Doobie

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Ugryzłem go! Ugryzłem! Mocno! (噛んじゃった!噛んじゃった!いっぱいかんでやったぜーッKan jatta! Kan jatta! Ippai kan de yatta ze!)

Doobie (怪人ドゥービー, Kaijin Dūbī, dosł. "Potwór Doobie") jest trzeciorzędnym antagonistą w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Doobie jest potwornym zombie stworzonym przez Dio Brando, z kilkoma jadowitymi wężami wyłaniającymi się z jego głowy. Na krótko walczy z Jonathanem Joestarem po próbie zjedzenia siostry Poco.

Wygląd

Doobie Appearance.png

DoobieF.png

Doobie to duży, muskularny zombie, który ma kły i pazury. Nosi worek na głowie jako maskę, aby ukryć wiele węży się w jego głowie i twarzy. Maska ma jeden otwór po lewej stronie, który prawdopodobnie pozwala mu widzieć.Dodatkowo nosi czapkę deerstalker i szalik. Jego ciało jest ozdobione różnymi biżuteriami i zbrojami, w tym naszyjnikiem, bransoletkami, opaskami na rękę, naramiennikami i tkaniną owiniętą wokół kostek. Jego klatka piersiowa i uda pozostają odsłonięte, a opancerzona płyta zakrywa brzuch. Poniżej nosi pasek i bieliznę. Jego ciało jest również pokryte jakimś płynem.

Doobie ma wiele dziur w czaszce, aby jego węże mogły swobodnie poruszać się po jego głowie, w tym dziurę w lewym oczku i dużą dziurę na środku czoła po wcześniejszym ataku. Jego dolne powieki wydają się nienaturalnie stwardniałe. Kilka maleńkich robaków również wystaje z czubka głowy, przypominając włosy.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Różowo-brązowa)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Jasnożółty szalik, brązowa zbroja, turkusowe naramienniki)
Skóra(Khaki)
Oczy(Czerwone)
Ubiór(Szary szalik i brązowa zbroja)
Skóra(Bladoniebieski)
Oczy(Czerwona twardówka z zieloną tęczówką)
Ubiór
(Szary szalik, fioletowo-niebieska zbroja)

Osobowość

Doobie jest zwierzęcy i złośliwy. Gdy tylko Dio przedstawia Doobie siostrze Poco, natychmiast działa zgodnie z jego popędami i rzuca się na nią, zrywając jej spódnicę. W swoim krótkim wystąpieniu mówi prymitywnie, głównie skrzecząc lub powtarzając swoje słowa.

Umiejętności

Zombie

Jako Zombie, siła, wytrzymałość i szybkość Doobie są zwielokrotnione. Może wspiąć się na wysokie miejsca i wytrzymać kowadło dźgające tył głowy, czując się idealnie dobrze po początkowym bólu.[3]

Manipulacja węży

Jadowite węże Łącze do tej sekcji

Doobie Snakes.gif
Doobie może kontrolować kilka węży, które żyją w jego głowie, w tym jadowite kobry i mięsożerne żmije. Ukrywa je z workiem na twarzy, aby mógł zaskoczyć swoich przeciwników, zmuszając węże do rozciągania się i gryzienia przeciwników, gdy są zaskoczeni.

Ta technika nie jest skuteczna przeciwko wykwalifikowanym użytkownikom Fal, takim jak Jonathan Joestar, którzy mogą łatwo wydobyć jad ze skóry.


Historia

Doobie obserwuje siostrę Poco z góry

1 grudnia 1888 roku Dio Brando zamienia Doobie w zombie w Windknight's Lot. Doobie stoi na półce nad oknem, gdy Dio próbuje przekonać siostrę Poco, aby do niego dołączyła. Po tym, jak odmawia, uderzając Dio, przedstawia ją potwornemu Doobie i zostawia ją samą z nim. Doobie zeskakuje z półki skalnej i chwyta siostrę Poco, zrywając jej spódnicę. Ściskając jej szyję, Jonathan rzuca kowadłem, które przebija czoło Doobiego.

Doobie zjedzony przez jego węże

Doobie chwyta się za głowę z bólu, zastanawiając się, kto go zaatakował. Kiedy Jonathan zeskakuje, aby go zaatakować, nagle wysyła kilka węży przez dziurę w swojej masce, zadając Jonathanowi rany od ugryzienia. Doobie wiwatuje, że udało mu się mocno ugryźć Jonathana i zdejmuje worek z głowy, aby odsłonić jego prawdziwą twarz. Doobie szarżuje na Jonathana, próbując go ponownie ugryźć, ale Jonathan łapie węże Doobiego i wyrzuca jad z krwioobiegu, używając energii, którą odziedziczył po Willu Anthonio Zeppeli. Jonathan następnie manipuluje wężami za pomocą swojej energii Fali, powodując, że zaczynają pożerać Doobie. Kiedy jest zjadany i topiony przez Falę z ukąszeń każdego węża, Doobie zastanawia się, dlaczego jego węże go zdradziły.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
  • Ugryzłem go! Ugryzłem! Mocno! (噛んじゃった!噛んじゃった!いっぱいかんでやったぜーッKan jatta! Kan jatta! Ippai kan de yatta ze!)
  • Roon! Roon! Roon! Nuhehehe, zaskoczony?! (ルン!ルン!ルン!ヌウフフフフ、たまげたかァああ!Run! Run! Run! Nūfufufufu, tamageta kā!)
  • C- Co wy robicie, moje węże?! O- Oni mnie zjadają! N- Nie ma mowy... (なっ!なにをするヘビども…!く 喰われる!…そ そんなあ!!Na! Nani o suru hebi-domo...! Ku, kuwareru! ...So, sonna!!)

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

Doobie appears in Chapter 19 as one of the last enemies faced before Dio. Doobie's special attack uses the snakes from his face to attack and poison the enemy. Several "cat-birds" and "dog-men", Dio's chimeras, fight alongside Doobie. He is a playable character in Extra Battle Mode and 77 Rings Knights Mode.

In Dio Mode, there is an extra event where he teams up with Adams to defeat Dio.

PS2 Doobie Render.png
Doobie
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Roon! Roon! Roon!
ルン!ルン!ルン!
PS Square.pngPS Triangle.png
Banzaaii!
ばんざあぁぃィ!
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Double Lariat
ダブルラリアット
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
I Bit 'Em! I Bit 'Em!
噛んじゃった!×2
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
HOOOORYYYN!
ホオオオオリィィン!
Running PS Square.png
Uraaa!
うらぁあ!
Running PS Triangle.png
Ushaa!
ウシャー!
PS Circle.png
Back Step
バックステップ
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0)
Taunt
挑発
PS R1.png (LV1-3)
Surprised?
たまげたかァああ?

Available Stages: Extra Battle 16
  • 77 Rings Knights Mode: Living Corpses


Galeria

Ciekawostki

  • Czapka i worek Doobiego na głowie są odniesieniem do Josepha Merricka,[4] Anglika z kilkoma deformacjami, który był nazywany "Człowiekiem Słoniem", gdy był wystawiany na freak show. Merrick nosił czapkę i worek na głowie, aby mógł podróżować bez zwracania na siebie nadmiernej uwagi.[5]

Przypisy

  1. [citation needed]
  2. Chapter 41: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 3
  3. Chapter 37: The Three from a Faraway Land, Part 2
  4. [citation needed]
  5. Joseph Merrick - Wikipedia

Nawigacja w witrynie

Inne języki: