Ryohei Higashikata

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Pracuje jako policjant od 35 lat. Nigdy nie dostał awansu. Ale codziennie ciężko pracuje, aby chronić mieszkańców tego miasta.
—Josuke Higashikata o Ryohei, Chapter 270: Josuke Higashikata! Meets Angelo, Part 2

Ryohei Higashikata (東方 良平, Higashikata Ryōhei) jest trzeciorzędną postacią występującą w czwartej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Diamond is Unbreakable. Pojawia się także jako trzeciorzędny sojusznik w spin-offie mangi Crazy Diamond's Demonic Heartbreak.

Ryohei ojcem Tomoko i dziadkiem Josuke Higashikata. Jest policjantem, który patroluje ulice Morioh.

Wygląd

Ryohei Appearance.png

Ryohei jest mężczyzną w średnim wieku z dużym rozszczepem podbródka i krótkimi, siwiejącymi włosami. Nosi typowy japoński mundur policjanta na wiosnę, składający się z kapelusza z emblematem z przodu, płaszcza z białą koszulą i ciemnym krawatem pod spodem oraz spodni.

Ryohei używa standardowego rewolweru Nambu M60, aby zastraszyć swojego wnuka Josuke, który później okazuje się fałszywy.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona)
Włosy(Siwe włosy, czarne brwi.)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Zielona czapka z niebieską szarfą, czarnym rondem i złotożółtymi brzegami, zielony mundur oficerski ze złotożółtymi dodatkami na białej koszuli, czarny krawat.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Szare)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Granatowa czapka z czarnym rondem i złoto-żółtą odznaką, granatowy mundur oficerski ze srebrnymi dodatkami na białej koszuli, niebieski krawat.)

Osobowość

Ryohei i jego atrapa pistoletu

Ryohei jest dowcipnym i beztroskim człowiekiem. Lubi żartować ze swojej rodziny, na przykład gdy celuje zabawkowym pistoletem w Josuke. Dodatkowo może być pobłażliwy podczas egzekwowania prawa, zwłaszcza wobec swojej rodziny, ponieważ beztrosko zignorował prośbę mężczyzny o aresztowanie Tomoko po tym, jak został przez nią napadnięty.[5] Jednak Ryohei jest ogólnie szanowanym policjantem, który poważnie traktuje swoją pracę. Jest oddany zapewnieniu bezpieczeństwa Morioh i przyjmuje poważniejsze podejście, gdy dowiaduje się o jakichkolwiek przestępstwach.[6] Mimo wieku chętnie pracuje na nocne zmiany.[7] Nigdy nie awansował w ciągu 35 lat swojej pracy, ale pozostaje tak oddany, jak zawsze był w ochronie Morioh.[8]

Po powrocie do domu z nocnej zmiany Ryohei zawsze wypija kieliszek brandy.[9]


Poniższa informacja pochodzi z filmu części 4, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Ryohei wita mieszkańców Morioh o poranku

Filmowa adaptacja części 4 podkreśla jego szlachetność charakteru i miłość do swojego miasta. Jako policjant, Ryohei robi wszystko, co w jego mocy, aby nie tylko chronić mieszkańców Morioh, ale także starać się ich wspierać. Mimo swojego wieku aktywnie uczestniczy w aresztowaniach przestępców i rutynowo patroluje miasto. Kiedy ma do czynienia z bardziej łagodnymi przestępcami z miasta, Ryohei beszta ich, ale także oferuje pomocną dłoń, aby ustawić ich na właściwej ścieżce.

Ryohei wydaje się być szanowanym i kochanym członkiem swojej społeczności, ponieważ jego pokój jest pokryty wiadomościami z podziękowaniami od dzieci z miasta, a on mówi Josuke, aby "uwierzył w ludzi z Morioh". Wydaje się, że żałuje morderstwa rodziny Sugimoto, którego nie mógł zapobiec ani rozwiązać i wciąż obwinia się za tę postrzeganą porażkę. Ryohei również kocha swoją rodzinę i wyraża radość ze spędzania czasu z Tomoko i Josuke po ciężkim dniu pracy. Ryohei poważnie ćwiczy, aby utrzymać formę i okazuje się, że jest w stanie otworzyć drzwi kopniakiem.


Koniec sekcji niekanonicznej.

Historia

Tło

Ryohei z córką i wnukiem w lecie

Ryohei urodził się około 1944 roku.[1] W 1962 roku miał córkę z nienazwaną kobietą, którą nazwali Tomoko Higashikata.[10] Dwa lata później wstąpił do policji, służąc jako policjant w Morioh przez 35 lat. Około 1976 roku udało mu się aresztować Anjuro Katagiri, 12-letniego chłopca, który dopuścił się rabunku i gwałtu.[11]

Diamond is Unbreakable

Ryohei przechodzi obok na rowerze, gdy mężczyzna zgłasza mu, że kobieta odchodząca właśnie go zaatakowała po tym, jak poprosił ją o podwiezienie. Żąda jej aresztowania, ale Ryohei odmawia i wyjaśnia, że kobieta, którą facet wykluczył, była w rzeczywistości jego córką, Tomoko. Ryohei ignoruje prośbę mężczyzny i idzie towarzyszyć Tomoko do domu.[5]

Następnego dnia Ryohei wraca do domu po całonocnej pracy i pyta Josuke, jak było w szkole. Josuke wyjaśnia, że czeka na kogoś, kto wkrótce przyjedzie i że Ryohei powinien zamiast tego zawracać głowę Tomoko. Josuke podchodzi do okna, aby porozmawiać z Jotaro, ale robiąc to, Ryohei widzi butelkę, która zawierała Aqua Necklace. Oszukany przez Standa, myśląc, że to prosta butelka whisky, Ryohei otwiera ją, powodując, że Stand ucieka i atakuje go. Odwracając się, Josuke znajduje Ryoheia rannego na ziemi, krwawiącego z oczu i ust. Josuke jest w stanie wyleczyć jego fizyczne rany, ale zdaje sobie sprawę, że już nie żyje. Jego pokój pozostaje taki, jaki był przed śmiercią Ryoheia, jako symbol jego pamięci, dopóki jego córka nie zdobędzie się na odwagę, by zająć się jego dobytkiem, a jego śmierć powoduje, że Josuke przysięga uwolnić miasto Morioh od złych użytkowników Standów. Oprócz Josuke i Jotaro, uważano, że jego śmierć była spowodowana udarem.[12]

Adaptacja filmowa


Poniższa informacja pochodzi z filmu części 4, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Ryohei odgrywa bardziej znaczącą rolę w filmie, będąc siłą napędową, która porusza działania Josuke. Motywem przewodnim jest chęć ochrony miasta Morioh.

Ryohei szuka Masaya Yoshizawy

Po raz pierwszy widziano go podczas aresztowania Anjuro Katagiri, który zamordował miejscowego mieszkańca o imieniu Yamashita. Ryohei później pojawia się ponownie, aby pouczać młodego dorosłego o imieniu Masaya Yoshizawa, który rzucił pracę, doradzając mu, aby dzwonił do niego, gdy potrzebuje pomocy. Kiedy przyjaciel Masaya umiera z powodu Aqua Necklace, a ten pierwszy próbuje obrabować sklep spożywczy pod kontrolą Aqua Necklace, staje się zasmucony i karze Josuke za narażenie cywila na niebezpieczeństwo.

Podczas kolacji z rodziną zauważa, jak bardzo cieszy go przebywanie z nimi. Kiedy zasypia, Tomoko wspomina, że Josuke zaczyna wyglądać jak jego ojciec, ale Josuke mówi, że gdyby wyglądał jak ktokolwiek, byłby to jego dziadek Ryohei.

Ryohei podnoszący ciężary

Następnego dnia widziano, jak ćwiczy, aby stać się silniejszym, aby chronić Morioh. Po tym, jak Josuke złapał Aqua Necklace w butelce, Anjuro zmienił kolor wody, aby przypominał alkohol Ryoheia, oszukując go do picia, podczas gdy jego wnuk przygotowuje kąpiel dla Tomoko. Josuke próbuje go uzdrowić, gdy odkrywa, że butelka zaginęła, ale było już za późno.

Przed pogrzebem Josuke przegląda szkicownik w swoim pokoju, opisując tajemnicze morderstwa Reimi Sugimoto i jej rodziców. Tomoko mówi Josuke, że Reimi była źródłem zachęty dla Ryohei i żałuje, że nie był w stanie jej najbardziej chronić. Otrzymał zegarek za 20 lat służby, ale rozbił go o ścianę, wierząc, że jest porażką policjanta, jeśli nie może nawet uratować młodej dziewczyny. Od tego czasu nie dbał o awans i dążył tylko do ochrony swojego miasta. Uczestnikami jego pogrzebu byli Koichi i wielbiciele Josuke.

Crazy Diamond's Demonic Heartbreak

Ryohei dociera do Boingo

Poniższa informacja pochodzi z Crazy Diamond's Demonic Heartbreak, lub jej adaptacji noweli Crazy Heartbreakers, które nie zostały napisane przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

W spin-offie Ryohei stacjonuje na posterunku policji Budogaoka i pracował tam przez całą swoją karierę. Jego współpracownicy zakładają, że nigdy nie dostał awansu, mimo ciężkiej pracy z powodu posiadania nieślubnego wnuka.

Ryohei próbuje skontaktować się z Boingo, który ukrywa się pod biurkiem. Pyta, jak Boingo się zgubił, a Boingo mamrocze w odpowiedzi, chociaż Ryohei udaje mu się go zrozumieć. Dowiaduje się, że Boingo szukał parrot z człowiekiem o imieniu Hol Horse, a następnie rzucił swój komiks zaraz po przybyciu do Morioh i zgubił się szukając go. Pozostali policjanci chwalą zdolność Ryoheia do tak łatwego zrozumienia go. Ryohei mówi, że sprawdzi, czy są jakieś raporty o zagubionych przedmiotach i prosi swojego współpracownika, Karaiyę, aby bezpiecznie sprowadził Boingo do hotelu.

Zanim Karaiya odjeżdża z Boingo, dzwoni telefon i dostają raport policyjny o samochodzie inspektora Hiraoki, który wymknął się spod kontroli i uderzył w sklep. Policjant wspomina również, że raport opisywał studenta na miejscu zdarzenia, który brzmiał bardzo podobnie do Josuke, powodując, że Ryohei wybiegł z posterunku policji na rowerze. Ryohei ma nadzieję, że Josuke nie wpadnie ponownie w kłopoty.[13]

Ryohei później znajduje Josuke, który właśnie aresztował mężczyznę o imieniu Koji Kiyohara, który atakował mieszkańców przez Pet Sounds.[14]

Później Ryohei spotyka się z Josuke, Hol Horse i Boingo. Następnie opowiada im o tym, co stało się z Kojim Kiyoharą po tym, jak został zabrany do aresztu. Zbadali dom Kiyohary i znaleźli filmy, na których strzela do zwierząt, więc planują przeprowadzić na nim ocenę psychologiczną. Co więcej, niektóre ofiary nadal nie odzyskały przytomności po incydencie, prawdopodobnie z powodu szoku. Hol Horse dziękuje Ryohei za informacje i uważa, że powinni szukać komiksu Boingo. Mówi Boingo, aby pozostał w swoim pokoju hotelowym, dopóki wszystko nie zostanie rozwiązane. Po ich wyjściu Ryohei sugeruje, że Boingo powinien spróbować poszukać książki na własną rękę, ponieważ jest to coś, co ceni.[15]


Koniec sekcji niekanonicznej.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy na żywo
Odcinki w kolejności pojawiania się

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: