Bruford

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Heheh... ten ból jest dowodem życia. Jeśli czujesz ból, możesz odczuwać radość. To właśnie oznacza ludzkość. (フフフ…この「痛み」こそ「生」のあかし この「痛み」あればこそ「喜び」も感じることができる これが人間か…, Fufufu... kono 'itami' koso 'nama' no akashi. Kono 'itami' areba koso 'yorokobi' mo kanjiru koto ga dekiru. Kore ga ningen ka...)
—Bruford do Jonathana, Chapter 30: Sleep as a Hero

Bruford (ブラフォード, Burafōdo) jest drugorzędnym antagonistą występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Bruford był dawniej potężnym rycerzem w 16-wiecznej Wielkiej Brytanii i lojalnym podwładnym Marii Stuart obok Tarkusa. Po śmierci w hańbie, Bruford zostaje wskrzeszony jako Zombie przez Dio Brando do walki z Jonathanem Joestarem. Dzierży rycerski miecz o imieniu Luck, którego używa w połączeniu ze swoimi nienaturalnie sztywnymi włosami.

Wygląd

BrufordAppearance.png

Bruford jest męskim zombie o atletycznej posturze, bliznie na grzbiecie nosa i długich, zaniedbanych ciemnych włosach. Nosi zestaw metalowej zbroi składający się z napierśnika z ozdobnym talerzem przypominającym kołnierz, który kończy się na zdobionym metalowym dysku, ochraniaczach na ramiona i kostkach z parą sandałów oraz diadem ozdobionym kilkoma klejnotami.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Złoty diadem z jasnoniebieskimi klejnotami. Niebieska zbroja ze złotymi dodatkami. Brązowe ochraniacze na ramiona i niebieska przepaska na biodrach.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Czarne)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Całkowicie szara zbroja, czarne ochraniacze na ramiona.)
Skóra(Ciemna)
Włosy(Czarne)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Szary diadem. Ciemnoniebieska zbroja z szarymi akcesoriami. Zielona przepaska na biodrach.)
Skóra(Szara)
Włosy(Czarne)
Oczy(Pomarańczowe)
Ubiór
(Złoty diadem. Szara zbroja z brązowymi paskami i złotymi dodatkami na jasnoniebieskich ubraniach z barwikomwym wykończeniem.)

Osobowość

Kiedy żył, Bruford był honorowym rycerzem Marii Stuart. Jego uczucia wobec niej przewyższały nawet uczucia miłości. Kiedy Elżbieta I zdradziła Marię Stuart, Bruford stanął u jej boku, odpierając wszystkie siły Elżbiety. Dowiedziawszy się o jej schwytaniu, z łatwością był gotów za nią umrzeć. Kiedy jednak kat pokazał mu głowę Marii Stuart, mimo że zgodził się na egzekucję, aby uratować swojego liege, wpadł w ślepą wściekłość i zaczął oburzać się na ludzkość.

Jako zombie jego nienawiść przeniosła się, pozwalając Dio wykorzystać go w dążeniu do dominacji nad światem. Jednak wraz z jego nienawiścią, jego duma jako rycerza również przeniosła się, co widać, gdy postanawia walczyć z Jonathanem jeden na jednego.

Po pokonaniu przez Jonathana, wysłana do niego energia Fal przywraca jego ludzką duszę, pozwalając mu ponownie poczuć współczucie. Traci nienawiść do świata i jest wdzięczny za możliwość poznania honorowego Jonathana.

Umiejętności

Jako rycerz, Bruford jest podobno dobrym wojownikiem. Stwierdza się, że przeciwko armiom, które walczyły przeciwko Marii Stuart, tylko Bruford i Tarkus mogli wygrać. Już teraz Bruford miał zdolności sportowe wykraczające poza zwykłych ludzi. Jako doświadczony pływak, Bruford był w stanie przepłynąć 5-kilometrowe jezioro w zbroi o wadze 30 kg. Udało mu się również ukończyć próbę 77 Pierścieni.

Jako Zombie, jego siła jest zwielokrotniona, do tego stopnia, że może zeskrobać nos Zombie tylko palcem i pływać tak szybko, jak Fala może podróżować przez wodę, co pozwala mu uciec przed jednym z ataków Jonathana przy minimalnych obrażeniach.

Luck (幸運(ラツク) Rakku o, lit. "Good Luck (Dobre szczęście)")Łącze do tej sekcji

BrufordLuck.png
Jako rycerz, Bruford był dość biegły w posługiwaniu się mieczami, pokonując kilka osób podczas procesu 77 Pierścieni. Po ożywieniu jako zombie, Bruford dzierży miecz o imieniu Luck. Po obróceniu ostrze znacznie się zakrzywia, aby zademonstrować swoją prędkość. Po pokonaniu daje go Jonathanowi, zmieniając jego nazwę na Luck i Pluck.


Włosy tańca śmierci (死髪舞剣(ダンス・マカブヘアー) Dansu Makabu Heā, lit. "Death Hair Sword Dance (Taniec miecza włosów śmierci)")Łącze do tej sekcji

DanceMacabreHair.png
Dzięki nieznanym środkom Bruford opracował technikę, która pozwoliła mu używać włosów w walce jako broni, gdy jeszcze żył. Jego włosy działały jak trzecie ramię, zdolne do splatania rzeczy i służenia jako rozproszenie. Jego standardowa metoda walki polegała na używaniu najpierw włosów, a następnie pchnięciu lub kopnięciu z martwego pola wroga. Ta umiejętność pozwoliła mu stać się jedynym człowiekiem bez dużej budowy, który ukończył próbę 77 Pierścieni. Po tym, jak stał się zombie, jego włosy wzmacniają się i okazuje się, że są w stanie z łatwością podnieść około 105 kilogramów; później okazuje się, że włosy Bruforda działają podobnie do zjawiska zwanego ciśnieniem Turgora, techniki stosowanej przez rośliny w celu zachowania sztywności. Bruford wykorzystuje siłę swoich włosów, aby wymachiwać mieczem, a później wyciąga go na zewnątrz, aby związać swoich wrogów. Po przebiciu skóry wroga włosami, Bruford może również użyć jędrności włosów, aby wyssać krew przez pasma włosów.


Historia

Tło

Rękopis przedstawiający Bruforda i Tarkusa

Urodzony w 16 wieku, Bruford był członkiem dynastii Tudorów i podwładnym Marii Stuart. Po utracie krewnych w poprzednich wojnach, młody Bruford został wychowany jako rycerz Marii Stuart i trenował swoje ciało wyłącznie w tym celu. Bruford przywiązał się do Mary, której urok sprawił, że poczuł się spokojny. Wraz ze swoim kolegą Tarkusem, Bruford przeszedł proces 77 Pierścieni w 1563 roku, stając się dwoma z zaledwie pięciu w historii, którzy go ukończyli.[3]

Bruford i Tarkus wkrótce zostaną straceni

Ostatecznie Maria została zaatakowana przez swoją polityczną rywalkę królową Elżbietę i wybuchła wojna. Bruford i Tarkus walczyli z armią królowej i wygrywali każdą bitwę, ale reszta sojuszników Marii została szybko pokonana. Mary została ostatecznie schwytana, a Elżbieta zaoferowała uwolnienie Marii w zamian za poddanie się Bruforda i Tarkusa, ale w dniu, w którym mieli zostać straceni, Bruford i Tarkus dowiedzieli się od swojego kata, że Maria została już zabita. Bruford zmarł z urazą w sercu, przeklinając Elżbietę i wszystkich jej potomków; plotki mówią, że jego włosy splątały stopy kata i wbijały się w jego ciało, gdy został ścięty. Historia Bruforda i Tarkusa stała się legendą w całej Anglii, a młody Jonathan Joestar usłyszał legendę w ramach swojej edukacji.

Phantom Blood

Bruford jako zombie

Po osiedleniu się w Windknight's Lot po przejściu w wampira, Dio Brando wskrzesza Bruforda i Tarkusa jako swoich egzekutorów zombie, aby zabić Jonathana, Willa Anthonio Zeppeli i Roberta E. O. Speedwagona. Włosy Bruforda usidlają ramię Jonathana i zaczynają ssać jego krew, ale Jonathan używa swojej drugiej pięści, aby spalić włosy Zrywem Szkarłatnych Fal. Zombie próbuje ugryźć Jonathana, ale Bruford odcina mu nos; Następnie prosi Dio, aby pozwolił mu walczyć z Jonathanem sam, a Dio akceptuje. Gdy Tarkus uniemożliwia Zeppeliemu i Speedwagonowi wkroczenie, Bruford rozpoczyna atak: skacząc w powietrze, wyciąga i dzierży swój miecz, Luck, włosami. Aby uniknąć zamachu, Jonathan zostaje zmuszony do uchylenia i skoku pod wodą, a Bruford daje pościg. Chociaż Bruford spodziewa się, że Jonathan wypłynie na powierzchnię po powietrze, Jonathan zamiast tego płynie w dół, aby znaleźć pęcherzyki powietrza pod skałami, umożliwiając mu oddychanie i wykonywanie Zrywu Turkusowych Fal. Bruford unika ataku, szybko płynąc w kierunku powierzchni, ale Fale pozostawiają bliznę na czole.

Dwaj walczący wychodzą na powierzchnię, a Bruford wyraża wdzięczność Dio za to, że pozwolił mu walczyć z człowiekiem takim jak Jonathan. Deklarując zamiar powstrzymania niczego, Bruford wyciąga włosy i wiąże Jonathana, rozbijając go o drzewo. Bruford wyciąga miecz i go wymachuje, ale Jonathan kopie miecz, wykonując Zryw Srebrzystych Fal, aby poprowadzić Fale przez miecz. Gdy ramię Bruforda topnieje, Jonathan uderza Bruforda Zrywem Złocistych Fal.

Bruford daje Jonathanowi swój miecz

Chociaż energia Fal Jonathana zaczyna niszczyć ciało Bruforda, Bruford ogłasza, że ból nic dla niego nie znaczy i ponownie przesuwa się z Luckiem. Jednak Bruford zatrzymuje swój miecz przed przecięciem szyi Jonathana, po odzyskaniu dawnego człowieczeństwa z powodu efektów Fal. Przyjmując swoją porażkę z łaską, Bruford zauważa, że stracił urazę do ludzkości, wyrażając jedynie zadowolenie z ponownego zjednoczenia się z Marią w życiu pozagrobowym. Po zapytaniu o imię Jonathana, Bruford daje młodzieńcowi swój miecz, który zmienia nazwę na Pluck, zanim całkowicie zamieni się w popiół. Jonathan opłakuje dziwaczny los Bruforda, który został zmuszony do zabicia tak szlachetnego wojownika, aby uratować jego duszę; jego smutku nie podziela Tarkus, który nazywa Bruforda kpiną ze zwycięzców 77 Pierścieni i kopie jego zbroję i pozostaje na boku, nieumyślnie zamieniając je w grad metalu, który rani Zeppeliego.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • On nie jest w połowie zły! Będzie idealny na naszą pierwszą rozgrzewkę od trzystu lat! (この小僧少しはやるなァ 三百年ぶりのワォーミングアップにゃちょうどいいィ相手だァ!!, Kono kozō sukoshi hayaru nā. San hyaku-nen-buri no uōminguappu nyachoudoii aiteda!!)
 • Lordzie Dio! Ten młody człowiek był w stanie rozplątać moje włosy swoim ciosem. Jego siła woli jest godna szacunku. Życzę możliwości położenia kresu jego życiu. (ディオ様!!この若者は自分の腕を打ちわたしの髪を ふろほどくなどなかなか根性のすわった男ォ この者の生命の幕をひかせていただきたいィ…, Dio-sama!! Kono wakamono wa jibun no ude o uchi watashi no kami o. Furo hodoku nado nakanaka konjō no suwatta otoko~. Kono mono no seimei no maku o hikaseteitadakitai~.)
 • Idź dalej, wypłyń na powierzchnię! Jesteś niepełnosprawny przez konieczność oddychania, a ja mam tę zbroję, która mnie obciąża! Nie użyję mojego miecza! Stoczę pojedynek z tobą jako bohaterem!
 • Lordzie Dio... Nie ma większego zaszczytu niż to, że dajesz mi życie i pozwalasz mi walczyć z tym człowiekiem! Dziękuję! Jest bohaterem, na wskroś! Nie będę już walczył z wodą jako moim utrudnieniem! Teraz będziemy walczyć, stawiając przeciwko sobie nasze czaszki, nasze zdolności, nasze dusze! Nie trzymaj niczego i walcz ze mną z każdą uncją swojej istoty!!
  —Bruford o Jonathanie, Chapter 29: Tarkus and the Dark Knight Bruford, Part 4
 • Tym razem jest to siła przeciwko władzy! Zręczność przeciw zręczności! Dusza przeciwko duszy! Walcz ze mną, Bruford, ze wszystkim! (今度は能力と能力!技と技!精神と精神!きさま、最大を尽くし このブラフォードと闘えィィィィ!, Kondo wa nōryoku to nōryoku! Waza to waza! Seishin to seishin! Kisama, saidai o tsukushi kono Burafōdo to tatakaeiii!)
  —Bruford do Jonathana, Chapter 29: Tarkus and the Dark Knight Bruford, Part 4
 • Jestem Mroczny Rycerz Bruford. Ten zwykły ból mnie nie powstrzyma! (おれは…黒騎士ブラフォード これしきの痛み!へこたれめわッ!, Ore wa… Kuro Kishi Burafōdo. Koreshiki no itami! Hekotare-me wa!)
  —Bruford, Chapter 30: Sleep as a Hero
 • Heheh... ten ból jest dowodem życia. Jeśli czujesz ból, możesz odczuwać radość. To właśnie oznacza ludzkość. (フフフ…この「痛み」こそ「生」のあかし この「痛み」あればこそ「喜び」も感じることができる これが人間か…, Fufufu... kono 'itami' koso 'nama' no akashi. Kono 'itami' areba koso 'yorokobi' mo kanjiru koto ga dekiru. Kore ga ningen ka...)
  —Bruford do Jonathana, Chapter 30: Sleep as a Hero
 • Ty... wiedziałeś, że nadal będę moim ostrzem? Miałeś tyle wiary we mnie, że nie zaatakujesz? Czy wasza wiara w ludzkość jest tak silna?
  —Bruford do Jonathana, Chapter 30: Sleep as a Hero
 • Czuję się dziwnie spokojny. Nie mam już pretensji do świata... Bo tego wielkiego człowieka, tego ciepłego człowieka, mogłem spotkać w moich ostatnich chwilach... Jestem gotowy na spotkanie z moją królową... (奇妙なやすらきをおれは今感じる。もう世への恨みはない…こんなすばらしい男にこんなあたたかい人間に最後の最後に出会えたから…我が女王のもとへ旅立とう…, Kimyōnaya suraki o ore wa ima kanjiru. Mō yo e no urami wanai... kon'na subarashī otoko ni, kon'na atatakai ningen ni saigo no saigo ni deaetakara... Waga joō no moto e tabidatou...)
  —Bruford, Chapter 30: Sleep as a Hero
 • Jonathan... Poświęcę wam słowo wyryte w tym moim mieczu! Luck! I zabierz to ze sobą, gdy stawisz czoła temu, co cię czeka! Pluck! Haha...
  —Ostatnie słowa Bruforda, Chapter 30: Sleep as a Hero
 • Taka ironia! Taki dziwaczny los! Musiałem go zabić, aby uratować jego duszę! (なんという皮肉!なんという奇妙な運命!そんな!…魂を救うために殺さなくてはいけないなんて!, Nantoiu hiniku! Nantoiu kimyō na unmei! Son'na!... Tamashī o sukuu tame ni korosanakute wa ikenai nante!)
  —Jonathan o Brufordzie, Chapter 30: Sleep as a Hero

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

Bruford appears as a boss character in Chapters 13 and 14. In Chapter 13, the player plays as Jonathan Joestar and faces Bruford in an underwater battle. During the match, Jonathan is unable to charge Ripple naturally, and must stay near the air bubbles that dot the stage to charge his Stamina Meter: if the Stamina Meter completely depletes, Jonathan's health will begin draining. Bruford swims around the stage, and only approaches Jonathan in order to attack. If Jonathan lands an Overdrive move on Bruford, a unique cutscene will play showing Jonathan using Turquoise Blue Overdrive on Bruford, ending the battle.

The player faces Bruford on land in Chapter 14. During the fight, Bruford uses punches, kicks, and special attacks from his hair.

Bruford appears as a playable character during one fight in Extra Battle Mode, and he can be selected as a playable character in 77 Rings Knights Mode.

PS2 Bruford Render.png
Bruford
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Danse Macabre Hair (Sky)
死髪舞剣・空
PS Square.pngPS Triangle.png
Danse Macabre Hair (Earth)
死髪舞剣・地
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Danse Macabre Hair (Sweep)
死髪舞剣・払
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Danse Macabre Hair (Rotating)
死髪舞剣・転
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Danse Macabre Hair (Chaotic)
死髪舞剣・乱
Running PS Square.png
Rage Kick
砕怒蹴
Running PS Triangle.png
Danse Macabre Hair (Beheading)
死髪舞剣・斬
PS Circle.png
Danse Macabre Hair (Flowing)
死髪舞剣・流
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0-3)
Danse Macabre Hair (Serpent)
死髪舞剣・大蛇

Available Stages: Extra Battle 14
 • 77 Rings Knights Mode: Living Corpses


Stardust Shooters (Android/iOS)

Bruford pojawia się jako jedna z kilku postaci, które posiadają Medal Striker. Jego animacja ruchu FINISH pokazuje jego włosy trzymające miecz Luck i atakujące pokonaną postać napastnika medalu.

J-Stars Victory VS (PS3/Vita)

Pomimo tego, że nie pojawia się w grze, imię Bruforda zostało wypowiedziane podczas specjalnego ruchu Jonathana za pomocą miecza Luck & Pluck. Jak mówi "Miecz Bruforda, LUCK & PLUCK!!!" podczas jego używania. Jego nazwisko jest również zapisane na ekranie ładowania opisującym atak mieczem Luck & Pluck.

Diamond Records (Android/iOS)

DR 1 Bruford.png

Bruford (ブラフォード, Burafōdo) appears in Diamond Records as a playable character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has one 'Courage' type 5 star statue.

Bruford's moveset in both game modes is comprised of various attacks inspired by the anime using his sword and speed abilities, as well as his Danse Macabre Hair. Despite being a zombie in the series, the game gives him the "vampire" tag, and he has the qualities of a vampire character. Playing as him will force any outdoor stages into their night time variants.

BrufordDR.png
DRCourage.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName5.png
Bruford
Moveset
DRAtk.png
Bruford's basic attack string is a combination of up to five various strikes with his sword. In Tactical Battle, this is cut down to only three hits.
DRSkill16.png
Bruford uses his Danse Macabre Hair to impale the opponent and deal multiple hits of damage.
DRSkill1.png
Bruford disappears briefly, then reappears behind the nearest opponent to strike them from behind. (Unlockable)
DRSP1.png
Bruford jumps and does a strong spin attack with his sword, held by his hair.
DRSP10.png
Bruford jumps into the air and unleashes a barrage of strikes using his Danse Macabre Hair. (Unlockable)
DRSP40.png
Bruford attacks an opponent with his hair, and then follows it up with a swift strike using his sword.


JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Bruford
BrufordPPP.png
PurplePPP.png
BrufordStandPPP.png
PurplePPP.png
PPPVerBG.png
Long-Haired Dark Knight ver.
長髪の黒騎士 ver.
BrufordPPPFull.png
Rarity: PPPSR.png
Max Power: 1080 (Lvl 50) / 2280 (Lvl 80)
Release Date: October 10, 2018
Skill: Danse Macabre Hair
PPPSkill1.png
Erases panels in an X shape
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
Skill Lv 1
# of Erased Panels: 8
Cooldown: 60
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 2
# of Erased Panels: 10
Cooldown: 60
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 3
# of Erased Panels: 10
Cooldown: 55
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 4
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 55
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.png
PPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.pngPPPGridOff.png
PPPGridOn.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOff.pngPPPGridOn.png
Skill Lv 5
# of Erased Panels: 12
Cooldown: 50


Galeria

Trivia

Przypisy

 1. Wywnioskowane z daty śmierci Marii Stuart
 2. Chapter 41: Fire and Ice, Jonathan and Dio, Part 3
 3. Chapter 28: Tarkus and the Dark Knight Bruford, Part 3

Nawigacja w witrynie

Inne języki: