Wódz Azteków

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Łoooooaah! W końcu uzyskałem... życie wieczne! (おぉお〜ん 我はついに手に入れたぞ!!永遠の命を!, Oooooon... Ware wa tsuini teniireta zo!! Eien no inochi o!)
—Aztec Chief, Chapter 1: Prologue

Wódz Azteków (族長(オサ), Osa, lit. "Chief")[1] jest nienazwaną trzeciorzędną postacią występującą w sekwencji otwierającej pierwszą część JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Mężczyzna jest wodzem plemienia Azteków, które rozkwitło w Meksyku wieki temu. Jest drugą postacią wprowadzoną w całej serii i służy jako prefiguracja mocy Kammiennej Maski.

Chociaż jego scena otwierająca została pominięta w adaptacji anime, pojawia się jako część muralu w sekwencji końcowej, Roundabout.

Wygląd

Wódz pojawia się jako mężczyzna o muskularnej budowie z długimi włosami do ramion. Pokazano go tylko w Kamiennej Masce, zakrywającej twarz. Jest bez koszuli z peleryną ze skóry lamparta i opaskami na rękę, naszyjnikiem z kłami i przepaską na biodrach.

W Stardust Crusaders OVA, nosi Kamienną Maskę z niebieskimi piórami, chusty na nadgarstki, tunikę bez rękawów i przepaskę na biodrach. Ma również oznaczenie słońca na każdej ręce.

Schematy Kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne)
Ubiór
(Złote akcesoria, Kamienna Maska)
Skóra(Jasna)
Włosy(Ciemne)
Ubiór
(Żółty kostium, opaski z kości słoniowej, Kamienna Maska, lawendowe pióra)
Skóra(Jasna)
Włosy(Ciemny turkus)
Ubiór
(Skórzana brązowa przepaska na biodrach, srebrne dodatki, żółte opaski z czarnymi plamami, Kamienna Maska)

Osobowość

Jako przywódca swojego plemienia jest postrzegany przez swój lud jako dumny i potężny. Okazuje się, że jest żądny władzy, gdy oświadcza, że w końcu zyskał życie wieczne po tym, jak stał się wampirem. Wydaje się również być nieostrożny w stosunku do swojego ludu, gdy uderza jednego ze swoich zwolenników w ziemię po wyczerpaniu ich siły życiowej. Jego plemię jest znane z kanibalizmu i odprawiania rytuałów ofiarnych podobnych do pokazanego.[2]

Umiejętności

Po uzyskaniu wampirycznych zdolności od Kamiennej Maski, wódz demonstruje, że jest w stanie wysysać siłę życiową z ludzi. Ponadto wykazuje również niesamowitą siłę, tworząc dużą szczelinę od uderzenia człowieka w ziemię.

Historia

Tło

Mężczyzna jest przywódcą kanibalistycznego plemienia Azteków, które rozkwitło w Meksyku około 12-16 wieku.[2] Wiadomo, że jego plemię odprawiało rytuały ofiarne.

Phantom Blood

Wódz i jego plemię

Na długo przed wydarzeniami z Phantom Blood, wódz, ubrany w Kamienną Maskę, składa w ofierze dziewczynę na ołtarzu w ramach rytuału. Jego maska pochłania jej krew i przebija jego mózg, zamieniając go w wampira. Z dumą ogłasza, że zyskał życie wieczne, a następnie prosi jednego z członków swojego kultu, aby stał się jedną z jego sił życiowych; członek zgadza się, a więc wódz wchłania krew członka. Reszta plemienia kibicuje wodzowi.

Nie wiadomo, co dzieje się później, ponieważ stwierdza się, że on i jego plemię zniknęli z historii, pozostawiając tylko swoje ruiny, nigdy więcej ich nie widziano. Niemniej jednak czas jego plemienia był najwcześniejszym znanym pojawieniem się Kamiennej Maski.[2]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Krew to życie! (血は生命なり!, Chi wa inochi nari!)
  —Wódz Azteków, Chapter 1: Prologue
 • Łoooooaah! W końcu uzyskałem... życie wieczne! (おぉお〜ん 我はついに手に入れたぞ!!永遠の生命を!, Oooooon... Ware wa tsuini teniireta zo!! Eien no inochi o!)
  —Wódz Azteków, Chapter 1: Prologue
 • Ty! Czy będziesz moim życiem? (汝!わたしの生命となるか!, Nanji! Watashi no inochi to naru ka!)
  —Wódz Azteków, Chapter 1: Prologue
 • Mogę wyczerpać jego życie! I ta Kamienna Maska dała mi moc prawdziwego władcy! (生命を吸いとるッ!そして!この石仮面から真の支配者の力を手に入れたぞ!, Inochi o sui toru! Soshite! Kono ishikamen kara shin no shihai-sha no chikara o teniireta zo!)
  —Wódz Azteków, Chapter 1: Prologue

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

The Aztec Chief is playable in the Phantom Blood PS2 game in Extra Battle Mode, where he must defeat 15 Aztecs at the sacrificial altar. His special attacks utilize the knife he wields.

PS2 Aztec Chief Render.png
Aztec Chief
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Become My Life!
我が生命となれ!
PS Square.pngPS Triangle.png
Worship the Stone Mask!
崇めよ石仮面!
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Honor the Chief!
称えよ族長を!
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Reap Life!
生命を刈り取るッ!
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
The Power of a True Ruler
真の支配者の力
Running PS Square.png
Aztec Food Chain
アステカの食物連鎖
Running PS Triangle.png
Receive It!
受け止めよ!
PS Circle.png
Back Step
バックステップ
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0-3)
Blood is Life!
血は生命なり!

Available Stages: Extra Battle 13


All-Star Battle (PS3)

Pojawia się jako postać wspierająca w kampanii All-Star Battle z maską zapewniającą graczowi wzrost siły i obrony.

Galeria

Przypisy

 1. 1.0 1.1 JoJo 6251
 2. 2.0 2.1 2.2 2.3 2.4 Chapter 1: Prologue

Nawigacja w witrynie

Inne języki: