Boingo

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Przepowiednie mojego Standa Thotzawsze poprawne!

Boingo (ボインゴ) jest powracającym trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders. Wprowadzony w fabule "'Khnum' Oingo and 'Tohth Boingo", pojawia się ponownie podczas fabuły "Hol Horse and Boingo".

Boingo jest młodym użytkownikiem Standa, który dzierży przepowiadający komiks, Thot z 9 Egipskich Bogów Chwały. Próbuje zamordować Grupę Joestar w Egipcie wraz ze swoim starszym bratem Oingo, a później łączy siły z Hol Horse'em, aby wypełnić swoją misję.

Boingo także pojawia się jako główny sojusznik w spin-offie mangi Crazy Diamond's Demonic Heartbreak i noweli Crazy Heartbreakers.

Wygląd

Boingo to niskie dziecko o dużych oczach, długich ustach i wysokich, kręconych włosach. Nosi tylną przyłbicę, która pozostawia kilka długich, ale cienkich grzywek wiszących nad jego twarzą. Jego strój składa się z kilku warstw: rozpiętego płaszcza, który rozciąga się za kolana z ciemnymi krótkimi rękawami i odwróconym kołnierzykiem, koszuli z długim rękawem, workowatych spodni, ciemnych szortów i butów. W anime rękawy jego płaszcza są tego samego koloru co tułów i nie ma szortów na spodniach.

W spin-offie Crazy Diamond's Demonic Heartbreak, którego akcja rozgrywa się w 1999 roku, Boingo zachował swój strój i niski wzrost, ale okazuje się, że ma słaby zarost.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarno-niebieskie pasemka)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Niebiesko-białe ubrania, brązowa kurtka, szare buty i złota czapka)
Skóra(Opalona)
Włosy(Czarno-szare pasemka)
Ubiór(Brązowy strój)
Skóra(Opalona)
Włosy(Ciemnobrązowe)
Oczy(Ciemnofioletowe)
Ubiór
(Żółta koszula, zielona kurtka, niebieskie dżinsy, brązowo-białe buty, pomarańczowa i żółta czapka)

Osobowość

Boingo jest bardzo nieśmiałym chłopcem

Jako młody chłopak Boingo jest bardzo zamknięty w sobie i nieśmiały. Woli działać jako wsparcie dla swoich towarzyszy, pokazując przepowiednie swojego Thota, niż bezpośrednio podejmując działania. Czuje się komfortowo tylko w towarzystwie swojego brata, Oingo, trzymając się blisko niego i czując się samotny, gdy jest z dala od niego.[3][4] Jego więź z bratem jest na tyle głęboka, że obiecuje zemścić się za porażkę Oingo, co powoduje, że Oingo płacze.[5] Jest chętny do interakcji z życzliwymi nieznajomymi, ale woli milczeć.[3] Z bardziej niegrzecznymi nieznajomymi, takimi jak Hol Horse, ukrywa się i często jąka się w swojej mowie.[4][6]

Pomimo swojej typowej powściągliwej natury, jest absolutnie pewny przewidywań swojego Standa, często zapewniając, że są one "w stu procentach, absolutnie poprawne".[4] Znajduje nawet radość w nieomylności swojego Standa, wydając dziwaczny, głośny śmiech na samą myśl o tym.[7]

Chociaż wydaje się normalnym chłopcem, Boingo ma nieco mroczną osobowość. Śmieje się na myśl o śmierci grupy Joestar[7] i nie ma skrupułów, gdy jego brat uderza kogoś, kogo twarz jest dla nich irytująca i kradnie jego portfel.[8] Dalej pokazuje swoją brutalną stronę, gdy przysięga zemstę i zabić Jotaro i jego towarzyszy samemu.[5]

Po porażce Hol Horse'a, Boingo zmienia osobowość i zaczyna wierzyć, że zemsta nie ma sensu. Postanawia zapomnieć o Jotaro i wykorzystać swoje przepowiednie tylko po to, by pomóc ludziom w przyszłości, wierząc, że przyniesie to prawdziwe szczęście jemu i jego bratu. Ten optymizm jest jednak krótkotrwały, ponieważ zirytowany Iggy rzuca się na niego, wysyłając go do szpitala i z powrotem do jego starego, nieśmiałego ja.[9]


Poniższa informacja pochodzi z Crazy Diamond's Demonic Heartbreak, lub jej adaptacji noweli Crazy Heartbreakers, które nie zostały napisane przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

W spin-offie Crazy Diamond's Demonic Heartbreak, Boingo wydaje się być w dużej mierze tym samym wycofanym człowiekiem, którym był w dzieciństwie. Wydaje się, że przyjaźni się z Mariah, gdy atakuje Hol Horse'a, aby pomścić Boingo za to, że został wykorzystany. Sam Boingo wydaje się nie lubić Hol Horse'a i prosi go, aby nigdy więcej nie angażował się z nim po wypełnieniu misji znalezienia zaginionej papugi.[10] Pokazano również, że Boingo nadal głęboko boi się DIO i nawet samo wspomnienie go wywołuje u niego dreszcze.[11]


Koniec sekcji niekanonicznej.

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Thot

Thot to komiksowy Stand, którego kapryśna historia okresowo aktualizuje się, aby przewidzieć bliską przyszłość ze 100% dokładnością.

Thot (トト神)Link do tej sekcji
TohthMangaAv.png
Umiejętność
Przewidywanie Przyszłości
MOC
E
PRD
E
ZAS
E
WYT
A
PRC
E
ROZ
E

Historia

Stardust Crusaders (1989)

Pierwszy występ Boingo

Boingo po raz pierwszy czyta komiks Thot, a następnie spotyka przyjaznego artystę komiksowego, który oferuje mu zakup. Jednak Oingo utrzymuje, że książka nie jest na sprzedaż i grozi artyście komiksowemu, żeby trzymał się z dala od Boingo. Następnie czyta komiks i postanawia poczekać cztery godziny na następny autobus, aby uniknąć wypadku, który przewidział Thot. Bracia zaglądają do Thota w poszukiwaniu kolejnej przepowiedni i zdają sobie sprawę, że mają na celu zatrucie herbaty grupy Joestar. Boingo pozostaje w cieniu i jest świadkiem przygotowań Oingo do wypełnienia przepowiedni. W tym samym czasie Jean Pierre Polnareff pozwala na upadek papierosa, który wskazuje na ich restaurację.

Początkowo grupa postanawia zamówić herbatę, ale podejrzliwy Joseph Joestar postanawia zamówić nieotwartą colę. Wydaje się, że początkowo zapobiega to zatruciu napoju przez Oingo, ale wściekły klient reaguje na ciepłą colę, którą mu serwowano, powodując, że grupa Joestar zamawia herbatę, którą Oingo z powodzeniem zatruwa. Jednak tuż po tym, jak grupa ma zamiar wypić herbatę, Iggy zjada ciasto innego klienta i powoduje, że grupa Joestar porzuca herbatę, aby zająć się Iggy'm i opuszcza sklep, co denerwuje Oingo i Boingo. Ostatecznie, zgodnie z przepowiednią Thota, Oingo uderza kujona wyglądającego nieznajomego i straszy go, by upuścił portfel, dając im pieniądze i tymczasowo uspokajając ich za ich porażkę.

Pierwsze wycofanie Boingo

Zgodnie z kolejną przepowiednią Thota, Oingo próbuje zmusić Jotaro do zjedzenia bomby, która wyglądała jak pomarańcza. Jednak Joseph i Polnareff wracają, a Oingo jest zmuszony przebrać się za Jotaro, aby zapobiec atakowi na niego. Przebranie obraca się przeciwko niemu i Oingo zostaje wciągnięty do tego samego samochodu, w którym umieścił bombę. Boingo jest zszokowany po odkryciu prawdziwego znaczenia przepowiedni Thota, że Oingo jest tym, który padnie ofiarą bomby z twarzą Jotaro i mentalnie błaga swojego brata, aby zmienił się, aby ich zamierzona interpretacja przepowiedni się spełniła. Niezależnie od tego, Oingo przypadkowo nadepnął na bombę, którą podłożył, powodując jej wybuch i rozszczepienie twarzy na dwie części. Boingo przybywa i postanawia samodzielnie pokonać grupę Joestar, powodując, że Oingo staje się dumny z rozwoju swojego młodszego brata. Jednak mężczyzna, którego Oingo zaatakował wcześniej, wraca z innymi bandytami, którzy pobili dwóch braci i wysłali ich do szpitala. Tymczasem prawdziwy Jotaro wraca z wizyty w szpitalu i, będąc spragnionym, wybiera pomarańczę do jedzenia.

Boingo zostaje porwany przez Hol Horse'a, który później łączy siły z Boingo, aby pomścić Oingo

Po wyjściu ze szpitala, Boingo łączy siły z Hol Horse, aby pomścić swojego brata (choć dopiero po tym, jak Hol Horse musiał uciec się do porwania Boingo). Boingo, ukrywając się pod skrzynią podczas większości asystowanego ataku Hol Horse'a, demonstruje rozmiar mocy Tohtha, pokazując kolejną przepowiednię: że Hol Horse kopnie kobietę, a kobieta będzie wdzięczna i da mu pieniądze. Hol Horse jest sceptyczny, ale okazuje się to prawdą, gdy widzi kobietę przechodzącą obok niego i, kierując się możliwością, że przepowiednia jest prawdziwa, biegnie i kopie kobietę w plecy, i dowiaduje się, że zabił śmiertelnego skorpiona na plecach kobiety i otrzymał zapłatę za uratowanie jej życia.

Następnie obaj próbują podążać za następną przepowiednią, w której Hol Horse wystawia palce do nosa Polnareffa, a reszta grupy Joestar zostaje potrącona przez ciężarówkę. Hol Horse, sceptycznie nastawiony do wyniku, ale mimo to chętny do kontynuowania, wkłada palce do nosa Polnareffa. Następnie uruchamiana jest seria zdarzeń, które prowadzą do potrącenia grupy Joestar przez ciężarówkę.

Boingo ostatecznie wycofany

Boingo ma teraz pełne zaufanie Hol Horse'a i kieruje Horse'em, aby poprowadził swoje kule przez serię rur. Jednak zegarek Hol Horse'a został wyłączony o kilka minut, gdy skierowano go do strzelania w południe, a kule zapętliły się i przebiły przez przedstawione na stronach komiksu, aby trafić go.

Później Boingo rozważa użycie swoich mocy, aby poprawić życie innych i odsuwa na bok swoją kryjówkę, ale skrzynia przypadkowo trafia Iggy'ego, a Boingo zostaje zaatakowany przez psa i staje się jeszcze bardziej zamknięty w sobie niż wcześniej. Thot mówi następnie, że gdyby tak łatwo było zmienić ich postępowanie, nie byłoby złych ludzi na świecie.

Spin-Offy

Oingo Boingo Brothers Adventure

Pracownik z Shueisha był na wakacjach w Egipcie, kiedy spotkał Boingo, który dał mu książkę "The Oingo Boingo Brothers' Great Adventure", na wpół siłą ją fotografując i publikując ją ot tak. Rohan Kishibe komplementuje książkę i słyszy szczegóły na jej temat od redaktora, Mr. O, stopniowo zmieniając swoją opinię na jej temat i zauważając, że nie ma większego artysty mangi niż on.

OVER HEAVEN

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

DIO, uznając zdolność Boingo za jedną z najbardziej interesujących wśród swoich agentów, pyta go z ciekawości, co by zrobił, gdyby Thot przepowiedział nieuniknioną tragedię. Drżąc i jąkając się, ale z silną wolą, Boingo odpowiada, że przepowiednia dałaby mu szansę na przygotowanie się. Będąc pod wrażeniem jego odpowiedzi, DIO czuje się zainspirowany tym pomysłem. Później stanie się to podstawą jego planu osiągnięcia nieba.[13]

Crazy Diamond's Demonic Heartbreak

Boingo z Mariah
Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Pokazano, że po tym, jak Boingo i Hol Horse zostali pokonani i przewiezieni do szpitala, obaj obudzili się wieczorem DIO walczyli z Jotaro. Zakładając, że DIO musi być zajęty walką z Grupą Joestar, skorzystali z okazji, aby uciec, zanim DIO zdąży zabić ich za ich niepowodzenia. Biegnąc ulicami Kairu, Hol Horse i Boingo zobaczyli Emerald Splash Hierophanta Green strzelający do zegara i byli świadkami ostatnich chwil Kakyoina.[14]

Po klęsce DIO, Fundacja Speedwagona poinformowała Boingo i innych agentów DIO o wszystkich jego złych czynach i pozostawiła ich na pastwę. Dziesięć lat po wydarzeniach z Stardust Crusaders, Boingo nadal pozostaje z Oingo. Od tego czasu nie urósł dużo wyżej, ale teraz ma zarost na brodzie. W marcu 1999 roku Oingo i Boingo załadowali się za darmo w domu Mariah i Kenny'ego G. Thot Boingo przewiduje, że będzie musiał ponownie współpracować z Hol Horse, aby znaleźć papugę, choć nadal nienawidzi kowboja.

Boingo spotyka Hol Horse'a w kryjówce i chociaż niechętnie pogodził się z przepowiedniami Thota, Boingo prosi Hol Horse'a, aby nigdy później się z nim nie angażował, chociaż Hol Horse jest w większości zdezorientowany. Boingo i Hol Horse konsultują się z Tohthem, aby przewidzieć ich ścieżkę i widzą, że muszą udać się do Morioh w Japonii. Po przybyciu na miejsce, Boingo porzuca Tohtha i gubi się w poszukiwaniu go. Ryoko Kakyoin znajduje jego komiks leżący na ziemi.[10]

Boingo ukrywa się na posterunku policji

Boingo później udaje się na posterunek policji Budogaoka. Gdy chowa się pod biurkiem, Ryohei Higashikata próbuje wyciągnąć do niego rękę. Ryohei pyta, jak się zgubił, a Boingo mamrocze w odpowiedzi, chociaż Ryohei udaje mu się go zrozumieć. Ryohei dowiaduje się o tym, co stało się z Boingo, gdy tylko przybył do Japonii. Boingo wraca myślami do ostatnich stron, które przeczytał w Thot. Jego Stand dziękował mu za przeczytanie i bycie fanem numer jeden komiksu, ale jak przepowiedział los, musi rozstać się z książką na jakiś czas. Thot wspomniał również, że Boingo musi sam wyrzucić książkę po zdobyciu pewności siebie, aby ukończyć bycie podwładnym DIO. Boingo mówi, że chociaż sam zdecydowanie go nie wyrzucił, przewidywania książki nie mogą się zmienić. Mówi także Ryohei, że książka nie jest tak naprawdę jego i po prostu się nią opiekuje. Ryohei prosi swojego współpracownika, Karaiyę, aby bezpiecznie sprowadził Boingo do hotelu na wypadek, gdyby Hol Horse go tam szukał.[15]

W hotelu Boingo zastanawia się nad swoją sytuacją, wspominając swoje dzieciństwo i to, jak Thot był z nim, odkąd pamięta. Nawet jeśli jego ojciec sprzedał ją za pieniądze za picie, książka pojawiłaby się ponownie u jego boku. Chociaż DIO i Enya uważali to za jego zdolność Standa, Boingo faktycznie uważa, że na tym świecie jest "Thot", który wybrał go do pilnowania tej książki. Boingo spodziewa się, że książka do niego wróci, ale wciąż jest niesamowicie zdenerwowany. Nawet po tym, jak Thot powiedział mu, że "ukończył bycie podwładnym DIO", Boingo nadal boi się wampira. Zastanawia się, czy książka próbowała uwolnić go od klątwy DIO i czy obecny użytkownik nie będzie zaangażowany w koniec przepowiedni. Boingo chce się wydostać, aby odzyskać Thota, ale nie jest w stanie otworzyć drzwi.[11] Tymczasem Josuke i Hol Horse udaje się powstrzymać człowieka o imieniu Koji Kiyohara, który najwyraźniej użył Pet Sounds do wywołania różnych szaleństw w całym mieście.

Później Hol Horse i Boingo spotykają się z Ryoheiem i Josuke. Ryohei opowiada Hol Horse'owi i Boingo o tym, co stało się z Kojim Kiyoharą po tym, jak został aresztowany. Zbadali dom Kiyohary i znaleźli filmy, na których strzela do zwierząt, więc planują przeprowadzić na nim ocenę psychologiczną. Co więcej, niektóre ofiary nadal nie odzyskały przytomności po incydencie, prawdopodobnie z powodu szoku. Hol Horse dziękuje Ryohei za informacje i liczby, które powinni szukać w komiksie Boingo. Mówi Boingo, aby pozostał w swoim pokoju hotelowym, dopóki wszystko nie zostanie rozwiązane. Po ich wyjściu Ryohei sugeruje, że Boingo powinien spróbować poszukać książki na własną rękę, ponieważ jest to coś, co ceni. Boingo docenia jego rady. Josuke jest ciekawy, dlaczego Boingo jest tak zdesperowany, aby odzyskać swoją mangę, zamiast po prostu kupić inną. Patrzy na rysunek książki i nagle uświadamia sobie, gdzie mógł ją wcześniej widzieć. Josuke mówi Hol Horse'owi, że spotka się z nim później w hotelu i wyjeżdża sam.[16]

Jednak Boingo wkrótce spotyka Kazuki Karaiyę, policjanta, który jest również prawdziwym mózgiem chaosu spowodowanego przez Pet Sounds. Karaiya nokautuje Boingo i zabiera go ze sobą. Później Karaiya również znajduje Thota na ulicy, pozostawionego przez Ryoko Kakyoin.[17] Karaiya również chwyta Ryoko i zakłada jej ubrania na Boingo, aby użyć go jako przynęty, umieszczając go w wieży, aby Josuke mógł go znaleźć. Josuke używa swojego Standa, aby zawiązać wokół niego linę i chwyta go w ramiona i dopiero wtedy odkrywa sztuczkę.

Pet Sounds aktywuje swój Stand i oddaje Josuke i Boingo pod kontrolę. Nagle wydaje się, że są w Egipcie. Josuke jest zaskoczony, ponieważ myślał, że jego pierwsza zagraniczna podróż odbędzie się gdzieś na Guam lub Hawajach. Wskazuje również, że zdolność papugi do odtwarzania swoich doświadczeń staje się coraz bardziej realistyczna i może być silniejsza, ponieważ Pet Sounds jest bliżej nich niż wcześniej. Josuke nadal słyszy głos DIO i jest przerażony. Kiedy Josuke i Boingo odwracają się, widzą DIO z Pet Sounds na ramieniu. Pet Sounds odtwarza wspomnienie, kiedy jego pierwotny właściciel został zamordowany; DIO nakazał Pet Shopowi zabić swojego właściciela za próbę ucieczki. Podobnie jak wspomnienie, Pet Shop strzela lodowymi kolcami w Josuke i Boingo.[14] Pomimo tego, że są iluzjami, nadal mogą odczuwać ból. Josuke sprawdza, gdzie Boingo został trafiony soplem lodu i żałuje, że jego Stand nie może wyleczyć obrażeń, które nie są prawdziwe. Nagle Josuke i Boingo zostają przesiąknięci benzyną. Boingo zastanawia się, czy to jest potęga The World, skoro ich sytuacja nagle się zmieniła. Pet Shop leci za nimi i upuszcza zapaloną zapałkę. Gdy tylko uderza w ziemię, Josuke i Boingo stają w płomieniach. Pet Shop następnie wystrzeliwuje grad sopli lodu, aby ugasić część ognia, ratując ich. Boingo zastanawia się, dlaczego im pomógł, ale Josuke rozumie, że ptak po prostu bawi się swoją ofiarą. Jest wystarczająco zimno, aby ich ciała i benzyna zamarzały, ale gdy tylko lód się roztopi, zostaną spaleni śmierć. Nie ma też możliwości ucieczki, ponieważ otacza ich krąg ognia. Boingo zastanawia się, czy przepowiednia Thota o zakończeniu jako podwładny DIO oznaczała, że umrze tutaj. Zaczyna płakać i obwinia się za zaangażowanie Josuke, ale Josuke pociesza go i wymyśla plan. Ignoruje atak i pozwala, by ogień ich spalił, podczas gdy Boingo martwi się, że umrą. Chociaż wydaje się, że ich ciała zostały spalone, Boingo nagle budzi się kaszląc na ziemi. Josuke ujawnia, że użył swojego Standa, aby lina Boingo owinęła się wokół ich szyi tuż przed tym, jak zostali zabici w iluzji. Brak przepływu krwi do ich mózgów zszokował ich z powrotem do rzeczywistości, niwelując efekty iluzji.[18]

Boingo i Joseph na krótko spotykają Hol Horse'a, ale zostaje on pozostawiony, gdy Hol Horse i Josuke ścigają Petsounda i Ryoko. Ostatecznie oba problemy zostają rozwiązane, a bohaterowie zbierają się.[19]

Później Boingo zagląda na posterunek policji, chcąc wcześniej podziękować Ryoheiowi za pomoc. Jednak Ryohei pojawia się za nim i jest szczęśliwy, że Boingo odzyskał swoją książkę. Ryohei martwi się, czy Josuke nie sprawił Boingo kłopotów swoim hałaśliwym, ale Boingo uważa, że jest to jedna z dobrych cech Josuke. Ryohei czuje ulgę, gdy to słyszy, a Boingo ma nadzieję, że wszyscy inni też kiedyś zrozumieją Josuke. Upuszcza książkę w połowie przemówienia, odsłaniając nowe strony. Thot mówi Boingo, że chęć podziękowania Ryohei jest dowodem na to, że bardzo się rozwinął. Jest to jednak jedyna szansa, ponieważ Ryohei wkrótce umrze po wypiciu butelki rumu. Boingo jest zszokowany po przeczytaniu książki, więc Ryohei bierze dla niego książkę. Ryohei mówi, że tak naprawdę nie rozumie, co to powiedziało, ale mógł powiedzieć, że to było o nim. Wyraz twarzy Boingo sprawia, że wierzy, że to nie tylko kiepski żart. Hol Horse znajduje Boingo na stacji, a także dziękuje Ryoheiowi, po czym odciąga Boingo, aby mogli pomóc Oingo poradzić sobie z jego windykatorami w Egipcie.[20]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
Show AllEnglishJapaneseRomaji
 • N-Nie! Mój Boski Thot jeszcze nie przegrał. S-Sam ich z-zabiję!
 • Ah... Nowa strona... się pojawiła... (あ…新しいページが…………あらわれた……ゾ)
 • Przepowiednie mojego Standa, boga ksiąg Thot, są zawsze poprawne! (ぼくの「スタンド」「書物の神トト」の予言は必ずあたる)
 • Ukeh, ukeh, ukekoh, ukokeh. (ウケッ ウケッ ウケコッ ウコケ)
  —Boingo's laugh, Chapter 190: "Khnum" Oingo and "Tohth" Boingo, Part 2
 • Absolutnie! Sto procent... Tak. (絶!!…対!ひゃくパーセントです ハイ)
  —Boingo, Chapter 217: Hol Horse and Boingo, Part 1
 • To przeznaczenie. Tak! Przewidywania są absolutne. (運命なんです ハイ 予知は絶対です)
  —Boingo, Chapter 219: Hol Horse and Boingo, Part 3
 • DIO i jego sojusznicy myśleli, że komiks to moja zdolność Standa... ale zdecydowanie tak nie jest. Myślę, że na tym świecie naprawdę istnieje "Thot"... I musiał wybrać mnie, żebym czuwał nad tą książką.

Gry wideo

JoJo's Bizarre Adventure (SFC)

Oingo and Boingo are reduced to a supporting role in the game, and they don't use their respective Stands at all. Since Boingo doesn't appear as an enemy, he no longer forms a partnership with Hol Horse.

Bijatyki Capcom (PS1/DC/Arcade)

HolHorse&BoingoHeritage.gif

JoJo's Venture & Heritage for the Future

Boingo appears as part of Hol Horse's moveset, and briefly within Hol Horse's Story Mode in cut-scenes to setup their partnership.

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

With the addition of Super Story Mode, Boingo or Voing in the English localization, appears alongside his older brother Oingo as a Mini Game. His fight is simply a "quick time event" mini-game, where the player must perform the correct moves to follow Tohth's prediction. Though unfortunately for Oingo, following the predictions means his own defeat after the orange-bomb-contraption-thing explodes in his own face.

Boingo is also part of Book Mode, standing alongside Oingo on the first page.


Diamond Records (Android/iOS)

DR 3 Boingo.png

Boingo (ボインゴ) appears in Diamond Records as an assist character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has one 'Courage' type statue. Like all assist characters, when the active assists link together, his assist ability may provide extra effects (Action Battle mode only).

BoingoDR.png
DRCourage.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName4.png
Boingo
Moveset
DRSP10.png
(Assist Ability) Boingo climbs out from under a box reading from Thoth. Thoth's prediction shows an incoming truck, which then comes true as a truck appears and rams through opponents.


JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Boingo
BoingoPPP.png
PinkPPP.png
BoingoStandPPP.png
PinkPPP.png
PPPVerBG.png
Future-Predicting Comic ver.
未来を予知するマンガ ver.
BoingoPPPFull.png
Rarity: PPPGR.png
Max Power: 1601 (Lvl 50) / 2771 (Lvl 80)
Release Date: August 19, 2019
Skill: Tohth
PPPSkill2.png
Replaces random panels with Book panels. Book panels erase 5 panels in a cross shape when tapped. If they're not tapped after a certain period of time, they will be replaced with Block panels.
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 1
# of Replaced Panels: 2
Cooldown: 85
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 2
# of Replaced Panels: 3
Cooldown: 85
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 3
# of Replaced Panels: 3
Cooldown: 80
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 4
# of Replaced Panels: 4
Cooldown: 80
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 5
# of Replaced Panels: 4
Cooldown: 75
Stickers
Boingo
Type: EX
Availability: Awakening
Date: January 15, 2021 - September 2, 2021

Future-Predicting Comic ver.
PPPStickerBoingoEX.png
Cost: 0
For every 16 Block panels erased, doubles the probability of Partner panels appearing for 15 seconds.
Manga Sun
Type: Decoration
Availability: Decoration Sticker Shop (400 deco ink)
Date: September 25, 2020 - September 2, 2021

Deco
PPPDecoStickerMangaSun.png
Cost: 0
No effect.


Monster Strike (Android/iOS)

Oingo & Boingo were obtainable for a limited time as a collaboration character in the mobile game Monster Strike.

MS Oingo & Boingo.png
Oingo & Boingo
オインゴ&ボインゴ
Sling Type: Bounce
Element: WoodIcon.png
Rarity: 5★
No. 7348
MS Oingo & Boingo Chibi.png
HP
19,730
ATK
19,729
SPD
260.23
Race
Demi-human
Obtain
Ability
Minesweeper M
Strike Shot: "We're Really Invincible"
Increases Speed. (12 Turns)
Bump Combo
Copy (Copies an ally's bump combo.)
MS Oingo & Boingo Evolution.png
Vision of the Gods Khnum & Tohth, Oingo & Boingo
クヌム神・トト神の暗示 オインゴ&ボインゴ
Sling Type: Bounce
Element: WoodIcon.png
Rarity: 6★ (Evolution)
No. 7349
MS Oingo & Boingo Evolution Chibi.png
HP
19,571 (+3,900)
ATK
16,967 (+5,800)
SPD
260.23 (+92.65)
Race
Demi-human
Obtain
Evolution
Ability
Minesweeper M / Null Wind
Strike Shot: "Khnum"
Increases Speed and Strength & throws an orange bomb at the first contacted enemy after movement. (12 Turns)
Bump Combo
Copy (Copies an ally's bump combo.)


All-Star Battle R (Różne)

Unlock Condition: Win in the Jean Pierre Polnareff vs. Vanilla Ice All-Star Battle Mode Boss Battle
ASBR Guide Chara OingoBoingo.png

Zenyatta's Stand is Khnum, while Mondatta's Stand is Thoth. The pair oppose the Joestars, but Zenyatta is retired after destroying himself. Mondatta later joins forces with Hol Horse, but is retired after Iggy mauls him.

第3部『スターダストクルセイダース』の登場人物。オインゴは『クヌム神』、ボインゴは『トト神』のスタンド使い。兄弟でコンビを組んでジョースター一行を襲うが自滅し、再起不能(リタイヤ)になる。弟のボインゴは兄がいないと何もできないほど内気な性格だったが、後にホル・ホースとコンビを組み、一行を再び襲う。しかし失敗し、イギーに噛みつかれて再起不能(リタイヤ)となる。
ASBR Guide Chara OingoBoingo.png

Oingo & Boingo, localized as "Zenyatta & Mondatta" in international releases of the game, appear in All-Star Battle R as the duo guide character for the Shop & Gallery Mode's Art Viewer (アートビューア, Āto Byūa).

Quote.png Dialogue
Show AllEnglishJapaneseRomaji
 • Yo, I'm Oingo! I'm here to help you get your art on! (オレの名はオインゴ。 ここでは『絵』を見せてやる)
  —Oingo, entering the Art Viewer
 • We're the Oingo Boingo Brothers! Our cards are Tohth, God of Reading, and Khnum, God of Life! (おれたちのカードは書物の神「トト」、 創造の神「クヌム」! オインゴ ボインゴ兄 弟(ブラザーズ))
  —Oingo, entering the Art Viewer
 • I'm, er... Boingo. I, er... I'm supposed to be showing you some pictures, I guess. (ぼく…ボインゴ。こ…ここは…… 『絵』を見れます…ハイ)
  —Boingo, entering the Art Viewer
 • Right. (おう)
  —Oingo, opening an image
 • This one? (こいつか)
  —Oingo, opening an image
 • Uh-huh... (うう…)
  —Boingo, opening an image
 • O-Okay... (は…はい…)
  —Boingo, opening an image
 • Hmph... (ふん…)
  —Oingo, exiting an image
 • Hmm... (むう…)
  —Oingo, exiting an image
 • What? (え?)
  —Boingo, exiting an image
 • That's the end of that, then... (戻り…ます…)
  —Boingo, exiting an image
 • Ain't no one gonna beat us, right bro? (弟よ。おれたちは無敵の兄弟だなっ)
  —Oingo, exiting the Art Viewer
 • Keh-heh-heh! (ウクックックッ)
  —Oingo, exiting the Art Viewer
 • My Stand, Tohth, God of reading, sees all! (ぼくの「スタンド」「書物の神トト」の予言は必ずあたる)
  —Boingo, exiting the Art Viewer
 • Hip hip hooray! (ウケッ、ウケッ、ウケコッ、ウコケ)
  —Boingo, exiting the Art Viewer

Both characters also have their own respective Tag Lines (プレイヤーカード名言, Pureiyā Kādo Meigen). Oingo's is unlocked by completing ASBR Secret Mission.png 90 Secret Missions in All-Star Battle Mode, whereas Boingo's unlocks at ASBR Secret Mission.png 100.

Quote.png Medal Speech.png Tag Lines
Show AllEnglishJapaneseRomaji
 • We're the Oingo Boingo Brothers! Our cards are Tohth, God of Reading, and Khnum, God of Life! (おれたちのカードは書物の神「トト」、創造の神「クヌム」! オインゴ ボインゴ兄弟(ブラザーズ))
 • Ain't no one gonna beat us, right bro? (弟よ。おれたちは無敵の兄弟だなっ)
 • Good idea! (グッドアイデア~ッ)

Quote.png Medal Speech.png Tag Lines
Show AllEnglishJapaneseRomaji
 • Ab-so-lute-ly, one-hundred per-cent, YES! (絶!! …対! ひゃくパーセントです、ハイ)
 • A new page is appearing... look! (あ…新しいページが…………あらわれた……ゾ)
 • My Stand, Tohth, God of Reading, sees all! (ぼくの「スタンド」「書物の神トト」の予言は必ずあたる)
 • Hip hip hooray! (ウケッ、ウケッ、ウケコッ、ウコケ)
 • Yup, it's fate alright. The book never lies! (運命なんです、ハイ。予知は絶対です)


Galeria

Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: