Tarkus

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Do podobnej postaci, zobacz Tarkus (Steel Ball Run)
Szanowałem tego długowłosego szermierza Bruforda, ale okazuje się, że był tylko magikiem... Z drugiej strony, jestem elitą w rzezi! Tworzę śmierć i zniszczenie siłą! (ブラフォードは長髪を利用した奇策をつかう剣士尊敬してはいたがしょせん技士にすぎめ男…だがおれは殺戮のエリートを目指した!力で殺しまくり破壊し尽くすだけだッ!, Burafōdo wa chōhatsu o riyō shita kisaku o tsukau kenshi sonkei shite haitaga shosen gishi ni sugi-me otoko... Daga ore wa satsuriku no erīto o mezashita! Chikara de koroshi makuri hakai shi tsukusu dakeda!)
—Tarkus, Chapter 31: The Knights' Ruins

Tarkus (タルカス, Tarukasu) jest drugorzędnym antagonistą występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Tarkus był rycerzem w 16-wiecznej Wielkiej Brytanii, który służył u boku Bruforda jako lojalny podwładny Marii Stuart. Obaj rycerze zostali straceni po tym, jak zostali zdradzeni przez Elżbietę I. Po wskrzeszeniu jako zombie przez Dio Brando, staje się całym sercem lojalny wobec swojego nowego mistrza i walczy z grupą Jonathana, ostatecznie uwięziając Jonathana w pojedynku jeden na jednego w Deathmatchu Łańcuchowej Szyi.

Wygląd

TarkusAppearance.png

Tarkus to wysoki i muskularny zombie. Nosi zestaw ciężkich metalowych zbroi składający się z napierśnika, dwóch naramienników, dwóch na nogi i przepaski na biodrach. Na wierzchu swoich średniej długości włosów Tarkus nosi rogaty i czubaty metalowy hełm, który zdejmuje podczas Deathmatchu Łańcuchowej Szyi z Jonathanem.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Brązowa i szara zbroja z ciepłymi szarymi rękawicami. Czarna przepaska na biodrach.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarny z granatowymi podświetleniami)
Oczy(Białe)
Ubiór
(Całkowicie szara zbroja. Brązowa przepaska na biodrach.)
Skóra(Ciemnoszare)
Włosy(Czarne)
Oczy(Ciemnoczerwone)
Ubiór
(Brązowo-czarna zbroja ze złotymi wykończeniami. Beżowa przepaska na biodrach.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Red-Brązowe)
Oczy(Czerwone)
Ubiór
(Szara, czarna i jasnobrązowa zbroja. Szary hełm z karmazynowymi rogami.)

Osobowość

To zepsuło ducha. To złe szaleństwo. Sprzedałeś Dio nawet głębię swojej duszy, prawda? (そのゆがんだ精神!掌握なる狂気!心の奥底まで魂をディオに売り渡したな!, Sono yuganda seishin! Shōaku naru kyōki! Kokoro no okusoko made tamashī o dio ni uriwatashita na!)
—Jonathan do Tarkusa, Chapter 35: Pluck for Tomorrow and the Successor, Part 3

Tarkus był potężnym rycerzem w czasie, gdy żył i był lojalny wobec swojej królowej. Jednak w przeciwieństwie do swojego partnera Bruforda, brakuje mu poczucia honoru. Tarkus łatwo wpada w furię i wykorzystuje swój gniew do przemocy. Z powodu zepsucia Dio uważa Bruforda za hańbę dla zwycięzców 77 Pierścieni, nie mając skrupułów przed zniszczeniem zbroi swojego byłego przyjaciela. Tarkus jest brutalnym i bezwzględnym wojownikiem i lubi zmuszać swoich przeciwników do walki z nim na śmierć i życie w Deathmatchu Łańcuchowej Szyi, nawet jeśli jest to wbrew ich własnej woli.

Umiejętności

Jako wyszkolony wojownik i jeden z pięciu rycerzy, którym udało się przeprowadzić próbę 77 Pierścieni, Tarkus posiada niesamowitą siłę fizyczną i wytrzymałość. Był także utalentowanym szermierzem, opisywanym jako bohater, który potrafił ciąć kamienie jak masło mieczem. Nawet gdy żył jako człowiek, jego szyja mogła wytrzymać kilka ataków i złamać topory oprawców, zanim zostanie pocięta.[3] Tarkus stał się także ekspertem w Deathmatchu Łańcuchowej Szyi, pokonując i zabijając w sumie czterdziestu ośmiu wojowników.[4]

Nadludzka siła Łącze do tej sekcji

TarkusStrength.png
Po wskrzeszeniu jako zombie, jego brutalność i moc wzrastają jeszcze bardziej, dzięki czemu jest w stanie zgnieść ludzi gołymi rękami.[5] Tarkus początkowo demonstruje swoją siłę, podnosząc ogromną część ziemi, na której Jonathan stał spod niego, używając tylko palca. Następnie rozbija gigantyczny głaz tym samym palcem.[6]

Później rzuca się na kamienny mur, aby uwięzić Jonathana w Komnacie Dwugłowego Smoka. Chociaż Zeppeli twierdzi, że Tarkus nie powinien być w stanie się ruszyć, ponieważ jego kości rozpadłyby się w wyniku kolizji, Tarkusowi udaje się wspiąć na budynek i nadal być w stanie, aby walczyć z Jonathanem i Zeppelim.[7] A single kick from him is strong enough to shatter the bone of Jonathan's upper arm.[4]

Osaczający Atak Węża (天地来蛇殺(へルヘブンスネーキル) Heru Hebun Sunē Kiru, lit. "Heaven and Earth Coming Snake Kill")Łącze do tej sekcji

Will cut.png
Charakterystyczna metoda egzekucji Tarkusa w Deathmatchu Łańcuchowej Szyi. Skacząc nad przeciwnikiem, Tarkus manipuluje swoim łańcuchem, aby uderzyć od dołu, osaczając przeciwnika z obu stron. Łańcuch owija się wokół przeciwnika; Gdy Tarkus ląduje, ciągnie łańcuch z wystarczającą siłą, aby rozerwać ludzkie ciało na pół.


Historia

Tło

Rękopis przedstawiający Bruforda i Tarkusa

Urodzony w 16 wieku, Tarkus był członkiem dynastii Tudorów i podwładnym Marii Stuart. Po utracie krewnych w poprzednich wojnach, młody Tarkus został wychowany jako rycerz Marii Stuart i trenował swoje ciało w tym jedynym celu, ostatecznie przywiązując się do Marii. Wraz ze swoim kolegą Brufordem, Tarkus przeszedł proces 77 Pierścieni w 1563 roku, stając się jednym z pięciu w historii, którzy go ukończyli.[8]

Bruford i Tarkus wkrótce zostaną straceni

Ostatecznie, kiedy Maria została uwięziona przez swoją polityczną rywalkę królową Elżbietę, Bruford i Tarkus walczyli z armią królowej, dopóki nie zaoferowała uwolnienia Marii w zamian za ich poddanie się. Jednak w dniu egzekucji Bruford i Tarkus dowiedzieli się od swojego kata, że Maria została już zabita. Tarkus był wściekły, słysząc, że Elżbieta oszukała ich i przeklął ją w swoim umierającym oddechu; plotki mówią, że jego szyja stała się tak sztywna od gniewu, że kilka siekier pękło, zanim został ścięty. Historia Bruforda i Tarkusa została przekazana i stała się sławna w Anglii.[3]

Phantom Blood

Tarkus miażdży szczątki Bruforda

Po osiedleniu się w Windknight's Lot po przejściu w wampira, Dio wskrzesza Bruforda i Tarkusa jako swoich egzekutorów zombie, aby wykorzystać ich nienawiść do świata, stawiając ich przeciwko Jonathanowi, Willowi Anthonio Zeppeli i Robertowi E. O. Speedwagonowi. Podczas gdy Bruford walczy z Jonathanem, Tarkus uniemożliwia Zeppeliemu i Speedwagonowi ingerowanie w walkę. Jednak po porażce Bruforda Tarkus bezcześci jego szczątki, nazywając go kpiną ze zwycięzców 77 Pierścieni. Tarkus gwałtownie kopie resztki zbroi Bruforda, zamieniając jej kawałki w niebezpieczny grad metalu, który rani Zeppeliego. Dwóch łobuzów wciąga Poco na cmentarz, aby zemścić się na nim za jego wysokie opowieści, tylko po to, by uciec po zobaczeniu Tarkusa; Tarkus prawie chwyta Poco, ale Jonathan go ratuje. Tarkus kroi ziemię mieczem, przecinając klif i izolując bohaterów na dawnych poligonach rycerzy. Następnie łapie dwóch łobuzów i wyciska z nich krew, aby ją wypić. Tarkus rzuca się do ponownego ataku, ale Jonathan i Zeppeli używają Fale, aby stworzyć lotnię z pobliskich liści. Chociaż Tarkus wskakuje na szybowiec, grupa skacze z szybowca, gdy spada na kamienną ścianę. Wytrzymałość Tarkusa pozwala mu przetrwać upadek, przekonując Zeppeliego, że zombie jest luźnym końcem, którego nie mogą zignorować.

Jonathan walczy z Tarkusem

Jonathan wchodzi do budynku, aby znaleźć miejsce, w którym Poco może bezpiecznie się ukryć, ale zostaje złapany w Komnacie Dwugłowego Smoka, gdzie Tarkus angażuje Jonathana w Deathmatchu Łańcuchowej Szyi. Poco zakrada się i z powodzeniem otwiera drzwi, pomimo kopnięcia od Tarkusa. Zeppeli przygotowuje się do walki z Tarkusem, ale zombie wyskakuje w powietrze. Tarkus owija Zeppeliego w swój łańcuch, po czym pociąga go mocniej, rozrywając mistrza Fali na pół i łamiąc szyję Jonathana. Chociaż Tarkus zakłada, że obaj zginęli, Zeppeli przenosi całą pozostałą Falę do ciała Jonathana. Wzmocniony i uzdrowiony przez nagły przypływ Fali, Jonathan rozbija kołnierz i przecina ramię Tarkusa. Chociaż Tarkus pluje kłami w oko Jonathana, Jonathan z łatwością zabija Tarkusa gradem ciosów z Falą.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Ty tchórzu! Wyśmiewasz rycerzy, którzy ukończyli 77 Pierścieni! (このこしぬけが!「77の輝輪(リング)」の試練をのりこえた騎士の恥さらしよ, Kono koshinuke ga! '77 no Ringu' no shiren o norikoeta kishi no hajisarashi yo.)
  —Tarkus do szczątków Bruforda, Chapter 30: Sleep as a Hero
 • Nie rozśmieszaj mnie! Zrobię z ciebie mięso mielone, kości i wszystko! (笑わせるな!骨ごと ひき肉(ミンチ)にしてやるわ, Warawaseru na! Hone-goto, minchi ni shite yaru wa.)
  —Tarkus, Chapter 30: Sleep as a Hero
 • Szanowałem tego długowłosego szermierza Bruforda, ale okazuje się, że był tylko magikiem... Z drugiej strony, jestem elitą w rzezi! Tworzę śmierć i zniszczenie siłą! (ブラフォードは長髪を利用した奇策をつかう剣士尊敬してはいたがしょせん技士にすぎめ男…だがおれは殺戮のエリートを目指した!力で殺しまくり破壊し尽くすだけだッ!, Burafōdo wa chōhatsu o riyō shita kisaku o tsukau kenshi sonkei shite haitaga shosen gishi ni sugi-me otoko... Daga ore wa satsuriku no erīto o mezashita! Chikara de koroshi makuri hakai shi tsukusu dakeda!)
  —Tarkus, Chapter 31: The Knights' Ruins
 • Mmmfff... wy worki skóry wypchane krwią! Zabiję każdego z was i wykręcę ostatnią kroplę!
  —Tarkus, Chapter 31: The Knights' Ruins
 • Deathmatch Łańcuchowej Szyi! Pokonałem 48 w tej grze... Można to nazwać "sportem" moją specjalnością.
 • Atakuję z góry i z dołu w tym samym czasie! To jest moje Piekło Niebo Zabójstwo Węża! Uduszę was oboje naraz!

Gry wideo

Phantom Blood (gra PS2)

Tarkus appears as the enemy faced in Chapters 16 and 17. Tarkus's moveset is primarily made up of punches and kicks, although some of his attacks utilize long-range chains to inflict damage. Tarkus is playable with his helmet on in 77 Rings Knights Mode and during one fight in Extra Battle Mode; in these battles, he gains the ability to strike the ground with his giant sword.

PS2 Tarkus Render.png
Tarkus
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Mega Strike
メガストライク
PS Square.pngPS Triangle.png
Mega Swing
メガスイング
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Earthbound
アースバウンド
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Hell Heaven Snake Kill
天地来蛇殺
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Mega Earthbound
メガアースバウンド
Running PS Square.png or PS Triangle.png
Mega Tackle
メガタックル
PS Circle.png
Back Step
バックステップ
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0)
Taunt
挑発
PS R1.png (LV1)
Rampage
大暴れ
PS R1.png (LV2)
Hell Heaven Snake Kill
天地来蛇殺
PS R1.png (LV3)
Earthbound
アースバウンド

Available Stages: Extra Battle 14
 • 77 Rings Knights Mode: Living Corpses


Diamond Records (Android/iOS)

DR 1 Tarkus.png

Tarkus (タルカス, Tarukasu) appears in Diamond Records as a playable character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has a few unlockable statues varying between the 'Fighting Spirit' and 'Solitary' types, ranging from 4 stars to 6 stars.

Tarkus's moveset in both game modes is comprised of various attacks inspired by the anime using his sword, chains, and brute strength. Despite being a zombie in the series, the game gives him the "vampire" tag, and he has the qualities of a vampire character. Playing as him will force any outdoor stages into their night time variants.

TarkusDR.png
DRFightingSpirit.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName6.png
Tarkus
Moveset
DRAtk.png
Tarkus's basic attack string is a combination of up to five various strikes with his sword and fists. In Tactical Battle, this is cut down to only three hits.
DRSkill1.png
Tarkus swings his sword violently at opponents.
DRSkill22.png
Tarkus swings a chain around above his head and then attacks opponents with it. In Tactical Battle, this hits all opponents present on the stage. (Unlockable)
DRSP22.png
Tarkus performs a body slam that hits nearby opponents. In Tactical Battle, this hits all opponents present on the stage.
DRSP6.png
Tarkus lets out a long barrage of punches while continuously walking forward. In Action Battle, you have control over Tarkus's movement as he is performing this skill. (Unlockable)
DRSP40.png
Tarkus strikes an opponent with his chain, which he then wraps around the opponent, pulling it to perform his signature Hell Heaven Snake Kill.


JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Tarkus
TarkusPPP.png
PurplePPP.png
TarkusStandPPP.png
PurplePPP.png
PPPVerBG.png
Slaughtering Elite ver.
殺戮のエリート ver.
TarkusPPPFull.png
Rarity: PPPBR.png
Max Power: 880 (Lvl 50) / 1960 (Lvl 80)
Release Date: October 10, 2018
Skill: Ground Shattering Attack
PPPSkill1.png
Erases panels on the bottom
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 1
# of Erased Panels: 6
Cooldown: 60
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 2
# of Erased Panels: 10
Cooldown: 60
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 3
# of Erased Panels: 10
Cooldown: 55
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 4
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 55
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 5
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 50


Galeria

Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: