Erina Pendleton

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Cieszę się, że szlachetny Jonathan Joestar jest tutaj w moich ramionach! (誇り高きジョナサン・ジョースターがこの腕の中にいる幸福ですHokori takaki Jonasan Jōsutā ga kono ude no naka ni iru kōfuku desu!)
—Erina Pendleton, Chapter 42: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 4

Erina Pendleton (エリナ・ペンドルトン, Erina Pendoruton) jest drugorzędną sojuszniczką występującż w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood, a także w drugiej części Battle Tendency, jako trzeciorzędna sojuszniczka.

Erina zostaje przedstawiona jako młoda dziewczyna z rodzinnego miasta Jonathana Joestara, stając się jego miłością po tym, jak chroni ją przed dwoma łobuzami. W czasie przeskoku dorasta, aby stać się aktywną pielęgniarką w Indiach, ostatecznie wracając do domu, aby pomóc Jonathanowi w powrocie do zdrowia i wkrótce potem go poślubić.

Znana jako Erina Joestar (エリナ・ジョースター, Erina Jōsutā) po ślubie, jest matką George'a Joestara II oraz babcią i opiekunką Josepha Joestara.

Wygląd

ErinaPendeltonAppearance.png

Erina Pendleton jest piękną młodą dziewczyną, która trzyma włosy w kucyk i jest opisywana jako ładna. W większości, jeśli nie we wszystkich, swoich występach Erina ma na sobie jakąś sukienkę. W każdym z jej dorosłych strojów jest widoczna z naszyjnikiem z klejnotami.

Podczas Battle Tendency Erina postarzała się, choć nie ma wielu zmarszczek, mimo że ma 70 lat, a teraz nosi okulary zasłaniające oczy. Nosi nakrycie głowy z klejnotem, który całkowicie zakrywa jej włosy, grubą szatę i rękawiczki.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Blada)
Włosy(Blond)
Oczy(Błękitne)
Strój dziecięcy(Różowa sukienka na lawendowej koszuli.)
Strój dorosły
(Bufiasta oliwkowa sukienka z jaśniejszym zielonym kołnierzykiem i rękawami, niebieska tkanina na ramię.)
Strój w statku wycieczkowym
(Czerwona sukienka z białym wykończeniem, purpurowe wstążki do włosów.)
Naszyjnik(Srebro z niebieskim klejnotem.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Niebieskie)
Strój dziecięcy
(Brązowo-szara sukienka na białej koszuli.)
Strój dorosły
(Biało-niebieska sukienka, brązowa tkanina na ramię.)
Strój w statku wycieczkowym
(Biała sukienka z lawendową lamówką, lawendowe wstążki)
Naszyjnik(Brązowy z niebieskimi klejnotami.)
Skóra(Blada)
Włosy(Blond)
Oczy(Zielone)
Strój dziecięcy
(Różowa sukienka z łososiową lamówką na żółtej koszuli.)
Strój w statku wycieczkowym
(Niebiesko-biała sukienka, niebieski naszyjnik z czerwonym klejnotem.)
Skóra(Blada)
Włosy(Blond)
Oczy(Błękitne)
Strój dziecięcy
(Niebieska sukienka z niebieskim wykończeniem na jasnożółtej koszuli z krótkim rękawem i białym rękawem.)
Strój dorosły
(Niebieska sukienka z białym kołnierzykiem i wykończeniem, biały naszyjnik z jadeitowym klejnotem.)
Strój w statku wycieczkowym
(Czerwona sukienka z białym wykończeniem, różowymi wstążkami do włosów, białym naszyjnikim z niebieskim klejnotem.)

Osobowość

I spójrz teraz na jej lśniącą słodycz! Ta dziewczyna napełnia pana Joestara duchem! (今はあんなにかわいらしく輝いている!あの女性がジョースターさんに「心」をそそいだんだ!!Ima wa an'na ni kawairashiku kagayaite iru! Ano josei ga Jōsutā-san ni 'kokoro' o sosoi danda!!)
Speedwagon o Erinie Pendleton, Chapter 17: The Birth of DIO
Jonathan i Erina przytulają się na statku

Wychowana w wiktoriańskiej Anglii, Erina jest bardzo słodką, troskliwą młodą kobietą, która jest w każdym calu właściwą damą. Choć w młodości uprzejma i delikatna, Erina wykazała się pewną siłą charakteru: po tym, jak Dio Brando skradził jej pierwszy pocałunek, zaczęła myć usta, nie zważając na to, że woda pochodzi z rynsztoka, aby zmniejszyć wstyd.[6] Niemniej jednak może również mieć przywódczą obecność, jeśli chce. Na przykład Speedwagon zauważył, kiedy spotkał ją po raz pierwszy, że jej oczy były lodowato zimne, dając jasno do zrozumienia, że nie chce, aby jej leczenie Jonathana zostało przerwane.[4]

Erina bardzo kochała Jonathana przez całe życie. Pomimo tego, że przez lata była oddzielona od Jonathana, Erina bardzo się nim opiekowała, gdy tylko spotkała go ponownie, czuwając nad nim i lecząc jego rany dzień i noc do tego stopnia, że padała z wyczerpania.[4] Kiedy Jonathan został śmiertelnie ranny, była gotowa umrzeć razem z nim i mogła być przekonana inaczej, aby uratować pobliskie dziecko, mając wielką udrękę z powodu oddzielenia od miłości swojego życia.[7]

Jej lata zmierzchu niewiele zrobiły, aby ograniczyć ten wewnętrzny ogień. Erina jest jedną z niewielu osób zdolnych do hartowania swojego wnuka Josepha, a jednocześnie nie zdradza swojej łaski i okazuje głęboką mądrość. Choć znacznie bardziej surowa, nadal była troskliwą osobą, którą zawsze była. Przede wszystkim, pomimo dorastania w rasistowskim klimacie wiktoriańskiej Anglii, Erina bez wahania zaprzyjaźniła się z Smokey Brown, czyniąc ją kobietą naprawdę wyprzedzającą dwie uprzedzone epoki, które przeżyła.

Umiejętności

Ręce Eriny krwawią od leczenia oparzeń Jonathana

Jako pielęgniarka, Erina ma wiedzę na temat leczenia ran, złamań kości i poważnych oparzeń. Pracując w szpitalu swojego ojca, Erina poświęca się leczeniu swoich pacjentów, zwłaszcza po tym, jak Jonathan zostaje ciężko ranny w walce z Dio.

Po owinięciu złamanych kości i ran Jonathana bandażami, zajmuje się oparzeniami Jonathana przez trzy dni z rzędu. Uporczywie moczy ręcznik w zimnej wodzie i kładzie go na oparzeniach Jonathana tysiące razy, dopóki nie odzyska przytomności. Speedwagon zauważa, że skóra na jej rękach stała się fioletowa, popękana i krwawiąca z powodu jej oddania.[4]

Historia

Phantom Blood

Młodość

Młoda Erina, kiedy po raz pierwszy spotkała Jonathana

Erina Pendleton urodziła się około 1869 roku i spędziła dzieciństwo w Anglii. Jako młoda dziewczyna, Erina została uratowana przez Jonathana przed parą łobuzów, którzy zabrali jej lalkę, aby się nią bawić. Chociaż Jonathan został pobity przez łobuzów, zostawił swoją zakrwawioną chusteczkę i zaintrygował Erinę swoim pragnieniem zostania dżentelmenem.[8] Wkrótce po tym, jak Dio Brando wkracza w życie Jonathana, Erina staje się dziewczyną Jonathana i jedyną, która daje Jonathanowi pocieszenie w świetle jego przybranego brata, który zwraca wszystkich przeciwko niemu.[9]

Dio mocno całuje Erinę

Jednak Dio dowiaduje się o ich romansie i postanawia zrujnować szansę Jonathana na miłość, siłą przyjmując pierwszy pocałunek Eriny. Upokorzona Erina odpowiada, myjąc usta z wody w błotnistej kałuży, powodując, że wściekły Dio uderza ją za taki gest.[10] Niezależnie od tego, nawet po tym, jak Jonathan walczy o jej honor, gdy dowiaduje się, co się stało, Erina czuje się zbyt zawstydzona, aby zobaczyć go ponownie. Podobnie Jonathan nie miał odwagi skontaktować się z nią po pobiciu Dio.[11] Wkrótce potem przeprowadza się z ojcem do Indii ze względu na pracę ojca jako lekarza i wydaje się, że opuściła życie Jonathana.[4]

Małżeństwo z Jonathanem

Jonathan i Erina biorą ślub

Siedem lat później, po powrocie do Anglii i pracy w szpitalu, w którym stacjonuje jej ojciec, Erina ponownie widzi Jonathana i opiekuje się jego obrażeniami po wydarzeniach, które doprowadziły do spalenia rezydencji Joestar. Po tym, jak Jonathan zostaje wypisany ze szpitala kilka dni później, Erina pozostaje u jego boku, gdy spotykają Willa Anthonio Zeppeli, który używa swoją Falę, aby całkowicie wyleczyć ciało Jonathana. Kiedy Zeppeli ujawnia, że Dio przeżył spalenie posiadłości, Jonathan przyjmuje ofertę nauki korzystania z Fali, jednocześnie decydując się zachować bezpieczną odległość od Eriny dla jej dobrego samopoczucia. Gdy incydent w Windknight's Lot kończy się domniemaną śmiercią Dio, Jonathan wraca do Eriny i oboje biorą ślub dwa miesiące później.

Erina pod koniec Phantom Blood

Biorą statek, aby udać się na miesiąc miodowy do Ameryki, ale podróż zostaje przerwana przez ponowne pojawienie się Dio. Erina znajduje Jonathana, gdy zostaje śmiertelnie ranny przez Dio, będąc świadkiem, jak jej mąż używa ostatnią Falę, aby spowodować zatonięcie statku. Chociaż Erina zamierza umrzeć u boku Jonathana, przekonuje ją do ucieczki z osieroconym niemowlęciem, którego matka została zabita przez działania Dio. Jonathan wpycha Erinę do trumny Dio, która osłania ją przed eksplozją i działa jak prowizoryczna łódź ratunkowa. Kończąc w pobliżu Wysp Kanaryjskich, Erina przysięgła opowiedzieć o czynach męża ich nienarodzonemu dziecku.

Wydarzenia po Phantom Blood

Erina, pozująca do zdjęcia z małą Elizabeth, Speedwagonem i Straizo

Po urodzeniu George'a Joestara II, Erina oddaje Straizo dziecko, które uratowała, aby wychował je jako własną córkę. Wiele lat później George poznaje dorosłą Elizabeth, żeniąc się z nią, ponieważ później mają syna o imieniu Joseph Joestar, ale ze względu na śmierć George'a przez ostatniego sługusa Dio i Elizabeth zmuszoną do ukrywania się po pomszczeniu go, Erina i Speedwagon zgadzają się, że w interesie Josepha byłoby uchronienie go przed okropnościami, które pochłonęły jego dziadka i ojca. Jak później komentuje Joseph, Erina jest ścisłą strażniczką.

Battle Tendency (1938-1939)

Wiele lat później Erina i Joseph udają się do Nowego Jorku na zaproszenie Speedwagona. Podobnie jak Joseph, Erina chętnie sprawia, że Smokey Brown czuje się mile widziany, gdy zaprasza go do włoskiej restauracji. Po drodze Erina uderza Josepha za żartobliwą insynuację, że ona i Speedwagon są kimś więcej niż starymi przyjaciółmi. W restauracji ich kolacja zostaje zakłócona, gdy gangster otwarcie wygłasza rasistowskie komentarze na temat Smokey'a. Erina daje Josephowi pozwolenie na udzielenie mu lekcji, o ile nie będzie przeszkadzał innym klientom. Po walce towarzyszem gangstera okazuje się być współpracownik Speedwagona, który informuje ich o jego śmierci z rąk Straizo. Wyglądając na zmartwioną, Erina komentuje, jak wydarzenia, które miały miejsce 50 lat temu, wydają się kontynuować, gdy Joseph zapewnia ją, że nigdzie się nie wybiera, ale Joseph wyrusza do Meksyku, aby zbadać Ludzi z Filaru pod pretekstem podróży, pozostawiając Erinę nieświadomą jego przygody, jednocześnie mówiąc Speedwagonowi, aby nic o tym nie wspominał.

Erina na łożu śmierci

Pomimo pozornej śmierci Josepha po walce z Karsem kilka miesięcy później i uczestniczenia w jego pogrzebie, Erina jest zachwycona, że Joseph wciąż żyje, jednocześnie zaskoczona, że poślubił Suzi Q. W epilogu wspomina się, że Erina uczyła angielskiego w szkole i zmarła w 1950 roku w wieku 81 lat, otoczona bliskimi.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Och, JoJo, ty łajdaku! (まあ!ジョジョったら、いけないひとッ!Mā! JoJo ttara, ikenai hito!)
  —Erina Pendleton reaguje na Jonathana rzeźbiącego ich imiona na drzewie, Chapter 3: Dio Brando the Invader, Part 2
 • Co to? W pokoju tym nie mogą przebywać goście. Możemy się nim wystarczająco dobrze opiekować. Prosimy o powrót w późniejszym terminie... (なにか…この部屋は面会謝絶です。看護はわたくしどもが十分やっております。後日いらしてください…Nanika... Kono heya wa menkai shazetsudesu. Kango wa watakushi-domo ga jūbun yatte orimasu. Gojitsu ira shite kudasai...)
  —Erina odprawia Speedwagona podczas opieki nad Jonathanem, Chapter 17: The Birth of DIO
 • Dawno nie widzieliśmy się, Jonathan Joestar. Masz już za sobą niebezpieczny etap, więc wszystko powinno być w porządku... (おひさしぶりですジョナサン・ジョースター…峠は越しました、もう大丈夫…Ohisashiburidesu Jonasan Jōsutā... Tōge wa koshimashita, mō daijōbu...)
  —Erina po leczeniu Jonathana, Chapter 17: The Birth of DIO
 • Samotny ptak... oddzielony od reszty... (渡り鳥が一羽だけ…みんなとはぐれて…Wataridori ga ichi-ba dake... Min'na to hagurete...)
  —Erina Joestar, Chapter 42: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 4
 • To są łzy szczęścia, ponieważ jesteś tutaj ze mną. (この涙は幸福の涙です、あなたがここにいることのKono namida wa kōfuku no namidadesu, anata ga koko ni iru koto no.)
  —Erina Joestar, Chapter 42: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 4
 • I'm happy that the noble Jonathan Joestar is here in my arms! (誇り高きジョナサン・ジョースターがこの腕の中にいる幸福ですHokori takaki Jonasan Jōsutā ga kono ude no naka ni iru kōfuku desu!)
  —Erina Joestar, Chapter 42: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 4
 • Nie rozumiem, co się dzieje... To mnie tak przerasta, że nie wiem, czy płakać, krzyczeć, czy tracić przytomność... Ale jest jedna rzecz, którą mogę powiedzieć. Ja, Erina Joestar... umrze razem z tobą. (わたくしにはいったいどんな事態が起こっているのかわかりません…だって想像を超えていて泣けばいいのか叫べばいいのかそれとも気を失えばいいのか分からないのですもの…でも言える事はただ一つ エリナ・ジョースターは…あなたと伴に死にますWatakushi ni wa ittai don'na jitai ga okotte iru no ka wakarimasen... Datte sōzō o koete ite nakeba ī no ka, sakebeba ī no ka, soretomo ki o ushinaeba ī no ka, wakaranai no desu mono... Demo ieru koto wa tada hitotsu. Erina Jōsutā wa... Anata to tomo ni shinimasu.)
  —Erina Joestar, Chapter 43: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 5
 • J-Jak taka szlachetność jest w ogóle możliwa? Jesteś gotów umrzeć i tylko po to, by uratować życie cudzego dziecka! Twoja odwaga może być tak okrutna! Wszystko, czego pragnę, to umrzeć u twego boku! (ああ!う…美しすぎます!見ず知らずの女性の赤ちゃんを救って非難しろとおっしゃるの?うう…わたしにとってそれは残酷なる勇気!わたくしの最期の希望はあなたと共に死ねることなのに…Ā! U... Utsukushi sugimasu! Mizushirazu no josei no akachan o sukutte hinan shiro to ossharu no? Ū... Watashi ni totte sore wa zankokunaru yūki! Watakushi no saigo no kibō wa anata to tomoni shineru koto na no ni...)
  —Erina Joestar, Chapter 44: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 6
 • Spędził życie w mrokach historii, których świat nigdy nie pozna. Społeczeństwo nigdy nie pozna historii dumnego życia, które wiódł... Ale jego potomkowie będą o tym wiedzieć. Nowe życie rosnące we mnie będzie o tym wiedziało. (それは世の中の人びとには決して知られることのない影の歴史です…彼の生きた誇り高き人生の物語は世間に聞こえることは決してありませんが…彼の子孫には聞こえるでしょう…あの時…私の体内に宿りつつあった新しい生命にはきっと聞こえるでしょうSore wa yononaka no hitobito ni wa kesshite shira reru koto no nai kage no rekishidesu... Kare no ikita hokori takaki jinsei no monogatari wa seken ni kikoeru koto wa kesshite arimasenga... Kare no shison ni wa kikoerudeshou... Ano toki... Watashi no tainai ni yadoritsutsu atta atarashī seimei ni wa kitto kikoerudeshou.)
  —Erina Joestar, Chapter 44: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 6

Quote.png Quotes
 • Każdy z nas ma swoje maniery, ale nie mogę wybaczyć braku szacunku moim przyjaciołom. Dbaj o niego, nie sprawiając kłopotów innym klientom! (個人の主義や主張は勝手!ゆるせないのは私どもの友人を公然と侮辱したこと!ほかのお客に迷惑をかけずにきちっとやっつけなさい!Kojin no shugi ya shuchō wa katte! Yurusenai no wa watakushidomo no yūjin o kōzen to bujoku shita koto! Hoka no okyaku ni meiwaku o kakezu ni kichitto yattsukenasai!)
 • Jak Jonathan... Jak Speedwagon... Och... Nie mogę w to uwierzyć... Szaleństwo sprzed pięćdziesięciu lat... Myślałam, że to już koniec... (ジョナサンと同じように…スピードワゴンと同じように…おお、なんということ…50年も昔のことが…もう終わったと思っていたことが続いているなんて…Jonasan to onajiyō ni... Supīdowagon to onajiyō ni... Ō, nantoiu koto… 50-nen mo mukashi no koto ga... Mō owatta to omotte ita koto ga tsudzuite iru nante...)
  —Erina Joestar, Chapter 49: Straizo vs. Joseph, Part 2
 • T- To nie to, Joseph... Chodzi o Ciebie! Przeraża mnie przeznaczenie, w które możesz zostać złapany! (ち…ちがうジョセフ…おまえのことだよ…おまえが巻き込まれていく運命のことがこわいのですChi... Chigau Josefu... Omae no kotoda yo... Omae ga makikoma rete iku unmei no koto ga kowai no desu.)
  —Erina, Chapter 49: Straizo vs. Joseph, Part 2
 • Jesteś bezpieczny, podobnie jak JoJo... Nie mógłbam być szczęśliwsza. Poza tym, słysząc, że zamierza podróżować po Włoszech przez miesiąc... Czy JoJo mógł znaleźć wspaniałą dziewczynę? Chciałabym, żeby ten chłopak był szczęśliwy. (あなたもご無事…孫のJOJO(ジョジョ)も無事…それは なによりのことですわ…そしてひと月もイタリアを観光してまわるなんて…JOJO(ジョジョ)ったら誰かすてきなガールフレンドでも見つけたんじゃあございませんこと?あの子には幸せになってもらいたいものAnata mo go buji... Mago no JoJo mo buji... Sore wa nani yori no kotodesu wa... Soshite hitotsuki mo Itaria o kankō shite mawaru nante… JoJo ttara dare ka sutekina gārufurendo demo mitsuketa n ja agozaimasen koto? Ano ko ni wa shiawase ni natte moraitai mono.)
  —Erina to Speedwagon, Chapter 72: Ripple Teacher Lisa Lisa, Part 2

Quote.png Quotes
 • Śmiało, Lisa Lisa, płacz tyle, ile potrzebujesz. To bardzo smutne. Dla mnie też jest ciężko. Mieszkaliśmy razem przez całe życie i to była świetna zabawa. Byliśmy bardzo szczęśliwi. Pokochałam cię jak własną córkę. I obiecuję, że to się nigdy nie zmieni. Pamiętaj o tym zawsze, Lisa Lisa. Wiedz, że zawsze będę cię kochać.
  —Erina do Lisy Lisy, JORGE JOESTAR Chapter 1: Tsukumojuku
 • Elizabeth. Masz dopiero szesnaście lat. Mała dziewczynka taka jak ty nigdy nie powinna próbować mówić o sprawach sercowych tak, jakby mogła to zrozumieć. Na razie nic nie wiesz. Przynajmniej nie masz pojęcia, co było między mną a Jonathanem i co pozostaje między nami dzisiaj.
  —Erina do Lisy Lisy, JORGE JOESTAR Chapter 5: Box
 • Trzymaj język za zębami. Nie jesteś już człowiekiem i nie masz prawa mówić do mnie w ten sposób. Nie żebyś miał prawo do mnie rozmawiać, kiedy byłeś człowiekiem. Mówiłeś, żyłeś i zachowywałeś się jak dżentelmen na powierzchni, ale nigdy nim nie byłeś. Masz kompleks niższości związany ze swoim zubożałym pochodzeniem, a to uniemożliwia ci doskonalenie się jako człowiek. Pozwól, że ci powiem, Dio Brando. Twoja bieda nie uczyniła z ciebie złoczyńcy. Twoje relacje z rodzicami nie uczyniły cię tym, kim jesteś. Brak wykształcenia czy bogactwa nie miał żadnego znaczenia. Byłeś skazany na zagładę przez własną niezdolność do patrzenia poza powierzchnię czegokolwiek, przez twój płytki umysł i przez twoje przytłaczające poczucie własnej ważności.
  —Erina do Dio, JORGE JOESTAR Chapter 5: Box
 • Więc idź, Penelope. Tylko upewnij się, że wrócisz. Nie mogę stracić więcej rodziny!
  —Erina Joestar, JORGE JOESTAR Chapter 14: Desolation Row
 • You never did know how to treat girls, Dio. My body, my body. When are you going to accept the facts and learn some self-control?
  —Erina to Dio, JORGE JOESTAR Chapter 16: Beyond II
 • Więc? Planowałeś być pasożytem na moim synu i wnuku, wyłącznie po to, aby spełnić własne pragnienia? Taki płytki sposób myślenia, a jednak masz czelność się tym chwalić. Nawet twój ojciec miał na tyle rozsądku, by zachowywać się przed moim teściem.
  —Erina do Dio, JORGE JOESTAR Chapter 16: Beyond II
 • Nadal wpadasz we wściekłość na myśl o nim? Przez cały ten czas, a ty wciąż jesteś uwięziony przez klątwę rodziców. Żyłeś wystarczająco długo, aby dorosnąć, ale odmawiasz wzięcia odpowiedzialności za cokolwiek. Jeśli miałeś czas, aby ukraść przebłyski życia mojego spadkobiercy, powinieneś poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad własnym życiem.
  —Erina do Dio, JORGE JOESTAR Chapter 16: Beyond II

Gry wideo

Famicom Jump: Hero Retsuden (NES)

Erina appears as an old woman (her Part 2 appearance) in Area 3 at the port town, after beating the area's boss. She offers some minor information to the player.

Phantom Blood (PS2)

Erina is presented in cutscenes throughout the game that reflect the original story.

Eyes of Heaven (PS3/PS4)

Erina appears as a support character in Eyes of Heaven, having one voice line.

Stardust Shooters (Android/iOS)

Main article: Stardust Shooters ★ Erina Pendleton

Erina is a playable character in Stardust Shooters with seven different units in rarities ranging from SSR to SR. Both her Part 1 and Part 2 appearances are in the game.

Her "Jonathan & Erina (Wedding)", "Growing Feelings", and "Devoted Caregiving" units are equippable only. They cannot be set as a member of the team, but their abilities can be used when equipped to another unit.

Erina Pendleton
Unit Coin SSR.png
Unit Erina Pendleton.png
Unit Frame SSR Gold.png
エリナ・ペンドルトン
Rarity:
SS Rarity SSR.png
Class:
SS Class Gold.png
HP
N/A
ATK
N/A
Gauge Bar 1.5.png
Profile
Jonathan saved her and then she became playmates with him.
How to Obtain
 • Diamond Gacha (October 2019)
Skills
Leader Skill
A maiden watching from the shade
Gold attributes and Joestar members HP+80%!
Command Skill
Grapes of gratitude
Recover 5% of all allies HP within the range (small circular) and give all enemy units +1 action count! Furthermore, place a grape (SS Grapes.png) item on the field! (10% HP recovery upon contacting this item, as well as 99% contact avoidance for 4 moves!)
Ability
Unit Ability Gold.png
Love
If the unit with this Ability is in Standby, all allied units who are on the field will recover 25% HP at the start of the Round and will be free from status abnormalities!
Cost: 2
Unit Icon SP.png

Unit Coin SSR Ability.png
Unit Jonathan and Erina (Wedding).png
Unit Frame SSR Black None.png
ジョナサン
エリナ
Rarity:
SS Rarity SSR.png
Class:
SS Class White.pngSS Class Blue.pngSS Class Gold.png
HP
15,000
ATK
15,000
Profile
Two lovers united as one. The two set out on their honeymoon, hoping to live a happy life together forever.
How to Obtain
 • 3rd Anniversary Shop
Ability
Unit Ability Black.png
Eternal Vow
Activate at the Final Round! When it appears on the field, increase Skill Gauge to MAX!
Cost: 2
Unit Icon SP.png

Erina Pendleton & Suzi Q
Unit Coin SSR.png
Unit Erina Pendleton and Suzi Q (Polar Star).png
Unit Frame SSR White.png
エリナ・ペンドルトン
スージーQ
Rarity:
SS Rarity SSR.png
Class:
SS Class White.png
HP
N/A
ATK
N/A
Gauge Bar 2.png
Profile
Two women who supported Jonathan and Joseph. These women warmly illuminated the hearts of these men with a strange fate.
How to Obtain
 • Polar Star Gacha (April 2018)
Skills
Leader Skill
Heart-Warming Light
Up to one time during the round, heal all allies who're below 50% HP and remove any abnormal status conditions!
Command Skill
Place of rest
Heal 25% of all allies HP within a medium circular range! Furthermore, increase the Skill Gauge by the number of reinforcements x 1%!
Ability
Unit Ability White.png
Cuddle
Upon enemy reinforcements, recover 10% of your HP x the number of reinforcements!
Cost: 2
Unit Icon SP.png

Unit Coin SSR.png
Unit Joseph Joestar and Erina Joestar.png
Unit Frame SSR Gold.png
ジョセフ・ジョースター
エリナ・ジョースター
Rarity:
SS Rarity SSR.png
Class:
SS Class Gold.png
HP
4,980
ATK
4,840
Gauge Bar 3.png
Profile
Two of the Joestars who have moved from London.
How to Obtain
 • Diamond Gacha (December 2019)
Skills
Leader Skill
Only two family members
Joestar family members ATK+90% and Skill Gauge MAX at the start of the Round!
Command Skill
Defeat them without disturbing the customers!
For 3 moves all allies will gain 99% contact avoidance and during the enemy movements you can tap to end their movement, prevent damage and deal 2000% defense ignoring and partial defense skill ignoring damage! Furthermore for 2 turns reduce the defense!
Ability
Unit Ability Gold.png
Tactical Attitude
Create 2 doppelgangers. Gain ATK+400% and an extra Smash per doppelganger, and avoid 100% of enemy contact hits! If you avoid the attack, a doppelganger will disappear!
Cost: 3
Unit Icon SP.png

Erina Pendleton
Unit Coin SR.png
Unit Erina Pendleton (Commemorative).png
Unit Frame SR Blue.png
エリナ・ペンドルトン
Rarity:
SS Rarity SR.png
Class:
SS Class Blue.png
HP
12,000
ATK
6,000
Profile
The daughter of a doctor who lives near the Joestars. She works as a nurse at her father's hospital. She has been Jonathan's girlfriend since they were both children.
How to Obtain
 • "Trick Battle - New Friends 2 -" Difficulty "Extreme" Drop Reward (July 2015)
Ability
Unit Ability Blue.png
Growing Feelings
At the start of the Round, gain 0.5 Skill Gauge!
Cost: 1
Unit Icon SP.png

Erina Pendleton
Unit Coin SR.png
Unit Erina Devoted Caregiving.png
Unit Frame SR Blue.png
エリナ・ペンドルトン
Rarity:
SS Rarity SR.png
Class:
SS Class Blue.png
HP
10
ATK
10
Profile
The daughter of a doctor who lives near the Joestars. She works as a nurse at her father's hospital. She has been Jonathan's girlfriend since they were both children.
How to Obtain
 • V Jump December 2014 Magazine Benefit
Ability
Unit Ability Blue.png
Devoted Caregiving
At the start of your turn, recover 30% HP.
Cost: 1
Unit Icon Heal.png

Jonathan & Erina
Unit Coin SR Ability.png
Unit Jonathan and Erina.png
Unit Frame SR Black None.png
ジョナサン
エリナ
Rarity:
SS Rarity SR.png
Class:
SS Class Blue.png SS Class Red.png SS Class Green.png SS Class White.png SS Class Black.png
HP
10
ATK
10
Profile
Two lovers united as one. The two set out on their honeymoon, hoping to live a happy life together forever.
How to Obtain
 • Available in That Blood's Fate Campaign (September 2015)
Ability
Unit Ability Black.png
Two people tied by love
When the quest ends, having this ability equipped the gold obtained is + 10%.
Cost: 1
Unit Icon SP.png

Diamond Records (Android/iOS)

Main article: Diamond Records ★ Erina Pendleton
DR 1 Erina.png

Erina Pendleton (エリナ・ペンドルトン, Erina Pendoruton) appears in Diamond Records as a 4 star assist character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. Her only statue is 'Courage' type.

Like all assist characters, when the active assists link together, her assist ability may provide extra effects (Action Battle mode only).

ErinaDR.png
DRCourage.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName4.png
Erina Pendleton
Moveset
DRSP16.png
(Assist Ability) Erina will pat the active character with a cloth and act as a basic heal.


All-Star Battle R (Różne)

Erina Pendleton is featured in All-Star Battle R with a list of Tag Lines (プレイヤーカード名言, Pureiyā Kādo Meigen). They are unlocked by completing ASBR Secret Mission.png 50 Secret Missions in All-Star Battle Mode.

Quote.png Medal Speech.png Tag Lines
 • Aah... I wish today would never end!
 • Erina Joestar will die by your side.
 • Oh my! What a romantic...!
 • The person who Jonathan Joestar was... has vanished into the void.
 • That's a dark secret of history that nobody in the world knows anything about.
 • You won't hear people on the street talking about him. About what a proud man he was. But...
 • His descendants will tell the stories.
 • And when the time comes... I'm sure the new life within me will tell the stories, too.


JORGE JOESTAR

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Erina jest drugorzędną sprzymierzeńczynią w noweli JORGE JOESTAR. W całej noweli udziela matczynych rad George'a, Lisie Lisie i Penelope de la Rosa, pomagając im stać się silniejszymi. Według George'a ma sposób mówienia rzeczy, które były tak dobre, że nie mógł się kłócić, usprawiedliwiać ani być nieposłusznym bez poczucia, że się mylił.[12]

Tło

Erina w trumnie

Po eksplozji statku w 1889 roku trumna, w której ukrywała się Erina, wylądowała w oceanie. Erina otworzyła pokrywę pudła, aby sprawdzić, czy w wodzie unosi się ktoś, kogo mogłaby uratować, kiedy zobaczyła rękę próbującą chwycić jej ramię spod pudła. Kiedy próbowała zamknąć wieko, Erina zobaczyła przerażającą twarz Dio unoszącą się na wodzie. Dio uciekł z uścisku Jonathana, gdy eksplozja uderzyła i ukradł jego ciało. Następnie nabił stopy Jonathana na drewniany patyk osadzony z boku pudła, pozwalając mu podróżować razem z trumną. Kiedy Erina otworzyła wieko, Dio zdołał wyciągnąć Lisę Lisę z trumny i kołysać dziecko za klatkę piersiową, wykorzystując ją jako zakładniczkę. Dio zaproponował, że oszczędzi Lisę Lisę, jeśli Erina zaoferuje mu swoją krew. Ponieważ Erina nie mogła odmówić, Dio oddał Lisę Lisę i wypił dużo krwi od Eriny bez ograniczeń.

Erina i Dio

Erina słyszała, jak Dio zmaga się z bólem tej nocy, rzucając się o wodę i trumnę. Jako pielęgniarka, Erina wiedziała, że ciało Jonathana odrzuciłoby obcą tkankę głowy Dio. Zanim wzeszło słońce, Dio zapukał do pokrywy i poprosił o ponowne wypicie krwi Eriny. Aby utrzymać ciało Eriny w zdrowiu, Dio złapał pięść pełną ryb. Używając swoich Zrywających Kosmos Skąpych Oczu, ugotował rybę na pływającym kawałku szczątków statku w pobliżu trumny. Erina wzięła rybę, przeżuła ją, a następnie nakarmiła nią małą Lisę Lisę. Zauważając, że Erina sama nic nie jadła, Dio zauważył, że Erina powinna również utrzymać dziecko w swoim łonie w zdrowiu, co zszokowało Erinę, ponieważ jeszcze nie zdawała sobie sprawy, że jest w ciąży. Erina zaczęła jeść, podczas gdy Dio pił wodę morską i przekształcił ją ze słonej wody w słodką wodę za pomocą swoich wampirycznych zdolności. Następnie wsunął palce w ramiona Eriny i Lisy Lisy, aby wstrzyknąć wodę do ich ciał. Dio miał zamiar wrócić do wody i ukryć się pod trumną przed wschodem słońca, ale Erina zdała sobie sprawę, że trumna ma dwa przedziały i kazała mu wejść do dolnej warstwy, jednak Dio zdał sobie sprawę, że plan Eriny polegał na łatwiejszej przewadze nad Dio, ponieważ przebywanie w dolnej komorze pozwoliłoby Erinie łatwo podnieść pokrywę i zaświecić na niego słońce. Dio zagroził Erinie za próbę oszukania go i za karę spuścił więcej jej krwi. Jako kolejną karę, Dio wepchnął Erinę do dolnej komory trumny i zabrał Lisę ze sobą do górnego przedziału, grożąc, że ją zje, jeśli Erina spróbuje czegoś głupiego.

Czując, że straciła swoje człowieczeństwo

Dio następnie odwrócił pudełko, a później użył tajemniczej mocy, aby zabić ptaka, który siedział na trumnie. Po upieczeniu go zaproponował Erinie, która zastanawiała się, jak Dio zdołał otworzyć pokrywę i przygotować posiłek bez wchodzenia w światło słoneczne. Z biegiem czasu Dio zaczął się niestabilizować, gdy słownie nękał i brutalnie torturował Erinę. Godzinami opowiadał, że Erina jest bezużyteczna i że to jej wina, że Jonathan umarł. Kiedy Erina zaczęła płakać, Dio zmienił ton i zachowywał się delikatnie, aby wytrącić Erinę z równowagi. Kiedy Erina zaczęła przepraszać, Dio myślał, że z niego kpi i użył swojej niewidzialnej mocy, aby wyciągnąć Erinę z trumny i wrzucił ją do wody. Prawie utonęła, a potem Dio użyłby swojej mocy, by wciągnąć ją z powrotem do trumny. Trwało to całymi dniami, a Dio pił jej krew w międzyczasie. Za każdym razem Erina była bliska śmierci, ale Dio ożywiał ją, karmiąc ją wystarczająco, aby przywrócić to, co wypił. Chociaż przez cały czas słyszała tylko jego głos, nie widząc go, Erina czuła się jak jego narzędzie po torturach. Straciła poczucie rzeczywistości, a nawet zgodziła się go poślubić po ciągłej manipulacji.

Pewnej nocy Dio otworzył pokrywę pudła i pojawił się przed Eriną. Jego rany zostały prawie całkowicie wyleczone po wypiciu krwi Eriny. Widząc wampira, Erina w końcu zdała sobie sprawę, że ten człowiek był Dio Brando, a nie jej właścicielem, a ona była Eriną Joestar. Dio poprosił Erinę, by pocałowała jej nowego męża, ale Erina odzyskała poczucie własnej wartości i zauważyła, że nie ma mętnej wody, którą mogłaby potem umyć usta. Erina zdała sobie sprawę, że Dio nie zmienił się w ciągu ostatnich dziesięciu lat i musiał torturować Erinę, ponieważ chciał, aby Jonathan to zobaczył, więc Jonathan powinien być gdzieś w pobliżu. Wiedziała, że Dio nie zostawi głowy Jonathana na statku z powodu jego obsesyjnej natury. Wierząc, że Jonathan jest przy niej, nawet jeśli stał się zombie, Erina nie bała się już Dio. Po zwróceniu uwagi, że Dio jest skazany na zagładę przez swój płytki umysł i przytłaczającą zarozumiałość, rzuca ją do morza ze złości, gdzie udaje jej się znaleźć głowę Jonathana ukrytą pod gruzami w pobliżu trumny. Gdyby rzeczywiście stał się zombie i wszystko obserwował, Erina wiedziała, że jej obowiązkiem jako żony jest zabicie go, aby nie cierpiał więcej.

Dźga się w szyję

Erina szybko podpłynęła w kierunku głowy Jonathana, tylko po to, by odkryć, że jego głowa nie wyglądała na zombie i cudem nadal wyglądała na żywą bez rozkładu. Dio z niepokojem wyciągnął Erinę z wody swoją tajemniczą mocą, wykrzykując, że Jonathan ją zje, ponieważ wierzył, że Jonathan stał się zombie. Zdezorientowany, dlaczego Jonathan nic nie robił Erinie, Dio zastanawia się, jak długo Jonathan będzie go ścigał. Erina nie pozwoliła, aby Dio zranił głowę Jonathana i chwyciła kawałek drewna dryfującego, który następnie wbiła w bok szyi. Po zobaczeniu szoku Dio, Erina zaśmiała się z ulgą, zanim straciła przytomność, wiedząc, że Dio nie może pozwolić jej umrzeć. Erina obudziła się po otrzymaniu krwi od Dio, który również zszył jej ranę, korzystając z wiedzy, której nauczył się z różnych książek, które wcześniej czytał. Dio dał Erinie tyle krwi, ile od niej wypił, pozostawiając go jeszcze słabszym niż przed pierwszą konfrontacją z Eriną.

Zabawa z rodziną

Po raz pierwszy Erina zdała sobie sprawę, jak samotny jest Dio. Erina mogła wtedy zabić Dio, ale zrobiło jej się go żal i umieściła go w dolnej komorze trumny. W końcu została uratowana przez statek, a rybak zważył trumnę i zatopił ją. Zaczęła mieszkać na Wyspach Kanaryjskich, wychowując zarówno Lisę Lisę, jak i jej syna George'a Joestara II przez następne jedenaście lat.[13] W pewnym momencie skontaktowała się z Robertem E. O. Speedwagonem, Straizo i jej ojcem, Grahamem Pendletonem. Straizo oficjalnie adoptował Lisę Lisę, ale pozwolił jej zostać z Eriną, dopóki nie będzie wystarczająco dorosła, aby trenować.[12] Erina stała się większościowym udziałowcem Fundacji Speedwagona i założyła własną firmę handlową na La Palmie o nazwie Star Mark Tradings.[5]

1900-1905

La Palma

Pożegnanie z Lisą Lisą

Pewnego dnia George wraca do domu z płaczem po tym, jak był prześladowany przez Antonio Torresa i jego gang przyjaciół. Erina wygłasza mu surową mowę, informując go, że Lisa Lisa opuści ich, aby zamieszkać we Włoszech ze swoim adoptowanym ojcem Straizo, kiedy skończy dwanaście lat. Lisa Lisa zaczyna płakać, ale Erina ją pociesza. Podczas gdy George początkowo nie chce tego zaakceptować, mocne przemówienie Eriny i widok Lisy Lisy płaczącej po raz pierwszy przekonuje go do odwagi. Następnego ranka Antonio zostaje znaleziony zamordowany, a jego przyjaciel, Julio Gonzales, idzie do domu Eriny, aby powiedzieć jej, że zrobił to George lub Lisa Lisa.

W Boże Narodzenie Straizo i inni wojownicy Fali przychodzą na kolację. Erina płacze podczas imprezy, ponieważ jest to jej ostatni dzień z Lisą Lisą. Następnego ranka ona i George żegnają się z Lisą Lisą i Straizo.[12]

Mówiąc o klaunie Penelope

W 1904 roku Erina postanawia zatrudnić korepetytora dla George'a po tym, jak zobaczyła, że interesuje się książką naukową. George postanawia poprosić dziewczynę o imieniu Penelope de la Rosa, aby została jego nauczycielką i odwiedza ją. George zaprasza Penelope do swojego domu tylko po to, by uświadomić sobie, że drzwi jego domu nagle się zamknęły. Zastanawia się, dlaczego Erina miałaby ich odciąć, dopóki Erina nie powie George'owi, żeby uciekał, ponieważ w środku jest klaun. George wyważa drzwi i od razu widzi klauna. Macha na nim krzesłem, powodując, że klaun znika, rozpadając się na kawałki. Erina mówi George'owi, aby się uspokoił, zdając sobie sprawę, że Penelope jest tą, która w jakiś sposób stworzyła klauna, aby się chronić. Klaun nagle powraca, zamykając ich w środku, klinując ciężki stół pod klamką. George zdaje sobie sprawę, że klaun ma długą białą nić zwisającą z biodra, prowadzącą aż do sukienki Penelope. George spokojnie odsuwa stół i wychodzi z domu, uspokajając Penelope. Później George próbuje wyjaśnić moc matce Penelope, ale jej matka myśli, że Penelope jest opętana przez diabła. Erina postanawia pozwolić Penelope zamieszkać z nimi i zatrudnia ją do pracy w biurze firmy handlowej Eriny na La Palmie, a także do bycia nauczycielką George'a.

Penelope, Erina i Lisa Lisa

Dopóki Penelope nie przestaje się bać, Erina zmusza George'a, by poszedł z Penelope do pracy. Pewnego dnia w lutym, sześć miesięcy po wprowadzeniu się Penelopy, Straizo odwiedza Erinę, ponieważ ma interesy na wyspie. Oboje popijają razem herbatę w milczeniu, dopóki Lisa Lisa, George i Penelope nie wracają do domu. Lisa Lisa mówi Erinie, że nadszedł czas, aby powiedziała George'owi prawdę o tym, co stało się z jego ojcem, Jonathanem. Erina opisuje życie Jonathana i Dio Brando, co prowadzi do śmierci Jonathana podczas miesiąca miodowego. Lisa Lisa, czy Erina rzeczywiście przyniosła głowę Dio na wyspę. Chociaż George mówi, że Lisa Lisa jest śmieszna, Erina przerywa milczenie, mówiąc, że to nie była głowa Dio, ale raczej jej męża, Jonathana.[5] Erina zabiera George'a i Lisę Lisę do sekretnego pokoju w swojej piwnicy, gdzie pokazuje im głowę Jonathana, wciąż wyglądającą tak, jakby była żywa.

Opowiadanie jej historii

Zanim Erina zaczęła opowiadać swoją historię, Lisa Lisa zniecierpliwiła się i zapytała Erinę, czy uratowała Dio. Lisa Lisa wyjechała do Anglii, aby zbadać życie Dio Brando. Poszła do pozostałości rezydencji Joestar i rozmawiała z ludźmi w mieście, którzy opowiedzieli jej o Jonathanie, Erinie i Dio. Ku zaskoczeniu Lisy Lisy, Dio był najpopularniejszą osobą w mieście, a połowa mieszkańców miasta nadal wierzyła, że jest niewinny. Ludzie wierzyli, że Dio nigdy nie miał dziewczyny, mimo że był popularny wśród kobiet, ponieważ kochał Erinę. Erina emocjonalnie beszta Lisę Lisę, mówiąc, że mała szesnastoletnia dziewczyna taka jak ona nigdy nie powinna próbować mówić o sprawach takich jak miłość, jakby mogła zrozumieć. Szybko się uspokaja, zdając sobie sprawę, że Lisa nie mogła zrozumieć, ponieważ Erina jeszcze nic im nie powiedziała.

Po opowiedzeniu szczegółowej historii o tym, co stało się z nią w trumnie, Erina twierdzi, że jej grzech pozwolił Dio Brando pozostać przy życiu. Erina miała nadzieję, że dopóki Dio będzie żył, ciało Jonathana również będzie żywe i nie chciała stracić szansy na odzyskanie jego ciała pewnego dnia. Kiedy wracają na górę, Penelope opowiada im o masowym przypadku histerii. Wnioskując, że te incydenty miały miejsce z powodu ich obecności na wyspie, Erina decyduje, że ona i George powinni przenieść się do Anglii z Penelope.[13]

Wastewood

Penelope i Erina idą do pracy

Po przybyciu do Anglii Erina, Penelope i George zaczynają przyzwyczajać się do nowego życia. Ich sąsiedzi złośliwie mówili o Erinie, dziwiąc się, że przeżyła i w końcu wróciła do domu, ale nigdy wcześniej nie mieszkała w posiadłości Joestar. Plotkują o Erinie i Speedwagonie, ponieważ jest kawalerem i pomógł Erinie odbudować rezydencję po jej spaleniu. Twierdzą, że minęło zbyt dużo czasu od ślubu Eriny, aby mogła ponownie wejść do społeczeństwa, a jej syn tak naprawdę nie pasuje do innych. Potem zaczęli prosić Erinę o opisanie jej życia na Wyspach Kanaryjskich. Mając dość sąsiadów, Erina zaczyna dojeżdżać do Londynu, zamiast zostać w domu. Jej ojciec, Graham Pendleton, miał szpital w mieście, ale przeszedł na emeryturę, a szpital jest teraz prowadzony przez kogoś innego, jednak Erina i Graham są właścicielami pakietu kontrolnego akcji. Erina zakłada własną firmę niedaleko szpitala, przenosząc do Londynu siedzibę Star Mark Trading Company, którą założyła na Wyspach Kanaryjskich. Oryginalne biuro pozostaje, a dodatkowe statki z Anglii zwiększają wolumen, którym jej firma mogłaby handlować. Jej firma kupuje towary w Hiszpanii, aby sprzedawać je w Anglii, stale zwiększając jej zyski. Penelope i Erina są szczęśliwe pracując w swojej firmie.

Wkrótce Erina i Penelope dowiadują się, że Kenton Motorize została zamordowana na klifie przy wybrzeżu. Na miejscu zbrodni znaleziono samolot George'a i nóż z herbem rodziny Joestar. To uczyniło go głównym podejrzanym bez wątpienia. W tym samym czasie George zniknął, choć okazuje się, że został tajemniczo teleportowany do Rzymu z Lisą Lisą w czasie morderstwa. George dzwoni do domu po pożyczeniu telefonu od wojowników Fali, a Erina informuje go o sytuacji ze łzami w oczach.[14]

Samochód Rover 8

George zostaje natychmiast aresztowany po powrocie do domu, a Erina i Penelope odwiedzają go w więzieniu. Chociaż na początku są zaniepokojeni, odczuwają ulgę, gdy dowiadują się, że George nie jest zbyt zdenerwowany. Erina stara się wyciągnąć George'a z więzienia, ale bezskutecznie. Po zakończeniu raportu policyjnego pozwolono mu wrócić do domu, a Erina i Penelope witają go z otwartymi ramionami. Erina wciąż próbuje udowodnić niewinność George'a i wynajmuje niesamowitego prawnika, ale proces trwa przez jakiś czas. Nie może iść do szkoły podczas procesu, więc ma więcej wolnego czasu i prosi o prawo jazdy. George normalnie musiałby poczekać jeszcze rok, zanim mógłby uzyskać licencję, ale Erina nie przejmowała się zbytnio i pozwalała George'owi robić, co mu się podoba. Kupuje mu samochód Rover 8 i prosi swojego szofera, aby nauczył go jeździć.[15]

1907

Poucznie George'a

Po tym, jak George ukończył Hugh Hudson High, Erina i Penelope błagają go, aby poszedł do college'u, ale odmawia. SPóźniej informuje George'a, że jego przyjaciel Steven Motorize jest we Francji, ale ona nie wie nic więcej.

Pewnego dnia Darlington Motorize odwiedza ich dom, aby poinformować George'a, że ma możliwość zaakceptowania ugody. Myśląc o zaakceptowaniu ugody, Erina poucza George'a, by się nie poddawał. Rezygnacja oznaczałaby zrujnowanie reputacji rodziny i firm, a także zdradę wiary rodziny i przyjaciół. Słowa Eriny na nowo rozpalają determinację George'a i staje się on zdeterminowany, aby znaleźć prawdziwego zabójcę.[15]

1915

Telefon od George'a

Antonio Torres zamienia kilku angielskich żołnierzy w zombie. Obawiając się o bezpieczeństwo matki, George dzwoni do Eriny do pracy i każe jej wrócić do domu i ukryć się z Penelope. Erina informuje go również, że właśnie widziała kilka odlatujących angielskich samolotów.[16]

1919-1920

Cztery lata później Erina mówi George'owi, że Lisa Lisa jest w Szwajcarii, ponieważ chciał ją odwiedzić. Wkrótce otrzymuje wiadomość, że Lisa Lisa jest w ciąży i jest bardzo szczęśliwa wraz z Penelope i Speedwagonem. Erina, Penelope i Lisa Lisa tworzą wszystkie plany ślubne, decydując, że Lisa Lisa i George powinni wziąć ślub po urodzeniu dziecka.[16]

Po tym, jak George pozornie umiera w dniu swojego ślubu, Penelope chroni Erinę przed inwazją zombie. "Jorge Joestar" z innego wszechświata przybywa do ich domu wraz z Narancią Ghirgą ze swojego wszechświata. Penelope mówi im, że nie wie, co się dzieje z wyspą i prosi ich, aby odeszli, ale Erina przybywa, aby powitać swoich gości. Gdy Jorge rozmawia z Eriną, za nimi pojawiają się trzy zombie, ale Penelope usidla je swoją zdolnością Rany. Jorge zastanawia się, jak Erina mogła wiedzieć, że jest Japończykiem, więc Erina ujawnia, że od jakiegoś czasu prowadzi firmę handlową, a łagodny uśmiech Jorge, który jest charakterystyczny dla japońskiej kultury, przypomniał jej Japończyków, z którymi robiła interesy. Jorge opowiada o Tsukumojuku i o tym, jak wiele się wydarzyło.

Przytulanie Penelope

Po tym, jak Jorge wspomina, że jadą do Londynu, aby znaleźć "Drogę do Nieba", Penelope prosi, aby poszli z nimi. Erina ma wątpliwości, ale Penelope przekonuje Erinę, by pozwoliła jej odejść, wierząc, że cały bałagan jest jej winą, ponieważ zamieniła Wielką Brytanię w gigantyczny zamknięty pokój. Penelopa obiecuje, że przyprowadzi ze sobą Elizabeth i oboje się przytulają. Przeprasza również, że Erina będzie musiała teraz sama opiekować się Josephem. Słysząc imię swojego przybranego dziadka, Jorge prosi o spotkanie z małym Josephem, mimo że dziadek Jorge'a jest synem Jodoh Joestar i Maria Urias Zeppeli. Nagle Kars pojawia się obok Jorge'a, zainteresowany zobaczeniem swojego arcywroga jako dziecka. Erina i Penelope ochronnie wskakują między Karsa i Josepha, ale Kars oświadcza, że nie ma zamiaru skrzywdzić dziecka, ponieważ historia może zostać zmieniona. Po odejściu Penelopy, Erina pozostaje chroniona przez zdolności Penelopy.[17]

Ostateczna bitwa

Erina pojawia się z Penelope

Jorge pożycza swój DYSK U-Boata Penelope, która wraca do Wastewood, aby zabrać Erinę do Kościoła Trójcy Świętej drugiego wszechświata. Konfrontuje się z Dio po raz ostatni. Erina podsyca gniew Dio, stwierdzając, że nawet Dario Brando miał rozsądek, aby zachowywać się przed Georgem Joestarem I, podczas gdy Dio jest nadal uwięziony przez klątwę rodziców po stu latach i odmawia wzięcia odpowiedzialności za cokolwiek.

Dzięki mocy Ponad Jorge'a, udaje mu się ożywić Jonathana, kładąc jego głowę na Zwłokach Świętego, które w rzeczywistości były oryginalnym ciałem Jonathana po tym, jak Dio rozpadł się na kawałki podczas walki z Karsem. Erina owija szal wokół talii Jonathana, żeby nie był nagi. Jonathan ożywia się i nagle zaczyna się śmiać, twierdząc, że tak naprawdę jest Dio, ponieważ Dio oddał mu krew po odcięciu głowy Jonathana na łodzi. Wszyscy są zszokowani poza Eriną, która może powiedzieć, że żartuje. Beszta go, mówiąc, że powinien przynajmniej podziękować wszystkim za pomoc, zamiast żartować w ten sposób.

Uścisk rodzinny Joestar
Ponowne spotkanie z Jonathanem

Niezadowolony z ciągłych strat, Dio oświadcza, że nie chce już zadawać się z Joestarami i znika w ciemności schodów za nim. Erina i Jonathan spotykają się ze łzami w oczach. Erina waha się, czy wspomnieć o tym, co stało się z ich synem, Georgem II, a Jonathan wygląda na zdezorientowanego. Domyślił się, że George ukrywa się w równoległym świecie w ciele Jorge'a z 37. wszechświata. George wyskakuje z równoległego świata i łączy się z rodziną, gdy dzielą się grupowym uściskiem.

Tymczasem Erina zauważa, że Lucy się na nią gapi. Wspominają, że ich panieńskie nazwiska to Pendleton i dyskutują o tym, jak ważne jest zachowanie wiary. Oboje cieszą się, że mogli się spotkać, a łzy spływają po policzkach Lucy, chociaż nie wie dlaczego.[18]

Galeria

Ciekawostki

 • W przeciwieństwie do reszty postaci w części 1, Erina otrzymuje japońskie imię zamiast angielskiego. Pochodzenie imienia Eriny prawdopodobnie pochodzi od "Eleanor" (エリナー, Erinā), które jest pisane podobnie w języku japońskim. W Diamond Records, Erina jest również wewnętrznie oznaczona jako "Eleanor" w plikach gry.

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: