Jodio Joestar

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Staję się bogaty bez względu na wszystko!
—Jodio Joestar, The JOJOLands Chapter 1: Departure

Jodio Joestar (ジョディオ・ジョースター, Jodio Jōsutā) jest głównym bohaterem dziewiątej części serii JoJo's Bizarre Adventure, The JOJOLands, oraz dziewiątym JoJo w serii.

Jodio jest drobnym gangsterem mieszkającym w Honolulu na Hawajach ze starszym rodzeństwem Dragoną i matką Barbara Ann Joestar. Jest użytkownikiem Standa, który dzierży November Rain, co pozwala mu tworzyć zlokalizowane krople deszczu, które mogą zmiażdżyć jego przeciwników.

Wygląd

Jodio Appearance.png

Jodio jest 15-letnim chłopcem. Ma jasną skórę i jasne włosy z długimi postrzępionymi grzywkami częściowo zasłaniającymi oba oczy i podcięciem z tyłu. Jego włosy są asymetryczne, ponieważ prawa strona jest spleciona z przymocowaną ozdobną spinką do włosów w kształcie gwiazdy, a lewa strona jest obcięta tuż pod okiem. Nosi duży kolczyk w kształcie "JO", który zwisa z lewego ucha.

Jego strój składa się z jasnej koszuli z małymi rękawami pod ciemnym kombinezonem, który służy jako bluza z kapturem. Bluza z kapturem posiada emblemat serca ze skrzydłami na środku klatki piersiowej, pod którym zapinany jest pas wokół tułowia, podobny do ratownika. Godło oznaczone jest symbolem klepsydry z obydwoma trójkątami podzielonymi na ciemną i jasną połowę. Nogawki spodni są podzielone pod kolanem, co nadaje im wygląd podobny do dzwonów, oba również wysadzane pionową kolumną oprócz szczeliny. Jodio nosi różne rękawiczki bez palców, z których niektóre noszą ten sam symbol klepsydry, co emblemat jego serca. Na każdym ramieniu ma opaskę w kształcie dwóch trójkątów. Kombinezon odsłania większość jego pleców. Są jasne, małe naramienniki w kształcie łuku, przymocowane do kombinezonu. Jodio nosi również ciemne, gładkie buty.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra
(Jasna, jasnopomarańczowa szminka, zielony kolczyk)
Włosy
(Szare, oliwkowo-zielona spinka do włosów)
Oczy(Szmaragdowe)
Emblemat
(Zielone serce z biało-czarną klepsydrą, żółte skrzydła)
Kombinezon
(Granatowy z żółtymi i pomarańczowymi wykończeniami, amarantowymi ochraniaczami na ramionach, złotymi ćwiekami i cyjanowymi spodniami na spodzie.)
Reszta stroju
(Szara koszula, fioletowy pasek z amarantową klamrą, granatowe rękawiczki i ciemnofioletowe buty.)

Osobowość

Jodio grozi policjantom

Jodio Joestar jest małomównym nastolatkiem o materialistycznym spojrzeniu, który prowadzi życie drobnej przestępczości jako drobny chuligan na Hawajach.

W dzieciństwie u Jodio zdiagnozowano antyspołeczne zaburzenie osobowości. Test ujawnił kilka cech, takich jak impulsywność i niezdolność do odczuwania wyrzutów sumienia.[3] W rzeczywistości jego osobowość generalnie zgadza się z diagnozą, jest raczej powściągliwym i samotnym chłopcem. Poza rodziną nie wydaje się mieć żadnych bliskich przyjaciół. W rzeczywistości wyraźnie deklaruje, że nie chodzi do szkoły, aby się zaprzyjaźnić.[4] Chociaż nadal wydaje się myśleć o sobie jako o dość sympatycznym i towarzyskim.[5]

Jodio nie jest zainteresowany nauką,[4] a jego największą ambicją jest wzbogacenie się.[6] Zaczynał jako gofer w wieku 11 lat,[7] którym nadal jest w wieku 15 lat, po prostu transportując towary z jednego miejsca do drugiego. Sam Jodio mówi, że sumiennie wykonywał swoją pracę i zawsze był dyskretny, nie mówił więcej niż powinien, co przyniosło mu uznanie i zaufanie w świecie przestępczym.[7] Jodio jest bezduszny w popełnianiu przestępstw,[8] i handlu narkotykami w szkole.[4] Podczas gdy przez większość czasu milczy, jest drażliwy i skłonny do przemocy; na przykład, gdy brutalnie traktuje policjantów, gdy jego rodzina jest zagrożona.[9] Jego narracja jest również nieco znajoma i samoświadoma, a on zdaje sobie sprawę, że jego cel, aby stać się "obrzydliwie bogatym", może brzmieć zarozumiale.[10] Jodio ma wiele uczuć do swojej rodziny, co przejawia się jako instynkt opiekuńczy. Pobiegnie na pomoc rodzeństwu, a także wyjaśnia, że chroni swoją matkę i zapewnia jej status społeczny poprzez powiązania ze społecznością przestępczą Hawajów.[11]

Jodio jest również w pewnym stopniu świadomy istnienia tego, co nazywa "mechanizmami", pewnymi ogólnymi zasadami, których należy przestrzegać i które można wykorzystać, aby uzyskać przewagę. Na przykład pokazuje, w jaki sposób "zaufanie" (a także popularność), którym cieszy się wśród swoich rówieśników, sprawia, że on i jego rodzina są kochani, szanowani i chronieni, aby kontrastować z niepopularnym dzieckiem, które jest zastraszane przez kolegów z klasy.[12] Tak więc, w umyśle Jodio, znajomość i przestrzeganie tych mechanizmów mogło pozwolić na wygraną, nawet jeśli miało się wrogów. Niemniej jednak niuansuje swój pomysł, mówiąc, że mechanizmy te można czasami zniszczyć lub zabrać.[6]

Jodio czyta prace Rohana Kishibe i ogląda jego anime online.[13]

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: November Rain

Jodio dzierży November Rain, Stand, który jest w stanie stworzyć małe krople deszczu, które są wystarczająco ciężkie, aby całkowicie spłaszczyć dorosłego mężczyznę w ziemi w zasięgu 3 metrów

November Rain (11月の雨)Link do tej sekcji
NovemberRainAv.png
Umiejętność
Ulewny deszcz

Historia

Tło

11-year-old Jodio recruited to be a gofer

Jodio jest wnukiem Josepha Joestara i Suzi Q oraz synem Barbary Ann Joestar i nieznanego mężczyzny. Jego rodzina mieszkała w Atlantic City, ale przenieśli się do Honolulu, zanim jego rodzice rozstali się z nieznanych powodów. Kiedy miał 11 lat, został zwerbowany do organizacji przestępczej przez kogoś z sąsiedztwa, aby stać się dla nich goferem. Jego praca polegała na transportowaniu rzeczy i przekazywaniu ich innym w zamian za pieniądze. Wykonując tę pracę sprawnie i nie mówiąc więcej niż musiał, zyskał uznanie i zaufanie w gangu, choć nadal ma niską rangę, ponieważ ich role opierają się na stażu pracy.

Jako 15-letni nastolatek uczęszcza do McKinley High School, gdzie szefem jego gangu jest dyrektorka szkoły. W pewnym momencie Jodio musiał przejść test psychologiczny i zdiagnozowano u niego antyspołeczne zaburzenie osobowości.[3] Jego matka była oburzona, ale Jodio po cichu zaakceptował wynik i obiecał "być ostrożnym", chociaż prywatnie nie podobało mu się, że nazywa się go "antyspołecznym".

Pewnego dnia Jodio i jego starsze rodzeństwo Dragona podejmują pracę, aby przemycić narkotyki w deskach surfingowych. Kradną pickupa, a Dragona tworzy fałszywe prawo jazdy za pomocą swojego Standa.[1]

The JOJOLands

Sprzedaż narkotyków w O'ahu

Jodio ma zamiar uderzyć oficera kroplami deszczu

Jodio siedzi na siedzeniu pasażera pickupa, podczas gdy Dragona jedzie, rozbrzmiewając muzyką Dua Lipy. Nagle zostają zatrzymani przez policjantów. Jeden z policjantów denerwuje się, że Dragona go przesłuchuje i zmusza Dragonę do wyjścia z samochodu. Molestuje go pod pretekstem "przeszukania go", dopóki Jodio nie zdecyduje się interweniować. Jodio wychodzi z samochodu i żąda, aby policjant zdjął ręce ze starszego brata, grożąc, że w przeciwnym razie go zabije. Oficerowie celują z broni w Jodio, ale ten przywołuje swojego Standa, powodując, że kropelki deszczu przygniatają oficera za nim do ziemi, spłaszczając go. Tuż przed tym, jak drugi oficer strzela do Jodio, Dragona używa swojego Standa, aby przesunąć oczy oficera w tył głowy, odrzucając jego cel. W końcu Jodio atakuje oficera kroplami deszczu, miażdżąc go. Ciągle depcze policjanta, zanim Dragona go powstrzyma, uspokajając go, aby Jodio nie zabił mężczyzny.

Następnie Jodio pali kamery nasobne funkcjonariuszy i kamerę na desce rozdzielczej wraz z ich samochodem, aby funkcjonariusze nie mieli żadnych dowodów i nie mogli ich ścigać. Co więcej, Dragona używa swojego Standa, aby zmienić numery na tablicy rejestracyjnej ciężarówki i pozbywa się fałszywej licencji, zanim udadzą się na miejsce spotkania swojego gangu. Jeden z członków gangu chwali ich za to, że dobrze sobie radzą, ale upomina ich za spóźnienie. Pyta ich również, czy słyszeli o spalonym radiowozie, ale Jodio i Dragona udają, że są ignorantami. Idą, aż dotrą do głównej drogi, a następnie dzwonią do Ubera, aby wrócić do domu.

Jodio otrzymuje nową misję i sojuszników

Podczas gdy Jodio jedzie autobusem do szkoły, jego członek wyższej klasy, Usagi Alohaoe, pyta go, czy przyniósł rzeczy, które chciał. Nagle Jodio spycha go z siedzenia i robi scenę, pytając, czy Usagi z nim zadziera. Usagi jest zdezorientowany, ale kiedy wychodzą z autobusu, Jodio woła go i przeprasza. Bierze pieniądze z kieszeni chłopca i daje mu wskazówki, gdzie iść po narkotyki.

Później tego samego dnia Jodio, Dragona i Paco zostają wezwani przez swoją szefową, Meryl Mei Qi, do butiku o nazwie Iko Iko. Meryl nakazuje wszystkim wyłączyć telefony, zanim pokaże im swój telefon. Na ekranie znajduje się naturalny niebieski diament 24-karatowy o wartości 6 milionów dolarów. Jest własnością japońskiego turysty, który jest właścicielem willi na Hawajach i planuje tam zostać przez około 12 kolejnych dni. Ich grupa otrzyma 2% podziału, podczas gdy Meryl dostanie 18% obniżki po tym, jak sprzedadzą go na czarnym rynku. Informuje ich również, że pojadą jako czteroosobowa drużyna. Uczeń, któremu rano sprzedawali narkotyki w szkole, przybywa jako ich czwarty członek, ponieważ Meryl gwarantuje, że będzie dla nich przydatny.[1]

Przed napadem Jodio i Paco chcą sfinalizować kolejną sprzedaż narkotyków, a student college'u kontaktuje się z nimi, aby kupić narkotyki w parku. Jodio spotyka się z uczennicą, ale szybko podejrzewa, że jest tajnym policjantem. Kobieta odprawia go, twierdząc, że gdyby była policjantką, musiałaby to potwierdzić, gdyby Jodio zadał jej pytanie. Jodio pyta ją, a ona kłamie. Natychmiast po zakończeniu transakcji ujawnia się jako tajny agent DEA i aresztuje Jodio, gdy inna grupa oficerów aresztuje Paco. Agentka DEA chełpi się, wyjaśniając, że potrzebuje narkotyku tylko jako fizycznego dowodu, aby go aresztować. Jodio jest atakowany przez duet policjantów, którzy molestowali Dragonę, a jeden z funkcjonariuszy grozi, że go molestuje. Rozgniewany Jodio używa November Rain, aby zniszczyć torbę z narkotykami, zmuszając policję do wypuszczenia go, ponieważ nie mają już dowodów.

Napad

W dniu napadu Jodio, Dragona i Paco lecą razem na Hawaje i czekają na Usagi na lotnisku. Usagi się spóźnia i lekceważy swoje spóźnienie. Jednak wykonuje rolę, którą mu przydzielono i prowadzi grupę do wypożyczalni samochodów, gdzie grupa może wynająć samochód. Usagi zapewnia, że samochód nie pozostawi po nich śladu, ponieważ firma nie śledzi miejsca pobytu najemcy za pomocą kamer pokładowych ani rejestratorów GPS.

Grupa jedzie więc po Hawajach do willi wspomnianego japońskiego turysty, a Jodio najpierw udaje się na zwiad. Zauważa, że turysta jest w willi, ale zauważa też drinki na stole balkonu, a także ręcznik, sugerując, że turysta pójdzie na chwilę popływać w basenie. Daje to grupie możliwość wkradnięcia się i szybkiej kradzieży diamentu. Po drodze Usagi ujawnia swój Stand THE MATTEKUDASAI, który przekształca się w drugą kamerę bezpieczeństwa, aby stworzyć zmodyfikowane nagranie grupy z przebranymi twarzami, gdy wtargną do posiadłości. Jodio obserwuje basen i nagle rozpoznaje Rohana Kishibe, słynnego artystę mangi.[14] Jodio natychmiast chowa się za krzesłem i sięga po iPada artysty. Patrzy na rysunki Pink Dark Boy z podziwem, ale zauważa również, że Rohan wciąż jest kimś, kto przynosi ze sobą diament wart 6 milionów dolarów na wakacje. Tymczasem Dragona z powodzeniem wybiera zamek w drzwiach wejściowych, a Jodio mówi im, że nie ma żadnych problemów, dopóki cała trójka nie zbliży się do okien przy basenie. Tak więc trio udaje się do wnętrza rezydencji.[15]

Jodio kontynuuje przeglądanie iPada Rohana, widząc wiele zdjęć wulkanów i lawy - zakładając, że są to odniesienia do artysty mangi - a także zdjęcia Bakina, jego psa. Ponieważ Bakin, prawdopodobnie w Japonii, jest pod opieką kogoś innego, Jodio zdaje sobie sprawę, że kot wędrujący po rezydencji może nie być ulubieńcem Rohana, ale bezpańskim. Nagle Rohan opuszcza basen, a Jodio pośpiesznie zwraca iPada i stronę Dragony. Donosi, że Rohan wkrótce wejdzie do środka, więc cała trójka musi natychmiast wyjść, ponieważ mogą wrócić innym razem po diament. Zauważa również, że bezpański kot wydaje się prowadzić Rohana do środka. Po tym, jak Dragona, Paco i Usagi ignorują ostrzeżenie Jodio, nie ma innego wyjścia, jak tylko wezwać November Rain, aby tymczasowo odwrócić uwagę artysty mangi, używając kropli deszczu, aby kapać kręgosłup pobliskiego kaktusa na palec Rohana, kłując go. Wkrótce widzi, jak kot wchodzi do domu. Zauważając, że Rohan bada otoczenie, Jodio zdaje sobie sprawę, że jest również użytkownikiem Standa.[15] Ostrzega Dragonę przez ich nadajnik-odbiornik, że Rohan wszedł do domu i zorientował się w sytuacji. Jednak Dragona otrzymuje wiadomość zbyt późno z powodu rozproszenia uwagi przez atak Standa. W ten sposób Rohan jest w stanie zaatakować grupę i uczy się, czytając ich biografię obecności Jodio.[16]

Jodio udaje się zneutralizować Rohana i zdobywa dziwny kawałek lawy

Podczas gdy Rohan jest zajęty walką z Paco i Usagi, Jodio korzysta z okazji, by zakraść się do domu. Odkrywa próbki lawy w sejfie Rohana i dedukuje, że Rohan jest na Hawajach, aby zbadać wulkany. Zdając sobie sprawę, że te próbki muszą być cenne dla Rohana, postanawia je pobrać. Gdy Rohan konfrontuje się z Dragoną, Jodio używa November Rain, aby spowodować ulewę w salonie, celując w podłogę pod dywanem, aby się zawaliła. Zaskoczony Rohan wpada do utworzonej przez deszcz dziury. Jodio szybko pojawia się za nim, przywiązując szyję do ozdobnego płotu i wiążąc ręce. Gdy Jodio rozwiązuje Paco i Usagi, grożą odwetem na Rohanie, napędzani ich gniewem. Jednak Jodio zapobiega dalszej konfrontacji, tłumacząc, że szanuje Rohana i chce utrzymać dzień jako wspaniały. Dragona jednak ostrzega Jodio, że Rohan jest świadomy ich tożsamości, co uniemożliwia ucieczkę z lotniska. Co więcej, Dragona wspomina, że nie mogą ukraść diamentu, powodując zamieszanie w grupie. Dodając do ich zamieszania, Rohan wskazuje, że byliby bezpieczniejsi, gdyby to on ich schwytał, ponieważ są śledzeni. Mimo to Jodio pozostaje niezrażony.

Jodio podnosi telefon Rohana i instruuje go, aby zadzwonił na policję i twierdził, że wcześniejsze zgłoszenie o włamaniu było błędem. Rohan odmawia, argumentując, że byłoby to bezcelowe, ponieważ samochód patrolowy sprawdzi sytuację niezależnie od tego. Niewzruszony Jodio żartobliwie stuka telefonem w głowę i dzieli się swoim wcześniejszym spotkaniem przy basenie. Ujawnia, jak jego podziw dla pracy Rohana doprowadził go do sprawdzenia iPada Rohana, gdzie odkrył zdjęcia próbek lawy, które Rohan trzymał w swoim sejfie. Aby podkreślić swój punkt widzenia, Jodio prezentuje małą tacę zawierającą dwa Skały Lawy, które, jak zakłada, są cenne dla Rohana. Słysząc to, Rohan jest zaskoczony.

Jodio grozi, że zniszczy pozostałą próbkę lawy i wrzuci ją do oceanu, jeśli ich odwrót do O'ahu zostanie utrudniony, zmuszając Rohana do współpracy. Miażdży nawet jedną z próbek dla podkreślenia, powodując panikę Rohana. Reszta gangu jest ciekawa wartości lawy, ale Jodio przyznaje, że nie jest pewien; wie tylko, że służy jako użyteczna dźwignia przeciwko Rohanowi. Po ostatniej prośbie o współpracę, Jodio zostawia Rohanowi nożyczki i telefon komórkowy, podczas gdy Dragona instruuje Paco, aby zabrał diament. Gdy Paco nonszalancko chwyta diament, grupa odchodzi, a Rohan prosi o prywatną rozmowę z Jodio. Rohan chwali Jodio jako godnego przeciwnika i namawia go do ochrony pozostałej próbki lawy, sugerując, że może to być ostatnia próbka tego rodzaju. Ujawnia tajemnicę: jeśli lawa jest traktowana ostrożnie, może sprawić, że Jodio stanie się niezwykle bogaty dzięki ukrytemu "mechanizmowi". Zaintrygowany, ale podejrzliwy Jodio bada dalej, ale Rohan pozostaje tajemniczy. Spodziewając się przyszłego spotkania, Rohan życzy Jodio bezpiecznej podróży i radzi mu, aby zachował tajemnice lawy dla siebie, nie ufając towarzyszom Jodio. Przyswoiwszy sobie te nowe informacje, Jodio w milczeniu wychodzi z domu.

Łącząc się ze swoim gangiem, Jodio zapewnia ich, że sytuacja policji jest pod kontrolą. Instruuje ich, aby udali się przez dżunglę, wrócili do samochodu i wrócili do domu. Usagi prosi Jodio o wycenę rysunku, który ukradł Rohanowi, co sprawia, że Jodio jest zazdrosny, ponieważ Usagi mu go nie da. Bez wiedzy grupy, trio bezpańskich kotów ukradkiem obserwuje z dachu willi Rohana, a gdy gang odchodzi, koty podążają za nimi.[17]

Wojna w dżungli

W dżungli Jodio wciąż prywatnie zastanawia się, co się dzieje z lawą. Zadaje sobie pytanie, dlaczego Rohan powierzył mu Skałę Lawy i jakie są tego konsekwencje. Zastanawiając się, czy Rohan chce, aby zrobił coś konkretnego z lawą, Jodio nie planuje nic z nią robić, chyba że przyniesie mu to pieniądze. Nagle Paco potyka się o korzeń, zmuszając grupę do zatrzymania się. Dragona widzi, że diament spadł na ziemię, co zaskakuje Paco, który jest pewien, że włożył klejnot do plecaka i zamknął go. Następnie Jodio widzi cenne dzieło sztuki, które Usagi ukradł wcześniej pod liśćmi. W jakiś sposób rysunek opuścił plecak Usagi. Dragona pamięta również, jak kilka banknotów, które Paco ukradł tajemniczo wypadło wcześniej z jego kieszeni i zdaje sobie sprawę, że nie jest to kwestia nieostrożności lub jakiejkolwiek sztuczki ze strony Rohana, ale raczej wydaje się, że cenne przedmioty są przyciągane do Skały Lawy. Ponieważ Jodio trzymał lawę, Dragona kazał mu podnieść diament, zakładając, że nie spadnie ponownie.

Jednak kiedy Jodio zbliża się do diamentu, dotyka drutu, który był ukryty w trawie. Owija się wokół jego kostki i podnosi go, pozostawiając go zwisającego do góry nogami z drzewa. Zaskoczony Jodio upuszcza Skałę Lawy. Co więcej, dostrzega sylwetkę bezpańskich kotów czających się wokół, ukrytych przez roślinność. Reszta grupy jest tak samo zaskoczona jak Jodio, widząc, że atak drutu trwa nawet po wyjściu z domu. Jodio ostrzega swoich towarzyszy przed czającym się w pobliżu zwierzęciem, a Usagi podejrzewa bezpańskiego kota, którego widział w willi Rohana. Drut wbija się w nogę Jodio i nie jest w stanie się uwolnić. W ten sposób Dragona zbliża się do niego, aby mu pomóc. Jednak dwa inne druty ukradkiem zbliżają się do Dragony od tyłu, wiążą się ze sobą, a następnie przebijają jego brzuch. Paco spieszy Dragonie na pomoc, ale kiedy chwyta Dragonę, druty zaczynają wszywać się w jego ramię, wiążąc go i Dragonę.

Jodio walczy z trójką kotów.

Jodio widzi kolejne druty lecące w ich kierunku z wiatru i ostrzega swoich towarzyszy. Co gorsza, wygląda na to, że Usagi zabrał wszystkie towary i uciekł. Gdy druty zbliżają się do Paco i Dragony, Jodio, wciąż zwisający z drzewa, szacuje odległości między nim, gałęzią, na której wisi, i pniem drzewa. Zadowolony, mówi Paco i Dragonie, aby dostali się pod niego, a następnie przywołuje November Rain. November Rain tworzy deszcz tuż pod nim, który popycha przewody na ziemię i rozpada je, podczas gdy Jodio osłania Paco i Dragonę. Jodio próbuje zamachnąć się w kierunku drzewa, ale nie udaje mu się złapać kory.[18]

Gdy trio walczy z atakiem drutu, Paco używa THE Hustle, aby usunąć drut z kostki Jodio. November Rain Jodio udaje się odeprzeć jednego kota, ale pozostałe dwa usidlają ich w siatce wykonanej z drutów, która okazuje się pochodzić z ich futra. Gdy sytuacja wydaje się tragiczna, Usagi interweniuje, rozbijając wypożyczony samochód na drzewo. Ujawnia, że karmił koty drogim kawiorem, który ukradł z willi Rohana. Usagi każe Dragonie poprosić THE MATTEKUDASAI o przekształcenie się w sieć i zwabia koty w jego stronę. Następnie upuszcza Skałę Lawy, którą trzymał, powodując upadek kotów, ponieważ zostałyby przyciągnięte do Skały ze względu na jej właściwości. Po tym, jak Usagi sprytnie chwyta dwa koty, Jodio zastanawia się nad tajemniczą naturą Skały Lawy i podejrzewa, że coś obserwowało Rohana jeszcze przed ich przybyciem do willi Rohana.[19]

Testowanie Skały Lawy

Grupa Jodio kończy działalność po ucieczce z dżungli. Dwie dorosłe kobiety flirtują z Jodio, pytając, czy chce iść z nimi na plażę, ale Dragona wzywa go, aby mogli pójść do kawiarni. Dragona pożycza 20 dolarów Usagi, aby mógł przeprowadzić eksperyment w celu przetestowania zdolności Skały Lawy do przyciągania kosztowności. Usagi umieszcza Skałę na szczycie banknotu, podczas gdy rozmawiają przez kilka minut, a następnie zaznacza rachunek symbolem za pomocą długopisu, zanim rzuci gotówkę na ziemię. Mężczyzna kradnie pieniądze i używa je do płacenia za jedzenie, ale pieniądze ostatecznie wracają do grupy po tym, jak Paco otrzymuje zwrot pieniędzy ze sklepu, potwierdzając moc Skały Lawy. Następnie Dragona sugeruje test w luksusowym sklepie z zegarkami, Diamotch, aby mogli w pełni dowiedzieć się, jak działają moce Skały Lawy przed wejściem na pokład samolotu. Jodio zostaje z Paco, gdy nagle otrzymują chorobliwe ostrzeżenie w torbie z jedzeniem: ścięte głowy trzech kotów, z którymi walczyli wcześniej. Jodio przypuszcza, że właściciel kotów przez cały czas obserwował willę Rohana, a następnie śledził grupę, chcąc odzyskać Skałę Lawy.[20]

Nadchodzące dziedzictwo

Jodio opisuje siebie jako chłopca, który stanie się obrzydliwie bogaty na subtropikalnych wyspach.[1]

Relacje

Rodzina

 • Dragona Joestar: Starsze rodzeństwo Jodio. Oboje mają bliskie relacje, pracując razem, aby zarabiać pieniądze i chronić swoją matkę. Kiedy Dragona jest nękany przez policjanta, Jodio gniewnie bije mężczyznę, pozostawiając go na wpół martwym. Dragona cieszy się, że Jodio zrobił to dla niego i przytula go.[1]
 • Barbara Ann Joestar: Matka Jodio i Dragony, która samotnie ich wychowuje. Jodio i Dragona kochają ją i zapewniają jej bezpieczeństwo socjalne, pomagając jej za kulisami w pracy gangu.[1]

Koledzy z gangu

 • Paco Laburantes: Chociaż pracują razem, Jodio nie uważa Paco za swojego przyjaciela.[1] Paco zaczyna doceniać Jodio po tym, jak zobaczył jego umiejętność w akcji.[14]
 • Usagi Alohaoe: Usagi jest w wyższej klasie niż Jodio w ich liceum. Jodio jest zaskoczony, gdy Meryl Mei Qi dodała go do zespołu napadów, ale ufa słowom Meryl, że Usagi jest dobrym dzieckiem.[1] Usagi jest pod wrażeniem, że Jodio nadaje na tych samych falach co on i, czy pewnego dnia mogą zostać dobrymi przyjaciółmi, ale Jodio odmawia.[20]

Różne

 • Rohan Kishibe: Jodio jest zagorzałym fanem Rohana Kishibe i jego twórczości.[14][15] Pilnie śledzi serię Rohana, Pink Dark Boy, chwaląc jego wyjątkowe podejście jako niebiańskie. Jodio głęboko szanuje Rohana, posuwając się nawet do tego, że członkowie jego gangu nie zrobili mu krzywdy. Po tym, jak został wymanewrowany przez Jodio, Rohan rozwija wzajemny szacunek do niego. Zachęca Jodio do realizacji swoich ambicji, ale także ostrzega go, aby nie ufał ślepo swojemu gangowi.[17]

Rozdziały

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Zdejmij ręce... z dużego brata już teraz. Rozumiesz mnie? Teraz... albo... jesteś martwym mięsem
  —Jodio Joestar, The JOJOLands Chapter 1: Departure
 • Wszyscy kochają naszą matkę. Dzięki temu mama jest w stanie codziennie bezpiecznie dojeżdżać na lotnisko. To dlatego, że my, bracia, chronimy ją.
  —Jodio Joestar, The JOJOLands Chapter 1: Departure
 • Mechanizmy mają moc, ale są niewidoczne dla oczu.
  —Jodio Joestar, The JOJOLands Chapter 1: Departure
 • Mechanizmy. Mechanizmy zaufania mają moc. Nawet jeśli nie przestrzegamy władzy zwanej prawem w tym mieście, zaufanie zapewnia bezpieczeństwo.
  —Jodio Joestar, The JOJOLands Chapter 1: Departure
 • To jest historia o tym, jak stałem się obrzydliwie bogaty. Brzmi, jakbym przesadzał? Czy brzmię dla ciebie nieskromnie i zarozumiało? Stanie się obrzydliwie bogatym oznacza możliwość zarobienia dużej ilości pieniędzy.
  —Jodio Joestar, The JOJOLands Chapter 1: Departure
 • Szczyt mechanizmów, to coś, czego jeszcze nie widzę. Ale te mechanizmy pojawią się przed nami jako formy i kształty.
  —Jodio Joestar, The JOJOLands Chapter 1: Departure
 • Najlepiej nie mówić nic niepotrzebnego. Poza tym, jakie to ma znaczenie? Ci, którzy tego nie widzą, nigdy tego nie zobaczą.
  —Jodio Joestar, The JOJOLands Chapter 2: South King Street
 • Czy ktoś taki jak ja mógłby być kiedykolwiek szczęśliwy? To znaczy, myślę, że prawdopodobnie mógłbym. Jeśli tylko na to zapracuję... Ale rzeczywistość świata jest taka, że są ukryte, niesprawiedliwe miejsca, w których spotykam szumowiny takie jak ci faceci. To sprawia, że chcę stracić rozum.
  —Jodio Joestar, The JOJOLands Chapter 2: South King Street

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: