Nena

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Brzydka kobieta jak ona... używała swojego Standa do asymilacji innych ludzi.
—Joseph o Nenie, Rozdział 149

Nena (ネーナ, Nēna) jest trzeciorzędną antagonistką występującą w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "Empress".

Po raz pierwszy pojawia się w Indiach u boku Hol Horse'a i próbuje zamordować Josepha Joestara, udając zwykłą kobietę. Jest użytkownikiem Standa, która używa Empress.

Wygląd

Nena początkowo wygląda jak piękna młoda Hinduska w typowym indyjskim stroju. Jest to jednak tylko przebranie, a Nena jest naprawdę niską, brzydką i otyłą kobietą w bikini. Nena ma również pączek na języku.

W przebraniu Nena ma bindi na czole i nosi sukienkę bez rękawów do kostek i chustę na głowie, a także mnóstwo biżuterii, takiej jak para zapętlonych kolczyków i naszyjnik z koralików.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
(Przebranie)
Skóra
(Opalona, purpurowe i złote Bindi, czerwona szminka)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Lawendowe szaty i hidżab z czerwonym wykończeniem, złota biżuteria.)

(Normalnie)

Skóra(Jasna, czerwona szminka.)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Bladobrązowe)
Ubiór(Różowe bikini)
Skóra
(Jasna, jasnofioletowa Bindi, różowa szminka.)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Lawendowe szaty i hidżab, czerwona koszula, matowa złota biżuteria.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Szare)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Jasnopomarańczowe szaty, złota biżuteria.)
(Przebranie)
Skóra
(Opalona, ciemno purpurowe i złote Bindi, łososiowa szminka.)
Włosy(Czarne)
Oczy(Fioletowe)
Ubiór
(Purpurowe szaty i pomarańczowo-bordowy hidżab z pomarańczowym i zielonym wzorem diamentowym. Różowy szalik i szarfa.)
Biżuteria
(Kolczyki i bransolety ze złotą pętlą oraz naszyjnik z czerwonego koralika.)

(Normalnie)

Skóra
(Szara, lawendowy eyeliner i purpurowa szminka.)
Włosy(Czarne)
Oczy(Szare (martwe oczy))
Ubiór(Fioletowe binki.)

Osobowość

Nena jest przebiegłą służącą DIO.Niewiele wiadomo o Nenie, ale większość rzeczy, które widziała, wskazuje na pokręconą osobowość. Jest zabójczynią na usługach DIO, a Enya the Hag zauważa, że specjalnością jej Empress jest powolne zabijanie swoich ofiar.[2] Nena ukrywa również swoją prawdziwą postać, asymilując skórę innej, ładniejszej kobiety za pomocą swojego Standa i wykorzystuje swój dobry wygląd, aby oszukać swoje cele, aby myślały, że jest niewinną kobietą i zbliżyć się do nich, aby umieścić w nich Empress.[3] Nena również zachowuje ten zwyczaj w obecności potencjalnych sojuszników.

Początkowo jest przedstawiana jako młoda hinduska dziewczyna, która udaje, że jest zakochana w Hol Horse/pl[4] do tego stopnia, że chce małżeństwa.[5] Używa swojego "związku" z nim jako środka do infiltracji Grupy Joestar, a później oczarowuje Polnareffa jako odwrócenie uwagi podczas próby zamordowania Josepha Joestara.[6]


Poniższa informacja pochodzi z OVA części 3, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

W OVA jej rola jako złoczyńcy została wycięta. Zamiast tego Nena jest młodą, naiwną dziewczyną, która zakochała się w Hol Horse. Pragnie go poślubić i jest załamana jego odrzuceniem. Hol Horse komentuje, że dziewczyna taka jak ona jest użyteczna, lojalna do tego stopnia, że poświęciłaby dla niego swoje bezpieczeństwo.


Koniec sekcji niekanonicznej.

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Empress

Stand Neny, Empress, jest pasożytniczym Standem, który wyrasta z ciała ofiary.

Empress (エンプレス(女帝))Link do tej sekcji
EmpressMangaAv.png
MOC
C
PRD
E
ZAS
A
WYT
A
PRC
D
ROZ
D

Historia

Tło

Nena została wynajęta przez DIO do przechwycenia i zabicia Grupy Joestar. Użyła swój Stand Empress, aby zabić piękną młodą kobietę i nosiła jej skórę, aby ukryć swoją prawdziwą postać. Towarzyszy Hol Horse'owi w tym przebraniu, udając naiwną dziewczynę, która uległa jego urokowi.[8] Według Hol Horse'a i Polnareffa, Nena pochodzi ze szlacheckiej rodziny w Varanasi, chociaż może to być część jej przebrania.[8][9]

Stardust Crusaders (1988)

Nena i Hol Horse

Nena jest początkowo przedstawiana jako sojuszniczka i kochanka Hol Horse'a. Przybywa z nim na przedmieściach Kalkuty na grzbiecie słonia. Okazuje zainteresowanie małżeństwem z nim, ale on odrzuca jej ofertę małżeństwa, twierdząc, że jest podróżnikiem, którego przeznaczeniem jest umrzeć na ulicy i nie mógł z nią zostać, mimo że się kochali. Później wyjawia J. Geilowi, że jest z nią tylko dlatego, że może być przydatna w przyszłości, potencjalnie poświęcając dla niego swoje życie.[8]

Prawdziwe ja Neny ujawnione

Po tym, jak Hol Horse zostaje pokonany, w końcu przychodzi mu na ratunek, powstrzymując Jean Pierre Polnareffa, podczas gdy Hol Horse ucieka z drużyny Jotaro.[10] Następnie towarzyszy grupie w autobusie, którym jadą do Varanasi, i wtedy Polnareff zaczyna się nią interesować, podczas gdy ona ukrywa swoją prawdziwą tożsamość jako użytkownik Standa, i atakuje Josepha Joestara swoim Standem.[6][9]

Nena wykorzystuje zainteresowanie Polnareffa, aby odwrócić jego uwagę, podczas gdy jej Stand walczy z Josephem. Po tym, jak Joseph jest w stanie zadać ostateczny cios Empress, Nena przyjmuje obrażenia i umiera, ujawniając swoją prawdziwą formę.[11]

OVA


Poniższa informacja pochodzi z OVA części 3, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Hol Horse i Nena

Kiedy Hol Horse podróżuje przez Indie, aby skonfrontować się z Grupą Joestar, Nena nagle pojawia się, aby wyznać mu swoje uczucie. Pragnie go poślubić, jednak Hol Horse nie odwzajemnia się całkowicie, ponieważ życie, które prowadzi, jest nieodpowiednie dla dziewczyny z arystokratycznej rodziny. Pociesza Nenę, wyjaśniając, że nie może się z nią ożenić, ponieważ za bardzo ją kocha. Nena akceptuje rzeczywistość i wraca do domu.

Nena pojawia się później, gdy Hol Horse jest otoczony przez Grupę Joestar, a kiedy Polnareff wzywa Silver Chariota, szarpie go za nogę i daje Hol Horse'owi możliwość ucieczki.


Koniec sekcji niekanonicznej.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Jestem "Empress", staruszku! A ty, Josephie, umrzesz pierwszy!!!
  —Empress, Chapter 147: Empress, Part 2
 • Jestem teraz większa, ale nadal potrzebuję, żebyś mnie karmił, "tatusiu"!!!
  —Empress do Josepha, Chapter 148: Empress, Part 3

Gry wideo

PSXStage10.png

Bijatyki Capcom (PS1/DC/Arcade)

Heritage for the Future

Nena makes her first appearance in a video-game in Heritage for the Future, alongside Hol Horse during some of his introduction/loss animations.

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

With the addition of Super Story Mode, her Stand Empress appears as a battle, but Nena herself doesn't appear in the mode. Going through the Stage Select reveals her to be Empress's user.

Galeria

Przypisy

 1. Lovers - Vol.4 "Shueisha Jump Remix Stardust Crusaders Edition" P124 The Secret of JOJO Characters
 2. Chapter 147: Empress, Part 2 str.5.
 3. Chapter 149: Empress, Part 4 str.19.
 4. JOJO A-GO!GO!: STANDS - EMPRESS, str.25
 5. Chapter 141: Emperor and Hanged Man, Part 2 str.10.
 6. 6.0 6.1 Chapter 148: Empress, Part 3
 7. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104
 8. 8.0 8.1 8.2 Chapter 141: Emperor and Hanged Man, Part 2
 9. 9.0 9.1 Chapter 147: Empress, Part 2
 10. Chapter 146: Empress, Part 1
 11. Chapter 149: Empress, Part 4

Nawigacja w witrynie

Inne języki: