Hermit Purple

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

For a similar Stand, see Part 8 SpoilersStand Josepha
Widzieliście to? Ciernie z mojej ręki? To jest mój Stand! Może ujawnić odległe wizje i umieścić je na filmie. Oczywiście, muszę zniszczyć aparat 3,000 jenów za każdym razem, gdy go używam...
—Joseph Joestar, Rozdział 117

Hermit Purple (ハーミットパープル(隠者の紫), Hāmitto Pāpuru) to Stand Josepha Joestara, występujący w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, i krótko w czwartej części, Diamond is Unbreakable.

Hermit Purple jest Standem podobnym do winorośli, którą Joseph przywołuje na swoich rękach. Pozwala użytkownikowi na boskie informacje i wiadomości z innych lokalizacji.

Wygląd

Hermit Purple Appearance.png
Pustelnik

Hermit Purple objawia się jako wiele purpurowych, pokrytych cierniami winorośli, które pojawiają się z rąk Josepha. Winorośl jest wystarczająco silna, aby utrzymać własny ciężar i wystarczająco długa, aby całkowicie związać kogoś.

Hermit Purple reprezentuje kartę tarota, Pustelnika, która symbolizuje introspekcję i kontemplację, najlepiej reprezentowaną w mocach wróżbiarskich Standa.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Winorośle(Fioletowe)
Winorośle(Fioletowe)
Winorośle(Ciemnofioletowe)
Winorośle(Magenta)
Winorośle(Jasnofioletowe)
Winorośle(Fioletowe i niebieskie)
Winorośle(Fioletowe)
Winorośle(Ciemnofioletowe)

Umiejętności

Winorośle Hermit Purple są stosunkowo słabe w walce, ale zapewniają Josephowi znaczne zdolności wróżbiarskie, umożliwiając mu materializowanie wszelkiego rodzaju informacji, takich jak obraz, miejsce, a nawet myśli.

Joseph pokazał, że może używać winorośli jako lin, których ruchy może kontrolować do woli. Ich długość i opór sprawiają, że Joseph może huśtać się z miejsca na miejsce[2] i związać kogoś.[3] Winorośle mają ograniczony opór, ponieważ wystarczająco silny Stand lub nawet silny wampir może je złamać.[3] Winorośle są wystarczająco zręczne, aby manipulować kontrolerem gier wideo.

Wróżby

Hermit Purple wróży informacje z telewizora

Główną zdolnością Hermit Purple jest wyznawanie informacji. Używając dowolnego przedmiotu lub materiału w połączeniu z Hermit Purple, Joseph Joestar może wyświetlić dowolne informacje, które chce zobaczyć. Do tej pory używał Hermit Purple do:

  • Tworzenia psychicznej fotografii niszcząc aparat.[4] Zepsuty aparat następnie tworzy zdjęcie, które ujawni informacje takie, jakie są w danym momencie, takie jak osoba w obecnej sytuacji.
  • Produkcji filmów psychicznych na żywo w telewizji.[5] Może losowo wyświetlać różne kanały telewizyjne, aby sformułować spójne zdanie, które pokaże myśl danej osoby lub sfilmować miejsce, nawet najbardziej nieprawdopodobne, takie jak wnętrze mózgu Josepha.
  • Wyczarowania mapy z kurzu na nieutwardzonej drodze, precyzyjnie określając lokalizację żądanego przedmiotu.[6]
  • Przeanalizowania maszynerii, aby sprawdzić, czy nie została w jakiś sposób naruszona, tak jak zrobił to z kartridżami z grami wideo i konsolą Telence'a T. D'Arby.

Manipulacja elektroniką

Hermit Purple porywa elektroniczny system samolotu

Hermit Purple wydaje się być w stanie łączyć się i manipulować systemami elektronicznymi poza jego zdolnością do boskich informacji. Joseph używa tej zdolności raz, aby przejąć kontrolę nad systemem elektronicznym Cessny i zmusić go do stabilizacji.[7] Używa również Hermit Purple, aby sprawdzić konsolę do gier wideo Telence'a T. D'Arby, aby potwierdzić, czy została naruszona, czy nie.[8]

Techniki

Overdrive (波紋疾走(オーバードライブ) Ōbādoraibu, lit. "Ripple Dash/Sprint")Łącze do tej sekcjiŁącze do tej sekcji

Debiut: Chapter 148: Empress, Part 3 / Stardust Crusaders Episode 12: Empress
Hamon attack.png
Overdrive.gif
Joseph wykazał zdolność do przekazywania Fali przez Hermit Purple jako przedłużenie swojego ciała. Joseph wykorzystuje tę właściwość Hermit Purple, aby zaatakować DIO[3] lub uniemożliwić mu dotknięcie go poprzez owinięcie się nim.[9] W adaptacji anime Joseph używa tej zdolności do przekazywania Fali w spotkaniu ze Steely Danem. Kiedy Lovers opuszcza jego mózg, używa swojej Fali, aby zabić wszystkie rosnące flesh budy.


Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Tworzenie i rozwój

Ponieważ Hermit Purple należał do głównego bohatera poprzedniej części, Hirohiko Araki postanowił nie robić go zorientowanego na walkę ani nie mieć humanoidalnego wyglądu, aby nie wyróżniał się zbytnio.[10] W rzeczywistości chciał sprawić, by umiejętności Josepha pasowały do jego roli nawigatora. Inspirował się zarówno liniami telefonicznymi, jak i sieciowymi oraz faktem, że przewodnik używał "linii", które łączą je na całym świecie, aby otrzymywać informacje; dlatego sprawił, że winorośl Standa reprezentuje te "linie". Kolor Hermit Purple został wybrany, ponieważ według Arakiego fioletowy jest kolorem klasycznym i łatwym do pracy ze starszymi postaciami. Doszedł do wniosku, że fiolet lepiej pasuje do starego Josepha niż do kogoś młodszego.[11]

Po powrocie Josepha w części 3, Araki zastanawiał się, jak wizualizować Falę w porównaniu do Standów. Fala jest energią życiową, która rozprzestrzenia się po całym ciele, a winorośle Hermit Purple mają być wyraźnym wizualnym wyrazem tego, dosłownie owijając się wokół ciała Josepha.[11]

Galeria

Ciekawostki

  • Ciernie Hermit Purple można krótko zobaczyć w tle drugiej czołówki anime, "BLOODY STREAM". Działa to jako zapowiedź, ponieważ otwarcie dotyczy Battle Tendency, a Joseph nie rozwija Hermit Purple, dopóki nie będzie znacznie starszy w następnej części, Stardust Crusaders.
    • Jednakże, mówiąc o Josephie Joestarze w dziewiątym tomie JoJonium, Araki stwierdza: "Gdyby Jotaro i reszta załogi używających Standów cofnęli się w czasie pięćdziesiąt lat wcześniej, może widzielibyście młodszego Josepha używającego Hermit Purple".[11]

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: