Oingo

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Nasze karty to bóg wiedzy Thot i bóg stworzenia Chnum! Jesteśmy braćmi Oingo Boingo!!!!
—Oingo do Boingo, Chapter 190: "Khnum" Oingo and "Tohth" Boingo, Part 2

Oingo (オインゴ) jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "'Khnum' Oingo and 'Tohth' Boingo".

Jako posiadacz Chnuma z 9 Egipskich Bogów Chwały, co pozwala mu przebrać się za inną osobę, Oingo próbuje zabić Grupę Joestar wraz ze swoim młodszym bratem Boingo.

Wygląd

Oingo jest wysokim młodym mężczyzną o muskularnej budowie, ciemnych włosach i długiej twarzy. Jego strój składa się z koszulki ze stylizowaną wersją jego imienia, na której nosi kurtkę, dżinsy i czapkę z wielkim daszkiem. W anime jego koszulka ma stylizowaną wersję jego Chnuma.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne)
Oczy(Brązowe)
Kapelusz(Zielony z żółtym daszkiem)
Górny ubiór
(Brązowy płaszcz bez rękawa z niebieskim spodem, koszula indygo z różowymi literami, brązowe rękawiczki)
Dolny ubiór
(Niebieskie dżinsy, czarny pasek ze złotą klamrą, czarne buty)
Skóra(Opalona)
Włosy(Czarne)
Ubiór
(Brązowy kapelusz z pomarańczowym daszkiem, biały płaszcz, czerwona koszula z białymi literami)
Skóra(Opalona)
Włosy(Ciemnobrązowe)
Oczy(Fioletowe)
Kapelusz(Zielony z pomarańczowym daszkiem)
Ubiór
(Jasnoniebieski płaszcz, łososiowa koszula, niebieskie dżinsy, brązowe rękawiczki i pasek ze srebrną klamrą)
Projekt koszuli Chnum
(Pomarańczowy, niebieski, zielony i aksamitny)

Osobowość

Podobnie jak wszyscy słudzy DIO, Oingo jest złą postacią, choć w bardziej małostkowy sposób niż większość. Jest zabójcą i dlatego nie ma problemu z próbą zamordowania bohaterów. W lżejszy sposób Oingo jest również na tyle małostkowy, że wybiera ludzi słabszych od siebie, a kiedy był sfrustrowany, że próba zamachu się nie powiodła, uderzył przypadkowego mężczyznę na ulicy, którego twarz go rozgniewała i z radością zabrał ze sobą swój upadły portfel.

Oingo ma niezachwiane zaufanie do kombinacji swojego Chnuma i Thota, co pozwala im łatwo organizować zabójstwa. Jednak podczas ich fabuły, pech obrócił kombinację przeciwko niemu. Oingo musiał więc zmierzyć się z perspektywą bycia ofiarą własnej bomby, ponieważ utknął w samochodzie przebranym za Jotaro, a Polnareff i Joseph uniemożliwili mu zmianę przebrania. Oingo prawdopodobnie wykazał pewien poziom determinacji, próbując utrzymać swoje przebranie podczas próby ucieczki, ale w ręce uznał porażkę i pomyślał, że zabicie bohaterów jest niemożliwe.

Oingo ma bardzo bliskie relacje ze swoim bratem Boingo i chroni swojego nieśmiałego młodszego brata. Trzymając się blisko niego, Oingo ironicznie mówi mu, aby nie rozmawiał z nieznajomymi, ponieważ wszędzie są źli ludzie, chociaż służą DIO. Kiedy Boingo postanowił zemścić się i spróbować zabić bohaterów w pojedynkę, Oingo okazał dumę z duchowego rozwoju swojego młodszego brata.

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Chnum

Chnum nadaje Oingo zdolność do przebudowy swojego wyglądu, głosu, a nawet zapachu. To pozwala mu założyć kilka przebrań podczas próby zabicia swoich celów.

Chnum (クヌム神)Link do tej sekcji
KhnumMangaAv.png
Umiejętność
Zmiana wyglądu
MOC
E
PRD
E
ZAS
E
WYT
A
PRC
E
ROZ
E

Historia

Stardust Crusaders (1989)

Oingo po raz pierwszy grozi jednemu z artystów komiksowych zainteresowanych Tohthem, aby trzymał się z dala od Boingo, a następnie postanawia z pomocą Stand Boingo Thot czekać cztery godziny na następny autobus, ponieważ Stand ostrzega ich o wypadku z autobusem. Bracia zaglądają do Tohtha w poszukiwaniu kolejnej przepowiedni i zdają sobie sprawę, że mieli na celu zatrucie herbaty grupy Joestar. Oingo potajemnie atakuje jednego z kelnerów w pobliskiej restauracji i zajmuje jego miejsce. W tym samym czasie Jean Pierre Polnareff pozwala na upadek papierosa, który wskazuje na ich restaurację.

Początkowo grupa postanawia zamówić herbatę, ale podejrzliwy Joseph Joestar postanawia zamówić nieotwartą colę. Wydaje się, że początkowo zapobiega to zatruciu napoju przez Oingo, ale wściekły klient reaguje na ciepłą colę, którą mu serwowano, powodując, że grupa Joestar zamawia herbatę, którą Oingo z powodzeniem zatruwa.

Gdy grupa ma zamiar wypić herbatę, Iggy zjada ciasto innego klienta i powoduje, że grupa Joestar porzuca herbatę, aby zająć się Iggy'm i wychodzi ze sklepu, co denerwuje Oingo i Boingo. Ostatecznie, zgodnie z przepowiednią Tohtha, Oingo uderza kujona wyglądającego nieznajomego i straszy go, by upuścił portfel, dając im pieniądze i tymczasowo uspokajając ich za ich porażkę.
Oingo przebrany za Jotaro

Następnie brat ponownie skonsultował się z Tohthem, a książka przewiduje, że Jotaro zostanie zabity przez bombę. Zachęcony Oingo włamuje się do samochodu bohaterów i próbuje przemycić bombę otoczoną skórką pomarańczową. Jednak Joseph i Polnareff wracają, a Oingo jest zmuszony przebrać się za Jotaro, aby uratować się na chwilę. Przebranie obraca się przeciwko niemu i Oingo zostaje wciągnięty do tego samego samochodu, w którym umieścił bombę z Polnareffem i Josephem na przednich siedzeniach, co oznacza, że nie może zrzucić przebrania Jotaro. Oingo zdaje sobie sprawę, że może być Jotaro, który zostanie zabity przez bombę.

Oingo początkowo próbuje zapobiec bombie, wyrzucając ją przez okno, ale Iggy zabiera bombę i przynosi ją z powrotem do samochodu. Polnareff następnie demonstruje sztuczkę papierosową, w której pozwala papierosowi wpaść do ust i spokojnie wydycha dym, i prosi "Jotaro", aby pokazał mu sztuczkę z pięcioma papierosami. Oingo wykonuje sztuczkę, ale zawodzi, gdy jest zmuszony udowodnić swoją wartość, pijąc sok, podczas gdy papierosy się tlią. Rezultat powoduje, że wypluwa go, a jego żołądek w końcu działa, gdy wpada w paranoję, że Joseph i Polnareff potajemnie testują go, aby sprawdzić, czy naprawdę jest Jotaro. Polnareff postanawia ścigać się z "Jotaro" w jedzeniu pomarańczy najszybciej, ale Oingo, zdając sobie sprawę, że pomarańcza, którą Polnareff podniósł, była bombą, powstrzymuje go przed tym i sugeruje, że skoro "pomarańcza" została odebrana przez Iggy'ego, mogła zostać skażona w dowolnym niehigienicznym miejscu.

Oingo i Boingo wycofani.

Mając dość konieczności radzenia sobie z Josephem i Polnareffem, Oingo ucieka na skały, aby uciec, wykorzystując przerwę w łazience jako wymówkę, i postanawia uciec, ponownie zmieniając swój wygląd za skałami. Jednak Polnareff, biorąc pod uwagę prawdziwość oświadczenia "Jotaro", wyrzuca zamaskowaną bombę z samochodu. Oingo przypadkowo nadepnął na bombę, powodując jej wybuch i rozłupując twarz na dwie części.

Boingo przybywa i postanawia samodzielnie pokonać grupę Joestar, powodując, że Oingo staje się dumny z rozwoju swojego młodszego brata. Jednak mężczyzna, którego wcześniej zaatakowali, wraca z innymi bandytami, którzy pobili dwóch braci i wysłali ich do szpitala. Tymczasem prawdziwy Jotaro wraca z wizyty w szpitalu i, będąc spragnionym, wybiera pomarańczę do jedzenia.

Oingo jest później wspomniany przez Hol Horse'a, który przekonuje Boingo, aby mu pomógł, pytając, czy nie chce pomścić swojego brata. Hol Horse powiedział, że Oingo miał kolejny miesiąc w szpitalu z powodu obrażeń odniesionych przez pomarańczową bombę.

Crazy Diamond's Demonic Heartbreak

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Okazuje się, że Oingo przeżył swoją gehennę i że Fundacja Speedwagon zostawiła go samego. Dziesięć lat po wydarzeniach z Stardust Crusaders, Oingo nadal mieszka ze swoim młodszym bratem Boingo w Egipcie. Według Hol Horse'a, Oingo próbował wejść w związek kilka razy, ale za każdym razem był porzucany, pozostawiając go w depresji. W marcu 1999 roku Oingo i Boingo od miesiąca robią freeloading w domu Mariah i Kenny'ego G., ale Hol Horse go nie widzi.[3]

Oingo jest również celem gangów, które chcą odebrać pieniądze, które jest im winien. Gdy Hol Horse i Boingo kończą swoją misję w Morioh, wracają do Egiptu, aby uratować Oingo.[4]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Książka mojego brata nie jest na sprzedaż... Po prostu wynoś się stąd. [...] Nie słyszałeś mnie!? Powiedziałem wynocha!!!
 • Bracie... Powiedziałem ci, żebyś nie rozmawiał z nieznajomymi. Na świecie jest wielu złych ludzi.
 • Bracie, jesteśmy niezwyciężonym rodzeństwem. (弟よ おれたちは無敵の兄弟だなっ, Otōto yo, ore-tachi wa muteki no kyōdai da)
 • Nasze karty to bóg ksiąg, Thot, i bóg stworzenia, Chhnum! Bracia Oingo Boingo! (おれたちカードは書物の神「トト」と創造の神「クヌム」!オインゴボインゴ兄弟(ブラーザス), Ore-tachi kādo wa shomotsu no kami 'Toto' to sōzō no kami 'Kunumu'! Oingo Boingo Burāzasu!)
 • Cholera, cholera, cholera, cholera, cholera! To było w ich ustach!!! Kurwa mać!!!
 • We'll get them next time!!! We'll kill them with the next prediction!!!
 • Mój Stand Chhnum to transformujący Stand! Mogę zmienić swój wzrost, wagę i zapach!
 • NIEEEEEEE!!! [...] N... N... Nie, miałem na myśli, uh... N... Nh... "Zauważyłeś tam tę krowę?" To wszystko.
 • Dobry pomysł! (グッドアイデア~ッ, Guddo aidea~)
 • Aggh! Nie mogę już tego utrzymać! Wypuście mnie! Wypuście mnie! Pójdę za tę skałę! Patrzcie się w drugą stronę!
 • Udało się! Udało mi się! Wysiadłem z samochodu! Jestem bezpieczny! Pójdę za ten kamień i zdejmę moje przebranie!
 • Udało się! Teraz mogę użyć mocy Chnuma, aby zmienić moją twarz z powrotem do normalności! Bracia Oingo Boingo wygrali! Gya ha ha ha ha!
 • Nie, Boingo! Nie rób tego! Beze mnie nie możesz nawet z nikim rozmawiać... To nie są zwykli faceci... To niemożliwe!
 • Mój nieśmiały młodszy brat to zrobi... sam? Sniff... Dorosłeś, Boingo...

Tworzenie i rozwój

Ze względu na prawa autorskie, Oingo i Boingo zostały przemianowane odpowiednio na "Zenyatta" i "Mondatta" w tłumaczeniu VIZ Media, po albumie The Police o tym samym tytule. Jednak w anime nadal są określani ich japońskimi imionami na okładce Tohtha. Ich oryginalne nazwy zostały później użyte w angielskim wydaniu VIZ JoJonium release.

Gry wideo

JoJo's Bizarre Adventure (SFC)

Oingo and Boingo are reduced to a supporting role in the game, and they don't use their respective Stands at all.

PSXTohthJoestarGroup.png

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

Oingo or Oing in the English localization, appears as a Mini Game in Super Story Mode. His fight is simply a "quick time event" mini-game, where the player must perform the correct moves to follow Tohth's prediction. Though unfortunately for Oingo, following the predictions means his own defeat after the orange-bomb-contraption-thing explodes in his own face.

Oingo is also part of Book Mode, standing alongside Boingo on the first page.

JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Oingo
OingoPPP.png
GreenPPP.png
OingoStandPPP.png
GreenPPP.png
PPPVerBG.png
Shape-Shifting Transformation Ability ver.
変幻自在な変身能力 ver.
OingoPPPFull.png
Rarity: PPPSR.png
Max Power: 1198 (Lvl 50) / 2458 (Lvl 80)
Release Date: August 19, 2019
Skill: Khnum
PPPSkill4.png
Replaces up to a certain number of Oingo panels with enhanced partner panels. If there aren't sufficient Oingo panels, he'll instead replace random cheer panels with partner panels
OingoPPP.png
Skill Lv 1
# of Replaced Panels: 4
Cooldown: 80
OingoPPP.png
Skill Lv 2
# of Replaced Panels: 6
Cooldown: 80
OingoPPP.png
Skill Lv 3
# of Replaced Panels: 6
Cooldown: 75
OingoPPP.png
Skill Lv 4
# of Replaced Panels: 10
Cooldown: 75
OingoPPP.png
Skill Lv 5
# of Replaced Panels: 10
Cooldown: 70


All-Star Battle R (Różne)

Unlock Condition: Win in the Jean Pierre Polnareff vs Vanilla Ice ASB Mode Boss Battle
ASBR Guide Chara OingoBoingo.png

Zenyatta's Stand is Khnum, while Mondatta's Stand is Thoth. The pair oppose the Joestars, but Zenyatta is retired after destroying himself. Mondatta later joins forces with Hol Horse, but is retired after Iggy mauls him.

第3部『スターダストクルセイダース』の登場人物。オインゴは『クヌム神』、ボインゴは『トト神』のスタンド使い。兄弟でコンビを組んでジョースター一行を襲うが自滅し、再起不能(リタイヤ)になる。弟のボインゴは兄がいないと何もできないほど内気な性格だったが、後にホル・ホースとコンビを組み、一行を再び襲う。しかし失敗し、イギーに噛みつかれて再起不能(リタイヤ)となる。
ASBR Guide Chara OingoBoingo.png

Oingo & Boingo, localized as "Zenyatta & Mondatta" in international releases of the game, appear in All-Star Battle R as the duo guide character for the Shop & Gallery Mode's Art Viewer (アートビューア, Āto Byūa).

Quote.png Dialogue
 • We're the Oingo Boingo Brothers! Our cards are Tohth, God of Reading, and Khnum, God of Life!
  —Oingo - Entering the Art Viewer
 • Yo, I'm Oingo! I'm here to help you get your art on!
  —Oingo - Entering the Art Viewer
 • I'm, er... Boingo. I, er... I'm supposed to be showing you some pictures, I guess.
  —Boingo - Entering the Art Viewer
 • Keh-heh-heh!
  —Oingo - Exiting the Art Viewer
 • Ain't no one gonna beat us, right bro?
  —Oingo - Exiting the Art Viewer
 • My Stand, Tohth, God of reading, sees all!
  —Boingo - Exiting the Art Viewer
 • Hip hip hooray!
  —Boingo - Exiting the Art Viewer
 • This one?
  —Oingo - Opening an image
 • Right.
  —Oingo - Opening an image
 • O-Okay...
  —Boingo - Opening an image
 • Uh-huh...
  —Boingo - Opening an image
 • Hmph...
  —Oingo - Exiting an image
 • Hmm...
  —Oingo - Exiting an image
 • That's the end of that, then...
  —Boingo - Exiting an image
 • What?
  —Boingo - Exiting an image

Both characters also have their own respective Tag Lines (プレイヤーカード名言, Pureiyā Kādo Meigen). Oingo's is unlocked by completing ASBR Secret Mission.png 90 Secret Missions in All-Star Battle Mode, whereas Boingo's unlocks at ASBR Secret Mission.png 100.

Quote.png Medal Speech.png Tag Lines
 • We're the Oingo Boingo Brothers! Our cards are Tohth, God of Reading, and Khnum, God of Life!
 • Ain't no one gonna beat us, right bro?
 • Good idea!

Quote.png Medal Speech.png Tag Lines
 • Ab-so-lute-ly, one-hundred per-cent, YES!
 • A new page is appearing... look!
 • My Stand, Tohth, God of Reading, sees all!
 • Hip hip hooray!
 • Yup, it's Fate alright. The book never lies!


Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: