Smokey Brown

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Co to za facet? Robi to policjantom, a jednak boi się, że jakaś osoba o imieniu babcia Erina na niego krzyczy?
—Smokey Brown, Chapter 45: Joseph Joestar of New York, Part 1

Smokey Brown (スモーキー・ブラウン, Sumōkī Buraun) jest trzeciorzędnym sojusznikiem występującym w drugiej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency.

Przedstawiony jako uciskany nowojorski kieszonkowiec, zostaje uratowany przez Josepha Joestara i staje się przyjacielem rodziny Joestar. W rezultacie staje się widzem spotkań Josepha ze Straizo i Karsem.

Wygląd

Smokey jest nastoletnim afroamerykańskim chłopcem średniej budowy i poniżej średniego wzrostu. Zwykle nosi czapkę gazeciarza i kurtkę koszulową na koszulce. Ma krótkie ciemne kręcone włosy i warkocz.

Nosi także naszyjnik z wieloma metalowymi kwadratami połączonymi ze sobą, chociaż został zastąpiony muszką w jego pierwszym pojawieniu się w anime.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Brązowa)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Niebiesko-szary płaszcz, jasnoszara koszula i naszyjnik, łososiowy pasek, ciemnoszare spodnie)
Skóra(Brązowa)
Włosy(Czarne)
Oczy(Szare)
Pierwszy ubiór
(Miętowy zielony kapelusz, biała koszula, musztardowy żółty płaszcz z bordowym wykończeniem, bordowa muszka, niebieskie dżinsy, jasnoszare trampki)
Drugi ubiór
(Granatowy kapelusz, brązowy i ciemnoczerwony naszyjnik, granatowa koszula, jasnoczerwony płaszcz, niebieskie dżinsy, czarne buty)

Osobowość

Smokey jest przyjazny i łagodny. Często jest zszokowany fantastycznymi, przerażającymi sytuacjami, które otaczają jego przyjaciela Josepha Joestara. Smokey działał jak złodziej i początkowo patrzył na Josepha z góry, ponieważ był łatwy w wybieraniu, a także bał się nowojorskiej policji. Smokey był również wystarczająco zmotywowany, aby pracować nad zostaniem burmistrzem swojego rodzinnego miasta w Georgii.

Historia

Battle Tendency

Smokey po raz pierwszy pojawia się, kradnąc portfel Josepha Joestara. Natychmiast zostaje zaczepiony przez dwóch nowojorskich policjantów, którzy go biją i próbują wyłudzić. Ku jego zaskoczeniu, zostaje uratowany przez Josepha, który wykorzystuje swoje Fale do unieszkodliwienia policjantów.[2]

Później zostaje zaproszony do towarzyszenia Josephowi i Erinie w restauracji, choć jest zaskoczony, gdy Joseph wyraża nieśmiałość wobec babci, mimo że bez wysiłku pokonał dwóch policjantów. W restauracji Smokey jest słownie dyskryminowany przez mafiosa ze względu na jego pochodzenie etniczne, ale zostaje pomszczony po tym, jak Joseph szybko obezwładnia mężczyznę. Później widziano go tej nocy, jak rozmawiał z Josephem o rozmiarach biustonoszy w kawiarni, zanim przerwał mu Straizo.

Smokey i Joseph uciekają przed Straizo

Smokey następnie przyjmuje rolę drugoplanową, wyrażając szok i zaskoczenie wybrykami Josepha i nadprzyrodzonymi elementami ich przygody.

Podczas walki Josepha z Karsem, Smokey pojawia się ponownie u boku Speedwagona jako widz. Po zapytaniu Speedwagon zostaje poinformowany o historii Lisy Lisy i George'a Joestara II.[3] Kiedy Kars przekształca się w Ostateczną Rzecz i ściga Josepha, Smokey próbuje powiedzieć Josephowi, że Lisa Lisa jest jego matką, ale nie udaje mu się.[4]

Jest widziany na pogrzebie Josepha i, podobnie jak inni, jest zaskoczony, widząc Josepha żywego.

Po przygodach z Josephem, Smokey oszczędza wystarczająco dużo pieniędzy na studia, gdzie studiował nauki polityczne. Później został pierwszym afroamerykańskim burmistrzem swojego rodzinnego miasta w stanie Georgia.[1]


Poniższa informacja pochodzi z TV anime, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

W 1950 roku był wśród ukochanej rodziny zgromadzonej wokół łoża śmierci Eriny Joestar, z szacunkiem oddając ostatni hołd kobiecie, która dała mu nowe życie.

Burmistrz Nowego Jorku

Stardust Crusaders


Poniższa informacja pochodzi z TV anime, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Podczas wydarzeń z historii High Priestess, ulotka na charytatywnym koncercie pokoju, w którym uczestniczy Suzi Q, pokazuje zdjęcie Smokeya, obecnie burmistrza Nowego Jorku, jako sponsora wydarzenia.[5]

Rozdziały / Odcinki

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: