GrandGuerrilla

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

GrandGuerrilla to polski animator, który ma na koncie pracę nad telewizyjną adaptacją JoJo's Bizarre Adventure autorstwa David Production. Pracował jako główny reżyser animacji i drugi kluczowy animator piątego sezonu, Stone Ocean.[1]

Inne serie, nad którymi pracował GrandGuerrilla, to Chainsaw Man, One Piece, Urusei Yatsura, UniteUp! i Dead Mount Death Play.

Biografia

GrandGuerrilla urodził się w Polsce. Rysował od dzieciństwa, początkowo rysując rekonstrukcje przedmiotów przed sobą.[1] Uważa, że to starsze hobby mogło być jednym z powodów, dla których chciał pracować nad JoJo's Bizarre Adventure: The Animation. Ponadto GrandGuerilla lubi również aktorstwo, śpiew, reżyserię, komiksy i wiele innych.

Początkowo chciał skupić się na przełomie w swojej osobistej sztuce, w ostatnich latach skupił się na rysowaniu bardziej inspirowanej anime i mangą sztuki, co ostatecznie doprowadziło do jego pracy nad anime Stone Ocean.[1]

JoJo's Bizarre Adventure

Przed obejrzeniem JoJo's Bizarre Adventure, GrandGuerrilla nie był fanem anime. Jednak podczas wycieczki szkolnej w 2017 roku bliski przyjaciel pokazał mu kilka pierwszych odcinków Phantom Blood. Będąc tym zaskoczony i chcąc dowiedzieć się więcej, dogonił anime i zaczął czytać mangę. Trzyma Phantom Blood w specjalnym miejscu w swoim sercu, a Jonathan Joestar jest jego ulubionym JoJo do rysowania.

W 2022 roku z GrandGuerrillą skontaktował się asystent produkcji z RA Craft, studia produkcji anime, które wcześniej pracowało nad 23. odcinkiem Stone Ocean. Pomimo braku wcześniejszego doświadczenia w branży anime, asystent produkcji zaoferował GrandGuerrilla stanowisko pracy przy odcinku 34 Stone Ocean.[1] Po pomyślnym utrzymaniu, a nawet przekroczeniu oczekiwanej jakości w swojej pracy, GrandGuerrilla został awansowany na głównego reżysera animacji odcinka, stając się pierwszym nie-japońskim głównym reżyserem animacji, który pracował nad anime JoJo's Bizarre Adventure.

Kredyty

Wywiady

# Interview Type Media Published
1 GrandGuerrilla (December 2022)
Interview
Website/Online
December 1, 2022

Galeria

Kluczowa Animacja (原画)

Korekty (作監修正)

Osobista grafika

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: