Agenci DIO

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

OSTRZEŻENIE O SPOILERACH: Spoilery do części 1-6 mogą się pojawić.
Są tacy rzadcy mężczyźni, którzy nie mają w sobie ani odrobiny dobra... zła elita! Jak ja... i jak ty... A co powiesz na to? Czy staniesz się moim sługą?

Agenci DIO (DIO(ディオ)の手下, DIO no Teshita, dosł. Podwładni DIO)[1] są główną antagonistyczną siłą w oryginalnym uniwersum JoJo's Bizarre Adventure, a jej członkowie pojawiają się w Phantom Blood, Battle Tendency, Stardust Crusaders, Diamond is Unbreakable i Stone Ocean.

Grupa składa się z wielu ludzi, których Dio Brando zgromadził wokół siebie dzięki czystej charyzmie i / lub ze względu na jego różne pragnienia dominacji nad światem. Nawet po śmierci DIO resztki jego grupy pojawiają się w późniejszych częściach.

W Stone Ocean, jeden z najbardziej lojalnych wyznawców DIO, Enrico Pucci, jest głównym antagonistą skupionym na ukończeniu misji DIO osiągnięcia "Nieba".

Historia

Phantom Blood

Korzystając z mocy Kamiennej Maski,[2] Dio stworzył swoją pierwszą grupę lojalnych podwładnych poprzez liczne zombie, które były pod jego całkowitą kontrolą. Wśród nich przede wszystkim: Kuba Rozpruwacz, Bruford, Tarkus i Wang Chan.

Zombie Dio zostały prawie wytępione przez Jonathana i jego sojuszników w Windknight's Lot w nocy 2 grudnia 1888 roku.[3] Jego ostatni znany sługa, Wang Chan, umiera podczas zatonięcia statku zmierzającego w kierunku Ameryki, pozostawiając Dio uwięzionego w trumnie z ciałem Jonathana.[4]

Battle Tendency

Ostatni z zombie Dio

50 lat po wydarzeniach z Phantom Blood, Dio i jego zombie zostali całkowicie pokonani przez Jonathana Joestara i jego sojuszników. Choć pozornie ich zniszczyli, jeden krwiopijczy zombie był w stanie uciec i ukryć się w społeczeństwie jako major w Royal Air Force. Przez tragiczne zrządzenie losu, syn Jonathana, George Joestar II, był również częścią RAF i został zamordowany przez zombie za próbę zbadania jego tożsamości. Lisa Lisa zamordowałaby dowódcę w zemście, a ostatnie zombie Dio zostało zniszczone.[5]

Stardust Crusaders

Zobacz także: Karty Tarota
Agenci w podróży do Egiptu

Prawie sto lat później, w 1983 roku, DIO wynurza się, gdy jego trumna zostaje wyciągnięta z głębin oceanu przez grupę poszukiwaczy skarbów. Otrzymuje Stand od Enyi kiedy Diavolo sprzedaje jej swoje pięć Strzał. Z Enyą jako doradczynią, DIO tworzy nową grupę, składającą się głównie z użytkowników Standów i tylko kilku wampirów. W tajemnicy zaprzyjaźnia się z księdzem o imieniu Enrico Pucci i nieświadomie zapładnia cztery kobiety. Rekrutuje członków z całego świata, którzy są głównie najemnikami, takimi jak Hol Horse, i manipuluje wieloma z nich za pomocą dużych sum pieniędzy, ale ma także wielu oddanych zwolenników, takich jak N'Doul, Enya the Hag i Vanilla Ice. Dla bardziej niezdecydowanych lub niegodnych zaufania zwolenników, takich jak Noriaki Kakyoin i Jean Pierre Polnareff, DIO używa flesh budy, aby ich oczarować. Jednak nawet Enya miała zarodnik potajemnie wszczepiony do mózgu.

W ciągu pięćdziesięciu dni, które zajmuje Grupie Joestar podróż do Egiptu, słudzy DIO zostają pokonani pojedynczo, gdy próbują zabić Joestarów. Chociaż DIO nie osiąga swojego celu, a większość jego grupy zostaje pokonana, jemu i Vanilla Ice udaje się zabić połowę Grupy Joestar przed ich śmiercią. Po tym, jak Jotaro i Joseph zostawili ciało DIO na pustyni, aby wyparować wraz ze wschodzącym słońcem, Jotaro znajduje Pamiętnik DIO i dowiaduje się, co zaplanował DIO. Uznając dziennik za niebezpieczny, Jotaro pali go tak, aby nikt inny nie mógł go przeczytać.

Podczas gdy niektórzy członkowie grupy DIO nie żyją, los innych agentów jest nieznany po ich porażkach.

Diamond is Unbreakable

Transformacja Nijimury

Gdy DIO podróżował po świecie w poszukiwaniu odpowiednich użytkowników Standów, w pewnym momencie natknął się na Mansaku Nijimurę i uznał go za odpowiednią część swoich poszukiwań. Wspierał Nijimurę finansowo, ale nie ufał mu i zaszczepił w nim ziarno swojego ciała.

Po śmierci DIO, flesh bud wewnątrz Nijimury pęka i cierpi on na przerażającą transformację, przez co nie może umrzeć. Jego synowie Keicho i Okuyasu spędzają lata używając Łuku i Strzały w nadziei na znalezienie Standa, który może uwolnić ich ojca od jego nędzy, tworząc większość użytkowników Standów w mieście.[6]

W zakończeniu Diamond is Unbreakable, Mansaku Nijimura jest na szczęście jednym z niewielu, którzy są w stanie żyć zadowoleni po wpływie DIO, mieszkając ze swoim synem Okuyasu i adoptując nowego zwierzaka.[7]

Stone Ocean

Pucci z dziećmi DIO

Ostatnimi pozostałymi sługami grupy DIO są Enrico Pucci i Johngalli A. Obaj realizują plan kradzieży Standa i pamięci Jotaro Kujo, wrabiając jego córkę, Jolyne Cujoh, aby zwabić Jotaro do ich bazy operacyjnej, więzienia Green Dolphin Street Prison. Podczas gdy Johngalli A. działa całkowicie z zemsty, Pucci potrzebuje również wspomnień Jotaro, aby spełnić marzenie DIO o znalezieniu Nieba. Aby pomóc mu w osiągnięciu tego celu i pokonać Jolyne i jej sojuszników, Pucci wykorzystuje więźniów i personel więzienny Green Dolphin Street, a po opuszczeniu więzienia rekrutuje nawet trzech synów DIO. Pucci woli ukrywać swoją tożsamość jako kapelan więzienny - komunikuje się głównie ze swoimi agentami za pośrednictwem Whitesnake, albo obiecując im władzę i ustępstwa ze strony władz więziennych, albo po prostu kontrolując ich umysły. Często wymazuje wspomnienia o spotkaniach swoich agentów z nim, zapewniając, że nie można go wyśledzić. Ma jednak bezpośredni kontakt z synami DIO, służąc im jako coś w rodzaju mentora.

Pucciemu udaje się zabić Joestarów i ich sojuszników, i prawie udaje mu się stworzyć świat, w którym każdy zobaczy swój los tak, jak chciał DIO. Jednak Emporio zabija go, zanim jest w stanie to zrobić. Podobnie jak w poprzednim wcieleniu grupy, podczas gdy niektórzy z jej członków są potwierdzeni jako zmarli, losy innych członków pozostają niejednoznaczne, w tym los synów DIO, Ungalo i Rikiel.

Członkowie

Zombie Dio Brando

OSTRZEŻENIE O SPOILERACH: Spoilery do części 1-2 mogą się pojawić.
Zombie Dio Brando

Agenci DIO

OSTRZEŻENIE O SPOILERACH: Spoilery do części 3-6 mogą się pojawić.

Agenci Pucciego

OSTRZEŻENIE O SPOILERACH: Spoilery do części 6 mogą się pojawić.

Niekanoniczni agenci

Agenci Niebo-Osiągniętego DIO

W Eyes of Heaven, Niebo-Osiągnięty DIO udaje się posiadać różnych sojuszników w 8 częściach JoJo's Bizarre Adventure, aby spróbować zaatakować Grupę Joestar. Podczas gdy Diego Brando i Dio Brando byli pierwotnie w sojuszu z Wniebowstąpionym DIO, Diego powiedział Jotaro Kujo, że ich sojusz jest tylko tymczasowy i ostatecznie wykończą go raz na zawsze.

Poniżej znajduje się lista wszystkich postaci, które były opętane przez Wniebowstąpionego DIO lub były z nim w sojuszu bez opętania.

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: