Satoru Nakae

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search
Czy jest kieszonkowcem? A może zboczeniec próbuje poradzić sobie z uczuciem? Chcesz, żebym dał mu nauczkę? Do diabła, powiedz słowo, a ja go zabiję!
—Satoru Nakae, Chapter 410: My Dad Is Not My Dad, Part 1

Satoru Nakae (中江 悟, Nakae Satoru) jest trzeciorzędną postacią występującą w czwartej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Diamond is Unbreakable. Podczas śledztwa Hayato Kawajiri był świadkiem, jak on i jego dziewczyna Minako Okura zostali zabici przez Yoshikage Kirę.

Wygląd

Satoru appearance.png

Satoru jest wysokim, 22-letnim mężczyzną muskularnej budowy. Jest studentem trzeciego roku w S-City M Community College,[1] ma modny krój, a jego strój składa się z długiego rękawa, koszuli w paski, workowatych spodni, okrągłych kolczyków i okularów.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Beżowe)
Ubiór
(Limonkowy, czarna koszula w paski, niebieskie bokserki, spodnie i buty. Czarne okulary i srebrne kolczyki.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Jasnobrązowe)
Oczy(Palisander)
Ubiór
(Biały, niebieska koszula w paski, błękitne bokserki, zielone spodnie i niebieskie buty. Zielone przyciemniane, niebieskie okulary i złote kolczyki)

Osobowość

Satoru, podobnie jak jego dziewczyna, jest pozornie dość niegrzeczny i szybko przyjmuje śmiałe założenia na temat innych. On i jego dziewczyna, Minako Okura, szybko zakładają, że Kira jest złodziejem, mimo że po prostu zepchnął torbę Minako z jego kolan. Są również gotowi szybko zrzucić winę na Kirę za to, że wpadli na niego, mimo że ich nieostrożność była przyczyną. Pomimo ich postawy, oboje są ze sobą intymni jako szczęśliwa para.[2]

Historia

Diamond is Unbreakable

Minako oskarża Kirę o kradzież

Satoru Nakae zostaje przedstawiony jako młody mężczyzna, który jeździ pociągiem, który Kira zabiera do domu z pracy, skarżąc się na jego dziewczynę Minako Okurę, na jej rzekomo apodyktycznego ojca. Kiedy entuzjastycznie opowiada historię swojemu chłopakowi, nie są świadomi, że Kira siedzi obok nich, próbując kontrolować jego instynkty zabójcy. Zaniepokojona tym, że jej torba znajduje się na jego nodze, Kira odpycha ją, co skłania parę do oskarżenia go o próbę kradzieży.

Kiedy wysiadają z pociągu, Satoru i Kira wpadają na siebie, powalając rzeczy Kiry na ziemię. Satoru ponownie krzyczy na Kirę, a on i Minako zaczynają kpić z jego obcinacza do paznokci w kształcie kręgli. Zmęczona powtarzającymi się konfrontacjami Kira podąża za parą do domu.

Satoru wysadzony w powietrze przez Killer Queen

Wchodząc do ich mieszkania, Satoru obiecuje Minako, że kupi jej nową parę kolczyków. Właśnie wtedy Kira wpada do ich mieszkania, natychmiast wysadzając zaskoczonego Satoru poprzez Killer Queen i robiąc to samo jego dziewczynie (ale nie przed samodzielnym zawieszeniem uszu jej chłopaka).[2] Bez wiedzy Kiry, Hayato nagrywał całą scenę kamerą.[3]


Poniższa informacja pochodzi z TV anime, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Jotaro Kujo odwiedza mieszkanie Satoru i Minako podczas śledztwa w sprawie zaginięcia wkrótce po wyjeździe Kiry. Na miejscu zbrodni znajduje torbę Minako i ślady krwi Satoru.[1]

The Anatomy Lesson of Dr. Nicolaes Tulp

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Rok po wydarzeniach z Diamond is Unbreakable, Kaoru i jego matka wprowadzają się do tego samego mieszkania, w którym Minako i Satoru zostali zamordowani.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Cytaty
 • Cóż, za dużo imprezujesz. Więc założę się, że ty i twój tata pokłóciliście się, co?
  —Satoru do Minako, Chapter 410: My Dad Is Not My Dad, Part 1
 • Czy jest kieszonkowcem? A może zboczeniec próbuje poradzić sobie z uczuciem? Chcesz, żebym dał mu nauczkę? Do diabła, powiedz słowo, a ja go zabiję!
  —Satoru about Yoshikage Kira, Chapter 410: My Dad Is Not My Dad, Part 1
 • Hej, to boli! Jaki do jest twój problem? Czy mógłbyś wysiąść z pociągu wolniej?
  —Satoru do Yoshikage Kiry, Chapter 410: My Dad Is Not My Dad, Part 1
 • Co do cholery?! To jest moje mieszkanie!
  —Satoru do Yoshikage Kiry, Chapter 410: My Dad Is Not My Dad, Part 1

Galeria


Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: