Mannish Boy

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Chociaż nadal sram w pieluchach, nadal jestem mądrzejszy niż wy żartownisie razem wzięci!! LALIHO-!!
—Mannish Boy, Chapter 170: Death Thirteen, Part 3

Mannish Boy (マニッシュ・ボーイ Manisshu Bōi) jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "Death Thirteen".

Mannish Boy jest złym geniuszem i użytkownikiem Standa w służbie DIO. Próbuje zamordować Grupę Joestar koszmarnym świecie jego Death Thirteen.

Wygląd

Mannish Boy Appearance.png

Mannish Boy jest ciemnym dzieckiem. Ma duże uszy, a jego najbardziej charakterystycznymi cechami są kły . Mannish Boy nosi typowe ubrania dla dzieci, wraz z butami i chustą na głowie.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalony)
Włosy(Czarne)
Oczy(Fioletowo-szare)
Ubiór
(Białe ubrania z bordową chustą i śliniakami oraz jasnoniebieskie buty.)
Skóra(Jasnobrązowa)
Włosy(Czarne)
Oczy(Jasnożółte)
Ubiór
(Lawendowe ubrania z jasnoczerwoną chustą, niebieskim śliniakiem i butami.)

Osobowość

Mannish Boy jest niemożliwym geniuszem: chociaż jest niemowlęciem, myśli i zachowuje się znacznie starzej. Publicznie Mannish Boy ukrywa swoje prawdziwe ja i zachowuje się jak zwykłe niemowlę, aby zrzucić ludzi.[3][4]

Mannish Boy obnażający kły

Chociaż nie może jeszcze mówić, a w najlepszym razie może chichotać złe "hee hee hee", Mannish Boy jest o wiele bardziej przebiegłym wrogiem, niż pozwala. Chociaż nie może mówić, może wyrazić swoje prawdziwe ja poprzez swój Stand, Death Thirteen.[5] Mannish Boy jest w stanie zobaczyć skorpiona, zidentyfikować go jako zagrożenie i użyć szpilki, aby go zabić, zanim go zaatakuje. Jest również na tyle bystry, że ukrywa wspomnianego skorpiona w ustach, gdy Kakyoin przeszukuje jego łóżeczko w poszukiwaniu dowodów na jego ekscentryczność.[6] Mannish Boy jest wyjątkowo okrutny i sadystyczny, ponieważ lubi bawić się ze swoimi bezbronnymi ofiarami, poddając je przerażającym snom (np. zakrywając Kakyoina gałkami ocznymi, aby go uciszyć)[7] i upokarzając je.[8] Jest przeważnie obrzydliwy i arogancki, patrzy z góry na bohaterów, często obraża ich myślami[9][10] i ociera się o ich bezsilność, gdy ma ich w swoim świecie snów.[11] Mannish Boy również pali.[12]

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Death Thirteen

Stand Mannish Boya to Death Thirteen, klaun-podobny Stand, który może wciągnąć świadomość śpiących ofiar do świata snów, w którym ma absolutną kontrolę i gdzie nie mogą przywołać swoich Standów, a następnie bezkarnie je zamordować.

Death Thirteen (デスサーティーン(死神13))Link to this section
DeathThirteenMangaAv.png
PWR
C
SPD
C
RNG
E
STA
B
PRC
D
DEV
B

Przedwczesność

Demonstrując umiejętności fizyczne również niezwykłe dla jego wieku, Mannish Boy jest wystarczająco zręczny, aby zabić skorpiona za pomocą agrafki. Co więcej, jest niezwykle inteligentny jak na swój wiek, ponieważ jest w stanie mówić i mieć spójne myśli, mimo że jest tylko dzieckiem.

Historia

Stardust Crusaders (1988)

Mannish Boy, normalne niemowlę

Wysłany przez DIO w celu zabicia Grupy Joestar, Mannish Boy udaje się dotrzeć do Yabrin w tym samym czasie, co bohaterowie. Próbuje zamordować Noriaki Kakyoina, ale udaje mu się zabić tylko pobliskiego psa złapanego w koszmarnym świecie Death Thirteen, zanim Kakyoin zostaje obudzony przez Jean Pierre Polnareffa. We śnie ręka Kakyoina została przecięta kosą Death Thirteen, a rana przeniesiona do budzącego się świata. Tymczasem Mannish Boy zostaje znaleziony w pobliżu studni i udaje, że jest chory. Zostaje oddany pod opiekę Grupy Joestar przez kobietę, która twierdzi, że muszą zabrać go do szpitala. Niechętnie się zgadzają, nie wiedząc, że kobieta tak naprawdę się go bała i że dziecko było użytkownikiem Stand.

Na pokładzie samolotu Mannish Boy używa swojego Standa do ataku na Noriaki Kakyoin i Jean Pierre Polnareff.[14] Kakyoin pamięta wszystko i próbuje ostrzec Polnareffa, ale Death Thirteen rozpoczyna atak. Prawie zabija Polnareffa, ale Francuz zostaje obudzony przez Josepha Joestara, który nakazuje mu zmienić pieluchy dziecka. Kakyoin zostaje sam na sam z Death Thirteen, ujawniając, że jest dzieckiem. Kakyoin próbuje przeciąć swoją rękę nożem, ale Mannish Boy odrzuca ten ruch jako daremny. Ponadto Kakyoin ciężko walczy, a jego gwałtowne ruchy we śnie w odpowiedzi na atak kończą się zestrzeleniem samolotu.[15] Ponieważ nikt nie pamięta, co się stało po przebudzeniu, wszyscy wierzą, że Kakyoin staje się niestabilny. Kakyoin odkrywa słowa "Baby Stand" wyryte na jego ramionach i zaczyna podejrzewać dziecko. Oskarża dziecko o bycie wrogiem, ale nikt w niego nie wierzy.[2]

Kakyoin podejrzewa Mannish Boya

Skorpion wpełza do łóżeczka Mannish Boya, a on równie nagle zabija go szpilką. Jednak widzi to Kakyoin, który biegnie do łóżeczka i próbuje znaleźć skorpiona. Mannish Boy szybko i dyskretnie ukrywa skorpiona w ustach, który zachowuje jego osłonę, chociaż jest prawie zdemaskowany, gdy Joseph próbuje go nakarmić. Zdesperowany Kakyoin ujawnia rany na swoich ramionach, co tylko przekonuje innych, że jest szalony. W ostateczności Kakyoin postanawia wezwać Hierophanta Green i zaatakować dziecko, ale Polnareff go nokautuje.[16]

Mannish Boy przyparty do muru przez Kakyoina

Grupa Joestar trafia do koszmarnego świata Death Thirteen, gdzie zaczyna dręczyć bohaterów. Jednak zostaje zaatakowany przez Kakyoina i jego Hierophanta, ponieważ zasypianie z własnym Standem pozwala wykorzystać ich w koszmarze. Hierophant Green dusi Death Thirteen,[17] ale Mannish Boy widzi, że Kakyoin jest dla niego łatwy, ponieważ jest dzieckiem. Kontrolując swój koszmar, próbuje kosić Hierophanta od tyłu, ale ten już przeniknął do wnętrza Death Thirteen. Mannish Boy jest zmuszony wyleczyć rany Kakyoina i zostawić pozostałych.


Rano Kakyoin daje Mannish Boyowi lekcję, mieszając część odchodów dziecka z jedzeniem dla niemowląt. Oczywiście Joseph i Polnareff, którzy nie mają o tym pojęcia i wierzą, że Mannish Boy jest głodny, postanawiają nakarmić go jedzeniem.[18]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Jesteś w moim świecie snów śmierci, Polnareff!!!
  —Death 13, Chapter 169: Death Thirteen, Part 2
 • Laliho! Czy to nie romantyczne umrzeć we śnie?
  —Death 13, Chapter 169: Death Thirteen, Part 2
 • Chociaż nadal sram w pieluchach, nadal jestem mądrzejszy niż wy żartownisie razem wzięci!! Laliho!
  —Mannish Boy, Chapter 170: Death Thirteen, Part 3

Gry wideo

JoJo RPG (SFC)

Wydarzenia z Death Thirteen dzieją się w inny sposób. W przeciwieństwie do oryginalnej fabuły, w grze Mannish Boy atakuje grupę z wnętrza samolotu w drodze do Indii.

Bijatyki Capcom (PS1/DC/Arcade)

HFTF Death 13.png

JoJo's Venture

Death Thirteen appears as a secret boss Story Mode. After winning 5 consecutive matches as someone from the Joestar Group, the player will face Death Thirteen. Defeating Death Thirteen is optional, and Story Mode will continue as normal even when losing.

The stage Amusement Park is based on Death Thirteen’s battle from the manga.

Heritage for the Future

Death Thirteen appears in the same manner, however with the addition of Fearless Kakyoin (恐怖をのり越えた花京院), Death Thirteen is also a part of his Story Mode. Kakyoin faces his allies, in a bizarre dream created by Mannish Boy as revenge for their earlier encounter (Though Death Thirteen still remains an optional battle).

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

PSXKakyoinInTheDream.png

With the addition of Super Story Mode, Death Thirteen appears as a battle in the plot. Mannish Boy traps the Joestar Group in a dream and Kakyoin must defeat him using Hierophant Green. Death Thirteen's special battle can be unlocked in Book Mode, but the player can only play as one of the Joestar Group (including Young Joseph and New Kakyoin).

Eyes of Heaven (PS4/PS3)

Death Thirteen's Nightmare Dream world where the Joestar Group was trapped, is a playable stage in the game. There is a stage gimmick where Death Thirteen will hunt your character.

Diamond Records (Android/iOS)

MannishBoyDR.png
DRSolitary.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName4.png
Mannish Boy
Mannish Boy appears in Diamond Records as an assist character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has one 'Solitary' type 4 star assist statue. Like all assist characters, when the active assists link together, his assist ability may provide extra effects (Action Battle mode only).

Moveset
DRSP22.png
(Assist Ability) Mannish Boy summons Death Thirteen to slash at opponents multiple times with its scythe. In Tactical Battle, this damages all opponents present on the stage.


JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Mannish Boy
MannishBoyPPP.png
PurplePPP.png
MannishBoyStandPPP.png
PurplePPP.png
PPPVerBG.png
Dream World's Laughing Reaper ver.
死神が笑う夢の世界 ver.
MannishBoyPPPFull.pngMannishBoyStandPPPFull.png
Rarity: PPPSR.png
Max Power: 1313 (Lvl 50) / 2663 (Lvl 80)
Release Date: November 19, 2019
Skill: Death Thirteen
PPPSkill2.png
Replaces panels in the center with cheer panels in fixed spots
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 1
# of Replaced Panels: 8
Cooldown: 85
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 2
# of Replaced Panels: 12
Cooldown: 85
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 3
# of Replaced Panels: 12
Cooldown: 80
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 4
# of Replaced Panels: 16
Cooldown: 80
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 5
# of Replaced Panels: 16
Cooldown: 75


Galeria

Ciekawostki

Mannish Boy w Heritage for the Future
 • Chociaż pojawia się w wersji gry na PlayStation, niedokończone sprite'y dla Mannish Boya istnieją w Heritage for the Future.[19]
 • Powiedzenie Mannish Boya "lali-ho" jest odniesieniem do zaklęcia snu (zlokalizowanego jako "Snooze") w serii Dragon Quest.
 • Mannish Boy otrzymał imię dopiero wiele lat później, ostatecznie zostało oficjalnie udokumentowane w JOJO A-GO!GO!.


Przypisy

 1. Lovers - Vol.4 "Shueisha Jump Remix Stardust Crusaders Edition" P124 The Secret of JOJO Characters
 2. 2.0 2.1 2.2 Chapter 170: Death Thirteen, Part 3
 3. Chapter 168: Death Thirteen, Part 1 str.13.
 4. Chapter 170: Death Thirteen, Part 3 str.15.
 5. Chapter 170: Death Thirteen, Part 3 str.3-4.
 6. Chapter 171: Death Thirteen, Part 4 str.4-5 & str.18.
 7. Chapter 170: Death Thirteen, Part 3 str.5.
 8. Chapter 172: Death Thirteen, Part 5 str.7. & str.9.
 9. Chapter 170: Death Thirteen, Part 3 str.16.
 10. Chapter 171: Death Thirteen, Part 4 str.13.
 11. Chapter 170: Death Thirteen, Part 3 str.8.
 12. Chapter 173: Death Thirteen, Part 6 str.11.
 13. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104
 14. Chapter 168: Death Thirteen, Part 1
 15. Chapter 169: Death Thirteen, Part 2
 16. Chapter 171: Death Thirteen, Part 4
 17. Chapter 172: Death Thirteen, Part 5
 18. Chapter 173: Death Thirteen, Part 6
 19. The Cutting Room Floor

Nawigacja w witrynie

Inne języki: