Santana

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Przestań tej głupoty, prymitywie...
—Santana, Chapter 60: The Pillar Man, Santana, Part 7

Santana (サンタナ, Santana) jest drugorzędnym antagonistą występującym w drugiej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency.

Santana jest członkiem starożytnej rasy Ludzi z Filaru i po raz pierwszy zostaje wprowadzony w stan hibernacji w azteckich ruinach odkrytych przez Roberta E. O. Speedwagona. Po tym, jak został przechwycony przez nazistów, budzi się ze snu i sieje spustoszenie w ich ośrodku badawczym, dopóki Joseph Joestar nie przybywa i nie rzuca mu wyzwania.

Wygląd

SantanaAppearance.png

Santana jest bardzo wysokim, muskularnym mężczyzną z długimi, falującymi jasnymi włosami do ramion i dwiema grzywkami na czole. Ma grube kolczaste brwi i dwa małe rogi na czubku głowy. Jest prawie całkowicie nagi, z wyjątkiem przepaski na biodrach. W anime ma również krenelażowany tatuaż na dolnej lewej powiece.

Podczas hibernacji Santana nosił zbroję składającą się z naramienników, kirysu, który jest zakrzywiony do wewnątrz po bokach, kolczastych ochraniaczy przedramion i nakolanników. Kolumna kilku wypukłości przypominających kości jest osadzona na środku jego zbroi od klatki piersiowej do brzucha. Po przebudzeniu jego zbroja pęka i odpada.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona)
Włosy(Blond)
Oczy(Niebieskie)
Zbroja(Szara)
Przepaska biodrowa(Czerwona)
Skóra(Oliwkowy)
Włosy(Cynoberowe)
Oczy(Karmazynowe)
Zbroja(Beżowa)
Przepaska biodrowa(Biała)

Osobowość

Santana jest spokojnym, spostrzegawczym i bardzo inteligentnym Człowiekiem z Filaru. Jest elastyczny i dociekliwy o tym, jak zmienił się świat, gdy spał. Chociaż Stroheim początkowo zakłada, że Santana jest prymitywnym stworzeniem, ponieważ poślizgnął się na wodzie, a następnie drapał przez chwilę swoje ciało i włosy, Santana udowadnia, że jego wiedza wykracza daleko poza to, do czego zdolni są ludzie.[6] Szybko uczy się płynnie posługiwać innym językiem wkrótce po usłyszeniu nazistów, łatwo odkrywa, jak uciec ze schronu, w którym był zamknięty, wykrzywiając swoje ciało, aby uciec przez otwór wentylacyjny, i jest w stanie rozłożyć broń w ciągu kilku sekund, co normalnie zajęłoby ludziom godziny treningu.[7]

Niezadowolony z Josepha

Podobnie jak inni Ludzie Filaru w grupie Karsa, Santana jest okrutny i obojętny wobec ludzi. Po przebudzeniu brutalnie zabija pobliskich nazistów za zakłócanie snu.[8] Początkowo ignoruje wprowadzenie Josepha i okazuje brak zainteresowania, poświęcając czas na zbadanie otoczenia. Jednak kiedy sondowanie Josepha zaczyna go denerwować, Santana traci opanowanie i natychmiast próbuje go zabić. Po obejrzeniu Fali Josepha, Santana, czy ludzie ewoluowali, czy też Joseph jest po prostu wyjątkowy.[7] Niemniej jednak Santana pozwala Josephowi go zaatakować, aby mógł nauczyć się, jak działa ta technika.[9] Nawet wystawiony na działanie promieni słonecznych Santana nie przejmuje się tym i wchodzi w ciało Stroheima jako tarcza przeciwko niemu.[10]

Umiejętności

Jako Człowiek z Filaru, Santana jest w stanie wykonywać najbardziej podstawowe umiejętności jednego z nich. Choć znacznie młodszy i nie tak doświadczony, Santana zademonstrował kilka technik podobnych do tych używanych przez osoby z grupy Karsa, a także niektóre z jego własnych.

Ulepszone zmysły Łącze do tej sekcji

Jako zaawansowana istota, zmysły Santany są znacznie lepsze niż u człowieka. Podczas pierwszego wynurzenia się z filaru, widziano go używającego nosa do zwiadu terenu.


Zaawansowana inteligencja Łącze do tej sekcji

Pillar men intelligence.gif
Santana posiada wyższą formę inteligencji i jest w stanie zrozumieć większość rzeczy, po prostu studiując je przez krótką chwilę. Biorąc pod uwagę krótki czas, Santana może szybko nauczyć się i płynnie posługiwać się dowolnym językiem, a także był w stanie niemal natychmiast zdemontować broń, co zajęłoby wyszkolonemu żołnierzowi kilka godzin. Pomimo tych wyczynów, inteligencja Santany jest prawdopodobnie gorsza od innych Ludzi z Filaru, ponieważ jego sprawność w bitwie jest mniej wyrafinowana, a płynne mówienie nowoczesnym językiem zajęło mu więcej czasu.


Manipulacja ciałem Łącze do tej sekcji

Santana twisting.gif
Podobnie jak w przypadku wszystkich Ludzi z Filaru, Santana jest w stanie swobodnie manipulować strukturą swojego ciała. Pozwala mu to zmieścić się w małych przestrzeniach, takich jak przesuwanie się przez kratkę otworu wentylacyjnego lub otwór ludzkiego ciała, a tym samym kontrolowanie ich od wewnątrz. Ponieważ właściwości jego ciała są bardzo podobne do "gumy", jak to ujął Joseph, jego ciało, w tym typowo ludzkie obszary życiowe, takie jak oczy lub krocze, ma tendencję do absorbowania ataków i może swobodnie przechodzić przez przedmioty, a także strzelać przedmiotami, które właśnie wchłonął, jak pociski.


Absorpcja Łącze do tej sekcji

Pillar men absorption.gif
Komórki tworzące ciało Santany uwalniają silny kwas trawienny, który topi wszystko, co organiczne w kontakcie fizycznym, sprawiając, że wydaje się, że Santana wchłania swoją ofiarę do swojego ciała. Santana wykazał się również tą zdolnością poprzez wpychanie się w ciało osoby, kontrolowanie jej ruchów, jednocześnie stopniowo jedząc je od środka. Tylko ci, którzy używają Fal, są odporni, ponieważ komórki rozpoznają zagrożenie, jakie stanowi dla nich energia. Ze względu na psychoaktywną toksynę wytwarzaną przez komórki Człowieka z Filaru podczas tego procesu, ci, których ciała są atakowane przez Santanę, opisują to uczucie jako cudowne.


Ostrza żeber (リブス・ブレード Ribusu Burēdo)Łącze do tej sekcji

Pillar men rip blade.gif
Nazywane także Otwartymi Żebrami (露骨な肋骨, Rokotsu na Rokkotsu), Santana jest w stanie kontrolować swoje żebra. Każdy z nich może się obracać i poruszać w dowolnym kierunku. Mając maksymalną długość 132 cm (4.33 ft) i maksymalny nacisk 825 kg (1,819 lb) na centymetr kwadratowy, Santana może ich użyć do zmiażdżenia lub przebicia swoich przeciwników.


Mięsna inwazja (ミート・インベイド Mīto Inbeido)Łącze do tej sekcji

MeatInvade.png
Zwane także Złowrogimi Kąskami Mięsnymi (憎き肉片, Nikku ki Niku-hen). Oprócz standardowej metody wchłaniania ludzi lub wampirów przez swoje ciało, Santana może uwalniać kawałki swojego ciała w kształcie pijawek, które przyczepiają się i wchłaniają krew przeciwnika.


Historia

Tło

Santana odpoczywa w filarze

Santana pierwotnie mieszkał w Meksyku z innymi Ludźmi z Filaru. Po szaleństwie Karsa i rzezi rasy Ludzi Filaru, dziecięcy Santana, wraz z Wamuu, zostali adoptowani i wyszkoleni przez Karsa i Esidisiego. Później został pozostawiony w Meksyku przez Karsa, który uznał go za użytecznego tylko jako psa stróżującego, podczas gdy on i inni wyjechali do starego świata, aby znaleźć nieskazitelny Czerwony Kamień Aja.[3] W rezultacie Santana nie byłby świadomy energii zwanej Falami, której nauczyli się inni Ludzie z Filaru i rozwinęli obronę. Ostatecznie, twierdząc, że to dlatego, że użył zbyt dużej mocy, Santana wszedł w 2000-letni odpoczynek,[11] wtapiając się w filar w świątyni, która była jednym z orędowników projektu Kamiennej Maski Karsa.

Battle Tendency

Santana absorbuje wampira

Santana zostaje odkryty w meksykańskiej piramidzie w 1938 roku przez zespół ekspedycyjny kierowany przez Roberta E. O. Speedwagona, który później zostaje zdradzony przez Straizo. Jednak Straizo zauważa, że Santana wchłaniał rozlaną krew i aby zapobiec przebudzeniu Santany, wrzuca ciała mężczyzn, których zaatakował, do pobliskiej rzeki. Santana zostaje następnie wykopany i zbadany przez zespół nazistów w podziemnej bazie. Zespół, kierowany przez majora Rudola von Stroheima, przeprowadza eksperymenty na żywo na ludziach z Kamienną Maską, aby spróbować wzmocnić nazistowską armię. Krew wielu więźniów powoduje, że Człowiek z Filaru budzi się, Stroheim nazywa istotę "Santana", podczas gdy on i reszta obserwują go. Kiedy jeden ze stworzonych wampirów zostaje wprowadzony do komnaty, Santana pozwala stworzeniu zaatakować, aby mógł wchłonąć wampira i zdobyć pożywienie. Pomimo początkowej opinii nazisty, że był raczej dzikusem niż Übermenschem, Santana zaskakuje wszystkich, wypowiadając pełne imię Stroheima, gdy skończył posiłek.

Santana, wyczuwając wrogość w żelaznym, ufortyfikowanym pokoju, łamie wiele własnych kości, aby wcisnąć się do wylotu wentylacyjnego o wymiarach 4 na 20 cm, robiąc to z prędkością większą niż ludzkie oczy mogą dostrzec. Zanim Stroheim zorientował się, co się stało, Santana dotarł do pokoju obserwacyjnego, wchodząc do ciała Niemca, który był zbyt blisko otworu wentylacyjnego. Po wchłonięciu gospodarza i ostrzelaniu, Santana wystrzeliwuje kule z jego ciała z koniuszków palców, zabijając prawie wszystkich w pokoju. Joseph Joestar (przebrany za nazistę) chroni Speedwagona, Stroheima i siebie przed atakiem Santany, kierując Falę we włosy Stroheima i używając go do ich ochrony.

Santana walczy z Josephem
Santana pod obserwacją w Fundacji Speedwagona

Bawiąc się Człowiekiem z Filaru, Joseph założył, że Santana zabił nazistów w samoobronie, zanim został zaatakowany. Santana, wyrażając irytację wybrykami Josepha, zdał sobie sprawę, że nie może wchłonąć człowieka i próbował zrobić to samo ze Speedwagonem poza oceną. To rozwściecza Josepha, gdy obaj dowiadują się, że Fale uniemożliwiają komórkom Santany na strawienie go. Wykorzystując to na swoją korzyść, Joseph pozwala się wchłonąć Santanie, a następnie uwalnia falę od środka, dzieląc Człowieka z Filaru na pół. Gdy ciało Santany zaczyna się regenerować, jego tors zostaje wciągnięty przez Josepha, aby zostać wystawionym na działanie promieni słonecznych i ponownie zamienić się w kamień. Po walce, w której Stroheim poświęca jedną ze swoich nóg, drzwi na zewnątrz są otwarte, a w pełni zregenerowany Santana zostaje wystawiony na światło. Lecz Człowiek z Filaru szybko zmusza się do ciała Stroheima, aby uciec przed słońcem, próbując ukryć się w studni, zmuszając nazistę do poświęcenia się, aby zostawić Santanę na otwartej przestrzeni.

Zdesperowany Santana szarżuje na Josepha, gdy obaj lecą w dół studni. Santana zbyt późno zdaje sobie sprawę, że Joseph pozwolił mu wejść do studni, ponieważ była wystawiona na odbicie słońca, zamieniając Człowieka z Filaru z powrotem w kamień z pewnymi uszkodzeniami spowodowanymi upadkiem. Szczątki Santany zostały później zabrane do waszyngtońskiego oddziału Fundacji Speedwagona, Człowiek z Filaru był nieruchomy przez światła UV i okazało się, że wciąż żyje. Ostateczny los Santany nigdy nie jest rozwiązany.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Czy to wy... zakłócacie mój sen?
 • To... jest nowe... dla... mnie... Nigdy wcześniej tego nie widziałem! Co... to... za... narzędzie?!
 • Irytujesz mnie... ty prymitywna istoto!
 • Przestań tej głupoty, prymitywie...
  —Santana, Chapter 60: The Pillar Man, Santana, Part 7
 • Czy wszyscy ludzie... w tym wieku... są tacy? Hmm... Wydaje się... że mimo wszystko jest wyjątkowy... Wydaje się... że ludzkość... ewoluowała... trochę...
  —Santana o Josephie, Chapter 60: The Pillar Man, Santana, Part 7

Gry wideo

Famicom Jump: Hero Retsuden (NES)

Santana pojawia się jako Boss w Strefie 4. Gracz staje naprzeciw niego w walce jeden na jednego, używając tylko Josepha Joestara.

Ze względu na datę premiery gry, część 2 dotarła tylko przed walką Esidisi z Josephem. Tak więc tylko Santana i Esidisi pojawiają się jako wrogowie napotkani podczas części gry JoJo's Bizarre Adventure, zamiast Karsa lub Wamuu. Pojawiając się w tej grze, Santana jest pierwszym antagonistą serii, który kiedykolwiek pojawił się w grze, obok Esidisi.

All-Star Battle (PS3)

Santana jest krótko wspomniany podczas dialogu w trybie fabularnym części 2. W zachodniej wersji gry został przemianowany na "Santviento", aby pasował do napisów Crunchyroll. Początkowo jego imię brzmiało "San Tan" w komunikacie prasowym Bandai Namco Games Europe.[1]

Stardust Shooters (Android/iOS)

Santana jest jedną z kilku postaci z części 2, która posiada Metal Striker do gry. Jego ruch końcowy pozwala mu strzelać kulami z palców w pokonanego przeciwnika (podobnie jak w odwecie na nazistach), a jego druga specjalna zdolność pozwala mu kontratakować każdego wroga Metalu Striker, który atakuje go za pomocą swoich Ostrz żeber.

Diamond Records (Android/iOS)

DR 2 Santana.png

Santana (サンタナ) appears in Diamond Records as a playable character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has a few unlockable statues between the 'Courage' and 'Solitary' types, ranging from 3 stars to 6 stars

Santana's moveset in both game modes is comprised of various attacks inspired by the anime using his body manipulation abilities. As a pillar man, Santana constantly regenerates health, but has a weakness to attacks from ripple users. Playing as him will force any outdoor stages to take place at night. Unlike most characters, Santana has multiple unlockable blue skills that you can choose between.

SantanaDR.png
DRCourage.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName6.png
Santana
Moveset
DRAtk.png
Santana's basic attack string is a combination of up to five various attacks comprising of different kicks and hand strikes. In Tactical Battle, this is cut down to only three hits.
DRSkill10.png
Santana slowly loads his leg so that he may attack his opponent with a strong high kick.
DRSkill1.png
Santana strikes his opponent with a stretched index finger. (Unlockable)
DRSkill29.png
Santana fires a barrage bullets out of his fingers like a machine gun, acting as a multi hit ranged attack. (Unlockable)
DRSP10.png
Santana turns around swiftly and strikes his opponents with his signature Ribs Blades.
DRSP4.png
(Counter) If Santana is hit while this skill is active, he will counter the opponent's attack by using his Ribs Blades from the front of his body to catch the opponent in their tracks. (Unlockable)
DRSP16.png
Santana spins around and does a high heel kick from the top down. When his foot lands he expands his flesh to cover a bigger area on the ground that causes a few extra hits of damage on opponents caught nearby. This attack replaces SP Skill 1 in Santana's 3 star statue.
DRSP40.png
Santana invades an opponent's body using Meat Invade and deals multiple hits of damage while also healing himself by absorbing the opponent's health.


JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Santana
SantanaPPP.png
PurplePPP.png
SantanaStandPPP.png
PurplePPP.png
PPPVerBG.png
Hot Wind Blowing in Mexico ver.
メキシコに吹く熱風 ver.
SantanaPPPFull.png
Rarity: PPPSR.png
Max Power: 1051 (Lvl 50) / 2221 (Lvl 80)
Release Date: February 8, 2019
Skill: Ribs Blades
PPPSkill1.png
Erases panels from the sides in the shape of ribs
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 1
# of Erased Panels: 8
Cooldown: 60
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 2
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 60
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 3
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 55
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 4
# of Erased Panels: 16
Cooldown: 55
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 5
# of Erased Panels: 16
Cooldown: 50


Galeria

Przypisy

 1. 1.0 1.1 All-Star Battle - Bandai Namco EU Press Release
 2. Chapter 53: The Pillar Man
 3. 3.0 3.1 3.2 Chapter 64: The Red Stone of Aja (mówi się, że przeżył tylko około 1/10 życia innych Ludzi Filarów)
 4. 4.0 4.1 Chapter 112: The Man Who Became a God (Był obecny podczas ludobójstwa ~ 10 000 lat temu.)
 5. Chapter 101: The Wind, the Chariot, and Wamuu, Part 7
 6. Chapter 54: The Pillar Man, Santana, Part 1
 7. 7.0 7.1 Chapter 58: The Pillar Man, Santana, Part 5
 8. Chapter 57: The Pillar Man, Santana, Part 4
 9. Chapter 59: The Pillar Man, Santana, Part 6
 10. Chapter 61: The Pillar Man, Santana, Part 8
 11. Chapter 62: The Pillar Man, Santana, Part 9

Nawigacja w witrynie

Inne języki: