George Joestar I

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search
 • GeorgeIAv.png
 • Kliknij tutaj, aby zobaczyć artykuły o podobnych nazwach.

Do podobnie nazwanych postaci, zobacz George Joestar
Nazywam się Joestar. Chciałbym ci się odwdzięczyć za uratowanie mi życia. (わたしの名はジョースター。命を救ってくれた礼をしたい, Watashi no na wa Jōsutā. Inochi o sukutte kureta rei o shitai.)
—George Joestar do Dio Brando, Chapter 1: Prologue

George Joestar I (ジョージ・ジョースターⅠ世, Jōji Jōsutā Issei) jest drugorzędnym sprzymierzeńcem występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

George jest przedstawiany jako słynny brytyjski arystokrata i patriarcha rodziny Joestar. Jest mężem Mary Joestar i ojcem pierwszego bohatera, Jonathana Joestara. Po tragicznym nieporozumieniu adoptuje Dio Brando do swojej rodziny, rozpoczynając wydarzenia z całej serii.

Wygląd

George Joestar jest mężczyzną w średnim wieku o średniej budowie i wzroście. Ma pełny zestaw ciemnych włosów z grzywką rozchyloną po jednej stronie czoła. Ma również odpowiednio utrzymane wąsy.

George Joestar jest zwykle widziany w trzyczęściowym garniturze i ma krawat lub muszkę. W retrospekcji przywdziewa ciemny płaszcz.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Włosy (Stary)(Szare)
Oczy(Brązowe)
Skóra(Jasna)
Włosy (Stary)(Szare)
Oczy(Brązowe)
Szaty
(Różowa szata z czerwoną podszewką, biała koszula i spodnie z niebiesko-złotymi dodatkami.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Niebieskie)
Garnitur
(Granatowy płaszcz, spodnie i buty, biały podkoszulek, zielona kamizelka ze złotymi guzikami, brązowy krawat wstążkowy.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Niebieskie)
Włosy (Stary)(Barwikowe)
Oczy(Zielone)
Garnitur
(Czarny płaszcz, spodnie i buty, biały podkoszulek, granatowa kamizelka z czarną podszewką, zielony krawat ze wstążką.)
Szaty
(Granatowy płaszcz z jaśniejszym niebieskim ubraniem.)

Osobowość

George jest miły, choć nieco błędny. Najbardziej oczywistym przykładem jest to, że błędnie wierzy, że Dario Brando uratował mu życie, chociaż ten próbował okraść go z jego własności.[1] Nawet jeśli George rozumie to do pewnego stopnia, pokazuje swoją hojność, twierdząc, że dobrowolnie oddał swój pierścień Dario i łatwo wyciągnął go z więzienia. Niemniej jednak George nadal szanuje Dario, przyjmując jego dziecko i nie zauważa jego złych uczynków. Kiedy to zauważa, oskarża Dario o zachowanie Dio.

George kocha swojego syna, ale jest wobec niego surowy, zwłaszcza po tym, jak pojawił się Dio, który zaproponował George'owi kogoś, z kim mógłby porównać Jonathana, ponieważ chciał zrobić z niego dżentelmena. Chociaż używa kar fizycznych i pozbawienia jedzenia, aby ukarać Jonathana,[2] są one bardziej odzwierciedleniem zwyczajów jego czasów niż jego własnego charakteru. W szczególności pokazuje swoją ojcowską miłość, przyjmując śmiertelny cios nożem zamiast Jonathana.

Historia

Tło

George był znany w branży handlowej, dzięki czemu jego rodzina była bogata i mogła mieszkać w luksusowej rezydencji. Później ożenił się z dziewczyną o imieniu Mary i mieli syna, Jonathana Joestara.

Phantom Blood

George Joestar myli Dario Brando z ratownikiem

George tragicznie traci żonę Mary w wypadku powozu w 1868 roku. Kiedy złodziejski Dio Brando przybywa na miejsce, aby splądrować pobliskie kosztowności, George budzi się i zakłada, że Dario go uratował i czuje się wobec niego zobowiązany. Później George spotyka się z Dario ponownie, ale w więzieniu. Dario został aresztowany za próbę zastawienia pierścienia, który został zidentyfikowany jako własność zmarłej Mary. Jednak George postanawia okłamać policję, aby uratować Dario przed karą śmierci i mówi inspektorowi prowadzącemu sprawę, że dał pierścień Dario. Następnie wręcza pierścień Dario, mówiąc mu, że rozumie powód kradzieży i staje się dobrym człowiekiem rodzinnym. Nawet Dario nie może zrozumieć hojnej natury George'a, który zapewnia mu pieniądze na przedsięwzięcie hotelowe, które ostatecznie kończy się niepowodzeniem.[3]

Przez następne dwanaście lat George wychowywał swojego jedynego syna Jonathana, który wyrósł na pięknego młodzieńca, mimo że był szorstki na krawędziach. Załatwił Jonathanowi psa, Danny'ego, który uratował Jonathana przed utonięciem i stał się jego najlepszym przyjacielem.

George beszta Jonathana Joestara

Po otrzymaniu listu od umierającego Dario, George honoruje swój "dług", pozwalając synowi Dario, Dio Brando, mieszkać w rezydencji Joestar i akceptuje go bezwarunkowo jako członka rodziny. Podczas pobytu Dio, George jest pod wrażeniem doskonałych manier i inteligencji Dio, co powoduje, że kilkakrotnie krytykuje własnego syna Jonathana. Jednak George pozostaje nieświadomy, że Dio brutalnie traktuje jego syna.

Po tym, jak Dio mocno całuje dziewczynę Jonathana, Erinę Pendleton, George i on mają ochotę na psa Jonathana, Danny'ego. George opowiada historię Danny'ego i Jonathana, jak na początku się nie lubili, ale potem Danny uratował Jonathana przed utonięciem w rzece, rozpoczynając ich przyjaźń. Kiedy Jonathan dowiaduje się o Erinie, pędzi do rezydencji Joestar i walczy z Dio, wygrywając walkę dzięki czystej woli. George przyłapuje ich na walce (nie zauważając noża, którym Dio planował dźgnąć Jonathana) i wysyła ich obu do swoich pokoi, obiecując im kary.

Dio następnie więzi Danny'ego w spalarni, powodując spalenie psa żywcem. George i inni członkowie domu nie podejrzewają Dio o przestępstwo, wierząc, że jest to włamywacz. Niemniej jednak Jonathan podejrzewa, że Dio był odpowiedzialny, ale nie ma dowodów.

Śmierć George'a Joestara

Osiem lat później George zachorował. Jonathan odkrywa list Dario, z którego dowiaduje się, że jego ojciec prawdopodobnie został otruty przez Dio. Jonathan udaje się do Ogre Street po dowód i lekarstwo. George zostaje wyleczony i dowiaduje się o zdradzie Dio. Czując się odpowiedzialny za postawienie Dio, George stoi z boku, gdy policjanci Jonathan przyprowadził go do aresztu. W ostatniej chwili, gdy Jonathan idzie do Dio, aby osobiście go zakuć w kajdanki, George słyszy, jak Wang Chan wspomina o szczęściu Dio i martwi się, że aresztowanie przebiega zbyt gładko.

Kiedy Dio próbuje dźgnąć Jonathana nożem, aby użyć Kamiennej Maski na sobie, George przeskakuje między nimi i osłania syna, zostając śmiertelnie dźgnięty w plecy. George umiera wtulony w uścisk Jonathana, dodając radość synowi, mówiąc, że najlepiej jest, gdy ojciec umrze w ramionach syna. Ciało George'a zostaje później spalone z ognia, który niszczy posiadłość Joestar.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Znowu się pomyliłeś, JoJo! To już szósty raz! Popełniłeś ten sam podstawowy błąd sześć razy! Będę to trzymał, dopóki nie zrozumiesz! Spójrz na Dio! Odpowiedział poprawnie na wszystkie 20 pytań! (またまちがえたぞッジョジョ!6度目だッ!同じ基本的なまちがいを6回もしたのだぞ!勉強がわからんというからわたしが見てやれば何度教えてもわからんやつだ!ディオを見ろッ!20問中20問正解だ!, Mata machigaeta zo, JoJo! 6-domeda! Onaji kihon-tekina machigai o 6-kai mo shita noda zo! Benkyō ga wakaran to iukara watashi ga mite yareba nando oshiete mo wakaran yatsu da! Dio o miro! 20-mon-chū 20-mon seikai da!)
  —George Joestar do swojego syna, Chapter 2: Dio Brando the Invader, Part 1
 • Nazywasz siebie dżentelmenem, JoJo!? Gdzie są twoje maniery?! Gdzie?! (ジョジョ、おまえ それでも紳士か!作法がなっとらんぞッ!作法が!, JoJo, omae soredemo shinshi ka! Sahō ga nattoran zo! Sahō ga!)
  —George Joestar, Chapter 2: Dio Brando the Invader, Part 1
 • Odkąd Dio przyjechał, zdałem sobie sprawę, że cię rozpieszczam! Jestem zażenowany jako rodzic! Spójrz na Dio! Jego maniery przy stole są doskonałe! (ディオが来てからおまえをあまやかしていたのを悟った!親として恥ずかしいッ!ディオを見習え!ディオの作法は完璧だぞッ!, Dio ga kite kara omae o amayakashite ita no o satotta! Oya to shite hazukashī! Dio o minarae! Dio no sahō wa kanpekida zo!)
  —George Joestar, Chapter 2: Dio Brando the Invader, Part 1
 • JoJo, nie jest źle... umrzeć w ramionach... swojego syna... (悪くないぞ、ジョジョ…息子の腕の中で死んでいくと…いう…のは, Warukunai zo, JoJo... musuko no ude no naka de shinde iku to... iu... no wa.)
  —Ostatnie słowa George'a Joestara, Chapter 12: Youth with Dio, Part 1
 • Co to jest, JoJo? Danny ma twój zabawkowy pistolet i nie chce puścić? Synu... to dlatego, że próbujesz mu to odebrać! Musisz podejść do sytuacji z innej strony... Udawaj, że pozwalasz mu to mieć.
  —George Joestar (retrospekcja), Chapter 28: Tarkus and the Dark Knight Bruford, Part 3

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

George po raz pierwszy pojawia się w kilku przerywnikach filmowych w grze PS2 Phantom Blood, powtarzając swoją rolę w oryginalnej historii.

All-Star Battle (PS3)

George pojawia się jako losowa postać wspierająca w kampanii, zapewniając graczowi znaczne wzmocnienie. Jeśli gracz przegra bitwę kampanii, daje mu impuls, aby zapewnić mu doskonałą rangę S w każdej bitwie, nawet jeśli przegra.

Eyes of Heaven (PS3/PS4)

Podobnie jak Ghiaccio w All-Star Battle, George poprowadzi gracza przez słownik JoJo.

JORGE JOESTAR

Dio, George i Jonathan w 37. wszechświecie
Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

W noweli JORGE JOESTAR, Erina nazywa swojego syna imieniem George'a, ale pisze to w stylu hiszpańskim ("Jorge"), aby mogła nazywać go "JoJo".[4] W przeszłości George przyjaźnił się z dziadkiem Stevena, Kentona i Darlington Motorize.[5]

Istnieje również iteracja George'a w 37. wszechświecie. Chociaż jest Anglikiem, mieszka w Ameryce, ponieważ Anglia nie istnieje w tym wszechświecie. Nadal jest bogatym człowiekiem, posiadającym dużą posiadłość w 1881 roku, gdzie mieszka ze swoim synem Jonathanem i adoptowanym synem Dio Brando. Nie wiadomo, czy George w tym wszechświecie umiera przed swoimi synami, ponieważ Jonathan i Dio giną w wypadku kolejowym, gdy Jonathan próbuje powstrzymać Dio przed obrabowaniem pociągu.[6]

Galeria

Ciekawostki

 • George myląc Dario jako swojego zbawiciela przypomina podobną scenę z powieści Victora Hugo Nędznicy w której ojciec Mariusa myli skorumpowanego karczmarza Thénardiersa jako swojego zbawcę i wysyła Mariusa, aby szukał u niego pomocy na łożu śmierci. George twierdzi również, że przekazał swój pierścień Dario Brando, który został uwięziony za kradzież wspomnianego pierścienia, przypominając biskupa Myriela, który twierdził to samo dla Jeana Valjeana, który próbował ukraść jego srebrne sztućce.

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: