Gray Fly

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Planuję zrobić jedną wielką ... MASAKRĘ!
—Gray Fly

Gray Fly (グレー・フライ, Gurē Furai) jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Gray Fly to zabójca wysłany przez DIO , który atakuje grupę na pokładzie samolotu lecącego z Tokio do Kairu, ostatecznie rozbijając go w oceanie w pobliżu Hongkongu. Jest użytkownikiem Standa i dzierży Tower of Gray.

Wygląd

Gray Fly Appearance.png

Gray Fly pojawia się jako mały starzec z szarą fryzurą w kształcie podkowy, gęstym wąsem i odciskiem jelonka rogacza na nienormalnie długim języku. W anime ten odcisk pojawia się wkrótce po zniszczeniu jego Standa.

Kiedy próbuje uchodzić za normalną osobę, Gray Fly nosi zwykłą koszulę, kamizelkę i ciemne spodnie.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Biała koszula, zielona kamizelka, niebieskie spodnie)
Skóra(Opalona)
Włosy(Szare)
Ubiór
(Różowa koszula, zielona kamizelka, brązowe spodnie, czarne buty)
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Ubiór
(Szara koszula, żółta kamizelka, spodnie khaki i brązowe buty)
Skóra(Szara)
Włosy(Szare)
Ubiór
(Fioletowa koszula, kamizelka ciemnozielona)

Osobowość

Gray Fly to krwiożerczy najemnik, który zabija ludzi.

Według Muhammada Avdola, Gray Fly jest użytkownikiem Standa, który spowodował tragiczne wypadki, które spowodowały wiele zgonów[2] i był zwykłym złodziejem.[3] Gray Fly jest odrażającym i okrutnym wrogiem, ponieważ jego modus operandi polega na zdzieraniu języków swoim celom i wywoływaniu strachu.[4] Jego sadystyczna osobowość popycha go do zabijania ludzi tylko dla zabawy, a podczas jego pojawienia się Tower of Gray zabija kilku pasażerów samolotu i pisze słowo "masakra" krwią na ścianach.[5] Kakyoin i Avdol zauważają, że DIO nie musiał używać zarodnika, aby go kontrolować i przypuszczają, że został po prostu wynajęty do zabicia grupy Joestar.[3] Jednak Gray Fly demonstruje zaskakującą lojalność, twierdząc, że wszyscy użytkownicy Standów pokłonią się DIO i że bohaterowie nigdy nie dotrą do Egiptu.[6]

Podobnie jak w przypadku większości użytkowników Standów, Gray Fly jest pewny swojego Standa Tower of Gray, zwłaszcza w jego szybkości, i chwali się, że może uniknąć strzałów z pistoletu.[7]

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Tower of Gray

Stand Gray Fly to Tower of Gray, który przybiera postać gigantycznego i zwinnego jelonka rogacza (podobno szybszego niż Star Platinum). Jest w stanie łatwo rozerwać mięso na strzępy. Gray Fly zazwyczaj fizycznie atakuje swoje ofiary swoim Standem. Muhammad Avdol wyjaśnia, że dzięki szybkiego i dyskretnego Tower of Gray jest w stanie nie tylko spowodować masowe morderstwa, ale sprawić, że będą one wyglądały na zwykłe wypadki.[5]

Tower of Gray (タワー・オブ・グレー(灰の塔))Link do tej sekcji
TowerOfGrayMangaAv.png
Umiejętność
Szybki Owad i Nabijająca Igła
MOC
E
PRD
A
ZAS
A
WYT
C
PRC
E
ROZ
E

Historia

Tło

Gray Fly jest użytkownikiem Standa zamieszanym w wiele kradzieży i masowych zabójstw przebranych za wypadki z udziałem katastrof lotniczych i kolejowych, w tym katastrofę lotniczą w Anglii z 300 ofiarami, bez śladów jego zbrodni. Zyskał wystarczającą sławę wśród użytkowników Standów, aby był znany przez Muhammada Avdola, ale wygląd jego Standa był nadal nieznany, ponieważ nawet wróżbita był zaskoczony, gdy dowiedział się, że może istnieć Stand insektoidalny. Według Avdola, Gray Fly mógł działać na rozkaz DIO.[9] Jest jednym z przedstawicieli kart tarota wysłanych przez Enyę, aby zabić grupę Joestar.

Stardust Crusaders (1988)

Wtapianie się w pasażerów

Gray Fly wsiada do samolotu w drodze do Kairu przez Bangkok jako jeden z pasażerów, którzy zabiją Grupę Joestar. Udając zwykłego starca, Gray Fly pozwala swojemu Standowi zaatakować Jotaro.

Tower of Gray atakuje Jotaro jako pierwszego, pokazując jego szybkość i język rozpruwacza i prawie odrywa mu język. Aby jego przeciwnicy zrozumieli jego prawdziwe moce i intencje, odcina języki innym pasażerom Tower of Gray, a następnie pisze słowo "Masakra" na ścianie ich krwią.

W tym momencie Gray Fly wstaje, opuszcza swoje miejsce i próbuje dotrzeć do łazienki, udając tylko nieszkodliwego starca. Następnie zatrzymuje się i zaczyna krzyczeć na widok krwi, prawdopodobnie próbując obudzić pasażerów i wpędzić grupę Joestar w jeszcze większe kłopoty. Jednak szybko zostaje znokautowany przez Kakyoina, który jest nowym przeciwnikiem Tower of Gray. Kakyoinowi udaje się oszukać Stand, odwracając jego uwagę swoim Emerald Splash, ukrywając macki swojego Hierophanta Green między siedzeniami samolotu. Strategia odnosi sukces, ponieważ macki chwytają Tower of Gray i niszczą ją, co prowadzi również do śmierci Gray Fly.[5]

Ranny Gray Fly oświadcza, że bohaterowie nie dotrą do Egiptu

Jednak przed śmiercią Gray Fly zdołał zabić pilotów samolotu w ostatniej próbie doprowadzenia bohaterów do tego samego losu. Chociaż jego głowa i język zostały podzielone na dwie części z powodu ataku Kakyoina, udało mu się wstać i drwić z nich, mówiąc, że nigdy nie dotrą do DIO, nawet jeśli mieli szczęście przeżyć katastrofę. Ostrzega ich również, że sojusznicy DIO przyjdą po bohaterów. Dzięki umiejętnościom pilotażu Josepha pasażerowie przeżywają katastrofę, ale grupa Joestar jest teraz zmuszona do rezygnacji z jakiegokolwiek samolotu do Egiptu.[10]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Nawet gdybyś wystrzelił dziesięć pistoletów z zaledwie jednego centymetra przede mną... żaden z nich nie mógł dotknąć mojego stoiska! Nie żeby broń mogła zaszkodzić Standowi...
  —Gray Fly, Chapter 123: Tower of Gray
 • Bingo! Mam ich języki! A teraz moim celem jest... masakra!
  —Gray Fly używa krwi do pisania na ścianie, Chapter 123: Tower of Gray
 • Co to za oślizgły gunk? M... a...? To jest... k-k-k... kreeeew!
  —Gray Fly udający nieświadomego starca, Chapter 123: Tower of Gray
 • Feh heh heh heh heh heh! Myślałeś, że jeśli wystrzelisz we mnie wystarczająco dużo rzeczy, to jeden trafi?! Po prostu nie jesteś wystarczająco szybki! Nie ma dziś bingo dla Ciebie!
  —Gray Fly, Chapter 123: Tower of Gray
 • Oszalasz z bólu, gdy ten wyrwie mu język!!
  —Gray Fly o Hierophantcie Green, Chapter 123: Tower of Gray
 • Mój Stand to karta Wierzy, która oznacza wypadki i koniec podróży! Nigdy nie dotrzesz do Lorda DIO! Nawet jeśli przeżyjesz katastrofę... Nadal jesteś 10 000 kilometrów od Egiptu! Ci, którzy są lojalni wobec DIO, będą podążać za tobą o każdej godzinie każdego dnia! Ten świat jest pełen Standów, które przekraczają twoje najśmielsze wyobrażenia! Lord DIO jest mistrzem Standów! On będzie panował nad nimi wszystkimi! Nie ma sposobu, abyś mógł do niego dotrzeć! Nigdy nie dotrzesz do Egiptu!
  —Gray Fly, Chapter 124: Silver Chariot, Part 1
 • Ten świat jest pełen Standów, które przekraczają nawet twoje najśmielsze wyobrażenia! Ci lojalni wobec DIO będą podążać za Tobą na każdym kroku!
  —Gray Fly, Chapter 124: Silver Chariot, Part 1

Gry wideo

JoJo RPG (SFC)

The events from Tower of Gray chapters appear in a different form on the game. Instead of taking place on an airplane, the fight against Tower of Gray occurs on Jotaro's school and Gray Fly appears a school janitor rather than a passenger.

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

Tower of Gray's Fight.

Gray Fly appears as a battle in the Super Story Mode. The player must defeat Gray Fly's Stand, Tower of Gray as Kakyoin. After Tower of Gray's defeat, Gray Fly's identity is revealed and he is promptly retired.

Tower of Gray's special battle can be unlocked in Book Mode, but the player can only play as one of the eight heroes (including Young Joseph and New Kakyoin).

Stardust Shooters (Android/iOS)

Both the Stand Tower of Gray and the user Gray Fly posses a Metal Striker on the game as part of the PART 3 characters. They both share the same FINISH move of Tower of Gray attacking the defeated opponent with its tongue.

Diamond Records (Android/iOS)

DR 3 GrayFly.png

Gray Fly (グレー・フライ, Gurē Furai) appears in Diamond Records as a playable character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has one 'Tactical' type 5 star statue. Gray Fly's moveset in both game modes is comprised of various attacks inspired by the anime, using his stand Tower of Gray. His attacks can target enemies from a longer distance than other stand users.

GrayFlyDR.png
DRTactical.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName5.png
Gray Fly
Moveset
DRAtk.png
Gray Fly's basic attack string is a combination of up to five various strikes using Tower of Gray. In Tactical Battle, this is cut down to only three hits.
DRSkill29.png
Tower of Gray is summoned to strike an opponent twice.
DRSkill29.png
Tower of Gray drills through opponents, damaging them multiple times. (Unlockable)
DRSP11.png
Tower of Gray uses its Tower Needle to pierce opponents.
DRSP11.png
Tower of Gray is summoned above an opponent where it strikes them with its Tower Needle. (Unlockable)
DRSP40.png
Gray Fly releases Tower of Gray from his mouth, and "Massacre!" is written on a wall. Tower of Gray then flies around back and forth, damaging a range of opponents multiple times. In Tactical Battle, this damages all opponents present on the stage.


Galeria

Ciekawostki

Nieużyty sprite Tower of Gray. Jest to jeden z ataków na etapie PS1.


Przypisy

 1. Justice - Vol.3 "Shueisha Jump Remix Stardust Crusaders Edition" P70-71 The Secret of JOJO Characters
 2. Chapter 123: Tower of Gray str.10.
 3. 3.0 3.1 Chapter 124: Silver Chariot, Part 1 str.2.
 4. Chapter 122: Head to Egypt str.16.
 5. 5.0 5.1 5.2 Chapter 123: Tower of Gray
 6. Chapter 124: Silver Chariot, Part 1 str.6-7.
 7. Chapter 123: Tower of Gray str.4.
 8. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104
 9. Chapter 123: Tower of Gray str.3.
 10. Chapter 124: Silver Chariot, Part 1
 11. The Cutting Room Floor

Nawigacja w witrynie

Inne języki: