prześcignięciu, Speedwagon zdał sobie sprawę, że Jonathan oszczędził swoich ludzi i nakazał innym ustąpić, oferując swoje usługi w doprowadzeniu Jonathana do Wang Chana. Obawiając się o bezpieczeństwo Jonathana, Speedwagon towarzyszył mu do rezydencji Joestar, gdzie przejrzał próbę Dio, by uśpić gardę Jonathana udawanymi wyrzutami sumienia. Kiedy George zmarł, chroniąc swojego syna przed dźgnięciem nożem przez Dio, Speedwagon wyraził swój najwyższy szacunek rodzinie Joestar. Po walce Jonathana z nowo wampiryzowanym Dio, Speedwagon zabiera Jonathana do szpitala, gdzie młodzieńcem opiekowała się jego przyjaciółka z dzieciństwa Erina Pendleton.

Speedwagon towarzyszy Jonathanowi i mistrzowi Fali Willowi Anthonio Zeppeliemu w Windknight's Lot w ich misji wykończenia Dio, chociaż Zeppeli wspomina, że Speedwagon nigdy nie opanował sztuki Fali, co bardzo zaniepokoiło Speedwagon. Po przybyciu do miasteczka, Zeppeli próbował mimo wszystko przepchnąć punkt nacisku w środkowej części Speedwagona, aby dać mu możliwość wykorzystania "małych fal", ale przegapił właściwą lokalizację i zamiast tego zranił Speedwagona. Grupa spotyka Dio wkrótce potem i jest zmuszona do walki z armią zombie; Speedwagon pomaga, atakując kilku młotem. Kiedy ramię Zeppeliego zostaje zamrożone przez Dio, Speedwagon rozmraża je, umieszczając na własnym ciele. Po śmierci Zeppeliego z rąk Tarkusa, nosi kapelusz na pamiątkę poległego sojusznika.

Speedwagon niszczy Kamienną Maskę

W kulminacyjnej bitwie z Dio, Speedwagon pomaga grupie, odpierając zombie i próbując przeszkodzić Dio, niszcząc jego ramię. Po bitwie Speedwagon rozbija Kamienną Maskę swoim młotem. Nazajutrz po ślubie Jonathana i Eriny, Speedwagon czyta o ich historii w gazecie, tylko po to, by popędzić do doków po tym, jak zdał sobie sprawę, że ich rejs poślubny ma wypłynąć. Z powodzeniem ich odprowadza, choć nie wiedział o natychmiastowej tragedii, która miała ich spotkać, aż do później.

Po Phantom Blood

Zdjęcie noszone przez Lisę Lisę

W latach po śmierci Jonathana Joestara Speedwagon wyjechał do Ameryki, gdzie odkrył ropę naftową i założył potężną Fundację Speedwagona. Nadal będąc przyjacielem rodziny Joestar, zrobił sobie zdjęcie z Eriną, Straizo i Elizabeth jako dziecko.[9]

Wiele dekad po wydarzeniach z Phantom Blood w 1921 roku, Speedwagon wierzył, że on i Straizo wyeliminowali pozostałe zombie Dio. Bez wiedzy obu udało się ich uniknąć i przebrał się za majora RAF-u. Syn Jonathana, George Joestar II, dowiedział się o pochodzeniu swojej rodziny i podejrzewał majora. Zombie odkrył plan George'a i zamordował go. Śmierć George'a została przypisana wypadkowi podczas nocnego lotu.

Elizabeth trzyma młodego JoJo

Speedwagon wątpił w tę historię i przeprowadził dochodzenie ze Straizo w sprawie prawdy. Kiedy Elizabeth się o tym dowiedziała, rzuciła się w niemym gniewie, by pomścić jego śmierć. Została zauważona przez oficera, a rozpadające się zwłoki zombie zostały zrozumiane jako Elizabeth paląca jego ciało. Elizabeth została uznana za zdrajczynię swojego kraju i uciekła. Następnie Fundacja Speedwagona próbowała oczyścić jej imię w każdy możliwy sposób. Krótko po tym Speedwagon rozmawiał z Eriną prywatnie. Trzymając młodego JoJo, Erina cicho powiedziała Speedwagonowi, aby nigdy nie ujawniał prawdy o jego rodzicach.[10]

Kiedy JoJo był starszy, Speedwagon stał się dla niego postacią wujka, zauważając, że Joseph jest podobny Jonathana, pomimo ich przeciwstawnych osobowości. W pewnym momencie Speedwagon został porwany w porwanym samolocie i miał zostać sprzedany dla okupu, jeśli nie za wysiłki Josepha.

Tuż przed wydarzeniami z Battle Tendency, Speedwagon dowiaduje się o odkryciu Santany, ludzkiej postaci osadzonej w filarze z licznymi Kamiennymi Maskami.

Battle Tendency (1938-1939)

Speedwagon, teraz stary człowiek, i jego zespół spotykają się ze Straizo, aby pokazać mu nieaktywnego człowieka z filara, aby mógł użyć Fali do zniszczenia go. Niespodziewanie Straizo zdradza Speedwagona i śmiertelnie go rani, zabijając pozostałych, aby użyć ich krwi, aby stać się wampirem. Speedwagon zostaje następnie wrzucony do rzeki przez Straizo, aby uniemożliwić człowiekowi wchłonięcie krwi i ostatecznie zostaje "uratowany" przez Nazistowskiego majora Rudola von Stroheima, który zabrał człowieka z filaru do badań. Speedwagon wydaje się bezradny w obecności Stroheima, jednocześnie błagając go, by nie wskrzeszał istoty, którą nazista nazwał Santaną, ale kiedy Santana wyrywa się z jego przechowalni i zabija większość niemieckiej jednostki, Speedwagon został uratowany przez Josepha. Po pokonaniu Santany i powstrzymaniu, Speedwagon udaje się z Josephem do Włoch, aby spotkać się z Caesara Anthonio Zeppeli, gdzie z rozczarowaniem obserwuje, jak obaj kłócą się w jaskrawym kontraście do współpracy Jonathana i Willa.

Udaje się z nimi tam, gdzie znajdują się trzej pozostali Ludzie z Filaru i jest świadkiem przebudzenia Wamuu, Esidisi i Karsa, stając się biernym świadkiem w wynikłej walce. Następnie Speedwagon spędza większość historii towarzysząc Erinie i Smokeyowi, jednocześnie ukrywając informacje o Ludziach z Filaru i zagrażającym życiu położeniu Josepha przed Eriną na jego prośbę.

Speedwagon wraz z Smokeyem wydaje się pomagać Josephowi

Speedwagon i Smokey pojawiają się ponownie podczas bitwy Josepha z Karsem, po przybyciu z pomocą nazistów przeciwko armii wampirów. Po raz kolejny Speedwagon staje się widzem niefortunnych wydarzeń, wyjaśniając zaniepokojonemu Smokeyowi, że muszą uszanować życzenia Eriny i Lisy Lisy, aby nie ujawniać tożsamości tego ostatniego Josephowi. Kiedy Kars z powodzeniem zamienia się w Istotę Ostateczną i zaczyna polować na Josepha, Speedwagon desperacko błaga Josepha, aby się ukrył, zamiast próbować stawić czoła Człowiekowi z Filaru, ponieważ "nie chciał go stracić", ale zostaje zignorowany, gdy młody człowiek odchodzi sam.

Później Speedwagon jest jednym z grupy ludzi, którzy uczestniczą w pogrzebie Josepha, pocieszając Erinę, ponieważ jest jedyną żywą osobą, która zrozumiała zakres jej agonii i tragedii rodziny Joestar, jednak sam Joseph natychmiast pojawia się i ujawnia, że przeżył ostateczną konfrontację z Karsem, ku radości i uldze wszystkich.

SPOILER WARNING: Part 3-6 spoiler details may follow.

Dziedzictwo

Speedwagon zmarł w 1952 roku na atak serca w wieku 89 lat. Jako kawaler przez całe życie nie pozostawił żadnej rodziny. Po jego śmierci Fundacja Speedwagona poświęciła się nauce i technologii biochemicznej i pomagała rodzinie Joestar w częściach 3-6. Jego ludzie stworzyli nową protezę ręki dla Josepha, pomogli Jotaro zniszczyć szczątki DIO, a także zbadali strzałę tworzącą Standy, przeanalizowali linię krwi Joestar Giorno Giovanny i utrzymywali zdrowie Jotaro po tym, jak jego dyski Standa i pamięci zostały skradzione przez Whitesnake'a.

Relacje

Przyjaciele

 • Jonathan Joestar: Najwierniejszy przyjaciel Jonathana. Początkowo wróg, później dołączył do Jonathana w jego misji po zobaczeniu poświęcenia i uprzejmości bohatera. W późniejszych latach założył Fundację Speedwagona, która stała się najbardziej użytecznym nabytkiem rodziny Joestar w walce z użytkownikami Standów i badaniach nadprzyrodzonych.
 • Will Zeppeli: Początkowo Zeppeli myślał, że Speedwagon ucieknie przy pierwszych oznakach niebezpieczeństwa, ponieważ nie mógł użyć Fali, ale ostatecznie szanuje swoją odwagę, gdy Speedwagon pozostaje pomimo swoich niedociągnięć. Po tym, jak Zeppeli został zabity, Speedwagon założył jego kapelusz z szacunku.
 • Tattoo i Kempo Fighter: Starzy znajomi Speedwagona z czasów jego pobytu w Ogre Street. Podczas gdy Speedwagon tymczasowo porzuca ich, aby pomóc Jonathanowi pokonać Dio, pozostają przyjaciółmi.
 • Joseph Joestar: Pomimo swojej bezczelnej postawy, Joseph troszczył się o Speedwagona i uważał go za wujka. Kiedy Joseph otrzymuje wiadomość o rzekomej śmierci Speedwagona, wpada we wściekłość i bez namysłu atakuje Straizo. Podobnie, gdy otrzymuje wiadomość, że Speedwagon wciąż żyje, widziany jest radośnie płaczący, zanim popędzi do nazistowskiej bazy, aby go wyrwać.
 • Caesar A. Zeppeli: Po rozpoczęciu szkolenia Fali, Caesar poświęcił swoje życie zemście na tych, którzy zabili jego ojca. Przyjaźniąc się z jego dziadkiem, Speedwagon poinformował Caesara o wydarzeniach, które doprowadziły do śmierci Willa Zeppeliego. Poza tym ich związek jest nieznany poza tym, że są znajomymi w walce z Ludźmi z Filaru, jednak możliwe jest, że kapelusz, który Caesar nosi podczas swojego pierwszego pojawienia się, był tym samym kapeluszem, który Speedwagon odziedziczył po Willu po jego śmierci.
 • Erina Pendleton: Chociaż Erina ostro odrzuciła prośby Speedwagona o pomoc w powrocie Jonathana do zdrowia w szpitalu, Speedwagon wkrótce zrozumiał, jak głęboko się kochają i entuzjastycznie wspierał ich małżeństwo, obiecując, że zawsze będzie przy parze, jeśli kiedykolwiek będą potrzebować pomocy. Utrzymywał bliską przyjaźń z Eriną aż do jej śmierci, do tego stopnia, że Joseph nawet żartobliwie zasugerował, że w ich związku był jakiś tajny element romantyczny.

Wrogowie

 • Dio Brando: Po usłyszeniu od Jonathana, co Dio robi George'owi Joestarowi I, Speedwagon postanowił pomóc w znalezieniu człowieka, który sprzedał Dio truciznę. Dio otwarcie deklaruje, że po zabiciu Jonathana, pozbyłby się również Speedwagona za udział w tym procederze. Po tym wszystkim, co wydarzyło się w rezydencji Joestar, Speedwagon poszedł wraz z Jonathanem i Zeppelim, aby pokonać Dio, wiedząc, że jest zbyt niebezpieczny jako wampir, aby go zostawić.
 • Straizo: Obaj mężczyźni byli dawniej sojusznikami. Obaj byli obecni podczas konfrontacji z Dio w jego zamku, zniszczenia Kamiennej Maski i zobaczenia nowożeńców Jonathana i Eriny Joestar, gdy wyruszyli do Ameryki. Wydawało się, że pozostali w dobrych stosunkach przez następne pięćdziesiąt lat, a Speedwagon zaufał Straizo na tyle, że poprosił go o pomoc w zbadaniu ruin w Meksyku. Niestety, Straizo ujawnił swoje prawdziwe intencje, gdy próbował zamordować Speedwagona, gotów poświęcić swojego starego przyjaciela w imię nieśmiertelności i mocy.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Manga Appearances
Chapters in order of appearance

TV Icon.png Anime Appearances
Episodes in order of appearance
Book Icon.png Novel Appearances
Chapters in order of appearance

 • JORGE JOESTAR Chapter 7: Airplanes (Tylko wymieniony/a)
 • JORGE JOESTAR Chapter 9: Cliff (Tylko wymieniony/a)
 • JORGE JOESTAR Chapter 13: Enemy

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Przestańcie, wszyscy! Jeśli dotkniecie tego dżentelmena, ja, Speedwagon, wam nie wybaczę! (や…やめろみんな!その紳士に手を出すことは…このスピードワゴンがゆるさねぇ!Ya... yamero minna! Sono shinshi ni te o dasu koto wa... kono Supīdowagon ga yurusane!)
  —Speedwagon o Jonathanie, Chapter 9: The Stone Mask, Part 2
 • Od urodzenia żyję w ciemności i spotykam wszelkiego rodzaju złoczyńców. Mogę więc odróżnić złego człowieka od dobrego człowieka po jego zapachu... A ten facet śmierdzi! Śmierdzi gorzej niż wymiociny! (おれお生まれてからずっと暗黒街で 生きいろんな悪党を見て来た だから 悪い人間といい人間の区別は「におい」で分かる!こいつはくせえッー!ゲロ以下のにおいがプンプンするぜッーッ!!Ore o umarete kara zutto ankokugai de iki iron'na akutō o mite kita, dakara warui ningen to ī ningen no kubetsu wa 'nioi' de wakaru! Koitsu wa kusē! Gero ika no nioi ga punpun suru ze!!)
  —Speedwagon o Dio, Chapter 11: The Stone Mask, Part 4
 • Duszę ojca odziedziczył jego syn, Jonathan Joestar! Stanie się to jego silną wolą, jego dumą, jego przyszłością! (息子のジョナサン・ジョースターが立派に受け継いでいる!それは彼の強い意志となり 誇りとなり 未来となるだろうぜッ!!Musuko no Jonasan Jōsutā ga rippa ni uketsuide iru! Sore wa kare no tsuyoi ishi to nari, hokori to nari, mirai to narudarou ze!!)
  —Speedwagon o Joestarach, Chapter 12: Youth with Dio, Part 1
 • Podróżowałem po świecie i widziałem wiele rzeczy! Egzotyczne afrykańskie zwierzęta, dziwne azjatyckie rośliny, karaibskie tornada, które mogą wyrwać duże drzewa! Ale nigdy nie widziałem takiego potwora! (今までの人生で世界各国を放浪しいろんな物を見て来たッ!アフリカの珍しい動物だのアジアの奇怪な植物だのカリブ海の大木まで吹つ飛はす竜巻だの!だが こんな化け物は見たこともねぇッ!!Ima made no jinsei de sekai kakukoku o hōrō shi iron'na mono o mite kita! Afurika no mezurashī dōbutsu dano, Ajia no kikaina shokubutsu dano, Karibu-kai no taiboku made futsu to wa su tatsumaki dano! Daga kon'na bakemono wa mita koto mo nē!!)
  —Speedwagon świadkiem wampiryzowanego Dio, Chapter 13: Youth with Dio, Part 2
 • Speedwagon wycofuje się chłodno. (スピードワゴンはクールに去るぜSupīdowagon wa kūru ni saru ze.)
 • TO SZALEŃSTWO! Odkąd Dio założył Kamienną Maskę, dzieją się tu różne nadprzyrodzone rzeczy! Na jakiś czas zawiesiłem się z niedowierzaniem, ale największą tajemnicą jesteś ty, staruszku Zeppeli!
  —Robert E. O. Speedwagon, Chapter 32: The Medieval Knights' Training Ground for Murder
 • S... Taka siła wypływa z jego wnętrza! To coś innego niż kiedykolwiek wcześniej! A jego ruchy są jeszcze szybsze! Fala życiowa Barona Zeppeli mieszka teraz w nim! To ich moce współpracują ze sobą!
  —Speedwagon o Jonathanie, Chapter 35: Pluck for Tomorrow and the Successor, Part 3
 • Odparował całą wilgoć ze swojego ciała, a następnie zabrał ciepło, zamrażając je natychmiast! Fala działa wykorzystując jego przepływ krwi, więc kiedy Dio zamraża swoje ciało, Fala staje się nieskuteczna! Zdolność Dio jest przerażająca! Pomyśleć, że mógłby zamrozić całe ciało Dire'a w jednej chwili!
  —Speedwagon o Dio, Chapter 38: The Three from a Faraway Land, Part 3
 • Oto ta jego okropna, mroczna osobowość – gorsza niż jakiekolwiek zło na tym świecie! Jego stylowa postawa tylko ukrywa jego prawdziwe ja! Taki jest naprawdę! Teraz jest w pełni sił po tym, jak został upokorzony przez swój pierwszy smak Fali!
  —Speedwagon o Dio, Chapter 39: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 1
 • W końcu nam się udało! Dio nie żyje! Możesz myśleć, że to przesada, ale świat został uratowany!
  —Robert E. O. Speedwagon, Chapter 41: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 3
 • Co za okazja! Życzę im obojgu wszystkiego najlepszego! Będę im kibicował jak zwykle, a jeśli kiedykolwiek będą potrzebować pomocy, będę tam podzielony szczęściem! Chociaż zamiast tego mogę stanąć na drodze - jak zwykle! (まったくめでたいぜ ふたりとも幸せになってくれよ!おれは いつまでも応援するし困ったときはいつでもどんな所でもかけつけるつもりだぜ!もっとも かえって足手まといかなMattaku medetai ze, futari tomo shiawase ni natte kure yo! Ore wa itsu made mo ōen surushi komatta toki wa itsu demo don'na tokoro demo kaketsukeru tsumori daze! Mottomo, kaette ashidematoi ka na.)
  —Speedwagon o nowym małżeństwie, Chapter 41: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 3

Quote.png Quotes
 • On... Stał się niezwyciężony! On nie ma już słabości! Nawet Fala już nie będzie działać! Jest nieśmiertelny! Nie do zabicia! Nie do pokonania! To są narodziny Karsa, Ostatecznej Rzeczy! (や…やつは無敵になった!弱点はもうヤツにはない!おそらく波紋もヤツにはきかないッ!不老不死!不死身!誰も倒せない!『究極の生命体(アルティミット・シイング)カーズの誕生だッーっ』Ya… yatsu wa muteki ni natta! Jakuten wa mō yatsu ni wanai! Osoraku Hamon mo yatsu ni wa kikanai! Furōfushi! Fujimi! Dare mo taosenai! Arutimitto Shiingu Kāzu no tanjōda!)
  —Robert E. O. Speedwagon o Karsie, Chapter 109: Kars the Superbeing Is Born, Part 1

Gry wideo

Famicom Jump: Hero Retsuden (NES)

Stary Speedwagon pojawia się w grze jako jedna z postaci, z którymi Joseph może rozmawiać, aby uzyskać drobne informacje podczas części historii JoJo's Bizarre Adventure.

Phantom Blood (PS2)

PS2 Speedwagon Render.png
Speedwagon debiutuje w grze Phantom Blood na PS2. Przedstawiony jako wróg wraz z Kempo Fighterem i Tattoo, gracz walczy z nimi jako Jonathan w rozdziale 05.

W swoim pierwszym występie Speedwagon używa ciosów i kopnięć jako normalnych ruchów i może rzucić melonikiem w Jonathana jako specjalny ruch. Ta wersja Speedwagon może być używana podczas niektórych walk w trybie Extra Battle.

Robert E. O. Speedwagon (Melonik)
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
SW Combo
SWコンボ
PS Triangle.png
Bumerangowy Melonik
ブーメランハット
PS Square.pngPS Triangle.png
Pionowy Melonik
バーチカルハット
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Wokół Melonika
アラウンドハット
Biegając PS Square.png
Slumsowy Kopniak
貧民街キック
Biegając PS Triangle.png
Slumsowy Wbieg
貧民街タックル
PS Circle.png
Unik
前転回避

Dostępne etapy: Extra Battle 03, 04, 06
PS2 Sledgehammer Speedwagon Render.png
Po pobiciu Speedwagon staje się grywalną postacią w rozdziale 15, zmieniając swój zestaw ruchów, aby umożliwić mu walkę za pomocą młota. Jego specjalny ruch sprawia, że obraca się kilka razy. Speedwagon z młotem jest grywalny w kilku kolejnych rozdziałach po pokonaniu trybu fabularnego, a także może być używany w trybie Rycerze 77 Pierścieni i niektórych dodatkowych bitwach.
Robert E. O. Speedwagon (Młot)
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normalne Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Obrotowy Młot
スピニングハンマー
PS Square.pngPS Triangle.png
Rosnący Młot
ライジングハンマー
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Tajfunowy Młot
タイフーンハンマー
Biegając PS Square.png
Szpiczasty Młot
ハンマースパイク
Biegając PS Triangle.png
Dziki Młot
ワイルドハンマー
PS Circle.png
Unik
回避
PS Circle.png podczas obrażeń
SW Kontratak
SWカウンター
PS R1.png
SW Mega Młot
SWメガハンマー
PS R2.png
Wymachujący Cyklon
サイクロンスイング

Dostępne etapy: Rozdział 15
 • Powtórka trybu fabularnego: Rozdziały 09, 11, 12, 14, 18, 19, 20, 21, 22
 • Dodatkowe bitwy 12, 15, 23, 31, 32
 • Tryb Rycerze 77 Pierścieni: Wojownicy Fali

All-Star Battle (PS3)

Speedwagon pojawia się jako główny narrator gry, prowadząc gracza w menu głównym. Speedwagon werbalizuje opinie na temat wielu innych przewodników po trybach gry i ich osobowości, zwykle pod wpływem zamieszania lub ostrożności. Pojawia się również w piątym PV, wprowadzając nowe postacie i mechanikę gry.

Speedwagon pojawia się również w tle i jako część zagrożenia scenicznego w zamku Dio; Zauważa, kiedy żyrandol ma spaść, i głośno ostrzega obu wojowników.

All-Star Battle R

Speedwagon was confirmed as a playable character alongside Mariah, Pet Shop, and Diego Brando during the Street Date trailer.

Command List

This section requires expansion.

Style/Specials/Etc
Ogre Street
ASBS.png ON GROUND

Speedwagon switches his active companion between Tattoo and Kempo Fighter (dubbed in-game as "The Asian"), altering his available abilities. Skills involving either can only be performed if they are in a ready position (i.e. behind Speedwagon). As they act separately from him, Tattoo and Kempo Fighter will continue performing their respective skills even if Speedwagon is attacked; Inversely, they themselves can be struck by the opponent directly to interrupt their moves, even if Speedwagon himself isn't hit.

Speedwagon can quickly switch companions if this ability is chained from "This guy reeks!" or "He smells worse than vomit!", expending half a stock of Heart Heat to do so not unlike Stand Users' "Quick Stand ON" Style ability.

This guy reeks!
ASBDPad6.png + ASBH.png (Tattoo) ON GROUND

Speedwagon shifts forward and delivers a high kick, launching the opponent into the air. A command normal that can chain into Speedwagon's skills.

He smells worse than vomit!
ASBDPad6.png + ASBH.png (Kempo Fighter) ON GROUND

Speedwagon delivers a quick roundhouse kick, launching the opponent directly upwards. This attack is also capable of reflecting non-HHA/GHA projectiles, and is a command normal that can chain into Speedwagon's skills.

Throw
Bastard!
2 ATK buttons at close range or ASBT.png ON GROUND

Speedwagon shoves the opponent before taking out his sledgehammer and delivering a heavy batting swing to send them flying.

Skills
Don't try to bluff, you rich little snot!
ASBDPad2.pngASBDPad3.pngASBDPad6.png + ASBL.png/ASBM.png/ASBH.png ON GROUND

Speedwagon flings his bladed hat straight forward as a projectile, traveling a set distance before it reverses and flies back to him. The hat inflicts multiple hits, and can even strike an opponent as it returns. The attack button inputted determines the hat's maximum range and number of hits, but inversely affects its flight speed. (Flash Cancel comboable)

Skills (Tattoo)
That does it!
ASBDPad2.pngASBDPad2.png + ASBL.png/ASBM.png/ASBH.png ON GROUND WHEN DOWNED

Speedwagon pulls out his sledgehammer and smashes down with it in a downwards swing, bouncing the opponent off the ground. This attack deals considerable Guard damage. The attack button inputted affects the attack's power but inversely affects its speed. This skill is a middle attack that cannot be blocked crouching, and can strike the opponent when they're downed. (Flash Cancel comboable)

Go nuts with those knives, boys!
ASBDPad6.pngASBDPad2.pngASBDPad3.png + ASBL.png/ASBM.png/ASBH.png ON GROUND

Speedwagon orders Tattoo to move in front of him and deliver a thrusting stab, knocking the opponent off their feet. This attack deals high Guard damage, making it useful when trying to Guardbreak the opponent. The attack button inputted determines Tattoo's travel distance and damage. This skill cannot be Flash-Canceled.

GYAAAAAAAH!
ASBDPad2.pngASBDPad1.pngASBDPad4.png + ASBL.png/ASBM.png/ASBH.png ON GROUND

Speedwagon orders Tattoo to leap upwards and come down in a diving stab, functioning as an anti-air attack. This is a middle attack that cannot be blocked crouching, and leaves the opponent crumpling and vulnerable to attack upon connecting. The attack button inputted determines Tattoo's travel distance and damage. This skill cannot be Flash-Canceled. (Comboable)

Skills (Kempo Fighter)
You've got a lot to learn...
ASBDPad2.pngASBDPad2.png + ASBL.png/ASBM.png/ASBH.png ON GROUND

Speedwagon pulls out his sledgehammer and thrusts it forward before spinning it, knocking the opponent down on the final hit. This attack deals considerable Guard damage. The attack button inputted affects the attack's hit count. (Flash Cancel comboable)

Martial Arts, the Eastern mystery!
ASBDPad6.pngASBDPad2.pngASBDPad3.png + ASBL.png/ASBM.png/ASBH.png ON GROUND

Speedwagon orders Kempo Fighter to move in front of him and deliver a hand strike, staggering the opponent. Depending on the attack button inputted, a follow-up combo is then performed upon the attack connecting.

 • Light (ASBL.png): Kempo Fighter delivers only the initial hand strike, shortening the skill's recovery.
 • Medium (ASBM.png): Kempo Fighter follows up on the hand strike with a high knee, launching the opponent into the air. (Comboable)
 • Heavy (ASBH.png): Kempo Fighter delivers the high knee then follows up on it with a roundhouse kick, finishing the combo by knocking the opponent back. (Comboable)

This skill cannot be Flash-Canceled, but Speedwagon may act again around the time Kempo Fighter delivers the high knee.

Aren't you acting tough!
ASBDPad2.pngASBDPad1.pngASBDPad4.png + ASBL.png/ASBM.png/ASBH.png ON GROUND

Speedwagon orders Kempo Fighter to leap upwards and come down in a diving kick, functioning as an anti-air attack. If it connects, he launches backwards off the opponent and knocks them back a fair distance. The attack button inputted determines Kempo Fighter's travel distance. (Flash Cancel comboable)

Heart Heat Attack / Great Heat Attack
Hand over all you've got!
ASBDPad2.pngASBDPad3.pngASBDPad6.png + 2 ATK Buttons ON GROUND

Readying himself, Speedwagon steps charges forward in a shoulder tackle. If it connects, he orders his companions to attack: Tattoo steps from behind him and shanks the opponent, before the Kempo Fighter flies in from their other side in a dive kick. Speedwagon finishes the team attack with a downwards sledgehammer strike to knock the opponent away.

Ha ha! The blade went right to the bone!
ASBDPad2.pngASBDPad3.pngASBDPad6.png + 3 ATK Buttons, or ASBG.png ON GROUND

Speedwagon lets out a battle cry as he wields his sledgehammer and swings it forward. If it connects, him and his two companions charge the opponent all at once to knock them down. As they recover, Speedwagon flips and launches his bladed bowler hat, curving along its path to strike them in the abdomen. The hat begins shredding into the opponent before a noise confirms that it's reached bone as their excruciatingly pained face is shown. It finally cuts through its target and flies back to Speedwagon as he catches and dons it.

Assist System
Assault Assist
ON GROUND

Speedwagon appears, instantly throwing his saw-hat forwards, dealing small damage, as well as slightly pushing the enemy back in hitstun.

Reversal Assist
ON GROUND

Speedwagon kicks in, striking the enemy down.

Stardust Shooters (Android/iOS)

Speedwagon pojawia się jako jedna z kilku postaci, które posiadają Metal Striker. Zarówno jego inkarnacje Części 1 i Części 2 pojawiają się jako grywalne Metale Striker.

Ruch kończący jego inkarnacji Części 1 rzuca melonik w przeciwnika, podczas gdy jego inkarnacja Części 2 po prostu sprawia, że efekt "hit" pojawia się na pokonanych przeciwnikach.

Eyes of Heaven (PS3/PS4)

Speedwagon jojoeoh.png

Speedwagon został potwierdzony jako grywalna postać obok Jonathana Joestara i Willa Anthonio Zeppeli w Eyes of Heaven. Służy również jako narrator w 1. demie i samouczku, PV4, filmach wprowadzających do postaci EoH, gdzie jest określany jako "Zakłócający Speedwagon".

Ma ekskluzywny styl zatytułowany Ogre Street (食屍鬼街(オウガーストリート) Ougā Sutorīto), a jego styl gry obraca się wokół przywoływania sojuszników z Ogre Street, aby pomogli mu w walce i przytłoczyli przeciwników.

 • Style Action - Ogre Street: Speedwagon summons Tattoo and the Kempo Fighter (known in-game as "the Asian"). The two will follow him until they are ordered to attack, are hit (taking them out of battle until Speedwagon summons them again), or if they separate far enough from him.
  • Partner Icon: Shows the statuses of Tattoo and the Kempo Fighter. If an icon is glowing, that person is readily available; If it is dim, they are active and about the stage; If there is a red cross over the icon, that person has been incapacitated until Speedwagon uses his Style Action again.
 • It's Just a Little Scratch!: Speedwagon performs a brief gesture to psych himself up, and gains super armor (or unflinching to enemy attacks) during "Don't try to bluff you rich little snot!", the first hit of Normal Attacks, or a Powerful Attack.
 • Don't try to bluff, you rich little snot!: Speedwagon throws his bladed bowler hat as a projectile, hitting opponents multiple times and sending them flying. It has slight homing capabilities, and will always return to Speedwagon.
 • Go nuts with those knives, boys!: Speedwagon orders Tattoo to attack on his own. He will attack either Speedwagon's lock-on target or the nearest opponent otherwise.
  • GYAAAAAAAH!: Tattoo, when in range of his target, charges forward and delivers a brutal knife stab in an unblockable attack, sending opponents flying. Upon a successful attack, he will return to Speedwagon.
 • Martial Arts, the Eastern mystery!: Speedwagon orders the Kempo Fighter to attack on his own. He will attack either Speedwagon's lock-on target or the nearest opponent otherwise.
  • Aren't you acting tough!: The Kempo Fighter, when in range of his target, performs a three-hit combo consisting of a punch, a kick, and a backflipping kick. Whether the attack is successful or blocked, the Kempo Fighter will return to Speedwagon afterward.
 • EX - It's Just a Little Scratch!: The super armor will extend to "Go nuts with those knives, boys!", "Martial Arts, the Eastern mystery!", homing dashes, and homing dash attacks.
 • EX - Don't try to bluff, you rich little snot!: Speedwagon gains invulnerability while performing it, and the bowler hat gains enhanced damage, projectile speed, homing capability, and range.
 • Dual Heat Attack - That sound—the blade's hit bone!: Speedwagon flips and launches his bladed bowler hat at his opponent, curving along its path to strike them in the abdomen. The hat begins shredding into the opponent before a noise confirms that it's reached bone as their excruciatingly pained face is shown. Speedwagon chuckles as it finally cuts through its target and flies off.
JoJolities
 • He smells worse than vomit!: Speedwagon must land the basic Powerful Attack. (200 Points)
 • Hand over all you've got!: Speedwagon must use his Style Action 3 times. (200 Points)
 • Buffooooon!: Speedwagon must use "It's Just a Little Scratch!" 3 times. (300 Points)
 • I'm the meddlesome Speedwagon!: Speedwagon must successfully execute 5 Combo Breakers. (500 Points)
 • I didn't come all this way just to hold you back, y'know!: Speedwagon must Retire an opponent with a Dual Heat Attack. (800 Points)

He appears in the game's Story Mode as his Part 1 incarnation, stopping Joseph and Jotaro at the Cairo airport after the final battle with DIO, and serves as a core ally within the story. In his timeline, Speedwagon, Jonathan, and Zeppeli were traveling to Windknight's Lot. Due to interference by Funny Valentine, Speedwagon accidentally stumbles upon a Saint's corpse part. He explains to Jotaro, Joseph, Polnareff, and Kakyoin that the Saint's spirit told him to find Jonathan's descendants and their allies, and then to find the remaining corpse parts because a new threat is about to dominate the universe.

During his journey with Jotaro and their recruited allies, they reach Speedwagon's original timeline and discover that they are in the Joestar Mansion, which was supposed to have been destroyed during the night Dio turned into a vampire. Jonathan walks toward them with injuries he sustained from Dio's zombies and introduces himself to Jotaro. Once Diego Brando arrives, Speedwagon takes Jonathan's place while he's recovering and aids Jotaro to defeat the duo.

While visiting the timeline of Battle Tendency, the elder Joseph Joestar of Part 3 convinces his younger self that he is Joseph in the future by telling Speedwagon to come out of the turtle. Young Joseph recalls seeing a photo of the younger Speedwagon and is shocked to see him in person.

During the first confrontation against Heaven Ascension DIO, Speedwagon is the only ally shown among the protagonists, while the others are all inside Coco Jumbo.

In the credits, he is seen along with an alive Zeppeli during the final battle between Jonathan and Dio.

Turniej

Jest w drużynie z Ermes Costello w turnieju Eyes of Heaven,ale został wyeliminowany w eliminacjach przez Narancię Ghirgę i Diego Brando.

Diamond Records (Android/iOS)

SpeedwagonDR.png
DRCourage.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
Robert E. O. Speedwagon
DRName5.png
Speedwagon pojawia się w Diamond Records jako grywalna postać zarówno w trybie Action Battle jak i Tactical Battle. Ma kilka do odblokowania statuetek typu 'Courage', od 3 gwiazdek do 5 gwiazdek. Zestaw ruchów Speedwagona w obu trybach gry składa się z różnych ataków przy użyciu piłowego kapelusza, młota i przywoływania partnerów z Ogre Street, aby mu pomogli.

Moveset
DRAtk.png
Podstawowy ciąg ataku Speedwagona to kombinacja do pięciu różnych ataków składających się z ciosów i kopnięć. W Tactical Battle jest to zredukowane do zaledwie trzech trafień.
DRSkill1.png
Speedwagon wyciąga młot, aby zadać przeciwnikowi dwa ciężkie ciosy.
DRSkill6.png
Speedwagon szybko wyrzuca swój piłowy kapelusz okrężnym ruchem wokół siebie, raniąc wszystkich przeciwników w pobliżu. (Do odblokowania)
DRSP10.png
Speedwagon przywołuje Tattoo, aby pociąć przeciwnika nożem.
DRSP10.png
Speedwagon przywołuje zarówno Tattoo , jak i Kempo Fightera, aby przez chwilę walczyć z przeciwnikami u jego boku. W Tactical Battle obaj są wzywani do wykonania tylko jednego ataku na jednego przeciwnika przed odejściem. (Do odblokowania)
DRSP10.png
Speedwagon przywołuje Kempo Fightera, aby skoczyć przeciwnika. Ten atak zastępuje umiejętność SP 1 w 3-gwiazdkowej statuetce Speedwagona.
DRSP40.png
W przerywniku filmowym widać, jak Speedwagon rzuca piłowym kapeluszem, a następnie łapie go na głowie. Po jego zakończeniu rzuca kapelusz w przeciwników przed nim jako pocisk bumerang, zanim złapie go ponownie.

JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Speedwagon

SpeedwagonPPP.png SpeedwagonStandPPP.png

WhitePPP.png
PPPVerBG.png
Underworld Interference ver.
Rarity: PPPBR.png
Max Power: 864 (Lvl 50) / 1994 (Lvl 80)
SpeedwagonPPPFull.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 1
# of Erased Panels: 8
Cooldown: 85
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 2
# of Erased Panels: 10
Cooldown: 85
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 3
# of Erased Panels: 10
Cooldown: 80
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 4
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 80
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 5
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 75

PPPCharNameBG.png
Jonathan & Speedwagon

JonathanSpeedwagonPPP.png JonathanSpeedwagonStandPPP.png

YellowPPP.png
PPPVerBG.png
Witnessing the Gentleman's Way of Life ver.
Rarity: PPPWGR.pngPPPLimited.pngPPPVoiced.png
JonathanSpeedwagonPPPFull.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 1
# of Enhanced Panels: 4
Cooldown: 95
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 2
# of Enhanced Panels: 6
Cooldown: 95
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 3
# of Enhanced Panels: 6
Cooldown: 90
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 4
# of Enhanced Panels: 8
Cooldown: 90
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 5
# of Enhanced Panels: 8
Cooldown: 85
Jonathan & Speedwagon
Type: EX
Availability: Awakening
Date: August 3, 2021 - September 2, 2021
Witnessing the Gentleman's Way of Life ver.
PPPStickerJonathanSpeedwagonEX.png
Cost: 0
After using skill twice, replaces 4 random panels with Jonathan & Speedwagon panels, prioritizing partner panels.

Puzzle & Dragons (Android/iOS)

Speedwagon jest jedną z 23 grywalnych postaci w Puzzle & Dragons.

P&D Speedwagon.png
Robert E. O. Speedwagon
(ロバート・E・O・スピードワゴン)
Attributes: LightIcon2.pngLightIcon2.png
Rarity: 5★ (Base)
No. 9581
HP
6,953 (Lvl.99)
ATK
4,675 (Lvl.99)
RCV
959 (Lvl.99)
Active Skill: "You’re Wide Open!"
Nullifies pierce damage + Drops and generates 1x Light in an L-shape. (1 Turn)
Leader Skill: "I’m Meddlesome"
Reduces damage + Attack increased by x20 and adds 3 combo attacks.
PAD Speedwagon Assist.png
Speedwagon's Hat
(スピードワゴンの帽子)
Attributes: LightIcon2.png
Rarity: 6★ (Assist)
No. 9582
HP
N/A
ATK
N/A
RCV
N/A
Active Skill: "N/A"
N/A
Leader Skill: "N/A"
N/A

JORGE JOESTAR

Podekscytowany ciążą Lisy Lisy
Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Speedwagon ma niewielką rolę w noweli JORGE JOESTAR. Wspiera finansowo Erinę i George'a Joestara II. Gdy Erina staje się głównym udziałowcem Fundacji Speedwagona, rodzina Joestar jest zamożna.[11] Kiedy Erina i George decydują się na przeprowadzkę do Anglii, Speedwagon pomaga odbudować rezydencję Joestar wraz ze swoją firmą.[12] Speedwagon i Erina starają się uwolnić George'a z więzienia, ale początkowo im się to nie udaje, ponieważ Ben Motorize ma wielu przyjaciół w departamencie sprawiedliwości.[13]

Speedwagon jest zachwycony, gdy słyszy, że Lisa Lisa jest w ciąży. Zaczyna wysyłać prezenty George'owi i Lisie w zastraszającym tempie. Jego prezenty zawierają wszystko zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, zanim dowiadują się, że dziecko będzie chłopcem. George prosi go, by się uspokoił, ale Speedwagon zapewnia, że zrobi, co mu się podoba.[14]

Galeria

Ciekawostki

Mike Harper

Przypisy

 1. 1.0 1.1 Chapter 113: The Man Who Crossed the Atlantic
 2. JoJo 6251, str.148
 3. Tailpiece of Chapter 311: Red Hot Chili Pepper, Part 5
 4. Chapter 45: Joseph Joestar of New York, Part 1
 5. 5.0 5.1 Chapter 9: The Stone Mask, Part 2
 6. Chapter 11: The Stone Mask, Part 4
 7. Chapter 17: The Birth of DIO
 8. Chapter 14: Youth with Dio, Part 3
 9. Chapter 96: The Wind, the Chariot, and Wamuu, Part 2 str.13.
 10. Chapter 108: JoJo: The Final Ripple, Part 2 str.8-12
 11. JORGE JOESTAR Chapter 3: Wounds
 12. JORGE JOESTAR Chapter 7: Airplanes
 13. JORGE JOESTAR Chapter 9: Cliff
 14. JORGE JOESTAR Chapter 13: Enemy

Nawigacja w witrynie

Other languages: