Rubber Soul

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

To jest moja prawdziwa forma... Jak przystojny jestem?
—Rubber Soul, Chapter 137: Yellow Temperance, Part 2

Rubber Soul (ラバーソール, Rabā Sōru) jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "Yellow Temperance".

Podszywając się pod Kakyoina, Rubber Soul izoluje i atakuje Jotaro i Anne w Singapurze. Rubber Soul jest użytkownikiem Standa, który dzierży Yellow Temperance.

Wygląd

Rubber Soul Appearance.png

Rubber Soul to dorosły mężczyzna o ciemnych, kręconych włosach ułożonych w barwenę i muskularnej budowie. Ma gołą klatkę piersiową, nosi spodnie i buty. Jego Stand daje mu możliwość zmiany wyglądu do woli. Jego przebranie może rosnąć, gdy wchłania materię organiczną.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne z lawendowymi pasemkami)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór(Zielone spodnie, brązowe buty)
Skóra(Brązowa)
Włosy(Brązowe)
Ubiór(Zielone spodnie)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Żółta twardówka, brązowe tęczówki)
Ubiór(Żółte spodnie)
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne z niebieskimi pasemkami)
Oczy(Żółte)
Ubiór(Brązowe spodnie)

Osobowość

CZY TY ROZUMIESZZZZZZ!? (ドゥーユーアンダスタンンンンドゥ!)
—Rubber Soul do Jotaro, Yellow Temperance, Part 3

Rubber Soul to wulgarny i zbyt pewny siebie użytkownik Standa wynajęty do zamordowania Grupy Joestar.

Rubber Soul ma tępą i drażliwą osobowość, często przechwalając się i obrażając Jotaro Kujo podczas ich walki. Tendencję tę potęguje jego wielka wiara w Yellow Temperance, który chroni go przed krzywdą i może strawić całą materię organiczną. To prowadzi Rubber Soul do wielokrotnego twierdzenia, że Yellow Temperance nie ma słabości.[3] Rubber Soul jest również bardzo brutalny; próbuje ukarać kieszonkowca, łamiąc mu kręgosłup[4] i bezlitośnie zjada psa na oczach jego pana swoim Standem.[5] Ponieważ Yellow Temperance musi być karmiony materią organiczną, Rubber Soul nie ma skrupułów, aby jeść wszystko, co jest dostępne, od chrząszczy[6] po pojedynczą wiśnię[7] aby rozwijać swój Stand. Rubber Soul jest również dość narcystyczny i uważa się za przystojnego.[8]

Co więcej, Rubber Soul pokazuje swoją osobowość, gdy nie jest już chroniony przez Yellow Temperance. Jednym ciosem Jotaro, Rubber Soul został zastraszony do poddania się, zdradził imiona swoich sojuszników i próbował podlizać się Jotaro, aby uciec przed jego gniewem.[9] Jako ostatni żałosny pokaz tchórzostwa, Rubber Soul próbował również spisać swoją próbę zabójstwa i obelgi jako żarty i próbował przekonać Jotaro, że złamany nos i szczęka były wystarczającą karą, co szczególnie zirytowało studenta.[10]

W przeciwieństwie do większości agentów DIO, Rubber Soul nie ma szczególnej lojalności wobec wampira i został zwabiony obietnicą zarobienia 100 milionów dolarów jako nagrody za zabicie Jotaro.[11]

Rubber Soul nie wydaje się być szczególnie inteligentny. Zamierzał zaatakować Jotaro wyglądem Kakyoina, ale jego niezwykłe zachowanie zniszczyło jego osłonę.[12]

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Yellow Temperance

Stand Rubber Soula to Yellow Temperance; lepka, gumowata masa związana i otaczająca jego ciało, która zużywa każdą inną substancję organiczną, z którą się styka. Stand broni go przed wszelkimi formami brutalnej siły i pozwala mu skutecznie podszywać się pod innych.

Yellow Temperance (イエローテンパランス(黄の節制))Link do tej sekcji
YellowTemperanceMangaAv.png
Umiejętność
Asymilacja Materii i Replikacja Wyglądu
MOC
D
PRD
C
ZAS
E
WYT
A
PRC
E
ROZ
D

Historia

Stardust Crusaders (1988)

Rubber Soul udaje Kakyoina

Rubber Soul jest jednym z siedmiu użytkowników Standów, których Enya wysyła do zabicia Grupy Joestar.

Podczas gdy Grupa Joestar jest w Singapurze w poszukiwaniu biletów na podróż do Indii, Rubber Soul używa swojego Standa Yellow Temperance, aby przyjąć wygląd Kakyoina pod nosem Jotaro Kujo i Anne. W tym samym czasie Joseph używa Hermit Purple na telewizorze, aby on i Avdol mogli przewidzieć następny ruch DIO. Łącząc segmenty głosowe z różnych programów telewizyjnych, Hermit Purple tajemniczo sugeruje, że "Kakyoin" jest zdrajcą tuż przed tym, jak DIO zniszczy telewizor.

Jotaro, Anne i Rubber Soul w przebraniu wchodzą do parku, gdzie kieszonkowiec próbuje ukraść portfel Rubber Soula. Rubber Soul od początku zachowuje się podejrzanie, zachowując się wulgarnie i próbując złamać złodzieja.[14] Co więcej, Rubber Soul zaczyna konsumować całą materię organiczną, którą wpadnie mu w ręce, w pewnym momencie jedząc chrząszcze, które przerażają Anne.

Rubber Soul ujawniony

Na stacji kolejki linowej Rubber Soul próbuje zepchnąć Jotaro ponad ogrodzenie bezpieczeństwa i prawie go zabija. Rubber Soul zapisuje to jako żart, ale Jotaro demaskuje go i uderza. Rubber Soul i Jotaro wchodzą do kolejki linowej, w której Rubber Soul ujawnia się i wyjaśnia, w jaki sposób jego Stand strawi Jotaro przez jego rękę.[15] W obliczu niebezpieczeństwa, że zostanie pożarty przez Stand, Jotaro wyskakuje z kolejki linowej, a Rubber Soul chełpi się, że nie musi go ścigać. Rubber Soul wysiada i wchodzi do kolejnej kolejki linowej w przebraniu kobiety, aby zobaczyć daremne próby Jotaro zamrożenia fragmentu Standa. Rubber Soul ujawnia się i chełpi niezwyciężonością swojego Standa, podczas gdy pożera psa, który akurat był w kolejce linowej. Jotaro jest zmuszony użyć ostatecznej tajnej techniki swojego dziadka, uciekając, wybijając dziurę w dnie kolejki linowej i wciągając Rubber Soul'a do wody poniżej.

Jotaro uderza Rubber Soul

Gdy Rubber Soul jest zmuszony opuścić gardę swojego Standa, aby oddychać, Jotaro daje bezsilnemu użytkownikowi Stand złamany nos i szczękę,[16] po czym przesłuchuje go w sprawie pozostałych zabójców. Rubber Soul ujawnia, że ich karty to Cesarzowa, Cesarz, Śmierć i Wisielec, czwarty należący do J. Geila, człowieka, którego Polnareff szuka.

Po wyjściu z wody Rubber Soul dostrzega okazję do unieszkodliwienia Jotaro poprzez podróż jego Standa przez właz do rury odwadniającej. Wysyła Yellow Temperance przez stos, aby pokryć Jotaro, jednocześnie ciesząc się, że późniejsza nagroda jest większa niż zawodowy bokser zarabia na walce. Jednak Jotaro przeciwstawia się próbie, używając Star Platinum do uderzenia w odpływ i wytworzenia strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, otwierając właz i wysyłając Rubber Soul z powrotem do wody. Rubber Soul błaga o litość, gdy Jotaro zaczyna go wykańczać gradem ciosów Star Platinum.[17]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
Show AllEnglishJapaneseRomaji
 • Rero rero rero rero rero rero rero rero rero rero rero rero rero rero rero rero rero rero... (レロレロレロレロレロレロレロレロレロレロレロレロレロレロレロレロレロレロ...)
  —Rubber Soul, przebrany za Kakyoina, liżący wiśnię, Chapter 137: Yellow Temperance, Part 2
 • Co masz na myśli "Ora"!? Po prostu przetrawię cię do gówna!
  —Rubber Soul, Chapter 137: Yellow Temperance, Part 2
 • CZY TY ROZUMIESZZZZZZ!? (ドゥーユーアンダスタンンンンドゥ!)
  —Rubber Soul, Chapter 138: Yellow Temperance, Part 3

Tworzenie i rozwój

Rubber Soul nie otrzymał właściwej nazwy aż do kilku lat po publikacji części 3, gdzie został ujawniony w zaktualizowanej wersji Heritage for the Future z 1999 roku i ostatecznie udokumentowany w JOJO A-GO!GO!.

Gry wideo

JoJo RPG (SFC)

In the game, Rubber Soul instead briefly imitates Devo the Cursed and battles the player's group on a hotel rooftop.

Capcom Fighters (Various)

Rubber Soul.gif

Rubber Soul or Robber Soul in the English localization, appears as a playable character in the Capcom games. He was added to Heritage for the Future as a secret unlockable character.


RSoulVsA.png
RSoulVsB.png
RSoulVsC.png
RSoulVsStand.png
RSoulVsStart.png
Movelist
Unique Attack (特殊技)
Yellow Temperance
ハイエロフェイク
S.png (Attack will change based on the direction held)
Special Move (必殺技)
Divide
ヘドブチ吐きなッ!
(Qcf).png + A1.png
Trap
食ってやるッ!
(Qcb).png + A1.png
Invincible
弱点はないッ!
(Qcb).png + S.png
Super Combo (スーパーコンボ)
I'll Turn You Into Jam
ジャムにしてくれるぜェ
(Qcf).png + A2.png
Coconut Backbreaker
ココナッツバックブリーカー
(360).png + A1.pngStardust Shooters (Android/iOS)

Rubber Soul appears as one of the several Part 3 characters who possess a Metal Striker. His Finish Move has Yellow Temperance envelope the target Striker, melting them.

Diamond Records (Android/iOS)

DR 3 RubberSoul.png

Rubber Soul (ラバーソール, Rabā Sōru) appears in Diamond Records as a playable character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has a variety unlockable statues under the 'Fighting Spirit' and 'Solitary' types, ranging from 3 stars to 5 stars. Rubber Soul's moveset in both game modes is comprised of various attacks inspired by the anime, using his stand Yellow Temperance. Most of his attacks deal damage over time to opponents.

RubberSoulDR.png
DRFightingSpirit.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName5.png
Rubber Soul
Moveset
DRAtk.png
Rubber Soul's basic attack string is a combination of up to five various strikes. In Tactical Battle, this is cut down to only three hits.
DRSkill11.png
Rubber Soul uses Yellow Temperance to strike opponents.
DRSkill29.png
Rubber Soul shoots a blob of Yellow Temperance as a projectile. (Unlockable)
DRSP12.png
(Counter) Rubber Soul wraps Yellow Temperance around himself. When hit by opponents, he still receives the damage but the opponent who hit him will be affected by a damage over time effect.
DRSP29.png
Rubber Soul stomps the ground, propelling a small blob of Yellow Temperance at opponents. (Unlockable)
DRSP11.png
Rubber Soul uses Yellow Temperance to create a massive blockade that damages opponents who come in contact with it. This attack replaces SP Skill 1 in Rubber Soul's 3 star statue.
DRSP40.png
Rubber Soul unleashes Yellow Temperance all around him, stretching out across a wide area. In Tactical Battle, this damages all opponents present on the stage.


JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

Main article: JoJo's Pitter-Patter Pop! ★ Rubber Soul
PPPCharNameBG.png
Rubber Soul
RubberSoulPPP.png
YellowPPP.png
RubberSoulStandPPP.png
YellowPPP.png
PPPVerBG.png
Power-Absorbing Armor ver.
RubberSoulPPPFull.png
Rarity: PPPGR.png
Max Power: 1797 (Lvl 50) / 3087 (Lvl 80)
Release Date: December 11, 2020
Skill: Yellow Temperance
PPPSkill4.png
Erases the center area and replaces random panels into Rubber Soul panels. The number of replaced panels increases by twice the number of Block panels and partner panels erased. The maximum number of changed panels depends on Skill Level.
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 1
# of Replaced Panels: 10
Cooldown: 85
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 2
# of Replaced Panels: 14
Cooldown: 85
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 3
# of Replaced Panels: 14
Cooldown: 80
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 4
# of Replaced Panels: 18
Cooldown: 80
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 5
# of Replaced Panels: 18
Cooldown: 70
Stickers
Rubber Soul
Type: EX
Availability: Awakening
Date: December 11, 2020 - September 2, 2021

Power-Absorbing Armor Ver.
PPPStickerRubberSoulEX.png
Cost: 0
Every time Skill is used twice, changes 2 random panels into Intensified panels.


Galeria

Ciekawostki

 • Zlokalizowana nazwa Steely Dana pierwotnie brzmiała "Rubber Soul", po albumie Beatlesów. Jednakże, ponieważ Rubber Soul został przekazany innemu użytkownikowi Standa, został później zmieniony na "Dan of Steel". Jest to gra słów na temat popularnego pseudonimu związanego z Supermanem, "Man of Steel", a także dosłowne tłumaczenie kanji jego imienia, "Hagane-iri no Dan" (鋼入りのダン).

Przypisy

 1. Justice - Vol.3 "Shueisha Jump Remix Stardust Crusaders Edition" P70-71 The Secret of JOJO Characters
 2. https://twitter.com/RayChase/status/882129177310183424
 3. Chapter 138: Yellow Temperance, Part 3 str.4.
 4. Chapter 136: Yellow Temperance, Part 1 str.16
 5. Chapter 138: Yellow Temperance, Part 3 str.11.
 6. Chapter 137: Yellow Temperance, Part 2 str.5.
 7. Chapter 137: Yellow Temperance, Part 2 str.10.
 8. Chapter 137: Yellow Temperance, Part 2 str.15.
 9. Chapter 139: Yellow Temperance, Part 4 str.3-5.
 10. Chapter 139: Yellow Temperance, Part 4 str.15.
 11. Chapter 139: Yellow Temperance, Part 4 str.3.
 12. Chapter 137: Yellow Temperance, Part 2 str.11.
 13. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104
 14. Chapter 136: Yellow Temperance, Part 1
 15. Chapter 137: Yellow Temperance, Part 2
 16. Chapter 138: Yellow Temperance, Part 3
 17. Chapter 139: Yellow Temperance, Part 4

Nawigacja w witrynie

Inne języki: