Jodio Joestar

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Staję się bogaty bez względu na wszystko!
—Jodio Joestar, TJL Chapter 1: Mechanism

Jodio Joestar (ジョディオ・ジョースター Jodio Jōsutā) jest głównym bohaterem dziewiątej części serii JoJo's Bizarre Adventure, The JOJOLands. Jest dziewiątym JoJo w serii.

Jodio jest gangsterem mieszkającym na Hawajach ze swoim starszym bratem Dragoną i matką Barbarą Ann Joestar. Jest użytkownikiem Standa, który dzierży November Rain, co pozwala mu tworzyć zlokalizowane krople deszczu, które mogą zmiażdżyć jego przeciwników.

Wygląd

Jodio Appearance.png

Jodio jest 15-letnim chłopcem. Ma jasną skórę i jasne włosy z długimi postrzępionymi grzywkami częściowo zasłaniającymi oba oczy i podcięciem z tyłu. Jego włosy są asymetryczne, ponieważ prawa strona jest spleciona z przymocowaną ozdobną spinką do włosów w kształcie gwiazdy, a lewa strona jest obcięta tuż pod okiem. Nosi duży kolczyk w kształcie "JO", który zwisa z lewego ucha.

Jego strój składa się z jasnej koszuli z małymi rękawami pod ciemnym kombinezonem, który służy jako bluza z kapturem. Na środku jego bluzy z kapturem znajduje się symbol serca ze skrzydłami z symbolem klepsydry z obydwoma trójkątami podzielonymi na ciemną i jasną połowę, a także paskiem wokół klatki piersiowej. Jego nogi są również wysadzane pionową kolumną z rozcięciami obok nich. Jodio nosi różne rękawiczki bez palców z tym samym symbolem klepsydry, co jego bluza z kapturem. Wreszcie ma opaskę na każdym ramieniu w kształcie dwóch trójkątów. Kombinezon odsłania większość jego pleców.

Jako potomek rodziny Joestar, Jodio powinien mieć znamię Joestar, ale jeszczenie widziano go z nim.

Osobowość

Jodio grozi policjantom

Jodio Joestar jest małomównyn nastolatkiem o materialistycznym spojrzeniu, który prowadzi życie drobnego przestępstwa jako drobny chuligan na Hawajach. Nie jest zainteresowany nauką,[2] a jego największą ambicją jest wzbogacenie się.[3] Zaczął jako gofer w wieku 11 lat[4], którym nadal jest w wieku 15 lat, po prostu transportując rzeczy z jednego miejsca do drugiego. Sam Jodio mówi, że pilnie wykonywał swoją pracę i zawsze był dyskretny, nie mówiąc więcej, niż powinien, co przyniosło mu uznanie i zaufanie w świecie przestępczym.[4] Jako osoba łamiąca prawo, Jodio jest przyzwyczajona do popełniania różnych wykroczeń, takich jak kradzież pojazdów[5] lub handel narkotykami w szkole.[2] Kiedy przychodzi co do czego, Jodio zachowuje się gwałtownie. Na przykład, kiedy policjant molestował jego brata, Jodio natychmiast użył swój Stand November Rain i zaatakował policjanta i jego partnera, nie tylko atakując ich swoją zdolnością Standa, ale następnie gniewnie tupiąc ich,[6] a następnie paląc ich radiowóz, aby usunąć wszelkie dowody.[7] Pozornie ukrywa swoje zbrodnie przed matką.

Jodio jest również w pewnym stopniu świadomy istnienia tego, co nazywa "mechanizmami", pewnymi ogólnymi zasadami, których należy przestrzegać i które można wykorzystać, aby uzyskać przewagę. Na przykład pokazuje, w jaki sposób "zaufanie" (a także popularność), którym cieszy się wśród swoich rówieśników, sprawia, że on i jego rodziny są kochani, szanowani i chronieni, aby kontrastować z niepopularnym dzieckiem, które jest zastraszane przez kolegów z klasy.[8] Tak więc, w umyśle Jodio, znajomość i przestrzeganie tych mechanizmów mogło pozwolić na wygraną, nawet jeśli miało się wrogów. Niemniej jednak niuansuje swój pomysł, mówiąc, że mechanizmy te można czasami zniszczyć lub zabrać.[3]

Jodio wydaje się być raczej powściągliwym i samotnym chłopcem. Poza rodziną nie wydaje się mieć żadnych bliskich przyjaciół. W rzeczywistości wyraźnie deklaruje, że nie chodzi do szkoły, aby się zaprzyjaźnić.[2] Jednak może być raczej towarzyski i popularny w swojej społeczności, ponieważ tańczy z innymi mężczyznami i flirtuje z innymi dziewczynami.[9] Podczas gdy przez większość czasu milczy sam, jest podatny na gwałtowne wybuchy, takie jak nagły krzyk na kolegę z klasy, gdy ten nalega zbyt mocno na zdobycie od niego narkotyków w miejscu publicznym[10] lub atakowanie policjantów, gdy jego rodzina jest zagrożona.[6] Jego narracja jest również nieco znajoma i samoświadoma, a on zdaje sobie sprawę, że jego cel, aby stać się "obrzydliwie bogatym", może brzmieć zarozumiale.[11] Jodio ma wiele uczuć do swojej rodziny, co przejawia się jako instynkt opiekuńczy. Pobiegnie na pomoc bratu, a także wyjaśnia, że chroni swoją matkę i zapewnia jej status społeczny poprzez powiązania ze społecznością przestępczą na Hawajach.[12]

Umiejętności

Stand

Main article: November Rain

Jodio dzierży November Rain, Stand, który jest w stanie stworzyć małe krople deszczu, które są miażdżąco ciężkie, wystarczające, aby całkowicie spłaszczyć dorosłego mężczyznę w ziemi.

November Rain (11月の雨)Link to this section
NovemberRainAv.png
Ability
Ulewny Deszcz

Historia

Tło

11-letni Jodio zwerbowany do roli gofera

Jodio jest wnukiem Josepha Joestara i Suzi Q oraz synem Barbary Ann Joestar i nieznanego mężczyzny. Kiedy miał 11 lat, został zwerbowany do organizacji przestępczej przez kogoś z sąsiedztwa, aby stać się dla nich goferem. Jego praca polega na transporcie rzeczy i przekazywaniu ich innym w zamian za pieniądze. Wykonując swoją pracę sprawnie i nie mówiąc więcej niż musiał, zyskał uznanie i zaufanie w gangu, choć nadal ma niską rangę, ponieważ ich role opierają się na stażu pracy.

Jako 15-letni nastolatek uczęszcza do McKinley High School, gdzie szefem jego gangu jest dyrektorka szkoły. Pewnego dnia Jodio i jego starszy brat Dragona podejmują pracę, aby przemycić narkotyki w deskach surfingowych. Kradną pickupa, a Dragona tworzy fałszywe prawo jazdy za pomocą swojego Standa.[1]

The JOJOLands

Jodio ma zamiar uderzyć oficera kroplami deszczu

Jodio siedzi na siedzeniu pasażera pickupa, podczas gdy Dragona jedzie, puszczając muzykę. Nagle zostają zatrzymani przez policjantów. Jeden z policjantów zmusza Dragonę do wyjścia z samochodu i nęka go, wierząc, że mają narkotyki w samochodzie. Jodio postanawia interweniować i wysiada z samochodu, ignorując rozkazy funkcjonariuszy, by się zatrzymać. Zamiast tego żąda, aby oficer zdjął ręce z jego starszego brata, grożąc, że w przeciwnym razie go zabije. Oficerowie celują z broni w Jodio, ale ten przywołuje swojego Standa, powodując, że kropelki deszczu przygniatają oficera za nim do ziemi, spłaszczając go. Tuż przed tym, jak drugi oficer strzela do Jodio, Dragona używa swojego Standa, aby przesunąć oczy oficera w tył głowy, odrzucając jego cel. W końcu Jodio atakuje oficera kroplami deszczu, miażdżąc go. Ciągle depcze policjanta, zanim Dragona go powstrzyma, uspokajając go, aby Jodio nie zabił mężczyzny.

Następnie Jodio pali kamery nasobne funkcjonariuszy i kamerę na desce rozdzielczej wraz z ich samochodem, aby funkcjonariusze nie mieli żadnych dowodów i nie mogli ich ścigać. Co więcej, Dragona używa swojego Standa, aby zmienić numery na tablicy rejestracyjnej ciężarówki i pozbywa się swojej fałszywej licencji, zanim udadzą się na miejsce spotkania gangu. Jeden z członków gangu chwali ich za to, że dobrze sobie radzą, ale upomina ich za spóźnienie. Pyta ich również, czy słyszeli o spalonym radiowozie, ale Jodio i Dragona udają, że są ignorantami. Idą, aż dotrą do głównej drogi, a następnie dzwonią po Ubera, aby zawiózł ich do domu.

Jodio otrzymuje nową misję i sojuszników

Podczas gdy Jodio jedzie autobusem do szkoły, jego kolega z wyższej klasy pyta go, czy przyniósł rzeczy, które chciał. Nagle Jodio spycha go z siedzenia i robi scenę, pytając, czy chłopiec z nim zadziera. Senior Jodio jest zdezorientowany, ale kiedy wychodzą z autobusu, Jodio dzwoni do niego i przeprasza. Bierze pieniądze z kieszeni chłopca i daje mu wskazówki, gdzie iść po narkotyki.

Później tego samego dnia Jodio, Dragona i Paco zostają wezwani przez swoją szefową, Meryl Mei Qi, do butiku o nazwie Iko Iko. Meryl nakazuje wszystkim wyłączyć telefony, zanim pokaże im swój telefon. Na ekranie znajduje się naturalny niebieski diament 24-karatowy o wartości 6 milionów dolarów. Jest własnością japońskiego turysty, który jest właścicielem willi na wyspie Hawai'i i planuje tam zostać przez około 12 kolejnych dni. Ich grupa otrzyma 2% podziału, podczas gdy Meryl dostanie 18% obniżki po tym, jak sprzedadzą ją na czarnym rynku. Informuje ich również, że pojadą jako czteroosobowa drużyna. Uczeń, któremu rano sprzedawali narkotyki w szkole, przybywa jako ich czwarty członek, ponieważ Meryl gwarantuje, że będzie dla nich przydatny.[1]

Dziedzictwo

Jodio opisuje siebie jako chłopca, który stanie się obrzydliwie bogaty na subtropikalnych wyspach.[1]

Relacje

Rodzina

 • Dragona Joestar: Starszy brat Jodio. Oboje mają bliskie relacje, pracując razem, aby zarabiać pieniądze i chronić swoją matkę. Kiedy Dragona jest nękany przez policjanta, Jodio gniewnie bije mężczyznę, pozostawiając go na wpół martwym. Dragona cieszy się, że Jodio zrobił to dla niego i przytula go później.[1]
 • Barbara Ann Joestar: Matka Jodio i Dragony, która samotnie ich wychowuje. Jodio i Dragona kochają ją i zapewniają jej bezpieczeństwo socjalne, pomagając jej za kulisami w pracy gangu.[1]

Koledzy z gangu

 • Paco Laburantes: Chociaż pracują razem, Jodio nie uważa Paco za swojego przyjaciela.[1]

Rozdziały

Book Icon.png Manga Appearances
Chapters in order of appearance

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Get your hands... off of big bro right now. Got me? Right now... or... you're dead meat.
  —Jodio Joestar, TJL Chapter 1: Mechanism
 • Everyone loves our mother. So mother is able to commute to the airport safely every day. That's because we brothers protect her.
  —Jodio Joestar, TJL Chapter 1: Mechanism
 • Mechanisms have power but they're invisible to the eyes.
  —Jodio Joestar, TJL Chapter 1: Mechanism
 • Mechanisms'. 'Mechanisms of trust have power. Even if we don't obey the power called law in this town, trust keeps one safe.
  —Jodio Joestar, TJL Chapter 1: Mechanism
 • This is the story of me getting filthy rich. Sound like I'm exaggerating? Do I sound immodest and conceited to you? Becoming filthy rich means being able to earn lots of money.
  —Jodio Joestar, TJL Chapter 1: Mechanism
 • The pinnacle of mechanisms, that's something I can't see yet. But those mechanisms will come to appear before us as forms and shapes.
  —Jodio Joestar, TJL Chapter 1: Mechanism

Galeria

Przypisy

 1. 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 1.7 1.8 TJL Chapter 1: Mechanism
 2. 2.0 2.1 2.2 TJL Chapter 1: Mechanism, str.43
 3. 3.0 3.1 TJL Chapter 1: Mechanism, str.51
 4. 4.0 4.1 TJL Chapter 1: Mechanism, str.48
 5. TJL Chapter 1: Mechanism, str.34
 6. 6.0 6.1 TJL Chapter 1: Mechanism, str.30
 7. TJL Chapter 1: Mechanism, str.31
 8. TJL Chapter 1: Mechanism, str.49-51
 9. TJL Chapter 1: Mechanism, str.49
 10. TJL Chapter 1: Mechanism, str.44
 11. TJL Chapter 1: Mechanism, str.50
 12. TJL Chapter 1: Mechanism, str.41

Nawigacja w witrynie

Other languages: