Straizo

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

This character may sometimes be referred to as "Straits" or "Straights".
Ja, Straizo nie okażę ci litościǃ (このストレイツォ容赦せん!, Kono Sutoreitso yōsha-sen!)

Straizo (ストレイツォ, Sutoreitso) jest drugorzędnym sprzymierzeńcem występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood i drugorzędnym antagonistą w drugiej części, Battle Tendency.

Jest doświadczonym użytkownikiem Fali i uczniem mistrza Fali Tonpetty'ego u boku Dire'a. Straizo ostatecznie stara się zostać wampirem, aby uzyskać wieczną młodość i okazuje się, że jest przybranym ojcem Lisy Lisy.

Wygląd

Phantom Blood

Straizo jest mężczyzną średniego wzrostu i atletycznej budowy ciała z długimi, prostymi ciemnymi włosami. Podczas bitwy grupy z Dio, jego strój składał się z grubej tuniki wraz z opaskami, nakolannikami i dużym płaszczem.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne z niebiesko-szarymi pasemkami)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Zielony płaszcz na jasnobrązowych i ciemnych turkusowych ubraniach.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarny z ciemnofioletowymi pasemkami)
Oczy(Jasnoszare)
Ubiór(Fioletowy płaszcz i ubrania.)
Skóra(Blada)
Włosy(Czarne)
Oczy(Ciemnoszare)
Ubiór
(Lawendowy płaszcz na granatowych i ciemnozielonych ubraniach.)

Battle Tendency

OldStraizoAppearance.png
StraizoAppearance.png

Jego strój ulega bardzo niewielkim zmianom jako starzec, ale po odzyskaniu młodości zakłada dwurzędową kurtkę i szalik. Okazuje się, że szalik składa się ze skrzydeł 30 000 chrząszczy Satiporoja znalezionych w Azji Południowo-Wschodniej.[6]

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy
(Zabarwione na biało niebieski, czarne z jasnoniebiesko-szarymi pasemkami jako wampir)
Oczy(Srebrne)
Ubiór
(Niebieskie ubrania z szarymi dodatkami i zielonym szalikiem.)
Skóra(Blada)
Włosy(Szare, czarne jako wampir)
Oczy(Ciemnoszare, czerwone jako wampir)
Ubiór
(Biały strój z ciemnobrązowymi butami i ciemnoszarym szalikiem.)

Osobowość

Podczas walki z Dio 50 lat temu przyznaję, że go podziwiałem... ta moc, to piękno, ta nieśmiertelność! Chcę mocy Kamiennej Maski dla siebie! Teraz, gdy się zestarzałem, chcę stać się istotą, która przewyższa wszystko! (わたしは50年前の戦いの時 ひそかにディオにあこがれた…あの強さに 美しさに 不老不死に!わたしもあの石仮面の力が欲しいと思う!老いた今!なにものをも超えた生き物となりたいと願う!, Watashi wa gojuu-nen mae no tatakai no toki hisoka ni dio ni akogareta... ano tsuyo-sa ni utsukushi-sa ni furōfushi ni! Watashi mo ano ishikamen no chikara ga hoshī to omou! Oita ima! Nani mono o mo koeta ikimono to naritai to negau!)
—Straizo do Speedwagona, Chapter 46: Joseph Joestar of New York, Part 2

Kiedy Straizo pojawia się u boku Tonpetty'ego i Dire'a, początkowo ma wrażenie szlachetnego użytkownika Fali, który chce położyć kres ambicjom Dio dotyczącym dominacji nad światem w celu ochrony ludzkości. Ma również zwyczaj wypowiadania frazy "Ja, Straizo nie okażę litości".[7] Straizo staje się znajomym Speedwagona w ciągu 50 lat poprzedzających Battle Tendency, a ten ufa mu, że zniszczy Santanę, zanim się obudzi.[8]

Straizo pewnie nosi kły

Straizo okazał się jednak nikczemną osobą z geraskopofobią. Straizo wyjaśnił, że trenował Fale, aby stać się silniejszym, ale jego moce tylko uświadomiły mu jego ludzkie ograniczenia.[9] Przyznaje, że podziwiał przytłaczającą siłę Dio jako wampira, a kiedy Fale okazały się niewystarczające, aby zachować młodość, postanowił użyć Kamiennej Maski. W poszukiwaniu sposobu na powstrzymanie procesu starzenia się, Straizo zabił przyjaciół i zwolenników. Był gotów za to umrzeć, co zostało zademonstrowane, gdy zabił grupę ekspedycji wraz ze swoimi uczniami i prawie zakończył życie Speedwagona.[10] Umarł zadowolony, wiedząc, że pójdzie do piekła jako młody człowiek, zamiast umrzeć ze starości.[11]

Twierdził, że w przeciwieństwie do Dio, nie będzie bawił się ze swoimi wrogami, aby zbadać granice swoich mocy i jak najszybciej wyeliminuje wszelkie potencjalne zagrożenie,[12] ścigając Erinę i Josepha, ponieważ wiedzieli o Kamiennej Masce. Był również świadomy, że Joseph może stać się dla niego potencjalnym zagrożeniem w przyszłości. Ostrożność Straizo w jego działaniach jest dodatkowo udowodniona, gdy okazuje się, że przywiózł z Tybetu szalik wykonany z chrząszczy, aby zanegować Falę Josepha.[13] Wielokrotnie strzelał również z tego samego płynu do oczu pod ciśnieniem, którego Dio użył do śmiertelnego zranienia Jonathana. Następnie pokazał swoją bezwzględność, aby przetestować ducha Josepha, biorąc kobietę jako zakładniczkę i wyrywając jeden z jej zębów, aby pokazać, jak poważnie podchodzi do zagrożenia.[14]

Jednak Straizo zachował w sobie trochę dobra, ponieważ nie chciał sprowadzić większego niebezpieczeństwa na Ziemię tylko po to, aby utrzymać młodość i ostrzegł Josepha o przebudzeniu Santany, aby przygotować go na nadchodzące zagrożenie.[11] Pomimo swoich wad, udało mu się być wystarczająco dobrym rodzicem adopcyjnym dla Lisy Lisy, aby wprawić ją w konflikt, gdy dowiedziała się o jego śmierci.

Umiejętności

Straizo jest wykwalifikowanym człowiekiem wyszkolonym w sztuce Fali przez Tonpetty'ego. Jest w stanie skanalizować Falę przez obiekty stałe, aby zniszczyć wiele zombie.

Po zostaniu wampirem Straizo dzieli się swoimi podstawowymi cechami regeneracji i zwiększonej siły. Ma tę zaletę, że wie również, jak używać Fal, będąc jedynym wampirem, który to robi. Chociaż użycie Fal jako wampira zabiłoby go, jego wiedza pozwala mu łatwo ominąć sztuczki użytkownika Fali, takiego jak Joseph.

Jego regeneracja jest znacznie szybsza i bardziej wydajna niż Dio, ponieważ był w stanie zebrać się od rozdmuchania na kilka kawałków przez granaty ręczne Josepha w szybkim tempie, bez konieczności uprzedniego wypicia krwi osoby.

Spowolnienie procesu starzenia Łącze do tej sekcji

OldStraizoFirst.PNG
Ciągłe ćwiczenie Fali może spowolnić proces starzenia się, ponieważ oddychanie Falami nasyca użytkownika siłą życiową. Jednak starzenie się nie jest całkowicie zatrzymane. Speedwagon zwraca uwagę, że Straizo wydaje się znacznie młodszy od niego, mimo że obaj mają 75 lat. Mimo to Straizo tęskni za młodością i pragnie użyć Kamiennej Maski.

Nadludzka siła Łącze do tej sekcji

StraizoKick.gif
Ręce i nogi Straizo są wystarczająco silne, aby zabić każdego pojedynczymi siekaniami lub kopnięciami. Kroi ciała swoich uczniów i koparki Fundacji Speedwagona Speedwagon tylko rękami. Kiedy kopie Speedwagona, siła rozcina jego głowę, chociaż Speedwagon pozostaje przy życiu.


Po tym, jak stał się wampirem, siła jego nacisku palca wynosi 235kg/cm2a on może skakać do 4,22m, gdy jest w stanie osłabienia.[15]


Techniki

Overdrive / Falowy Overdrive (波紋疾走(オーバードライブ) Ōbādoraibu, lit. Ripple Dash/Sprint)Łącze do tej sekcji
Overdrive / Ripple Overdrive

StraizoOverdrive.gif
Najbardziej podstawowe zastosowanie Fali. Straizo atakuje kończynami lub przedmiotem nasyconym Falami. Używa go bezpośrednio na żyrandolu, aby zniszczyć Page'a, Jonesa, Planta i Bornnama.


Satiporoja Beetle Cloth (サティポロジアビートルの布 Satiporojia Bītoru no Nuno)Łącze do tej sekcji

SatiporojaBeetleCloth.gif
Mistrz Fali może używać tkaniny tkanej z wysuszonych włókien jelitowych chrząszczy Satiporoja, owada pochodzącego z Azji Południowo-Wschodniej. Tkanina jest w stanie przewodzić Fale w 100%. Straizo i Lisa Lisa używają szalików wykonanych z 30 000 chrząszczy. Ponieważ przewodzi i rozprasza Fale znacznie lepiej niż ludzkie ciało, działa podobnie do piorunochronu i może całkowicie wchłonąć Falę przeciwnika.

Zrywające Kosmos Skąpe Oczy (空裂眼刺驚(スペースリパー・スティンギーアイズ) Supēsu Ripā Sutingī Aizu,
lit. "Space-Splitting Eye-Spiked Surprise (Dzieląca Kosmos Kolcami Oczu Niespodzianka)"
)
Łącze do tej sekcji

StraizoSpaceRipperStingyEyes.gif
Po przemianie w wampira, Straizo jest w stanie użyć Zrywające Kosmos Skąpe Oczy, płynu pod ciśnieniem wystrzelonego z gałek ocznych wystarczająco silnego, aby przeniknąć ludzką skórę.

Natychmiastowa regeneracja Łącze do tej sekcji

StraizoRegeneration.gif
Jako wampir, Straizo może szybko się zregenerować. Łączy swoje ciało i narządy z powrotem po tym, jak został wysadzony w powietrze przez kilka granatów. Jednak całkowita regeneracja jego zniszczonego ciała zużywa dużo energii i pozostawia Straizo w osłabionym stanie.

Samobójstwo wspomagane Falami Łącze do tej sekcji

StraizoExplode.gif
Używając oddechu Fali jako wampir, Straizo buduje energię Fali w swoim ciele. Robi to, aby się zabić, ponieważ wampiry są słabe dla Fali. Energia w końcu pęcznieje i powoduje eksplozję jego ciała.


Historia

Phantom Blood (1888-89)

Straizo z Tonpetty i Dire

Straizo jest, wraz z Dire i Willem Anthonio Zeppelim, jednym z uczniów Tonpetty'ego. Podczas wydarzeń z Phantom Blood, Straizo towarzyszy Tonpetty'emu w angielskim miasteczku Windknight's Lot po tym, jak otrzymali list od Willa z prośbą o pomoc w zniszczeniu Kamiennej Maski, ale przybywają zbyt późno, aby zapobiec jego śmierci. Pomaga Jonathanowi w walce z Dio Brando i jego sługusami, łatwo pokonując Page'a, Jonesa, Planta i Bornnama, aby chronić Poco i jego siostrę. Podczas walki Straizo jest świadkiem mocy wampira z pierwszej ręki. Później wydaje się życzyć Jonathanowi i Erinie udanego miesiąca miodowego.

Po Phantom Blood

Straizo, pozując do zdjęcia z Eriną, małą Elizabeth i Speedwagonem

Po urodzeniu George'a Joestara II, Erina oddaje Straizo niemowlę, które uratowała z nocy śmierci Jonathana, aby wychować je jako własną córkę. Później zastąpił Tonpetty'ego na stanowisku szefa ich zakonu, jego umiejętności Ripple pozwoliły mu spowolnić starzenie się, Straizo wychowuje Elizabeth jako użytkownika Fali, znaną później jako Lisa lisa. Wezwany przez Speedwagona na spotkanie z nim w Meksyku, Straizo daje Lisie Lisie bezbłędny Czerwony Kamień Aji znany jako Super Aja, aby strzec go na jego miejscu.

Battle Tendency (1938-39)

Straizo, wiek 75

Po podaniu Lisie Lisie Super Aja, Straizo zostaje powitany przez Speedwagona po odebraniu jego wezwania do spotkania z nim w Meksyku. Wkrótce potem zostaje przywieziony do podziemnej komnaty pod niedawno odkrytą piramidą, gdzie widzi różne kamienne maski i postać, którą Speedwagon potrzebuje jego pomocy, aby zniszczyć. Jednak po sprawdzeniu notatek tłumaczeniowych Speedwagona poprzedniej nocy i zapytaniu o mistrzostwo Fal Josepha Joestara, Straizo nagle zabija swoich uczniów i ludzi Speedwagona. Po kopnięciu Speedwagona na ziemię, Straizo przyznaje, że zazdrościł młodzieży i wigoru, który Dio powstrzymywał przed używaniem Kamiennej Maski. Straizo następnie pomaga sobie w jednej z masek, używając krwi swoich ofiar, aby ją aktywować, wyjaśniając swój zamiar wyeliminowania wszystkich luźnych końców, począwszy od Speedwagona, a następnie Joestarów. Wampiryzowany Straizo następnie zrzuca Speedwagona i zwłoki do pobliskiej rzeki, zakładając, że ten pierwszy utonie, zapewniając jednocześnie, że człowiek z filaru nie zostanie ożywiony krwią swoich ofiar.

Straizo jako wampir

Będąc w Nowym Yorku Straizo prześladuje Josepha Joestara, gdy ten je kolację po zachodzie słońca. Joseph zauważa Straizo, udając nieznajomość jego tożsamości, gdy wychodzi z kolacji, aby go obejrzeć, zanim wyjmie ukrytego Tommy-Guna, aby wysadzić Straizo przez okno baru. Jako wampir i używając specjalnego szalika, aby bezpiecznie zneutralizować ataki Fali Josepha, Straizo myśli, że ma przewagę, ale nie docenia zaradności Josepha, który przywiązuje kilka granatów do swojego szalika. Powstała eksplozja rozdmuchuje Straizo na kilka kawałków, które stopniowo składają się ponownie, gdy Joseph ucieka. Po pełnej regeneracji nagi Straizo porywa reporterkę i przechwytuje Josepha na Moście Brooklińskim, gdzie grozi, że zabije dziewczynę, jeśli ponownie ucieknie. Wyjaśniając, że testuje charakter Josepha, aby ocenić, czy naprawdę jest dla niego zagrożeniem, czy nie, Straizo wyrywa ząb z ust dziewczyny, aby udowodnić, że ma na myśli interesy i sprowokować Joestara do walki z nim. Walka kończy się tym, że Joseph używa kieliszków z Falami, aby przekierować wiązki oczu Straizo, a następnie strąca wampira z mostu ciosem w twarz.

Straizo niszczy samego siebie

Lecz Joseph przyłapuje go w ostatniej sekundzie, żądając odpowiedzi na temat śmierci Speedwagona. Straizo ujawnia istnienie "Człowieka z Filaru", którego on i Speedwagon znaleźli, mówiąc Josephowi, że skrzyżuje ścieżki z istotą i pozna znaczenie ewolucji. Straizo następnie uwalnia Falę przechowywaną w jego ciele do autodestrukcji, ujawniając, że nie żałuje swoich działań i woli iść do piekła w sile wieku.


Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Ja, Straizo, nie okażę ci litościǃ (このストレイツォ容赦せん!, Kono Sutoreitso yōsha-sen!)

Quote.png Quotes
 • Podczas walki z Dio 50 lat temu przyznaję, że go podziwiałem... Ta moc, to piękno, ta nieśmiertelność! Chcę moc Kamiennej Maski dla siebie! Teraz, kiedy się zestarzałem, chcę stać się istotą, która przewyższa wszystko! (わたしは50年前の戦いの時 ひそかにディオにあこがれた…あの強さに 美しさに 不老不死に!わたしもあの石仮面の力が欲しいと思う!老いた今!なにものをも超えた生き物となりたいと願う!, Watashi wa juugo-nen mae no tatakai no toki hisoka ni dio ni akogareta... ano tsuyo-sa ni utsukushi-sa ni furōfushi ni! Watashi mo ano ishikamen no chikara ga hoshī to omou! Oita ima! Nani mono o mo koeta ikimono to naritai to negau!)
  —Straizo do Speedwagona, Chapter 46: Joseph Joestar of New York, Part 2
 • Zapomniałeś, kim jestem? Jestem następcą 4000-letniej techniki Fali! Znam wszystkie jego mocne i słabe strony - i wykorzystuję tę wiedzę w walce! (W przeciwieństwie do Dio!) (このわたしが誰だか忘れたのか!四千年の歴史をもつ「波紋法」の後継者ストレイツォだ!その長所も短所も知りつくしている―知りつくした上での戦いよ!(ディオとはちがう), Kono watashi ga dareda ka wasureta no ka! Shisen'nen no rekishi o motsu 'hamon-hō' no kōkei-sha Sutoreitso! Sono naga tokoro mo tansho mo shiri tsukushite iru ― shiri tsukushita ue de no tatakai yo! (Dio to wa chigau.))
  —Straizo do Josepha, Chapter 50: Straizo vs. Joseph, Part 3
 • Nie żałuję... zamiast żałośnie się starzeć, wolę iść do piekła z ekscytacją odzyskania młodości... (わたしは後悔していない…醜く老いさらばえるよりも一時でも若返ったこの充実感を持って地獄へ行きたい…, Watashi wa kōkai shite inai… Minikuku oisarabaeru yori mo ichiji demo wakagaetta kono jūjitsu-kan o motte jigoku e ikitai…)
  —Straizo, Chapter 52: Straizo vs. Joseph, Part 5

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

Straizo appears as a playable character during Chapter 21, 77 Rings Knights Mode, and some battles in Extra Battle Mode. As Straizo's role in Phantom Blood was fairly minimal, his game appearance and moveset is based on his only fight scene. Straizo's moveset consists solely of kicks, and his special attack is a series of kicks that finishes with a downward drill kick.

PS2 Straizo Render.png
Straizo
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Ground Ripple
地面を伝わる波紋
PS Square.pngPS Triangle.png
Heavenly Ripple Kick
波紋通天キック
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Overdrive Kick
波紋疾走キック
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Ripple Skyward Kick
波紋烈空キック
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Merciless Kick Barrage
容赦なき連続蹴り
Running PS Square.png
Overdrive Focus Kick
疾走焦点キック
Running PS Triangle.png
Ripple Drill Kick
波紋穿孔キック
PS Circle.png
Back Step
バックステップ
PS Circle.png during damage
Ripple Counter
波紋カウンター
PS R1.png (LV0-3)
Rotating Ripple Drill Kick
波紋回転穿孔キック
PS R2.png
I, Straizo, Will Show You No Mercyǃ
このステレイツォ容赦せん!
PS Square.pngPS Cross.png
Recovery Power-Up
回復力アップ
PS Square.pngPS Square.pngPS Cross.png
Defense Power-Up
防御力アップ
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Cross.png
Attack Power-Up
攻撃力アップ
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Cross.png
Speed Power-Up
スピードアップ

Available Stages: Chapter 21
 • Story Mode Replay: Chapters 19, 20, 21, 22
 • Extra Battles 24, 26, 31, 32
 • 77 Rings Knights Mode: Ripple Warriors


Stardust Shooters (Android/iOS)

Straizo's Part 2 incarnation possesses a Metal Striker in the game. His FINISH move is based off of the action he performed on the young journalist, removing one of her teeth with his immense strength. Stardust Shooters marks the debut of Battle Tendency Straizo in a video game.


Diamond Records (Android/iOS)

DR 1 Straizo.png

Straizo (ストレイツォ, Sutoreitso) appears in Diamond Records as a playable character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has one 'Solitary' type 5 star statue.

Straizo's moveset in both game modes is comprised of various ripple-based attacks inspired by the anime. As a ripple user, Straizo has an advantage over vampires, zombies, and pillar men.

StraizoP1DR.png
DRSolitary.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName5.png
Straizo
Moveset
DRAtk.png
Straizo's basic attack string is a combination of up to five various strikes. In Tactical Battle, this is cut down to only three hits.
DRSkill10.png
Straizo performs a strong spin-kick using the ripple against the opponent.
DRSkill1.png
Straizo jumps in the air and dropkicks the opponent. (Unlockable)
DRSP22.png
Straizo briefly disappears and swiftly attacks opponents repeatedly from all directions. In Tactical Battle, this hits all opponents present on the stage.
DRSP16.png
Straizo puts his hands together and heals himself. (Unlockable)
DRSP40.png
Straizo jumps into the air and drops a chandelier onto the ground, sending an Overdrive through the chandelier that damages all opponents caught by the attack. In Tactical Battle, this hits all opponents present on the stage.


JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Straizo
StraizoPPP.png
BluePPP.png
StraizoStandPPP.png
BluePPP.png
PPPVerBG.png
Merciless Ripple ver.
容赦のない波紋使い ver.
StraizoPPPFull.png
Rarity: PPPSR.png
Max Power: 1198 (Lvl 50) / 2258 (Lvl 80)
Release Date: March 17, 2019
Skill: Chandelier Imbued in Ripple
PPPSkill1.png
Enhances panels in a diagonal line, then erases the panels below those
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 1
# of Enhanced Panels: 3
Cooldown: 70
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 2
# of Enhanced Panels: 4
Cooldown: 70
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 3
# of Enhanced Panels: 4
Cooldown: 65
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 4
# of Enhanced Panels: 6
Cooldown: 65
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 5
# of Enhanced Panels: 6
Cooldown: 60

PPPCharNameBG.png
Straizo
Straizo2PPP.png
PinkPPP.png
Straizo2StandPPP.png
PinkPPP.png
PPPVerBG.png
Ripple User Into Vampire ver.
吸血鬼と化した波紋使い ver.
Straizo2PPPFull.png
Rarity: PPPSR.png
Max Power: 1227 (Lvl 50) / 2517 (Lvl 80)
Release Date: April 3, 2020
Skill: Space Ripper Stingy Eyes
PPPSkill2.png
Replaces the panels in columns with Intensified panels. Intensified panels give the same skill gauge increase as regular panels, but the damage dealt will be higher than an enhanced panel's.
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 1
# of Replaced Panels: 4
Cooldown: 60
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 2
# of Replaced Panels: 8
Cooldown: 60
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 3
# of Replaced Panels: 8
Cooldown: 55
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 4
# of Replaced Panels: 12
Cooldown: 55
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 5
# of Replaced Panels: 12
Cooldown: 50

JORGE JOESTAR

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.
Straizo odbiera Lisę Lisę

Straizo ma drugoplanową rolę w noweli JORGE JOESTAR. Straizo adoptuje Lisę Lisę, gdy jest dzieckiem, ale oficjalnie nie mieszka z nią, dopóki nie skończy dwunastu lat. Pozwala Erinie Joestar Lisę Lisę i George'a Joestara II razem, gdy są młodzi. Postanawiają, że po tym, jak Lisa Lisa skończy dwanaście lat w 1900 roku, będzie świętować Boże Narodzenie z Eriną i George'em, a następnie Straizo przyjdzie po nią po Nowym Roku.

Po incydencie z Antonio Torresem i Alejandro Torresem Straizo informuje George'a, że szczątki obu zostały oczyszczone. Podczas gdy mieszkańcy La Palmy spędzili przerażającą noc zamknięci w swoich domach, Straizo, Lisa Lisa i inni wojownicy Fali podróżowali po wyspie, zabijając inne potwory. George wstydzi się za to, że stanął na drodze Lisy Lisy, gdy walczyła z Alejandro, ale Straizo pociesza George'a i zachęca go, aby wyrósł na wspaniałego młodego mężczyznę.

Straizo i jego przyjaciele postanawiają pozostać na La Palmie, dopóki nie nadejdzie czas, aby zabrać Lisę Lisę z powrotem do Włoch. Szkolą ją, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo wyspy. W Sylwestra wojownicy Fali jedzą kolację w domu Eriny, dużo jedząc i pijąc. Następnego ranka wyrusza do Włoch z Lisą Lisą i innymi.[16]

Penelope, Straizo, George i Lisa Lisa

Pięć lat później Straizo i Lisa Lisa wracają na La Palmę. Popija herbatę z Eriną w jej domu, podczas gdy Lisa Lisa wychodzi znaleźć wskazówki na temat Mothmana. Erina w końcu ujawnia historię Jonathana Joestara i Dio Brando George'owi, Lisie Lisie i Penelope de la Rosa. Straizo wspomina po historii, że odkąd Dio otworzył drzwi do krainy umarłych, potwory pojawiają się w wielu krajach i nie są w stanie całkowicie powstrzymać opadu.[17]

Kilka miesięcy później Straizo jest zaskoczony, widząc George'a nagle z Lisą Lisą w Rzymie po jej dążeniu do odzyskania Czerwonego Kamienia Aja, ponieważ George powinien być w Anglii. Straizo chwali Lisę Lisę za dotarcie do skarbca i zastanawia się, jak się nie bała. Mamrocze również z innymi wojownikami Fali o tym, jak to możliwe, że George nagle przybył do podziemnej świątyni, ponieważ przez cały czas stali przy wejściu.[18]

W 1915 roku Straizo zastanawia się, jak mogą walczyć z zombie latającymi w samolotach myśliwskich, skoro nie mogą sznurować pocisków z Fali i nie byliby w stanie dotknąć zombie bezpośrednio, siedząc w kokpicie. Lisa Lisa zauważa, że George może po prostu zestrzelić ich wszystkich. W 1920 roku Lisa Lisa zachodzi w ciążę z Josephem Joestarem, a George zastanawia się, jak zareaguje Straizo. Lisa Lisa myśli, że go to nie obchodzi i postanawia poczekać chwilę, zanim mu o tym powie.[19]

Po urodzeniu Josepha Straizo od czasu do czasu sprawdza Erinę i Josepha, aby upewnić się, że wszystko jest z nimi w porządku.[20]

Galeria

Ciekawostki

List o Straizo
 • Po wydaniu rozdziału 52 styczniu 1988 roku, jeden z fanów wysłał list do Hirohiko Arakiego, w którym bełkotał nad śmiercią Straizo. Jej list został opublikowany w sekcji zgłoszeń czytelników w tomie 5, gdzie odnosi się do Straizo jako "Suto-sama" (ストさま). List stał się później popularny w Internecie na japońskich forach i zaowocował powstaniem kilku memów w tym samym formacie.

NIEEE! Suto-sama nie żyje!

"Stworzę Suto-sama doujin i Suto-sama fan club!" Pomyślałam sobie, a jednak...
Sniffle... Cóż za okrutny los dla tak pięknego człowieka... Ahhh!

Uuuurgh... Jesteś złośliwy... Hmph!!
Minęły zaledwie dwa tygodnie, odkąd wysłałam ci pocztówkę z napisem "W końcu nadszedł czas Straizo!"
Dlaczegooo, dlaczegooo?! To już koniec?! Kłamiesz, prawda?!
Nie mogę w to uwierzyć... Żeby ten żałosny JoJo go zabił!! To taki upadek w porównaniu do Dio!! Wraca do życia, prawda? Prawda? Prawda? ......Będę płakaaać...
Był przerażająco apatyczny (mimo że jest ze wsi! Hmph!) i tak bardzo go kochałam!!
Suto-samaaaa! Nienawidzę tego, że nie żyyyjeeeeesz!!
Jesteś hipopotamem, sensei! Waahh!

P.S. W WSJ 1988 Wydawnictwo #1-2, młoda dama była zbyt blisko!!

あーん!スト様が死んだ!

ストさまよいしょ本&ストさまF.Cつくろー!って思ってたのに…
くすん…美形薄命だ… あーん

うっうっう…ひどいよお…ふえーん!!
この間「今、時代はストレイツォだ!」の葉書きを出してまだ2週間じゃないですか!
どーして、どーして!?あれで おわり!?嘘でしょ!?
信じられないよおっ あんなJOJOごときに殺られるなんてっ!! ディオと差がありすぎるわっ!!生き還りますよね?ね?ね? ……泣いてやるぅ
私はあのおそろしく鈍い彼が(たとえド田舎人でもさ! ヘン!)大好きだったんですよおっ!!
ストさまあっ!死んじゃ嫌だああああああっ!!
先生のカバッ!!え~ん

P.S '88 1・2号は娘さんとくっつきすぎだ!!

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: