Midler

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Jotaro, jesteś moim typem faceta... żałuję, że muszę cię zniszczyć...

Midler (ミドラー Midorā) jest trzeciorzędną antagonistką występującą w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "High Priestess".

Midler jest ostatnią z asasynów DIO, którą bohaterowie spotykają przed wejściem do Egiptu. Jest użytkownikiem Standa, a jej High Priestess atakuje grupę podczas podróży łodzią podwodną po Morzu Czerwonym.

Wygląd

Midler Appearance.png

Wygląd Midler jest w większości zaciemniony w historii, jednak jest opisywana jako piękna.[3] Pojawia się jako kobieta średniego wzrostu i budowy z prostą sukienką i długimi włosami. Polnareff zauważa, że jej twarz jest nie do zniesienia, ponieważ Jotaro złamał wszystkie zęby jej Standa.

W instrukcji obsługi gry Super Famicom Midler ma jasną skórę, blond włosy i turkusową sukienkę.

Midler otrzymała kompletną zmianę wygladu w Heritage for the Future. Jest szczupłą kobietą średniego wzrostu, noszącą strój w minimalistycznym stylu tancerki brzucha. Jej długie włosy są połączone chustą na głowie i pięcioma szpilkami z dużą gwiazdą na każdej wystającej z chusty. Kamień wisi na jej czole oprócz wyszukanych kolczyków składających się z kilku kamieni w kształcie łzy, z których każdy kończy się jedną małą kulą. Welon zakrywa jej usta. Nosi biustonosz w stylu bikini z miseczkami w kształcie gwiazdy, opaskę w stylu kabaretki na prawym ramieniu, bransoletki z falbankami, przepaskę biodrową i wysokie obcasy.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Fioletowe)
Ubiór
(Żółta sukienka i opaska na nadgarstek, niebieskozielone szpilki)
Skóra(Opalona)
Włosy(Ciemnobrązowe)
Ubiór
(Jasnoniebieska sukienka, złota opaska na rękę, czerwone szpilki)
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Ubiór(Niebieska sukienka)
Skóra(Jasna)
Oczy(Niebieskie)
Włosy(Fioletowe)
Ubiór
(Żółte nakrycie głowy w niebieskie gwiazdki, żółty welon, niebieski biustonosz, kolczyki, szpilki, opaski, żółty i niebieski opasek w talii)

Osobowość

Midler jest bezwzględnym najemnikiem DIO, który nie waha się zabić Grupy Joestar za pomocą High Priestess, zarówno zatapiając ich łódź podwodną, jak i próbując zabić ich bezpośrednio za pomocą swojego Standa. Ma tendencję do śmiechu, gdy rani któregoś z nich.[4] Jest sprytna ze swoim Standem, prawie zabijając zarówno Polnareffa, jak i Jotaro.[5][6]

Pomimo swojej brutalności, Midler jest romantyczna i zalotna, ponieważ nonszalancko lamentuje, że musi zabić Jotaro, który jest jej typem faceta. Wydaje się nawet nieco wzruszona kłamstwem Jotaro, że ją lubi. Jednak łatwo wpada w gniew przez mężczyzn, którzy kłamią, że ją pociągają.[6]

Umiejętości

Stand

Główny artykuł: High Priestess

Stand Midler to High Priestess, posiadająca materiały mineralne w celu tworzenia kształtów dużych i złożonych, którymi może atakować. Ze względu na duży zasięg Midler była w stanie użyć go z lądu, podczas gdy atakował grupę na dnie oceanu.

High Priestess (ハイプリエステス(女教皇))Link to this section
HighPriestessMangaAv.png
Umiejętność
Posiadanie minerałów i reformacja
PWR
C
SPD
B
RNG
A
STA
A
PRC
D
DEV
D

Historia

Tło

Avdol opisuje pochodzenie Midler

Midler jest użytkowniczką Standa wynajętą przez DIO do zabicia Grupy Joestar w drodze do Egiptu. Podobnie jak inni wynajęci pomocnicy, tacy jak Devo the Cursed, ma godną uwagi reputację undergroundowej zabójczyni, ponieważ Muhammad Avdol był nie tylko w stanie ją zidentyfikować, ale także opisać umiejętności i cechy jej Stand. Przed walką z Crusaderami, Midler kazała High Priestess podróżować przez wodę i wejść do łodzi podwodnej przez dziurę w ścianie.

Stardust Crusaders (1988)

High Priestess atakuje

Midler przechwytuje grupę podczas przejścia przez Morze Czerwone. Ze względu na szeroki zasięg jej Standa, jest w stanie ustawić się na wybrzeżu Afryki, gdy High Priestess atakuje ich podwodną łódź podwodną tuż nad rafą koralową. Z zamiarem zatopienia statku, Midler przebija dziurę w kadłubie i przebiera swój Stand za jeden z kubków do kawy grupy.[8]

High Priestess jako klamka drzwi łodzi podwodnej
High Priestess rozpoczyna atak od skutecznego odcięcia protezy ręki Josepha Joestara, po czym wtapia się w ścianę przebrana za jeden ze wskaźników łodzi podwodnej. Jotaro próbuje zaatakować jeden ze wskaźników z Star Platinum, ale w tym czasie Midler przesunęła już swój Stand do oprawy oświetleniowej za Noriaki Kakyoinem, lądując na jego szyi. Gdy statek nadal napełnia się wodą, Avdol pędzi w kierunku drzwi, próbując uciec z pokoju i odgrodzić Midler, ale jest zaskoczony, gdy okazuje się, że klamka jest jej Standem. Midler próbuje zaatakować Avdola, ale zostaje chwilowo pokonana przez Star Platinum, która następnie próbuje zmiażdżyć High Priestess gołymi rękami. Zmiennokształtny Stand przekształca się w gigantyczną brzytwę, zmuszając Star Platinum do puszczenia i uszkadzając Jotaro w tym procesie. Midler drwi z grupy poprzez serię śmiechów, po czym znika w kadłubie łodzi podwodnej, czekając na ponowne uderzenie.[4]
High Priestess jako regulator nurkowania Polnareffa

Gdy grupa Joestar próbuje opuścić łódź podwodną, odkrywają, że Midler już przebrała swojego Standa za regulatora nurkowania Polnareffa i zaczyna go atakować. Kakyoin i Joseph używają swoich Standów, aby wyciągnąć High Priestess z Polnareffa, zanim będzie w stanie wyrządzić jakiekolwiek znaczące szkody. Midler w odwecie przekształca swój Stand w harpun, ale nie jest w stanie podążać za nim, ponieważ grupa już opuściła łódź podwodną i zamknęła właz.

Midler pokonana
Na zewnątrz łodzi podwodnej Midler przekształca High Priestess w otaczające dno oceanu, ostatecznie więziąc Crusaderów w ustach własnego Standa. Stojąc na plaży trzydzieści stóp nad nimi, Midler zaczyna rozmawiać z grupą, ujawniając, że szkoda jej ich zabić, ponieważ Jotaro jest w jej typie. Grupa próbuje ją oczarować, ale bezskutecznie, ponieważ Midler atakuje ich językiem Standa i przypina Jotaro pod zębami. Midler twierdzi, że zęby są twardsze niż diamenty i próbuje nimi zmiażdżyć Jotaro, ale zamiast tego wybija je Star Platinum.[5]
Ciało Midler
Pozornie znokautowana z zapory Star Platinum, konwulsyjne ciało Midler zostaje znalezione leżące na afrykańskim brzegu po tym, jak grupa wynurza się z wody. Jean Pierre Polnareff idzie przyjrzeć się jej twarzy, aby sprawdzić, czy jest atrakcyjna, ale natychmiast jest przerażony brakiem zębów, odmawiając komentarza na temat jej stanu i mówiąc innym członkom grupy, aby nie patrzyli.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Jesteście tacy głupi! Wszyscy nawet nie zdawaliście sobie sprawy, że całe dno morskie jest pełne minerałów!
  —Midler, Chapter 182: High Priestess, Part 4
 • Jestem na brzegu siedem metrów stąd! Ale High Priestess przeżuje was na kawałki, więc nigdy nie zobaczycie mojej twarzy!
  —Midler, Chapter 182: High Priestess, Part 4
 • Jotaro, jesteś moim typem faceta... żałuję, że muszę cię zniszczyć...
  —Midler, Chapter 182: High Priestess, Part 4
 • Zamknijcie się, wy kłamliwi dranie! Nie masz tego na myśli! Zabiję was wszystkich!
  —Midler, Chapter 182: High Priestess, Part 4
 • Te zęby są twarde jak diamenty! Nigdy ich nie złamiesz! Najpierw cię zmiażdżę!
  —Midler, Chapter 182: High Priestess, Part 4

Tworzenie i rozwój

Imię Midler pisane jako Shidler

Hirohiko Araki uczynił użytkowniczkę High Priestess kobietą, choć nie uczynił jej bardzo kobiecą, więc "byłoby to bardziej nieoczekiwane".[9]

W Weekly Shonen Jump 1990 wydanie #33, imię Midler było napisane jako "Shidler" (シドラー Shidorā).

Kiedy Capcom produkowało Heritage for the Future, chcieli użyć Midler. Ponieważ jednak jej twarz nigdy nie została pokazana, poprosili Arakiego, aby przeprojektował ją na coś w rodzaju tancerki brzucha. Od tego czasu, jak pokazano w artbooku JOJO A-GO!GO!, ten nowy wygląd jest teraz jej standardowym wyglądem. Większość grafik przedstawionych w grze piera się na Yukako Yamagishi, z portretu postaci, zbliżenia i sprite'ów porażki. Ponadto niektóre linie Midlera są zapożyczone od Mariah; najbardziej oczywistym przykładem jest "Niestety, musisz umrzeć." (残念だけど死んでもらうわ Zan'nen dakedo shinde morau wa), użyte do pojawienia się Midler w grze.

Gry wideo

JoJo RPG (SFC)

Wydarzenia z HIGH PRIESTESS pojawiają się w grze z pewnymi zmianami, Midler jest stewardessą w tym samym samolocie, co drużyna jest atakowana przez DEATH 13, a jej Stand przybiera kształt klamki w toalecie.

Heritage for the Future (PS1/DC/Arcade)

MidlerProfile.png

Midler appears as a playable character in the Capcom game. She was part of the original roster in JoJo's Venture, and is an Active Stand user. Midler was redesigned for the game, as she only appears briefly towards the end of her fight unconscious.

Moveset & Gameplay

Midler is a very versatile character, with powerful super moves and spacing but lacks combo potential. As a playable character, Midler's Stand makes her a great medium-to-long-range fighter. While her normal attacks have a fairly good range, most of her attacks use High Priestess' ability to change into something, such as scissors, razor blades, harpoons, a tractor, cars, and an anvil.

Milder VS.png

MidlerVsB.png
MidlerVsC.png
MidlerVsStand.png
MidlerVsStart.png
Movelist
Unique Attack (特殊技)
Stand Appearance Attack
スタンド出現攻撃
(Qcf).png + S.png NORMAL
Special Move (必殺技)
Harpoon Shot
ハープーンショット
(Qcf).png + A1.png
Motor Head
モーターヘッド
(Qcb).png + A1.png
Iron Wild
アイアンワイルド
(Dp).png + A1.png
Super Combo (スーパーコンボ)
Mega Harpoon Strike
メガハープーンストライク
(Qcf).png + A2.png
Motor Show
モーターショー
(Qcb).png + A2.png
Dinner Time
ディナータイム
(Dp).png + A2.png
(Notes: Can double jump while in Stand Mode.)


Stardust Shooters (Android/iOS)

Despite not appearing in the game herself, Midler's Stand, High Priestess, appears as one of the several Metal Strikers available to choose. Its FINISH move is a regular scratch done on the defeated opponent's Metal Striker.

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: