Rodzaje Standów

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

To jest lista różnych rodzajów Standów w uniwersum JoJo's Bizarre Adventure.


Uwaga: Listy Standów na tej stronie są dla definitywnych przykładów i nie mają być kompletne.

Rodzaje Umiejętności

Standy są przede wszystkim definiowane przez rodzaj mocy, którą posiadają. W walce ważne jest, aby użytkownik Standa znał rodzaj zdolności Standa, ponieważ odkrywa on jego słabości. Rozwiń/Zwiń Wszystko

Standy Bliskodystansowe

Typ Mocy Bliskiego Zasięgu (近距離パワー型, Kinkyori Pawā-gata)

Te Standy są znane z tego, że są w stanie zadawać potężne i / lub szybkie ataki fizyczne swoimi ciałami. Zazwyczaj niszczycielska moc i prędkość Standa bliskiego zasięgu plasują się gdzieś pomiędzy A-C. Są również zdolne do ruchów wymagających wysokiego stopnia precyzji, ponieważ ich użytkownik bezpośrednio nimi dowodzi. Minusem jest to, że te Standy muszą pozostawać w niewielkiej odległości od swoich użytkowników, chociaż ich własne możliwości mogą mieć większy zasięg. Standy te będą generalnie posłuszne woli swoich użytkowników.

Użytkownik bliskodystansowego Standa zazwyczaj woli bezpośrednio konfrontować się ze swoimi przeciwnikami, pozwalając zabłysnąć jego przeważającej potędze, a jednocześnie omijając ich krótki zasięg. Jednak większość z nich jest prawie bezsilna wobec przeciwnika, który jest poza zasięgiem lub jest ukryty.

Stand będący Standem bliskiego zasięgu niekoniecznie oznacza, że jego zdolność ma krótki zasięg. Niektóre Standy mogą nie być w stanie odejść daleko od użytkownika, ale mają zdolność, która wpływa na dużą strefę wokół nich.

Przykłady Standów Typu Mocy Bliskiego Zasięgu
StarPlatinumMangaAv.png
MagicianRedMangaAv.png
SilverChariotMangaAv.png
TheFoolMangaAv.png
CreamMangaAv.png
TheWorldMangaAv.png
CrazyDiamondMangaAv.png
TheHandMangaAv.png
EchoesAct3Av.png
HeavenDoorMangaAv.png
KillerQueenMangaAv.png
GoldExperienceAv.png
StickyFingersAv.png
MoodyBluesAv.png
PurpleHazeAv.png
StoneFreeAv.png
KissAv.png
FooFightersAv.png
WeatherReportSAv.png
DiverDownAv.png
Tusk ACT4 Av.png
NutKingCallAv.png
SpeedKingAv.png

Standy Dalekodystansowe

Typ Pracy na Duże Odległości (遠隔操作型, Enkaku Sōsa-gata)

Znane również jako Zdalnie Sterowane Standy,[1] są zdefiniowane przez większy niż przeciętny zasięg. Niektóre Standy dalekodystansowe są w stanie oddalić się od swoich użytkowników o kilometry, dlatego zazwyczaj zajmują miejsce A lub B w zasięgu. Co więcej, użytkownik jest w stanie sterować ich ruchem z dobrą precyzją. Z drugiej strony, pozostałe połączenie między użytkownikiem a Standem oznacza, że zranienie Standa spowoduje również uszkodzenie użytkownika, a większość z tych Standów nie jest fizycznie dopasowana do innych rodzaj Standów.

Użytkownicy Dalekodystansowych Standów zazwyczaj wykorzystują ich większy zasięg i precyzję, aby przygotować korzystne zasadzki i zabić / zranić wroga, zanim zdąży się zemścić. Użytkownik może znaleźć się w bezbronności, jeśli zostanie złapany ze swoim Standem daleko od niego.

To, że Stand jest dalekodystansowy, nie oznacza, że jego zdolność automatycznie ma duży zasięg. Niektóre Standy mogą latać daleko od swoich użytkowników, ale nadal wpływają tylko na coś bliskiego swoimi mocami.

Przykłady Standów Pracy na Duże Odległości
HierophantGreenMangaAv.png
LoversMangaAv.png
Echoes Act1Av.png
RedHotChiliPepperMangaAv.png
HighwayStarMangaAv.png
SexPistolsAv.png
AerosmithAv.png
ClashAv.png
TalkingHeadAv.png
ManhattanTransferAv.png
WhitesnakeAv.png
C-MOONAv.png
TuskAV.gif
CivilWarAv.png
BlueHawaiiAv.png

Standy Automatyczne

Typ Automatyczny (自動型, Jidō-gata)

Automatyczne Standy to wszystkie Standy, które nie wykonują poleceń swoich użytkowników, ale działają automatycznie za pomocą wstępnie ustawionych instrukcji. Większość automatycznych Standów jest w pewien sposób oddzielona od swoich użytkowników, a tym samym uszkodzenie Standa pozostawi użytkownika nietkniętego, a czasem nieświadomego statusu swojego Standa. Istnieje jednak kilka podtypów automatycznych Standów.

Standy Typu Autopilota Dalekiego Zasięgu (遠隔自動操縦型, Enkaku Jidō Sōjū-gata) mogą pokonywać duże odległości od swoich użytkowników bez utraty mocy. Oprócz swoich umiejętności będą mieli godne uwagi zdolności fizyczne, takie jak duża odporność. Jednak większość Standów autopilota dalekiego zasięgu postępuje zgodnie z prostymi instrukcjami skupionymi wokół jednego punktu odniesienia, takiego jak temperatura i nie może dostosować się do sytuacji ani wykonać precyzyjnych ruchów.[2]

Pośmiertne Standy[3] (死んでるスタンド, Shinderu Sutando) mogą istnieć długo po śmierci użytkownika, umożliwiając im działanie z własnej woli. Ze względu na swój charakter, Standy pośmiertne są oparte na automatyczności i jako takie, zasięg lub uszkodzenie ich użytkownika nie ma znaczenia.

Inne Standy mogą po prostu demonstrować automatyczne możliwości, a użytkownik wymaga minimalnego wkładu. Zdolność Standa może być powiązana z warunkiem niezwiązanym z wolą użytkownika, co czyni go półautomatycznym. Mogą być świadome i działać na własną rękę, nie wykonując poleceń użytkownika. W takim przypadku użytkownik może nie być w stanie go kontrolować i prawdopodobnie stać się ofiarą własnej mocy Standa.

Przykłady Automatycznych Standów
Typ Autopilota Dalekiego Zasięgu (遠隔自動操縦型, Enkaku Jidō Sōjū-gata)
SheerHeartAttackAv.png
BlackSabbathAv.png
RollingStonesAv.png
MarilynMansonAv.png
YoYoMaAv.png
BornThisWayAv.png
PaisleyParkAv.png
DoobieWahAv.png
OzonBabyAv.png
Pośmiertne Standy (死んでるスタンド, Shinderu Sutando)
AnubisMangaAv.png
NotoriousBIGAv.png
MilagroManAv.png
RemoteRomanceAv.png

Standy Nieistotnego Zasięgu

Zasięg Nieistotny (射程距離無関係, Shatei Kyori Mukankei)

Istnieje kilka Standów, w których asortyment ma niewiele wspólnego z ich funkcjonowaniem. Dotyczy to tych, którze nie mają samodzielnych form i są zazwyczaj asymilowane z ciałami użytkownika; Standy te są określane jako Rodzaj Zintegrowany ( 一体化型 Ittaika-gata ).

Kategoria Zasięg Nieistotny obejmuje również Standy z umiejętnościami, które mogą wpływać na czas, w którym zasięg nie istnieje.[4]

Przykłady Standów Nieistotnego Zasięgu
TohthMangaAv.png
TheWorldMangaAv.png
StarPlatinum4MangaAv.png
EarthWindAndFireMangaAv.png
BitestheDustMangaAv.jpg
ManInTheMirrorAv.png
KingCrimsonAv.png
BohemianRhapsodyAv.png
MadeinHeavenAv.png
ScaryMonstersAv.png
MandomAv.png
D4CAv.png
MilagroManAv.png
DoctorWuAv.png
TheHustleAv.png

Standy Zmaterializowane

Typ Zmaterializowany (実体化型, Jikkaita-gata)

Zmaterializowane Standy,[5] powszechnie określane w zachodnim fandomie jako "Związane Standy", to te, które przyczepiają się do obiektów materialnych, takich jak pojazdy lub broń, i zasadniczo stają się tymi obiektami. W rezultacie zwykli ludzie częściej widzą je w działaniu, ponieważ obiekt, z którym są zintegrowani, będzie wykazywał nadprzyrodzone właściwości. Zmaterializowany Stand jest zwykle pozbawiony cech, ale czasami ma swój własny wygląd. Co więcej, z reguły im większy obiekt jest połączony z Standem, tym mocniejszy jest Stand. W przeciwieństwie do sztucznych niehumanoidalnych Standów, niektórzy użytkownicy mogą modyfikować kształt związanego obiektu (niektórzy użytkownicy mogą mieć możliwość zmiany obiektu, z którym związany jest ich Stand, w szczególności Wheel of Fortune).

Zmaterializowane Standy można łatwo pomylić ze zwykłymi przedmiotami, co pozwala ich użytkownikom zaskoczyć wrogów. Jednak zniszczenie obiektu często wyłącza Stand i pozostawia użytkownika bezbronnego, jeśli nie rannego.

Przykłady Zmaterializowanych Standów
StrengthMangaAv.png
WheelOfFortuneMangaAv.png
TohthMangaAv.png
SurfaceMangaAv.png
AtomHeartFatherMangaAv.png
SuperFlyMangaAv.png
CreamStarterAv.png
LesFeuillesAv.png

Standy Ataku Psychologicznego

Typ Ataku Psychologicznego (精神攻撃型, Seishin Kogeki-gata)

Ta kategoria obejmuje Standy, których zdolności specjalizują się w atakowaniu psychologicznym lub duchowym, co oznacza, że ich głównym celem jest atakowanie umysłu wrogów użytkownika, czy to w jego myślach, czy snach. Charakter tych zdolności Standów można opisać jako dokładne przeciwieństwo typów Mocy Bliskiego Zasięgu, ponieważ nie wymagają fizycznego ataku, aby były skuteczne.[5]

Zdolności Standów typu Ataku Psychologicznego czasami wymagają spełnienia pewnych warunków, ale w większości przypadków obrona przed nimi jest prawie niemożliwa. Użytkownicy Standów, którzy są w stanie zastosować odpowiednią taktykę uzupełniającą te umiejętności, są uważani za niezwyciężonych.[5] JoJo 6251 wymienia Death Thirteen, Atum i Tenore Sax jako przykłady tego typu Standów.

Przykłady Standów Typu Ataku Psychologicznego
DeathThirteenMangaAv.png
OsirisMangaAv.png
AtumMangaAv.png
TenoreSaxMangaAv.png
HeavenDoorMangaAv.png
Echoes Act1Av.png
ChariotRequiemAv.png
WhitesnakeAv.png
HeavyWeatherAv.png
BohemianRhapsodyAv.png
SurvivorAv.png
JailHouseLockAv.png
CivilWarAv.png
CaliforniaKingBedAv.png
PaperMoonKingAv.png
BlueHawaiiAv.png

Standy Przewidywania

Typ Przewidywania (未来予知型, Mirai Yochi-gata)

Standy te mają zdolność przewidywania przyszłości i jako takie są szczególnie przydatne do unikania nadchodzącego niebezpieczeństwa lub kierowania użytkownika do najlepszego sposobu działania. Standy tego rodzaju wydają się być bardzo potężne, gdy są używane z innymi Standami,[5] jednak ze względu na charakter losu w serii JoJo, wymagana jest pewna ilość planowania strategicznego, aby użytkownik mógł zmaksymalizować korzyści. JoJo 6251 wymienia Thot jako przykład.

Przykłady Standów Typu Przewidywania
TohthMangaAv.png
KingCrimsonAv.png
RollingStonesAv.png

Standy Rozpoznawcze

Typ Rozpoznania (索敵・探査型, Sakuteki tansa-gata)

Bardziej dosłownie określane jako typy "Szukaj i Zbadaj", te Standy mają zdolności, które pozwalają użytkownikowi zbierać informacje o swoim otoczeniu.[5] Mogą być używane jako zwiadowcy lub do bezpośredniego poszukiwania określonego celu. Generalnie nie są tak potężne jak inne Standy i mają ograniczoną użyteczność w samym środku bitwy. JoJo 6251 podaje Hermit Purple i Hierophant Green jako przykłady.

Przykłady Standów Typu Rozpoznania
JoestarStandAv.png
HermitPurpleMangaAv.png
HierophantGreenMangaAv.png
HeavenDoorMangaAv.png
MoodyBluesAv.png
AerosmithAv.png
BeachBoyAv.png
BabyFaceComputerAv.png
StoneFreeAv.png
ManhattanTransferAv.png
PaisleyParkAv.png
KingNothingAv.png

Rodzaje Form

Wykres klasyfikacji

Standy można również pogrupować w pięć klasyfikacji na podstawie ich wyglądu fizycznego. Pierwsze cztery są kategoryzowane przy użyciu następujących deskryptorów: Naturalne (生命・自然事物型, Seimei Shizenji Butsu-gata, dosł. Żywe/Naturalne Rzeczy), Sztuczne (人工・機械型, Jinkō Kikai-gata, dosł. Sztuczny/Mechanizm), Humanoidalne (人型, Hito-gata) i Niehumanoidalne (非・人型, Hihito-gata). Można je zilustrować za pomocą płaszczyzny współrzędnych z powyższymi deskryptorami reprezentującymi oś x i y. Piąta kategoria, określana jako Fenomen (現象型, Genshō-gata), istnieje po to, aby objąć wszystkie Standy, które nie pasują do żadnej z poprzednich klasyfikacji.[6]

Naturalne Humanoidalne Standy

Naturalne Humanoidalne Standy (人/生命・自然事物型)

Standy te posiadają humanoidalną formę o cechach fizycznych, które przybierają organiczny wygląd. Ich ludzkie rysy twarzy pozwalają im wyrażać emocje. Ta kategoria obejmuje Standy typu ludzkiego (人間型, Ningen-gata), które bardzo przypominają ludzi. Te z potwornym wyglądem mogą również należeć do tej kategorii, jeśli ich morfologia przypomina ludzką.

Naturalne Humanoidalne Standy są zazwyczaj w stanie wykonywać zadania wymagające pewnej zręczności, takie jak chwytanie czegoś, a jeśli są wystarczająco silne, mogą siłować się i walczyć za pomocą pięści i stóp. Standy te pojawiały się częściej we wczesnych częściach.

Przykłady Naturalnych Humanoidalnych Standów
StarPlatinumMangaAv.png
MagicianRedMangaAv.png
DarkBlueMoonMangaAv.png
EmpressMangaAv.png
SethanMangaAv.png
TheWorldMangaAv.png
CrazyDiamondMangaAv.png
AquaNecklaceMangaAv.png
RedHotChiliPepperMangaAv.png
HeavenDoorMangaAv.png
KillerQueenMangaAv.png
GoldExperienceAv.png
StickyFingersAv.png
PurpleHazeAv.png
BabyFaceAv.png
SpiceGirlAv.png
ChariotRequiemAv.png

Sztuczne Humanoidalne Standy

Sztuczne Humanoidalne Standy (人/人工・機械型)

Mając również humanoidalne ciała, Standy w tej kategorii często zawierają sztuczne lub mechaniczne niuanse, które oddzielają je od naturalnych humanoidów. Wyglądy przypominające roboty, cyborgi lub androidy mają tu zastosowanie. Typowe cechy sztucznych humanoidalnych Standów obejmują brak ust lub oczu, rury wyrastające z ich ciał lub mechaniczne połączenia.

Ogólnie rzecz biorąc, sztuczne humanoidalne Standy są funkcjonalnie podobne do naturalnie humanoidalnych i mogą wykonywać te same zadania fizyczne. W serii te Standy stopniowo zastępowały bardziej naturalnie wyglądające Standy i są teraz powszechne.

Przykłady Sztucznych Humanoidalnych Standów
HierophantGreenMangaAv.png
SilverChariotMangaAv.png
EbonyDevilMangaAv.png
HangedManMangaAv.png
LoversMangaAv.png
DeathThirteenMangaAv.png
JudgementMangaAv.png
OsirisMangaAv.png
AtumMangaAv.png
CreamMangaAv.png
TheHandMangaAv.png
BadCompanyMangaAv.png
CinderellaMangaAv.png
EchoesAct3Av.png
BoyIIManMangaAv.png
EnigmaMangaAv.png
CheapTrickMangaAv.png
BlackSabbathAv.png
MoodyBluesAv.png
SoftMachineAv.png
KraftWorkAv.png
LittleFeetAv.png
ManInTheMirrorAv.png
OasisAv.png
WhiteAlbumAv.png
GreenDayAv.png

Naturalne Niehumanoidalne Standy

Naturalne Niehumanoidalne Standy (非・人/生命・自然事物型)

Ta kategoria obejmuje Standy, które przypominają inne formy życia lub obiekty w przyrodzie. Obejmuje to podstawowe organizmy, takie jak zwierzęta i rośliny, ale także bardziej niekonwencjonalne koncepcje. Monstrualnie wyglądające Standy, które odbiegają od ludzkiej morfologii, również należą do tej kategorii.

Standy te są znacznie bardziej zróżnicowane pod względem wyglądu i nie mają żadnych cech funkcjonalnych. Niektóre Standy przypominające zwierzęta mogą walczyć za pomocą kłów lub pazurów, a niektóre mogą przybierać formę naturalnego żywiołu odpornego na ataki fizyczne.

Przykłady Naturalnych Niehumanoidalnych Standów
HermitPurpleMangaAv.png
TheFoolSandAv.png
TowerOfGrayMangaAv.png
YellowTemperanceMangaAv.png
JusticeMangaAv.png
SunMangaAv.png
HighPriestessMangaAv.png
GebMangaAv.png
HorusMangaAv.png
AquaNecklaceWaterAv.png
PearlJamMangaAv.png
StrayCatMangaAv.png
SexPistolsAv.png
TheGratefulDeadAv.png
MrPresidentAv.png
TalkingHeadAv.png
ClashAv.png
NotoriousBIGAv.png
MetallicaAv.png
RollingStonesAv.png

Sztuczne Niehumanoidalne Standy

Sztuczne Niehumanoidalne Standy (非・人/人工・機械型)

Ta kategoria obejmuje Standy, które mają wygląd mechaniczny lub podobny do narzędzia. Obejmuje to pojazdy, broń lub maszyny, które przypominają niehumanoidalne stworzenia. Standy, które działają jak broń, zazwyczaj wymagają od użytkownika osobistego władania nimi.

Przykłady Sztucznych Niehumanoidalnych Standów
StrengthMangaAv.png
EmperorMangaAv.png
WheelOfFortuneMangaAv.png
TheFoolMangaAv.png
AnubisMangaAv.png
BastetMangaAv.png
TheLockMangaAv.png
Echoes Act1Av.png
Echoes ACT2 Av.png
RattMangaAv.png
HarvestMangaAv.png
SheerHeartAttackAv.png
AerosmithAv.png
BeachBoyAv.png

Fenomenalne Standy

Fenomenalne lub Inne Standy (現象型 / その他, Genshō-gata / Sonohoka)

Typ Fenomenalny (現象型, Genshō-gata)[7] lub Inny (その他, Sonohoka) obejmuje wszystkie Standy, które nie mieszczą się w poprzednich czterech.

Standy w tej kategorii zazwyczaj nie mają ostatecznej formy, manifestując się jako zjawisko nadprzyrodzone lub po prostu dając użytkownikowi nadludzkie zdolności. Standy typu zmaterializowanego często należą do tej kategorii, jeśli brakuje im własnych odrębnych objawień.

Przykłady Standów Typu Fenomenu
TohthMangaAv.png
KhnumMangaAv.png
TenoreSaxMangaAv.png
SurfaceMangaAv.png
LoveDeluxeMangaAv.png
AchtungBabyMangaAv.png
AtomHeartFatherMangaAv.png
EarthWindAndFireMangaAv.png
SuperFlyMangaAv.png

Niepewne Rodzaje

Poniżej znajdują się kategorie, które są opisane przez postacie w JoJo's Bizarre Adventure, ale nie są oficjalnie nazwane ani udokumentowane.

Kolonialne Standy

Kolonialne Standy

Kolonialne Standy składają się z wielu jednostek, z których każda może funkcjonować całkowicie samodzielnie. Cała kolonia stanowi jeden Stand, w wyniku czego ich władza zostaje podzielona. Podobnie, szkody wyrządzone użytkownikowi są proporcjonalne do wielkości populacji Standa; im większa liczba jednostek, tym mniejsze obrażenia są przenoszone, gdy jednostka jest uszkodzona.

Dzięki swojej liczbie, kolonialne Standy mogą być używane do przytłaczania wroga, atakując z wielu kierunków, użytkownik nie obawia się obrażeń, ponieważ dopóki pozostanie choćby jedna jednostka, nie zginie.

Przykłady Kolonialnych Standów
BadCompanyMangaAv.png
PearlJamMangaAv.png
HarvestMangaAv.png
SexPistolsAv.png
MetallicaAv.png
SurvivorAv.png
LesFeuillesAv.png
BrainStormAv.png
SmoothOperatorsAv.png
BagsGrooveAv.png

Ewoluowane Standy

Ewoluowane Standy

W całej serii wprowadzane są różne metody zmiany zmiany podstawowej formy Standa.

Kilka wybranych Standów ma wrodzoną zdolność do przechodzenia metamorfozy i ewoluowania w sposób naturalny, stając się silniejszym i umożliwiając użytkownikowi odblokowanie różnych form tego samego Standa, określanych jako "AKT". Zwykle zdarza się to osobom o słabym duchu walki, ale silnym potencjale duchowego wzrostu - chociaż warunki i metody wzrostu są różne. We wszystkich przypadkach Standów posiadających AKT, użytkownik może odwołać się do poprzednich AKTów, ale nie może używać jednocześnie różnych AKTów.

Strzała jest również znana ze swojej zdolności do dalszego uwalniania potencjału Standa, a jego efekty wydają się być zdeterminowane przez to, czy użytkownik lub Stand jest celem. W unikalnym przypadku Killer Queen rozwinął nową zdolność po tym, jak jego użytkownik Yoshikage Kira został przebity po raz drugi, gdy Strzała poruszała się sama w jego kierunku, "wybierając" go. W Vento Aureo okazuje się, że po przebiciu przez Strzałę Stand może przekształcić się w "Stand Requiem (レクイエム, Rekuiemu)", które posiada zdolności znacznie przewyższające zwykłe Standy.[8] Jednak bez siły do kontrolowania zdolności Requiem, Stand może całkowicie opuścić kontrolę użytkownika, tak jak w przypadku Chariot Requiem - ale jeśli Strzała zostanie usunięta wystarczająco szybko, transformacja może zostać odwrócona, zanim zdolność zacznie w pełni działać.

Użytkownik Standa może również uzyskać nowy Stand poprzez proces opisany w Pamiętniku DIO jako sposób na "osiągnięcie Nieba". Chociaż metoda nie jest szczegółowa, polega na połączeniu kilku dusz z użytkownikiem Standa i osiągnięciu warunków ciężaru właściwego.

W Steel Ball Run Stand może zyskać nową umiejętność, jeśli Święte Zwłoki pobłogosławią jego użytkownika.

W JoJolion, proces Wymiany Ekwiwalentnej może być wykorzystany do ewolucji Standa, poprzez fuzję dwóch użytkowników Standów. Kiedy Josefumi Kujo połączył swoje ciało z Yoshikage Kirą, jego Soft & Wet zaadaptował niektóre umiejętności Standa Kiry - Killer Queen, tworząc nową formę Standa, którą posiada Josuke Higashikata.

Przykłady Ewoluowanych Standów
Standy AKT
EchoesAv.gif
TuskAV.gif
Standy Requiem
ChariotRequiemAv.png
GoldExperienceRequiemAv.png
JorgeCMoonUltimateRequiemAv.jpg
JorgeMiHUltimateRequiemAv.jpg
JorgeArrowCrossHouseAv.gif
NoPicAvPL.png
Różne Ewoluowane Standy
BitestheDustMangaAv.jpg
C-MOONAv.png
MadeinHeavenAv.png
LoveTrainAv.png
Soft&WetAv.png
PurpleHazeDistortionAv.png
JorgeTheWorldUltimateAv.jpg

Czujące Standy

Czujące Standy

Chociaż większość Standów nie wykazuje żadnej osobowości lub tylko jej proste wskazówki, istnieją Standy, które wykazują pełnoprawną świadomość oddzieloną od ich użytkowników. Standy te są w stanie myśleć, analizować swoje otoczenie i rozmawiać ze swoimi użytkownikami, oferując porady lub komentując ich działania. Ich osobowości są zróżnicowane, ale większość czujących Standów wykonuje polecenia swoich użytkowników niezależnie od tego i działa w celu ich ochrony.

Niektóre czujące Standy kwalifikują się jako automatyczne, ponieważ nie mają użytkowników i nie myślą samodzielnie.

Przykłady Czujących Standów
AnubisMangaAv.png
CheapTrickMangaAv.png
SexPistolsAv.png
BabyFaceAv.png
DragonDreamAv.png
YoYoMaAv.png
PaisleyParkAv.png
WonderofUAv.png

Wspólne Standy

Wspólne Standy

Standy współdzielone to rzadki przypadek, w których Stand może mieć kilku użytkowników jednocześnie lub w czasie, z różnych powodów. Niektóre Standy mają oczywiście więcej niż jednego użytkownika w tym samym czasie (takie jak Ratt i Tomb of the Boom 1 2 3), podczas gdy inne zostały przekazane, albo z powodu naturalnej zmiany użytkownika, albo z powodu innej zmiany użytkownika stoiska. Nie obejmuje to Standów, które mają podobny lub identyczny odpowiednik w innym uniwersum, na przykład The World i THE WORLD lub Killer Queen i jego odpowiednik.

Przykłady Wspólnych Standów
Standy, które zmieniają użytkowników
AnubisMangaAv.png
CheapTrickMangaAv.png
Standy z równoczesnymi użytkownikami
RattMangaAv.png
FooFightersAv.png
BoomAv.gif
TattooYouAv.png
CatSizeAv.png
Standy udostępniane za pośrednictwem wydarzeń związanych z użytkownikami
KingCrimsonAv.png
ScaryMonstersAv.png
Soft&WetAv.png
ParrotStandAv.png

Przypisy

  1. Stone Ocean Chapter 142: C-MOON, Part 2 str. 9
  2. Stone Ocean Chapter 142: C-MOON, Part 2 str. 8
  3. Chapter 557: "Green Day" and "Oasis", Part 4
  4. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.119
  5. 5.0 5.1 5.2 5.3 5.4 JoJo 6251, str.121
  6. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104
  7. JOJOVELLER - STANDS
  8. Chapter 574: The Requiem Quietly Plays, Part 3

Nawigacja w witrynie

Inne języki: