Masazo Kinoto

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Nienawidzę, gdy ludzie widzą moje plecy!
—Masazo Kinoto

Masazo Kinoto (乙 雅三, Kinoto Masazo) jest trzeciorzędną postacią występującą w czwartej części JoJo's Bizarre Adventure, Diamond is Unbreakable, a konkretnie w fabule "Cheap Trick".

Kinoto jest architektem zatrudnionym przez Rohana Kishibe w celu oszacowania kosztów naprawy jego domu. Został uczyniony nieświadomym użytkownikiem Standa przez Yoshihiro Kirę, dzierżącego samosabotujący Stand Cheap Trick.

Kinoto pojawia się również w serialu Thus Spoke Kishibe Rohan. Będąc jeszcze architektem, jego rola zmienia się na pracownika pracującego dla firmy wypoczynkowej, próbującej przekonać Rohana do sprzedaży im Mutsu-kabe Hill. Zamiast być użytkownikiem Stand, jest opętany przez tajemniczego yokai.

Wygląd

Kinoto Masazo Render.png

Masazo Kinoto jest chudym mężczyzną, mającym fryzurę z dwoma dzikimi kosmykami włosów i kalafiorowymi uszami. Widać go w swobodnym stroju biznesowym: koszuli z kołnierzykiem, spodniach khaki i dużym trenczu.

W adaptacji dramatu telewizyjnego Kinoto ma standardową fryzurę. Ma dwuczęściowy garnitur składający się z jasnoniebieskiej koszuli, z ozdobioną klejnotami broszką na kołnierzu, fioletowym płaszczem i spodniami z chusteczką w kieszeni na piersi, fioletowymi skarpetkami i czarnymi mokasynami. Nosi również szelki.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna, czarne usta)
Włosy(Rude)
Oczy(Turkusowe)
Ubiór
(Płaszcz khaki na błękitnej koszuli i spodniach khaki z jasnobrązowymi podeszwami.)
Skóra(Jasna, opalone usta)
Włosy(Blado-kasztanowate)
Oczy(Ciemnoniebieskie)
Ubiór
(Jasnobeżowy płaszcz na oliwkowo-zielonej i fioletowej koszuli, brązowe spodnie i niebiesko-szare buty.)

Osobowość

Kinoto jest cichym i nieśmiałym architektem, ale trochę chciwym. Jego Stand, Cheap Trick, nieustannie utrzymuje go w paranoi, podświadomie ostrzegając Kinoto, że umrze, jeśli ktokolwiek zobaczy jego plecy. Od czasu uzyskania Standa, Kinoto jest w ciągłym niebezpieczeństwie, że ludzie zobaczą jego plecy, powodując, że zachowuje się nieregularnie i robi dziwaczne czyny, aby to ukryć, takie jak chodzenie po ulicy plecami do czyichś pleców, pchanie się pod ścianę, aby chodzić bokiem, a nawet czołganie się po schodach do góry nogami. Jak ujawnia Heaven's Door, Kinoto martwi się faktem, że nie był w stanie znaleźć dziewczyny.

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Cheap Trick

Kinoto posiada Stand Cheap Trick, który przyczepia się do pleców użytkownika i zabija go, gdy ktoś inny zobaczy plecy. Następnie ponownie dołącza się do tego, kto widział plecy użytkownika. Wisząc na plecach, Cheap Trick pozostaje niewidoczny dla wszystkich, nawet dla innych użytkowników Standów, i ma moc, aby zostać usłyszanym i zrozumianym przez każdą osobę lub zwierzę.

Kinoto miał zbyt słabą wolę, aby w pełni ukształtować swój Stand i nie miał nad nim kontroli, a jego moc manifestowała się jako obsesja na punkcie ukrywania pleców. Dopiero gdy Rohan zobaczył plecy Kinoto, Cheap Trick w pełni się zmaterializował.

Cheap Trick (チープ・トリック)Link do tej sekcji
CheapTrickMangaAv.png
Umiejętność
Przywiązanie się do pleców i rozmowa
MOC
E
PRD
E
ZAS
E
WYT
A
PRC
E
ROZ
E

Historia

Tło

Kinoto jest jedną z osób zastrzelonych przez Yoshihiro Kirę w obronie swojego syna, Yoshikage Kiry. Nie mając mocy do właściwego kontrolowania swojego Standa, Kinoto nie rozwija w pełni Cheap Trick, a jedynie fobię pokazywania plecami komukolwiek innemu, pochodzącą z jego zastraszających szeptów. W końcu zostaje wezwany przez Rohana, aby ocenić jego spalony dom i musiał odwrócić się plecami do kogoś innego i iść do tyłu, aby dotrzeć do domu.

Diamond is Unbreakable

Kinoto jest skazany na zagładę, gdy Rohan widzi jego plecy.

Kinoto jest pierwszorzędnym architektem wysłanym w celu oszacowania kosztów naprawy spalonego domu Rohana, planując pobierać więcej niż to konieczne, ponieważ Rohan był bogaty. Po ich spotkaniu Rohan natychmiast używa Heaven's Door, aby zamienić go w książkę i przeczytać jego biografię. Rohan widzi, że Kinoto jest normalnym człowiekiem (chociaż tylko tak mu się wydaje) i pisze blokadę bezpieczeństwa, dla pewności. Jednak Rohan dowiaduje się również o nienormalnym strachu Kinoto przed widzeniem jego pleców. Coraz bardziej zaciekawiony próbami Kinoto, aby ukryć plecy, Rohan podstępem zmusza Kinoto do wpadnięcia do na podłodze, odsłaniając plecy. Dzięki temu jego pasożytniczy Stand Cheap Trick wysysa Kinoto z jego życia i zamiast tego przykleja się do pleców Rohana.

Thus Spoke Kishibe Rohan (TV Dramat)

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

W adaptacji serialu telewizyjnego tło Masazo Kinoto zostało zmodyfikowane, aby pasowało do historii. Jest dyrektorem korporacyjnym pracującym dla korporacji MS Resort i liderem projektu budowy ośrodka na wzgórzu Mutsu-kabe. Kiedy Rohan Kishibe kupuje górę, zarówno Kinoto, jak i jego szef są wściekli. Kinoto był w drodze na spotkanie z byłym właścicielem, aby podpisać umowę, ale kiedy dowiaduje się o zakupie Rohana, ucieka, zatrzymując nawet drogiego melona, który planował zaoferować byłemu właścicielowi. Zgubił się w lesie, a następnie został opętany przez yokai, co sprawiło, że instynktownie bał się pokazać plecy.

Później Kinoto udaje się na spotkanie z Rohanem Kishibe, aby przekonać artystę mangi do sprzedaży ziemi jego firmie. Umiera w dokładnie tych samych okolicznościach, co w oryginalnej mandze, chociaż jego ciało nie kurczy się i jest jedynie ewakuowane z domu Rohana.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy na żywo
Odcinki w kolejności pojawiania się

Galeria

Ciekawostki

  • Wraz z pojawieniem się w From Behind", Masazo Kinoto jest pierwszą postacią z mangi (poza Thus Spoke Kishibe Rohan), która pojawiła się w dramacie telewizyjnym.

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: