Wamuu

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Postać przedstawiona w tym artykule jest czasami nazywana jako "Wham".
Nie żałuję... z głębi serca jestem wdzięczny, że byłem świadkiem twojego rozwoju. Być może powodem, dla którego wędrowałem przez te 12 000 lat, było po prostu spotkanie z tobą...

Wamuu (ワムウ, Wamū) jest podstawowym antagonistą występującym w drugiej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency.

Jest dumnym wojowniczym Człowiekiem z Filaru z pełnym szacunkiem do swoich mistrzów Esidisi i Kars, służąc również jako osobisty rywal Josepha Joestara podczas jego podróży.

Wygląd

Wamuu Appearance Image.png

Wamuu pojawia się jako ogromna istota; potężnie zbudowany i bardzo wysoki. Wiele z jego bardziej szczegółowych rysunków ma jego żyły wybrzuszone z kończyn. Jego twarz jest szczególnie wyrzeźbiona i kwadratowa z wysokimi kośćmi policzkowymi.

Wamuu ma krótkie, stojące jasne włosy i wydatne brwi. Na jego twarzy jest tatuaż o grubej kwadratowej konturze. Przecina jego twarz tuż pod grzbietem nosa, w górę przez środek lewego oka i kończąc nad prawą brwią. W jednym szczególnym zbliżeniu jego twarzy tatuaż ma słowo "POWER" napisane kilka razy, a także słowo "ALPHABET". Jako Człowiek Filaru, ma osobliwy, stosunkowo duży róg podobny do wiertła nad czołem, który może schować.

We wszystkich swoich występach Wamuu nosi duże kolczyki i metalową ozdobę głowy podobną do korony, która otwiera się z przodu, gdy tylko przywoła swój róg. Aż do pokonania Caesara, ma mały pierścień po lewej stronie wargi, zawierający antidotum na obrączkę.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona, jasnocyjanowy tatuaż na twarzy)
Włosy(Indygo)
Oczy(Niebieskie)
Pierwszy ubiór
(Niebieska kamizelka ze złotymi dodatkami, granatowa przepaska biodrowa ze złotym pasem, brązowe opaski na rękę i granatowe sandały)
Drugi ubiór
(Jasnoniebieskie nakrycie głowy i spodnie, złote opaski na rękę i opaski z ciemnoniebieskimi rękawiczkami i butami)
Trzeci ubiór
(Jasnoniebieskie nakrycie głowy i szare opakowania, niebieska klatka piersiowa i narożce, złote akcesoria)
Skóra(Opalona, czerwony tatuaż na twarzy)
Włosy(Zabłocony blond)
Oczy(Zielone)
Pierwszy ubiór
(Łososiowa kamizelka ze złotymi dodatkami, łososiowa przepaska na biodrach z ciemnobrązowym pasem, ciemnobrązowe opaski na rękę i sandały)
Drugi ubiór
(Szare nakrycie głowy i spodnie, matowe złote opaski na rękę i ciemnoszare opaski ze srebrnymi akcesoriami)
Trzeci ubiór
(Kremowe nakrycia głowy i opakowania, indygo klatka piersiowa i nakrycia nóg, srebrne, złote i zielone akcesoria)
Skóra
(Opalona, niebieski tatuaż na twarzy i szminka)
Włosy(Blond)
Oczy(Zielone)
Ubiór
(Czerwono-kremowe nakrycie głowy z niebieskim spodem, kremowe opakowania, złote i zielone akcesoria)
Skóra(Opalona, szkarłatny tatuaż na twarzy)
Włosy(Brudny blond)
Oczy(Ciemnozielone)
Ubiór
(Beżowe nakrycie głowy i opakowania, fioletowa klatka piersiowa i nakrycia nóg, srebrne, złote i zielone akcesoria)

Osobowość

Dla mnie prawda należy do potężnych wojowników, przyjaźń i szacunek do odważnych!! Prawdopodobnie zawsze będę o tobie pamiętać, Caesarze.
—Wamuu o Caesarze Zeppelim, Chapter 92: Caesar: A Lonely Youth, Part 5

Najbardziej znaczącymi cechami Wamuu są jego miłość do walki i poczucie honoru, tak że powstrzymuje się od wykończenia bezbronnego Josepha Joestara na samą możliwość, że może zmyć wcześniejsze upokorzenie zadane przez Josepha, gdy pokona go, gdy tylko stanie się świetnym i potężnym wojownikiem Fali.[4]

Aby uhonorować Caesara, Wamuu zostawia bańkę w spokoju

Wamuu zwykle patrzy z góry na wszystkich ludzi, z którymi się spotyka, ale zacznie ich szanować, jeśli będą mieli następujące dwa wymagania: po pierwsze, że wojownicy traktują walkę poważnie, a po drugie, że są silnymi wojownikami. Tak więc Wamuu szydził z Caesara Zeppeli, kiedy oświadczył, że walczył za swojego przyjaciela Marka,[5] ale uszanował ostatnie wysiłki Caesara, aby ukraść antidotum dla Josepha i zostawił go Josephowi z szacunku dla siły, jaką wykazał Caesar.[6] Ze względu na swój sposób życia skoncentrowany na walce, Wamuu ma tendencję do ignorowania osób niebiorących udziału w walkach, na przykład mówiąc Josephowi, aby wyszedł podczas ich pierwszego spotkania, myląc młodego człowieka z nieszkodliwym głupstwem.[7] Wamuu jest także jednym z niewielu antagonistów w serii JoJo, który nie może zmusić się do krzywdzenia lub mordowania dzieci, moralnego skrupułów, którego jego mistrz Kars nie podziela.[8] Jednak każdy, kto zdobywa jego uwagę, staje się celem jego wyzwań.

Wamuu wydłubuje sobie oczy

Wamuu jest tak samo surowy wobec siebie, jak dla kogokolwiek innego poza swoimi panami. Na przykład raz pozwolił Josephowi bić go jako karę za to, że stracił czujność i bardzo nie podobało mu się, że Joseph wyraził współczucie dla niego.[8] Z drugiej strony, Wamuu ma wysokie mniemanie o sobie, ponieważ regularnie uważa pewne osoby za "godne" lub "niegodne" walki z nim. Wamuu zdecydował się również zabić bezbronnego Speedwagona i Caesara, którzy widzieli jego upokorzenie, zanim się rozproszył.[9] Jako świadectwo jego zaangażowania i siły charakteru, Wamuu rozwinął ekstremalną mentalną zmianę, która ma pomóc mu się skupić, jeśli kiedykolwiek wejdzie w stan szoku lub paniki podczas walki. W ten sposób będzie wydłubał oczy i polegał na rogu wykrywającym wiatr jako sposobie widzenia.[1] Kars poszedł nawet dalej i powiedział, że po aktywacji przełącznika mentalnego Wamuu nie ma już żadnych słabości psychicznych. Jeśli chodzi o walkę, Wamuu jest zirytowany, że wojownik może próbować uciec lub poddać się,[9] ale uważa stosowanie taktyk takich jak zasadzki lub zwody, aby pokonać przeciwnika.

Jedyną rzeczą, która rywalizuje z jego poczuciem honoru, jest jego wierność wobec swoich mistrzów Karsa i Esidisi, którzy wychowywali go od dziecka. Szanuje obu wysoko, ale nie ma złudzeń, że żaden z nich nie ma takiego samego poczucia honoru i może obiektywnie potwierdzić swoje mocne i słabe strony. Podczas walki z Caesarem zauważył, że Kars będzie miał jeszcze trudniej walczyć z Caesarem niż on.[6] Wamuu od czasu do czasu prosi, aby jego mistrzowie zmienili swoje plany, aby dopasować je do jego miłości do walki, na co łatwo pozwalają, ponieważ wychowali Wamuu jako swojego najlepszego wojownika,[5] ale także mogą odmówić.[10] Tak czy inaczej, Wamuu wykona ich polecenie.

Wamuu ma dziwne dziwactwo osobowości, w którym odruchowo atakuje każdego, kto nadepnie na jego cień, nawet jeśli był to jeden z jego mistrzów (Kars i Esidisi). W jakiś sposób Wamuu jest w stanie stwierdzić, kiedy ktoś nadepnął na jego cień, nawet jeśli nie patrzył w jego kierunku.[11]

Umiejętności

Główny artykuł: Ludzie z Filaru

Nadludzka siła Łącze do tej sekcji

Pillar men strength.gif
W przeciwnym razie Wamuu demonstruje swoją siłę, gdy ubiera masywną kamienną kolumnę i używa jej jako skutecznej broni.

Nakrycie głowy Łącze do tej sekcji

BTep15-2.png
Nakrycie głowy Wamuu jest specjalnie zaprojektowane jako "Urządzenie antyfalowe". Nakrycie głowy zawiera przewody, których Wamuu użył do unieważnienia bąbelków Caesara, obracając głowę i odrzucając bąbelki. Ponadto nakrycie głowy ma otwór, który otwiera się, umożliwiając mu wywiercenie roga, umożliwiając mu wyczucie wiatru i precyzyjne zlokalizowanie dowolnego ruchu lub zmian w otaczającym go powietrzu. Róg wykrywający wiatr działa również jako działo wiatrowe, w którym strzela strumieniem wiatru, który jest wystarczająco niszczycielski, aby przeciąć ogromne skały.

Manipulacja ciałem Łącze do tej sekcji

Pillar men twist & speed.gif
Podobnie jak inni Ludzie z Filaru, Wamuu może swobodnie manipulować strukturą swojego ciała.

Pochłanianie Łącze do tej sekcji

Pillar men absorption 02.gif
Komórki tworzące ciało Wamuu uwalniają silny kwas trawienny, który topi wszystko, co organiczne w kontakcie fizycznym, sprawiając, że wydaje się, że Wamuu wchłania swoją ofiarę do swojego ciała. Wamuu pokazał tę umiejętność, szczepiąc ręce wielu nazistowskich żołnierzy w stylu papierowej lalki, wysysając wszystkie ich wnętrzności przez jednego z nich. Tylko ci, którzy używają Fal, są odporni, ponieważ komórki rozpoznają zagrożenie, jakie stanowi dla nich energia.


Tryb Wiatru

Tryb Wiatru (風の流法(モード) Kaze no Mōdo)Łącze do tej sekcji

Wamuu posiada to, co nazywa "Trybem Wiatru", który jest zdolnością, którą osiągnął dzięki zdolności Ludzi z Filaru do swobodnego kontrolowania i zmieniania swoich ciał. Korzystając z trybu wiatru, Wamuu jest w stanie atakować za pomocą ostrego jak brzytwa wiatru, który wieje z jego własnego ciała, zdolny do rozdrabniania człowieka na kawałki. Powoduje to nawet problemy dla wysoko wykwalifikowanych użytkowników Fali, takich jak Joseph i Caesar.

Technika walki: Boska Burza Piaskowa (闘技・神砂嵐 Tōgi: Kamizuna Arashi)Łącze do tej sekcji

Wham tornado.gif
Charakterystyczna technika Wamuu. Atak rozpoczyna się, gdy Wamuu zaczyna gwałtownie obracać przedramionami ze stawu łokciowego, gdzie prawa ręka obraca się w lewo, a lewa ręka obraca się w prawo. Szybkie wirowanie tworzy potężną burzę wiatrową o wystarczającej sile niszczycielskiej, aby rozdrobnić człowieka na kawałki i sprawić, że duże kawałki skały się rozpadną. Atak został porównany przez Josepha do "burzy piaskowej w kosmosie".

Wiatrowy Kombinezon Łącze do tej sekcji

Wind suit.gif
Technika, w której Wamuu owija swoje ciało wirem pary uwalnianej z płuc, używając prowizorycznych rurek wytwarzanych z własnego ciała w celu uwolnienia powietrza w płucach. Kombinezon przeciwwiatrowy daje Wamuu możliwość odbijania promieni słonecznych od jego ciała, dając mu bardzo potrzebną ochronę przed słońcem. Ponadto, odbijając światło, Wamuu staje się niewidzialny, co daje mu możliwość przeprowadzania ataków z zaskoczenia. Jednak kombinezon wiatrowy wymaga dużo energii do utrzymania i trwa tylko około dziesięciu sekund, co zmusza Wamuu do pozostania w pobliżu osłoniętego obszaru, aby ukryć się po zakończeniu techniki.

Ostatni Tryb: Szczelina Atmosferyczna (最終流法(ファイナルモード)・渾楔颯 Fainaru Mōdo: Konketsusatsu)Łącze do tej sekcji

Atmospheric Rift.png
Zwykle używany w ostateczności, Wamuu używa rurek do swojego skafandra przeciwwiatrowego, aby zebrać ogromne ilości powietrza i sprężyć je w płucach. Powietrze jest następnie uwalniane przez szczelinę na rogu głowy, powodując, że staje się tak ostry jak żyletka. Wiatr miota się jak bicz i jest wystarczająco ostry, aby przeciąć kamień. Jednak ze względu na skrobanie i ciepło prowadzone przez szybką kompresję wiatru, technika powoli rozrywa ciało Wamuu, aż upadnie.


Osobiste

Geniusz Walki: Charakterystyczna cecha Wamuu, ponieważ został opisany jako "Geniusz Walki" przez wiele postaci w serii, w tym Caesara i mistrza Wamuu, Karsa. Być może jego geniusz walki został najlepiej zademonstrowany w walce z Caesarem, kiedy, pomimo osaczenia i zranienia, udało mu się uciec, używając siły wygenerowanej przez atak Caesara, aby odepchnąć się w bezpieczne miejsce.

Historia

Tło

Wamuu jest członkiem tej samej rasy co Kars. Po tym, jak Kars i Esidisi eksterminowali swój klan, Wamuu i Santana zostali przygarnięci przez nich dwoje, odkąd byli niemowlętami. Po przeszkoleniu przez tych dwóch, Wamuu stał się silnym wojownikiem z wyostrzonymi instynktami. Wamuu towarzyszył swoim panom w poszukiwaniu nieskazitelnego Czerwonego Kamienia Aja. Podczas ich podróży uczestniczył w eksterminacji klanu Fali. Jednak nie chciał zabić dziecka z klanu, więc Kars zabił chłopca.[12]

Poszukiwania Ludzi z Filaru zaprowadziły ich do Rzymu, gdzie walczyli z użytkownikami Fali, zanim weszli w stan hibernacji pod rzymskim Koloseum. Ściana, w której on i jego mistrzowie się osadzili, była miną-pułapką, aby nabić potencjalną zdobycz na pożywienie, jak widać w przypadku Mario Zeppeli.

Battle Tendency (1939)

Przebudzenie w Rzymie

Wamuu: "Obudźcie się, moi mistrzowie!"

Człowiek z Filaru rozpoczął swoje przebudzenie w 1939 roku. Wamuu zostaje przedstawiony, gdy używa swojego rogu, aby zabić jednego z nazistów wysłanych, aby zapobiec przebudzeniu Ludzi z Filaru, używając krwi zmarłego, aby wyłączyć światła UV. Zauważając zmianę w czasie, Wamuu użył swoich kwasów trawiennych do przeszczepienia rąk reszty nazistowskiej grupy, co pozwoliło mu wchłonąć je jednocześnie. Wamuu, nie mając nikogo, kto mógłby się wtrącać, budzi Karsa i Esidisi.

Gdy cała trójka wyrusza na poszukiwanie Czerwonego Kamienia Aja, Wamuu śmiertelnie rani Marka, przechodząc przez niemieckiego żołnierza. Kars przypadkowo wchodzi w cień Wamuu, powodując, że Wamuu atakuje odruchowo. Wamuu przeprasza za swoją bezczelność, ale Kars również przeprasza i uważa incydent za swój błąd. Tymczasem pogrążony w żałobie Caesar Anthonio Zeppeli został zmuszony do uwolnienia umierającego przyjaciela od jego nędzy. Rozwścieczony Caesar wypuszcza swoje bąbelki w Wamuu, który dotyka bąbelków i widzi, jak jego palec topi się. Ludzie z Filaru zdają sobie sprawę, że klan Fali powrócił, aby ich powstrzymać. Jednak nakrycie głowy Wamuu jest specjalnie zaprojektowany do przeciwdziałania pociskom, a Wamuu niszczy bąbelki. Z daleka tnie też twarz Caesara. Kpiąc z determinacji Caesara, Wamuu dźga go palcem w gardło, gdy Włoch próbuje zaatakować, zauważając, że zna słabości użytkowników Fali, zanim wyśle go w słup.

Wamuu umieszcza swój pierścień w ciele Josepha

Wamuu słyszy, jak ktoś ostentacyjnie kaszle. To Joseph Joestar również chce walczyć. Joseph prezentuje swoje klik-klaki Fali, ale Wamuu jest bardziej rozbawiony niż pod wrażeniem, gdy Joseph przez przypadek uderza go w głowę klik-klakami. Jednak Joseph poważnie podchodzi do swoich klik-klaków; ukrywając swoje klik-klaków za plecami, Joseph próbuje atakować z zaskoczenia, ale Wamuu wykrzywia swoje ciało, aby uniknąć wszystkiego. Kiedy Joseph pozornie upuszcza swoje klik-klaki przez przypadek, Wamuu jest zabawiany przez tego bufona i pozwala mu minutę walczyć, przecinając mu nadgarstek, aby umrzeć z powodu utraty krwi po minucie. Jednak Wamuu jest zaskoczony, gdy klik-klaki wracają i orzą jego głowę. Zawstydzony Wamuu pozwala Josephowi uderzyć go za karę, zanim użyje swojej tajemnej techniki, Boskiej Burzy Piaskowej. Zdmuchuje tym Josepha. Wamuu zwraca uwagę na Caesara i Speedwagona, aby zabić ich jako świadków jego skaryfikacji, tylko po to, by zostać zwabionym przez Josepha na pędzącym wozie kopalnianym. Zdając sobie sprawę, że Joseph nie był tchórzem, widzi próbę wysadzenia go dynamitem przez Josepha i strąca wózek kopalniany z toru. Wamuu ma zamiar wykończyć Josepha, gdy człowiek gra na jego ego i honorze, aby dać sobie miesiąc odroczenia, aby właściwie opanować Falę i stać się godnym przeciwnikiem. Wamuu zgadza się, umieszczając Obrączkę Śmierci w sercu Josepha, aby zapobiec jego "ucieczce", ponieważ trucizna zacznie działać w ciągu trzydziestu trzech dni. Gdy Esidisi wkłada swój pierścień do gardła Josepha, Wamuu ujawnia antidotum na jego truciznę w kolczyku wargowym, zanim odejdzie.

Wamuu vs Caesar

Wamuu i Caesar po tym, jak doprowadzili się nawzajem do granic możliwości

Po poszukiwaniach Czerwonego Kamienia Aja w Grecji, Wamuu wraca do Szwajcarii, gdzie przechwytuje Caesara i Messinę zbliżających się do legowiska Ludzi z Filaru w San Moritz. Wamuu pokrywa się gęstą warstwą powietrza, aby odeprzeć światło słoneczne i wychodzi do ataku. Wamuu odcina rękę Messiny, po czym wciąga go do hotelu. Wychodzi, by zaatakować Caesara. Jednak Wamuu jest zaskoczony nową techniką Caesara, Bubble Cutter. Obraca swoje bąbelki, aby zamienić je w ostre piły i wykorzystuje pancerz powietrzny Wamuu, aby jak najwięcej kutrów poleciało w kierunku Wamuu. Przytłoczony Wamuu próbuje uciec z powrotem do hotelu. Caesar przecina mu nogi lawiną bąbelków, po czym rzuca się do ataku, ale Wamuu gwałtownie kopie Caesara, aby zepchnąć się z powrotem w cień, który wkrótce podąża za nim do hotelu.

W głównej sali dochodzi do intensywnej wymiany podmuchów wiatru i baniek mydlanych, w której Caesara bierze przewagę. Wamuu planuje użyć swojej Boskiej Burzy Piaskowej, ale Caesar ujawnia, że wiele bąbelków, które stworzył, działa teraz jak soczewki załamujące światło słoneczne w sali. Wamuu jest wystawiony na działanie słońca i oparzenia. Jednakże, gdy Caesar ponownie skacze do ataku, rzuca swój cień na Wamuu na ułamek sekundy. Dzięki temu Wamuu może użyć Boskiej Burzy Piaskowej z bliskiej odległości i śmiertelnie zranić Włocha. Ciężko raniąc swojego przeciwnika, Wamuu mówi Caesarowi, aby przestał walczyć, ponieważ wkrótce umrze z powodu ogromnej utraty krwi. Niemniej jednak Caesar używa ostatków swoich sił, aby rozerwać pierścień z wargi Wamuu i zamknąć ją w bańce własnej krwi dla Josepha. Wamuu nie odbiera antidotum, aby uhonorować siłę mężczyzny. Wamuu odchodzi, zauważając, że Caesar Zeppeli jest godny tego, by go zapamiętał.

Wamuu vs Joseph

Wamuu stawia czoła Josephowi w wyścigu rydwanów

Wamuu dochodzi do siebie w jednym z hotelowych pokoi. Jest obecny, gdy Lisa Lisa i Joseph Joestar wpadają do pokoju i spodziewają się dobrej walki, ale Kars chce zamiast tego użyć swoich 100 wampirów. Wamuu nie ma wyboru i musi być posłuszny. Jednak Lisa Lisa ogłasza, że jeśli użytkownicy Fali nie wrócą do swojej bazy, bomba zegarowa zniszczy Super Aję w ich posiadaniu. W ten sposób przekonuje Karsa do załatwienia sprawy w serii pojedynków jeden na jednego na arenie Skeleton Heel Stone, a Joseph i Wamuu rozstrzygną swoje sprawy w śmiertelnym wyścigu rydwanów. Joseph początkowo układa kamyki przed kołami rydwanu Wamuu, aby go zatrzymać, a następnie chwyta młot kowalski. Wamuu jednak bierze słup, na którym wisiał młot kowalski i używa go, aby strącić Josepha z rydwanu, chcąc go zdeptać własnym. Joseph używa młota kowalskiego, aby przeskoczyć nad końmi Wamuu i zaatakować go z rydwanu. Wamuu jednak ukrywa się w jednym z koni i zastawia zasadzkę na Josepha swoją Boską Burzą Piaskową, która zostaje skontrowana przez Josepha splątującego ramiona lejcami z Falami, rozrywając ramiona i powodując, że Wamuu, który był dumny ze swojej Boskiej Burzy Piaskowej, doznaje traumy psychicznej. Wamuu przeciwstawia się temu, wydłubując oczy, aby usunąć swoją psychiczną słabość i używa rogu, aby dostrzec Josepha.

Wamuu wydłubuje oczy

Kars zapowiada kolejną rundę broni, w której osoba wybiera dużą kuszę i małą. Gdy Joseph bierze większą kuszę, Wamuu osiada z mniejszą. Kiedy Joseph próbuje tego uniknąć, chowając się za centralnym płomieniem, aby uniemożliwić mu przejrzenie przez ogień, Wamuu wystrzeliwuje swój bełt w zewnętrzną ścianę toru wyścigowego, aby trafić Josepha, ale zostaje skontrowany w ten sposób przez piorun Josepha, który uderza go w ten sam sposób, podczas gdy Joseph rozprasza go, rzucając w niego kamykami, udając, że boi się o swoje życie. Teraz, na skraju śmierci, Wamuu odłącza swoje już bezwładne ramiona i strzela nimi do Josepha z jego tułowia, jednocześnie uzyskując dostęp do swojej ostatecznej formy, aby zakończyć przeciwnika. Joseph kontruje to, rzucając w Wamuu butelkę oliwy i płonącą opaskę Caesara. Wamuu kroi je oba, ale atak wdycha olej i opaskę, powodując eksplozję jego ciała i opuszczenie głowy, a Fale powoli go zabijają.

Joseph daje Wamuu trochę własnej krwi, aby złagodzić ból, co rozwściecza Wamuu, który postrzega tę akcję jako litość. Joseph poprawia go, mówiąc, że to było z honoru; Z tego samego powodu Wamuu zignorował bańkę pozostawioną przez Caesara. Wamuu używa ostatków swoich sił, aby zniszczyć grupę wampirów, które próbowały zabić Josepha. Jego róg się urywa i przyznaje, że pomimo przysięgi lojalności wobec Karsa, żył według własnego kodeksu honorowego. Wamuu prosi Josepha, aby spożył antidotum, zanim zniknie, twierdząc, że sam czyn wystarczy, aby wiedział. Żegnając się z człowiekiem, który go pokonał, Wamuu uśmiecha się, gdy jego głowa rozpada się na popiół, który rozprasza się na wietrze, a Joseph nieświadomie mu salutuje.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Obudźcie się, moi mistrzowie! (目覚めたまえッ! 我が主たちよ!, Mezame tamae! Waga omotachi yo!)
  —Wamuu, Chapter 64: The Red Stone of Aja
 • Dzieciaku, następnym razem, gdy się spotkamy, stań się silniejszy przed spotkaniem z Wamuu, abym mógł uszanować twoją siłę, gdy cię zabiję...
 • Uderz mnie jeszcze trochę... nikt nigdy nie zranił mojej twarzy... to jest zaszczyt, który Ci daję przed śmiercią!
 • Bardzo dobrze!! Już jesteś godzien być zabity z moich rąk!
  —Wamuu, Chapter 90: Caesar: A Lonely Youth, Part 3
 • Dla mnie prawda należy do potężnych wojowników, przyjaźń i szacunek do odważnych!! Prawdopodobnie zawsze będę o tobie pamiętać, Caesarze.
  —Wamuu, Chapter 92: Caesar: A Lonely Youth, Part 5
 • Nie jestem przyzwyczajony do łatwego zwycięstwa mojego przeciwnika... rany, których doznałem, są częścią mojej istoty. Obrażenia, które otrzymałem, są częścią moich mocy! Użyję wszystkiego, aby ogłosić zwycięstwo!
 • Nie żałuję... z głębi serca jestem wdzięczny, że byłem świadkiem twojego rozwoju. Być może powodem, dla którego wędrowałem przez te 12 000 lat, było po prostu spotkanie z tobą... Do... widzenia... JoJo...
  —Ostatnie słowa Wamuu, Chapter 104: The Warrior Returns to the Wind

Galeria

Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: