Zombie

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Jakkolwiek silne by nie były, te zombie nie znają odwagi! One są jak zwykłe pchły! (いくら強くてもこいつら屍生人(ゾンビ)は「勇気」を知らん!ノミと同類よォーッ!!Ikura tsuyokute mo koitsu-ra zonbi wa 'yūki' o shiran! Nomi to dōrui yo!!)

Zombie (屍生人(ゾンビ), Zonbi, dosł. "Osoba nieumarła") jest drugorzędnym rodzajem istot nieumarłych, zazwyczaj zostają stworzone przez wampira, który przywdział Kamienną Maskę.

Podsumowanie

Zombie głównie byli antagonistami w Phantom Blood. Ci, których krew zostanie wyssana przez wampira, zostają zarażeni jego wampirycznym ekstraktem, przemieniając ich w nieczułe dla bólu zombie.[1] Każdy organizm od żywych istot, do dawno zakopanych ciał,[2] czy nawet dołączonych zwierząt, może być przemieniony w zombie. Zombie są rozpoznawalne dzięki swojemu gnijącemu odorowi oraz nieludzkim wyglądzie, efektach ich ciągle gnijącego ciała. Podobnie do wampirów, ciągle posiadają niezaspokajalny głód krwi,[3] oraz mogą przenosić swój wampirzy ekstrakt przez wysysanie krwi innych; tym samym, zombie mogą gwałtownie się namnażać, do tego momentu, że jeden zombie może przemienić większość osób na pokładzie statku wycieczkowego w zaledwie kilka minut.[4] Jednakże, podobnie do wampirów, zombie są istotami, których naturalny "rytm" energii został odwrócony; z tego powodu, zarówno światło słoneczne jak i Fala mogą zanegować ich energię, dezintegrując ciała,[5] a także, w niektórych przypadkach chwilowo przywrócić ich ludzką duszę.[6]

Pomimo, że ich siła fizyczna i prędkość zostają znacznie zwiększone, zombie zazwyczaj nie posiadają żadnych specjalnych umiejętności typowych dla wampirów. Niektóre zombie, takie jak Adams, czy Doobie, wolą kryć swoją prawdziwą postać za pomocą przebrań i używać swoich umiejętności w atakach z zaskoczenia; inni, tacy jak Wang Chan, czy Bruford, używają swojej nadludzkiej siły w połączeniu z broniami. Człowiek z wyjątkowo silną wolą może zachować swoją osobowość nawet jako zombie, aczkolwiek zostaje ona zniekształcona przez ich nieumarłą formę i żądzę krwi.[7] W rezultacie tego, niektóre zombie bazują swoje metody na atakach wykorzystywanych za życia jako ludzie, sprawiając że są wyjątkowe i nieprzewidywalne.

Lista Zombie

Zombie stworzone przez wampiry

Techniki

Needle Vein Strike (血管針攻撃 Kekkanshin Kōgeki)Łącze do tej sekcji

PJPB Vascular Needle Attack.png
NeedleVeinStrike.gif
Page, Jones, Plant i Bornnam wspólnie posiadają tę samą umiejętność, pozwalającą im wydłużać żyły z czubków ich głów w kierunku ofiary, w celu wyssania przez nie krwi. Jednakże, jeżeli umiejętność ta zostanie wykorzystana nieostrożnie, naczynia krwionośne mogą się ze sobą zaplątać.


Gry wideo

Stardust Shooters (Android/iOS)

Main article: Stardust Shooters ★ Zombies

The Zombie Knights appears as a character in Stardust Shooters with one N unit.

Zombies
Unit Coin N.png
Unit Zombie Knights.png
Unit Frame N Black.png
屍生人(ゾンビ)
Rarity:
SS Rarity N.png
Class:
SS Class Black.png
HP
1,220
ATK
1,870
Profile
Corpses of knights that were revived by Dio's power.
How to Obtain
  • Friend Gacha


Galeria

Zobacz również

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: