Will Anthonio Zeppeli

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Czym jest "odwaga"? "Odwaga" to poznanie strachu i uczynienie go swoim własnym! (「勇気」とはいったい何か!?「勇気」とは「怖さ」を知ることッ!「恐怖」を我が物とすることじゃあッ!'Yūki' to wa ittai nani ka!? 'Yūki' to wa 'kowa-sa' o shiru koto! 'Kyōfu' o waga mono to suru koto ja!)

Will Anthonio Zeppeli (ウィル・(アントニオ)・ツェペリ, Wiru Antonio Tseperi), znany również jako Baron Zeppeli (ツェペリ男爵, Tseperi Danshaku), jest głównym sprzymierzeńcem występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Zeppeli jest mistrzem Fali pochodzącym z Włoch, który uczynił swoją życiową misją znalezienie Kamiennej Maski i jej zniszczenie. Po zapoznaniu się z Dio Brando, zdecydowanie staje się sprzymierzeńcem i mentorem Jonathana Joestara, ucząc go sztuki Fal i walcząc u jego boku przeciwko armii zombie Dio.

Jest ojcem Mario Zeppeli i dziadkiem Caesara Anthonio Zeppeli, głównego sprzymierzeńca w drugiej części serii, Battle Tendency.

Wygląd

W.Zeppeli Appearance.png

Zeppeli pojawia się jako mężczyzna o średnim lub ponadprzeciętnym wzroście, muskularnej budowie i wyraźnych, spiczastych rysach twarzy. Ma ciemne, kręcone włosy, które nieco wystają spod kapelusza i cienkie, zadbane wąsy. Araki uważał danie Zeppeli wąsów za ryzyko; W tamtym czasie rzadko zdarzało się, aby bohaterowie Shonen mieli jakiekolwiek wąsy, ponieważ zwykle sprawiało to, że postać wydawała się starsza i niegodna zaufania. W szczególności wąsy, które wybrał Araki, zostały zainspirowane Salvadorem Dalí i Iyami z Osomatsu-kun.[1]

Pomiędzy dwoma strojami nosi garnitur, muszkę i kapelusz; najpierw charakteryzuje się tęczowym nadrukiem, a następnie nadrukiem w kratkę. Ten ostatni wygląd jest jednak spójny w anime.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Ciemnobrązowe)
Oczy(Ciemnobrązowe)
Kapelusz(Purpurowy i czarny z żółtą wstążką)
Ubiór
(Brązowy garnitur z ciemnoniebieskim wykończeniem na różowej kamizelce, brązowe buty.)
Skóra(Lekko opalony)
Włosy(Czarne)
Oczy(Szare)
Kapelusz(Czerwony i czarny z brązową wstążką)
Ubiór
(Czerwony garnitur, brązowa kamizelka na białej koszuli, zielona muszka, brązowe buty.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne)
Oczy(Szare)
Kapelusz(Czerwony i czarny z fioletową wstążką)
Ubiór
(Zielony garnitur, turkusowa kamizelka na białej koszuli, fioletowa muszka, ceglaste czerwone buty)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Zielone)
Kapelusz(Czarno-biały)
Ubiór
(Biały garnitur z niebieskimi wykończeniami na zielonej kamizelce i żółtej koszuli, niebieski krawat)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Turkusowe)
Kapelusz(Czarno-biały)
Ubiór
(Biały garnitur z ciemnoniebieskimi wykończeniami na jasnoczerwonej kamizelce, zielona muszka, czarne buty.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Ciemnobrązowe)
Oczy(Limonkowe)
Kapelusz(Czarno-biały)
Ubiór
(Biały garnitur z granatowymi wykończeniami na jasnoczerwonej kamizelce, ciemnozielona muszka, czarne buty.)

Osobowość

Will Anthonio Zeppeli jest nieustraszonym, ale ekscentrycznym mistrzem Fal oddanym walce ze złem.

Jako mistrz Fali, Zeppeli jest pewny siebie i odważny, szczególnie myśląc, że czyjaś odwaga jest proporcjonalna do trudności, z którymi się boryka.[4]

Zeppeli postanowił sprostać swojemu przeznaczeniu i poświęcić się dla Jonathana

Mistrz Fali zachowuje metodyczne i chłodne podejście do bitwy pomimo okropnych stylów walki wrogów, chociaż jego doświadczenie może pomóc. Na przykład próbuje nauczyć Jonathana, aby postawił się na miejscu wroga, aby przewidzieć jego działania.[5] Będąc przepowiedzianym przez swojego mistrza Tonpetty'ego, Zeppeli odważnie zmierza ku jego śmierci i poświęca się, aby pomóc Jonathanowi. Ostatecznie Zeppeli miał wystarczająco silną wolę, aby czołgać się w kierunku Jonathana, pomimo odcięcia dolnej połowy jego ciała.[6]

Zeppeli jest prawą osobą oddaną walce ze złem.[7] Po przeżyciu ataku wampirów, Zeppeli spędził resztę swojego życia, aby zbadać Kamienną Maskę, a następnie nauczyć się Fal do walki z wampirycznymi.[8] Ponadto przeciwstawia ludzką odwagę nieludzkiej sile wampirów i zombie.[5] Kiedy Dio sugeruje, że zabił wielu ludzi, aby wyleczyć swoje rany, Zeppeli wpada we wściekłość i szybko skacze, by zaatakować wampira.[9]

Włoch wysoko ceni Fale, chwaląc ją jako kulminację ludzkiego ducha i twierdząc, że trzeba było przetrwać trudne życie, aby ją stworzyć.[10] Rzeczywiście, Zeppeli łączy zdolność do zachowania spokoju ze zdolnością do regularnego oddychania.[4]

Poza tym Zeppeli pokazuje się jako dość ekscentryczna osoba. Wbrew wszelkim konwencjom, Zeppeli zbliża się do rannego Jonathana i daje mu moc Fali bez wcześniejszego spotkania.[11] Podobnie jego metody nauczania czasami obejmują zawiłe sposoby formowania ucznia, na przykład popisywanie się atakiem Zoom Punch poprzez uderzenie Jonathana przed wyjaśnieniem jego zasad[8] lub zmuszenie Jonathana do trzymania filiżanki wina, ukrywając jej użycie jako radaru. Co więcej, pokazuje szereg innych małych dziwactw, takich jak nieuzasadnione skakanie wysoko ze skrzyżowanymi nogami, tendencja do zbytniego pieprzenia przekąski,[11] lub przynoszenie butelki wina bez korkociągu i ostatecznie przebijanie jej dna, aby dostać się do wina.[12] Omawiając postać, Araki stwierdził, że zainspirowało go uczynienie Zeppeliego "głupim" nauczycielem do szkolenia Jonathana, jak coś podobnego do "pijanego mistrza" w filmach Jackie Chana lub pana Miyagi z The Karate Kid.[1]

Umiejętności

Studiując tę technikę przez lata u mistrzów w Tybecie i szkoląc samego Jonathana, Zeppeli jest ekspertem, jeśli chodzi o korzystanie z Fal. Oprócz atakowania, jest w stanie używać go do innych zastosowań, takich jak skakanie, stanie na wodzie, leczenie ran, ożywianie roślin, a nawet ograniczone przewidywanie.

Ataki

Overdrive / Falowy Overdrive (波紋疾走(オーバードライブ) Ōbādoraibu, lit. Ripple Dash/Sprint)Łącze do tej sekcji
Overdrive / Ripple Overdrive

Najbardziej podstawowa aplikacja Fali. Zeppeli atakuje albo kończynami, albo przedmiotem nasyconym Falami.

Zryw Overdrive Eremickich Fal (仙道波紋 疾走(オーバードライブ) Sendō Hamon Ōbādoraibu, lit. Hermit Way Ripple Dash)Łącze do tej sekcji
Sendō Ripple Overdrive

ZeppeliSendoRippleOverdrive.gif
Zeppeli ładuje Fale przez ramię i uwalnia ją do stałego obiektu, takiego jak ściana lub przegroda. Fale mogą podróżować i dotrzeć do wszystkiego po drugiej stronie, a wszystko, co uderzy Fale, jest wysyłane w spiralę. Jeśli wróg jest nieumarłym, Fale wejdą do jego krwiobiegu i zniszczą go od środka. Zeppeli najpierw używa go, przenosząc Fale przez żabę, aby rozbić skałę pod nią.

Zoom Punch (ズームパンチ Zūmu Panchi)Łącze do tej sekcji

ZoomPunch.gif
Zeppeli wystrzeliwuje pięść do przodu i uderza przeciwnika wydłużonym ramieniem. Atak obejmuje technikę oddychania Fal, która przemieszcza i rozciąga stawy, aby wydłużyć ramię i nadać mu większy zasięg, a jednocześnie użyć tych samych Fali, aby stłumić ból spowodowany ruchem. Ze względu na zwiększoną długość, uderzenie od razu dociera najpierw do twarzy przeciwnika, która z tej perspektywy wydaje się być bardziej "zbliżona" (ang. "zoom").

Sendō Wave Kick (仙道波蹴(ウェーブキック) Sendō Uēbu Kikku, lit. Hermit Way/Path Wave Kick)Łącze do tej sekcji

SendoWaveKick.gif
Uderzenie kolanem z Falami. Energia Fal rozrywa wampiry i zombie po wejściu do krwiobiegu.

Falowe Żyletki (波紋カッター Hamon Kattā)Łącze do tej sekcji
Ripple Cutter

RippleCutter.gif
Zeppeli wypluwa kulki płynu spomiędzy zębów. Fale w połączeniu z cieczą sprawia, że jest wystarczająco ostra i gęsta, aby przecinać ciała stałe, a także wystarczająco zwinny i dokładny, aby odbić inne pociski.

Zryw Złocistych Fal (山吹き色の波紋疾走(サンライトイエローオーバードライブ) Sanraito Ierō Ōbādoraibu, lit. Bright Golden Yellow Ripple Dash)Łącze do tej sekcji
Sunlight Yellow Overdrive

ZeppeliSunlightYellowOverdrive.gif
Korzystając z mocy światła słonecznego, Zeppeli jest w stanie przenieść Fale przez swoje ciało do innej istoty, powodując obrażenia od oparzeń zarówno zombie, jak i wampirów. Proste, szybkie uderzenie wystarczy, aby zdmuchnąć grupę zombie i ostatecznie stopić je w popiół.

Zryw Wirujących Fal (波紋乱渦疾走(トルネーディオーバードライブ) Torunēdi Ōbādoraibu, lit. Ripple Wild Vortex Dash)Łącze do tej sekcji
Tornado Overdrive

TornadoOverdrive.gif
Zeppeli wyskakuje w powietrze i kieruje nogi w stronę przeciwnika. Stąd jest w stanie przesunąć Fale do swojej dolnej połowy i zasadniczo nurkuje z przeciwnikiem ruchem wirowym, podobnie jak wiertło.


Techniki

Seated Jump (座ったままの姿勢で跳躍 Suwatta Mama no Shisei de Chōyaku, lit. Jumping in a Seated Pose)Łącze do tej sekcji

SeatedJump.gif
Po treningu w Sendō, Zeppeli ma silne nogi i kolana, dzięki czemu jest w stanie skakać bardzo wysoko z pozycji siedzącej, a następnie lądować na nogach.

Forced Ripple Breathing (強制波紋呼吸 Kyōsei Hamon Kokyū)Łącze do tej sekcji

ForcedRippleBreathing.gif
Zeppeli uderza kogoś małym palcem w górę, pozwalając mu dosięgnąć przepony. W ten sposób cel chwilowo straci oddech i będzie w agonii, ale będzie w stanie wytworzyć Fale. Rany odniesione przez normalnego człowieka można szybciej zagoić. Można również ocenić, ile Fali może wytworzyć neofita w jednym oddechu, umożliwiając określenie potencjału danej osoby. Technika wymaga jednak precyzji i jest trudna do wykonania. Nawet doświadczeni mistzrowie Fali, tacy jak Zeppeli, mogą zawieść, tak jak to robi, gdy próbuje użyć go na Speedwagona.

Leczenie Łącze do tej sekcji

Fale mogą leczyć złamane kości, a także zmniejszać poczucie bólu. Zeppeli leczy złamaną rękę Jonathana, co zajęłoby kolejny miesiąc lub dwa, aby całkowicie się wyleczyć, dostosowując jego oddech przez dźgnięcie palcem do płuc.

Wykrywacz Fal (波紋探知機 Hamon Tanchiki)Łącze do tej sekcji
Ripple Detector

Zeppeli nasyca Fale zawartą cieczą lub przedmiotem, takim jak wino. Fale przejdą przez ciało Zeppeliego i otoczenie, umożliwiając mu wyczuwanie otoczenia i wykrywanie innych nawet przez ściany.

Sticking Ripple & Repelling Ripple (くっつく波紋とはじく波紋 Kuttsuku Hamon to Hajiku Hamon)Łącze do tej sekcji

RippleRepellent.gif
Użytkownik Fali może używać Fal jako repelentu i przylegać do siebie lub przedmiotów do innych przedmiotów i płynów. Zeppeli najpierw używa go do chodzenia po wodzie.

Zryw Fal Overdrive Magnetyzmu Życia (生命磁気への波紋疾走(オーバードライブ) Seimei jiki e no Ōbādoraibu, lit. Existence Magnetism Ripple Dash)Łącze do tej sekcji
Life Magnetism Overdrive

LifeMagnetismOverdrive.gif
Z pomocą Jonathana, Zeppeli zbiera wszystkie liście w najbliższej okolicy i magnetyzuje je razem, tworząc jeden gigantyczny liść, który może być użyty jako improwizowana lotnia. Ludzkie ciała mają słabe pole magnetyczne i mogą działać jak żywy magnes, gdy moc pola magnetycznego jest zwiększana przez ten zryw. To pole magnetyczne jest przenoszone do liści, tworząc masywny arkusz magnetyczny.

Zryw Fal z Głębi Eremickiego Serca (深仙脈疾走(ディーパスオーバードライブ) Dīpasu Ōbādoraibu, lit. Deep Hermit Pulse Dash)Łącze do tej sekcji
Deep Pass Overdrive

DeepPassOverdrive.gif
Ostatnia i najpotężniejsza technika Fali Zeppeliego. Tuż przed śmiercią przekazuje całą swoją energię życiową Jonathanowi. Korzystając z tej techniki, Jonathan uzyskuje całą moc Zeppeliego - powodując dramatyczny wzrost jego siły, zwinności i techniki Fal. Ta szybka utrata energii życiowej naturalnie zmienia również wygląd fizyczny Zeppeliego, powodując, że jego skóra staje się cienka i zmarszczona, a włosy stają się białe, jakby bardzo się zestarzał w krótkim czasie. Jest to jedna z niewielu technik Zrywu bez kanji "Hamon" w nazwie.


Historia

Tło

Will Anthonio Zeppeli urodził się 19 stycznia 1838 roku. Will urodził się w rodzinie uczonych, więc od młodości zawsze interesował się badaniem nieznanego. Kiedy osiągnął pełnoletność, dołączył do grupy archeologicznej na uniwersytecie swojego ojca i mógł podróżować do różnych miejsc na całym świecie.

Podczas jednej z jego podróży grupa udała się do Meksyku, aby wykopać podziemne ruiny Azteków. Wśród ich znalezisk była Kamienna Maska.

W drodze do domu kilku członków załogi zaczęło umierać, dopóki nie zdali sobie sprawy, że ktoś założył maskę. Okazało się, że był to lider grupy, ojciec Zeppeliego. Wszyscy 58 członków załogi zostali zamordowani, ale Zeppeli zdołał uciec, skacząc do morza. Wkrótce potem jego ojciec został wyeliminowany przez poranne słońce. Zeppeli został ostatecznie uratowany kilka dni później przez łódź rybacką.

Szkolenie jako użytkownik Fali

Dwa lata po tym przerażającym wydarzeniu Zeppeli podróżuje po świecie, aby znaleźć sposób na zniszczenie kamiennej maski. W miasteczku w Indiach spotyka dziwnego mężczyznę, który potrafi leczyć nawet najbardziej niemożliwe rany i choroby. Mężczyzna kieruje Zeppeli do swojego mistrza, Tonpetty'ego, który uczy go używać "Fali", jednak podczas treningu Tonpetty przewiduje śmierć Zeppeliego i ostrzega go, że jeśli ukończy trening, na pewno umrze. Zeppeli akceptuje swój los i zgadza się ukończyć szkolenie wraz z Dire.

Phantom Blood (1888)

Pojawia się Zeppeli

Spotkanie z Jonathanem Joestarem

Po usłyszeniu, że Jonathan Joestar pokonał Dio Brando, obecnego właściciela Kamiennej Maski, Zeppeli przedstawia się Jonathanowi i zgłasza się na ochotnika, aby nauczyć go Fali po użyciu go do leczenia rozbitej ręki Jonathana. Zeppeli towarzyszy Jonathanowi i Robertowi E. O. Speedwagonowi w ich dążeniu do pokonania Dio i zniszczenia Kamiennej Maski. Zeppeli krótko walczy z Kubą Rozpruwaczem, zanim powierzy zadanie Jonathanowi, próbując nauczyć go bardziej efektywnego korzystania z Fal. Próbuje również pomóc Speedwagonowi odkryć Fale w ten sam sposób co Jonathan, ale popełnia błąd i po prostu wytrąca z niego wiatr.

Zeppeli walczący z Dio

Kiedy Dio ujawnia się grupie, Zeppeli szybko angażuje go na własną rękę - jednak jego ramię zostaje zamrożone w walce przez Dio, całkowicie wyłączając jego techniki Fali i wyłączając go ze służby, dopóki Speedwagon nie przyjdzie mu z pomocą. Kiedy Dio przywołuje Mrocznych Rycerzy, Zeppeli i Speedwagon nie są w stanie pomóc Jonathanowi w walce z Brufordem z powodu ingerencji Tarkusa. Po tym, jak Bruford został pokonany, Zeppeli i Jonathan używają Fale na stosie liści, aby zrobić lotnię, aby uciec Tarkusowi, który ostatecznie udaje się dogonić. Podczas gdy Jonathan stara się pokonać Tarkusa, Zeppeli wkracza do walki z pomocą Poco i w końcu dzieli się swoją wiedzą o własnym losie.

Śmierć Zeppeliego

Bitwa z Tarkusem

Zgodnie z przepowiednią Tonpetty'ego, Zeppeli walczy z Tarkusem i zostaje owinięty jego łańcuchami. Tarkus próbuje zabić Jonathana i Zeppeliego w tym samym czasie, rozwidlewając Zeppeliego w talii (a także amputując rękę) i łamiąc szyję Jonathana - jednak Zeppeli jest w stanie oddać swoją moc i energię życiową Jonathanowi na chwilę przed śmiercią. To dzięki tej mocy Jonathan zostaje uzdrowiony i jest w stanie pokonać Tarkusa. Pomimo jego zniszczonego ciała, Zeppeli udaje się zachować przytomność przez kilka minut, karci Jonathana za żałobę i błaga go po raz ostatni, aby pokonał Dio na dobre i zniszczył Kamienną Maskę. Bierze swój ostatni oddech, wiedząc, że będzie żył poprzez Jonathana i umiera w jego ramionach. Jego szczątki zostały skremowane przez Jonathana i Speedwagona na starym poligonie rycerskim, gdzie zginął Tarkus.

Później okazuje się, że Zeppeli wysłał list do swojego mistrza Tonpetty'ego z prośbą o pomoc w zniszczeniu Kamiennej Maski, chociaż Tonpetty przybył zbyt późno, aby zapobiec śmierci Zeppeli. Po jego śmierci Speedwagon zyskuje skłonność do noszenia swojego charakterystycznego kapelusza w kratkę.

Relacje

Rodzina

 • Caesar Anthonio Zeppeli: Caesar uważa, że więzi między włoską rodziną, taką jak Zeppeli, są silniejsze niż większość ludzi. Według niego, ze względu na swoją dumę, Zeppeli mogą samodzielnie radzić sobie ze swoimi problemami i mają wolę, aby sobie z nimi poradzić. Kiedy po raz pierwszy spotyka Josepha, mówi, że to dlatego, że Jonathan potrzebował tak wiele pomocy, aby stoczyć własną bitwę, Will umarł z tego powodu.
 • Mario Zeppeli: Relacje Zeppeliego z synem nigdy nie zostały w pełni rozwinięte, jednak Mario wiedział od najmłodszych lat o losie swojego ojca. Z tego powodu zaczął badać Kamienne Maski i spędził życie trenując swoje Fale, podążając śladami swojego ojca.[13]

Sojusznicy

 • Jonathan Joestar: Jonathan, po spotkaniu Zeppeliego, jest początkowo zakłopotany jego wyglądem i dziwnymi zdolnościami. Po tym, jak Zeppeli wyjaśnia swoje działania i znaczenie Fali, Jonathan zaczyna całkowicie ufać Zeppeliemu i patrzeć na niego jako na mentora. Zeppeli ostatecznie poświęca się, aby uratować Jonathana, przekazując mu swoją siłę i energię życiową. W ostatnich chwilach Zeppeli mówi Jonathanowi, że był dla niego jak syn i najlepszy przyjaciel. Jonathan ze łzami w oczach mści Zeppeliego, zabijając swojego kata, Tarkusa.
 • Robert E. O. Speedwagon: Początkowo Zeppeli myślał, że Speedwagon ucieknie przy pierwszych oznakach niebezpieczeństwa, ponieważ nie mógł użyć Fali, ale ostatecznie szanuje swoją odwagę, gdy Speedwagon pozostaje pomimo swoich niedociągnięć. Po tym, jak Zeppeli został zabity, Speedwagon założył kapelusz z szacunku.
 • Poco: Podczas gdy Zeppeli nie był zbyt blisko Poco, Zeppeli nadal opiekował się Poco, ratując mu życie, gdy Tarkus próbował go zabić. Podobnie jak Speedwagon i Jonathan, Poco opłakiwał jego śmierć z rąk Tarkusa.
 • Tonpetty: Jako człowiek, który uczył go o Falach, Zeppeli bardzo szanował Tonpetty'ego. Tonpetty okazał wielką troskę o Zeppelim, kiedy ostrzegł go, że jego studiowanie Fal będzie jego końcem.
 • Dire: Chociaż ich związek nigdy nie został w pełni rozwinięty, byli dobrymi przyjaciółmi, którzy trenowali razem z Tonpettym. Dire próbował pomścić Zeppeliego, zabijając Dio, ale mu się to nie udało.
 • Straizo: Podobnie jak Dire, związek Straizo nigdy nie został w pełni wyjaśniony, ale prawdopodobnie byli również blisko.

Wrogowie

 • Dio Brando: Używając Kamiennej Maski, Zeppeli natychmiast zobaczył Dio jako wroga, gdy dowiedział się o incydencie w rezydencji Joestar i ze względu na to, że jego własny ojciec użył tej samej maski, aby sam stać się wampirem. Sam Dio lekceważy nienawiść Zeppeliego do jego wampirycznych sposobów i połączenia z Kamienną Maską, postrzegając jedynie opanowanie przez Zeppeliego nieznanej Fali jako nic więcej niż magiczne sztuczki.
 • Kuba Rozpruwacz: Chociaż Zeppeli wiedział, że Kuba jest zagrożeniem, nie okazywał mu absolutnie żadnego szacunku, porównując go do pcheł.

Relacje w Eyes of Heaven


Poniższa informacja pochodzi z Eyes of Heaven, który nie został napisany przez Arakiego, chociaż historia była przez niego nadzorowana. Jako taki może nie być uważany za kanon.

 • Dio Brando/DIO: Podczas gdy ich związek jest zasadniczo taki sam jak w mandze, kiedy Zeppeli spotyka DIO z Stardust Crusaders, stwierdza, że Dio wydaje się jeszcze gorszy i zastanawia się, czy Kamienna Maska jest odpowiedzialna, podczas gdy DIO uważa, że Zeppeli jest jeszcze mniejszym zagrożeniem niż wcześniej, odkąd zdobył The World.
 • Wamuu: Kiedy Zeppeli spotka Wamuu, powie zaskoczony, że Wamuu jest świadomy użytkowników Fali i ich słabości i zastanawia się, kim jest. Jeśli wygra, później zdaje sobie sprawę, że jest jednym z Ludzi z Filaru, podczas gdy Wamuu jest zaskoczony, że użytkownicy Fali jeszcze nie wymarli. Co ciekawe, Zeppeli nie jest świadomy, że Wamuu jest odpowiedzialny za śmierć jego syna i wnuka.
 • Kars: Zeppeli rozpoznaje Karsa jako jednego z Ludzi z Filaru i przysięga go zabić i zniszczyć każdą Kamienną Maskę, którą stworzył.

Koniec sekcji niekanonicznej.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Jestem Baron Zeppeli. Nie możesz pokonać Kamiennej Maski samą odwagą. (わたしはツェペリ男爵だ 勇気だけでは『石仮面』の力には勝てんよォーWatashi wa Tseperi-danshaku da. yūki dakede wa 'ishikamen' no chikara ni wa katen yo.)
  —Will A. Zeppeli, Chapter 18: Jack the Ripper and Zeppeli the Strange, Part 1
 • Zgadza się! Jeśli zostanie uderzony przez energie Fali, rozproszy się! A energia Fali jest tworzona przez fale! Te fale... są podobne do fal światła słonecznego! (そうだッ!もう一つの大きな波紋エネルギーをぶつければ奴らは砕け散るっ!!そして波紋法の作るエネルギーの波は!あの!太陽の光の波と同じ形なのだッ!Sōda! Mōhitotsu no ōkina hamon enerugī o butsukereba yatsura wa kudake chiru!! Soshite hamon-hō no tsukuru enerugī no nami wa! Ano! Taiyō no hikari no nami to onaji katachina noda!)
  —Will A. Zeppeli, Chapter 20: Jack the Ripper and Zeppeli the Strange, Part 3
 • To strach zakłóca oddychanie! Ale kiedy kontrolujesz swój strach, twój oddech nie osłabnie! Oddychanie techniką Fali jest produktem odwagi! Ludzka chwała jest pochwałą odwagi! Wielkość człowieka jest wielkością odwagi! Jakkolwiek silne mogą być, te zombie nie znają odwagi! Są jak pchły! (呼吸を乱すのは「恐怖」!だが「恐怖」を支配したとき!呼吸は規則正しく乱れないッ!波紋法の呼吸は「勇気」の産物!!人間賛歌は「勇気」の賛歌ッ!!人間のすばらしさは「勇気」のすばらしさ!!いくら強くてもこいつら屍生人(ゾンビ)は「勇気」を知らん!ノミと同類よォーッ!!Kokyū o midasu no wa 'kyōfu'! Daga 'kyōfu' o shihai shita toki! Kokyū wa kisokutadashiku midarenai! Hamon-hō no kokyū wa 'yūki' no sanbutsu!! Ningen sanka wa 'yūki' no sanka!! Ningen no subarashisa wa 'yūki' no subarashisa!! Ikura tsuyokute mo koitsu-ra zonbi wa 'yūki' o shiran! Nomi to dōrui yo!!)
  —Will A. Zeppeli, Chapter 22: Jack the Ripper and Zeppeli the Strange, Part 5
 • Surowe północne wiatry dały początek wytrzymałym, surowym Wikingom! Czy to wino stworzy Wikinga? (厳しい北風は気骨あるしたたかなバイキングを生んだのだ!あのワインはバイキングを作るかな!Kibishī kitakaze wa kikotsu aru shitatakana Baikingu o unda noda! Ano wain wa Baikingu o tsukuru ka na!)
  —Will A. Zeppeli o Jonathanie, Chapter 23: Ripple Overdrive, Part 1
 • W końcu nadszedł... dzień, w którym on prorokował. Jeśli taki jest los, zaakceptuję to!
  —Will A. Zeppeli, Chapter 34: Pluck for Tomorrow and the Successor, Part 2
 • JoJo! Podnieś moją pochodnię! Zryw Fal z Głębi Eremickiego Serca! (ジョジョ 継いでくれわしの意志をー!!究極!深仙脈疾走(ディーパスオーバードライブ)!!JoJo, tsuide kure washi no ishi o!! Kyūkyoku! Dīpasu Ōbādoraibu!!)
  —Ostatni akt Zeppeliego, Chapter 34: Pluck for Tomorrow and the Successor, Part 2
 • Jest coś, za czym gonię. Nie mogę zostawić tego w spokoju. Aby wypełnić mój cel, muszę wiedzieć. Kiedy już się dowiem, kiedy umrę, zaakceptuję wszystko. Będę zadowolony.
  —Zeppeli do Tonpetty'ego (retrospekcja), Chapter 34: Pluck for Tomorrow and the Successor, Part 2
 • JoJo… T… Ty… T-Ty głupcze…! Teraz nie czas na żałobę! Idź szybko, JoJo! Pokonaj Dio... i zniszcz Kamienną Maskę! Jestem zadowolony ze swojego losu... Kiedy byłem młodszy... Miałem żonę. Ale zostawiłem rodzinę, aby ścigać Kamienną Maskę. Jestem zadowolony ze swojego losu... Zaakceptowałem wszystko. W końcu dałem ci wszystko, co mogłem... JoJo... Jesteś moją nadzieją! To tak, jakbyś był jednocześnie moim synem i moim najlepszym przyjacielem. I będę żył w tobie...
  —Ostatnie słowa Zeppeliego, Chapter 34: Pluck for Tomorrow and the Successor, Part 2

Tworzenie i rozwój

Araki odnosił się do Willa Zeppeli z honorowym -san

Hirohiko Araki mówi, że Will Anthonio Zeppeli został nazwany na cześć zespołu rockowego Led Zeppelin, ponieważ członkowie zespołu byli dla niego najlepszymi muzykami, choć czuje również, że użył tego odniesienia zbyt wcześnie w serii. Araki mówi również, że to, jak brzmi imię Zeppeli, jest ważne, ponieważ chciał zrównoważyć imiona z "Z" w przeciwieństwie do imion zaczynających się na "J" (JoJo, Jonathan, Joestar i tym podobne).[1]

Araki twierdzi, że lubi nauczycieli, którzy są głupi i sprawiają, że zastanawiasz się, czy brakuje im śrubki w głowie. Porównuje Zeppeli do postaci z filmów Jackie Chan i The Karate Kid; postacie, które wyglądają trochę inaczej na zewnątrz, ale posiadają cechy zasługujące na szacunek w środku. Araki opisuje również Zeppeli jako silnego, mimo że jest ubrany jak magik z wąsami sprzedawcy oleju wężowego. Na koniec Araki wspomina, że wąsy postaci, które zostały zainspirowane malarzem Salvadorem Dali i Iyami Osomatsu-kun, wymagały dużo odwagi w magazynie shonen, ponieważ sprawiają, że postać wygląda na starszą i niegodną zaufania, bez względu na rodzaj wąsów.[1]

ZeppeliFamilyError.jpg

W oryginalnej publikacji Weekly Shonen Jump trzydziestego piątego rozdziału części 1, Zeppeli mówi, że nie ożenił się ani nie miał dzieci. Z powodu tej linii fani skarżyli się na istnienie wnuka Willa, Caesara Anthonio Zeppeli w późniejszej części Battle Tendency. Ostatecznie Araki zmienił linię Willa w wydaniu tankobana, mając Willa mówiącego, że zamiast tego stracił rodzinę, a także napisał przeprosiny.[14]

Po śmierci Willa A. Zeppeliego, jego kapelusz był noszony przez Roberta E. O. Speedwagona do końca części 1. Później podobny kapelusz nosi krótko jego wnuk, Caesar.

Arakiemu osobiście podobała się relacja między Jonathanem i Willem i chciała opowiedzieć ją jeszcze raz, aby uzyskać dłuższą historię dorastania. Zdecydował się stworzyć postacie Steel Ball Run Johnny'ego Joestara i Gyro Zeppeli w tym samym wieku, aby mogli być mniej formalni i bardziej przyjaźni niż ich oryginalni odpowiednicy, podobnie jak w relacji Joseph-Caesar z Battle Tendency.[15]

Casting

Rikiya Koyama, aktor głosowy Willa Zeppeli w Phantom Blood na PS2, później użyczył głosu Yoshikage Kirze w All-Star Battle.

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: