Pet Shop

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Ten ptak jest użytkownikiem Standa, tak jak ja! Zabija każdego, kto zbliży się do tego dworu... i przyjdzie po mnie! Jestem następny na liście!
—Iggy o Pet Shopie, Chapter 222: The Gatekeeper of Hell, Pet Shop, Part 1

Pet Shop (ペット・ショップ, Petto Shoppu) jest drugorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "The Gatekeeper of Hell, Pet Shop". Pet Shop pojawia się również jako pośmiertny trzeciorzędny antagonista spin-offie mangi Crazy Diamond's Demonic Heartbreak.

Ten okrutny sokół jest strażnikiem rezydencji DIO, a także użytkownikiem Standa. Jego Stand, Horus z 9 Egipskich Bogów Chwały, pozwala mu tworzyć wokół siebie temperaturę kriogeniczną i tworzyć broń z twardego lodu. Kiedy Iggy przypadkowo natyka się na rezydencję, Pet Shop nieustępliwie ściga psa z zamiarem zabicia.

Wygląd

Pet Shop jest klasyfikowany jako sokół, posiadający silny dziób, ostre szpony i doskonały wzrok.[3] Nosi ozdobny kaptur sokolniczy ozdobiony 3 piórami i motywem serca, podobnie jak inni mieszkańcy rezydencji DIO. Nosi również szalik na szyi.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Ciało(Blade i jasnobrązowe pióra, żółty dziób)
Oczy(Jasnoniebieskie)
Ubiór
(Złoty hełm z czerwonym sercem, karmazynowy szalik)
Ciało(Jasnobrązowe pióra, ciemnozłoty dziób)
Oczy(Jasnoniebieskie)
Ubiór
(Złoty chełm, ciemnoczerwono-pomarańczowy szalik)
Ciało(Brązowe pióra, jasnobrązowy dziób)
Oczy(Granatowe)
Ubiór
(Złoty chełm z oliwkowozielonym sercem, purpurowy szalik)
Ciało
(Ciemnobrązowe i opalone pióra, jasnobrązowy dziób)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Szary chełm z beżowym sercem, bordowy szalik)
Ciało
(Ciemnobrązowe i białe pióra, opalony dziób)
Oczy(Blue)
Ubiór
(Srebrny chełm z żółtym sercem, różowy szalik)

Osobowość

Pet Shop zabije każdego, kto wejdzie na rezydencję DIO

Bezwzględny wartownik, który jest lojalny wobec swojego stanowiska, Pet Shop prawie zawsze nosi groźne spojrzenie i nie dyskryminuje nikogo, kto wkroczy do rezydencji DIO. Zamierzał zabić małego chłopca i zrobiłby to, gdyby nie ingerencja Iggy'ego, i nie okazał skruchy, jedząc oczy dwóm psom, którym ściął głowę na oczach ich właściciela. Jest niezwykle nieustępliwy w polowaniu na swoją zdobycz, o czym świadczy jego pościg za Iggy'm, bez względu na to, jak ryzykowna może być ścieżka do jego ofiary, i jest bardzo inteligentny, identyfikując żebraka zatrudnionego przez Avdola jako szpiega i podrywając zdjęcie rezydencji po zabiciu go, aby zniszczyć jego pracę.

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Horus

Stand Pet Shopa Horus daje mu zdolność generowania i manipulowania lodem, którego używa głównie do tworzenia kolców lodu i napędzania ich jako prowizorycznych pocisków.

Horus (ホルス神)Link do tej sekcji
HorusMangaAv.png
MOC
B
PRD
B
ZAS
D
WYT
C
PRC
E
ROZ
C

Ptasia konstytucja

Jako ptak, Pet Shop posiada naturalną zdolność latania, co robi z niezwykłą biegłością. Na przykład Pet Shop może latać pod jadącym samochodem. Co więcej, ponieważ posiada specjalistyczne worki powietrzne do przechowywania powietrza, może oddychać pod wodą i pływać dłużej niż nawet pies. Jego wzrok jest niezwykle ostry, co w połączeniu z jego umiejętnością szybkiego latania pozwala mu śledzić cele, które próbują uciec, tak jak zrobił to Iggy.

Historia

Tło


Poniższa informacja pochodzi z Crazy Diamond's Demonic Heartbreak, lub jej adaptacji noweli Crazy Heartbreakers, które nie zostały napisane przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

W Crazy Diamond's Demonic Heartbreak wyjaśniono, że Pet Shop został wychowany i wyszkolony przez trenera ptaków, który trenował sokoła wraz z papugą. Po próbie ucieczki został zamordowany przez DIO.


Koniec sekcji niekanonicznej.

Stardust Crusaders (1989)

Pet Shop konfrontuje się z Iggy'm

Pet Shop służy jako strażnik rezydencji DIO w Egipcie. Bezlitośnie zabija każdego, kto może wkroczyć lub uzna za podejrzanego. Kiedy pojawia się po raz pierwszy, Pet Shop z łatwością ścina dwa duże psy i miażdży żebraka (zatrudnionego przez Avdola, aby znaleźć rezydencję DIO) i jego samochód swoim Standem. Iggy jest tego świadkiem, ale nie chce się w to angażować, więc gra głupiego. Pet Shop, z pewną podejrzliwością, zostawia go w spokoju. Następnie wraca na swoje stanowisko przy bramie rezydencji DIO i znajduje młodego właściciela dwóch psów, które zabił, wspinającego się pod nią. Ma zamiar zaatakować i zabić chłopca, gdy Iggy go ratuje, ujawniając się jako użytkownik Standa.

Pet Shop zamraża ziemię, tymczasowo unieruchamiając Iggy'ego, który zostaje zaskoczony i strzela soplami do psa. Iggy chroni się dzięki The Foolowi i ucieka z powrotem na ulicę. Jednak bystre oczy Pet Shopa pozwalają mu zobaczyć Iggy'ego i zacząć bombardować psa. Iggy jest zmuszony ukryć się w kanałach, ale Pet Shop podąża za nim ponownie i uderza psa. Jednak prawdziwy Iggy ujawnia się: to, co zabił Pet Shop, było jedynie posągiem z piasku. The Fool wyskakuje i tnie Pet Shopowi w pierś.

Iggy chce odwołać walkę, ale duma Pet Shopa zostaje zraniona. Ptak postanawia przywołać pełną moc swojego Horusa i zaczyna zamrażać cały kanał. Iggy ucieka, ale lód łapie go za przednią nogę, unieruchamiając go po raz drugi. Gdy Pet Shop strzela sople lodu, Iggy jest zmuszony odciąć sobie nogę i uciec pod wodę. Iggy ostatecznie ukrywa się na dnie Nilu pod kopułą wykonaną z piasku. Jednak Pet Shop nadal ściga psa pod wodą. Zauważa kopułę i strzela soplem lodu, aby potwierdzić, że jest tutaj, wznawiając bombardowanie. Iggy tworzy ramiona z piasku i rzuca kilka sopli z powrotem w Pet Shopa, raniąc skrzydło i zmuszając ptaka do tymczasowego wycofania się.

Śmierć Pet Shopa

Pet Shop realizuje więc metodyczny i bezwzględny plan. Otacza piaskową kopułę lodem i próbuje ją zmiażdżyć, zmuszając Iggy'ego do kopania pod nią. Jednak Pet Shop również kopał pod ziemią i ustawia się tak, że tunele się spotykają, a Pet Shop jest idealnie ustawiony, aby zastrzelić Iggy'ego, który w sytuacji "teraz, albo nigdy", chętnie pozwala kopule za nim zawalić. Ciśnienie powietrza wynikające z upadku popycha Iggy'ego w kierunku Pet Shopa wystarczająco szybko, aby pies mógł ugryźć dziób Pet Shopu, gdy tworzył w nim sopel lodu, powodując, że jego głowa eksplodowała.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Galeria

Ciekawostki

Wczesne projekty dla Pet Shopa w Heritage for the Future.
  • Pierwotnie Pet Shop nie pojawił się, dopóki postacie nie znalazły się w pobliżu rezydencji DIO na jego walkę z Iggy'm. Anime retroaktywnie wstawia go w miejsce papugi, którą DIO ma w retrospekcji Polnareffa podczas jego spotkania z DIO. Również w anime Pet Shop jest jedyną postacią, która nie ma aktora głosowego. Jego efekty dźwiękowe zostały wykonane przez inżyniera dźwięku, Yasamasa Koyama (小山恭正).[5]
  • W Heritage for the Future, Pet Shop jest niesławny wśród entuzjastów bjatyk, ponieważ jest wyjątkowo zepsuty i obezwładniony. Ze względu na wysokie obrażenia i nieprzewidywalność, Pet Shop jest prawie powszechnie zakazany we wszystkich turniejach.[6]
    • Jednak we wczesnej fazie produkcji Pet Shop był początkowo znacznie słabszy niż reszta obsady. Tak było, dopóki Shinichiro Obata, projektant gier Capcom, nie wrócił i nie wprowadził różnych zmian, aby ponownie zbalansować postać. Później zauważył, że "mógł przesadzić".[6][7]

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: